Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) DVlad válasza Phoenix0523 (#1846) üzenetére


DVlad
őstag

PC-ről szeretnék képet rárakni, de brózert sem találom és totalcommanderből nem lehet belehúzni semmit.
Örülök, hogy működik és én vagyok ennyire béna. Érdekes módon egyéb területeken nem okoz gondot a hardver-szoftver használat, de ezekkel a Moto cuccokkal (pc szoftver) sötétben tapogatok. Mondjuk a telóban is, fel kell nőnöm hozzá még. Kár, hogy nincsen fanklub-találkozó, ahol oktatás van belőle. :D

(#1852) eami válasza Rickazoid (#1849) üzenetére


eami
addikt

nekem sincs semmi baja, pedig én is bőrtokban hordom és ráadásul azzal szoktam felébreszteni...

(#1853) Phoenix0523 válasza DVlad (#1851) üzenetére


Phoenix0523
tag

A számítógépnek csrélhető lemeznek kéne felismernie (mint pl. a pendrive-okat), ha nem így van akkor a telefonon(miközbe a gépre van csatalakoztatva) a notificationöknél kattints az usb connectionre és válaszd a Memory Card Accesst.

Think twice then post, not post then think twice! I love everything which is about Android, Motorola and Blizzard! (but don't say anything bad...)

(#1854) #16820480 válasza DVlad (#1851) üzenetére


#16820480
törölt tag

illetve arra figyelj, hogy az "usb" nevű process az fusson, tehát nem szabad engedni a feladatkezelő programot (ha használsz ilyet), hogy kilőjje, mert akkor nem csinál semmit usb-re kötve.

(#1855) Mályki


Mályki
aktív tag

Hali!Van valami progi amivel le lehet menteni az SMS eket a gépre?

K.M.

(#1856) #16820480 válasza Mályki (#1855) üzenetére


#16820480
törölt tag

van egy "sms backup & restore" nevű program, ami a memóriakártyára csinál egy .xml fájlt, ezt le tudod másolni a gépre is. illetve ez sima formázott szöveges dokumentum kellene legyen, szóval "kézi" olvasása is lehetséges.

(#1857) domedee válasza Mályki (#1855) üzenetére


domedee
senior tag

Van olyan is, ami beimportálja a gmailbe (SMS Backup), egy sms címke alá. Így simán tudsz benne keresni is és később bármikor elérhető a telóról is.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#1858) DVlad válasza Phoenix0523 (#1853) üzenetére


DVlad
őstag

Grazie mille!
Eddig is volt valamiféle kontakt, de ezzel mem.card.acc. dologgal úgy lett, ahogy mondod. Viszont, amint bedugom a kábelt a telefonba, azonnal azt írja, hogy nincsen fotóm sehol, minden üres. Ha kihúzom, akkor megjelennek a fotók.

(#1859) Phoenix0523 válasza DVlad (#1858) üzenetére


Phoenix0523
tag

Szivesen! :)
Persze, hogy nincsenek fotóid akkor a telefonon, mivel a memóriakártyát csatlakoztatod a géphez, ezért az elválasztja azt a telefontól és olyankor csak a telefon belső memóriáját tudod használni(mert a mem.kártyát a gépen használod).

Think twice then post, not post then think twice! I love everything which is about Android, Motorola and Blizzard! (but don't say anything bad...)

(#1860) DVlad válasza Phoenix0523 (#1859) üzenetére


DVlad
őstag

Megoldottam. Rájöttem a logikájára néhány ponton. Felnéztem, és már meg is írtad. :D

A navi részét piszkálja valaki? Szeretném beüzemelni, de előtte ismét segítségre lenne szükségem. Egy magyar térképet (motonavhoz valót, gondolom kelet) hova kell másolni, hogy használja, lássa a benne lévővel együtt? Illetve ha ki akarom menteni a benne lévő ny.európait, azt hol találom?

(#1861) Phoenix0523 válasza DVlad (#1860) üzenetére


Phoenix0523
tag

Az 1816 -os hsz-ben van 1 csomó link a motonavhoz. A nyugat-európait gondolom a microSD kártya főkönyvtárában találod motonav mappa névvel, mert a térképeket oda kell telepíteni.

A fájl linkje elérhető itt!

[ Szerkesztve ]

Think twice then post, not post then think twice! I love everything which is about Android, Motorola and Blizzard! (but don't say anything bad...)

