Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VD


VD
őstag

Nokia 5800 XpressMusic-Navigation Edition

"Kellett a finn gyártónak egy kis idő ahhoz, hogy megalkossa az első, iPhone ellen piacra lépő telefonját. Összekapták magukat nagyon"

Főbb jellemzők
Méret: 111 x 51.7 x 15.5 mm, 83 cc
Súly: 109g
Színvariációk: Fekete/piros azaz mélybordó kerettel, fekete-kék, fekete ezüst, fekete-króm.
Kijelző átlója:3,2"
Kijelző felbontása:360X640
Kijelző típusa: Rezisztív TFT-LCD
Színárnyalatok száma: 16 millió
Fő kamera: 3,2 megapixeles,Auto Focusos Dupla Led villanóval Carl Zeiss Tessar Optikával
Symbian S60v5 Érintésvezérelt Operációs rendszer
Micro-SD bővíthetőség

Alap Adatok Tulajdonságok

A Nokia 5800 nagyon közkedvelt készülék, mostanra leeset ára miatt is,megbízhatósága és egyszerűsége révén. A telefon nem tartozik a legkomolyabb készülékek közé de a célnak tökéletesen megfelel, ARM11-es processzor hajtja régebbi szoftvereken 369Mhz-n ketyegett de az új szoftvereken már 434Mhz-n fut mint a Nokia 5230. a Telefonban 128Mb RAM található amely ebbe a telefonba elég de lehetne több is. Amit fontos tudni a kijelző egy 3,2 "-os 360x640-es felbontással rendelkező rezisztív érintőkijelző.Semmi Gorilla glass stb, ha zsebben használjuk nem karcolódik, porosodás nem érhető tetten. A kamera az egyik erőssége 3,2 megapixeles Carl Zeiss tessar optikával, Auto focussal és dupla LED villanóval van felvértezve, gyors a kameraszoftver és szép képeket készít. Mivel eredetileg XpressMusic ezért zene téren is jól teljesít. 2 hangszóró található benne amik eléggé jól szólnak ahhoz képest hogy csak egy telefon.
Meddig bírja az akkumlátor?
Nálam általánosságba 2-3 napot elmegy simán, jobb esetben 4-5-öt.

Szoftver

A telefonon a jól ismert Symbian S60 fut annak is az érintésvezérelt verziója. A telefonon jelenleg a legfrisebb gyári szoftver a V60.0.003. Ez elvileg csak a független verziókra érhető el, de egy kis pc kód átírással kb 2 perc máris felrakhatjuk. Szerintem nagyon kiforott semmi hibája nincs már. Megbízható egyszersem fagyott le amióta használom.
A gyári legfrisebb szoftvert a Nokia Software Updaterrel rakhatjuk fel [link]
vagy a Nokia OVI suite-al. [link]

Nagy Erősség: A Navigáció
A telefonban található GPS és ingyenes Nokia térképek szoftver. A navigáció működik online vagy offline. Nagyon gyorsan talál jelet. Bármelyik Térképet rá lehet tenni akarat szerint a fent említett Nokia PC suite-al.

Főzött Rom
A telefonra elérhető több főzött rom is, aki erre hajaz az talál google-n több Nokia C6-00 Szoftvert a telefonra, de a gyári 60-as verzión már nem kell csiszolgatni mert már nincs min. teljesen megbízható és rendben van, az egyik fórumos kolléga főzött c6 szoftot használt de már ő is a gyári 60-asat használja.

Specifikáció

Technológia GSM, UMTS, HSDPA
Méret 111 x 51,7 x 15,5 mm
Tömeg 109 gramm
Színvariációk piros, fekete, kék
Kijelző
Kijelző átlója 3,2 hüvelyk
Kijelző felbontása 360 x 640 pixel
Kijelző típusa TFT
Színárnyalatok száma 16,7 millió
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória / max. MMS méret dinamikus / 300KB
Belső memória 81 MB
Memória bővíthetősége microSDHC (alapcsomag: elvileg 8GB)
Adatátvitel
Frekvenciasávok 850/900/1800/1900 MHz
GPRS / EDGE Class 10 (4+1/3+2) / Class 10 (236,8 kbps)
UMTS / HSDPA van (384 kbps) / van (3,6 Mbps)
IrDA / Bluetooth nincs / 2.0 (A2DP is)
WiFi 802.11 b/g
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS van / van
GPS vevő van
Alapfunkciók
Profilok vannak
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van (max. 1 óra)
Ébresztés van, kikapcsolva is
Prediktív szövegbevitel T9
Szoftverek
Platform Symbian OS 9.4 Series 60 5th edition
WAP / HTML böngésző van / van
E-mail kliens van (POP3, IMAP4, hitelesített)
Java van, MIDP 2.0
Játékok 2
Valutakonverter van
Extra szoftverek Nokia Maps
Multimédia
Fő kamera 3,2 megapixeles, autofókuszos, vaku
Másodlagos kamera van, CIF felbontású
Videófelvétel van, VGA, 30fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van - RDS
Üzemidő
Alap akkumulátor 1320 mAh Li-Ion
Készenléti idő 406 óra
Beszélgetési idő 525 perc
Egyebek
érintésvezérlt, pengető, tok, TV-out, mozgásérzékelő

