Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Mályki


Mályki
aktív tag

Hol találom a 2.0 s szoftver alapértelmezett csengőhangját???Az tök jó volt és nem találom sehol...

K.M.

(#1502) tibi666 válasza gabor72 (#1500) üzenetére


tibi666
senior tag

a sebezhető partíciót létrehoztad?

(#1503) Karma válasza gabor72 (#1500) üzenetére


Karma
félisten

Tegnap nekiültem megírni a választ, de úgy tűnik, hogy a végén nem küldtem el. Az RSD Lite-tal fel kéne flashelned először a sebezhető recoveryt, anélkül nem fogja elfogadni a varázslást.

“All nothings are not equal.”

(#1504) gabor72


gabor72
aktív tag

Ez volt az! Köszi srácok, siker.

(#1505) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Tudom ez nem ide tarozik ,de mivel 1-2 héten belül megveszem a mérföldkövem, már most szeretnék mobilnetet kötni, de nem tudom hogy 100MB a sok vagy kevés egy ilyen mobilnetnél? mekkorák a ,marketes progik? sokat fogyaszt csak a böngészés?

(#1506) tibi666 válasza Nordic (#1505) üzenetére


tibi666
senior tag

100 megával netezni max opera minivel tudsz majd nagyobb mennyiséget.
programok változó méretűek, 1-2mb körül már elég komolyak vannak. friendstream, időjárás, stb widgetek frissítése természetesen belefér.

(#1507) Cyberpunk válasza Nordic (#1505) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nézd. opera minivel ha minden effektet és egyéb sallangot letiltasz akkor is kb. 4-500 KB csak a PH. E-mail-ezésre esetleg időjárás jelentés közlekedési infók megnézésére elég lehet. Komolyabb böngészésre már nem.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1508) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

Tuti hogy lesz Droidra 2.2 (valoszinuleg Milestone-ra is)
Fotok:
[link]
[link]

(#1509) Rickazoid válasza n0_gAboR (#1508) üzenetére


Rickazoid
addikt

500-as hiba mindkét linknél. Nincs fent máshol?

Szerk.: úgy tűnik csak rosszkor néztem, ok mindkettő.

Linux Installer-re tud valaki valami infót?

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#1510) MrTwister válasza n0_gAboR (#1508) üzenetére


MrTwister
őstag

Kérdés, hogy mikor jön!? Nexus One-ra már ugye kint van. HTC Desire a 2. befutó állítólag Jun. végén. A 3. pedig a Droid/Milestone lesz. Gondolom előbb droid talán valamikor Júliusban és akkor azután Milestone talán Augusztus. Jujj de messze van még:-( Persze ez csak az én okoskodásom. Elméletem forrása:[link] PEACE :R

Más. Overclockolók figyelem! Frissűlt a Milestone Overclock: 1.2-re: [link] és a SetCPU 1.54 verzióra: [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#1511) eami válasza n0_gAboR (#1508) üzenetére


eami
addikt

már alig várom :DD

[ Szerkesztve ]

(#1512) Rickazoid válasza MrTwister (#1510) üzenetére


Rickazoid
addikt

Nem hinném, hogy olyan nagyon sokban eltérne a Droid a Milestone-tól, hogy egy hónapot kelljen várni rá a Droid után, úgy tudom csak annyi a különbség, hogy odaát CDMA és EV-DO hálózatokat használ. Ráadásul a linknél az OTA frissítésről van szó, és mint tudjuk a 2.1-es is elérhető volt jóval az OTA előtt (enyémen még a 2.0.1-se volt elérhető OTA, amikor már a 2.1-et raktam fel rá).

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#1513) Karma válasza Rickazoid (#1512) üzenetére


Karma
félisten

:)

Azert a 2.0.1 megjelenese kicsit mast mutat :P

“All nothings are not equal.”

(#1514) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Üdv Mindenkinek!

Olyan kérdésem lenne, ha megy a folyamatos e-mail sync, a képernyővilágítás automatán van, 3G bekapcs. Közepes beszédforgalom mellet (nincs nyúzva telefon most annyira), hogy 1.5 nap is elhal az akksi?
Értem én hogy mi minden eszi az aksit, de ha ez másnál is tapasztalat akkor nem aggódom.

