Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:27

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) Apika válasza alec.cs (#1399) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Én arra gondoltam, amit Cyberpunk kolléga is vett magának. Ezeket a tokokat szokták szilikon toknak nevezni, bár nem mindig szilikonból vannak. Ezek a tokok a készülék alját és oldalát védik.

(#1402) kowako válasza Cyberpunk (#1388) üzenetére


kowako
csendes tag

A fotók jól visszaadják a lényeget: ez aztán jól eltolja a note méltóságát, egy ilyen gumitok... nekem a skinomi nagyon bevált, a rovátkái miatt kevéssé csúszik, a karbonszál miatt karc kizárt. elegens maradt, sőt elegánsabb lett tőle. Egy ilyen gumiteknőt max. a 3210-esemre tettem (volna) 10 éve. A fém hátlaptól viszont én félnék a helyedben, az már a funkcionalitásba is bezavarhat - bár kétség kívül elegáns nehezék lenne! :) kowako

http://kowako.hu

(#1403) Apika válasza Petii88 (#1400) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Lám! Kicsomagolja, elindítja a készüléket, és alapból magyar nyelven indul... :D

(#1404) Karma


Karma
félisten

Nem tudom mi történt a telefonommal, amióta felflasheltem az XXLA4-et (substancer-féle deodexelt, de egyébként stock rendszer), és szokásomhoz híven Samsungtalanítottam, megtáltosodott az akku.

Gyanítom, hogy összefügg azzal, hogy a Facebook és Google+ appokat nem telepítettem újra, nameg fos házi kernelekkel nem szennyeztem össze. :)

“All nothings are not equal.”

(#1405) babosmiki válasza Karma (#1404) üzenetére


babosmiki
addikt

:Y

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1406) killerjohn válasza kowako (#1402) üzenetére


killerjohn
addikt

milyen ez a skinomi?

szerk: ez az? megnéztem a videót, és hát... ahogy ragasztja fel... nem érzem úgy hogy a végén ez elegánsabbá tudna tenni bármit is...

[ Szerkesztve ]

(#1407) Cyberpunk válasza kowako (#1402) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem gumi.:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1408) bsanya válasza Petii88 (#1400) üzenetére


bsanya
aktív tag

De az milyen már, hogy egy külföldön készült tesztben, első bekapcsolás után, pont magyar nyelven indul :-DDD

Xiaomi Mi 11i

(#1409) novinyul válasza bsanya (#1408) üzenetére


novinyul
veterán

Szegény embernél lefőtt a kávé,mikor meglátta a magyar nyelvet :DD

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1410) Petii88 válasza bsanya (#1408) üzenetére


Petii88
tag

Jaja :D Én is néztem egy nagyot :D Arról nem is beszélve hogy a mint később haverom felhívta figyelmemet a kicsomagolásra is a használati útmutató is magyar volt :D Lehet egy Magyar piacos telefonnal volt dolga :D Jah és az a legjobb hogy megpróbálta elolvasni :D Ott majdnem le estem a székről :D

[ Szerkesztve ]

S7 Edge

(#1411) Cyberpunk válasza Petii88 (#1410) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Gondolom szürke import lehetett ez is. :U De jót röhögtem.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1412) Petii88 válasza Cyberpunk (#1411) üzenetére


Petii88
tag

Jah, biztos, mert mintha előtte azt mondta volna hogy abban a pillanatban nem lehet Amerikában kapni, de lehet rosszul értettem :B Én is :D

[ Szerkesztve ]

S7 Edge

(#1413) kowako válasza killerjohn (#1406) üzenetére


kowako
csendes tag

Skinomi: egy korábbi hozzászólásomban egy saját fotót is linkeltem a kész cuccról, pár hete volt, kicsit keress vissza légyszi. Szerintem ez a legmenőbb burok a telefon "rangjához", én ajánlom! :) kb. 5ezer volt, ha jól emlékszem, 2-3 hét alatt ideér.
Nem gumi-szerű, nem is vastagít (csak 0,1 mm-t:)

http://kowako.hu

(#1414) Musstafa válasza Karma (#1404) üzenetére


Musstafa
csendes tag

Szia! Hogy tudtad samsungtalanitani?? Èn is leszedném a felesleges cuccokat ha tudnám.

