Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) ALI_G válasza :ben: (#948) üzenetére


ALI_G
veterán

a képnézegetővel nyitod meg, vagy a file kezelővel?
csak mert a képnézegető minden megnyitáskor frissíti a képek listáját és asszem ilyenkor csinálja meg az új képekhez a miniatűröket. 2. megnyitásra is ilyen lassú?

(#952) #16820480 válasza ALI_G (#950) üzenetére


#16820480
törölt tag

én ezt használom: [link]
igaz a linuxos verziót, de szerintem nem sok külömbség van. elég jó, sok formátumot tud, lehet vele vágni is a filmet.

(#953) :ben: válasza ALI_G (#951) üzenetére


:ben:
csendes tag

Igen, csak képnézegetőben csinálja, és másodjára már simán megnyitja. De mielőtt formáztam ez nem tartott ilyen sokáig, legalábbis eddig nem vettem észre. Lehet h rosszul formáztam meg a mem. karit? A telóban formáztam, elvileg nem kéne rossz legyen, lehet érdemes sz.gépen megpróbálni? És ahhoz kell külön kártyaolvasó, v mondjuk usb csatlakozással meg lehet formázni?

(#954) :ben: válasza ALI_G (#951) üzenetére


:ben:
csendes tag

Jah és ma kipróbáltam egyik haverom sd-kártyájával, ott megnyitotta gond nélkül, szóval gondolom a mem. karival lehet gond. Lehetséges h a formázás miatt, v lehet h hibás a kártya ? Jah és a Mo. térképet, ami eredetileg benne volt vki nem tolná fel, mert a formázás azt is sikeresen levitte.. :U

(#955) ALI_G válasza :ben: (#953) üzenetére


ALI_G
veterán

na mondom ez azért van, mert akkor méretezi át a nagy képeket kicsivé, ha sok a kép, ez sokáig tart, főleg nagy képeknél. De ezt egyszer csinálja csak minden képre.
Én most direkt lecsekkoltam, 71 db 1024-es kép van egy mappában, tegnap mikor először megnyitottam pár másodpercbe telt mire legyártotta ezeket a miniatűröket, kicsit zavaró volt mert pont megmutattam havernak a szilveszteres képeket, ő meg még lapozott is miközben dolgozott a telefon :) szóval szépen akadt, de elkészült talán 5 másodperc alatt. Most megnyitottam a képeket és azonnal megnyílt, mert már kész vannak ezek a miniatűrök. lapozás is gyors.

nokia maps 2-re gondolsz? Letudod szedni nokia oldaláról, vagy nokia progijával. [link]

[ Szerkesztve ]

(#956) ALI_G válasza #16820480 (#952) üzenetére


ALI_G
veterán

na ez elég frankó. Csak tudnál adni valami támpontot, hogy mit hogyan kell belőni, hogy 5800 vigye is?
Most áttömörítettem talán mp4-be, de abban is van 3 codec, ráadásul gépen akad a kép :F pontosabban mintha <24 fps lenne.

mod: 2 próbát tettem konvertálásra, de egyiket se játsza le a teló, ill. egyiket majdnem :) elindul, egy frame és egy hang és kiírja, hogy nem lehet megnyitni.

[ Szerkesztve ]

(#957) FireFoxer válasza csutkaa (#947) üzenetére


FireFoxer
tag

Miért nem ujjal piszkálod a telefonod ? :) :DDD

bakfitty...

(#958) csutkaa válasza ALI_G (#950) üzenetére


csutkaa
senior tag

én Any Video Converter használom! azzal alakítottam át a videókat pl: armin klipet ami a videómban van!! :C

(#959) csutkaa válasza FireFoxer (#957) üzenetére


csutkaa
senior tag

is is!! :DD videóban azért nem szoktam mert piszkos lesz + cerkával könnyebb!
Meg vigyázok a kijelzőre amíg nem veszek rá fóliát :B akkor majd mehet az ujjas nyomkodás ;]

