Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) máyköl válasza ALI_G (#448) üzenetére


máyköl
veterán

Megszoktam, hogy mindent a telefonguru-n nézek. :)

[ Szerkesztve ]

(#452) Magnum_ válasza máyköl (#451) üzenetére


Magnum_
nagyúr

az az oldal inkább dezinformál, mintsem informál, bele is futottál.

I humbly and respectfully decline™

(#453) máyköl válasza Magnum_ (#452) üzenetére


máyköl
veterán

Hát bele... :D

[ Szerkesztve ]

(#454) bacsy


bacsy
csendes tag

Na találtam is egy Shelles videót. Azért lehetne csinálni egyet :) mert ezen nincs időjárás. De más téma is érdekelne, mivel az eredeti a mobilon elég gyér. Főleg az ikonok szörnyűek :O
Amúgy ezen a videón már sokadszorra tűnik fel, hogy nem érdemli meg a "musik" nevet a teló. Hát annyi lépés kell ahhoz, h elindíts egy számot. Még az n73-nál is csak 1 gombot kell megnyomni és utána a play-t és már megy is. Itt meg mindig előbb az:
1. xpress gomb
2. zene gomb
3. összes szám
4. és utána a számra
Persze, nem olyan vészes, csak az összes többi xpressM-os telón van plax gomb a szélén és egy gomb megnyomásával már megy is a zene. Legalább az alap képernyőn lehetett volna egy play gomb az alsó kettő mellett, amivel már indulna is a zene ;) Nem lett volna nagy feladat odavarázsolni. Persze ezek nem nagy gondok, csak ha már xpress music, akkor lehetne olyan, mint a többi ilyen nokia :)

[ Szerkesztve ]

(#455) Maramiri válasza bacsy (#450) üzenetére


Maramiri
csendes tag

Lehet, hogy valahol le van írva, de nem tudunk róla. Ember azt mondja legyen minden alapból gyanús. :) (Ő pl azon bukott egy kis pénzt, hogy valami podcast-nál csatlakozott gsm-en a teló, mindenféle figyelmeztetés nélkül)
Gps-nél talán elég az Agps kikapcsolása, de majd úgyis meglátod.

Sheratan: minket is érdekelne az a lejátszó, ha esetleg belefutsz. Coreplayer nálunk egyenlőre nem fut rendesen (előbb-utóbb csak megoldják).

ALI_G: barátom kapta, és nagyon örült. Karácsony óta bele van bújva, az arcát alig látom :) Páran panaszkodtak, hogy gagyi műanyag...nohát szerinte csodálatos, jól összerakott, és azoknak a dolgoknak amiket tud még mindig nem ért a végére. Én még nem is fogtam a kezmbe a telefont, nem volt rá alkalom...amit nektek írok, az az általa eldönnyögött infókból van kihalászva. :)

(#456) wrcboy


wrcboy
csendes tag

Sziasztok!
Még új vagyok, de egy friss tapasztalatot szeretnék megosztani.
Végre megszületett bennem az elhatározás hogy megvegyem ezt a telefont, ma délután mivel úgyis dolgom volt a westendben, gondoltam összekötöm a kellemest a hasznossal. Több mobilos boltban érdeklődtem, köztük a nokiánál is. Utólag megbántam hogy bementem hozzájuk. Azt gondolom teljesen normális hangnemben kérdeztem meg, mikorra várható a készülék. "Január." Se több, se kevesebb. Visszakérdeztem, mégis talán eleje, közepe, vége? "2009 január.". Mikor azt merészeltem kérdezni hogy mennyire lesz közel az előrejelzett árhoz, széttárta a kezét, és kijelentette hogy neki erről fogalma sincs, "január". Úgyhogy már csak ezért sem veszem meg náluk.
Velük ellentétben a v-telnél csak érdeklődtem, nagyon segítőkész volt a srác, azt mondta, hogy a gari miatt megéri megvárni a hivatalos forgalmazás dátumát. Ezt csak azért írtam le, hátha megkímélek innen valakit egy hasonlóan "kellemes" élménytől.
Volna azonban egy kérdésem is. Nem tudjátok, hogy a készenléti állapotos kijelzővédő teljesen kikapcsolja a kijelzőt, vagy mutat valami órát?
Előre is köszi ha valaki tudja.

[ Szerkesztve ]

(#457) ALI_G válasza wrcboy (#456) üzenetére


ALI_G
veterán

hi!

