Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24901) haverkulum


haverkulum
aktív tag

Nem tudom mit csináltatok a TCP szerveren, logban azt látom, hogy elfogyott neki a ram majd nem sokkal később valami SpongeAPI-s error üzenetet dob és crashel. Megkínáltam még egy kis rammal, 6 helyett 16, meglátjuk ez elég lesz-e neki :)

(#24902) Sanyaaa26 válasza haverkulum (#24901) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Szia, semmit, én épp sütöttem anyagot amikor megállt, bár a lag végig jellemezte sajnos.

(#24903) Amur válasza Sanyaaa26 (#24902) üzenetére


Amur
addikt

Most is az volt. Felmentünk Antival, először elkezdett laggolni, nem tudtunk megnyitni ládát, invet semmit, aztán timed outtal kidobott..
Netherben gyanakszunk valamire. Azt mondja Anti mindig akkor kezdődött mikor onnan visszajött.
De valami egyértelműen felzabálja a ramot.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24904) athos79


athos79
tag

Amikor visszajövök netherből akkor áll le a szerver. :W .... fogalmam sincs miért :F :F... ha újraindul a szerver, kiszedem az ottani quarryket, és meglátom akkor mi csinál..

Viszont az az auto-restart tényleg jól jönne...

[ Szerkesztve ]

It's not a bug - it's a feature!

(#24905) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Akkor megvan a bűnös, nekem odaát semmim nincs :D

(#24906) athos79


athos79
tag

Nemtudom, mert overworldben nincs probléma. Ha átmegyek netherbe akkor sincs. Viszont amikor visszajövök akkor már van. Hiába gondolkodok, ugyanúgy van minden mint ezelőtt, amikor nem volt probléma.... Először arra gyanakodtam, hogy a quarryk akadnak rá valami hibás blokkra mert tegnapelőtt újraindítás után visszaállt az egész terület (a keszedett blokkot és a lerakottak is) pár perccel azelőttire - viszont most meg mentek. Amire még gyanakodok, mindkétszer azelőtt futtattam le a fixereket, mielőtt visszajöttem volna overworldbe. Ha megint vissza fog állni a terület, akkor azzal van a gond.
Mindenképp keresek valami messzi területet normál világban, és ott fogok quarryzni...

[ Szerkesztve ]

It's not a bug - it's a feature!

(#24907) Nagus


Nagus
senior tag

Elég érdekes a vanilla szerver, olyat produkál amit nem igazán tapasztaltam soha! Gyakorlatilag nem találkozok endermannel pedig kellenének a gyöngyök, még 40-es szinten sem spawnol... A raidek és fosztogató őrjáratok viszont dögivel vannak...

(#24908) haverkulum válasza Nagus (#24907) üzenetére


haverkulum
aktív tag

Ha gondolod frissíthetem mögötte a spigotot, az és egy restart lehet picit segít neki, az a szerver szerintem elég régóta megy érintetlenül :DDD

(#24909) Nagus


Nagus
senior tag

Amikor elkezdtem építkezni a helyválasztás után akkor pár darabbal találkoztam, azóta meg semmi több hónapja. Próbáljuk meg a frissítést, köszi. :)

(#24910) janos1988


janos1988
addikt

Ha single playerbe akarom megnyitni a g-portal által hostolt játékot azt, hogy tudom megtenni? Nem találok külön save mappát.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#24911) athos79


athos79
tag

Hölgyeim és uraim!
Bemutatom a Shard of Laputa nevezetű cuccot... én sajna nem ismertem, és rájöttem, hogy nem szerencsés ismeretlen dolgokkal játszani bent a házban :W :W :W :O

Felmozgatta a fele házam.. legalább copyzta volna :DDD

[ Szerkesztve ]

It's not a bug - it's a feature!

(#24912) #89309696 válasza athos79 (#24911) üzenetére


#89309696
törölt tag

Black használta anno sokat. Jó cucc.

