Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) zso79 válasza student (#699) üzenetére


zso79
őstag

Ez mekkora kamu már: :W
2 év HU garancia: 91 000 Ft
1 év EU garancia: 89 000 Ft

A hivatalos Nokia garancia 2 év és mindenhol érvényes az EU-ban!

(#702) KFChicken


KFChicken
tag

most már egyre többeteknek van... valaki akiben valamilyen szinten elmúlt már az újdonság varázsa miatti egyfolytában nyomkodni kell kényszer... légyszi dobjátok már fel az akkuval kapcsolatos észrevételeket... mert egy volt már, de mindenki másképp használja...

(#703) csutkaa válasza student (#700) üzenetére


csutkaa
senior tag

(#704) Karma válasza csutkaa (#698) üzenetére


Karma
félisten

Persze mindenkinek Rajtad kívül kamionos verziója van :U
Várjuk ki a végét, lehet hogy a Tied is megadja magát.

“All nothings are not equal.”

(#705) zso79 válasza csutkaa (#698) üzenetére


zso79
őstag

Sajnos nem úgy tűnik! Terminál fórumon sokan panaszkodnak, hogy a garanciában cserélt készülékekkel is gond van. Hangszóró és mikrofon problémák...

(#706) csutkaa válasza KFChicken (#702) üzenetére


csutkaa
senior tag

nah! az elején amikor 1-2 napos volt a formázás után kb 1 napig bírta az igaz hogy azért mert egész nap rajta lógtam :DDD most hogy ahogy te is mondtad picit elmúlt a varázs...
3g-vel, napi 3-4 hívással és sms-el, két napja megy a telefon és még tele van az aksi :C
Aztán lehet az lesz hogy hirtelen leveszi a felét :DDD de nem hiszem!
azé a 1320-as aksi nem olyan rossz... :K

(#707) csutkaa válasza Karma (#704) üzenetére


csutkaa
senior tag

az tényleg nagyon durva lenne ;] csak tipp volt :B hát aki nem várt és megvette a GSM-től ott lehet hogy sok selejt került a gépezetbe.. nem tudom! csak hangosan gondolkozok :B

(#708) KFChicken válasza csutkaa (#706) üzenetére


KFChicken
tag

kösz csutkaa :C !!!!
még esetleg egy kis wlan és zenelejátszással ki tudnád egészíteni esetleg majd valamikor? :DD mert az elején beharangozott 35óra az tetszett, még ha csak 25 is lesz belőle akkoris... :))

(#709) lorand99


lorand99
tag

szerintem mostanában már nem nagyon fog esni az ára... párszor már leírták, a 279Euro, az nagyker ár és nettó. bruttó 87ezer Ft-ra jön ki az ára (20%áfa), és erre jön a haszon, szóval kb ott vannak az árak ahol lenniük kell. ilyen szempontból Origo-nál viszonylag korrekt ár a 91900 két év Nokia garival, ugyanis elszámolható számlát adnak róla, 20%áfával.

(#710) :ben: válasza lorand99 (#709) üzenetére


:ben:
csendes tag

Igen, valószínűleg az USA-ban, hivatalos nokia márkaboltban (Chicago, NYC) kapható európai verziókat 0 haszonnal, 0 adóval árusítják, mert ott érdekes módon tartható volt a 280 eurós (~350usd) ár... Nagy kamu.

[ Szerkesztve ]

(#711) lorand99 válasza :ben: (#710) üzenetére


lorand99
tag

hát jah, jól jártak az európai 5800-al, mégha nem is tudják használni a 3G-t, ezért is adja olcsón a Nokia... egyébként arra felé az adó csak kb 7-8%, nem 20% mint nálunk. egyébként innen van az infó, miszerint mit takar a 279€-s ár. Estimated retail price of 279 EUR before taxes and subsidies

(#712) ALI_G válasza zso79 (#691) üzenetére


ALI_G
veterán

elvileg bárhol kipróbálod, törvény adta jogod. Olyan nincs, hogy nem próbálhatod ki megvétel előtt az árut, bár pont azon gondolkoztam múltkor elég érdekes egy penny marketban kipróbálni a 3000 ft-os mikrót :))

(#713) ALI_G válasza :ben: (#694) üzenetére


ALI_G
veterán

árulják. Szerintem Pesten nokia boltban már van, csak a szegedibe nem jutott. Konkrétan azt mondta, hogy a disztribútornak van raktáron. Múlt héten pénteken telefonba nekem is azt mondták, hogy a héten valószínű lesz.

