Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24751) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy ha megveszem ezt a minecraftot, akkor bele tudok tenni modokat és texturepackokat?
Köszi előre is :R

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#24752) kisi válasza Bacusuz (#24751) üzenetére


kisi
aktív tag

Igen, a Java verzió az, amit moddolni tudsz, és tudod a textúrákat változtatni.
+ a PH szerverre is ezzel tudsz jönni, ha sikerül eldönteni, hogy mi legyen fent :D

(#24753) Amur válasza haverkulum (#24748) üzenetére


Amur
addikt

Tetszik. kis retro feeling. ProjectE meg már újkori kedvencem, ha jól láttom lehet quarryzni is.
Mod lista alapján nagyon fine!
Akkor ez a pack a séf ajánlata.
Illik megkóstolni egy olyan étteremben, ahol a séf hívott meg vacsorára! :)

Sanyaa: nem vettem úgy hogy megbántasz, engem, vagy bárkit. Csak azért írtam, hogy lásd a másik oldalról is.
Egyetértünk tényleg nem olyan már mint régen, de amikor többen fenn vagyunk nagy ritkán azért még jön a feeling. Én februárban leszek 45, de szerintem 60 évesen is simán tolom majd .(lehet gyakrabban mint most)

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24754) csoki válasza Sanyaaa26 (#24740) üzenetére


csoki
senior tag

most direkt visszanéztem, amikor tavaly tavasszal ftb unleashed lett megszavazva, ftb ultimate reloaded-dal szemben, fent voltam több hétig szinte minden nap 2-3 órát, kb 40-50 órára emlékszem csak az otthoni kliensből (akkor született ugye ráadásul 2. gyerekem), és erre még rájött, hogy bent céges gépről is beléptem jópárszor.
ezután miután meg lett szavazva hogy a te általad indított e2e pack lesz folytatva a szerveren, többiek + és én is mondtam, hogy ok, többség azt szeretné folytatni vagy elkezdeni, felőlem rendben, de én nem leszek fent (kb 2 hete azért beléptem szétnézni), mert arra nincs kedvem/idegzetem, láttam dw20-t let's playt, mennyire összetett.
DDSS-hez képest mondjuk "gyerekjáték", ezért szavaznék ellene, mert most is ahogy volt tnp modpack, fent voltam már kb 6 órányi játékidőt, mert hiányzott a szerveresdi és a többiek :) ha engineers life lesz, ugyanúgy fent lennék elég sokat, az se 2 hetes pakk ahogy néztem, abban is módosított receptek vannak, csak nem annyire brutál durván mint DDSS-ben, az tényleg legalább 2-3 hónapos pakk, ha mindennap fent van az ember 4-6 órát

szóval én amit Apaty írt azt támogatom: (lemenne most egy lightosabb, de mégse kitchensink alap pack, aztán mehet felőlem a durvulás :D )
"hogy változatos legyen a felhozatal, most inkább Engineers life. ...
Aztán utána jöhet megint a DDSS, aztán ha addigra összekalapálják, ez amit próbáltunk."

[ Szerkesztve ]

(#24755) Bacusuz válasza kisi (#24752) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#24756) apatyas válasza JohnD (#24749) üzenetére


apatyas
Korrektor

Az alapjátékhoz mindenképp jó. Hízott modpackokra is egyelőre megfelel.
Az a konfig valóban budget, mindennek a legkisebb tesója. A CPU szorzózáras nem OC-zható, noha az alaplap a manualja szerint véletlenül támogatná a budget mivolta ellenére (A320 chipset elvileg nem-OC). Kis pénz, kis foci. Sokan rávágnák egyből, hogy ez egy irodai gép.