(#960) #16820480 válasza ALI_G (#956) üzenetére


#16820480
törölt tag

hmm, én telefonra nem konvertáltam vele, hanem PSP-re. van fent egy olyan menüpont, hogy "auto", abból ki tudsz választani egy rakás gyakran használt gépet. szerintem fogj egy kisebb videófájlt, amit gyorsan konvertál, és próbálj meg azzal pár lehetőséget. én a PSP (h.264) verziót használom, és kisebb felbontásra (480x272, a ratio-k meg 1:1), ezt gond nélkül lejátssza a PSP-m. elvileg ha mp4-et támogat a teló, akkor le kéne játssza. lehet, hoyg nincs fent a megfelelő kodek a gépeden (asszem a progiban alapból nincs, bár akkor kéne szóljon, hogy nem jó).

szerk.: most kipróbáltam auto->ipod konvertálással, ez 320x240-b teszi át, és mp4 ASP (xvid4) kodekkel, ezt simán lejátssza az N78. mondjuk ha átteszed 640x480-as felbontásra, és hagyod hogy az aspect ratio 1:1 legyen, akkor tökéletes kéne legyen 5800-ra is

[ Szerkesztve ]

(#961) Karma válasza #16820480 (#960) üzenetére


Karma
félisten

Egy kis szerencse nem árt hozzá.
Az N95 például (jólvanna, én csak ezzel teszteltem :P) nem eszi meg ugyanazt a profilt, mint amit a PSP, google-lel találtam egy oldalt, ami leírta, hol mit kell kipipálni ahhoz, hogy jó legyen.
Azért első próbának jó szerintem :)

“All nothings are not equal.”

(#962) :ben: válasza ALI_G (#955) üzenetére


:ben:
csendes tag

Ha megnyitom, vacakol majdnem 20 másodpercet, aztán kilépek, megint megnyitom, és semmi gond. Utána ha egy ideig nem piszkálom a telót, megint ugyanúgy vacakol a megnyitással.. Amúgy sem lenne indokolt, mert most csak néhány háttérkép van rajta, 360x640-es felbontásban..

(#963) FireFoxer válasza csutkaa (#959) üzenetére


FireFoxer
tag

ennyire veszélyes lenne csak így fólia nélkül "tapicskolni"? :))

De várom már ,hogy nekem is meglegyen :DDD :DDD :DDD :DDD

bakfitty...

(#964) wrcboy


wrcboy
csendes tag

én ezt használom: [link]
ilyen beállításokkal: [link]

(#965) zso79


zso79
őstag

A hangszóró problémára most akkor mi is a hivatalos megoldás? Nokia szervízben megcsinálják a csavarozós mókát? Valaki csináltatta már? Helyben végzik?

(#966) ALI_G válasza #16820480 (#960) üzenetére


ALI_G
veterán

a méret most nem lényeg, mert TV-n akartam volna megnézni, oda meg kell a nagyobb méret. Meg egyébként átméretezi a teló a kijelzőre, proci meg sztem bírná.

ASP-t választottam, de nem nyílt meg a telefonon.

(#967) ALI_G válasza :ben: (#962) üzenetére


ALI_G
veterán

az így érdekes. Írj e-mailt nokia supportnak, esetleg keresgess fórumokon.

egyébként miért formáztad a kártyát? Az alap 8 gb-os van benne?

wrcboy: na én ezt holnap kipróbálom :) ez legalább ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#968) ALI_G


ALI_G
veterán

valaki eltudja mondani, hogy hogy lehet egy alkalmazást a háttérbe rakni? Pl. zene lejátszót, vagy bármi mást?

Akksival kapcsolatban tapasztalat? én jelenleg még mindig bírom :) (3. nap, két csík)

[ Szerkesztve ]

(#969) wrcboy válasza ALI_G (#968) üzenetére


wrcboy
csendes tag

a menü gombot tartsd nyomva miközben abban az alkalmazásban vagy amit a háttérbe tennél, és válaszd a főképernyőt :)
vissza ugyanígy :)

(#970) ALI_G válasza wrcboy (#969) üzenetére


ALI_G
veterán

zsír, tényleg :) :C thx

(#971) :ben: válasza ALI_G (#967) üzenetére


:ben:
csendes tag

Az áthúzogatós verzióval raktam fel zenéket, de nem látta őket a zenelejátszó, csak ha a nokia music-al raktam fel, és volt olyan mappa, amelyik a törlés után is ottmaradt, így gondoltam egyszerűbb megoldani formattal. Igen, az alap 8gigás.