(#714) zso79 válasza ALI_G (#712) üzenetére


zso79
őstag

Lehet hogy elvileg van hozzá jogom, de gyakorlatilag nem bontották ki :))

Más: feketében forgalmazzák valahol? Mindenhol csak pirosat és kéket látni...

[ Szerkesztve ]

(#715) ALI_G válasza KFChicken (#708) üzenetére


ALI_G
veterán

35 óra zenehallgatás. ergo semmi 3G vagy GSM hálózat (repülő üzemmód vagy ahogy a nokia hívja). Azt lehet bírja is kikapcsolt kijelzővel fülhallgatóval.

(#716) ALI_G válasza lorand99 (#709) üzenetére


ALI_G
veterán

sztem kisker nettó ár volt a 279 €. Szóval magyar nokia lehúz keményen, mint mindenki más.
de 91k már eléggé tetszik. :C
Aki meglátja először szolgáltatós árat, szóljon!

zso79: valaki írta feljebb, hogy van akinél forgalmaznak feketét is.

[ Szerkesztve ]

(#717) csutkaa válasza ALI_G (#716) üzenetére


csutkaa
senior tag

mgsm-en van 89.990-ért 2 év gyárival :)

KFChicken: megnézem majd neked ;)

[ Szerkesztve ]

(#718) ALI_G válasza csutkaa (#717) üzenetére


ALI_G
veterán

láttam, csak hát én szegeden vagyok. Itt csak nokia, photo hall meg extreme digitál van.

(#719) csutkaa válasza ALI_G (#718) üzenetére


csutkaa
senior tag

rendelni nem akarsz a gari miatt?? :U

(#720) ALI_G válasza csutkaa (#692) üzenetére


ALI_G
veterán

te, a videón a képek között kinek a picsája van ott? :C

amikor szöveget viszel be és nyomvatartod a billentyűn az ujjad akkor felette mit mutat? felajánlja nagybetűben?
stilush egyáltalán nem bántja a kijelzőt?

(#721) csutkaa válasza ALI_G (#720) üzenetére


csutkaa
senior tag

az enyém :DDD na jó nem :P Zedge-ről kaptam le a képet :C úgy hogy passz hogy ki az.

a Qwerty billre gondolsz mikor minden betű külön van? ha igen akkor az csak ilyen paraszt vakítás :D azt mutatja hogy megnyomtad azt a betűt semmi mást. Nagy betűre máshol kell átváltani. Egyáltalán nem bántja kijelzőt... jobban szeretem mert így nem lesz ujjlenyomatos

[ Szerkesztve ]

(#722) KKevin


KKevin
tag

Mivel itt gyártják Komáromban, szerintem amint egyenesen a Nokia gyárból szállítják ki az országba a telefont, még lejjebb fog menni az ára.

Már az XXL-nél is lehet kapni 91.900FT-ért 2 év Nokia garanciával [link]

[ Szerkesztve ]

(#723) ALI_G válasza KKevin (#722) üzenetére


ALI_G
veterán

hű, ha ők ennyiért adják, akkor már elég kemény a 99k-s nokia. XXL sose volt olcsó, viszont tőlük mernék rendelni is. Viszont náluk mindig lehet kapni 5-10%-kal olcsóbban is valamilyen gsm boltban.
bakker! :C

Általában a PDA mánia webshopja is olcsóbb szokott lenni, most még 99k , de ők hamar alkalmazkodnak az átlag alatti árhoz. Van is olyan gomb, hogy "láttam máshol olcsóbban" vagy mi és akkor elvileg ők is annyiért fogják adni :)
tessék klikkelni.

de nem értem, hogy nokia hogy adhatja ennyiért, ha más ugyanazon feltételekkel 10-zel olcsóbban is képes adni. :F nem bírom megemészteni.