(infóként: a 3000G az első unlockolt és hasonló árú cucc abból a cpu sorozatból, utána 2200G 3200G, 2400G 3400G jönnek erősen emelkedő árban) Ha alkatrészekből vásárolnád össze, van 2x4GB memóm.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#24757) apatyas


apatyas
Korrektor

Eddig ezt hámoztam ki a hszokból:

Ki akar módosítani? Itt megteheti a saját során természetesen, de frissítem én is, ha nem akar/tud belenyúlni.
Anti, Bjorn, Jano nem nyilatkoztak még.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#24758) haverkulum


haverkulum
aktív tag

Hú én annyit tennék hozzá, hogy ha TCP-vel játszunk az a szerver nem fog megszűnni, én biztos futtatom tovább (párhuzamosan a Ph!-s mellett) mert játszani fogok rajta néha-néha, csak a memória para miatt lett leállítva a régi is :)

Kisi: a két plusz fület most hirtelen nem tudom, a bits az a hivatalos szerveren fizetőeszköz a játékosok közt.

(#24759) Amur válasza haverkulum (#24758) üzenetére


Amur
addikt

Twitch-en van több classic pack is. Hasonló összetételű modokkal.
Sok pack készítőt megihletett a régi tekkit. Majd nézz rá melyik az, vagy melyik áll legközelebb hozzá. Jobb abból a kliensből leszedni. Tekkit launcher ha van is még, gondolom ott nincs fenn.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24760) Sanyaaa26 válasza Amur (#24759) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Technic launcherben benne van

(#24761) apatyas válasza Amur (#24759) üzenetére


apatyas
Korrektor

Tegnap már rákérdeztem nála,
https://www.technicpack.net/modpack/tc-redux.786294 [link]
Bota thaum bloodmag bc indu2 fore teknőc solar tinkers thermal drawers és CookingForBlockeads :D 1.12.2 alapon.

Ja és most már lehet szerkeszteni a szavazást... :B

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#24762) csoki válasza apatyas (#24761) üzenetére


csoki
senior tag

Tehát lényegében egy kitchensink modpack régi modokkal , ami nem baj, de ez ph szerveren kívül úgyis megy (ha haverkulum elindítja) , tehát szavazásban nem is kell reszt vennie :)

(#24763) haverkulum válasza csoki (#24762) üzenetére


haverkulum
aktív tag

Igen ezt mindenképp elindítom függetlenül a Ph!-stól csak a hétvégére beszívódtam egy játékba nagyon egy ismerőssel :))

(#24764) Amur válasza haverkulum (#24763) üzenetére


Amur
addikt

ok, én már le is töltöttem.
Nekem a retro feeling jobban bejön.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24765) kisi válasza Amur (#24764) üzenetére


kisi
aktív tag

Amint fentvan, már nyomjuk is :)

(#24766) csoki


csoki
senior tag

félve merem megkérdezni, de akkor mi/hogy lesz ? :)
elment a hétvége,mc szerver meg sehol, legalább megnéztem 1-2 filmet amit már rég megakartam :DDD

(#24767) kisi válasza csoki (#24766) üzenetére


kisi
aktív tag

Nem tudom, én szolidan, de az officalon szenvedek, igazából nem akarok időt/energiát nagyon beleölni, várom a ph szervert.
Mondjuk kitapaszalni jó a dolgokat...

(#24768) apatyas válasza kisi (#24767) üzenetére


apatyas
Korrektor

Miután a banda ráborult a Classicra mint tyúk a t@konyra, sztem már Havernál a labda, ha mégsem lett volna egyértelmű, akkor most már az.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#24769) csoki válasza apatyas (#24768) üzenetére


csoki
senior tag

a classic oké, az külön szerver, de a ph szerver? :)
melyik modpack lesz akkor? engineer's life?

[ Szerkesztve ]

(#24770) haverkulum válasza apatyas (#24768) üzenetére


haverkulum
aktív tag

Most délután megcsinálom a szervert :) Annyi kérdés merült fel, hogy azon volt/van egy világ ahol egy régi cimborámmal játszottunk egész sokat, nem tudom ez gond lenne-e nektek. Ami másik, hogy mi +1 modot feltettünk kliens és szerver oldalon, egy csillagkapus modot ami prímán integrálódott RF és EU rendszerekbe is, ezt kivegyem vagy maradjon? Nem nagy dolog a telepítése, egy fájlt copy-paste a modok közé és megy gond nélkül de nem akarok felesleges fejfájást okozni vele senkinek se :D

(#24771) Sanyaaa26 válasza haverkulum (#24770) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Csillagkapus dolog jól hangzik, azt nem tudom hogy a régi szerver meg ez a mod mennyire kompatibilis a világ le generálás miatt.

