Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24801) kisi válasza csoki (#24800) üzenetére


kisi
aktív tag

A technic launcher beállításaiban kapott 12 gigát, és úgyis elszáll...(16 van összesen, de a maradék 4 marad az oprendszernek)

(#24802) haverkulum válasza haverkulum (#24796) üzenetére


haverkulum
aktív tag

Aki szeretné letölteni a korábbi TNP Limitless pack szerver mentését az erről a linkről megteheti.

ui.: ha esetleg valakinek egy korábbi kéne jelezze nyugodtan, amióta én üzemeltetem a Ph!-s szervert addig visszamenően minden backup megvan még :))

(#24803) kisi válasza haverkulum (#24802) üzenetére


kisi
aktív tag

Köszönöm szépen,már töltöm is.
Az E2E érdekelne még, ha lehet...

(#24804) #89309696


#89309696
törölt tag

Mit kell tudni a két modpackról ami most fent van? A Classic az sima normal mód, az Engineer's Life-ban van valami csavar?

(#24805) csoki válasza #89309696 (#24804) üzenetére


csoki
senior tag

igen a classis az normal, az engineer's life nehezített receptes (de nem túl grindolós), egymásra épülő - nem sok, 120 :D - modos pakk :)

[ Szerkesztve ]

(#24806) csoki


csoki
senior tag

na kb 4 órányi barangolás után szerintem megtaláltam a helyem :)
(kattintásra nagyobbak lesznek)

fentről is egész jó a kilátás (egyik oldalra) (szirt mögött falu)

másik oldalra kicsit komorabb :D

kicsit macerás lesz innen lemenni bányászni (~128 magasan van ez a roofed forest), de van mellettem extreme hills, folyó/víz, folyó túloldalán falu, és ugye a kilátás/kinézet :)

[ Szerkesztve ]

(#24807) Teaway válasza csoki (#24806) üzenetére


Teaway
veterán

A belsejébe szeretnél költözni?

Nincs itthon csokid??

(#24808) csoki válasza Teaway (#24807) üzenetére


csoki
senior tag

alapvetően a tetejére, de valószínű lesznek alsóbb szintek (amiket nem kell látni/kezelni), amik a belsejében lesznek

(#24809) csoki


csoki
senior tag

kijött új update engineer's life-hoz... world gen változás miatt új világot kellene csinálni (amit mondjuk nem teljesen értek, miért nem elég csak új területre menni az új dolgok miatt)
szóval 2 verzió van: (egyik se tetszik)
- még most új világot generálunk
- vagy lemondunk a frissítésekről/bugfixekről

ja látom: kivették a divergent underground modot, az generálta még a stone-t is , meg összes ércet, így érthető

[ Szerkesztve ]

(#24810) csoki válasza csoki (#24809) üzenetére


csoki
senior tag

megnéztem, nem lehet folytatni a 1.7-ben generált világot.

el kell gyorsan dönteni mi legyen: frissítsünk és akkor új világ vagy többet nem tudunk frissíteni ?

én a frissítés mellett szavazok, akármennyire is rossz érzés újrakezdeni, én még nem nagyon haladtam questekkel, csak rohangásztam/lootoltam :) most akartam nekikezdeni igazából miután megtaláltam a nekem tetsző helyet, de így akkor most várok mi lesz a döntés

új verzióban van railcraft + colossal chest, lecserélték minimap-et is, valamint falukban már nincsenek IE-s házak op steel cuccokkal, ahogy néztem új teszt világban singleben (találtam ott is magasan fekvő roofed forest biome-t 5 percen belül, nem kellett 4 órát keresni :) )

[ Szerkesztve ]

(#24811) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Felőlem mehet

(#24812) apatyas válasza csoki (#24810) üzenetére


apatyas
Korrektor

Opció: player data marad, seed marad, pozíciók maradnak. Működnie kellene, csak a befalazódást kerüljük el első indításkor, leállítás előtti felrepüléssel megoldható, vagy sekély tó feletti oszlop állításával.
Sőt, konkrétan elég csak a modpakkot frissíteni és a régiófájlokat kitörölni, singlében pont így csináltam egy hete. Hótugyanazt kaptam vissza.
Az mondjuk érdekes, hogy a 45 alatt nem bányászható csak iron pickkel modot kivették.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#24813) csoki válasza apatyas (#24812) üzenetére


csoki
senior tag

meg lehet próbálni, de ha macerás haverkulumnak, felőlem mehet a teljes újrakezdés.
nem tudom, itt is működne-e mert változtattak az egész world gen-en

(#24814) apatyas válasza csoki (#24813) üzenetére


apatyas
Korrektor

Puding próbája az evés, megnézem. Irtak arról, hogy a törlést magától csinálja-e a pakk, vagy manuálisan kell?

