Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25301) batyuska100 válasza kisi (#25300) üzenetére


batyuska100
senior tag

Én is jövök :DD

(#25302) FastFox66


FastFox66
kezdő

Engem is érdekel :DD

Ha próbálkozol nem vesztesz, ha nem próbálod nem nyerhetsz.

(#25303) kisi válasza FastFox66 (#25302) üzenetére


kisi
aktív tag

Pm mment

(#25304) w.miki


w.miki
veterán

Android-os MineCraft-hoz hogyan lehet pályákat hozzáadni?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#25305) haverkulum


haverkulum
aktív tag

Sziasztok, PH-s szerveren az Engineers Life packot lehet frissíteni kéne... 1.8-as verzió van fent, ami úgy nézem hivatalosan már nem támogatott, nem lehet letölteni launcherből sem csak 1.9-et vagy frissebbet. 2.0-nál volt egy komoly update a packhoz, új quest rendszer, sok mod cserélve, elvileg a modkészítő szerint átvihető a világ/mentés de egyes itemek, blokkok eltűnhetnek.

Mindenképp frissíteni kell a szervert mert újak nem tudnak csatlakozni hozzá se azok akiknek esetleg elveszett a gépéről a modpack egy újratelepítés miatt vagy bármi más miatt. A kérdés, hogy 1.9-re vagy legfrissebb. 2.02-re frissítsünk?

(#25306) SmallWill válasza kisi (#25287) üzenetére


SmallWill
csendes tag

Oké megnézem köszi a segítséget!

privát üzenetre illik válaszolni :)

(#25307) Nagus


Nagus
senior tag

Láttam, hogy a vanilla 1.16.1 lett, köszi. Kicsit elhzott a minecgafttól az ingyenes gta 5, de már kezdem megunni így felmentem. A netehrben szépen átalakultak a malacok, majd rámestek az újak így iszkolhattam vissza arany cuccért.
Van valami mód a nether újragenerálására? Spigotnál más szerveren simán endet és nethert is újrageneráltunk a normál világ nélkül.

(#25308) apatyas válasza Nagus (#25307) üzenetére


apatyas
Korrektor

Fogod és kitörlöd a régiófájljait, akkor muszáj újragenerálnia. Esetleg ha van kiépítve vmi ottani központ, az ahhoz tartozót meghagyhatod.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#25309) Nagus válasza apatyas (#25308) üzenetére


Nagus
senior tag

Igen ezt tudom plugin hiányában csak ez van, de a szerver nem az enyém így nyilván nem férek hozzá (PH). DIM-1 könyvtárban kell törölgetni.
Amúgy még ráér pár napot mert még kell 5 fekete koponya.

(#25310) Fernet


Fernet
senior tag

:)

(#25311) apatyas válasza Fernet (#25310) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ez a viccesfiú megoldás. Balra egy kőkerítés sarokba szemmagasságba és csókolom.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#25312) haverkulum válasza Nagus (#25307) üzenetére


haverkulum
aktív tag

Igen meg tudom csinálni, valamelyik nap körbenézek ott lent van-e menteni való és újra generálom majd :) Endet is kell vagy az maradhat?

(#25313) Nagus válasza haverkulum (#25312) üzenetére


Nagus
senior tag

Endet semmiképpen az még érintetlen, a sárkányt is én öltem le pár hete. Még csak egy portál van kint a 8 vagy 12-ből.
Az 1.16 a netherbe hozott újdonságokat. Nagyon messze kellene menni nem legenerált részt találni az új dolgokért (érc). Még 3 fekete koponya kell nekem azt addig biztosan kiszedem majd, mert az új nether sokkal nehezebb. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#25314) kisi válasza haverkulum (#25305) üzenetére


kisi
aktív tag

Szia

Nézegetem, a legújabbat, elég tűrhető lett, bár, én nem sokat játszottam most ezen, köszönhetően annak, hogy beleestem egy zombie spawner mellé, és nem bírtam visszaszerezni a cuccaimat...
Picit elment a kedvem tőle.
Játszik rajta valaki?

(#25315) kisi


kisi
aktív tag

Sziasztok!

Volna ötletetek arra, hogy miért hasal el minden telepítés, amit twitch alól akarok feltenni?
A legváltozatosabb hibaüzenetek jönnek...
Gépresi, twitch kilog, és twitch minecraft indító átállítás (jarra, meg vissza megvolt..)

