Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24151) Sanyaaa26 válasza janos1988 (#24150) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Miért lenne törölve? Dehogy lesz, rengeteg mod van benne, ennek a végére érni nem egy hónap, chunk claim van, amit ott kijelölsz az a tiéd, nincs robbanás kár sem.

(#24152) apatyas válasza janos1988 (#24150) üzenetére


apatyas
Korrektor

Az ftb féle kistérképes chunkklikkelős védelem van, azt hiszem amellett védett vagy, a creeperekre biztos jó azt látjuk.
Egyben vagyunk nagyjából, a faluban egy-egy épületet foglaltunk eddig. Jó, ha hamar át tudunk nézni a többiekhez, segíteni egymásnak mit hogy kell csinálni. Két embernek ez a második modpakkja, és akkor képzeld el az expertet..
Persze terület van dögivel, ha másmerre szeretnél lenni.
A szerver addig megy amíg igény van rá, vagy letölthető a végén.
Sz: miért nem láttam Sanya válaszát, ha hsz írás előtt frissítettem? Ja mert új oldalon volt.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#24153) Jeffi


Jeffi
aktív tag

Hali. Tudja valaki jelenleg hány block távolság kell 2 falu közt hogy azok ne 'bugoljanak' össze?? Azt olvastam a falusiak 32+ block után elfelejtik melyik faluból jöttek, aztán egy órás keresgélés után megtaláltam a 40 blockra lévő komposztálót ami miatt az egyik folyamatosan farmerrá alakult. Xbox oneon játszunk.

X1X

(#24154) alakesh


alakesh
tag

Sziasztok,

Visszatérő MC játékos vagyok, és érdekelne a PH-s szerver - hogyan lehet csatlakozni, ill. milyen modok szükségesek hozzá? :)

(#24155) haverkulum válasza alakesh (#24154) üzenetére


haverkulum
aktív tag

Szia, alábbi oldalon megtalálsz minden infót róla, Prohardver szerver infókban a modpack nevére kattintva átdob a modpack oldalára :)

https://minecraft.hgn.hu/szervereinkrol

(#24156) haverkulum válasza Nagytoll (#24148) üzenetére


haverkulum
aktív tag

Szia, én vettem át Taligától a Prohardver (moddolt) és PonyLand (vanilla) szerverek üzemeltetését tavaly, az alábbi oldalon találsz mindkettőről infókat:

https://minecraft.hgn.hu/szervereinkrol

A PonyLand-es infói még nem lettek frissítve, pont a napokban állítjuk át 1.14-re és tesszük be a plugineket (védelem, multiworld, stb) szóval az még picit fapados :U

A fórumtársak is indítottak egy szervert most, erről beszélt apatyas és Sanyaaa26 is :)

(#24157) #89309696 válasza haverkulum (#24156) üzenetére


#89309696
törölt tag

Annyit még kiegészítésnek, hogy a Geryson féle vanilla map az leállt annak idején és ahelyett lett a PonyLand. Ha esetleg azt a régi mapot keresné az már nincs, nem tudom Nagytoll mennyire követte a topikot csak azért írom, mert szerveren talán 3 éve láttam utoljára.

[ Szerkesztve ]

(#24158) alakesh válasza haverkulum (#24156) üzenetére


alakesh
tag

Köszönöm, meg is nézem a survivalt :) Sajnos FTB-ben nem vagyok (még :D) járatos, az későbbre marad :D

(#24159) Teaway válasza Jeffi (#24153) üzenetére


Teaway
veterán

„Azt olvastam a falusiak 32+ block után elfelejtik melyik faluból jöttek”

Ezt hol olvastad?

Nincs itthon csokid??

(#24160) Jeffi válasza Teaway (#24159) üzenetére


Jeffi
aktív tag

Azt már nemtudom, valamelyik magyar fórumon.. Vagy videóban hallottam? Az is lehet. Keresgéltem erről, de aztán csak összebugolt a kettő, tehát mostmár biztosra akarok menni :D

X1X

(#24161) #89309696 válasza Jeffi (#24160) üzenetére


#89309696
törölt tag

A 32 blokk stimmel, a falu közepétől számolva minden irányban 32 blokk az alapméret. De ennél lehet nagyobb is egy falu, azért esett bele a 40 blokkos komposztálóba. A két falu széle ne érjen össze és akkor nem mászkálnak át. Mondjuk vanillában még sose csináltam ilyet, mi géppel sokasítjuk őket. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24162) Teaway válasza #89309696 (#24161) üzenetére


Teaway
veterán

Ipari „termelés”? :))

Nincs itthon csokid??

