Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13001) gatto_


gatto_
senior tag

Nem sokat telefonálok, ezért nem nagyon tudtam eddig tesztelni, de a tegnapi és a mai napon is lefagyott a telefon. Mégpedig akkor mikor végeztem a hívással és szerettem volna letenni. Ilyenkor nem reagál semmire. Sem a képernyő nyomkodásra, sem a hardveres gombokra. Csak és kizárólag a kikapcsoló gombra. Újraindítás után működik tovább. Azért ez elég bosszantó, ha kb. minden ötödik hívásnál kifagy. Más nem tapasztalt ilyet? Lassan 2 hetes a készülék és 40-es szoft van rajta.

(#13002) rin02 válasza gatto_ (#13001) üzenetére


rin02
aktív tag

Nem, nekem még sisem fagyott le.(2 hónapos) Csinálj szerintem hard resetet, mert nem csináltál szerintem.

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#13003) gatto_ válasza rin02 (#13002) üzenetére


gatto_
senior tag

A Hard resetnél gyakorlatilag mindenem oda lesz? Névjegyzék, beállítások, összes telepített program? Vagy van valami mód, hogy visszatöltsek pár gombnyomással mindent?

(#13004) Kleroo válasza gatto_ (#13003) üzenetére


Kleroo
veterán

ovi suitba kimásolold.majd vissza;)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#13005) xmad válasza stewe780 (#12940) üzenetére


xmad
őstag

nővéremnek HTC HERO van androiddal.. ő még nem panaszkodott rá :D

(#13006) gatto_ válasza Kleroo (#13004) üzenetére


gatto_
senior tag

A neveket azt tudom, de 10-20 programot újratelepítgetni... pfff.. ráment a hétvégém a múltkor is.. :)

(#13007) tariattila válasza tgr (#12981) üzenetére


tariattila
veterán

menj fel az ovi store kliensel telóról és töltsd le...lényegesen egyszerűbb mint smsre várni
de ha hallgatsz rám akkor le se töltöd... harmadgyenge...
azt nem értem minek ennek ekkora felhajtás???

ja közben látom le vagyok maradva az infókkal... kicsit elszaladt :B

[ Szerkesztve ]

(#13008) stewe780 válasza xmad (#13005) üzenetére


stewe780
őstag

Azon nem alap android van.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#13009) tariattila válasza stewe780 (#13008) üzenetére


tariattila
veterán

Mi az, hogy alap android??? itt most verziószámra gondolsz???

Android csak egy van...mivel ez egy operációs rendszer aminek vannak verziói mint a symbiannak és egyebeknek...

A Hero a legelső verziójával is egy remek masina nem, hogy a 2.0-val...

[ Szerkesztve ]

(#13010) stewe780 válasza tariattila (#13009) üzenetére


stewe780
őstag

Nem, arra gondolok, hogy a HTC még a legsz@rabb windows mobile-ból is használható szoftot csinál, ráprogramoz. Az androiddal is ezt tette a heroban.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#13011) xmad válasza stewe780 (#13010) üzenetére


xmad
őstag

szerintem csak annyi hogy rajta van a Sense felület.

(#13012) tariattila válasza stewe780 (#13010) üzenetére


tariattila
veterán

Enyhe képzavar...
1, mobil-ból nem csinálnak szoftot !!
2, a HTC nem win. mobilból csinál bármit hanem elég profi saját hardvert amire vagy win vagy android op.rendszert ültetnek...persze saját kezelőfelülettel

szerintem

[ Szerkesztve ]

(#13013) stewe780 válasza xmad (#13011) üzenetére


stewe780
őstag

Igen, pontosan erről beszélek. A sense-ben minden alapvető dolog ki van cserélve (óra, bill, üzenetek, tárcsázó, akkujelző, stb...) Az alap androidban viszont ugyanezek lapátolva, eszkábálva vannak, és aztán a userek cserélgetik a hulladék komponenseket más hulladék komponensekkel. Na ez utóbbival van nekem a gondom.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#13014) xmad válasza stewe780 (#13013) üzenetére


xmad
őstag

ezt nemtudtam hogy igy van ha tényleg igaz.. én csak a Sense felületes androidot láttam és nyomkodtam. az elég jó

(#13015) stewe780 válasza tariattila (#13012) üzenetére


stewe780
őstag

Nem hiszem el, kezdődik a tegnap éjszaka, csak most másokkal vitatkozom. Az élet nem kegyes hozzám... :W

1. "Windows mobile" keress rá a google-ban, az a program neve. Microsoft csinálja. És a szoft alatt szoftware-t értek, vagy szoftver, ha magyarosan akarod látni. Szintén a programot értem alatta. Szóval így lesz a mobile-ból szoft., vagyis programból program.
2. Bármilyen szar kernelre össze lehet válogatni olyan progikat, amelyek megférnek egymással. A HTC ezt csinálja. Illetve bocsánat, a HTC nem összeválogat, azt a google nyomja, a HTC fejleszt, méghozzá nagyon is jól.