[ Szerkesztve ]

(#972) :ben: válasza wrcboy (#969) üzenetére


:ben:
csendes tag

Sokkal egyszerűbb ha simán a menü, vagy a hívás vége gombot megnyomod egyszer röviden, miután megnyitottad a háttérbe helyezendő alkalmazást. :)

[ Szerkesztve ]

(#973) wrcboy válasza :ben: (#972) üzenetére


wrcboy
csendes tag

a hívás vége gombbal az a bajom, hogy sok alkalmazást bezár teljesen :)
de a menü tényleg egyszerűbb :)

(#974) #16820480 válasza :ben: (#971) üzenetére


#16820480
törölt tag

azért maradnak (elvileg) ott a zenék, mert frissíteni kell a médiatárat kézzel.

(#975) ALI_G válasza #16820480 (#974) üzenetére


ALI_G
veterán

ja az nekem is érdekes volt, hogy nem találtam a zenémet, aztán megtaláltam a menüjében a frissítést.

(#976) csutkaa válasza FireFoxer (#963) üzenetére


csutkaa
senior tag

nem az!! csak vigyázok hátha :D meg nem szeretem ha ujjlenyomatos lesz :DDD

(#977) #16820480 válasza ALI_G (#975) üzenetére


#16820480
törölt tag

engem ez nem is érdekelne, ha lenne könyvtár szerinti böngészés és lejátszás. de az ugye nincs... mondjuk így se érdekel, mert az M6-hoz képest bádogdoboz hangja van az N78-nak, szóval nem használom sosem zenére.

amúgy nem tudom mi lehet a videóval, nekem működik simán. de amúgy két ASP kodek van, az egyik az xvid4, a másik meg sima lavc. én az első használom áltlaában, bár PSP-re muszáj h.264-ben, mert amúgy nem játssza le.

(#978) riszter válasza csutkaa (#947) üzenetére


riszter
senior tag

Milyen kellemes muzsikák szólnak a videó alatt... :C Mi ez a 2 szám?

[ Szerkesztve ]

Vivere militare est

(#979) csutkaa válasza riszter (#978) üzenetére


csutkaa
senior tag

2db számot raktam a videó alá mert a videó 7:55 perces az első szám meg csak 4 perces, a zene váltás 4:02 percnél van a videóban. :C Én ilyen zenéket szeretek (és mixelem is őket) :B ;)

(#980) riszter válasza csutkaa (#979) üzenetére


riszter
senior tag

Grat! :C De mi a 2 track címe, ha megkérdezhetem?

Vivere militare est

(#981) csutkaa válasza riszter (#980) üzenetére


csutkaa
senior tag

:)) köszi! Rachael Starr - To Forever (Moonbeam Remix)

(#982) scofield82 válasza csutkaa (#979) üzenetére


scofield82
csendes tag

Csutkaa jók ezek a videók látom bejött a teló :)

(#983) :ben: válasza scofield82 (#982) üzenetére


:ben:
csendes tag

Hát, még mindig le tud nyűgözni a technika.. Újraformáztam a karit, ahogy előtte, és láss csodát, most teljesen jól működik... :DD Az előző telefonom is kissé szeszélyes volt, úgy látszik vonzom a "lelkes" kütyüket.. :DDD A térképet köszi ALI_G, már néztem itt én is, de eddig azt hittem h mivel nincs a listában még 5800, nem lehet hozzá letölteni, viszont mostmár leesett.. :P Az új firmware-ról tud vki vmit, mikor lesz letölthető a nokia honlapról? Akik kipróbálták a nem hivatalos verziót, azt írták külföldi fórumokon, hogy nagyon gyors. Remélem is.

Amúgy az aksit nekem kegyetlenül viszi a kihangosított zenehallgatás, meg az usb-adatátvitel, amúgy jól bírja, ahogy elnéztem.

