Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:27

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#334) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Na, én is eljutottam egy alapos, több mint fél órás próbáig, ráadásul úgy, hogy közvetlenül előtte egy 10.1-es tabot használtam (de ezt már nem először).

A 10.1 használati élménye csak közepes. Bocsi a tulajoktól, de iPad (1) felhasználóként ez szembetűnő. Nagyon apró akadások, amelyek elveszik a használat élményét. A billentyűzet érzékenységébe is beleszólnak, gyakran a rövidebb érintéseket nem érzékeli. Ami pozitívum, hogy sokkal kényelmesebb tartani, mint az iPad-et, és talán ez még a kettessel szemben is igaz. Továbbá a felhasznált anyagok is jó tapintásúak, az iPad aluja inkább szép, mit praktikus.

Na a Note viszont egy picit szerelem első látásra. Tényleg hatalmas tepsi, viszont az egész kezelés teljesen folyékony, egyszer sem akadt meg, az alkalmazásokat pillanatok alatt nyitja, a billentyűzete is jól reagál. Valahogy a képernyő mérete, az átlagos ember ujjaival tett mozgás sebessége és az animációk összhangban vannak.

A képernyő fura kérdés. Az egész grafikus felület úgy van összeállítva, hogy nem használ AA nélküli 1 pixel vastag vonalakat, a pentile hátránya elő sem jöhet. Direkt előkészítettem egy képet otthon, és megnyitottam a böngészőjében, lementettem a galériájába, ott azért észre lehet venni az iPhone4 finomságához képest a különbséget, de a kép így is gyönyörű. Szintén néztem olyan példát, hogy fórumokat hívtam be a böngészőbe, lekicsinyítettem addig, hogy a szöveg még olvasható maradjon. Mivel a szövegek általában nem csak színben térnek el a háttértől, hanem árnyalatban is, a legtöbb esetben jó marad az olvashatóság, csak nem olyan finomak a betűk.

Tudom, hogy nem sok köze van a 10.1-nek a Note-hoz a felhasználás szempontjából, de nekem nagyon szembetűnő volt a különbség a kettő között, ezért állítottam szembe őket egymással. Simán megvenném a Note-ot, ha jelenleg vásárolnék csúcskategóriás telefont és 150 alá menne az ára, viszont a 10.1-t csak akkor venném meg, ha égető szükségem lenne a nagyobb szabadságra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.