(#25316) Amur válasza kisi (#25315) üzenetére


Amur
addikt

Szerintem szedd le a twitch-et, és csinálj egy tiszta telepítést.
Én is csináltam a napokban egy ilyen akciót, mert nagyon teleszemetelt már mindent.
Egy normális uninstall progival csináld.
(Iobitnek is van elég jó free)
miután újratelepítettem minden jó.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#25317) PeL


PeL
addikt

Üdv újra. Most jutottam el addig hogy meglett eredetiben a játék (ne üssetek érte :DDD)... Ott tartok hogy beregeltem a kulcsomat a Minecraft.net-en (javásat vettem elvileg). Innen hogyan tovább? Ha ez gyakran visszatérő kérdés, előre is elnézést kérek...

Modpackokhoz elég csak a Twitch klienst használni? Hogy tudom megoldani azt hogy ne a C:\ meghajtóra települjenek fel a modok és packok? HDD-t használnám inkább a játékhoz mert több GB-os mentések is lehetnek ugye, több modpack egyidejű használatánál meg elég nagy adatmennyiségek össze tudnak jönni gondolom, ki szeretnék jó párat próbálni, az SSD-n meg nincs túl sok hely ehhez sajnos... Tehát egyidejűleg akár több és különböző verziójú instance-ok is lennének fent. Kivitelezhető ez valahogy?

[ Szerkesztve ]

(#25318) #56573440 válasza PeL (#25317) üzenetére


#56573440
törölt tag

leszeded a klienst, és jobb felül a kis ember ikonra klikk, beállítások, minecraft alatt adhatod meg hova dolgozzon. Leszedsz egy packot és amikor indítod bejelentkezel az accal, aztán annyi. legalábbis emlékeim szerint, ezer éve nem kellett már bejelentkeznem twitch-be :D

[ Szerkesztve ]

(#25319) apatyas válasza PeL (#25317) üzenetére


apatyas
Korrektor

Tviccs pics.rúgása: bal felső sarokban 3 vonalkánál indulj, file-settings. De tapasztalatom szerint szétszóródik a minecraft több mappába is, már eleve az új típusú saját launcherje miatt (ezt indítja el a tvics is). A régi launcher kizárólag az %appdata%\.minecraft -ba pakolt...
Ha az accountod megvan a minecraft.net-en, akkor vagy a tviccs által indított, vagy a kézi java launcherbe kell majd beírni.
Még a soksokmodos single játékok is párszáz megáig érnek csak nálam. Minél többmindent alakítasz át a terepen, annál nagyobbak lesznek a régió fájlok, nagyjából a különbözetet írja le a seed által generálthoz képest.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#25320) PeL


PeL
addikt

Köszi mindkettőtöknek!

(#25321) PeL válasza kisi (#25315) üzenetére


PeL
addikt

Nálam is eldobálja ugyanezzel a hibával, Enigmatica 2 Expert-nél... :)

(#25322) PeL


PeL
addikt

Na megoldottam minden fenti problémát úgy néz ki a MultiMC progival. Pofon egyszerű használni, sikerült is beállítani mindent, modpackot is 2-3 kattintással lehet telepíteni és mindent oda pakol és tölt le ahol maga a MultiMC is van, még az alap minecraft dolgait is. Érdekes hogy a Twitch appból nem tudtam telepíteni az Enigmatica 2-t, ez meg simán lehúzta csak le kellett tölteni a legutolsó verziót a modpackból ami fent van Curse-n.

(#25323) Amur válasza PeL (#25322) üzenetére


Amur
addikt

A multiMC nagy királyság! évekig használtam. kizárólag lustaságból tviccselek. de ha problémák lennének én is mennék oda. Pláne hogy a saját pakkomat már csak magamnak fejlesztgetem, jó ideje nem frissítettem a twitch-en.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#25324) kisi válasza Amur (#25323) üzenetére


kisi
aktív tag

Hmm, érdekesen hangzik, mi jót változtattál a legutóbbi óta?

Köszömöm a tippeket, egyenlőre időhiány / lustaság miatt marad a MultiMC nekem is...

(#25325) PeL válasza Amur (#25323) üzenetére


PeL
addikt

Én csak most látom először de már meg is győzött az első 5 percben miután néztem róla egy rövid bemutató videót és felraktam. Amit olvastam róla negatívumot az pont az hogy saját modpackot körülményes benne összerakni. Ezt úgysem terveztem, szal nekem tökéletes. Twitch app így tényleg teljesen mellőzhető.

