Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:27

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Catcan válasza zsoltti (#350) üzenetére


Catcan
csendes tag

Jaja, N7000XXKJ4.
Mondjuk még rootolásra se adtam a fejem...régen volt amikor a Hero-n csináltam a romcseréket és akkor is csak nagyonalapszinten :U

(#352) engine88


engine88
aktív tag

Ahogy látom elkezdődött a topicban a romolás :)

(#353) zsoltti válasza Catcan (#351) üzenetére


zsoltti
senior tag

De a gari miatt ajánlott menteni a efs mappát. És odinnal nem szabad flashelni

(#354) Catcan válasza zsoltti (#353) üzenetére


Catcan
csendes tag

Igen, pont a garimat féltem :D
Én anno nem mentettem semmi fájlt csak flasheltem a romokat. Mondjuk hozzám már alapból főzött rommal került a Hero. A Tabot meg szintén gari miatt nem rootoltam meg ilyesmik. Nincs valami magyar nyelvű oldal ahol samura az alapokat elolvashatnám?

(#355) nggabi válasza zsoltti (#353) üzenetére


nggabi
nagyúr

"És odinnal nem szabad flashelni" biztos :F

CatCan: [link] ez ugyan nem mai csirke de sok érdekesség van benne. az efs-t pedig nem árt elmenteni előtte ha el lehet...

frissítve lesz a hsz, a "hivatalos frissítés" is megoldható odinnal szerintem.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#356) Catcan válasza nggabi (#355) üzenetére


Catcan
csendes tag

Köszönöm szépen! Elolvasom.
Egyelőre ameddig nem szerzek átfogó képet az egészről és nem vagyok magamban biztos addig nem kezdek bele (Túl drága lenne féltéglának szegényke). Azt se tudom mi az a fájl, vagy hogy hogyan lehetne visszaállítani meg,hogy hol kéne keresni :U

(#357) zsoltti válasza nggabi (#355) üzenetére


zsoltti
senior tag

Lehet, de növeli a számlálót amivel láthatják gariztatásnál hogy volt e romolova...

A chainfire rootal lehet rootolni, és cwm is lesz rajta csak egy katt az egész gépre dugva. És akkor cwmből lehet oda vissza flashelgetni, számláló nélkül.

(#358) Catcan válasza zsoltti (#357) üzenetére


Catcan
csendes tag

Most érkezett el az a pont amikor már tényleg kínai az egész... :O

(#359) Tin


Tin
veterán

Na, tegnap én is megnéztem ezt a csodagépet (a Köki Terminál Telenornál van kitéve).

Hát mit mondjak, nekem cseppet csalódás volt. Nem tudom volt-e benne aksi, de egész könnyűnek tűnt. Van egy Galaxy S WIFI 5.0-m, amit nagyon szeretek, ez ahhoz képest nem nyújtott igazából semmi többletet, ha a telefon funkciókat nem nézem. Persze sokkal szebb kijelző, pixeleket szinte alig látni, 1 giga ram, vékonyabb, szebb, könnyebb, jobb, de ugyanaz a 2.3.5-ös firmware, és ugyanúgy gyors volt mint a WIFI, apró pici akadásokkal. Gondolom majd az ICS-el kijön az előnye.

Szóval így egyelőre nem látom be, miért érné meg 5x annyit kifizetni érte, amikor van benne telefon. Ennyiért egy vadiúk S2-t lehet venni + egy vadiúj Galaxy S WIFI-t, és még marad is pénz: így van telefon méretű gyors telefon, és kisméretű tablet is.

(#360) vivike77


vivike77
tag

Ez tetszik! Jó nagy kár hogy most vettem telót ilyen Pápán nem is volt :O

(#361) nggabi válasza Tin (#359) üzenetére


nggabi
nagyúr

nincs bennük akksi jól látod... ezért volt könnyebb...