(#24772) kisi válasza haverkulum (#24770) üzenetére


kisi
aktív tag

Részemről mehet, nem gond a régi világ, a kérdés csak az, hogy mennyire marad kompatibilis a mostani szerver fájlokkal.
Ha adsz linket a plusz modhoz, az sem gond.
Amúgy mit tud az a csillagkapus mod?

(#24773) haverkulum válasza kisi (#24772) üzenetére


haverkulum
aktív tag

A világ nem annyira régi csak az ismerős :)) Kompatibilis lesz, nyáron még játszottunk rajta.

Ezt a csillagkapus modot használtunk, bár mi igazából csak a power convertereket, kapukat, íriszt használtuk belőle, többi dolgot nem igazán, de egy kapu megépítése is elég szép mutatvány mert elég ritkák a kristályok amik kellenek hozzá :D Tárcsázást meg OpenComputers gépekkel oldottuk meg.

(#24774) #89309696 válasza csoki (#24769) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ha ti úgy is mentek a Classicra játszani, akkor tegyétek fel a PH szeróra a nehezebbiket Sanyinak meg aki akar grindelni. Aztán win-win.

(#24775) csoki válasza #89309696 (#24774) üzenetére


csoki
senior tag

Én nem oda mennék, max ha ddss lenne ph szerón :)

(#24776) #89309696 válasza csoki (#24775) üzenetére


#89309696
törölt tag

Van erőforrás bőven a HGN-nél három szervert futtatni, főleg ha minden szerón két ember van összesen. Csak kicsit durva lenne.
Nem tetszene Grétának sem ez a pazarlás. :))

[ Szerkesztve ]

(#24777) Sanyaaa26 válasza csoki (#24775) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Csoki nem azt mondtad neked az túl brutál? :))

(#24778) csoki válasza Sanyaaa26 (#24777) üzenetére


csoki
senior tag

erre válaszoltam: "Ha ti úgy is mentek a Classicra játszani" hogy nem oda mennék, max/csak ha ddss lenne amott, mert arra tuti nem megyek ;)

(#24779) #56573440


#56573440
törölt tag

azért aki hagyta, hogy forestry, project red, ic2, railcraft és thermal is ugyanazokat az ore-okat generálja classicban, azt azért picit megsimogatnám...

(#24780) apatyas válasza #56573440 (#24779) üzenetére


apatyas
Korrektor

Na ja. Így még erősebb a kindertojás effektus, ÉRCET TALÁLTAM! felkiáltással. Szerencsére, kibányászva már egységesülnek egyből. Ingotokat még nem tudom.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#24781) #56573440 válasza apatyas (#24780) üzenetére


#56573440
törölt tag

azt néztétek hogy konkrétan se ae se más semmisenem? De így red power féle szortírozás meg bc és így ennyi? Még egy logi se? Hogy nincs enderio az még na, vagy rf tools... Azért ez így elég puritán :D Értem hogy retró mondjuk :D

[ Szerkesztve ]

(#24782) csoki válasza #56573440 (#24781) üzenetére


csoki
senior tag

az úgy mondjuk tényleg nagyon retro :DDD logipipe legalább lehetne

ezért lenne jó másik a modpack, ahol legalább meg kell küzdeni RS-ért, de nem kínkeservesen megszenvedni érte :)

[ Szerkesztve ]

(#24783) apatyas válasza #56573440 (#24781) üzenetére


apatyas
Korrektor

Azt néztem még, hogy nagyobb energiatermelés steam turbine vagy ic2 reaktor. Nem találtam nálam alu ércet meg cinket, botaniában vmi virág tudja átalakítani.
Amíg nem kerül fel, lehet átszavazni.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#24784) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Ha már tekkit, akkor Tekxit 3 pakk? Bele nézek milyen is, 1.12 az is