Hát nekem is ugyanez volt mindenre a válaszuk, szerintem ez kötelezően mondták :)lehet akkor 2-án jelenik meg pénteken. Úgy volt, hogy holnap is bemegyek (még azért lehet), de akkor nem bizakodok, pedig a zseton el van különítve és én is inkább nokia boltban venném meg, hátha még olcsóbb is lesz.

Videók alapján ha lezárod a billentyűzetet (képernyőt), akkor az teljesen kikapcsol.

(#458) ALI_G válasza Maramiri (#455) üzenetére


ALI_G
veterán

akkor rosszul emlékeztem az ajándékozott személyére. :)

(#459) #16820480 válasza wrcboy (#456) üzenetére


#16820480
törölt tag

valószínűleg kikapcsolja teljesen, mivel ekkora kijelző sokat fogyaszt, ha áram alatt kell tartani. de gondolom ahogy a többi nokiánál, úgy ennél is egy gombnyomásra felvilágítja 1-2 másodpercre.

(#460) wrcboy válasza ALI_G (#457) üzenetére


wrcboy
csendes tag

köszi az infót :)

a standard válasszal nem is lenne bajom, inkább a stílussal volt.

(#461) bacsy válasza Maramiri (#455) üzenetére


bacsy
csendes tag

Maramiri:Kipróbálnátok légyszi, hogy ha teljes billentyűvel írtok sms-t, akkor be lehet-e ott is állítani "szótárat", mint a t9-nél. Az E71-ben nagyon jól működik és emiatt sokszor nem is kell külön ékezetes betűket behozni extra billentyűvel, hanem elég az ékezet nélkülit leütni és tudja, hogy mit szeretnél bevinni? Ez nagyon érdekel.

(#462) ALI_G válasza #16820480 (#459) üzenetére


ALI_G
veterán

jaja, tipikusan ha a "piros" gombot kicsit tovább nyomva tartod billentyűzár mellett, akkor ad egy kis időre fényt.

(#463) #16820480 válasza ALI_G (#462) üzenetére


#16820480
törölt tag

illetve a baloldali funkciógombot röviden lenyomva (leglaábbis 6110N és N78 esetében). de persze ezen nincsenek hardveres funkciógombok :)

(#464) Maramiri válasza bacsy (#461) üzenetére


Maramiri
csendes tag

Aszondja nem lehet.
(én simán azt hittem arról kérdezel, hogy a már korábban használt szavakat felismeri, és ha elkezded gépelni felajánlja kiegészítésre - de ki lettem okosítva, hogy nem erről van szó)

(#465) bacsy válasza Maramiri (#464) üzenetére


bacsy
csendes tag

Az viszont nagy kár :( Pedig azzal sokkal gyorsabb az sms írás. Remélem beleteszik egy sw frissítésnél! Mert a rendszert kiforralták már és működik. Kíváncsi lennék egy olyan képre is az egész billentyűs sms írásnál, mikor leütik a funkció gombot és kijönnek az ékezetes betűk, mert ilyet még nem lehetett látni. Meg amikor a spec karakterek jönnek elő. Valaki akinek van, nem tudna ilyet csinálni? Remélem hamar lesz a boltokban és akkor már nem kell ilyen kérdéseket feltenni :)
Köszi, h megkérdezted!

(#466) Maramiri válasza bacsy (#465) üzenetére


Maramiri
csendes tag

Na, ma már biztos egy csomó új tulajdonos lesz, akiket lehet kérdezgetni, és nem csak hallomásból mesélnek! :)

Megnéztem az ékezetes betűket (először nyúltam a szent telefonhoz), screenshot-ot nem tudok csinálni, de elmesélem; nyomod az ékezetes gombot, ekkor megjelenik egy lista, amiből kiválasztod, hogy melyik tartományba eső ékezetes bill-eket akarod megjeleníteni. (A listába ilyet képzelj, hogy; 1-10, 10-20, 20-30...csak a számok helyett az ékezetes karekterek tartománya van). Ami nekem kicsit fárasztó: az á és az ő pl külön tartományba esik.
Szóval ha azt akarod beírni, hogy 'rájön', akkor így kell: r-(átváltás első ékezetes tartományra)á-(visszaváltás simára)j-(váltás második tartományra)ö-(vissza simára)n