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#24815) csoki válasza apatyas (#24814) üzenetére


csoki
senior tag

én most próbáltam, region mappa törlése után se lehet azt a worldot betölteni, de lehet rosszul csinálom :)
mármint milyen törlést? meghagyja a map-ot/save-t de nem lehet elindítani/betölteni

[ Szerkesztve ]

(#24816) kisi


kisi
aktív tag

Szerintetek mi lehet az oka, hogy több mint 800 blokkal odébb vagyok, a nether portálom pedig mégis másnak a kész portáljába nyílik a netherben?

(#24817) apatyas válasza csoki (#24815) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ez az OTG generálás nekem sem tiszta, megpróbáltam beadni neki a seedet de nem lett ugyanaz. Míg 1.7-en maradva, a mentett játékállásból kimásolt seeddel visszakaptam ugyanazt a terepet.
A playerdatát tudjuk megmenteni, ott is első körben rinyál hogy szemét is van benne, de aztán jó lesz. Data, playerdata, stats könyvtárak, és a level.dat file másolandó át szerintem, a data könyvtárban azért elég sok sallang van, ha nem akarja akkor az elhagyható.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#24818) haverkulum válasza apatyas (#24817) üzenetére


haverkulum
aktív tag

Ránézek aztán meglátjuk mi lesz :))

(#24819) haverkulum válasza haverkulum (#24818) üzenetére


haverkulum
aktív tag

Megtörtént, frissítettem 1.8-ra, az apatyas által írt mappákat backupolva, valaki rá tudna nézni? Nekem a twitch kliens az istenért se akar update-elni, azt mondja zárjak be minden programot ami a játék mappáját használhatja, de ezt újraindítás után instant elindítva is kiírja.... :W

(#24820) apatyas válasza haverkulum (#24819) üzenetére


apatyas
Korrektor

Művelet sikerült, kézi cuccok megvannak. Generálás biom és domborzat szinten erősen hasonló, dungeonok ugyanott, faluk nem. Claimek átjöttek. Köszi!

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#24821) haverkulum válasza apatyas (#24820) üzenetére


haverkulum
aktív tag

Szuper :D Jó játékot mindenkinek :)

(#24822) csoki válasza kisi (#24816) üzenetére


csoki
senior tag

800 blokk még kevés overworldben, az csak 100 blokk netherben, és ha 128-as körön belül talál a játék netherben kaput akkor oda rak elsőre, de ugye ha megépíted utána a megfelelő helyen netherben a sajátod, akkor jó lesz :)

(#24823) apatyas válasza csoki (#24822) üzenetére


apatyas
Korrektor

CSoki új helye:

De nem elég jó neki, pasztell mesa biom kell.
CSoki új helye2:

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#24824) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok,

Új vagyok minecraft témában. Ezért a segítségeteket szeretném kérni. Miután végigfutottam az összefoglalót nem igazán lettem okosabb. Ezért írok.
Egy barátom megkért hogy a gyerekének rakjak össze egy gépet amin a minecraft megy. Namost adott egy gépet ami ddr3 rammal van szerelve és abból is 4Gb, hdd van benne és nincs vga csak intergált. Mit javasoltok? Maradjon az oprendszer és javas minecraft vagy hardver upgrade és ssd + 4Gb ram + win10 és az "új minecraft"? Melyik minecraft verzió az olcsóbb és honnan érdemes venni?

Előre is köszönöm! :R

(#24825) #89309696 válasza lakisoft (#24824) üzenetére


#89309696
törölt tag

Java verzió mindenképp, az a teljes. A W10 Minecraft csak egy egyszerűsített verzió.
Kell 8GB ram, SSD nem létszükség. Kell egy 4 magos proci, jó erős egyszálas teljesítménnyel. Az IGP sem akkora gond, HD2500 már viszi pl. az alap grafikával.
A single player játékban sokkal nagyobb a terhelés, érdemes szerveren játszani ha van hova menni (kevés a magyar szerver).
Megvenni a minecraft.net-en lehet. Máshol drágább lesz a boltok kezelési költségei miatt.

[ Szerkesztve ]

(#24826) lakisoft válasza #89309696 (#24825) üzenetére


lakisoft
veterán

Köszi a segítséget. Mennyi az ára a játéknak? minecraft.net itt regisztáció kell előbb utána mutatja meg az árat. Sehogy nem bírtam rá hogy előbb mutassa az árat utána meg fizetek. :Y

(#24827) Amur válasza lakisoft (#24826) üzenetére


Amur
addikt

Pedig mutatja:
[link]
23,95 euro

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24828) lakisoft válasza Amur (#24827) üzenetére


lakisoft
veterán

Az ebay-en vettem 2,85 USD-ért egy windows 10es minecraft licencet. Lehet átejtettek? :D

(#24829) #89309696 válasza lakisoft (#24828) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ezek általában lopott, feltört accountok. Az esetek felében nem fogja keresni a gazdája és akkor tudsz vele játsszani a végtelenségig. De az is lehet, hogy valaki csak megunta és azért hirdette meg.