[link]

[ Szerkesztve ]

(#24785) csoki válasza Sanyaaa26 (#24784) üzenetére


csoki
senior tag

hexxit/tekkit mashup :)
1.12 kitchensink modpack, van benne classichoz képest AE, EIO, ind. foregoing, viszont nincs thaumcraft, gendustry, forestry, storage drawers (yabba van), xnet, csak hogy a főbb modokat említsem

Sanya, ebben nincs kihívás, a szokásos sokszor csináltuk már pakk, amiket te nem szeretsz (meg mondjuk én se) :)

[ Szerkesztve ]

(#24786) Sanyaaa26 válasza csoki (#24785) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Én ajánlottam kihívást, viszont kész ahogy írtad nincs quest ami nagyon jó nem ma kezdtem hogy questekkel kelljen terelgetni pár éve terjedt ez el nagyon.
Amúgy Csoki, nem vagy semmi ajánlok modot nehéz, oké, senki nem akar szívni.... Aztán ajánlanak egy modot ami túl retro, most ajánlok egy modot ami már több modot tartalmaz ebben meg nincs kihívás..... :DD

[ Szerkesztve ]

(#24787) csoki válasza Sanyaaa26 (#24786) üzenetére


csoki
senior tag

a retroban sincs kihívás, azért nem is rajongok érte :)
van különbség a kihívás és szívatás közt, nem kicsi... én még mindig ezért szeretnék leginkább engineer's life-al játszani, kitchensink modpacknak akkor látom értelmét ha van újdonság mint pl 1.14-ben, de az meg ugye nem stabil még, ahogy tapasztaltuk.
1.12-ből már játszottunk sok "sima" modpackot, ennyi erővel még hamarabb játszanék omnifactory-t is pedig az gregteches, és az is grindolós elég durván, de az legalább nem a megszokott. ddss ugyanúgy grind, ráadásul ugyanazok a modokkal mint egy sima pack, csak ugye fölöslegesen/nagyon durván túlbonyolított receptekkel :)
(és ráadásul ahogy haladsz előre nem egyszerűsödik semmi, mint pl e2e-ben, hanem ugyanúgy szívatás minden)

remélem érthető, amit próbálok magyarázni ;)

[ Szerkesztve ]

(#24788) Sanyaaa26 válasza csoki (#24787) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Gregtech-et szeretem :)

(#24789) kisi válasza csoki (#24787) üzenetére


kisi
aktív tag

nekem már 8 mi, csak valami legyen, mert kezdek erős elvonási tüneteket mutatni...
Kb eddig voltam offos, nemsokára , még pár nap, és indul a meló, akkor már alig lesz időm játszani :(

(#24790) csoki válasza kisi (#24789) üzenetére


csoki
senior tag

ez alapján nekem egyértelmű, de nem én hostolom a szervert :) (sokak szerencséjére/bánatára :DDD )
várunk türelemmel ;)

(#24791) Amur


Amur
addikt

Twitch-en van egy ilyen "classic pack":
[link] Tekkit Classic Reloaded néven. Ebben minden jóság benne van.Még AE is.
original tekkit mods 1.12.2 verzióban persze
+additional mods:
Advanced IC2 Machines - By chocohead
Applied Energistics - By algorithmx2
Baubles - By azanor13
Bibliocraft - By nuchaz
Biomes 'o Plenty - By Forstride
ChickenChunks - By covers1624
Chisel - By tterrag1098
Forge Multipart - By covers1624
Forestry - By Covert_Jaguar
FTB Utilities - By LatvianModderHwyla (Here's What You're Looking At) - By tehnutMore Overlays - By FeldiM245Openblocks - By OpenModsReliquary - By p3pp3rf1ySolarFlux Reborn - By ZeitheronThaumcraft - By azanor13Thaumic JEI - By buuz135Translocators - By covers1624Thermal Foundation - By TeamCoFHWaystones - By BlayTheNinthWawla - By darkhaxdev

Tehát ez ugyanaz csak kicsit kibővítve, nem nekünk kell még hozzádobálni.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24792) apatyas válasza Amur (#24791) üzenetére


apatyas
Korrektor

Úgy kimarad a botania, tinkers eddig mindegy, és nemtom hogy thermal foundation mit ér, ha az általa hozzáadott anyagok és gépalkatrészekhez nincsen meg a thermalnak a gépeket illetve energiatárolás-kezelést tartalmazó része? Vagy a modlista hibás és benne van.