[ Szerkesztve ]

(#724) Balli válasza :ben: (#697) üzenetére


Balli
őstag

hangerő-ingadozás problémnál maradva még:
olvastam én is hogy szakszerű csvarmeghúzással orvosolható a probléma, de mi az hogy szakszerű? Aki esetleg tud ilyen szakembert az szóljon:) Egy GSM boltban probalkoztam direkt erre a célra gyártott csavarhúzóval, de nem lett tőle jobb csak egy kis ideig. Az én telefonomban egyébként meg teljesen jól bevoltak csavarva a csavarok, igy csak ki lettek lazitva majd ujra jol becsavarva, de hiaba.
Most épp olyan állapotban van a telcsi hogy szinte semmit nem hallok, akárhogy is ez marha gáz... szervizbe egyenlőre még nem igazán akarom adni...

Athens 2004

(#726) csutkaa válasza Balli (#724) üzenetére


csutkaa
senior tag

mikor jelentkezett a hiba?? hány napra a vásárlástól?? Az tényleg gáz hogy nem hallasz semmit :Y részvétem :O

(#727) ALI_G


ALI_G
veterán

XXL gsm 2 év garis nokia 5800-ján van áfatartalom? csak mert nem látom sehol :(
szóval nem ott fent van kitöltve ahol a *-ok is mutatnák, hanem lent.

mod: ez nekem sántít.

[ Szerkesztve ]

(#728) ALI_G válasza Balli (#724) üzenetére


ALI_G
veterán

szoftver legfrissebb?

(#729) guti86 válasza ALI_G (#727) üzenetére


guti86
tag

sztem igen mert a +20 % áfával mert elég durva lenne.
Csütörtökön jön meg a veszprémi photohallba a teló és ma bementem és megbeszéltem az eladóval h akkor megnézhessem bekapcsolva.
de sztem nem ott veszem meg mert 99e.

az mgsm-be lévőt szerintetek érdemes megvenni? mert ez már elég jó ár...
[link]

(#730) Viktor0610 válasza guti86 (#729) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Minekután gyártói jótállással adják, csak 0% ÁFA-tartalommal az árban, természetesen megveheted ott is.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#731) Karma válasza ALI_G (#728) üzenetére


Karma
félisten

Jó az a szoftverhiba, amit csavarhúzóval lehet javítani :DDD

“All nothings are not equal.”

(#732) ALI_G válasza Karma (#731) üzenetére


ALI_G
veterán

de ha becsavarozta és úgy se az igazi akkor szakképzés nélkül (bocs ha te pont egy 5800 gyártó soron dolgozol :) ) ember nem gondolhat szoft hibára? Úgy is nyakra-főre jönnek ki minden telefonhoz az újabb szoftverek.
egy próbát megér.

(#733) ALI_G válasza ALI_G (#727) üzenetére


ALI_G
veterán

szóval megint XXL gsm, [link]
a leírásban ti láttok 8 GB-os sdhc kártyát?

(#734) KKevin


KKevin
tag

A PhotoHall 99.000 Ft-ért árulja, ebben benne kell lennie a 20% ÁFA-nak. Az GSM boltok pedig átlagosan 91.900 Ft-ért árulják 0% ÁFA-val. Akárhogy is számolom nincs meg a két ár között a 20%-os, azaz 19.800Ft-os árkülömbség.
Szóval a GSM boltok még tudnák lejjebb vinni az árakat, már csak az a kérdés, hogy mikor.

[ Szerkesztve ]

(#735) zso79


zso79
őstag

Akinek gondja van a hangszóróval/mikrofonnal megírhatná, hogy honnan szerezte a telót? Lehet hogy tudnánk szűkíteni a kört...

Érdekesség képpen: [link]

[ Szerkesztve ]

(#736) #07144704 válasza KKevin (#734) üzenetére


#07144704
törölt tag

Íme itt egy kivétel: Origo GSM 91990Ft (áfával)

(#737) ALI_G válasza KKevin (#734) üzenetére


ALI_G
veterán

mgsm, szerintem a 89 is áfás, mert számlázásnál lehet kérni áfás számlát.

(#738) zso79 válasza ALI_G (#737) üzenetére


zso79
őstag

Tuti az! Már két telefont is vettem náluk és sosem volt gond a számlával és a garanciával. MGSM megbízható bolt!

Viszont!