(#1862) DVlad válasza Phoenix0523 (#1861) üzenetére


DVlad
őstag

Igen, köszönöm, azt láttam, a kérdésem arra irányult, hogy hova és hogyan kell ráhúzni.
Most ott tartok, hogy nem tudom aktiválni, elindítani a motonavot. A második oldalon egy kód van, amivel csinálnom kéne valamit a honlapon, hogy a 3. oldalon beüthessek egy új kódot, amit a weben kaptam? :D

(#1863) Phoenix0523 válasza DVlad (#1862) üzenetére


Phoenix0523
tag

Mi van? :DDD
Ez a 60 napos trial és semmilyen kód nincs hozzá.

Think twice then post, not post then think twice! I love everything which is about Android, Motorola and Blizzard! (but don't say anything bad...)

(#1864) #16820480


#16820480
törölt tag

sajna a .36-ban is megvan még az az mp3 lejátszós bug, hogy amikor kihúzom a fülest, akkor elindul a zene... remélem a 2.2-ben már jó lesz majd. bár végülis 90%-ban bt fülesel használom, de azért mégis...

(#1865) eami válasza #16820480 (#1864) üzenetére


eami
addikt

csak a gyári playert használod?

(#1866) #16820480 válasza eami (#1865) üzenetére


#16820480
törölt tag

csak azt nem használom :D
most éppen a doubletwist megy, egész jó, de ha fizetőssé teszik, akkor valószínűleg meridian lesz majd belőle. jó lenne a ^3 is, de abban nekem nagyon macerás számot vagy albumot válogatni.

(#1867) eami válasza #16820480 (#1866) üzenetére


eami
addikt

csak mert már egy ideje rájöttem hogy a musicplayer bug csak akkor van ha a gyárin kívül más player is fent van :)

(#1868) #16820480 válasza eami (#1867) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen? de pedig úgy emlékszem, hogy... hmmm.
viszont ami izgi, hogy az utoljára használt lejátszóban indul el a zene, nem az alap lejátszóban. na mindegy. a doubletwist szebb :B

(#1869) DVlad


DVlad
őstag

Ma tesztelgettem a motonavot (Bp.). Én nem tudok rosszat mondani róla, sőt.

(#1870) #16820480


#16820480
törölt tag

mivel már néhányan kérdezték ezt a szoftverfrissítős témát, írtam róla egy rövidet a logoutra, hátha valakinek még hasznos: [link]

(#1871) gabor72 válasza #16820480 (#1870) üzenetére


gabor72
aktív tag

Perfect :R

(#1872) Phoenix0523


Phoenix0523
tag

Érdekes dolgot vettem észre tegnap a kamerával(remélem erről korábban senki nem írt).
Szerintem ennek a telefonnak brutális erős vakuja van(mármint az a két led,mert aki belenéz biztos megvakul...) úgyhogy sötét szobában kipróbáltam tegnap este.
Mikor fókuszált akkor a 2 leddel jól megvilágította a szobát, majd meg lett a fókusz is, akkor fotóztam és a kép teljesen fekete lett, mintha nem akkor vakuzott volna amikor a képet elkészítette, még próbálkoztam egy párszor, de az összes sötét lett, ha 2 cm-ről csináltam a képet akkor is. A töltöttség kb. 20%-on volt, utána nem sokkal feltöltöttem és amikor kész lett megint kipróbáltam és gyönyörű lett a kép. Mostanra megint sikerült 20%-ra lemerítenem és megint sötét lett a kép, majd rádugtam a töltőre úgy fotóztam és rögtön szép képet csinált.
Szóval akkor ez vagy egy bug 30% alatti töltöttség esetén vagy energiatakarákosság miatt(elrontja a képet? dirket rosszkor vakuzik) :F

[ Szerkesztve ]

Think twice then post, not post then think twice! I love everything which is about Android, Motorola and Blizzard! (but don't say anything bad...)

(#1873) DVlad válasza #16820480 (#1870) üzenetére


DVlad
őstag

Szép munka!

(#1874) Karma válasza Phoenix0523 (#1872) üzenetére


Karma
félisten

Én írtam róla régen :) Ez egy bug, valószínűleg hardveres, nem tudja feltölteni a vakut az alacsony akkufeszültség mellett...

“All nothings are not equal.”

(#1875) DVlad


DVlad
őstag

Pici segítséget kérnék újra. :D
Nagyon egyszerű dologba tört bele a bicskám már megint.
Nem tudok képet küldeni üzenetben. Sem csatolva messaging-ban, sem a képet küldve contactra. Mit csinálok alapvetően rosszul? Külön van valahol mms szekció (pedig kiírja, hogy átkonvertálja multimédiára)? E-mailben simán megy.

(#1876) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Üdv!

