Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Légy szíves olvasd el :K

Hivatalos: 10.0.15063.674 (október 10.)
Release Preview: 10.0.15063.674 (október 10.)
Fast ring: 10.0.15254.1 (október 11.)
Slow ring: 10.0.15254.1 (október 11.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) zeno79 válasza zzz03 (#15550) üzenetére


zeno79
őstag

A 3310-et de imádtam!
Amúgy én meg a miuit utáltam meg de nagyon, hamar ment is helyette CyanogenMod.
De sok örömet hozzá! Appból nem lesz hiány, Tableten ki is használom ☺

[ Szerkesztve ]

(#15552) zzz03 válasza zeno79 (#15551) üzenetére


zzz03
őstag

miert utaltad meg a miui-t?

(#15553) Luck Dragon

zzz03
Megértelek, én már a 735-et eladtam.Már csak a G2-őm várja a az új gazdiját. Lassan elkezdek nézelődni én is. :) (A 640 marad)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#15554) Aethelstone válasza zeno79 (#15551) üzenetére


Aethelstone
addikt

A CM11 próféta :D

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#15555) goiko


goiko
újonc

Sziasztok!

Hónapok óta olvasom a fórumot, szeptember óta használok egy 640DS-t (edigital). W10 van a telefonon, a "frissítési tanácsadó"-val telepítettem a megjelenés után néhány nappal, és azóta is folyamatosan telepítettem a megjelent frissítéseket. Az "üres ikon" és a dual sim vs. mobilnet problémákon kívül a telefonnal nem volt gondom. Eddig.
Ma délután a zsebemből kivettem, és látom, hogy kéri a pin kódot. Nem tudtam beütni, nem érzékelte a kijelző az érintéseket. Akksi ki, akksi vissza, bekapcsolom. A kijelző megjavult, de a pin kód beütése közben rebootolt. És azóta is ezt teszi, megállás nélkül. Memóriakártyát kivettem, sim kártyákat kivettem, próbáltam azok nélkül is, de nem segített.

A recovery tool-lal a leírásoknak megfelelően visszatettem a 8.1-et, de sajnos nem változott.

Valaki találkozott már ilyennel? Létezik rá megoldás?

Köszi a válaszokat

(#15556) zeno79 válasza zzz03 (#15552) üzenetére


zeno79
őstag

Nem tetszenek a gyári alkalmazások, leszedni meg nem mindig lehet őket, root nélkül meg főleg. Túl lomha és csicsa számomra, sokkal jobban szeretem a lightweight rendszereket, valamit a teljes felügyeletem a rendszer felett CM alatt teljesült. De hogy konkrétat is írjak: rds nem volt miuiban, cm-ben igen; és a kameraappot is elrontották számomra; zenelejatszo is kuka; és egyre jobban erőlteti a kínai appokat, zenéket és kínai anorexiás lányokat. Egy CM meg gyors, tiszta, szabadságot ad, nem beszélve arról, hogy vagy 2x tovább bírta a teló mint miuival. Számomra semmit nem nyújt a miui ami miatt megérte volna használni. Nem beszélve ott is a sok hibáról hetente vártuk ott is az új funkciókat. Ha meg stabilt használ az ember akkor meg ugyanúgy lemond az ember dolgokról, mint itt, 8.1 esetén. Nem tetszett az egész.

[ Szerkesztve ]

(#15557) starr válasza goiko (#15555) üzenetére


starr
őstag

Ha a recovery-vel visszarakott 8.1-en sem javult meg, akkor sajnos hardware hiba, vissza kell vinni.
Talán egy utolsó gyenge próbálkozás lehet, hogy töltőre dugva csinálja-e. Hátha az akksiba beépített védő elektronika kapcsol ki ha nagyobb terhelést kap. De kicsi a valószínűsége.

(#15558) goiko válasza starr (#15557) üzenetére


goiko
újonc

Ettől tartok én is, hogy hardware lesz. Most kivettem az akksit, várok még.

Mit javasoltok, hova vigyem? (Bp., XXII. ker.) Nokia szervíz, vagy edigital vmely üzletébe?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#15559) zeno79 válasza Aethelstone (#15554) üzenetére


zeno79
őstag

... Tudom, CM11 "porszívóügynök" 😁

(#15560) miqlas válasza goiko (#15558) üzenetére


miqlas
őstag

Nokia szervizbe, az edigital is oda küldené, csak min. 1 hónap lenne a sz@rakodás!

42

(#15561) Aethelstone válasza zeno79 (#15559) üzenetére


Aethelstone
addikt

Egyébként tökre igazad volt.

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#15562) A_Papa


A_Papa
aktív tag

Sziasztok!

