Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Ok, nagyon nagy gond van. A Milestone-om képtelen kapcsolódni az internetre, sőt, meg se próbálja, egyáltalán semmilyen kísérletet nem is tesz rá. Egyik pillanatról a másikra eltűnt, lefeküdtem aludni úgy egy órája ezt felraktam töltőre, felébredtem, megnéztem jött-e e-mailem de csak annyit láttam, hogy hiányzik a 3G ikon és nincs internet. Újraindítottam, de semmi. A beállításokat is újra beállítottam, de semmi.

Megpróbáltam rákeresni, hátha valami ismert hiba a 2.0-ában, de csak egy bejegyzést találtam, a kérdezőt persze hülyének nézték.. csináltam egy hard reset-et, de még most sincs internet, de nem csak hogy nincs, meg se próbál kapcsolódni!
Mi történt?? Egy órája még működött!!

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#1102) Rickazoid válasza Rickazoid (#1101) üzenetére


Rickazoid
addikt

Hogy az a jó ***************************************************************** nem tenné bele a T-Mobile-ba! Felfüggesztették a NET csomagomat és még egy rohadt sms-t se kaptam róla, ahogy azt szokták csinálni, ha nincs elég egyenlegem! Most meg feltöltöttem, egyből levonták, de persze még mindig fel van függesztve és meg itt vagyok egy csupasz Androiddal és vissza se tudom rakni a tegnapi teljes rendszer biztonsági mentését, amíg nincs net.

De miért tűnt el a 3G ikon és miért nem is próbált kapcsolódni, még hard reset után se? Ha legalább megpróbálja és azt hozza vissza, hogy nem éri el, akkor nem egyből szoftver hibára gyanakszom. Minden Android ennyire a háttérben csinál mindent?

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#1103) Konflikt válasza eami (#1096) üzenetére


Konflikt
addikt

ensem husegeznek, nemis teszem. 200MB-os csomagom van 2K-ert. alatalban tullepem, de semmit nem kell rafizetni, mivel kvazi adatforgalom korlat nincs. csak 200 MB felett szoktak koraltozni, de altalaban meg azt is alig.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1104) Konflikt válasza Rickazoid (#1102) üzenetére


Konflikt
addikt

-wifin vissza tudsz rakni barmit.
-APN beallitasokat csekkeld. bar ha eddig volt, most is ott kene h legyen. ha nincs t-mobile APN, akkor letre kell hozni. (kis segitseg h miket irj be)

ha ezek utan sincs net, akkor ufszolgalat.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1105) Konflikt válasza Mályki (#1100) üzenetére


Konflikt
addikt

ismerjuk :P meg anno G1-en 3/4 eve is mar frankon ment. de amugy tenyleg jokis app.

btw, van par hasonlo meg, es itt egy magyar fejlesztes: GPSTracker is ami eleg jo.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1106) psn


psn
tag

Hali,

letöltöttem egy compass nevű iránytű progit a marketből.
Alapból a mágneses érzékelők szolgáltatják az irányt, de van egy olyan funkciója is, hogy compass type : GPS

Namost; ha erre megyek, akkor elkezdi keresni a műholdakat is, és alul ki is írja, hogy 0/4 0/5 stb műholdat lát. Magyarul mintha látná őket, de nem kapcsolódik.

Volt már hogy sikerült, olyankor 4/4-et 4/5-öt stb ír ki.

A gond az, hogy nem jövök rá, mikor működik és mikor nem, ill. amikor nem, akkor miért nem :(

Van valami beállítás, process, ami blokkolhatja? (A triviálisakat próbáltam)
Kéész vagyok.
Magyar igo még nincs rajta, így azzal nem tudom tesztelni...

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#1107) eami válasza psn (#1106) üzenetére


eami
addikt

semmi hw/sw gond. Pusztán lassan fog fixet a GPS. Ha nem ez az első gps-es telód, navid akkor már találkozhattál ilyennel sokszor. Szerencsére manapság egyre jobbak ezek a kütyük és gyorsabban fognak fixet.