Próbált már valaki a megosztott wlan-ra Linux disztribúcióval csatlakozni? Nekem sehogy nem akar működni, a hetes gond nélkül csatlakozik, de az Arch Linux wicd-je WEP-nél nem tudja megnézni a jelszót, WEP nélkül pedig nem kap IP címet. Keresgéltem fórumokon, mindenhol azt írták, hogy a megoldás egy android.tether mappa a microSD-n az alá másolt fw_bcm4329.bin fájllal majd a Wireless Tether 2.0.2 telepítése, de ez se oldotta meg a problémát.
Van valakinek valami tippje?

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#1877) Mályki


Mályki
aktív tag

Vörös szemü képek ellen lehet valamit tenni?:) Sajna gyenge az angolom. :D

K.M.

(#1878) Phoenix0523 válasza Mályki (#1877) üzenetére


Phoenix0523
tag

Gondolom Photoshop. :DD

Think twice then post, not post then think twice! I love everything which is about Android, Motorola and Blizzard! (but don't say anything bad...)

(#1879) DVlad válasza DVlad (#1875) üzenetére


DVlad
őstag

Leírná nekem valaki, hogy mi a hiba abban amit csinálok vagy mit kell beállítanom, tennem, hogy (mms-t) képet tudjak küldeni?
Előre is nagyon köszönöm!

(#1880) Phoenix0523 válasza DVlad (#1879) üzenetére


Phoenix0523
tag

Be vannak állítva az MMS beállítások?

Think twice then post, not post then think twice! I love everything which is about Android, Motorola and Blizzard! (but don't say anything bad...)

(#1881) DVlad válasza Phoenix0523 (#1880) üzenetére


DVlad
őstag

Nagyon köszönöm!
Beállítottam a link szerint mindent azon az oldalon, de így sem működik sajnos. Biztosan helyesek azok a beállítások? Volt olyan rublika, ahonnan kitöröltem valamit, mert azt írta, hogy minden mást üresen kell hagyni.

(#1882) Phoenix0523 válasza DVlad (#1881) üzenetére


Phoenix0523
tag

Honnan töröltél ki és mit?
Amúgy én nem használom az MMS beállításokat(mivel sose küldök MMS-t), de az internet beállítások nekem jók voltak. Mármint majdnem jók, mert vodafone-os vagyok és az internet.vodafone.net csak számlás előfizetéseseknek jó nekem vitamax.internet.vodafone.net -et kell használnom.
Szóval ha pont vodafone-os vagy akkor:mms.vodafone.hu/servlets/mms helyett ajánlom a vitamax.mms.vodafone.hu/servlets/mms -t.

Think twice then post, not post then think twice! I love everything which is about Android, Motorola and Blizzard! (but don't say anything bad...)

(#1883) eami


eami
addikt

Itt egy kis segédlet az mms témához:

http://mobilarena.hu/tema/re_t-mobile_g1_gyonyoru_android/hsz_231-231.html

ha nem vodás nyilván változik 1-2 dolog, de a logikája remélem lejön ;)
/ami fontos, hogy 2 külön APN kell hozzá és az APN type megfelelően legyen megadva/

[ Szerkesztve ]

(#1884) vasn


vasn
tag

Sziasztok!
Vásároltam 1 Mileston-t a Vodánál. A segítségeteket kérném.
1. A motonav progit meg lehet vhogy bütykölni, hogy 60 nap után is működjön rendesen?
2. Ha az 1-es kérdés nem jön be és rootolom a telefont (az iGO telepítése miatt) a később megjelenő 2.2-es OTA frissítés le fog töltődni a telefonra?
3. Tudnátok ajánlani vmi jó ébresztőt ami nem szívja az akksit. Az nem gond, ha csak 1 időpontot lehet beállítani benne.
A válaszokat köszönöm.

(#1885) eami válasza vasn (#1884) üzenetére


eami
addikt

Hali, gratulálok és üdv a csapatban ;)

1) errefele nem szeretik a warezt, úgyhogy röviden: igen, meg lehet venni a mapot, akár csak magyarországot is.
2) igen, simán letudod majd tölteni, bár gyanítom hogy hamarabb flesheljük majd mint OTAn érzkezik.
3) én a gyári ébresztőt ajánlom. 3 időpontot is be tudsz állítani, csak előtte kell egy kernel csere (telus-ra lásd korábbi posztok) hogy időben keltsen.

[ Szerkesztve ]

(#1886) vasn válasza eami (#1885) üzenetére


vasn
tag

Nem találom. hogy működik pontosan ez a kernel csere?

(#1887) #16820480 válasza vasn (#1886) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem tudom már hol található az új kernel, azóta azt a fórumot legyalulták, ahol volt. de ha felteszed a a .36-os végű szoftvert, abban már integrálva van ez is. úgy rootolni is könnyebb sokkal. néhány hozzászólással előbb linkeltem egy leírást, hogyan kell csinálni.