(#467) Balli


Balli
őstag

A telefonomnak (5800) akadozik a hangszoroja (a normal nem a kihangosito) telefonalas kozben:( Pár napig teljesen jó volt, tegnap kezdte ezt el
A hangerősség föl le ugrál, legtöbbször max hangerőre véve is alig hallok valamit. Azt észrevettem ha kicsit jobban a fülemhez nyomom a hangszórót akkor elakad, de ha simán tartom akkor is véletlen szerűen lehalkul, akadozik a vétel.Gyari beállitasokat is visszaallitottam de nem segitett.
Akinek van már ilyen telója, esetleg tapasztalt már ilyet? Nem vagyok tul bolodog :( Főleg hogy egy zuggsm boltban lett véve és nem szivesen vinnem vissza szervizbe, dehat ugylatszik muszaj- errol tapasztalat?

Egyeberiant ha kerese van valakinek a teloval kapcsolatban szivevesen segitek :)

[ Szerkesztve ]

Athens 2004

(#468) Magnum_ válasza Balli (#467) üzenetére


Magnum_
nagyúr

hát ez elég gáz,sajnálom is, de nem tudom megérteni, miért nem várjátok meg a hivatalos magyar szállitmányokat (gyártói garival) már csak 1-2hét lett volna...

I humbly and respectfully decline™

(#469) #16820480 válasza Balli (#467) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem akarlak elkeseríteni, de ha fizikai behatásra változik a hangszóró teljesítménye, akkor valamilyen hardware hiba lesz (pl. érintkezés).

(#470) Balli válasza Magnum_ (#468) üzenetére


Balli
őstag

:( valaki tudja ha most vissza viszem a gsm boltba akkor mi lesz a menete a garinak, mire számithatok? (hova kuldik, mikor kapom meg, esetleg Nokiahoz bevihetem..?)

hahó :)) karácsony volt.. és arra kaptam meglepetésszerűen a kedvesemtől aki 1. nincs nagyon képben ezekkel a dolgokkal, csak örömöt akartam nekem szerezni 2. nyilván ugy gondolta hogy akkora van varázsa ha a jézuska hozza és nem valamikor januárban adja oda. Egyébként nyilvánvalóan ha magam veszem én még vártam volna

Most egyébként ennyire megszivtam volna a garival :F Az ok hogy hardwer garit igy sajnos nem 2évre kaptam :(

[ Szerkesztve ]

Athens 2004

(#471) Magnum_ válasza Balli (#470) üzenetére


Magnum_
nagyúr

az más, gyönyörü ajándék ez a kedvestöl.
nekem nem gyártoi garis gondom még nem volt,igy sajna tapasztalatom nincs, de rosszakat sajnos már hallottam-keresik a kifogásokat, stbstb..
Amint tudod,vidd be, és legyél határozott.

I humbly and respectfully decline™

(#472) kisbandima válasza Balli (#467) üzenetére


kisbandima
tag

Másoknak is van/volt ilyen problémája. Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt. Itt azt írják, hogy le kell venni a hátlapját és meg kell húzni 4 csavart és jó lesz.

Lenne egy kérdésem. Nekem most Nokia 5310 XpressMusic telefonom van és a profilok között van olyan beállítási lehetőség, hogy mikor járjon le a profil. Lehet-e olyat csinálni a Nokia 5800 XpressMusic-kal, hogy nem azt állítom be, hogy mikor járjon le a profil, hanem én adok meg egy intervallumot. PL: este 10-kor autómatikusan átvált néma üzemmódba, majd reggel 8-kor autómatikusan visszaáll az általános profil.

[ Szerkesztve ]

(#473) Karma válasza Maramiri (#466) üzenetére


Karma
félisten

Ez elég gáz. Ki tudnád próbálni (vagy valaki más, akinek a közelében 5800 van), hogy a kézírásfelismerő hogyan tolerálja az ékezeteket? Gondolom az összes billentyűzeten így váltogatni kell, nem? :F

“All nothings are not equal.”

(#474) #16820480 válasza kisbandima (#472) üzenetére


#16820480
törölt tag

külső alkalmazással biztosan megoldható, alapból asszem nem. régebben ilyen volt a smart profiles, de az szinte biztosan nem megy ezen.