(#25326) Amur válasza PeL (#25325) üzenetére


Amur
addikt

én saját modpack összepakolására használtam. Arra is tökéletes. Csináltam róla videót is régen.
Apropó videó, van új a hardcore videó sorozatomban(tegnapi, mai premierrel)
[link]
kicsit bénán, de megölöm benne az ender dragont. :D

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#25327) PeL válasza Amur (#25326) üzenetére


PeL
addikt

Láttam megszenvedtél vele rendesen :DDD Moddoltban mire eljutok az End Dragon-ig mindig van valami repülési módom (jetpack, gyűrű akármi) amikkel amúgy nem igazán kihívás megölni, bele se gondoltam ezek nélkül mekkora szívás lehet minden oszlopra fel pillarozni magad, aztán félúton vagy majdnem az oszlop tetejénél odajön a sárkány és lever onnan :D

[ Szerkesztve ]

(#25328) PeL


PeL
addikt

Én meg mondom meglesz eredetiben a játék, majd milyen jót fogok játszani szervereken, na de szomorúan konstatáltam hogy pl. Enigmatica 2 Expert-es szervert egyszerűen már nem lehet találni. Talán egy szerver van, felmentem a honalpjukra de egész kis lista van ott banolt itemekről, amiket gondolom nem lehet használni, köztük az általam favorizált ME Conduit is többek között... Nyilván már mindenki által rendesen kijátszott pack, én is elég sokáig eljutottam benne törtben de szívesen újrakezdeném egy szerón. Ha lenne... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25329) Amur válasza PeL (#25327) üzenetére


Amur
addikt

Igen, tech packban alap hogy tudj repülni.
Ez egy hardcore packnak indult, és bár van benne opció repülésre, de iszonyat keményen farmolható csak ki.(mobok dobják a totemet hozzá).
Meg amolyan vanilla közeli állapotban akartam kinyírni a sárkit.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#25330) kisi válasza PeL (#25328) üzenetére


kisi
aktív tag

Nagy kedvencem az E2E, mert kellően nehéz, és van benne minden, ami bejön a modpackokban..

Most még Mc eternal fut, de később ha befejeztük (sajna nem sok idő jut rá) én tuti akarok indítani egy E2E szervert

(#25331) PeL válasza kisi (#25330) üzenetére


PeL
addikt

Arra majd akkor valszeg jönni fogok :K

(#25332) Nereyn


Nereyn
tag

Sziasztok!

Tudnátok valami egyszerű, csapatban játszható modpacket ajánlani ? Haverokkal játszanánk viszont tapasztalat a 0 körül van nekik modok terén :D ha van quest az nem lenne hátrány :)

(#25333) janos1988 válasza Nereyn (#25332) üzenetére


janos1988
addikt

Ftb Academy.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#25334) Nereyn válasza janos1988 (#25333) üzenetére


Nereyn
tag

Ránézek, hogy milyen, köszönöm :)

(#25335) PeL válasza janos1988 (#25333) üzenetére


PeL
addikt

Ennek az alap ötlete tényleg baró, viszont kihagytak egy csomó alap tech modot, pl. nincs benne Ender IO, Mekanism, Applied Energistics 2, RFTools és még lehetne sorolni, ezeket rengeteg modpack használja... Ebből a szempontból lehet jobb lenne az Enigmatica 2 (normal verzió, nem Enigmatica 2: Expert), vagy esetleg ha megnézték az FTB Academy-t, kövinek mindenképpen ezt ajánlanám.

[ Szerkesztve ]

(#25336) Nereyn válasza PeL (#25335) üzenetére


Nereyn
tag

A Mekanismot sajnáltam is hogy nincs benne meg az Ender io, de amúgy jól össze rakott pack, az elején egy alapos tutorial van ami ad egy jó alap fogalmat, a JEI, Thermal Exp szervóiról és még egy pár dologról majd szabadon enged a világba, de annyira alapos a quest book, hogy nem tudsz megakadni benne 😀 tényleg teljesen kezdőknek van összerakva az FTB Academy. Ha lesz nekik még kedv utána majd keresünk valamit ami megfelelő lenne, amiben több tech mod van ami komplexebbé teszi.