(#1888) DVlad válasza Phoenix0523 (#1882) üzenetére


DVlad
őstag

:D
Pannonos vagyok, illetve már telenoros ugye. Lehet, hogy ez a gond? Át kéne írni telenorra minden pannon szót?
Azokból a rublikákból töröltem ki mindent, amiket nem sorol fel a linken, mert azt írja a felsorolás végén, hogy minden mást üresen kell hagyni.

(#1889) DVlad válasza eami (#1883) üzenetére


DVlad
őstag

Király! :D Ezen a linken a vodafonról van ugyan szó, de egy kicsit másképp fogalmaz az utolsó mondatban: "Minden mást üresen/alapbeállításon kell hagyni." Remélem nem az a hiba, mert morcos leszek. :D

(#1890) DVlad válasza Phoenix0523 (#1882) üzenetére


DVlad
őstag

Ja, az internet és minden egyéb nekem is jó volt, de ezt írtam is már.

(#1891) Phoenix0523 válasza DVlad (#1888) üzenetére


Phoenix0523
tag

Kellett nekik nevet valtoztatni, de gondolom akkor a pannon helyett màst kell ìrni.(èpp milestoneon ìrok :))

Think twice then post, not post then think twice! I love everything which is about Android, Motorola and Blizzard! (but don't say anything bad...)

(#1892) wolruf válasza eami (#1885) üzenetére


wolruf
őstag

Elég a sima .36 is :) Nekem is az ment fel, és most nagyon jó. Leszámítva a korábban leírt kamerás bugot, mert az engem baromira bosszant. Amúgy jó :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#1893) DVlad válasza Phoenix0523 (#1891) üzenetére


DVlad
őstag

Mindjárt kipróbálom akkor ezt. :D

(#1894) sghu77


sghu77
tag

Sziasztok!

Hosszas keresgélés után azt gondoltam, hogy a Milestone lesz a következő telefonom. Az imént kipróbáltam a motokerben és a multitouch egy kis csalódást okozott. A kollégám Desire-ében teljesen gördülékenyen tudtam használni, míg a Motorola a Gooogle Mapsben egyáltalán nem nagyított, a brózerben is bizonytalanabbnak érződött. Sajnos nem tudtam megnézni, hogy milyen verziójú oprendszer volt a Milestone-on. Ezért szeretném kérdezni, hogy ez a viselkedés a két kijelző különbségéből adódik, vagy a HTC 2.1-es Androidja miatt van?

Üdv,
Sanya

(#1895) Phoenix0523 válasza sghu77 (#1894) üzenetére


Phoenix0523
tag

Én most is épp multitouch-ozok a böngészöben es olyan gyorsan szaggatas nelkul csinalja... android 2.1update1-el, smmi root... :) de persze nem tudom milyen a desire es ez az elsö multitouchos telefonom, de nagyon tetszik. :)
DVlad: az is lehet, hogy az mms sozlgáltatast be kell kapcsolnod.(nem tudom, hogy megy a pannonnál(hoppá, az már telenor))

[ Szerkesztve ]

Think twice then post, not post then think twice! I love everything which is about Android, Motorola and Blizzard! (but don't say anything bad...)

(#1896) sghu77 válasza Phoenix0523 (#1895) üzenetére


sghu77
tag

Hát valahogy a Desire meggyőzőbb volt. Meg élőben a Milestone formája is fura kicsit, miközben képeken meg jobban tetszik a HTC-nél. Mind1, rossz telefont úgyse tudok választani e kettőből (meg tán még a Galaxy S lehet esélyes). :)

(#1897) Rickazoid válasza Rickazoid (#1876) üzenetére


Rickazoid
addikt

Barátnőm Blackberry-je nem is látja.
Senki nem találkozott még ilyen hibákkal?

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#1898) n0_gAboR válasza sghu77 (#1894) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Desire CPU-ja majdnem 2x gyorsabb (1GHz) mint a Milestone (550MHz). Ez masszivan megerzodik a kezelofelulet es a bongeszo sebessegen is.

Pl. ameddig tolt az oldal, a weblapok scrollozasa, nagyitasa akadozik rendesen Milestone-on, Desire-n jo sebesseggel tortenik mindez.

A Droid 2 lesz majd pariban sebessegben a Desire-vel, de az meg USA-ban sem jelent meg.

[ Szerkesztve ]

(#1899) sghu77 válasza n0_gAboR (#1898) üzenetére


sghu77
tag

Ez esetben a lehetséges telefonok száma kettőre csökkent nálam, sajnos...

(#1900) premete válasza n0_gAboR (#1898) üzenetére


premete
veterán

800 Mhz-en már nincs nagy különbség, Nexus one-nal összehasonlítva, mindkettőn Eclairrel.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.