Másik fórumról:
"A discussions.nokia.com-on egy hozzászólásban a hangszóró problémát úgy oldották meg, hogy az előlapot levéve a hangszóró drótjait kijjebb húzták és jobban rányomták a csatlakozóra.
Ezt a hozzászólást, mert azóta törölték,mivel a garancia elvesztésével jár állítólag. Azóta csak azt írják minden ezzel kapcsolatos problémára, hogy keressék fel a helyi nokia szervizpontot. "

(#739) Balli válasza zso79 (#735) üzenetére


Balli
őstag

Jo a link amit belinkeltel :R , persze en ezt nem fogom vegégcsinálni, várok egy kicsit és ha jók ezzel kapcsolatban a visszajelzések majd elviszem egy szakemberhez.
Egyébként amit nem értek az hogy mit ért pontosan az "unbendit it" alatt -ezt alatta a forumon is kerdezte valaki. Azt a két félálló pöcköt kellene valahogy kiegyenesiteni?

ALI_G- nem hinném hogy ez szoftverhiba, ha nyomkodom a hangszoro körül úgy változik a hangszin, tehát biztos hogy érintkezéshiba. Sajnos most otthon nincs netem az uj szoftvert rárakni.

zso79- Nekem a Jezuska hozta, nem tudom pontosan melyik GSM boltbol, de ami biztos es fontosabb hogy kinai gyártámanyú

Athens 2004

(#740) ALI_G válasza Balli (#739) üzenetére


ALI_G
veterán

az jó, hogy kínai?

zso79: kellett már szervizbe vinned oda telefont?

[ Szerkesztve ]

(#741) zso79 válasza ALI_G (#740) üzenetére


zso79
őstag

Nem, nokia szervizbe vittem az ott kapott papírokkal.

(#742) ALI_G válasza zso79 (#741) üzenetére


ALI_G
veterán

jahogy mert nokiát vettél ott. 5800 is gyári garis plussz 2000 Ft-ért, ami bármikor megér annyit.

(#743) zso79 válasza ALI_G (#742) üzenetére


zso79
őstag

Mást is vettem ott, csak azzal nem volt gond :DD Viszont az 5800-t is ott szeretném venni, csak derülne már ki valami konkrétum a hangszóró/mic. problémával kapcsolatban...

(#744) papi77 válasza zso79 (#743) üzenetére


papi77
addikt

A tiéd is kinai gyártmány :F

Az első: NOKIA 1611

(#745) ALI_G válasza zso79 (#743) üzenetére


ALI_G
veterán

igen, ez így elég cink.
én is gyanús, hogy tőlük fogom megvenni, csak sajnos az üzlet pesten van.

(#746) zso79 válasza papi77 (#744) üzenetére


zso79
őstag

zso79
"Viszont az 5800-t is ott szeretném venni, ..."

Szerinted? :DD Nekem E51 van, made in finland...

(#747) Balli válasza ALI_G (#742) üzenetére


Balli
őstag

Nem jo hogy kinai, csak ay hogy milyen gyartmany az gondolom fontosabb mint hogy hol lett veve. Lehet csak a kinaban gyartott 5800-nal all fent ez a problem, a made in hungary-nal pl nem.

A jezuskatol megkerdezve: enyem egy GSM boltba lett veve es csak fél év hardwer gari van rá, a szoftverre adtak 2év garit, hát ez eleg gáz:(
Ezt tehát NOKIA boltban nem tudom gariztatni valahogy legalább azon a fél éven belül?
Ha elmegy a gari akkor gondolom brutál összegért javitanak a NOKIA-nál ha történik vele valami probléma -erről vkinek info?

Athens 2004

(#748) Magnum_


Magnum_
nagyúr

lehet már volt, de Photo Hallban is 99.990Ft a Tube.

I humbly and respectfully decline™

(#749) verser233 válasza Balli (#747) üzenetére


verser233
senior tag

Mivel bolti garisan vetted, ezért a nokia szervízben vagy hozzá se nyúlnak, vagy ha igen akkor fizetned kell. Szervízfüggő

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#750) Magnum_ válasza Balli (#747) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ha nagyon zavar vagy eladod, bukással, és teszel hozzá mondjuk 10-15k-t (vagy ha ügyes vagy kevesebbet) és veszel egy 2 év garisat, barátnöd uccse veszi észre.

I humbly and respectfully decline™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.