"szenyor dzsíííí"

(#362) CHIPman válasza zsoltti (#357) üzenetére


CHIPman
nagyúr

ODIN sose növelte a számlálót, csak ha CWM-ről raktál fel főzött romot. De céleszközzel a számláló is nullázható.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#363) babosmiki válasza nggabi (#361) üzenetére


babosmiki
addikt

Kicsit amúgy is könnyebb.

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#364) zsoltti válasza CHIPman (#362) üzenetére


zsoltti
senior tag

úgy látom nagyon nem vagy tájékozott, de még okoskodsz is. Nem fogokok linkeket illesztgetni csak azért hogy bebizonyítsam neked...

(#365) sagit válasza zsoltti (#364) üzenetére


sagit
addikt

mondjuk engem érdekelne :U

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#366) CHIPman válasza zsoltti (#364) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Én azért kérnék legalább egyet, ha már így a spontán kérdésemre két s2 tulaj is azt mondta tapasztalatból, hogy nem nő...

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#367) iko1972


iko1972
csendes tag

Sziasztok, nekem is sikerült beszerezni egy ilyen kütyüt... Vásárláskor én sem számítottam rá, de használom a ceruzát jegyzeteléshez. Teljesen jól használható kézírásra, nyomásérzékeny, lehet vele firkálgatni. Az sem gond, ha a kezemet közben ráteszem a kijelzőre, csak néha maszatolja össze a képernyőt, amit gyorsan ki lehet radírozni. Windows gépekre csatlakozom fel 1280x800-as felbontással, és teljesen éles, érzésre nem látszik a kevesebb subpixel. Itt is nagyon használható a toll. Egyébként egy-két pixellel nekem is el van csúszva, de ez valójában nem zavaró. Sokkal jobban zavar a gagyi hátlap és az, hogy nincsenek rajta ledek. Még azt sem mutatja, hogy tölt-e. Befér minden zsebbe, és kényelmesen lehet vele telefonálni. A telefonálás hangminősége is jobb, mert a mikrofon nem a fülnél, hanem a szájnál van. Még nem rootoltam meg, amíg nem feltétlenül muszáj, addig nem is fogom. Van arra is módszer, hogy a nem hivatalos rom számlálóját kinullázzuk.

(#368) babosmiki válasza iko1972 (#367) üzenetére


babosmiki
addikt

Gratula, gyülekezzetek csak! A ledek hiányára tökéletes a Noled progi, azt is beállíthatod alvó képernyőnél, hogy százalékosan mutassa töltéskor a töltöttséget.

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#369) iko1972 válasza babosmiki (#368) üzenetére


iko1972
csendes tag

Szerintem az nagyon meríti az akksit.

(#370) babosmiki válasza iko1972 (#369) üzenetére


babosmiki
addikt

A GS2-n én fél évig használtam, egyáltalán nem vettem észre, hogy mennyit fogyaszt. Az első verzióknál volt ez csak probléma.

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#371) Sanraith válasza iko1972 (#367) üzenetére


Sanraith
aktív tag

Nincs rajta értesítési led?? :F Azt hittem ez alapkövetelmény az androidhoz...

(#372) sagit válasza Sanraith (#371) üzenetére


sagit
addikt

tuti lesz rá BLN támogatás hamarosan szerintem

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#373) babosmiki válasza Sanraith (#371) üzenetére


babosmiki
addikt

Igen ritka az amelyiken van!

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#374) CHIPman válasza babosmiki (#373) üzenetére


CHIPman
nagyúr

SE-ken, HTC-ken mind van.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#375) babosmiki válasza CHIPman (#374) üzenetére


babosmiki
addikt

Lehet, de nem alapkövetelmény az biztos.

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#376) jacis


jacis
nagyúr

Sziasztok,
Létezik az, hogy az SGS2 simábban mozog a menüben meg a böngészöben mint a Note?
Ebben a videóban az látszódik, hogy a Note egy két helyen megreccen az SGS2 meg simán veszi az akadályt.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#377) B1T3 válasza jacis (#376) üzenetére


B1T3
addikt

Szerintem simán lehet, nem ugyanannyi pixelt kell meghajtaniuk. Nem hiszem, hogy a hétköznapi használatban zavaró, ill. a TW miatt szerintem egy másik launcher telepítésével kezdeném.