Most kikapcsoltam mindent, világítás alapon van. 2G-n kommunikál. Kíváncsi vagyok.

ja igen. milyen ROM-ot tudtok ajánlani?

hálás köszönetem! :))

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#1515) MADcat válasza MADcat (#1514) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

ja bocs a ROM kérdés nem ide szól :DDD :DDD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#1516) norbest válasza MADcat (#1514) üzenetére


norbest
aktív tag

1 nap az nagyon nagyon kevés

(#1517) Konflikt válasza MADcat (#1514) üzenetére


Konflikt
addikt

az 1,5 nap meg rendben is van.
nalam minden nap kell tolteni, van h napi2x.
a fentiek mellett nalam megy az ceges exchange is push-ban.

szval az akksi bizony ennyi.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1518) #16820480 válasza MADcat (#1514) üzenetére


#16820480
törölt tag

szerintem a folyamatos email sync 3G-n ami megöli. bezsélgetésből, wifiből elég sokat bír, de a 3G úgy látszik sokat fogyaszt nagyon.

(#1519) MADcat válasza #16820480 (#1518) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

erre gondoltam én is, szóval lekapcsoltam és majd manuálisan frissítek, meg vagyok én 2-3 órát email nélkül... :D

Köszönöm mindenkinek! :)

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#1520) verser233


verser233
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék pár dolgot megtudni a Milestone-ról. Eddig két Androidos mobilt bitoroltam, az egyik egy Acer S100 volt, a mostanim meg egy Samsung Spica. Acer nagyon jó volt, meg voltam elégedve,kényszerből váltottam Spica-ra, de ez a Spica nagyon idegesítő pár dologban.

Milestone kérdéseim:

- A merülés milyen módon megy végbe? Mert utálom azt a Spicaba, hogy kiírja, hogy 15% alatt van, és innentől még kb 5 perc és lemerül teljesen. Az S100-at még simán nyomkorászhattam ilyenkor még 20-30 percet.

- 1 napot kibír erősebb igénybevétel esetén ? Pl sok telefonhívás,fél óra zene, és otthon mondjuk 1 óra Wifi?

- Napközben mikor irodában vagyok kikapcsolom az apn-t mert minek. Itt, ha kikapcsolom ez is meghülyül? Spica azt csinálja, hogy kikapcsolás után legtöbbször mikor visszakapcsolom nem talál mobilnetet, ki- majd be kell kapcsolnom a készüléket :U

- Böngésző normálisan tördel? Ha kettő gyorsat rábökök, tördel gondolom...... és ha multitouch mozdulattal nagyítok akkor is?

- Mennyire jó zeneileg a hangzása? Nem várok el túl sokat, mert tudom, hogy Android még hadilábon áll ezzel, de ne legyen háttér sistergés, vagy zeneszám közbeni pattogás.

- Főzött Rom-ok vannak-e rá, érdemes-e olyat feltenni?

-Esetleg Htc Sense felületet rá lehet-e barkácsolni?

- Hosszabb használat után lötyög-e fedlap?

- Nem nyikorog, jól össze van rakva?

- Mennyire lehet meghallani, ha cseng? Nem túl halk?

Köszönöm előre is segítségeteket :R

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#1521) Konflikt válasza verser233 (#1520) üzenetére


Konflikt
addikt

akkor sorban:

-ha 15% ot kiir, mar nemsok van hatra. de sztem 20-30 percet elvisz. szval utana meg van kraft.

-eros igenybevetel eseten 1 nap. foleg, ha sok acc bevan kotve, ami syncol. fenyero csokkentesevel, apn droiddal jelentosen javithato az uzemido

-nemhulyul meg. ez a bug a spicaban 2.1 ota van, a regi 1.5-osben nemvolt (bnomnek van spica, ugyanezzel szivunk. jopar 2.1-es romot kiprobaltunk, mind vacak. nemreg legutolsot, a JE1-et raktam fel, szinten vacak)

-tordel.

-zeneileg sokat ne varj. bar az mp3 bug megszunt a 2.1 laked ota, azota folyamatos legalabb a lejatszas :D

-fozott rom nincs, 1-2 okositas van csupan. sajnos a droiddal ellentetben a milestone bootloader-jet nem lehet cserelni a moto miatt.