(#1415) Karma válasza Musstafa (#1414) üzenetére


Karma
félisten

Az attól függ, hogy milyen rendszer van a telefonodon. Ha gyári KKA vagy régebbi, akkor a CF-Roottal meg kell csinálni a rootolást; ha már főzött ROM-mal hajtod akkor semmi extra; ha meg gyári LA4-re frissítettél akkor nem tudom mi a teendő :P

Szóval ha már van root jogod, az egyik felhasználóbarát megoldás a Root Explorer. Elindítod, elmész a /system/app könyvtárba, Mount R/W, aztán lehet irtani, vagy áthelyezni a /sdcard alá.

Egy másik megoldás meg a Titanium Backup freeze funkciója.

A harmadik meg a terminál és a sok irkálás.

Hogy mit szoktam kitörölni, így fejből nem tudom felsorolni.

“All nothings are not equal.”

(#1416) Musstafa válasza Karma (#1415) üzenetére


Musstafa
csendes tag

Alapsáv verziója N7000XXLA3 és nem talál frissítést.

(#1417) Musstafa


Musstafa
csendes tag

Egyébként nagyon idegsítő a ceruza. Hogy tud egy ilyen cég ekkora hibát véteni???
Ráadásként még ki sem tudják javítani.

(#1418) tybsen


tybsen
addikt

A mai nappal en is csatlakozom Hozzatok egy 32 GB-os verzioval :) Fantasztikus ez a cucc! :) A meret pedig idealis :)

(#1419) Apika válasza tybsen (#1418) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Gratulálok hozzá! :C

(#1420) bsanya válasza Apika (#1419) üzenetére


bsanya
aktív tag

Okozzon örömöt sokáig! :C :)

Xiaomi Mi 11i

(#1421) Musstafa


Musstafa
csendes tag

Sztetek melyik a legjobb custom rom hozzá? Nekem akku a lényeg a sok csicsa nem lényeges.

(#1422) tybsen


tybsen
addikt

Koszi Nektek h egyutt orultok :-)

(#1423) alec.cs válasza Cyberpunk (#1381) üzenetére


alec.cs
tag

Szerinted mennyire használható ez a Case-mate tok egy Brodit autós tartóval? [link]

A tartóba bele kell csúsztatni a készüléket. Ha rajta a tok, akkor nem biztos, hogy bele megy. Ekkor ki kell venni belőle.

Kérdés: Ez a ki-be rakás mennyire kivitelezhető? Mennyire használódik így a tok? Lehet-e egyáltalán a készüléket ki-be rakni a tokba többször?

A tapasztalatod alapján te hogy látod ezt?

(#1424) Cyberpunk válasza alec.cs (#1423) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hali. Szerintem nem fog tokkal együtt belemenni. Habár nem növeli meg nagyon a szélességét. Kivenni nem bonyolult és szerintem tartós is a cucc.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1425) Titana


Titana
tag

Sziasztok.Érdeklődnék,hogy az SPB Shell 3D-hez kell rootolni a telót vagy nem?Bocsi,de nem vagyok penge ebben a témában. :N Előre is köszönöm a válaszokat.Üdv

(#1426) zsoltti válasza Titana (#1425) üzenetére


zsoltti
senior tag

Szerintem Nem. Ez csak Launcher.

(#1427) tybsen válasza zsoltti (#1426) üzenetére


tybsen
addikt

Nem kell root.

(#1428) Titana


Titana
tag

Köszönöm a válaszokat.Üdv. :R

(#1429) Luser2000 válasza Petii88 (#1400) üzenetére


Luser2000
addikt

Azért ez a magyar piacra szánt "teszt készülék" elgondolkodtatott.
Innen tudtak olcsón hozzájutni? Hol vehették?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1430) CHIPman válasza Luser2000 (#1429) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Függetlenített telenoros gondolom...