(#475) Balli


Balli
őstag

kisbandima - koszi a linket, igen ugyan az a problemam amit irtak a forumon, este majd megnezem ezt a csavarozasi problemat, most egyenlore kicsit megnyugodtam:) Megneztem a profil beállitási lehetőségeket és csak azt lehet beállitani hogy mikor járjon le a profil. Ugyhogy max az lehet amit Sheratan is irt egy kulso program kell hozza

Karma -ha a kézírásfelismerő magyar nyelvre van beállítva akkor ha ékezetes betűket írok a ceruzával akkor rendesen ékezetesen viszi be a gép, tehát felimseri az á, é, í, ű stb betűket. Egyébként a beállitásoknál van olyan opció hogy a telefon végig megy velünk a magyar abc-n ahol beirhatjuk a betűinket csakhogy minél jobban felismerja az irásunkat

Athens 2004

(#476) Balli válasza Magnum_ (#471) üzenetére


Balli
őstag

De még hogy milyen gyönyörű ajándék, majd kiugrott a szivem amikor kibontottam :B

Athens 2004

(#477) bacsy válasza Maramiri (#466) üzenetére


bacsy
csendes tag

Köszi a választ :) Legalább így van lehetőséged hozzáférni a telefonhoz :D
Hát az elég gáz. Így nagyon lelassul az sms írás, talán akkor T9-el gyorsabb, pedig nem ez lenne az értelme.legalább lehetne az, h a magyar ékezetek mind 1 ilyen listában vannak... Miért van minden mobilban valami ilyen nagyon rossz? Főleg, h elkerülhető lenne, ejnye.
Persze pl az angoloknak nincs ilyen problémájuk :) Nekünk is el kéne gondolkozni az ékezetek eltörlésén :C

(#478) #16820480 válasza bacsy (#477) üzenetére


#16820480
törölt tag

tulajdonképp nem nekünk kéne elhagyni az ékezetet, hanem végre nekik megtanulni programozni! nem csak a magyarban vannak spéci karakterek, a skandináv nyelvekben szintén vannak, németben is, stb. ez egy virtuális qwerty könyörgöm, simán ki lehetne azt féretni, amit akarnak, ha akarnák...

(#479) ALI_G


ALI_G
veterán

Ezt írta ma nekem a nokia:
Sajnos az 5800-ás készülékkel kapcsolatosan még semmilyen hivatalos információval nem szolgálhatunk. Megértését köszönjük!

(#480) ALI_G válasza #16820480 (#478) üzenetére


ALI_G
veterán

hmm, németben van az ä és kész? :) Na és a kínaiak hogy írnak sms-t? :F Egyszerűbb ha leírja papírra és elküldi MMS-ben :))

(#481) #16820480 válasza ALI_G (#480) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, meg az ö, meg amiket most nem is tudok beírni :)
kínaiul amúgy sokkal gyorsabb sms-t írni. van rá két féle módszer is, én a hangátírásost használom, de van vonássorrendes is.

(#482) guti86


guti86
tag

Egy kérdés:
szerintetek érdemes most megvenni a héten 99ért pl. a photohallba v az edigital-ba? v egy két hét alatt esni fog az ára? jah és ha megveszem én magam frissíthetem a szoftvert? v az garancia vesztés? köszi

(#483) Karma válasza guti86 (#482) üzenetére


Karma
félisten

Dehogy garanciavesztés.

“All nothings are not equal.”

(#484) wrcboy


wrcboy
csendes tag

ma már egy kellemes emléket osztanék meg Veletek :)
nagyon elszánt voltam, még melóból is telefonokat lestem, amikor megláttam a nextel ajánlatát: 95400, vagy valahogy így... gondoltam felhívom őket. közölte a srác, hogy 10 perccel előttem adta el az utolsót, de adjam meg a számom és visszahív. megadtam, 3 perc múlva jelentkezett is. nem is akármilyen hírrel! gyári 2 éves nokiagaris készüléket tud ugyanennyiért, a színt kiválaszthatom (piros/kék) és még ma átvehetem. úgyhogy megvan, még ki sem bontottam, de nagyon kíváncsi leszek, itt már sok jót olvastam róla.
ha valakinek kérdése van és tudok, szívesen segítek :)

(#485) csutkaa


csutkaa
senior tag

Na szerdán hozzák a telót :C :DD edigital.hu-ról rendeltem! Nagyon kiváncsi vagyok a kicsikére ;]

[ Szerkesztve ]

(#486) ALI_G válasza wrcboy (#484) üzenetére


ALI_G
veterán

én megvárom a nokia boltban való debütálását. Ha 85000 lesz, már akkor is megérte várnom.