-konkretan a senset jokerdes (aztmondanam elso korben hogy a fenti miatt nem), de kulonbozo widgetekkel, es launcher-rel egesz pofas, es hasonlo tema osszehozhato.

-nalam a fedlap nem lotyog (2010. jan-i),

-nagyon massziv, minosegi anyagokbol van osszerakva. az illesztesek stabilak, pontosak. premium. :)

-nem halk (nekem legalabbis eleg)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1522) D@niel válasza Konflikt (#1521) üzenetére


D@niel
addikt

Köszi, én is pont most akartam ezekre rákérdezni.

Még annyit mondj meg, hogy milyen a gombsor? Jól lehet rajta gépelni (mihez képest, ugye:) ) ?

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#1523) Konflikt válasza D@niel (#1522) üzenetére


Konflikt
addikt

a gombsor nem a legjobb. (nekem az orok bestof a G1 qwerty-je marad, es ezt semmi nem is fenyegeti mostanaban ugynezki sajnos)

szval megszokhato, jol kezelheto, de lenyegesen jobban fekudt nekem a G1 qwerty-je:
egyreszt nincsenek eltolva a sorok, 4 soros 5 helyett (az 5. sor lehetett volna a numerikus), nyomaspontok is jobbak a G1-en.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1524) #16820480 válasza verser233 (#1520) üzenetére


#16820480
törölt tag

amire tudok válaszolni:
- egy óra wifi meg fél óra zene mellett szerintem még lelgaább 2- óra telefonálás bele kell férjen egy nap, bár ez csak tipp. nekem a legerősebb használat az olyan 2+ óra wifi volt, meg sok nyomkodás (sms, msn), és ezzel bőven nem tudtam lemeríteni egy nap alatt még félig sem.a legtöbbet nagyjából a kijelző fogyasztja, tehát ha visszaveszed a fényerőt, az sokat segít, illetve a 3G, tehát ha nem hazsnálod, akor érdemes gsm módba tenni.

- zeneileg szerintem szar, bár hazsnálható. fülesen is múlik sok, de alapzaj az van. meg cserébe nincs dinamika túl sok. tömegközlekedve hallgatható, de érdemesebb kevésbé szofisztikált zenékkel próbálkozni.

- nincsenek főőzött romok és sense sem.

- nem recseg, nagyon jól össze van szerelve, passzentos a mechanikája.

- nekem közepesre van állítva, de nem szoktam buszon hallani. mondjuk csengőhangtól is függ. ha headsetet használsz, akkor abban cseng, úgy nyilván meghallod a füledben, amúgy meg csendeseb környezetben (iroda, otthon) nincs vele gond.

(#1525) eami válasza #16820480 (#1524) üzenetére


eami
addikt

a hangerőhöz még annyit, hogy nekem konkrétan túl hangos. 1es fokozaton van és bőven hallom. Nyilván a választott csengőhang/emlékeztető hangok miatt.

(#1526) verser233


verser233
senior tag

Es bongeszeskor csak akkor fordul el a kijelzo,ha kinyitom a qwerty-t?

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#1527) eami válasza verser233 (#1526) üzenetére


eami
addikt

állítható, hogy mozgatásra forduljon, persze qwerty nyitásra is fordul.

(#1528) domedee válasza verser233 (#1520) üzenetére


domedee
senior tag

APN-t nem használok, és rendszeres olvasással (min. napi 1-2 óra) elmegy 1 napot.

Nekem amúgy kibírt egy napot úgy, hogy szinte végig ebookot olvastam, automata fényerővel, csak 2g mellett. Este már azért tölteni kellett.

15% után még vagy fél órát biztos tudtam olvasni vele, amíg 5% nem lett. Ekkor is én kapcsoltam ki, de még bírta volna szerintem egy kicsit.(ekkor már kijelző nélkül)

Böngészőnek még ott az Opera mini is.

Csengőhangnak azért célszerű valami olyat keresni, amit hangerőtől függetlenül észreveszel.