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#1431) kowako


kowako
csendes tag

Sziasztok, erről mi a véleményetek?
http://www.mugen-power-batteries.com/mugen-power-4500mah-extended-battery-for-samsung-galaxy-note-with-battery-door.html#
Mekkora lehet így a vastagság, súly, üzemidő? Beleférne az asztali tartóba?
Idehaza beszerezhető-e?

Agyalok rajta, vélemények? :-)
Kowako

http://kowako.hu

(#1432) Apika válasza kowako (#1431) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Látszik, hogy a vastagabb akku miatt adnak hozzá egy öblösebb hátlapot is. Szerintem így nem fér bele az asztali tartóba...

(#1433) zsoltti válasza kowako (#1431) üzenetére


zsoltti
senior tag

ekkorát nem röhögtem, 23ezer+??? :C Max 5ből kb kijön szálítással együtt egy 2500as pót aku meg egy fali töltő és akkor összesen 5000mah-ról beszélünk, nem4500mah és egy bazi vastag hátlap.. . de ha valaki kidob 5ször annyit hogy vastagabb legyen a telefonja, akkor csak tegye. :W

(#1434) Titana válasza kowako (#1431) üzenetére


Titana
tag

Szia,valóban bumfordi,de Nekem tetszik,jópofa a hátlap,a kamera tök jól védett.Az asztali tartóba biztos nem fér így be.Kár,hogy ennyire drága,Én is simán használnám,de mindenkinek más tetszik.Szerintem ne törödj azzal,hogy kinek tetszik vagy kinek nem :N ,hiszen Te fogod használni és ha Neked bejön akkor vedd meg. :))

(#1435) iko1972 válasza Titana (#1434) üzenetére


iko1972
csendes tag

A Mugen 4500 valóban 4500mAh, míg a párezer forintos pótakkuk jó, ha 1500. Ha a gyári Samsung árához viszonyítjuk, már nem is annyira drága.

Vettem a Notehoz egy Logitech diNovo Bluetooth billentyüzetet, meglepően jól működik vele. Ezt is arról írom.

(#1436) Apika válasza iko1972 (#1435) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Néztem ennek a Logitech diNovo Bluetooth billentyűzetnek az árát. Nagyon húzós...

(#1437) kowako válasza iko1972 (#1435) üzenetére


kowako
csendes tag

Ez így van, Nokiánál is észrevettem, hogy az olcsó akksinak híg a kapacitása :) Tapasztalatom, hogy amikor 2 akkum volt, ritkán volt szükség a cserélgetésre (valóban, többnyire usb/hálózat közelében élünk, dolgozunk), leginkább terepen (pl. gyalogtúrán a Locus használatakor) lenne hasznos egy 4500 mAh akksi, hétköznapokon csak nehezítene/vastagítana. Ami hozzátartozik a dologhoz, van autós töltőm is, meg egy Brando 5000 mAh külső akksim, 2 USB kimenettel (500/1000mAh), de milyen állat lenne, ha a régóta ígérgetett új típusú akkumulátorok ugyanebben a méretben valóban 10x tovább bírnák! Heti egy Note töltés az lenne a megtestesült álom :DDD
Köszi mindenkinek a véleményeket, asszem mégis inkább kihagyom a duci-akkut, annyiszor nem venném hasznát, nem érné meg. Ha non-stop túráznék, akkor persze még kettőt is vennék belőle - ezen nem érdemes spórolni, ahogy írtad is! :)
Kowako

http://kowako.hu

(#1438) kowako válasza Titana (#1434) üzenetére


kowako
csendes tag

Titana, teljesen egyetértek a meglátásoddal: értelmes ember (18 éves kor fölött persze:) nem vagánykodásból vesz ilyesmit, villantásra ráépültek Almáék és szépen megélnek belőle. A Note külső-belső tulajdnoságait az idő 98%-ában csak a tulaj észleli-élvezi. És nekem tényleg élvezetes cucc :) ICS mikor lesz már...

http://kowako.hu

(#1439) zsoltti


zsoltti
senior tag

Nekem van pót akkúm, és képzeldd el , teljesen jó, múltkor le vettem a hátlapot mogy megnézzem melyik van benne.A nokia 5800hoz is vettem annak idején, abba az utángyártott tovább bírta , mint a gyári. Miért mond mindenki olyanokat hogy ez nem jó , az nem jó, amikor nem is tudják hogy mi az igazság első kézből? Nem értem.