(#24163) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, izmos modpack alá szerverhez mennyire kell erős hardver? Ram az nyilván kell de szerver alá proci mennyire kell? Max 3 főre kellene.

(#24164) TYÜTYI2006


TYÜTYI2006
tag

Sziasztok! Üvegblokkot, lapot, ki lehet e úgy szedni, hogy meg is maradjon utána, mert jó lenne nem pazarolni. Köszönöm!

(#24165) #89309696 válasza TYÜTYI2006 (#24164) üzenetére


#89309696
törölt tag

Szerintem a silk touch hatásos rá.

(#24166) TYÜTYI2006 válasza #89309696 (#24165) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Köszönöm! Akkor a gyengéd érintés kell, gondoltam rá, mert hallottam már róla. De az gondolom nem érhető el még az elején. Éppen olvasni kezdtem róla.

(#24167) #89309696 válasza TYÜTYI2006 (#24166) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ritka enchant és szerintem kell hozzá a 30-as szintű varázslóasztal is. Úgyhogy az elején még nincs.

(#24168) kisi válasza TYÜTYI2006 (#24166) üzenetére


kisi
aktív tag

Én meggondolnám a silk touchos succ használatát üvegre, végülis csak homok, kiégetve, a silk touchos cucc meg ritka jószág, szerintem kár ilyenre pazarolni...

(#24169) #56573440 válasza kisi (#24168) üzenetére


#56573440
törölt tag

Pazarolni? Mehet rá egy mending, amióta egy sima sutovel is brutális XP tárolható szerintem nincs gond :)

(#24170) HugóBoss


HugóBoss
tag

Sziasztok!
Ha meg szeretném venni a játékot a keresztfiamnak, akkor a Java editiont vegyem meg a Mojang oldalán, vagy a win10 editiont?

(#24171) csoki válasza HugóBoss (#24170) üzenetére


csoki
senior tag

Szia,

attól függ: ha szeretne mod-os verzióval játszani valaha is ill. ha akivel/ahol játszani szeretne java-s verziója van, akkor java-sat, ha együtt szeretne játszani xbox-os/másik win10 edition-ös ismerőseivel/barátaival, akkor win10 editiont. (de ugye ez le van maradva fejlesztésben a "rendes" java-s verziótól)
Sajnos nincs átjárás köztük, ahogy az androidos minecraft is ha jól tudom teljesen külön fejlesztés, így azok is csak egymást közt tudnak játszani multiplayert.

[ Szerkesztve ]

(#24172) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok, játszik valaki PS4-en? Mekkora mappal érdemes indítani, ha időnként becsatlakozna pár ember? Gondolok itt arra, hogy lesz-e lagg, ha a legnagyobb térképet választom.

(#24173) Teaway válasza csoki (#24171) üzenetére


Teaway
veterán

Van arra esély, hogy valaha is utolérje?

Nincs itthon csokid??

(#24174) Cucuska2 válasza Teaway (#24173) üzenetére


Cucuska2
őstag

A modokat nem fogja senki sem átírni a Win 10 editionre, nem is tudom, hogy van-e hozzá API.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#24175) Amur válasza Cucuska2 (#24174) üzenetére


Amur
addikt

Androidon már csináltak külön klienst, hasonló mint pc-n a curse vagy a twitch, annyi hogy nem pakkokat hanem modokat választasz, de még elég gyér a választék.
(block launcher, mods for minecraft a kliensek)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24176) haverkulum


haverkulum
aktív tag

Sziasztok, valami nem oké a PH-s szerverrel, a napokban nagyon sokszor előjött, hogy elcrashel, újraindítom és nem sokkal utána megint crashel, nem tudom mi okozhatja :\ Ahogy néztem eléggé ki is halt az utóbbi időben, mi legyen vele? Maradjon még?

(#24177) Farkasslime


Farkasslime
friss újonc

Sziasztok,

A modolt szerómnak nem tudok több ramot adni.