(#378) babosmiki válasza jacis (#376) üzenetére


babosmiki
addikt

Ennek az oka az lehet,
hogy az SGS2-n már a sokadik frissített, optimalizált rom fut,
míg a Note-on az első romok egyike lehet.

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#379) jacis válasza babosmiki (#378) üzenetére


jacis
nagyúr

Egy órája megnéztem a telenor-nál a note-ot és élőben nem tapasztaltam a reccenést. Maga telefon nagyon komoly. A kijelző brutális (éles és nagyon szép szines is). Viszont a mérete nekem már nem elfogadható.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#380) B1T3 válasza jacis (#379) üzenetére


B1T3
addikt

Tényleg egy felső határ lehet az 5,3" (esetleg egy kicsivel nagyobb ugyanekkora méretben, kisebb peremmel). Bár nem is olyan rég még a 4,3" is hatalmasnak számított. Lehet, ezt is meg lehet szokni hosszabb távon. Mindenesetre ez egy rétegtelefon inkább.

(#381) babosmiki válasza jacis (#379) üzenetére


babosmiki
addikt

Én is próbáltam, nálam is tökéletesen ment.
A méretéről meg annyit,
hogy ne feledjük ez nem csak egy mobil, hanem tablet is!

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#382) jacis válasza babosmiki (#381) üzenetére


jacis
nagyúr

Igazad van, de nekem a 4,3-4,5 az a méret ami még minden helyzetben kényelmes. Motorozom nyáron nagyon sokat és van amikor a zsebembe van a telefon és már a 4,3 is bőven érezhető a zsebben.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#383) babosmiki válasza jacis (#382) üzenetére


babosmiki
addikt

Akkor ez nem neked való,
vagy motorozáshoz használj egy olcsó mobilt! ;)

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#384) milanmylo


milanmylo
aktív tag

Ma újra elkezdtem nyomkodni édesanyám sima SGS-ét és picit visszavágyódom a kisebb mérthez...:) Nekem jelenleg S 2 van és egy megváltás a kisebb telefon ezután, viszont a hardver béli gyengeség érződik erősen. Azt hiszem ez intő jel, hogy nincs szükségem galaxy note-ra, mert tényleg nagy. Tény, hogy használható, elfér a zsebben és eszméletlenül szép, de nem természetes. Valószínűleg veszek a későbbiekben majd egy tabot amit utazásokra használok és két kütyüvel fogok rohangálni. Nagy dilemma ez... :) Mindenesetre a az új nexus 4,6-os mérete számomra a lélektani határ aminél még nem néznek annyira nagyon hülyének az emberek...

ROM frissítést nem lehet elrontani, csak nem a leírtak alapján végezni.

(#385) bsanya


bsanya
aktív tag

Na, ma megvolt :-)
Egy tacskóban lévő "kék" boltban megnyomkodtam.... Igaz, nem az a kimondottan tesztelős nyomkodás volt, mert éreztem a hölgyön, hogy nehezen viselt így is :-DDDD
Elsőre azt mondom, még vállalható számomra, mondjuk övre fűzhető tokba biztos nem tudnám tenni, ott elég ijesztő mérete volt (odapróbáltam) :-( A munkám során viszont máshova nehezen helyezhető.... (pakolok, vezetek). Télen nem is lenne gond, annyi zsebe van olyankor az embernek... Viszont nyáron, egy gatya+póló kombóban ez nehezen kivitelezhető :-(
Maga a telefon, a nagy kijelző, a gyorsaság nagyon tetszett. Odatettem mellé az N8-t, nevetségesen kicsinek tűnt.
Miért nincs csak irodai munkám?! Akkor bevállalnám ...., így még egy párszor elmegyek megnézem, és győzködöm magam :-DDDD

Xiaomi Mi 11i

(#386) Catcan


Catcan
csendes tag

Srácok!