Meg a stargatet betesszük ugyanúgy, és a cookingforblockheadet (konyha)?
Amúgy kurv@ra mindegy, csak legyen már fent vmi :O

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#24793) Bjorn1107 válasza csoki (#24790) üzenetére


Bjorn1107
kezdő

hello! szavaznék! Engineer's Life köszöntem ;]

(már be is raktam az x-t a helyére :D )

[ Szerkesztve ]

(#24794) haverkulum


haverkulum
aktív tag

Sziasztok, ne haragudjatok, hogy többszöri ígérgetés ellenére így eltűntem, rengeteg volt a dolgom a napokban :(

A The Classic Pack szerver frissítve és már üzemel, a tcp.hgn.hu címen lehet rá csatlakozni, a csillagkapus mod legfrissebb (jelenleg 2.0.3) verziójára szükség lesz pluszban kliens oldalon (csak mods mappába berakós). A szerveren whitelist van, aki szeretne jönni írjön privátban egy minecraft felhasználónevet és hozzáadom a listához.

Aki nem akar/tud Technic launchert használni (ami amúgy nekem linuxon is tökéletesen működik) az erről a linkről letöltheti zipelve a modpackot, a készítő gondolt azokra is akik nem akarnak egy pack miatt launchert váltani :)

Az Engineer's Life szervert már töltöm/configolom a Ph!-s szerverre, amint kész vagyok vele írok arról is egy külön hozzászólást.

(#24795) csoki válasza haverkulum (#24794) üzenetére


csoki
senior tag

köszönjük :R

(#24796) haverkulum válasza haverkulum (#24794) üzenetére


haverkulum
aktív tag

Update: kész az Engineer's Life szerver is, 1.7-es modpack verzióval, mivel ez régebbi alapjátékra épül így van dynmap is :) A szerver elérhető a szokásos ph.hgn.hu címen, a dynmap pedig itt. A szerver default configjában 4GB ramot írtak, én adtam neki 8-at, reméljük elfér :D

A minecraft.hgn.hu oldalon az infókat mindjárt frissítem, utána felteszem az előző szerverről a backupot is letötlhetően és beírom ide a linket majd.

(#24797) kisi válasza haverkulum (#24796) üzenetére


kisi
aktív tag

Köszönjük szépen!

(#24798) csoki válasza haverkulum (#24796) üzenetére


csoki
senior tag

:R

érdekes hogy nem a server spawn pointnál spawnolunk (ami 1300,-1000-nél van mondjuk), hanem 0,0 környékén :)

fyi 200,200-nál levő falu már kifosztva :D IE-s házakban steel szerszámok vannak, nem gyengén op így a flint cuccok helyett :D

(#24799) kisi


kisi
aktív tag

szerintetek mi lehet a baja a technic launchernek, ha 12gb adott ram mellett a java konzol hibaüzenete szerint insufficient memory hibaüzenettel elszáll? a winyón is van kb 100giga hely még.. Az oprendszerén is kb 20

[ Szerkesztve ]

(#24800) csoki válasza kisi (#24799) üzenetére


csoki
senior tag

mármint 12 GB-ot adtál technic launchernek mennyi memóriából? vagy 12 van összesen?
ha előbbi, felesleg annyi, 4-6 GB elég, ha utóbbi, akkor is technic launcherben be kell állítani, hogy mennyit kapjon mc, alapból csak 1 GB-ot ad, ami kevés

szerk: próbáld lejjebb venni
ha nem megy, töltsd fel valahova (pastebin) a teljes hibaüzit

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.