Ha a fentiek átolvasása után kérdésed van jelezd a fórumban!

Készítette: FET-MEN

Forrás: Mobilarena.hu [link] illetve fórumtársak

[ Módosította: bwoay ]

(#2) Murderer69


Murderer69
őstag

attól eltekintve hogy nekem sem tetszik(külsőre) attól még 1 nagyon jó kis telefon azért megtapiznám élőbe is hátha meg tudnám szokni :D ....

uhh azok a furmintok és kései szüret és 2006 áhh NEM NEMM IHATOK :DDD

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#3) Airnold


Airnold
tag

Majd ha bagóért vesztegetik, megveszem...addig felesleges... :D

(#4) sheep


sheep
addikt

138-ért azért többet várok
majd ha 80-ért megkapom,esetleg
fél év múlva meglátom

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#5) student


student
őstag

138000 0perce na b************

(#6) yoman1


yoman1
csendes tag

szépnek nem szép de legalább sokat tud. Kár hogy nokia.... nem kéne

(#7) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szerintem jó lett, de ha az anyaghasználat valóban ilyen szar lett, akkor az viszont gáz. De a többi előtt le a kalappal!

(#8) Mamuska


Mamuska
őstag

Ez kúrva sokba kerül, pont a duplájába mint amilyen hírek felröppentek.

(#9) Studi22


Studi22
aktív tag

Nem értem őket ott van mellettük a "svéd acél",francért nem tudnak venni belőle kicsit, 138ropi egy "ropiért". :F
Nagyon sok képzavar egy mondatban... :B

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#10) joey04


joey04
titán

Hát alapvetően a görgetés egy nagy semmi, ez így ki is esett nálam.képeknél is rohadt lassú.nem jó ez így. :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#11) Kloden


Kloden
senior tag

Másfél órás beszélgetési idő?... :U
Na meg az nHD kijelző! :D

Egyébként nem rossz cucc, bár szerintem lassú, a videón sokszor látni hogy várni kell erre-arra, vagy hogy nem reagál elsőre, vagy csak nem tudni hogy lassú vagy nem reagál.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#12) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Basszus :D:D:D
139 K... a HTC touch HD meg 145... vajon melyik eri meg jobban?:D
Ahhoz kepest hogy ilyen 70 korulre igertek eloszor nagyon durvan tul van arazva...

Amugy lassan itt az ideje a nagy erintokijelzos mobil tesztenk (csak plsplspls varjatok meg a meizu M8at:D)

(#13) geri|


geri|
aktív tag

Nálam piros pont, de szerintem az ár még elrugaszkodott, de hamar megy majd le. Az nHD-t meg szerintem ők sem gondolták komolyan, hatalmas kapufa. Minden egyes pixelfelbontáshoz rendelnénk mozaikszavakat akkor... :F

[ Szerkesztve ]

LiveStrong

(#14) AS


AS
félisten

Biztos nem, cserélném le a Samsung omniát, divix, bárhol forgatható menü, jobb kamera, és még gyorsabb is. Windows miatt több program is van.
Nokia lehet még a N97 be is ezt régi procit rakja ami elég gáz lenne.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#15) ALI_G


ALI_G
veterán

éreztem, hogy ma érdemes lesz felkelnem!!! :C :R

(#16) Greg-77


Greg-77
aktív tag

Így ebben a formában még nem kéne de maj bizt érkezik jövőre olyan érintős Nokia amit elfogadnék én is! pl az N79 már is jobban bejön, az E71-em miatt nagyon beleszerettem a qwerty-be! Amúgy elsőre nem rossz, de lesz mit csiszolgatni az utódokon! Azonban ha normalizálódik az ár akkor népszerű lehet és akkor rem sok programot fejlesztenek majd a tapi symbian-hoz is!