A W10 verziónak sokkal kisebb a gépigénye, cserébe butább is maga a játék.

[ Szerkesztve ]

(#24830) lakisoft válasza #89309696 (#24829) üzenetére


lakisoft
veterán

Értem. Az első kulcs nem működött, utána case nyitottam és egyből kaptam egy működőt. :R

(#24831) csoki válasza apatyas (#24823) üzenetére


csoki
senior tag

nem-nem :)

ez lesz az: lebegő sziget átformálva "pasztell mesává" :D

felülnézet:

(#24832) kisi válasza csoki (#24831) üzenetére


kisi
aktív tag

Jól néz ki :D

(#24833) Amur válasza lakisoft (#24830) üzenetére


Amur
addikt

Végül win10 verziót vettél vagy java-st csak ebay-en? (remélem utóbbit)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24834) apatyas válasza lakisoft (#24828) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ha megkaptad mellé az általad korábban említett minecraft.net regisztrációs accountot is, annak a helyreállító email-címével együtt, akkor nem érhet különösebb baj. De anélkül bármikor kezdeményezhetnek egy új jelszó kérést arról az email-címről.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#24835) lakisoft válasza Amur (#24833) üzenetére


lakisoft
veterán

ebay-n win10-et sikerült. Azt hittem hogy az ugyan az mint a másik vagy nem tudom :DDD.

(#24836) kisi válasza lakisoft (#24835) üzenetére


kisi
aktív tag

Hát...

Sajna nagyon nem az.

Erősen sarkítva, de kb olyan a java verzió, mintha vennél egy legót, amihez rengeteg további legó készletet kaphatsz(ingyen,) Lehet olyan kiegészítőket rápakolni, amivel sárkányok, mágia, technika, akár komoly atomreaktor, vagy űrhajó is építhető,
Ezzel szemben a win 10, és a többi ennek az alapnak egy lebutított verziója, ami nem tud annyit, mint a java-s, és nincs hozzá annyi lehetőség sem..Kb mint a fakocka, amihez vannak további fakockák ugyan, de sosem lesz belőle pld a Milennium Falcon...

Annak idején én is vettem ebay-ről ilyen feltört accountot,mondjuk, én naiv voltam, azt hittem, az is rendes, csak akciós.( Akkor még nem tudtam erről a fórumról kb) 3 hét után letiltották, vagy visszaszerezte az eredeti tulaja.. Az e-bay eladónak írva ugyan kaptam másikat, de az addig belefektetett játék, amit addig építettem, mind elveszett...
A nagyobb gond pedig az volt, hogy bizonyos dolgokat megváltoztattam az account beállításaiban. Pontosan már nem emlékszem mit, de azzal, hogy elveszítettem, ezek az adatok egy idegen kezébe kerültek..
Az eset után viharos gyorsasággal változtatgattam elég sok mindenen jelszót, ami összefüggésben állt azzal a fiókkal.

[HIDE]Nem akarlak arra bíztatni, de akkor már inkább egy ingyenesen letölthető launcherrel elindított javas minecraft.. (De mivel az warez, így itt a fórumon tiltott) még az is jobb, mint a feltört, legalább nem törlik az accountot a srácnak majd valamikor...[/HIDE]

[ Szerkesztve ]

(#24837) lakisoft válasza kisi (#24836) üzenetére


lakisoft
veterán

Mindenképp megveszem nem visz sehova az a pénz, csak nem tudtam mik a lehetőségek. :Y :R

(#24838) kisi válasza lakisoft (#24837) üzenetére


kisi
aktív tag

Egyébként maga a játék észrevételem szerint memóriaigényes, Ha modpackok kerülnek rá, akkor hatványozottan, Nekem a 8 is kevésnek tűnt, 16-al már egész jó,
A több szálas futtatás szerintem nincs elég jól megoldva, szóval nem egyformán terheltek lesznek a szálak.
A terhelésről (Erős, modokkal telepakolt verzió, nagyságrendekkel több, mint az alapjáték) ezt a screenshotot tudom mutatni, ebből sejthető a dolog alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#24839) lakisoft válasza kisi (#24838) üzenetére


lakisoft
veterán

Köszi az infókat. Sokat segítettél. :R

(#24840) Amur


Amur
addikt

Srácok szerintetek az adatlapomon lévő konfigomhoz érdemes úgy hozzányúlnom(csak MC kedvéért) hogy nem nagy generál, hanem csak egy proci csere és plusz memória?
(raknék bele egy használt I5-öt, meg plusz 4 vagy 8 giga ramot), vagy hagyjam a fenébe és ha lesz pénzem akkor komplett cseréljem inkább mert nem érdemes költeni rá?