[ Szerkesztve ]

(#984) ALI_G válasza :ben: (#983) üzenetére


ALI_G
veterán

3g-n vagy? én leraktam két csatornára és most merült le, 3 nap, most este lakótársak kegyetlen megnyúzták, 1 óráig babrálták, mire megadta magát végre :)

GPS mennyi idő alatt talál helyet beltéren? És hogy lehet, hogy aktív maradjon a wifis net miközben a térképet elindítom?

amikor rámegyek a térképben az opciókra és ott van, hogy autóval és gyalog, vagy gyalog akkor milyen liszenszet akar velem elfogadtatni? Amikor elfogadom, onnantól él az 1 hónapos ingyen hangos navigáció? Vagy ez most hogy van?

és még egy: amikor jobb fent látszik a wifi jelű ikon (jelenleg a GPS műhold jelecske mellett), akkor a wifi aktív és keres folyamatosan?

[ Szerkesztve ]

(#985) ALI_G válasza ALI_G (#984) üzenetére


ALI_G
veterán

és nem lehet valamit csinálni, hogy térkép szoftverben engedje a full qwerty-t?

(#986) ALI_G


ALI_G
veterán

na találtam egy bugot a térkép szoftverben.
Tetszőleges hely, jobb fenti ikonra klikk, hozzáadás kedvencekhez, és hozzátok elő a szövegbevitelt (ráklikkeltek a felajánlott névre). Na ekkor elkezd villogni a billentyűzet ablaka :))
gratulálok a fejlesztőknek.

ja és valamiért nem talál pozíviót a GPS, menüjébe bemegyek, saját hely, és kb 6-7 perce fut a szoftver, és még mindig azt írja ki, hogy "A GPS kapcsolat létrehozás folyamatban van. A GPS kapcsolat állapotát a műhold ikon melletti jelzőfény mutatja."

+szegedet kikeresve (simán megtalálja), kiírja, hogy Zákányszék... :F

[ Szerkesztve ]

(#987) Karma válasza ALI_G (#986) üzenetére


Karma
félisten

Most házon belül vagy?
Ott ne reménykedj nagyon GPS jelben :DDD

“All nothings are not equal.”

(#988) :ben: válasza ALI_G (#984) üzenetére


:ben:
csendes tag

:)) De hülye vagyok, télleg, végig 3g-n volt, így bírta 1,5 napig, de betudtam annak h sokat nyúzom... Kösz a tippet. :DDD

(#989) ALI_G válasza Karma (#987) üzenetére


ALI_G
veterán

házon belül, 6 emeletes-ből 5-en. De kis kocsog, hogy nem találja meg a műHódat :) Azt hittem azért képes ilyenre.

na és a wifi + net + térkép kombót hogy tudom megoldani? Vagy nektek megy? Egy csomó cuccot tudna még leszedni netről.

:ben: Szeritnem 3 g felesleges, ha kell, akkor bekapcsolni fél perc sincs, egyébként meg csak eszi az akksit.

[ Szerkesztve ]

(#990) ALI_G


ALI_G
veterán

vajon mikor lesz N-gage támogatás? várom már! :) feliratkoztam hírlevélre is, ideje lenne aktivizálniuk magukat, gondolom már eladtak ebből vagy 100.000-et, alkalmazást is gyárthatnának lassan. :DDD

(#991) ALI_G


ALI_G
veterán

maps 3.0 beta-t valaki fel tudta már erőltetni? [link]
Nem tudtam eldönteni, hogy hivatalból kompatibilis-e már, vagy sem :F

(#992) AMD Power


AMD Power
titán

Vodánál lesz valamikor?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#993) mukievil


mukievil
tag

Üdv!!

Amint lesz fekete, ja és a hangszoro probléma megoldodik rohanok :)!!!!
Addig csak csöpögtetem a nyálam :D

(#994) ALI_G válasza ALI_G (#991) üzenetére


ALI_G
veterán

Nokia Maps Updater, 1. pontnál meghalt, mert nem supportált telefon az 5800 :(

AMD: szerintem mind3 szolgáltatónál lesz.

mukievil: már van fekete, legalábbis egy boltban láttam az online shop-ban.