(#1108) eBeni


eBeni
tag

egyébként tudtok már valamit, arról hogy mikor lesz flash, illetve divx lejátszás?

(#1109) #16820480 válasza eBeni (#1108) üzenetére


#16820480
törölt tag

divx lejátszás van. csak nem avi konténerben kell feltenni a telóra, hanem mp4-ben, és annyi. illetve a meridian player elvileg tudja az avi-t is.

(#1110) vendingo


vendingo
veterán

Én xyflash-el szoktam divixet, avit nézni.... a liquid konvertálás nélkül vitte a 2 gigás filmeket.
Egy próbát megér... Ha valakinek kell hozzá key, akkor szóljon, és véglegesítjük.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1111) eBeni válasza #16820480 (#1109) üzenetére


eBeni
tag

ez az "avi konténer" mit jelent? és hogy tudom mp4-be átteni konvertálás nélkül?

vendingo: igen, az yx-et ismerem, fel is tettem, de force close-al bezárja magát, nem tudom mi lehet a gond...

(#1112) #16820480 válasza eBeni (#1111) üzenetére


#16820480
törölt tag

az avi konténer pontosan azt jelenti, hogy avi fájlod van. az mp4 konténer meg azt, hogy mp4 fájlod van. mivel mp4-ben is lehet sokféle kódolású videót tárolni, csak a köztudatban megrekedt ez a "divx = avi" elképzelés.
én avidemux-ot használok, ez egy korrekt kis program ilyen feladatokra. az a lényeg, hogy kvázi bármilyen avi fájlt megnyitsz vele, kiválasztod oldalt, hogy a videó részét csak másolja, a hangot meg tegye át aac-be (ha eredetileg nem abban volt), és mentse mp4-be. egy 700 megás filmmel olyan 4-5 perc alatt végez a laptopom, ami közel sem csúcsprocesszorral van felszerelve, és ez az idő (fájlonként) nagyjából 1 perccel több, mintha simán átmásolnám a telefonra. ha úgy adod meg a programban, hogy egyből a telóra mentse, akkor ez elég minimális eltérés.

(#1113) psn válasza eami (#1107) üzenetére


psn
tag

Ez az elsö GPSes telóm, de az 2 perc alatt semmi azért gyanús...

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#1114) #16820480 válasza psn (#1113) üzenetére


#16820480
törölt tag

egyáltalán nem gyanús. azok a pár másodperces adatok csak akkor léteznek, ha hálózatot is használ a telefon a pozíció keresésekor. az ilyen pár perces keresések szerintem normálisnak számítanak.

(#1115) tibi666 válasza #16820480 (#1114) üzenetére


tibi666
senior tag

hálózatot hogyan használ? adatforgalommal jár ez? mert nekem még a lakásban is fog jelet (igaz nem pontosat), ami elvileg elképzelhetetlen.

(#1116) #16820480 válasza tibi666 (#1115) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, valamennyire használ. elvileg a hálózatról kéri le a műholdak adatait, meg még egy rakás dolgot, és azzal segíti meghatározni a helyzeted. ez az assisted-gps

(#1117) tibi666 válasza #16820480 (#1116) üzenetére


tibi666
senior tag

csak azért kérdezem ezt, mert nincs mobilinternet előfizetésem, ennek ellenére mégis jelet fog a lakásban.

(#1118) #16820480 válasza tibi666 (#1117) üzenetére


#16820480
törölt tag

a pannonnál és a t-nél is van ilyen alap (start, vagy más néven forgalmidíjas) mobilnet, amit alapból aktiválnak a kártyádon, és ha külön nem tiltod le, akkor az működőképes. más kérdés, hogy képes-e a telefon a kártyáról beállítani magának, ezt nem tudom.