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#13016) tariattila


tariattila
veterán

szakértő úr f*kázza az android alkalmazásait...

először szerintem egy egyszerű Fring vagy Nimbuzzt kellene tudni rendesen beüzemelni
vagy esetleg a hozzáférésipontokat beállítani...

s ezek után tanulmányozni pár dolgot (nem csak a többi esetlegesen hozzá nem értő fórumozó véleményét továbbmondani...)

Majd ha ezek megvannak és a vélemény továbbra is fenn áll kezdődhet a f*kázóverseny...
:((

Ezt pedig amit azóta írtál még képzavarosabb így be is rekesztem a vitát (veled...)

[ Szerkesztve ]

(#13017) Laci993


Laci993
csendes tag

Nem lehetne már ezt a vitát rövidre zárni???
Akinek symbis telója van, örüljön, vagy ne és vegyen androidosat. Akinek androidos örüljön vagy ne, vegyen symbianost.
Mivel ez egy symbianos teló fóruma, egyáltalán nincs értelme ilyen vitákat folytatni.
Sem az nem viszi előre a kezdő usereket, hogy szidjátok az android bill-t, órát stb, sem az, hogy szidják néhányan az 5800. Mindenki mondja el a véleményét, de már ezek a vélemények túllépték a segítő hozzáállást.
Karma igenis fontos ebbe a fórumba(segítő hozzászólásokkal) és mindenki mástól is szerintem ez a fontos.
Ez az én véleményem, le lehet szólni vagy bármi, de sztem ez így van.

(#13018) tariattila válasza Laci993 (#13017) üzenetére


tariattila
veterán

igazad van... nekem is 5800 van...(ez van) mindenki tudja az erényeit és hibáit is...
De gyűlölöm ha egy másik (az arc számára elég ismeretlen) rendszert szidnak!! (pontosabban idézve: hulladékoznak...!)
Mit szól aki áttéved ide?, hogy itt f*ikázzák az ő szívszerelmét?? rosszul veszi ki magát...

Főleg úgy, hogy ez semmivel sem különb... csak MÁS

közben szakértőnk arculatot váltott... így kicsit rendezettebb a tekintete :K

[ Szerkesztve ]

(#13019) #67688960 válasza rene0619 (#12996) üzenetére


#67688960
törölt tag

márpedig, ha valami nem jó akkor jogom van közölni, és közölni kell,
ha azt akarja a nokia hogy fogyon a teló, akkor kénytelen javitani a hibákat
szóval a k ébresztőt k gyorsan ki lehet javítani, mert már k az agyamra megy
és nehogy már azért bukjak pénzt, mert ezek bfoskodnak,
ne adom el a k telót, és ha szar szapulom, nehogy már megmond hogy ne :)

(#13020) stewe780 válasza tariattila (#13016) üzenetére


stewe780
őstag

:W Lecseréltem azt a szerencsétlen fejet a hozzászólásaim mellett, lehet, hogy az a lógó nyelv, meg a dülledő szem okozza, hogy megint személy szerint velem van valakinek baja, és nem azzal, amit szeretnék mondani...

Sikerült beállítanom a nimbuzzt, működik. Rohadt jó volt hallani, hogy nyomok egy hívást a skype-on a számítógépen, és csörög a telefonon. A hozzáférési pontokról annyit, hogy nekem nincs mobilnet előfizetésem, és a telcsi első bekapcsolása után a nyelv meg az idő beállítása után, az első dolgom az volt, hogy az összes csomagkapcsolt adatkapcsolatot kitöröljem. Én nem fogok ezeken mit állítani, nekem 1MB 1000HUF, szóval nem fogom egyetlen szoftverre sem bízni, hogy válogasson prioritásból.