Akinek már van Note-ja...nagyon gyorsan szerezzen hozzá kijelzővédő fóliát...
Gőzöm nincs, hogy hogyan csináltam...először azt hittem,h hajszál...de egy olyan szép repedés vagy karc van rajta,h az hihetetlen. Konkrétan megbakkan rajta a ceruza. Gőzöm nincs,h miért amikor kulcsot vagy aprópénzt vagy asztallapot még csak távolról se látott, ha letettem akkor is valami anyagra...leesni se esett le, még csak nem is ültem rá...
Valakinek valami ötlet,h hogy lehetne megnézni,h ez most repedt vagy csak karc?
Mindenesetre eléggé elszomorító...pláne azért mert tényleg hihetetlenül vigyáztam rá. :O :O :O

(#387) WaterWave válasza Catcan (#386) üzenetére


WaterWave
veterán

nálam alap dolog volt s2 nél hogy egyből fóliát rakatok rá...
annyira díjazzák a sérthetetlen üveget, de sztem olyan nincs, így a fólia karcolódik, nem az üveg, és azért ha fényhez fordítom, akkor lehet látni hogy kap rendesen a fólia, pont olyan zsebben meg olyan tulajtól, aki pénzt kulcsot egyébb dolgot nem hord a zsebében és vigyáz rá...

sajnos nem nagyon mozdul az ára, pedig egy az egyben cserélném a telomat note-ra mert hihetetlen szerkezet :)

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#388) ROBOTER válasza Catcan (#386) üzenetére


ROBOTER
addikt

Csak egy tapasztalat: optikai eszközöknél a legnagyobb ellenség a homokszem. Ott a lencséket fémekből vagy fémoxidokból álló tükröződésmentesítő réteggel vonják be, amitől sajnos a homok jóval keményebb anyag. Általában nem a tárgyak közvetlenül karcolják meg, hanem a bármi alá (tisztítókendő, táskában leesett objektívsapja stb.) bekerült homokszem.

Lehet, a stylusoddal végighúztál egyet a képernyőn.

(#389) Catcan válasza WaterWave (#387) üzenetére


Catcan
csendes tag

Igen, ez nalam is alap dolog. Nalam is az elso volt a folia a Diamondon, a Heron meg a Tabon is. Es ket hete megrendeltem a telenornal erre is a foliat,azt mondtak masnap meglesz. Bementem es mondtak hogy hianytermek. Szal 1-2 het. Vegigjartam egy csomo boltot de sehol se kaptam ra a mult heten. Kicsit se vagyok most pipa :D

ROBOTER:
nem hiszem, hogy homok lenne. ez szelesebb karcnak tunik. Tudom hogy serul a semmitol is gyakorlatilag. a Tabon lassan erik egy foliacsere mert tiszta karc az egesz. Es azt folyamatosan mappa tokban tartottam.

Remelem,hogy a folia "kitakarja"... a Hero elottem levo tulaja nem hasznalt foliat es volt rajta egy karc. Lefoliaztam es utana mar nem latszodott szoval remenykedek :S

(#390) babosmiki válasza Catcan (#386) üzenetére


babosmiki
addikt

Ez gáz!

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#391) WaterWave válasza Catcan (#389) üzenetére


WaterWave
veterán

ha ugy érzed nem karc, hanem repedés, akkor gariban cserélik...
ugye most jön az hogy sufnigmsbolt gari vagy 2 éves világgari?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#392) Catcan válasza WaterWave (#391) üzenetére


Catcan
csendes tag

Tenyleg eleg gaz.
Az a baj,hogy nem tudom eldonteni, hogy mi ez. Amugy telenoros szoval nem sufni gsm. Van valakinek otlete hogy hogy lehetne megnezni? Tenyleg nem tudom hogyan szereztem be...de meg csak elkepzelesem sincs.