(#1119) tibi666 válasza #16820480 (#1118) üzenetére


tibi666
senior tag

vodafone előfizetésem van. most megpróbálom úgy a motonavot, hogy kikapcsolom a wifit. ideiglenesen a szomszédét használom, kaptam egy vendég kulcsot hozzá. :DDD

(#1120) #16820480 válasza tibi666 (#1119) üzenetére


#16820480
törölt tag

fogalmam sincs a vodánál van-e ilyen :) de ha wifin vagy, akkor is le tudja természetesen tölteni ezeket a dolgokat. mondjuk a hideg indítás érdekes, mert ha mondjuk talál műholdakat, és utána indítod megint újra röviddel, akkor sokkal gyorsabban talál megint.

(#1121) tibi666 válasza #16820480 (#1120) üzenetére


tibi666
senior tag

igen, a wifi a ludas. ha ki van kapcsolva, nem talál jelet, ha viszont rajta lógok a hálózaton, akkor pár másodperc alatt sikerül neki. ezzel az a kérdés is megválaszolva, hogy van-e mobilnet a kártyámon. nincs. :)

(#1122) Rickazoid válasza #16820480 (#1118) üzenetére


Rickazoid
addikt

T-nél biztosan kézzel kell beállítani az adatkapcsolatot, de az is csak 10 másodperc..

Engem az érdekelne, hogy a 2.1-update1-es firmware-rel normális-e, ha feltöltés után nagyjából fél óra Market-ben nézelődés, bekapcsolt automatikus szinkron és fél óra telefonálással, valamint egy órányi zenelejátszással (ez idő alatt 2G hálózaton, automatikus szinkron nélkül) úgy 5 óra alatt leesik 30%-ra a töltöttség? Ez idő alatt egyetlen e-mailt kaptam csak, ami lényegesebb adatforgalommal járt a Market-ből való kilépés után.

Ja, és a következő töltés nagyjából egy órán keresztül tart csak.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#1123) #16820480 válasza Rickazoid (#1122) üzenetére


#16820480
törölt tag

szerintem nem normális. nekem akkor sem merült ennyit, amikor vagy egy órán át wifin neteztem és folyamaotsan ment a kijelző is. egyedül akkor merült le, amikor valami szar volt feltelepítve, ami szívta az akksit a háttérben (ilyen például az Alarm Klock biztosan, de volt még valami régebben).

(#1124) tibi666 válasza Rickazoid (#1122) üzenetére


tibi666
senior tag

én legutoljára péntek reggel töltöttem. most van 50%-on, igaz hétvégén nem nagyon csesztettem. pár rövid telefonon, egy sms-en, néhány fotón kívül nem használtam, csak lógott a hálózaton. nem volt kikapcsolva. most a melóba temetkezem, nincs időm a telefonnal szórakozni. holnap adok le egy nagy projektet, utána jöhet a pihi nekem és a munka a milestonenak. :)

(#1125) Rickazoid válasza #16820480 (#1123) üzenetére


Rickazoid
addikt

Alarm Klock, igen, az fent van... akkor ahelyett keresek mást, azt meglátjuk..
Amik nálam vannak még a háttérben, az a Task Manager... ennyi a neve, igen, akkor a Voice Dialer mindig elindul, de azt már autokill listára tettem, nem használom, akkor egy SMS Backup az gmail fiókomba teszi az sms-eimet egy SMS mappába, illetve telepítve van az Antivirus, ez most inaktív, de ennél naponta egy keresés és frissítés keresés mennyit szívna le az akkuból? Bár ezt inkább az appz fórumban kérdezem meg..
TuneWiki-t használok zenelejátszónak, amit nem hagyok a háttérben futva, bár néha ettől még elindul, meg egy-két widget, mint a Battery Left, a 3G kapcsolót behozó, a SilentMode OnOff, meg van pár ColorNote.
Nagyjából ennyi.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#1126) #16820480 válasza Rickazoid (#1125) üzenetére


#16820480
törölt tag

asszem még talán valamelyik battery widget volt ilyen akku leszívós, de már nem tudom melyik. most az eoe-battery-t használom, az jól megy, csak elég minimalista.

(#1127) szilasz007 válasza #16820480 (#1126) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Shera, latom hogy firmwaret frissitettel.