Nem a hozzá nem értők véleményét továbbítom. Nyomkodtam már spica-t is, szerintem akad az alap szoft. Nem tudok rajta gépelni. Azt egészen félve merem kijelenteni, hogy a kapacitív kijelzőt nem nekem találták ki, mert rámugrotok..., és Te is inkább segíthetnél a nimbuzzban, mint, hogy már megint android vs symbianról szóljon az este.

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#13021) sajo13


sajo13
senior tag

Az 5800 hibáiról csak annyit, hogy alapvetően ez egy telefon, megspékelve net, zene és videólejátszással, GPS-sel meg kamerával. Most komolyan, ki várja azt, hogy egy gyufásdoboznál kétszer nagyobb kütyű egyszerre legyen szuper telefon, hifi zenegép, dolby DVD, DIVX mozi, tükörreflexes kamera, atompontos GPS, miniatűr személyi számítógép, stb?

Egy ilyen "okostelefonnál" ennyi funkciót nem lehet tökéletesen megcsinálni, de amire kell, arra elég. Nézz a PC-dre..böszme nagy, de cserébe jó sok programot tudsz egyszerre futtatni és a memória sem fogy el olyan hamar. Ez a telefon olcsóbb, mint egy PC, most miért kéne olyan tudást és sebességet elvárni tőle?

Szerintem egy "átlag" felhasználónak elég ez vagy egy hasonló tudású és áru teló, mert leginkább PC-ről netezik, fórumozik a leveleit is többnyire PC-n olvassa és ha épp nincs gép közelben akkor használja a kis mobilját arra, hogy valami apróságot megnézzen, stb. Lássuk be, sokkal kényelmesebb és gyorsabb billentyűzeten gépelni és nagy monitoron bámulni ezt a fórumot, mint bámelyik telefon(5800, Andorid XY, iPhone X, stb) kicsi kis kijelzőjén. Aki nótorius NET és mobil függő az ne ilyen telefont vegyen, de szerintem ne is 3"-os kijelzőben gondolkodjon...

Én pl elégedett vagyok az 5800-val, de bármelyik hasonló tudásúval elégedett lennék, nem vagyok se Nokia, se Symbian fan. Telefonálni tudok rajta, a "mellékes" funkciók pedig amiket használok szintén működnek: GPS (A-GPS-el gyorsan talál jelet), zenét is tudok hallgatni rajta, filmet is néztem már buszozás közben, néha böngészek csak és játszok is. Komolyabb dolgokra úgyis PC-t használok: fejlesztés, email, word, pdf olvasás - ez mobilon gyötrelem, stb.

(#13022) saiyajin


saiyajin
senior tag

Tud valaki olyan jegyzet vagy bármilyen más programról, amivel lehet szöveget kitenni föképernyöre, mint pl. a SE-oknál?

[ Szerkesztve ]

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#13023) deka10 válasza stewe780 (#13020) üzenetére


deka10
senior tag

Nem ajánlani akarom, de meguntam hogy a telón sok olyan program van ami internet hozzáféréssel gyorsabb jobb ezért egy 40 megás csomagot kötöttem rá 650 vagy 690 Ft-ért szerintem nem vág annyira földhöz és sms helyett is szoktam használni.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#13024) sirarcheer válasza gatto_ (#13001) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Nekem ma reggel csinalta. Enyemen 31-es szoft van es tegnap formaztam le. Elotte sosem csinalta. :(((

PSN: sirarcheer

(#13025) rene0619 válasza #67688960 (#13019) üzenetére


rene0619
aktív tag

Szapuld, meg van a jogod hozzá...süllyedj le a többi gyopi szintjére...ja bocs már nem süllyedsz...már ott vagy! :Y

Kvára be kellene fejezni ezt itt sztem Ez nem vitafórum vazze! Aki azt akar, nyisson egy másik topicot!!!!

