Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24551) Amur válasza jonnyjoker01 (#24549) üzenetére


Amur
addikt

Az egy demoját próbáltam, de ahogy nézek vidiket, a kettő mérföldekkel összetettebb.
az hogy a realitásra törekszik, meg kifejezetten tetszik. Semmi mágia, még az eszközök fejlődését is próbálja reálisan összehozni. szerintem teszek vele egy próbát.
Az az 1300 ft nevetséges összeg, egy ilyen játékért!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24552) jonnyjoker01 válasza Amur (#24551) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nekem az évek alatt 100+ órám már biztosan összejött, nekem teljesen megérte. Minecraftot is megvettem még az előző telefonomra, de kértem visszatérítést, mivel a snapdragon 845-tel is laggolt össze vissza.

Más: megjelent a Minecraft Earth béta Androidra is ha valakit érdekel:D

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#24553) alakesh válasza jonnyjoker01 (#24547) üzenetére


alakesh
tag

Barátok realmje miatt most rákényszerültem arra hogy win10 verziót használjak, hát kb. az összes automated farmom kuka, mert nem úgy működnek a dolgok, mint a javásban...

(#24554) Geryson


Geryson
addikt

Sziasztok! A fiam kezdett el most játszani és Forge-ot akar installálni. Honnan szedjük le? Ha modokat rakok fel ezek után, akkor honnan szedjem őket, hogy lehetőség szerint ne vírust kapjak le? :R

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#24555) #56573440 válasza Geryson (#24554) üzenetére


#56573440
törölt tag

Szia.

Forge

Modpackok innen, a twitch launcherbol főleg.

(#24556) #56573440 válasza #56573440 (#24555) üzenetére


#56573440
törölt tag

(#24563) kisi


kisi
aktív tag

Azt hiszem, sikeresen kifagyasztottam a Ph szervert...
Szeintem nincs felkészülve a Builderből készült quarry gyorsaságára...
Kb 5 másodperc alatt kapta ki a 30 x 30 x 100 kockás területet... :P

(#24564) haverkulum válasza kisi (#24563) üzenetére


haverkulum
aktív tag

Újraindítottam :U

(#24569) apatyas


apatyas
Korrektor

Üdv!
A nyitó hsz szerkesztési folyamataként, elkészítettem egy friss bejegyzést Netpetié helyett a modok kezeléséről, olvassátok-véleményezzétek:
[link]

Ja. nem említettem meg benne egy darab modot sem.. pótolandó.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#24570) kisi válasza apatyas (#24569) üzenetére


kisi
aktív tag

Szerintem egész jó lett, de fog ez még egy kicsit alakulni..
Pld javasolnám a kézi telepítésnél nem csak az aktuális forge verziót kiemelni, mert néhány modpack csak a megfelelő verzióval fut, ami nem feltétlenül az aktuális legújabb.Szerintem bele kellene írni, hogy pld ha nem fut, akkor a cruse oldalán érdemes csekkolni a verziót, hogy mit kér..

Más:

E2e : Szerintetek milyen quarryt lenne érdemes használni, ami nem terheli le a szervert a gyorsaságával?
Gyk most wireless energyvel, ender chestbe dolgozna deep&dark-ban, dragonite ore és egyéb finomságok után...
Nem akarnám túlzottan leterhelni vele a szervert, de jó lenne belátható időn belül dolgozó verzió belőle, nem akarok teki-vel szórakozni...
A jelenlegi a RFtools os builder, quarry carddal. kb 25 darab szélerőmű küldi neki a kraftot...

[ Szerkesztve ]

(#24571) kisi


kisi
aktív tag

egy ujraindítást lehetne kérni a Ph szerverre? leállt...

(#24572) haverkulum válasza kisi (#24571) üzenetére


haverkulum
aktív tag

Megtörtént, köszi, hogy jelezted - ilyen esetben ha pár percen belül nem reagálok nyugodtan írjatok privátot, akkor kapok róla emailt és tudok ugrani :) A megoldás már a célegyenesben, beszereztük a + memóriát, már csak idő kérdése, hogy fel tudjunk menni Budapestre beszerelni a szerverbe és akkor ezek a random összeomlások megszűnnek :)

(#24573) #89309696 válasza haverkulum (#24572) üzenetére


#89309696
törölt tag

Beállíthatsz ide is email értesítőt. Annyira kicsi a forgalma a topiknak, hogy a kommentek fele úgy is a szerverről fog szólni.