Fülessel (aktív zajcsökkentős, agybadugós Panasonic RP-HC30) hallgatható a zene, a magasak kicsi gyengébbek. De nem volt kattogás, sercegés. Mondjuk nem tudom menyire függ a zeneprogitól. Én meridian-t használok perpill. (tök jó kis progi, mert viszi minden nélkül a flac-et is! + videóra is jó.
De ezt még tesztelni kell nekem is. Bár azt mondom, hogy az akksi miatt inkább külön mp3 lejátszót célszerű használni. Bár a 8gb azért csábító...

Összerakás minősége az látszik az árán is.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#1529) psn válasza gabor72 (#1500) üzenetére


psn
tag

Sziasztok!

Ugyanez a problémám!
Csak nekem az után is ezt írja ki, miután flasheltem RSDLite-tal a vulnerable recovery-t... :O

Ötlet? Mit csináltam rosszul?

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#1530) Nordic válasza #16820480 (#1524) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ha noob lesz a kérdés akkor sorry, de mire használja még a telefon a 3g-t a videotelefonáláson kívül? Mobilnetre? Megy anélkül?

Ja meg mi a fa....m az az APN? :F :D

(#1531) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

egy olyan kérdésem van, hogy az ébresztőt (mástól függetlenül) lehet halkabbra állítani?

a fenekem ki van, hogy úgy kelek mint egy riadt eb :DDD :DDD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#1532) verser233


verser233
senior tag

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm, hogy válaszoltatok kérdéseimre. :R Még egyelőre gondolkodom a megvételén, de most már ezeket is megtudtam

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#1533) norbest válasza verser233 (#1532) üzenetére


norbest
aktív tag

Nekme is tetszik, annyi nem tetszik, hogy motorola :D

(#1534) psn válasza psn (#1529) üzenetére


psn
tag

Másik gépen, másik verziójú driverrel, másik verziójú RSDLite-tal is kipróbáltam...
Ugyanaz, nem rakja fel az update.zip-et :O

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#1535) n0_gAboR válasza MADcat (#1531) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Amikor az ebreszto csengohangjat allitod, a hangero gombokkal tudod allitani.

(#1536) #16820480 válasza Nordic (#1530) üzenetére


#16820480
törölt tag

elég sok dologra lehet használni a 3G hálózatot. videótelefonálásra pont nem nagyon (milestone-ban nincs előlapi kamera), de mobilnetezni például gyorsabb azon, mint edge vagy főleg gprs hálózaton. illetve ha van elérhető hsdpa lefedettség, akkor akár rá is lehet kötn ia telefont egy számítógépre, és modemnek használni, vagy hasonlók.

MADcat: azon a képernyőn, ahol látod az ébresztéseket, meg az óra is van, nyomni kell egy menüt, és a settings alatt be tudod állítani.

(#1537) psn


psn
tag

Annak van vmi látható jele, hogy sikeresen felrakta a vulnerable recovery-t?
About-ban megváltozik valami? ilyesmire gondolok

Vagy csak közvetetten - hogy ha nem megy fel az update.zip, akkor tuti, hogy a vuln. recovery-t nem rakta fel sikeresen???
Pedig arra azt írta az rsd lite, h sw update successful... :(((

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#1538) makkmarce


makkmarce
őstag

Udv mindenkinek, Android-ra fejlesztek, es eleg kuzdelmes, sajnos minden telefonon tesztelni kene, mert minden gyarto belekontarkodik az OS-be, a leheto legrosszabbul.
Ha valakinek van kedve tesztelni(cserebe egy ingyen jatekot tudok felajanlani),
toltse le a market-rol a Bunny Mania Lite nevu jatekot( Lemmings klon), es vigye el a World2-ig (kb 4 perc, lehet gyorsitani a nyulakat), es inditsa el a World2-es elso palyajat, a commentek alapjan itt kell fagynia.

A kovetkezo modelleket keresek:
- Acer Liquid gyari OS
- Motorola Droid gyari OS
- Motorola Cliq gyari OS

aki szeretne segiteni az dobjon emailt a bunnysupport(kukac)crispysoft.com -ra.

elore is koszonom mindenki segitseget

Marton

okoskodom, tehát vagyok

(#1539) eami válasza makkmarce (#1538) üzenetére


eami
addikt

Hali,
Toltam 3-4 mapot de nem fagyott ki :P majd holnap probalkozom tovabb:P

[ Szerkesztve ]

(#1540) gabor72


gabor72
aktív tag

Üdv Urak.