Olvastam fórumokon, hogy kell létrehozni egy ServerStart.bat fájlt és oda kell beillesztenem egy szöveget, de nekem már van egy ilyen fájlom és ez van benne:

Próbáltam egy új sorba (az elejére) beilleszteni a szöveget, törölni a fájlt és újba beilleszteni a szöveget, de nem működött.

Mit csináljak?

(#24178) #89309696 válasza haverkulum (#24176) üzenetére


#89309696
törölt tag

Szerintem felesleges. Keresni kell egy másikat.

(#24179) Thunderzolee

Sziasztok!

Nem követem a játékot, ezért csak kívülállóként kérdezem.

Akinek van már a játékban arany is, meg gyémánt is, az mennyire "menő" dolog?

Úgy értem nehéz arra a szintre eljutni, h valakinek aranya, meg gyémántja is legyen már?

És ezek fontos dolgok?

Kicsit Googleztam már, de gondoltam inkább itt kérdezem meg.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#24180) #89309696 válasza Thunderzolee (#24179) üzenetére


#89309696
törölt tag

Az első aranyat és gyémántot megtalálni haladóknak nem nehéz. Az első szett gyémántcucc amihez kell 29 gyémánt (armor, csákány, kard) az már időigényesebb.
A gyémánt fontos, mert az adja a legerősebb cuccokat. Az aranynak nincs értéke, a mai napig alapjáték szinten nem találtak ki neki értelmes dolgot, csak van. Amióta nem kraftolható az erősebbik aranyalma azóta beacon alá dísznek jó meg ilyenek.

[ Szerkesztve ]

(#24181) apatyas válasza Farkasslime (#24177) üzenetére


apatyas
Korrektor

Hogy a fájlt miért nem tudod felülírni, nem tudom. Nincs megnyitva, vagy automatikusan elindítva eleve? (Ok persze hogy nem de hátha)
A %MAX_RAM% -ot keresd meg, honnan jön. A 61 illetve 72 sorokban használná fel a memória lefoglalásához. Lehet, hogy más fileban van megadva..

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#24182) Amur


Amur
addikt

Aki androidon akar modolt minecraft feelinget annak a minetest-et ajánlom:
[link]
Egy nyílt forráskódú fejlesztés, jelenleg full ingyenes, a modok pedig a játék menüjéből kezelhetőek.(telepítés és uninstal, ill. beállítások)
Nagyon sok dologba nyúltak bele jól(az androidos MC-hez képest), a modok választéka pedig folyamatosan bővül.
Találtam Tinkers copyt, sőt mystical agriculture-t is hozzá(ez utóbbit saját nevén).
Mobilon sokkal játszhatóbb mint az eredeti.
Jómagam nem szeretem a copyzott játékokat, de az MC annyira idegesítően rosszul játszható volt mobilon hogy muszáj volt valamit keresnem!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24183) janos1988


janos1988
addikt

Az enigmatica szerverre valaki rá tudna nézni? Gyakran kidob és hol elérhető hol nem. Meg gyakran nagyon belaggol. Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#24184) Sanyaaa26 válasza janos1988 (#24183) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Hali, épp igyekszem indítani.

(#24185) Thunderzolee válasza #89309696 (#24180) üzenetére

Köszi a felvilágosítást. :R

Pont ilyen összefoglalóra gondoltam. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#24186) janos1988 válasza janos1988 (#24183) üzenetére


janos1988
addikt

Itt a link Apatyas: https://www.google.com/amp/s/amp.reddit.com/r/feedthebeast/comments/apvolr/enigmatica_2_server_lagging/

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#24187) janos1988


janos1988
addikt

Egy enigmatica szerver restartok kérhetünk?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#24188) kisi válasza haverkulum (#24176) üzenetére


kisi
aktív tag

Passzolom, de ha törölni szeretnéd, abban az esetben, ha lehet, elkérnénk a térképnek azt a részét, vagy valami, amin a házunk van, mert Alery valamit szeretne vele kezdeni...

Amúgy nyaralunk, szóval hó végéig nem nagyon leszünk aktívak..

(#24189) #89309696 válasza kisi (#24188) üzenetére


#89309696
törölt tag

A teljes térkép letölthető minden szerverről a zárás után.