(#1440) kowako válasza zsoltti (#1439) üzenetére


kowako
csendes tag

Ha figyelmesen olvastad volna a soraimat, akkor realizálhatnád, hogy én is saját tapasztalat alapján írtam, hogy az olcsóbb pótakksi nem bírta addig, ami a névleges kapacitása szerint elvárható lett volna. Te esetleg szerencsével jártál, ettől még én speciel csalódtam az ilyen utángyártott akksikban.

Amúgy a note hátlap-illesztési megoldása miatt nem szeretném pár naponta lepattinggatni
a hátlapot, ez a fő ellenérvem, mivel nem tűnik atombiztosnak. Persze szükség törvényt bont, ha csak így oldható meg a működőképesség-növelés.

http://kowako.hu

(#1441) Cyberpunk válasza zsoltti (#1439) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nekem is 1800-as Andida volt a DHD-hoz az teljesen korrekt volt tovább ment vele mint a gyárival.

Én valami 3300-3500-ast keresnék hozzá. Az szerintem kivitelezhető lenne a gyári 2500-as méretében is. És akkor nem lenne bumfordi tőle a készülék sem. Kár hogy ilyen nincs még.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1442) zsoltti válasza Cyberpunk (#1441) üzenetére


zsoltti
senior tag

Matricázottba vannak nagyobb teljesítményűek, de nem hinném hogy lehetséges lenne, mert akkor már a samsung is erősebbeket adna ki a telefonnal ha ekkora méretbe tudnának csinálni. Max horror áron, .. Láttam vmi cikket amúgy vmelyik usa egyetemen új fejlesztés, valami 10szer többet bírnak majd az akuk, de még pár év mire gyártás kész lesz a technológia

(#1443) Cyberpunk válasza zsoltti (#1442) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szerintem megoldható lehetne. Max egy kicsit nőne meg a méret. Lásd a Motorola Razr Maxx-ot. Ha a Motorola megtudta oldani, akkor a Samsungnak is meg kellett volna tudnia. Legfeljebb 2 mm-el vastagabb na és.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1444) zsoltti válasza Cyberpunk (#1443) üzenetére


zsoltti
senior tag

jah, értem mire gondolsz. Igazából simán lehetett volna 3000mah-s aksit is tenni bele minimum, mert a megnézed, a telefont, és hogy milyen kicsi helyet foglal benne az akku akkor látod, más telefonokhoz képest hogy ott mekkora helyet foglal az akku. Igaz akkor a súlya is megnőne...

(#1445) Cyberpunk válasza zsoltti (#1444) üzenetére


Cyberpunk
félisten

De szerintem egy kis súlytöbbletet mindannyiunk elviselne a jobb üzemidő érdekében. Tessék erre gondolni a gyártónak üzenem a Note 2 esetében. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1446) zsoltti válasza Cyberpunk (#1445) üzenetére


zsoltti
senior tag

Hát én nem áldoznám fel, natúr dellstreak 220 gramm , múltkor a szilikontokkal együtt a Tescóba rátettem a mérlegre a gyümölcsös részlegnél és azzal együtt volt 220g a Note , Én nekem nem kellene nehezebb, háton fekve az ágyon nehéz :). Végül is Pót akkuval megoldott a dolog :) Volt nekem amúgy még az i9000-em hez egy vastag akku, és hátlap, de nem igen jött be, nem használtam. Jobb egy tartalék akku, mert azt nem kell minden nap tölteni, és kitudja mikor lesz szükség rá, ezért a bukszámba hordom.