[ Szerkesztve ]

(#393) WaterWave válasza Catcan (#392) üzenetére


WaterWave
veterán

ha megbakkan rajta a cerka, akkor az nem hajszálkarc hanem vaskosabb, lehet megrepedés is, ami konkrétan abból áll hogy zsebedben volt, leülhettél picit, vagy bármi és az anyag kicsit megfáradt a nyomás hatására...
anno volt bartánőmnél ugyangy járt az n95, az meg ugye köszönőviszonyban sincs ezzel a mérettel.D
vidd le telenorba, hogy rendeltetésszerű használat mellett ez a karc/repedés keletkezett, mi ilyenkor a teendő
gariztasd, jobb ötletem nincs

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#394) Catcan válasza WaterWave (#393) üzenetére


Catcan
csendes tag

Ma voltam bent...felküldtek a Samsungba ahol azt mondták,h ez nem garis...mert nem tudom bizonyítani,hogy nem kulccsal vagy pénzzel és egyéb fém tárggyal tartottam egy helyen...ennyire hülyének ők se nézhetnek és még lekezelőek is voltak. Meg,h megvolt-e már vásárlásnál...ha azt mondtam volna,h igen de két hete vettem akkor az jobb lett volna? És tényleg az a vicc,h rendeltetés szerűen használtam...

(#395) Tin válasza Catcan (#394) üzenetére


Tin
veterán

Hát igen, elég vicces hogy egy majdnem 200 ezres masinánál azt feltételezik, hogy direkt tetted tönkre.

Ha a magyarok elhajtanak, próbáld meg hogy írsz egy angol nyelvű levelet a központi supportnak, talán azok foglalkoznak vele. Abban nyugodtan leírhatod, hogy bunkók voltak veled. Max nem jön be, de bukni nem buktál semmit.

A Gorilla glass amúgy meg nem karcálló, csak nehezen törik be. Aki a porszemet írta, az lehet a bűnös, simán megtapad az ujjadon, és végighúzod.

(#396) agabe válasza Catcan (#386) üzenetére


agabe
addikt

Lehet, hogy a nadrag zsebeben - zsebenek szelenel volt valami ami egy becsuztatasnal vegighuzta.
Nalam egy galaxy wifi 5.0 volt egy ideig folia nelkul, de psp puha tokban tarolva, igy nem is serult, de ezt a meretet mar nem szivesen rakom zsebre, mert egy leulesnel is akar megreccsenhet...legalbbis olyan erzetem van. Nem szuk nadragokat hordok, de nem is a duplameretu zsebbel rendelkezo gatyaim vannak.

(#397) Catcan válasza Tin (#395) üzenetére


Catcan
csendes tag

Köszi a tippet! Sajnos elég gyér az angolom szóval majd keresek valakit aki jól tud angolul.
Mindenesetre elég elkeserítő :O

PSP puha tokom nekem is van, de abban a PSP tanyázik. Jelzem nekem karcolódik tőle a festett rész mert túl szoros és ott tényleg karcol már a por.
Ez sokkal erősebb "karc" annál mint amit ilyenekkel lehet okozni szerintem. Olyan mintha valaki direkt tűvel karcolta volna végig...de ez ugye esélytelen :D

[ Szerkesztve ]

(#398) Catcan válasza Catcan (#397) üzenetére


Catcan
csendes tag

Bocsi csak már lejárt az időlimit és nem tudom szerkeszteni.

Szóval, kipróbáltam valamit. Vérvételes tűt, amennyire csak bírtam rányomtam az ablakra és megkarcoltam...nem sikerült olyan karcolást csinálni mint ami a Note-on van :W

[ Szerkesztve ]

(#399) WaterWave válasza Catcan (#398) üzenetére


WaterWave
veterán

:DDDDDDDDDDD
bocs csak elképzeltem

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#400) Catcan válasza WaterWave (#399) üzenetére


Catcan
csendes tag

Én tényleg igyekeztem...de nem sikerült :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.