(#487) guti86 válasza ALI_G (#486) üzenetére


guti86
tag

mért szted 85 körül lesz ?

(#488) Maramiri válasza Balli (#467) üzenetére


Maramiri
csendes tag

Szia! Máshol is írták ezt a problémát, és arra jutottak, hogy a forgatásra túl érzékeny a telefon - ha beszélgetés közben egy kicsit elmozdítod, akkor frissíti a képernyőt...ez viszont túl nagy naftát igényel, ezért akadozik a hang. Hát nem tudom, kipróbálhatnád!

Az új frimware ezen is javít (mármint a túlérzékenységen).

(#489) bacsy válasza kisbandima (#472) üzenetére


bacsy
csendes tag

Itt van ez a profil időzítő progi. Ezen be tudod állítani, h mikor mettől meddig legyen aktív és sok mást is be lehet állítani: [link]

(#490) csutkaa


csutkaa
senior tag

akinek van: hogy szól a kicsike? :DDD jók a hangszórók?? mert bnőm 5610-se nagyon jól szól.. túlságosan is ;] akkor ebbe illene jobbat rakni :))

[ Szerkesztve ]

(#491) wrcboy válasza csutkaa (#490) üzenetére


wrcboy
csendes tag

nagyon szépen és tisztán szól, engem meglepett az 5300 után, néha ez is tud túlságosan hangos lenni, de még akkor is egész tiszta a hangja.. bár még túl nagy tapasztalatom nincs vele :D
eddig nem bántam meg, leszámítva hogy ma reggel lefagyott miközben bluetoothon küldtek egy képet.
apropó, hiba; más tapasztalt olyat, hogy az egyéni hangszín beállításánál nem csinál semmit? én akartam csinálni magamnak egyet, elneveztem, de a "Preset" nevet kapta, szerkeszteni pedig nem engedi...

(#492) ALI_G válasza guti86 (#487) üzenetére


ALI_G
veterán

én bizakodom.

(#493) Balli válasza Maramiri (#488) üzenetére


Balli
őstag

Mashol meg azt irtak hogy a hatlap alatt talalhato csavarok gyengen vannak becsavarozva. Azokat kell ovatason jobban meghuzni es minden rendben lesz. Namarmost en bementem egy gsm boltba kertem hozza egy speci csavart, de a csavarjaim jol megvoltak huzva. Kicsit kilazitgattam majd ujra becsavaroztam es rosszabb lett mint volt: siman ovatosan a fulemhez tartva (nem nyomva) meg se mozditva a telefont magatol ugralt egesz tegnap este a hangszin. Ma reggel felkelek telefonaltam mar egy csomot (+nyomom a vodafone ugyfelszolgalatot:) ) es minden rendben akarhogy csurom csavarom, fulemhez nyomom, ki erti ezt? Nyilvan vmi erintkezesi problema

Egyebkent hivas kozben akarhogy forgatom a kep nem fordul frissul igy nem hiszem hogy az okozhat gondot amit irtal. Egyebkent is a kepernyo kikapcsol amikor a fuledhez veszed a telefont

Athens 2004

(#494) student


student
őstag

lehet használni a ledjeit lámpaként?

(#495) guti86


guti86
tag

origo GSM : 92000ft

[link]

student: én úgy tudom h nem mert ezek a led-ek nem arra vannak tervezve..nem bírják a hosszú távú dolgot:)

[ Szerkesztve ]

(#496) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

Egy barátom szeretne mostanában ilyen készüléket,olvasgat is róla..a minap mondja h olyat olvasott valahol h a Wifi-je csak akkor megy ha vmi elő van fizetve.. :F Én mondtam neki h az klizárt. :U
Tudtok erről vmit?
Köszönöm.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#497) verser233 válasza runner 125 (#496) üzenetére


verser233
senior tag

igazad van, kizárt

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#498) ALI_G válasza runner 125 (#496) üzenetére


ALI_G
veterán

ez kizárt. Az egyetlen amiért fizetni kell, az pedig a hangos navigáció.

(#499) runner 125


runner 125
nagyúr

Rendben-köszi mindkettőtöknek. :R
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#500) ALI_G válasza guti86 (#495) üzenetére


ALI_G
veterán

ez brutto? csak mert nem írja sehol hogy erre jön-e áfa vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.