(#24574) haverkulum válasza #89309696 (#24573) üzenetére


haverkulum
aktív tag

A többi szerver, a munka és az ügyfelek miatt kapok így is elég értesítőt, nem szeretnék minden hsz-ről ha valaki bekérdez a játék miatt, remélem megérted :)) Persze ha gond van akkor ugrok szívesen a ph-s szerver miatt, azt jobban szívemen viselem :DDD

(#24575) kisi válasza haverkulum (#24572) üzenetére


kisi
aktív tag

Köszi szépen.
Az az igazság, hogy nem volt sürgős, kis szünetet kellett úgyis tartanom a nagy pink slime csépelés közben...
Szerver, rettegj, jön a dimension, és a rocket projekt! :D

(#24576) haverkulum válasza kisi (#24575) üzenetére


haverkulum
aktív tag

Vagyis én is rettegjek, hogy sok restart kell? :DDD

(#24577) apatyas válasza haverkulum (#24576) üzenetére


apatyas
Korrektor

Kisi még nem érte el Black szintjét = szerver elhasal a harmadik napon, mert túlterhelik a gépek.
De jó úton halad :D
Mit harmadik, második este.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#24578) kisi válasza haverkulum (#24576) üzenetére


kisi
aktív tag

Azért annyira nem vagyok veszélyes..
nem terhelem nagyon, mert akkor várni kell :P
mondjuk,. hogy ha kész lesz a dimension , akkor nem tudom mit tesz a szerver, amikor először kell majd legenerálnia egy új világot...

(#24579) janos1988 válasza kisi (#24575) üzenetére


janos1988
addikt

Kitartást a rocket projeckthez! :))

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#24580) Geryson válasza #56573440 (#24556) üzenetére


Geryson
addikt

Köszönöm-köszönöm! Bocsánat a késői válaszért! :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#24581) kisi


kisi
aktív tag

Azt hiszem, egy sima mezei blizz vadászattal sikerült lefagyasztanom a szervert..
Pedig csak kiálltam a jégmezőre éjszaka, de úgy tűnik, sok volt neki..

(#24582) haverkulum válasza kisi (#24581) üzenetére


haverkulum
aktív tag

Újraindítottam.

(#24583) haverkulum


haverkulum
aktív tag

Sziasztok, ma 10:00-tól kb fogalmamsincsmeddig hardveres karbantartás és bővítés lesz a szervergépünkön ezért a prohardveres MC szerver se fog menni, jelezni fogom ha végeztünk, valamikor este felé lesz remélhetőleg :)

Ha már szakmai fórum: viszünk 16db 16GB DDR3 ECC ramot a gépbe (64GB-ról 320-ra bővülünk) + 2db 512GB NVMe SSD-t :D

[ Szerkesztve ]

(#24584) Nagus válasza haverkulum (#24583) üzenetére


Nagus
senior tag

Hello. A vanilla szerveren megpróbálsz egy 1.15-öt vagy 1.15.1-et (persze előtte mentés)? Úgy láttam van már spigot és azt írják kompatibilis visszamenőleg a pluginokkal. Bár ebből kevés van a szerveren szerencsére.

(#24585) #89309696 válasza Nagus (#24584) üzenetére


#89309696
törölt tag

Már van 1.15 is? A mindenit, de el vagyok maradva. Már nem is emlékszem mikor játszottam utoljára. Szerintem Amur modpack volt az utolsó amiben két házat is építettem, az február közepén volt. :(

[ Szerkesztve ]

(#24586) Nagus válasza #89309696 (#24585) üzenetére


Nagus
senior tag

Bizony 1.15.1-nél jár. A snapshotokat most nem követtem, de méhek kerültek a játékba, meg gondolom még pár apróság. Lassan eljutunk odáig talán, hogy évszakok is lesznek.
Én sosem játszottam modosan, egyre gyorsabban fejlődik a játék és ez nekem elég, amúgy is építeni szeretek.