[ Szerkesztve ]

(#13026) Cyberpunk válasza sajo13 (#13021) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nekem sem elég ez a telefon ezért adom most el :K És lesz helyette egy N900-as :D
Na nálam ott kezdődik az "okos telefon" fogalom sőt tovább megyek inkább zseb számítógép mint telefon ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13027) jety91 válasza saiyajin (#13022) üzenetére


jety91
őstag

Talán ez: [link]

[ Szerkesztve ]

(#13028) Steve1988 válasza sajo13 (#13021) üzenetére


Steve1988
tag

Teljesen egyetértek veled, nekem is teljesen megfelel ez a telo! Bár igazából ez az első okostelefonom, szóval nem nagyon tudom mivel összehasonlítani... (eddigiek: 3210,3310,3410 :DD , k700i,w810i, lg arena)

-Telefonálásra, smsezésre teljesen jó, amennyit én zenét hallgatok vele, tökéletesen megfelel
- van 2 GPS progim, a Nokia OVi-s meg a Sygic (főleg utóbbit használom) - ha ismeretlen helyre megyek, akkor odanavigál, gyorsan talál jelet és sohasem veszti el
-videók nézésére is megfelelő, ha épp vonatozás közben unatkozol, bár a fotók minősége szerintem szörnyű, na de arra ott a fényképező, ha normális képet akarsz csinálni (bár az lg arena tökéletesen megfelelt fotózásra is ,de úgy érzem ez nem olyan fontos, megvagyok nélküle is)
-wifi szerencsére működik, fringgel sikerült skype-os videóhívást is kezdeményeznem, engem is tudtak hívni, nimbuzzon működött az msn-es hívás, szóval szerintem ha javítgatnak még a progikon akkor lesz ez jobb is :) :C

Bár azért van 1-2 telefon amit kipróbálnék: pl. HTC Hero, Samsung Omnia... bár nem tom mivel jobbak, mert azért egyelőre Symbianra van a legtöbb program, vagy rosszul tudom? :) Világosítsatok fel, mert igazából csak pár hete ismerkedek az op.rendszeres mobilokkal :))

Bocsi hogy ilyen hosszú lett!! ÜDv
Steve

(#13029) #67688960 válasza rene0619 (#13025) üzenetére


#67688960
törölt tag

na mért ez milyen fórum, csak pozitív vélemény és nokia seggnyaló fórum? he? ez a színvonal? :D ezt inkább nem akarom elérni

[ Szerkesztve ]

(#13030) Detros12


Detros12
tag

Mi a vélemény a Nokia 5530-ról? Másodtelónak kellene. Nem akarok se túl sokat se tul keveset költeni rá szerintem az árához képest remek készülék.Vélemény?

(#13031) dipeti válasza Detros12 (#13030) üzenetére


dipeti
senior tag

Másodteló? /Nálam ezt azt jelenti hogy telefonálásra meg SMS-ezésre kell/
Vegyél egy 6300 másodtelónak.
5530-ér nem adnék pénzt. SZVSZ

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#13032) rin02


rin02
aktív tag

Itt többen is írtátok, hogy az ébresztő gagyi. Ott valami gond lehet, mert nálam semelyik szoftnál sem volt hiba. Percre pontosan ébreszt úgy, ahogy én akarom. Talán akinek rossz, az kérdezze meg Nokia szervízben, és lehet ,hogy valamit intézkednek. (Itt arra gondolok, hogy a szervízben újrahúzzák a telefont, plussz csinálnak vmi csodaresetet.) :)

[ Szerkesztve ]

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#13033) stewe780


stewe780
őstag

Tudja valaki, hogy hol lehet beállítani, hogy a kijelző mennyi idő múlva kapcsoljon ki? A bill zárt megtaláltam, de a képernyő kikapcsolás idejét nem. :U

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#13034) Laci993


Laci993
csendes tag

Nem lehetne mostmár ezt a szerencsétlen vitát lezárni VÉGLEGESEN?
Annyira mocskosul idegesítő, hogy már ez megy nem is tudom én mióta.
Csak azt látja az emberfia, hogy vagy ez, vagy az csak folytatja még.Holott lennének érdekesebb dolgok is amiről lehetne beszélni......
Legyen már vége. Leírtátok a véleményeteket, köszönjük szépen, de haggyuk már abba ezt a vitát. Kra nem ez a lényege ennek a fórumnak.......................

(#13035) #67688960 válasza stewe780 (#13033) üzenetére


#67688960
törölt tag

Ha a világításra gondolsz, ott ahol a fényerőt.
Beállítások/telefon/kijelző.

(#13036) #67688960 válasza rin02 (#13032) üzenetére


#67688960
törölt tag

Nem az a gond hogy nem ébreszt, vagy hogy nem időben, ez volt gond egy időben :D
A gáz most a kikapcsolás, örök szundi vagy inaktívvá kell tenni. Eddig ezzel semmi gond nem volt, de ez most nagyon gáz.