[ Szerkesztve ]

(#17) Parosz


Parosz
tag

Pár kérdés maradt bennem.

A játékokról nincs screenshot..
A videót szélesvásznúan vesz fel, vagy lejátszás-felvétel közben ott vannak azok a nagy gombok oldalt? Milyen videót csinál, nem lehetne mintát feltenni?

A képek váltása sztem lényegesen gyorsulni fog. Az N95 is gyenge volt először etéren, de a szoftfrissítésekkel jelentősen gyorsult..

A telefonkönyvben a keresés jópofa. Gyorsabb sokkal mint az iPhone-on..

[ Szerkesztve ]

(#18) Polllen


Polllen
nagyúr

Sztem nagyon jó irány :) A symbian mindig szimpibb volt, mint winmo! Lesz ez még olcsóbb is, és talán nem lesz annyira hervatag lassú sem... :DDD

Bár azért iphone-t nem cserélném le rá :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#19) Parosz


Parosz
tag

Témák voltak benne? Vagy csak ilyen fekete-piros lehet minden?

(#20) razsa


razsa
aktív tag

inkább majd az n98!

(#21) Gubro


Gubro
senior tag

Nem értem, hogy miért olyan bonyolult bedrótozni a microUSB csatiba a töltésért felelős madzagokat.

(#22) Magnum_ válasza joey04 (#10) üzenetére


Magnum_
nagyúr

annyira nem lassu a képeknél. söt, majdnem iohone szint..

amugy engem még nem gyözött meg, kiváncsi lennék rá élöben.

I humbly and respectfully decline™

(#23) joey04 válasza Magnum_ (#22) üzenetére


joey04
titán

hát ez attól nagyon messze van

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#24) Parosz válasza Gubro (#21) üzenetére


Parosz
tag

Ja, sokkal egyszerűbb úgy az élet, nem kell kétfelé dugdosni :K

(#25) Magnum_ válasza joey04 (#23) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Dian sokkal lassabban hozta be a képeket,amikor néztem, de valoban nem éri el a szifont :K

I humbly and respectfully decline™

(#26) Bog válasza Parosz (#19) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Csak ez az egy téma, benne van a cikkben is... A videót fullscreenben veszi fel, az ikonokat rárakja a keresőre.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#27) kp78


kp78
addikt

Ahhoz képest, hogy az első cikkben 75-80 ezres ár szerepelt, majdnem a duplája lett. :U
Ennyiért egyelőre sajnos biztos nem lesz, pedig tetszene.

(#28) Bog válasza kp78 (#27) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ne parázzatok az áron, ha vége a karácsonynak, szerintem 100 alá zuhan.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#29) Parosz válasza Bog (#26) üzenetére


Parosz
tag

És visszajátszáskor is fullscreen a videó?

Amúgy a böngészőben túl nagyok azok a virtuális gombok ;] elférne minden egy sorban, mint a a szifonon. Kitünően kezelhető az is ujjal :K Így elfoglaják a fél kijelzőt :(

(#30) Bog válasza Parosz (#29) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Igen, visszajátszáskor is.

A böngészőnél van fullscreen opció, s akkor nincsenek gombok.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#31) Vtwo


Vtwo
senior tag

Nekem egy bajom van vele(illetve kettő,de a videón talán az új sw segít),ami az utóbbi idők szinte minden "csúcs" Nokiáinál gond : gagyi anyagok és tré minőség. :W

[ Szerkesztve ]

(#32) hemaka


hemaka
nagyúr

talán csak négy hibája van. Nincs benne Office támogatás, nem tölt USB-ről, nem méltó az anyaghasználat és megszokást kíván a görgetőrutin használata