(#24587) haverkulum válasza Nagus (#24584) üzenetére


haverkulum
aktív tag

Mindenképp szeretném majd megnézni a frissíthetőséget, egy neccesebb plugin van, a Vivecraft (néha szoktuk egyik haverral VR-ban kalapálni :DDD ) aminek ahogy nézem még csak 1.14-hez jelölt verziója van de lehet működik 1.15-el is, megnézem majd csak most még nyakig vagyok a configolásban :))

(#24588) haverkulum válasza haverkulum (#24583) üzenetére


haverkulum
aktív tag

Végeztünk a karbantartással, újra elérhető minden szerverünk :) A prohardver szerver remélem innentől nem fog crashelgetni, az eddigi csekély 6GB ram helyett most 16-ot kapott, ha ez se elég akkor van még tartalék bőven :))

Jó játékot mindenkinek :)

(#24589) kisi válasza haverkulum (#24588) üzenetére


kisi
aktív tag

Köszönjük szépen!

(#24590) Chal


Chal
addikt

szerk.: Közben megtaláltam a választ a kérdésre, így inkább nem terhelem a topicot a sok karakterrel, bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#24591) Amur válasza jonnyjoker01 (#24552) üzenetére


Amur
addikt

Majd szükségem lenne pár survivalcraft2 tanácsra.(szerintem nem gond ha itt teszem fel, elvégre egy minecraft klónról van szó, ami androidon konkrétan jobb mint az eredeti).
-érdemes-e új világot kezdenem a 2.2 miatt? (látom hogy betöltésnél írja hogy 2.1-es a világ, és itt szerintem a bejáratlan részek sem az update-nak megfelelően generálódnak)
-egy ördögi körből nem tudok kiszakadni a játékban: amíg nem érem el a 2-es szintet nem használhatok réz eszközöket, viszont a vödör is abból készül, és effektív rye farmot sem tudok nélküle létrehozni.a vadak kinyírnak, max madarakat tudok dárdával levadászni, de abban 20%alatt van a találati arányom, vagyis mindig hamarabb éhenhalok mint 2-es lennék..
ha folyamatosan tököt eszem, beteg leszek, és legyengülök mert állandóan hányok..
mit egyek amíg nem tudok termeszteni normális hatékonysággal?(ugye a kenyérhez is kell a réz vödör...)
-a rothadt ételekből elméletileg compost lesz. gyakorlatilag nekem nem.(lehet azért mert 2.1 a világom, és ez is a 2.2 update része?)
Köszi!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24592) jonnyjoker01 válasza Amur (#24591) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Szerintem jobban illik az Android játékok topikba, de akkor már válaszolok ha itt tetted fel a kérdést :DDD

- ha megnyitod a 2.1 -es világot akkor fel is fog dobni egy üzenetet, hogy konvertálni fog (ezzel megnő a világ mérete, hiszen magasabb a height limit). A koverzió ugyanolyan mint minecraftban, az eddig legenerált dolgok maradnak és csak a friss területeken találhatóak az új dolgok (pl a magas hegyek vagy az új fatípusok).
-erről a szint limitről nem is tudtam, ez valami új dolog? Még nem volt alkalmam lecsekkolni az updatet. Tippek: tó vagy tengerpart köré létesítsd a farmodat. Szerintem viszont egyszerűbb megtámadni egy tehéncsordát, ahol hátrafelé futva kell megölni a bikákat először, utána a többiek könnyen hullanak, a drop pedig bőven elég az első pár nap túlélésére (rothadásra figyelni kell, nem kisütni az összes húst egyszerre stb). Egy sült hús majdnem a teljes hunger bart feltölti. Szerk: farm alatt a tökfarmot értem, mert ahhoz nem kell vödör. Elvileg csak akkor hány a karaktered ha rohadt kaját eszel, figyelj a tök textúrájára, mert hamar megromlik :DDD Ha az egészséges töktől is hánysz akkor szerintem írni kéne a fejlesztőnek .
-szintlépés meglesz egy kis szénbányászás és tehénmészárlás után, de azért kipróbálom az updatet hogy mi is a helyzet :D
-komposztról se tudok nyilatkozni, kipróbálom ma este akkor az updatet :)

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#24593) Amur válasza jonnyjoker01 (#24592) üzenetére