(#13037) stewe780 válasza #67688960 (#13035) üzenetére


stewe780
őstag

Lehet, hogy arra gondolok, de az csak 60 másodpercet enged!?!?
Konkrétan arra gondolok, hogy ma a kocsiban kiváncsi voltam, hogy a városban hogy változik a GPS pontossága. Az alkalmazások alatt van egy ami kiírja a kordinátát, meg a pontosságot is, de mindig kikapcsolt a képernyő. Szóval valami olyanra gondoltam, amitől akár fél óráig is világítva tartja a kijelzőt,

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#13038) rene0619 válasza #67688960 (#13029) üzenetére


rene0619
aktív tag

Te azt akarod elérni, hogy hülyének nézzenek. Gratulálok: SIKERÜLT! :C

The End

[ Szerkesztve ]

(#13039) rene0619 válasza stewe780 (#13037) üzenetére


rene0619
aktív tag

A navi szoftverben láthatsz GPS adatokat...ott pedig a beállításoktól függ, hogy folyamatos e a háttérvilágítás. Pl. MobileXT-nél tök jól lehet látni hogyan változik a jelerősség és a műholdak száma.

(#13040) k850


k850
addikt

Nokia 5800-ra van magyar nyelvű Opera Mini 10.0 beta? :F

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#13041) #67688960 válasza stewe780 (#13037) üzenetére


#67688960
törölt tag

Nem a navi szofton belül, hanem az alkalmazások/hely-en belül próbáltad?
Akkor lehet, hogy felfedeztél egy új bosszantó dolgot.
;] Csak vigyázz mert a nokiaőrültek rádszállnak

[ Szerkesztve ]

(#13042) stewe780 válasza rene0619 (#13039) üzenetére


stewe780
őstag

Lehet, hogy te nem a Nokia Navira gondolsz, nekem meg csak ez van fent. Ebben csak jobb lent kicsi vacak oszlopokkal jelzi, hogy hány műholdat lát éppen. Az alkalmazásoknál viszont a "Hely" (jó neve van :C ) nevű alkalmazás méterre mutatja, hogy mennyire pontos az adat. Na ezt szeretném világíttatni hosszabb ideig.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#13043) stewe780 válasza #67688960 (#13041) üzenetére


stewe780
őstag

Mert ez eddig nem hagyta kikapcsolni a képernyőt hasonlóan a navihoz?

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#13044) rin02


rin02
aktív tag

Lehet venni külön csak ilyen peremet, ami a kijelző karcolódását akarja védeni? Mert eléggé karcolódik. Ha lehet, akkor azt fel lehet könnyen rakni, vagy be kell vinni szervízbe? Arra a peremre gondolok, ami alatt közvetlenül az az 1mm-es rés van.

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#13045) stewe780 válasza k850 (#13040) üzenetére


stewe780
őstag

Az opera mini menüje nekem magyar, de nem tudom mitől. Ránéztem a beállításokra, de ott nincs nyelv.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#13046) stewe780 válasza rin02 (#13044) üzenetére


stewe780
őstag

Fóliát lehet venni. Perem meg van rajta. Valaki árulja el nekem, hogy hol kell keresni azt az 1mm-es rést? Lehet az enyémen is van, csak nem tudom, hogy hol.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#13047) #67688960 válasza stewe780 (#13042) üzenetére


#67688960
törölt tag

Na igen, úgy néz ki belefutottál egy nokiáék által nem támogatott dologba, biztos nem kedvelik a kiváncsi egyéneket. :DDD
Nyugi, majd egy olyan valaki biztos megmondja neked a frankót, mint pl. akkor használd a navit ha tudod hol vagy tipus. :DDD

(#13048) stewe780 válasza #67688960 (#13047) üzenetére


stewe780
őstag

Hát akkor ez van. Max 1 percig látom a pontosságot.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#13049) sparx válasza stewe780 (#13048) üzenetére


sparx
tag

Talán ez lesz az:
alk.->hely->GPS-adatok->opciók->beállítások->megvilágítás->nav.kor bekapcsolva

[ Szerkesztve ]

(#13050) #67688960 válasza stewe780 (#13048) üzenetére


#67688960
törölt tag

Azt hiszem tudom a választ.
Keress fel egy pszihológust, hogy képezzen kényszernyomkodóvá :))
Szervezzük meg a Finn túrizmust. Alias nincs élet 60mp-n túl.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.