[ Szerkesztve ]

(#1447) Cyberpunk válasza zsoltti (#1446) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Azért egy kicsit nagyobb akku annyival nem növelné meg a méretét. Már E90 meg ez ég és föld. Bár sosem volt E90-esem csak vágytam rá, de azért az is vállalható még én szerintem. De hát ízlések és pofonok.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1448) tybsen válasza Everman (#1329) üzenetére


tybsen
addikt

Nehany nap hasznalat utan en nagyon meg vagyok elegedve a keszulekkel. A meret idealis, semmi lagg, minden folyekony es gyors. Eddig ez az elso keszulekem, ami kibir egy napot toltes nelkul, ez mar onmagaban egy klassz dolog ;-) Amit viszont eszrevettem, hogy a szurke szineknel lathato egy halvany savosodas vagy nem is tudom hogy nevezzem. Hasonlo ahhoz amit linkeltetek, de nem foltos hanem mintha negyzetracsocs elrendezesben halvany csikok futnanak. Ez leginkabb alacsony fenyeronel lathato igazan. Ez akkor mar a gyari hibas kijelzo kategoria vagy normalis dolog? Igazabol nem zavaro es csak mint mondtam szurke szineknel lathato. Ez rosszabbodni fog vagy ilyen marad? Csak azert kerdezem mert ezzel en siman egyutt tudok elni viszont ha ez valami gyari hiba akkor nyilvan praktikus lenne megnezetni? Egyebkent minden app megvana sims3 kivetelevel, az nexus s-en ment, bar nem jatszottam vele sosem csak megvettem mert akcios volt. A Note-on viszont fel sem hozza a market. Mindent egybeveve ez az eddigi legjobb kütyüm ami valaha is volt :) Egyelore egy szilikon tokot rendeltem hozza ebay-rol, mert akarmilyen csunya is, nekem praktikus. A Case Mate alul nem vedi, legalabbis nekem igy jott le a kepekrol - ezt valaki meg tudna erositeni/cafolni? Mert en sokat vezetek es mindig magam melle teszem allitva a sebvalto melle egy kis rekeszbe, tehat fontos, h alul is vedve legyen a cucc.

(#1449) Everman válasza tybsen (#1448) üzenetére


Everman
addikt

Ha a gyári TouchWiz launchert használod, akkor alig észlelhető a lagolás, mert az szépen használja a GPU-t is már (főleg az LA4-es romnál). Külsős Launcherek viszont lagolnak szépen (az SPB 3D kivétel, de az nekem nem jön be).

Ez a csíkozódás különböző mértékben mindegyik Note-on megvan, szerintem a képernyő sajátossága és sajnos nem csak a szürke színnél, hanem minden olyan homogén felületnél látszik, ahol egynél több színcsatorna van használatban (a képernyőtesztnél, ahol az RGB-t külön lehet lekérni, ott nem látszik).

Egy másik érdekesség, hogy ellentétben az OLED filozófiával a Note-on a fekete nem teljesen fekete, mert egy minimális háttérvilágítása akkor is van, ha teljesen fekete képet mutat (ez csak sötét szobában észlelhető, valójában nem zavaró dolog). Egy másik fórumon arra jutottunk, hogy ez egyfajta készenléti állapot a ledeknél, mert teljes kikapcsolásból kisebb lenne a reakcióideje, lassabban reagálna.

Szilikon tokot én is vettem rá, főleg azért, mert ez védi a kijelzős széleit, ami hasonlóan az iPhone 4-hez teljesen védtelen, nincs keret rajta és nagyon könnyen sérül (én már koccantottam oda az asztal széléhez és ennek egy fél mm-es csorbulás lett az ára a peremén).
Toknak meg egy Brando övtokot használok [link].

[ Szerkesztve ]

(#1450) tybsen válasza Everman (#1449) üzenetére


tybsen
addikt

Koszi szepen a valaszt. Nekem egyelore XXKK5 van, ez eleg gyors eddig, gondolom a kovetkezo frissitessel jon az ujabb? Akkor, ha mindegyik Note kijelzoje ilyen, belenyugszom. Igazad van egyebkent, nemcsak szurke hanem minden homogen fekuletnel latszik minimalisan ez a csikozodas/racsozodas, ahol vilagos(abb) a felulet. Annyira nem zavaro egyebkent, mint amennyit mar irtam rola :) Az spb-t en is kiprobaltam, meg regebben megvettem, es nagyon szepen es akadasmentesen fut. Viszont en sem szeretem. Nexus S utan nem varom igazan az ICS-t-t, nekem jobban tetszik a GB.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.