Létezik olyan app, ami YT videót teljes képernyőn játszik le?
Köszönöm a válaszokat!

Papa

Papa

(#15563) szjoci válasza A_Papa (#15562) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

pl. a Tubecast

(#15565) Attikusz


Attikusz
tag

Sziasztok!

Windows 10-re érdemes lefrissíteni a Lumia 640 DS-emet, vagy még várjak vele? Csak akkor frissíteném le, ha ugyanolyan stabil, mint most a Windows 8.1.

(#15566) zeno79 válasza Attikusz (#15565) üzenetére


zeno79
őstag

1-2 oldalt olvass vissza, nemrég más is kérdezte és nem kis vita alakult ki. Annyit leszűrhetünk belőle, hogy abszolút egyedi és változatos lehet a végeredmény, illetve magadnak kell megnézni hogy neked minden frankó-e? (vita nélkül azért talán állíthatom hogy nem ugyanolyan stabil még mint a 8.1)

[ Szerkesztve ]

(#15567) Vtwo válasza Attikusz (#15565) üzenetére


Vtwo
senior tag

Akkor azzal még várhatsz.Stabilitásban a 8.1 közelében sincs a 10...

(#15568) Joker88 válasza Attikusz (#15565) üzenetére


Joker88
őstag

szerintem még várj, ha csak nincsen égető szükséged olyan szolgáltatásra ami a 8.1-ben nincsen meg, de a 10ben megvan..

Egy időben én is próbálkoztam a 10-el, de inkább visszatértem 8.1-re..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#15569) golyani


golyani
addikt

Ebayról van kiemelt árus akitől érdemes hátlapot vásárkázni? Illetve akit kerülni kell. 640-re rkellene hátlap, mert a gyári megrepedt a gombok között.

[ Szerkesztve ]

(#15572) Attikusz válasza Joker88 (#15568) üzenetére


Attikusz
tag

Csak az újdonság ereje miatt gondoltam frissíteni, nekem jó a mostani rendszer is. PC-re is csak az újdonság miatt telepítettem a Windows 10-et, de nagyon forradalmi újdonságot nem találtam. Azért mikor Windows 8-am volt a Lumia 520-om, már sokkal jobb lett a 8.1, több minden volt benne, mondjuk pl a felülről lehúzható eszköztár.

(#15573) Attikusz válasza #32839680 (#15570) üzenetére


Attikusz
tag

Köszi, a tanácsodat megfogadom, és egyszer megcsinálom a lépések szerint, de még lehet várok vele.

(#15574) Attikusz válasza golyani (#15569) üzenetére


Attikusz
tag

A vateráról vettem kék és fehér színű hátlapot 3500 ft-ért ami gyári, viszont a kék színű jobb felső sarka ropog, ha nyomogatom.

(#15575) Attikusz válasza zeno79 (#15566) üzenetére


Attikusz
tag

Kb olyan vita ez, mint az Android vs Windows Phone op. renszer, de akkor még várok vele, nem sürgős. Van elég vita a világban, tartsuk meg a békét :)

(#15576) gyuszi78


gyuszi78
tag

sziasztok!rég nem voltam itt.Két kérdésem lenne:
1:van már stabil Win 10 lumia 640-re?gondolom nincs....
2:a Here Drive+ ban hogy tudok utvonalat állítani?Mert ha megadom a célt és tervez egy útvonalt,de én nem arra szeretnék menni akkor mi a teendö?Már egy órája próbálom beállítani de semmi.Mivel több mint 500km utról van szó nagyon nem mindegy....

(#15577) zeno79 válasza gyuszi78 (#15576) üzenetére


zeno79
őstag

Az első kérdés most tényleg komoly? Remélem csak vicc. Annak meg már unalmas. ~50 hozzászólásonként bedobja valaki?
Most komolyan, legutóbb 10 hsz. előbb volt feltéve a kérdés. Mi van? Ennyire lusta mindenki??? Ha érdekel valami olvass utána, járj utána, tájékozódj, aztán kérdezz!
Ne haragudj.
Amúgy VAN hivatalos, stabil w10 build 640-re.

[ Szerkesztve ]

(#15578) gyuszi78 válasza zeno79 (#15577) üzenetére


gyuszi78
tag

oké igazad van de a másodikkérdés attól még jogos!

(#15579) Tdavid1994 válasza #32839680 (#15570) üzenetére


Tdavid1994
tag

Na ezt olvasva most én is megkaptam a kedvet h lenyomok egy tiszta frissítést, de lehet inkább megvárom az anniversary-t és majd azt rakom fel tiszta telepítéssel . :)

(#15580) ΞΔGLΞ válasza #32839680 (#15570) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem magamat akarom ezzel a kicseszett telepítéssel fényezni, de...