Ezek a hibák a legnagyobb mobilgyártónál szerintem eléggé kínos .
Nem tölt USB-ről, lassan 2009-ben? Ne vicceljünk már, ezen is agyalhattak volna a mérnökök, biztosan nagyon bonyolult megoldani ezt. Meg ha jól tudom(?) van is már olyan Nokia, amelyik képes USB-ről tölteni magát.
PDF és Office támogatás nincs egy nagy kijelzőn, amin normálisan nézhet/olvasható lenne ezáltal?! Vicces. :)
Az anyaghasználatot talán el is nézném, ha nem ennyibe kerülne. Persze várható, hogy jövőre bezuhan az ára nem kicsit. De lehet a telefon is szétzuhan pár hónapos használat után.
A lényeg csak annyi, hogy tejesen elhatárolódtam az iPhone-től, és mégis az jött ki végeredményben, hogy ezért így, pénzt nem adnék. :U
Talán majd az utód...
Ui.: Azon meg csak halkan kuncogtam, hogy az IMEI-cimke milyen ferdén van ragasztva, piacos feeling. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33) Bog válasza hemaka (#32) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Igazad van, ezért nem lett különösen ajánlott. Viszont az irány abszolút jó. Nem tudom, hogy az Office miért maradt ki, remélem, hogy a QuickOffice ezen a platformon is legalább read-only módban ingyenesen elérhető lesz a jövőben, akárcsak a PDF reader.

Az anyagminőség szerintem is gázos, viszont (pszt) leesett az asztalról a tesztcucc tegnap éjjel, s bár a hátlap lepattant, egy karc sincs rajta, pedig parkettára zuhant, úgyhogy szerintem nem fog szétesni :P

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#34) androcles


androcles
tag

Jobbra számítottam. Tudom, h. nem egy kategóriában versenyeznek, de szerintem az n79 v. n85 jelenleg sokkal jobban megéri, ha az ember a NOKIA-hoz ragaszkodik.
A gagyi műanyagok egy ilyen magas árú, és ilyen jellegű készüléknél megbocsáthatatlanok szerintem, erre nem lehet magyarázat, még 80 k-ért sem!

[ Szerkesztve ]

"Nagyon soká tart, míg az ember rájön, hogy nem értett meg semmit..."

(#35) hemaka válasza Bog (#33) üzenetére


hemaka
nagyúr

Az irány nem rossz, azért is írtam, hogy talán az utód majd meghozza a nagyobb sikert.
Csak az az érdekes, hogy tényleg egész apróságokon bukott most nálam meg ez a telefon, amiket nem is értek hogy nem kerültek rá/bele.
Esetleg az office kapcsán arra gondoltam, hogy a felsőbb szegmensben lévő Nokia mobiloknak nem akar ezzel keresztbe tenni. De hát ez már nem olyan nagy dolog. :U Majd csak megérkeznek az okosítások idővel.
Akkor a gyenge anyaghasználat mégsem annyira rossz, mint gondoltam. Ezt talán ki is veszem a listámból, amiért berágtam. :)

(#36) ollie válasza Bog (#33) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az Adobe Reader mindig is ingyenes volt Symbian-ra, szóval nem értem ezt a PDF parát. Le kell tölteni az Adobe oldaláról, azt csókolom.

***

(#37) lambeeboy


lambeeboy
csendes tag

a nokia honlap szerint 8 gigás memkártya az alapcsomag része, de ti csak 1 gigásról tettetek említést

most akkor hogy van? :F

(#38) Bog válasza ollie (#36) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Hahó, egyelőre nem kompatibilis ;)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#39) Bog válasza lambeeboy (#37) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

1 gigás volt a tesztkészülékben, én is láttam, hogy a Nokia szerint egy 8-asnak kellett volna benne figyelnie...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#40) Dare2Live válasza hemaka (#32) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

pdf meg office port még nem készült el ezért nincs.
sebességben saját tapasztalat alapján már most is az egyik leggyorsabb érintős a HTCk pl hajtépősen tetü lassuak hozzá képest.
anyagminőségnél a szétzuhan durva túlzás, igaz, hogy enm egy szálcsiszolt alus P1, E71 az anyaghasználata de ebben az árkategóriában rengeteg teló rohangál hasonló anyagminösséggel.

mégvmi: Már első verzióban is stabil és gyors nem mindha Nokiasan nem jönne még hozzá jópár firm amivel sokat fog még gyorsulni, javulni.... azért emelem ezt ki mert evvel nem minden gyártó van így: bugos a 130-150Ks telód? HTC... pl kvázi leszarja.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#41) Jadro


Jadro
veterán

Nem tartom kirobbanónak. Pláne a mostani árral. Nekem főleg ez a képbe zoomolás tűnt fel. Iszonyatosan lassú.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#42) ALI_G válasza Bog (#39) üzenetére


ALI_G
veterán

ja tényleg, olvasás közben fel is tűnt, hogy 8-ról volt szó.