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24841) #89309696 válasza Amur (#24840) üzenetére


#89309696
törölt tag

A procik nem olyan drágák már Ivy bridge alá, így egy i5 megérhetné. Én is nézegettem, de aztán hagytam, mert úgyse játszom.
A ram viszont izés, mert kövi konfigba biztos nem tudod átrakni, mivel az DDR4 lesz úgy is.

Szerintem megérné, videót is könnyebb felvenni vele játék közben, esetleg így már van idő megvágni is őket, mert a feldolgozási idő lecsökken.

(#24842) janos1988 válasza Amur (#24840) üzenetére


janos1988
addikt

2x8 GB meg egy nagyobb ssd (amíg olcsók).

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#24843) haverkulum válasza Amur (#24840) üzenetére


haverkulum
aktív tag

A ram upgrade mindenesetben olyan, hogy ha belefér a költségvetésbe akkor meghálálja a gép, főleg ilyen 8-ról 16-ra bővítést, nem csak a Minecraft profitálna belőle hanem a teljes géphasználati élmény :)

Én itthon 16-al a falat kaparom már néha munka közben de az én configomat nem nagyon éri meg még fejleszteni, a 8-as DDR3 modulok meg drágábbak mint az arany már :W

(#24844) apatyas válasza haverkulum (#24843) üzenetére


apatyas
Korrektor

Nem kell neki 8GB-os modul, van még szabad slotja, akár 2GB is javulás. Feltúrtam itthon, de az összes kallódó ram bekerült már a gépekbe.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#24845) Di Natale


Di Natale
aktív tag

Sziasztok! Annak idején ti hogyan kezdtétek a játékot? A YouTube videókat látva a Minecraft már rég nem a túlélésről szól. Szeretnék elkezdeni egy mapot, de azt se tudom hogy mihez kezdjek... :DDD

(#24846) Amur válasza Di Natale (#24845) üzenetére


Amur
addikt

Attól függ milyen youtube videókat nézel.
Természetesen vanillával kezdtem, arról van kezdőknek szóló sorozat, ha ténylegesen arra vagy kiváncsi hogyan kell elkezdeni a játékot.(van linkje a téma összefoglalójában)
Ha magára a sztorira hogyan keveredtünk a minecraft világába, az már más tészta. :)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24847) Di Natale válasza Amur (#24846) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Arra is kíváncsi vagyok, hogy mi az ami miatt még a mai napig ezzel a játékkal játszotok. :)
Egy ideje érlelődik a gondolat, hogy napi egy órát szívesen töltenék olyannal amiben kiélhetném a nem létező kreativitásomat. Két éve megvettem Ps4-re a játékot, építettem 4 házat és ennyi is volt... :(
De most újra fellángolt bennem valami.

(#24848) #89309696 válasza Di Natale (#24845) üzenetére


#89309696
törölt tag

Első pár évben lehurrogtam, hogy ki képes egy ilyen ocsmány grafikájú szarral játszani.
Aztán telefonra letöltöttem a Survivalcraftot és nyomkodtam unalmas perceimben és tökre bejött. Utána letöltöttem a tört PC-s verziót a Minecraftból, mert hogy máshogy, magyarok vagyunk. 1.7.10-nél járt már akkor a játék, magyar videósoktól néztem mit kell csinálni benne. Majd fél év single vanilla nyomkodás után meg is vettem, segítettek a többiek benne. Aztán lezúztam 3 évet szerveren, évi 1000 órával számolva kb., de ott már leginkább modossal (abból is csak FTB). Sajnos/szerencsére a virágkorából pont kiestem. Aztán meguntam kb. egy éve már, azóta alig játszom. Azt se tudom már mi mit csinál, annyi minden változott benne.

(#24849) kisi válasza Di Natale (#24847) üzenetére


kisi
aktív tag

Évekig el sem tudtam képzelni, mi tetszik másoknak ebben a gyagyi, kocka grafikában..
Aztán kipróbáltam, és nem bírom abbahagyni...
Először alap, vanillával, próbálgattam, hogy lehet redstone-os csille vezérlést, automata csille kipakolást, stb csinálgatni.
Aztán, itt a fórumon futott egy retró modpack, és ez a kibővített világ beszippantott...
Azóta szinte csak modpackossal játszom..

Most például épp egy elsüllyedt várost kutatok át...

[kép]
[kép]
[kép]

(#24850) #89309696 válasza kisi (#24849) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ez a Lost City dimenzió nem? Az jópofa. Bár akkor igazán poén, ha ez az overworld is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.