(#24190) haverkulum válasza #89309696 (#24189) üzenetére


haverkulum
aktív tag

Csak eddig még senki se kérte - legalábbis nem emlékszem rá, hogy tőlem kérte volna :))

Leállítani nem tervezem, csak ha kéritek, viszont sűrűn crashel, most is épp azért nem megy :DDD Az a gond, hogy igazából nem omlik össze, csak dob egy cifra expcetiont, fut tovább, csak nem reagál semmire így a scriptjeim se tudnak mit újraindítani :W

(#24191) Amur


Amur
addikt

Erre vmi tipp? chiselezett glowstone van letéve,mégis spawnolnak mobok,és nem csak mutatja..
A furi hogy hátrébb ugyanaz van letéve, ott meg nem..

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24192) Amur válasza Amur (#24191) üzenetére


Amur
addikt

közben rájöttem hogy a képen ott a válasz: biome:swampland zárójel slime..
Azt jelöli hogy slime chunk, és tényleg csak slime-ok jönnek, az tévesztett meg hogy a távoli, nem kivilágított területekről jött pár más mob is.
Az még érdekelne hogy a mobokon kivül kik tudják kiszedni a fáklyákat, mert a körülkerített, fullra kivilágított bázisomon rendszeresen kiütve találok fáklyákat. Csirkék,disznók szaladgálnak, de ők nem tudnak ilyet tudtommal.
Majd ránézek a slime chunk nem-e lóg bele..de csak bloodmoon alatt találkoztam ott slime-al.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24193) #89309696 válasza Amur (#24192) üzenetére


#89309696
törölt tag

Tud a háziállat is, a Farming Valley-ban is kiszedték mindig, meg a te pakkodban is a csirkék leszedték a bekerített részükön.

(#24194) Amur válasza #89309696 (#24193) üzenetére


Amur
addikt

igaz, így hogy mondod.
Akkor megy oda is glowstone.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24195) apatyas válasza Amur (#24192) üzenetére


apatyas
Korrektor

A fáklyák kiütése az adott modpakkra jellemző, de nem tudom, melyik komponense okozza. A denevérek ütögették ki jellemzően a barlangokban. Asszem ha kerítésre került és felette volt blokk, akkor már nem tudott abba a feles lyukba berepülni.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#24196) csoki válasza #89309696 (#24178) üzenetére


csoki
senior tag

kérdés mire lenne igény?
most ugye megy egy enigmatica 2 expert mode normál világgal

van már 1.14-s ftb unstable modpack egész sok moddal, de nagyon sok "alap"-komplex mod hiányzik, mint pl: ae2/rs, enderio, thermal, botania

1.12-s modpack van sok, csak kérdés mi lenne olyan, ami valamilyen szinten egyedi és nem olyan, amit már sokszor végigtoltunk

amivel Dire játszik most (DD&SS) az nagyon hasonlít enigmatica 2 expert mode-ra, egymásra épülő modok, nehezített
receptekkel, questekkel segítve a haladást (ráadásul 8gb ram-ot ír ajánlottnak csak az mc-nek)

skyblock már rég volt, de ott ugye nehéz csavart belevinni, talán ftb sky odyssey ami emc-s, de volt már ilyen modpack is

találtam egy ilyet: Antimatter Chemistry, kezdése elég érdekes (lehet elvileg skyblock-ként játszani), értelemszerűen kémiára alapuló modpack :) (gépigénye nem nagy)

akad még ilyen: AstroBlock, űrben játszódó "skyblock" (ex-nihilo-s az eleje sajnos) de nem tűnik rossznak

más is keresgéljen/ajánljon modpacko(ka)t :)

(#24197) #89309696 válasza csoki (#24196) üzenetére


#89309696
törölt tag

Fogalmam sincs, én teljesen leálltam már a játékkal. Ami fent lesz azzal játszok, ha épp olyanom van.

(#24198) #89309696 válasza csoki (#24196) üzenetére


#89309696
törölt tag

Az Astroblock vicces lenne amúgy, csak gondolom senki nem akar negyedjére is szitálni.

(#24199) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, tudtok ajánlani nagyon valósághű texturepacket, illetve shadert? Már egy megbízható oldalnak is örülök. :)

Valamint unokatesómnak kéne nagyon a Faithful pack, de nem tud olyan oldalt, ami megbízható.
Jelenleg 1.14.4-en vagyunk.

Köszönöm! :R

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#24200) csoki válasza SkiDev (#24199) üzenetére


csoki
senior tag

Szia,

itt keresgélj :)

ez a "hivatalos" modpack/texture pack oldal

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.