Csak javasolni tudom hogy próbáljátok ki a Launcherpro home replacementet.
Hihetetlen gyors, gyönyörű simán váltja a képernyőket és a home gomb megnyomására az összes desktop láthatóvá válik.
Eddig a Home++-t használtam, de ez fényévekkel jobb.
Főleg overclock-kal :)

(#1541) eami válasza gabor72 (#1540) üzenetére


eami
addikt

Néztem és is. Valóban jópofa, de valahogy mindig visszatérek a gyárihoz :S

(#1542) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Üdv!

Próbált már valaki Debiant vagy más GNU/Linux-ot telepíteni Milestone-ra az Android mellé vagy alá, magát az Android OS-t sértetlenül hagyva? Sok leírást találtam G1-re, hogy terminálból futtatható, de az G1-hez készült gondolom... Milestone-ra csak ezt találtam, de ez meg ide mutat, hát a 404-gyel nem lettem okosabb, amúgy az AllDroid oldalán semmi eredményt nem kapok, ha rákeresek a debian kifejezésre.
XDA-Developers-en meg még mindig nem voltak hajlandók betenni egy Motorola Milestone oldalt, szóval ott se kell keresgélni. De a Google se segített, vagy nem foglalkoznak ezzel, mert nem lehetséges, csak nem találtam meg az ezt megerősítő fórumot, vagy csak jól elrejtették..
Tud valaki valamit erről?

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#1543) gabor72 válasza eami (#1541) üzenetére


gabor72
aktív tag

Engem halalra idegesit a gyari lassusaga meg akadozasa. :)

(#1544) Rickazoid válasza gabor72 (#1543) üzenetére


Rickazoid
addikt

Én is épp most próbáltam ki, eddig tetszik, már be is rendeztem magamnak ikonokkal, a menüje sokkal jobb, a gyári megoldása valahogy sose tetszett, az alsó öt ikon pedig nagyon jól jön. És tényleg gyorsabb, de.. tapasztalható nála akku merítés? Sajnos úgy vettem észre, hogy sok program, ami folyamatosan fut, hajlamos leszívni néhány óra alatt az akkut.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#1545) gabor72 válasza Rickazoid (#1544) üzenetére


gabor72
aktív tag

En harmadik napja hasznalom, nincs valtozas az eddigiekhez kepest.

(#1546) eami válasza gabor72 (#1545) üzenetére


eami
addikt

csak felraktam végül megint :P Remélem nem bánom meg :) Tényleg iszonyat gyors. Arra mondjuk kíváncsi lennék hogy ilyenkor az alap home szép lassan eltűnik e a háttérben vagy foglalja továbbra is a memet.. :S

(#1547) gabor72 válasza eami (#1546) üzenetére


gabor72
aktív tag

Ha ennyire gyors a gép akkor nem zavar hogy ott van bármi is a háttérben ;)

(#1548) Mályki


Mályki
aktív tag

Hébe hóba (általában installáslás után de legtöbbször valami müvelet után) bekapcsol a zene...Nem tudtok erre valami javallatot?Végülis nem zavarna csak van egy két ciki zeném és naná hogy azt dobja be a Mérföldkövem.. :D

K.M.

(#1549) eami válasza Mályki (#1548) üzenetére


eami
addikt

előfordul ritkán nekem is. Amikor fentvolt a "3" musicplayer akkor elég rendszeres volt... amúgy azt kezdi játszani amit utoljára játszott. Én általában mielőtt kilövöm a zenét leveszem a music hangerőt így nem annyira para ha mégis autoplayra kapcsol :P

(#1550) n0_gAboR válasza eami (#1549) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Allitsd be defaultnak a LauncherPro-t, es Settings/Applications-ban a Home-ot lodd ki. (Engedelyezni kell hogy mutassa az osszes alkalmazast, ne csak a letoltotteket). Ilyenkor tuti nem fog futni, sem bootkor elindulni az alap home.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.