(#24913) athos79 válasza #89309696 (#24912) üzenetére


athos79
tag

Hát nekem annyira nem jött be így elsőre... energiarendszernek fele lent, fele fönt. Az akku fönt - a sav belőle lent, pulverizer lent - a kemence mellőle fönt, autocraft rendszer kétfelé szedve, stb, stb.. :((
Hát de tényleg én voltam a hülye, ennyi... :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

It's not a bug - it's a feature!

(#24914) apatyas válasza athos79 (#24913) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ez vmi botaniás pálca, nem? Majd megnézem bent is.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#24915) #56573440 válasza athos79 (#24911) üzenetére


#56573440
törölt tag

Jaja, hát előtte érdemes nézni mit tud :D Én egy falut löktem fel poénból egyszer.

(#24916) Karibaba válasza #56573440 (#24915) üzenetére


Karibaba
aktív tag

Jól néz ki :) :)

Projekt Torque online MMO

(#24917) Amur válasza Karibaba (#24916) üzenetére


Amur
addikt

Classic szeró offline lett valamiért. Most akartam fellépni, de nem sikerült.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24918) Sanyaaa26 válasza Amur (#24917) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Igen nem voltam fent, de látom megfeküdt, más kérdés nem tudom van e esély rá
OpenPeripheral nevű modot esetleg betenni. Sajnos nélküle esélyem nincs monitorozni a tartályaim szintjeit computercraft-al. Ezen görcsölök két napja

(#24919) Sanyaaa26 válasza Sanyaaa26 (#24918) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Most jobban megnézve azt hiszem nincs 1.12.2 re sajnos

(#24920) csoki válasza Amur (#24917) üzenetére


csoki
senior tag

anti volt csak fent :)

(#24921) athos79 válasza csoki (#24920) üzenetére


athos79
tag

Kivételesen: "nem én voltam" :DDD :DDD :DDD
Bázison, séta közben kivágott - semmit, nem indítottam, semmit nem raktam le, nem sokkal azelőtt léptem be...
Viszont lehet nagyobb a baj, haver 2,5 órája írta, hogy pár percen belül indíta....

It's not a bug - it's a feature!

(#24922) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Nem volt egyszerű mire megtaláltam hogy tudom monitorozni a folyadékokat, lényegében bármilyen tárolórendszerből, opencomputers moddal meg lehet csinálni, elvileg most olvasom energiát is tud mérni EU, RF stb

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#24923) Amur válasza Sanyaaa26 (#24922) üzenetére


Amur
addikt

méhészkedsz is? (liquid dna)
Majd akkor csereberélünk ha én is beindulok vele.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24924) Sanyaaa26 válasza Amur (#24923) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Ez egyelőre offline teszt, régen méhészkedtem lehet majd itt is bele ásom magam csak azt a fránya reaktort így már be tudom fejezni, folyadékokat látom majd rendesen mi meddig van feltöltve stb..

(#24925) kisi


kisi
aktív tag

Sziasztok
A classic pack-os szerón próbáltam tegnap este /ma reggel egy quarryt beizzítani, de nem igazán sikerült:
A koncepció a következő volt:
Netherben egy buildcraftos pump, 4xredstone engine-val termel közvetlenül a pump tetejére tett ender tankba.
A tengerparton letett quarry, egy tengerből termelő pumppal közvetlenül buildcraftos wooden - majd sandstone fluid pipe.on át ad vizet két combustion engine-nek,
egy letett ender tankból a láva szintén hasonló csövön lávát juttat a motorokba..

Csakhogy, egyik folyadék sem jut el a motorba...
mintha nem kötne bele a buildcaftos cső a bulildcraftos motorba????
Egyszemélyesen kipróbáltam thermal-os cső - servo kombóval, a vizet betöltötte, de az ender tankból nem volt hajlandó kiszedni a lávát...

Nektek milyen módon működik ez a rendszer?