(#43) RenegadeC2


RenegadeC2
aktív tag

Nagyjából erre számítottam... Viszont szerintem különdíjat érdemel az oldalra került sim-kártya foglalat, talán egyszer ismét elterjed szélesebb körben amit egyszer az Ericsson elkezdett.

https://copy.com?r=wQUd20

(#44) Frenky87


Frenky87
aktív tag

TDK-ban tetszett...

most se változott a véleményem.. de drága, szóval nem nekem találták ki.

///

(#45) BloodRay


BloodRay
veterán

Kíváncsi leszek én is mennyit esik majd az ára, de nagyon sokat kellene, mert ez ezért az árért nagyon "buta". :(
Kezdetnek jó, de eléggé le van még maradva Nokia, ezzel szerintem még behozni sem sikerült a konkurenseket, nemhogy megelőzni.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#46) ALI_G válasza BloodRay (#45) üzenetére


ALI_G
veterán

sajnos az üzleti modellben a karácsony egyértelműen a lehúzás ideje...cserébe viszont a jobb boltok tulajai Malin ücsörögnek karácsony és szilveszter között koktélt iszogatva. Luxus adót nekik :)

(#47) Remittenda válasza Bog (#30) üzenetére


Remittenda
aktív tag

Bog!

A böngészőt mobilként azonosítják a honlapok? Mert pl. én sokat olvasok bbc-t és cnn-t egy az opera mini a rendes asztalit hozza be, az S60 minimap pedig a mobile editiont.. :U

Ez az akku nem valami tévedés?! Komolyan, ez kész... :( :( Más funkciónál is így merült? vagy csak marginális, ritkán használt funkcióknál, mint pl. beszélgetés? :DDD

Jó teszt lett! :R És nagyon várom már a Treo Prot is... :C

[ Szerkesztve ]

"Who are you working for, damn it?!" - レミッテンダ

(#48) csutkaa


csutkaa
senior tag

Nekem nagyon tetszik a hiányosságai ellenére is :B de ára most tényleg nagyon (nagyon) sok :(( ha lemegy 100k-ra akkor tuti vevő vagyok rá :C addig nem :( pedig jó lett volna karácsonyra :DDD

(#49) Ankhiszesz


Ankhiszesz
tag

Remélem csak a Karácsony miatt ilyen borzalamasan magas az ára :( , mert ez így egy nagy bukta lesz a Nokiának 140-et nem ér meg. Ha lemegy az ára és kb 70-80 között lesz akkor talán nem buknak vele. De mindegy augusztusban már tuti nem 140 lesz ráadássúl addig biztos lesz egy frisseb szoft. is, akkor szeretnék új telefont venni :K
Az utódra én már nem is várok, hiszen ha abból indulok ki, hogy ennek mennyi időbe került mire kijött (a beharangozott ár duplájáért) akkor az utód még vagy 3 év szintén dupla áron. :W :U

Nokia 3330>Nokia 6610>Nokia 6230>Nokia 6233>Nokia E52>(Samsung s5230 és Galaxy S5 koncertfon)>Alcatel ot995>Huawei P6>Huawei P9>Xiaomi MI9T Pro>ZTE Axon 40 Ultra

(#50) DarkByte


DarkByte
addikt

Jól sikerült teszt, a videóban hangosan felnevettem a térképen keresés utáni kéz széttáráson (hallottam lelki füleimmel - lol! - egy "bazzz" mondatot :D) A telefon tetszik, jól néz ki, és elég szépen átdolgozták a Symbian -t is hozzá. Nekem a kijelző érzéketlensége tűnt fel (azt hiszem a kijelző típusát már a korábbi hírek topik -jában is többen tárgyalták hogy nem a legjobb választás volt a touch vezérléshez). Az USB -ről töltést én személy szerint nem igénylem, a jelen k750i -met is lehet így tölteni, de háromszor megőszülök még ez megtörténik, a gyári töltője ehhez képest valahol fél és egy óra között végez (és azt hiszem ehhez a mobilhoz is vinni kellene a spéci adatkábelt, microUSB 2 nem fityeg ott sok másnál). Remélhetőleg a programokat is gyorsan adaptálják rá és akkor nem lesz gond. Ami viszont nagyobb baj az tényleg az ára. Ez a mobil akkor lesz sikeres a konkurencia ellen ha a beharangozott áron fogják adni. Nagy valószínűséggel ez a karácsonynak meg az idő közbeni válságnak tudható be.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.