(#25337) PeL válasza Nereyn (#25336) üzenetére


PeL
addikt

Ezért írtam az Enigmatica 2-t :) Én pont az expert változatával játszottam mielőtt meglett az eredeti Minecraft. A fő különbség a normal és az expert változat között hogy bonyolították a recepteket és teljesen átfedik egymást a modok, szinte minden egyes modot használni kell hogy előre tudj haladni a progressben.

Plusz a normal változatában is benne van minden népszerű tech és magic mod is (a fent említett Mekanism, Ender IO és Applied Energistics 2 is többek között), ehhez a változathoz részletesebb quest könyv is van ami kitér olyanokra is néhány helyen ami az expert questbook-jában nincs benne (pl. expertből hiányzik a teljes Applied Eenergistics 2 fejezet ami a normalban viszont benne van). Szám szerint az expert-ben 650 körül van a questek száma, normalban viszont 800 körüli... Emiatt az Enigmatica 2 normal változata is elég kezdő-barátnak mondható és szokták is ajánlani mindenhol, ugyanúgy kötetlen a játék, bármelyik modba bele lehet vágni, a legtöbb nagy modhoz questek is vannak amik bemutatják a modokat. Szerintem mindenképp tegyetek vele egy próbát ha végeztetek az FTB Academyvel...

Itt található az Enigmatica 2

[ Szerkesztve ]

(#25338) Nereyn válasza PeL (#25337) üzenetére


Nereyn
tag

Ismerem és játszottam is az Enigmaticat expert módban, majd ha lesz kedvük lehet ránézünk, ha nem akkor folytatom az FTB Interactions-t 😀 de ez még soká lesz, főleg hogy szeptembertől tudunk normálisan összeülni csapatni

(#25339) PeL válasza Nereyn (#25338) üzenetére


PeL
addikt

Akkor sorry, azt hittem te is kezdő vagy moddoltban :DDD

(#25340) Nereyn válasza PeL (#25339) üzenetére


Nereyn
tag

Semmi baj :D annyira nem mondanám profinak, de kezdőnek se :D

(#25341) csoki válasza haverkulum (#25305) üzenetére


csoki
senior tag

követtem a topicot, de rég írtam már :)

felőlem lehet új modpack is, vannak már 1.15-sek is akár, de nekem mindegy, ahogy gondolod/gondolja a társaság (nekem nincs időm/kedvem jó pár hónapja mc-zni :( )

(#25342) Nagus


Nagus
senior tag

Kérném a PH vanilla szerver netherjének törlését, hogy 1.16-os generálódhasson. :))

(#25343) #56573440 válasza Nagus (#25342) üzenetére


#56573440
törölt tag

Tudsz új területet generálni ha elég messze mész ;)

(#25344) haverkulum válasza Nagus (#25342) üzenetére


haverkulum
aktív tag

Rendben, ma intézem :)

(#25345) Teaway válasza haverkulum (#25344) üzenetére


Teaway
veterán

Az ottani építkezésekkel mi lesz?

Nincs itthon csokid??

(#25346) Nagus válasza Teaway (#25345) üzenetére


Nagus
senior tag

Van olyan aki épített a netherben? Én eléggé bejártam és gyors utazásképpen használtam pár távoli szomszéd épített portálját, de épített dologgal nem találkoztam a netherben.
Amúgy 1.16 óta mindig amikor átmegyek az első 1 percben bődületes lag van nálam.

[ Szerkesztve ]

(#25347) haverkulum válasza Nagus (#25342) üzenetére


haverkulum
aktív tag

Szia, most tudtam megcsinálni, sry a kis csúszásért, kapott egy friss nethert a Vanilla szerver :)

(#25348) Teaway válasza Nagus (#25346) üzenetére


Teaway
veterán

Csak elméleti kérdés volt, nincs gyakorlati rálátásom a nether-re.

Nincs itthon csokid??

(#25349) Nagus válasza haverkulum (#25347) üzenetére


Nagus
senior tag

Megszűnt a tapasztalt nether lag és überbrutál jó lett. :) Kicsit nehezebb lett, mint volt és a varacskos disznók aranyosak és ontják a húst. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#25350) PeL


PeL
addikt

Infinity Evolved: Reloaded

Az eredeti 1.7.10-es Infinity pack-ot átírták 1.12-re, már benne van elvileg az expert mód is... Lehet teszek vele egy próbát majd, mivel ez volt az első expert pack amivel játszottam és jó emlékeim vannak róla :DDD

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.