(#24926) Amur válasza kisi (#24925) üzenetére


Amur
addikt

én először magmatic dynamokkal hajtottam(6db), energy converter moddal csináltam belőle BC energiát az RF-ből, azokba ugye a thermalos csővekkel gond nélkül megy a láva.
Utána mikor már transmutation tabletből tudtam kirántani a redstone-t kis túlzással korlátlanul akkor 2db fejlesztett enervation dynamoval ment. Abba vagy ender chestből vagy teleport pipe-ből tudod a redstone-t diktálni.
BC itt nagyon bugos..a pipe-ok is... 1.12-re szerintem nem is készült BC, ez csak valami portolás..nem túl sikeresen. Ha lehet kerülöm benne a BC dolgokat, amennyiben van más megoldás. Persze quarryzni szeretek, ezért a thermalos dynamokkal hajtás lett mellé. Így nekem gond nélkül ment.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24927) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Valaki valamit hallott a pakkról? Mi a gond?

(#24928) Sanyaaa26 válasza haverkulum (#24901) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Szia, meg kell kérdezzelek nem lehetne vagy az auto restartot megoldani, vagy valahogy azt hogy valaki rajtad kívül is tudjon egy restartot csinálni ha valami nem oké? Ezt már többször kérdeztem, pedzegettük az auto restartot de nem kaptunk választ, köszi előre is.

(#24929) Amur


Amur
addikt

Srácok! A winchesterem egyik rejtett bugyrában megtaláltam a Tali féle vanilla szerver mentését. Be is töltöttem, és berepkedtem a bázisokat. Van akinél jártam annakidején és felismertem(Balto,Apaty,Black), de a központi vasútpályaudvar tábláiról valamiért a nevek nem töltődtek be, így a többieké nincs meg hogy ki-kié.
Nem is ez a fontos, hanem hogy ezeket a bázisokat le szeretném videózni, és feltölteni a youtube-ra úgymond "elmenteni emléknek". Akinek kifogása van ellene, szóljon, és az ő építményeit kihagyom. Valószínű nem egy videóban lesz, így még az is megoldható hogy utólag leveszem ha az a kérés! Ez szerintem így fair hogy megkérdezem. Nem fogok beszélni sem benne, nem írom ki hogy ki építette, zene megy majd alatta.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24930) csoki válasza Sanyaaa26 (#24928) üzenetére


csoki
senior tag

privátot írtatok neki?
arra hamar szokott válaszolni, fórumot nem biztos, hogy nézi mindig :)
ettől függetlenül napi 1 restart hajnalban az mc szervereken nem árthat, úgy legalább max 1 napig nem megy a szerver, persze csak ha nem komolyabb a baj :)

(#24931) Sanyaaa26 válasza csoki (#24930) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Anti tegnap egy óra felé írt, de fentebb írta is

(#24932) haverkulum


haverkulum
aktív tag

Sziasztok, szerver újraindítva, sry, hogy nem reagáltam hamarabb, kicsit szétszórt voltam a napokban. Nem tudom mitől vannak ezek a crashek/laggok, korábban 1+ éven keresztül nekünk semmi gond nem volt vele :S

Az auto restartot meg sokszor kértétek, sokszor megígértem de egy lusta disznó vagyok, de meg fogom csinálni valamikor :DDD

(#24933) Amur válasza Amur (#24929) üzenetére


Amur
addikt

Első videóban a saját régi vanilla bázisom járom be:
Premier ma du. 4-kor: [link]
Ne maradjatok le! ;)

Bármelyik PH szerón, bárkinek a bázisát szívesen videóra veszem, erről akarok egy sorozatot indítani(illetve a saját régi bázisommal meg is teszem ma négykor).
Aki szívesen közkincsé teszi a bázisát, építési ötleteket adva a nézőknek, szóljon, itt, privátban, vagy a szerón! :)

Reméljük nincs semmi komoly gond Haverkulumnál, mert tényleg reagálni szokott gyorsan! Apropó, ha olvasod, és nem gond, akkor az egyik részben a te bázisod is bejárnám, videóra rögzíteném!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24934) Sanyaaa26 válasza haverkulum (#24932) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Köszi, nem tudom mennyien játszottátok, most azért izzasztva van. Auto restartot előre is köszönjük, egyszer csak rá veszed magad :D

(#24935) Sanyaaa26 válasza Amur (#24933) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Ez jó dolog, az a baj én funkcionálisan epítkezem közel sem olyan szépen mint ti, nem video kompatibilis a bázis :)

(#24936) athos79 válasza Amur (#24929) üzenetére


athos79
tag

1.7.5-ös MC? Most vonatozgatok benne, azért nem volt ez semmi kézzel kiásni/megcsinálni, már el is felejtettem... :Y :Y Lehet megérne egy próbát 1.15 alatt elindítani...
Viszont nálam a ládák is üresek nemcsak a táblák...