Ma reggel megint kesve ebreztett a dragam, es tervezem hogy este ujrahuzom a firmwaret.
Csupan azt szeretnem kerdezni, nalad az ebreszto tekintetebe az uj firmware segitett?

Kosz,
Szilasz.

(#1128) #16820480 válasza szilasz007 (#1127) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem igazán... bár nem sokat próbáltam, de úgy tűnik ez nem javult .esetleg még valaki megprüóbálhatná a német DACH kiadással, mert az újabb build. de szerintem még abban sem javították. viszont van egy tuti bugfixem a dologra, ami nekem 100%-osan bevált: vettem egy olcsó ébresztőórát :)
viszont a Thai rom-ot nem ajánlom nagyon, mert nekem amellett, hogy semmi különbség nem volt az előzőekhez képest, folyamatosan eldobálta a hálózatot, akár 2G akár 3G-re volt téve. most a South Asia van fent, eddig lekopogom, hogy jól megy.

(#1129) tibi666 válasza szilasz007 (#1127) üzenetére


tibi666
senior tag

nekem sem segített. még nem jöttem rá, mi alapján késik. van hogy 10 perccel később ébreszt, van, hogy csak akkor, ha a kijelzőt felélesztem és néha normálisan csinálja... úgyhogy nekem marad egyelőre a céges telefon az ébresztőórám.

azt hol lehet beállítani, hogy a képernyőzár feloldásakor ne rezegjen? az érintőgombokat már kikapcsoltam, de némításkor, illetve képernyőzár feloldáskor továbbra is rezeg.

[ Szerkesztve ]

(#1130) #16820480 válasza tibi666 (#1129) üzenetére


#16820480
törölt tag

szerintem nem lehet beállítani, hogy a képernyőzárnál ne rezegjen.

(#1131) szilasz007 válasza #16820480 (#1130) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Körbenéztem a neten e hiba okát kutatva.

Egy helyen találkoztam a "Load Monitor" program ajánlásával, mely képes arra, hogy ne engedje a CPU-t alvó üzemmpdba kapcsolni.

Ma este kipróbálom. Remélem megoldja, mert ez egy nonszensz hiba :)

(#1132) #16820480 válasza szilasz007 (#1131) üzenetére


#16820480
törölt tag

ha nem engedi a cpu-t alvó módba, akkor azt csinálja, mint az Alarm Klock is: ébreszt, de egy éjszaka alatt leszívja nullára az akksit.

(#1133) Mályki


Mályki
aktív tag

Jó reggelt!!

Nem érdekel valakit egy Milestone autós ablak tartó?Megrendeltem de közben egy másik helyrő lsi küldik ahol azt hittem sikerült lemondani...Errúl a termékről van szó!Akinél müködik a GPS annak sztem nagyon jol fog jönni....Szép napot!

http://cgi.ebay.com/Windscreen-Car-Mount-w-Holster-for-Motorola-Milestone_W0QQitemZ370314691840QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item563879c500

K.M.

(#1134) eami válasza tibi666 (#1129) üzenetére


eami
addikt

én átváltottam lockbot -ra. Igy a kamera focus gombbal is ébreszthetem a telót, ami sokkal kényelmesebb és elég jól testreszabható a lock screen ( pl kiszedtem a rezgést is)

(#1135) tibi666 válasza eami (#1134) üzenetére


tibi666
senior tag

kipróbálom, mert nagyon idegesít ez a rezgés.

(#1136) szilasz007 válasza #16820480 (#1132) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Kiprobaltam es Idoben ebresztett, aksi meg 80%-on volt mikor megneztem delelott. Ugyhogy ugy nezki ez vmi mast csinal. En nem probaltam ki azt az orat, mert olvastam a meritesrol tapasztalatokat... remenykedunk.

1 teszt nem teszt ugyhogy bizakodva varom a holnapot :)

(#1137) YikeSS


YikeSS
tag

En Klaxon-t hasznalok eddig, mindig ebresztett, 2.0-val, 2.0.1-el es 2.1-el is (olasz).
A kepernyi kinyitasakot pedig nekem meg sosem rezgett :) Nem is ertem...