[ Szerkesztve ]

(#995) FireFoxer válasza ALI_G (#994) üzenetére


FireFoxer
tag

esetleg már februártól ? :DDD :DDD

bakfitty...

(#996) Illető


Illető
tag

Hi!

A normális görgetőrutin elvi lehetetlenség S60 alá vagy lehet azért 3rd party "iphone control" alkalmazásokra számítani?

Most egy régebbi symbianos nokiám van meg egy ipod touch-om. Szívesen kiváltanám a két kütyüt egy olyanra, ami mindkettőt helyettesítené. (iphone 3g nem igazán tetszik, mert telefonnak szerintem nagy) A nokiát szinte csak beszélni/sms-re használom, a touch-ot meg leginkább net/mail vonalon. Az 5800-ban milyen a mail alkalmazás? Csatolmányt kezel?

Sok videót megnéztem a telóról, aránylag jónak tűnik, csak néhol gagyi. A dupla kattintás a menü bizonyos részein, meg a teljes képernyő használatának hiánya fekvő módban pl. orvosolható lesz utólag? Lehet animálni a képernyőváltásokat, mint a korai videókban látható volt? (lesz tekerős időállítás a miniatűr nyilak helyett, á la iphone? ;) )

Még megszagolgatom élőben is, aztán szerintem benevezek egyre, ha meggyőz. :K

Aki nem kíváncsi, az minek él?

(#997) zso79 válasza Illető (#996) üzenetére


zso79
őstag

Normális görgetőrutin: nekem ez teljesen normális...

Mail: Mail for exchange, meg a beépített, mint minden s60-on. Csatolmányt sosem próbáltam.

Most őszíntén: szerinted ezekre a "lesz" és "utólag" kérdésekre itt valaki tud érdemben válaszolni??? De ha jósolnom kell: pl. dupla kattintás maradni fog. Ez nem iphone és nem is próbál az lenni!

Nem személyeskedés, de ha ilyeneket kérdezel szerintem ez nem neked való :D

(#998) sekli válasza ALI_G (#989) üzenetére


sekli
addikt

rakd ki az ablakba, akkor megtalálja, és ha van már pár, és elviszed az ablaktól, akkor van rá esély, hogy nem veszti el őket...

(#999) Karma válasza zso79 (#997) üzenetére


Karma
félisten

Ő szerintem az inertia scrollra gondolt :U És annak kicsi az esélye, hogy lenne globálisan. A Code Campen is megkaptuk, hogy ez a görgetés, ami most van, az innováció, és örüljünk neki, mert wow :U

Ugyanez a duplakattintásra, konkrétan mondta a finn srác, hogy az iPhone direct UI rendszerét nem fogják lemásolni. Az hogy inkoherens, elismerte, de mondta, hogy ez van.

És tudom hogy nem nekem való :DDD

“All nothings are not equal.”

(#1000) Illető


Illető
tag

Lehet, hogy nem nekem való, ez majd kiderül a használat során. Ha csendben kiszolgálja azt a néhány alapvető igényemet, amit támasztok felé, akkor maradhat. :)
Pl: google fiók kezelése csatolmányokkal, szöveges dokumentumok olvasása, net vastagon, használható sms-felület, gyors működés. A többi featúra gondolom, hogy egy hétnél tovább nem érdekes nekem úgysem. A gps meg a külső programok pl. Ja, egy rendes ébresztőt remélem, hogy lehet tölteni rá, vagy legalább a gyáriban állítható a szundi.

És a legfontosabb: azt a ványadt pálcát lehetőleg soha ne kelljen elővenni a használatához. :)

szerintem is az inertia scroll-ra gondolhattam, ;) így a neve alapján mindenképp, továbbá a multitouch zoomra a képeknél és a böngészésnél. Az volt az egyik legriasztóbb a videókban, hogy a weblap nagyításához menüben kellett barangolnia a kezelőnek. :O

szerk: közben vettem észre, hogy ez lett az ezredik hsz. wow!

[ Szerkesztve ]

Aki nem kíváncsi, az minek él?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.