It's not a bug - it's a feature!

(#24937) csoki válasza Sanyaaa26 (#24934) üzenetére


csoki
senior tag

rászabadult a kemény mag (anti leginkább), aztán 2 hét alatt annyit bányászott mint haverék 1 év alatt :DDD

(#24938) Amur válasza athos79 (#24936) üzenetére


Amur
addikt

Nekem a ládákban itt ott van tartalom. (de nekem újabb verzió van meg, valami 1.11-et ír.)A táblákat nem is értem verzióváltásra miért érzékenyek..lehet máshol fájlban tárolják a ráírt szövegeket, és ahonnan olvasná ott ugye nincs semmi.
Bizony ez a földalatti vasutas dolog jó kis időtöltés volt. Főleg ha Gery valami helyenként 20x20-as alagútjait nézzük..az nem semmi!
Egyik bázisra elindultam vasúttal, nem tudtam kié, de kb. 25percig ment mire odaértem. Közben ki is mentem kávézni! :D
Ott még nem tinkerses 4x4-el ment mint most pl. a classicon csinálom..Igaz egy full enchantos csákánnyal azért lehetett pörgetni, de elég sokat kellett javítani mert mindig túlszaladt, és elbontotta azt is amit nem kellett volna.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24939) athos79 válasza Amur (#24938) üzenetére


athos79
tag

Na, eszembe juttott, hogy anno ott voltak problémák verzióváltásoknál, és 1.7-től kipróbáltam mindet... Ami érdekes, hogy a gurdian farmnál rendben van minden 1.8 fölött - ládák, táblák minden. Máshol nem. (na az sem 2 nap volt megcsinálni, nem hiszem hogy mégegyszer belevágnék... jóóóóó messze még Gery bázisától is :DDD, megy oda is vasút az óceán fölött)
Lényeg a lényeg: 1.11.2-őn tökéletes minden :C :C (legalábbis amit körbeszaladtam netherben is és overworlben is az rendben van, táblák-ládák-mobfarmok)
Valahol lennie kell zombie pigman farmoknak is - ha jól emlékszem ezen a mapon én és még valaki épített, meg talán endermanfarm is van az endben.

[ Szerkesztve ]

It's not a bug - it's a feature!

(#24940) Amur válasza athos79 (#24939) üzenetére


Amur
addikt

Van enderman farm. Azt Black csinálta, rájártam rendszeresen pearl-ért.
1.11.2 lehetett az utolsó verzió amin futott Talinál.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24941) #89309696 válasza Amur (#24933) üzenetére


#89309696
törölt tag

Az enyémet belerakhatod, nem hálószoba ez, hogy bármi titok lenne benne. :D
Többet már senki nem fog vele játszani úgy se, nekem is megvan a mentés amúgy.

Az a nagyon hosszú vasút Föccer egyik kivilágított területére ment, illetve Buster egyik házához.

[ Szerkesztve ]

(#24942) athos79 válasza #89309696 (#24941) üzenetére


athos79
tag

Biztos vagy te benne? ;] ;]
Már mászik felfele a szerverre, úgy néz ki a dynmap is OK lesz... :D :D
Verzsön 1.15.2, aki akar nosztalgiázni az PM - érdeklődés esetén hagyom ameddig csak akarjátok....
Ja, a nagyon hosszú vasút szerintem az én guardian farmomhoz vezet (Föccer is besegített jócskán), singleben végigmentem, vagy perc volt - viszont szerintem a vasutat Gery építette - én netheren keresztül tettem elérhetővé...