Amur
addikt

Ok, és igazad van, nem teljesen ide való a téma. az android topicban vagy privátban válaszolj.
Előre is köszi!
u.i.: nekem nem kinált fel konvertálási lehetőséget, maradt 2.1-es a világ, valamint tehenet csak videóban láttam. Nálam közel s távol csak vaddisznók, orrszarvúak és farkasok marakodnak. Láttam már oroszlánt is. Nem ragadozó kategóriából csak sirályok,kacsák.
legutóbb 5 percig ütötte egymást egy medve és egy orrszarvú, na mondom itt az én időm, az orrszarvú elment, nekiestem a medvének, tényleg nem sok hp-ja volt, de egyszer ért hozzám rögtön elpatkoltam..xp-t megint buktam. :DDD
A tök nem volt romlott, de egy idő után(kb. 10.alkalom) figyelmeztetett hogy ha nem eszem másfajta kaját is, akkor beteg leszek. úgy is lett..
A szinthez kötött szerszámhasználat új dolog. nem kicsi nehezítés..
Egyébként nagyon élvezem, mert rögtön az elejétől van benne kihívás!
A sima MC-hez képest kifejezetten nehéz!

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24594) szabi777


szabi777
tag

Sziasztok,

XBOX 360 Edition TU 74 alatt nem tudom magyarra állítani a nyelvet, egyszerűen nincs az a menüpont a Settings-ben.

Tudtok segíteni, hogy hogyan lehet ezt meglépni ? A kislányom nagyon szeretne vele játszani, de angolul nem igazán fog menni....

Köszi

(#24595) Amur válasza szabi777 (#24594) üzenetére


Amur
addikt

Szia, nem vagyok képben xbox verzióban, de szerintem a menün kivül nem igazán látom hová kell bele magyar nyelv, simán játszható angolul úgy, hogy nem beszélsz egy szót sem.
(egyébként az én gyerekeim gép előtt tanultak meg angolul, mert 8-10 éve még nagyon kevés játékban volt magyar nyelv)
kicsit off, de a másfél éves legkisebb meg a youtube-on keresztül fog lassan hat nyelven megszólalni..hihetetlen hogy mindegy hogy koreai, orosz, spanyol vagy angol nyelven van a videó..aztán csodálkozom hogy bologatva azt mondja hogy Dá! A kb. 20 szavas szókincsében nem ez az egyetlen nem magyar..

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24596) kisi


kisi
aktív tag

Sziasztok!

Van valami ötletetek, miért nem működik a pumpjack? (E2E)

Összeraktam, az engineering hammerral átalakítottam, kap áramot, megy bele pipe...kötöttem distillation towerhez, barrelhez, mindenféle tárolóhoz, minden módon, a saját pipe-ával, univerzális fluiducttal, illetve extra utilityes-es pipe-al, sőt, még az applied energetics pluid import buszával is kipróbáltam...
az energia 16k/16k, szóval kapja a delejt...
kapcsolóval, vagy anélkül, invertálva, vagy sem...
A legtöbb amit elértem, hogy egyszer megfordul a karja összerakás után..
olaj is van alatta, a drill sample több mint 5k buckletnyit mutat...

(#24597) Teaway válasza Amur (#24593) üzenetére


Teaway
veterán

„nekiestem a medvének, tényleg nem sok hp-ja volt, de egyszer ért hozzám rögtön elpatkoltam..xp-t megint buktam”

Először elhasználod az XP-t a fontos dolgokra, utána mész be a málnásba :DDD

Nincs itthon csokid??

(#24598) jonnyjoker01 válasza Teaway (#24597) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ebben a játékban az XP buffokat ad a karakternek (plusz sebzés, gyorsabb futási sebesség, extra armor szorzó), nincs enchant, így az a jobb minél több XP van a karakteren:D

Üdv. Johnny

(#24599) Teaway válasza jonnyjoker01 (#24598) üzenetére


Teaway
veterán

Ja, hogy a Survivalcraft-ról beszélgettek . . . akkor nem szóltam. De a medve akkor se játék! :D

Nincs itthon csokid??

(#24600) apatyas válasza kisi (#24596) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ez lett a megoldas:
"If line B:req_pipes config is true, Fluid Pipes must be connected to Bedrock starting from the one Steel Scaffolding that protrudes from the rectangular multiblock. "
Vagyis, a csapkodoja ala bedrockot kellett rakni. Eleg huje egy konfig.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.