[ Szerkesztve ]

mergedes...

(#1138) Konflikt válasza Mályki (#1133) üzenetére


Konflikt
addikt

mod: pm

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1139) Lord Soth


Lord Soth
tag

A pannon is felvette a kínálatába a milestone-t. 100 lepedőt kóstál a cucc. Ha egy kicsit hamarabb jön, mondjuk egy hónappal, akkor lehet, hogy a HTC Hero helyett ezt választottam volna. Nem mintha a Heroban csalódtam volna, de a 2.1-es android számított volna, és a Hero körül elég nagy a kavarás, hogy lesz-e 2.1 végül vagy sem.

(#1140) #16820480 válasza Lord Soth (#1139) üzenetére


#16820480
törölt tag

a 100 egy kicsit sok azt elnézve, hogy nagyjából ennyiért függetlenül is megkapod :)

(#1141) tibi666 válasza #16820480 (#1140) üzenetére


tibi666
senior tag

ja, a 100 pofátlan ár, ráadásul a vodánál is ennyiért mérik.

(#1142) Rickazoid válasza #16820480 (#1128) üzenetére


Rickazoid
addikt

Nekem a dach van fent és most a gyári ébresztőt használom, és eddig öt ébresztésből egy se késett.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#1143) #16820480 válasza Rickazoid (#1142) üzenetére


#16820480
törölt tag

most nekem is pontosan ébresztett a south asia rom, de cserébe fligh mode-ból nem tud visszaállni a hálózatra, újra kell indítani... sehogy se tökéletes.

(#1144) szilasz007 válasza #16820480 (#1143) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Probáld ki azt az appot amit mondtam.

Nekem bevált eddig és nem szívja az aksit.

(#1145) Rickazoid válasza #16820480 (#1143) üzenetére


Rickazoid
addikt

Azt a! Ma korábban keltem, most jelzett. 7 perccel később! Lehet eddig is ez volt, csak annyira fáradtan ébredtem mindig, hogy fel sem tűnt? Ejha..

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#1146) eami válasza Rickazoid (#1145) üzenetére


eami
addikt

nekem elég rég berögzült az hogy pda/okostelefon nem mindíg ébreszt.... igaz még WinMo-s időszakból jön ez, de vhogy azóta is inkább egy butafon ébreszt minden reggel :P

Amúgy mi lehet az oka, hogy szinte mindegyik pdatelóval van ilyen gond ?

(#1147) #16820480 válasza szilasz007 (#1144) üzenetére


#16820480
törölt tag

megnézem majd, köszi! bár egyelőre az óra az éjjeliszekrényen remekül végzi a dolgát, a telefont meg kikapcsolom éjjelre.

(#1148) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

Sziasztok!
Ha jol latom erre a telora mar kijott hivatalosan a 2.1. Ezekbol a 2.0.1-es bugokbol sikerult javitani a motorolasoknak?: [link]
A 2.0.1 webbongeszojeben scrollozaskor tapasztalhato akadozasok megszuntek?

(#1149) Int3l


Int3l
csendes tag

Hello Mindenkinek,

2 kerdesem volna:
1, Outlookbol vcarddal athordtam a telefonba a contactokat. Es a vegen most probaltam vezeteknev szerint berendezni, de sehol nem lattam ilyen lehetoseget. Tud esetleg valaki errol valamit?
2, Zart slider mellett a homescreen orientacionak kellene valtani allorol fekvore vagy a homescreen mindig allon van zard slider mellet (2.1es rendszer).

Elore is koszonom.

Int3l

Hard work pays off later. Laziness pays off now!!

(#1150) Int3l


Int3l
csendes tag

meg egy ujabb kerdes:
3, gyari ikonok lecserelhetok valami utolagos kepre?

Koszonettel,
Int3l

Hard work pays off later. Laziness pays off now!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.