[ Szerkesztve ]

It's not a bug - it's a feature!

(#24943) #89309696 válasza Amur (#24940) üzenetére


#89309696
törölt tag

A hardcore pakkod modjaival indítottad el a vanilla mapot? Ha bugok vannak akkor nem kell tovább keresni miért.

[ Szerkesztve ]

(#24944) Amur


Amur
addikt

A saját modpackomban töltöttem be, nem volt így sem gond.
A sarokban megjelent az egyik modnak köszönhetően hogy day 13287
az egész komoly szám.
kicsit komolytalan átszámolás eredményeképpen:36 minecraft év. :)

Lehet igazad van, amúgy Farkas koma, ha sima vanillába töltöm be akkor bugmentes lett volna!
Pl amikor kinyitottam egy ládát, én a játékban üresnek láttam, mikor visszanéztem a videót akkor meg látszott hogy tele van cuccal. :)

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24945) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Lassan jöhet a scrap gyártás, azután az UU matter, Mk2 Anti matter relay nem bírja

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#24946) Zolix


Zolix
tag

Sziasztok!

Ps4-en minecraftoztunk eddig osztott képernyős módban. De az új frissítés után nem találjuk, hol lehet offline módba rakni, mert így csak bejelentkezve lehetne játszani.
Ahhoz meg másik ps fiók kellene...
Valaki tudna segíteni?

(#24947) SmallWill


SmallWill
csendes tag

sziasztok! szerintetek melyik mod a legjobb?

privát üzenetre illik válaszolni :)

(#24948) Amur válasza SmallWill (#24947) üzenetére


Amur
addikt

Ez így elég általános kérdés.Elég sok, és elég sokfajta mod van.
Valamire keresel modot, vagy csak kiváncsi vagy melyiket szeretjük ha benne van a packokban?
Én a kényelmi modokat szeretem, amelyek az ismétlödő, unalmas, vagy nehezen végrehajtható, aprólékos dolgokat könnyítik meg.
Szeretem ha a ládákon túl van itemtárolásra további opció(AE,storage drawers,refined storage,EZ storage)
Teleport "kapus" modokat is szeretem, ne tartson hosszú unalmas percekig utazgatni.
Ebből a telepad a waystones,illetve a mekanism kapuja a kedvencem.
A trash slot nagyon hasznos, utálom ha nem tudom kidobni rögtön a szemetet, és fogja az értékes slotokat, vagy ha kidobom még napokig ott lebeg ha nincs betöltve a terület.
A builders wandok is tipikus kényelmi modok.
A mystical agriculture és a projectE régóta kedvencem.
Tech modokból a már említett mekanism , actually additions,és az enderIO valamint imádok quarryzni, és csak ezért a buildcraft.(a körülményes cuccait, pl. a lézert utálom viszont)
more overlays a kivilágítatlan területek mutatása miatt.
Térkép modból sokáig nem szerettem, mert bugos volt, de mióta minden rendben vele a journeymap alap.
Szeretem a lootbags modot, simple jetpack, everlasting abilities modokat. :)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24949) Amur


Amur
addikt

Bázisbemutató sorozat következő részének premierje hamarosan(16:15)
[link]
Fehér Farkasunk figyelmébe különösen ajánlom! Ha el akarja majd adni az ingatlant, csak linkelje ezt a videót! ;)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24950) #89309696 válasza Amur (#24949) üzenetére


#89309696
törölt tag

Jó lett főni. Így visszanézve nem lett túldekorálva a ház, mint egy tehén olyan dagadt. Későbbi házaim azért sokkal szebbek ennél, a spigotos vanilla szerón az északi stílusú ami már nem fut, mert újra lett generálva, az sokkal szebb lett. Meg pár modos szerón az U alakú kúriák amiket csináltam azok is esztétikailag sokkal jobban sikerültek.

Volt vagy 300 entitás a birtokon, azok elbugoltak. Meg még néhány cucc hiányzik ahogy látom. A templom tetejében kincsek vannak.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.