Nem a 735-ös topik nagykönyve a telepítés, hanem az enyém (legalább ennyit, ha már "627" féleképpen kitapasztaltam, hogy a legjobb megcsinálni egy tiszta telepítést) és a hirtelen ideírt leírásod sem jó.
Frissítési tanácsadóval nem lehet feltenni a w10 rendszert, az csak megkeresi. Hozzá nem értó felhasználó, azt sem tudja, hogy utána el kell navigálnia a frissítésekhez, sőt a recovery használatát sem ismeri, mert fingja nincs róla, hogy egyáltalán, hogy használja, ami neked már természetes. Sok helyre leírtam részletesen, szájbarágósan, hogy kell megcsinálni, egy link elég lett volna, nem?

-----------

Más:

Akinek nem működik a w10 normálisan, az meg ne befolyásolja már a többieket, akik esetleg elgondolkoztak a felrakásán, mert qrva unalmas már olvasni, ha neked nem jó, nem jött be, akkor használd továbbra is a 8.1-et. Tehát megértette mindenki, hogy nálad szar, de ne terjeszd, mert nem igaz, főleg 640-es készüléken tud jól működni. Ezzel a telepítéssel és a pontokat betartva pontosan, jobb lesz a w10, mint a már kissé elavultnak tekinthető 8.1.

Tehát a telepítés menete, sokadszorra:

1. Frissítés előtt ments mindent a készülékről, utána mindenképp csinálj HR-t (beállítások-névjegy-alaphelyzetbe állítás, az SD kártyát ne pipáld be), illetve a Recovery Tool-t feltelepíted a pc-re (ami a legjobb "gyalu" is egyben, tehát alaphelyzetbe állítás helyett, inkább ezt használjuk), Recovery Tool letöltés
majd frissíted a legújabb verzióra, ezt alapból kérni is fogja indítás előtt. Utána összekötöd usb kábellel a pc-t és a 640 készüléket.
Ha az RT program felismerte a telefont ráböksz a készülék képre.

2.Ekkor kiírja az aktuális, utolsó stabil 8.1 verziót. Indítsd el az RT programot,
A visszaállítás kb 5-10 perc lesz.

3. Ha felállt a kész rendszer, akkor ez, mint írtam egy tiszta stabil 8.1 verzió még, utána csak a wifi-t és a microsoft fiókot állítsd be, hogy be tudj lépni az áruházba.. Belépés után töltsd le a FRISSÍTÉSI TANÁCSADÓT és indíthatod is feltelepülés után! MINDEN MÁS LÉNYEGTELEN! Majd navigálj a Beállítások---telefonfrissítéshez és nyomj a keresésre, ekkor feltelepül a 107-es build, ha sok fogaskerék és telepítés után végre felállt a kész rendszer és megjelennek az alapbeállítások akkor új telefonként - tehát a régi biztonsági mentéseket felejtsd el, beállítod a készüléket. Semmi mást ne csinálj!

4.Utána navigálj újra a frissítéshez és újból nyomj a keresésre, majd találat után feltelepíti a végleges, legfrissebb "stabil" w10-es verziót. Jelenleg most a .318, Ha végre ez is elkészült...

5. Utána az első dolgod legyen, hogy az áruházban az összes frissítést telepíted, különben nem fognak rendesen működni az applikációk!
Tehát, belépsz az áruházba és ha egyből nem jelennének meg a frissítendő applikációk listája, akkor bal oldalt fent a "3 csíkra" nyomsz és ott kiválasztod a letöltések és frissítések opciót, Ami elég tetemes applikáció frissítés lesz. Amíg nem végzett az összes app frissítéssel, semmi másba ne kezdj bele!

6. Ha kész minden, akkor restart! Újraindítás után, lépj be újra az áruházba és ellenőrizd, hogy nem talál-e még további frissítést! Ha esetleg még ezek után is pár ikon üres lenne, csinálj egy HR-t, de akkor újra kell frissítened az áruházat is.

7. Most már belaktatod a telefont és beállíthatsz rajta véglegesen mindent.

[ Szerkesztve ]

(#15582) Joker88


Joker88
őstag

amugy, a Windows Device Recovery Tool program mikor fogja felajánlani a W10Mobile-t ? Mit hallani róla ?
Mert ugye most a legfrissebb verziónak a 8.1-et adja fel..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#15583) ΞΔGLΞ válasza #32839680 (#15581) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A 735 topikban ott a neved a leírás alatt, így egyértelművé válik hogy ki írta.
Pont ez az, mégis 735-öt említetted, mint nagykönyvet, de mindegy...

de abban a leírásodban az van, hogy Recovery előtt kell egy HR a készülékre. Minek?

Kell a francokat, azt elírták...
8.1-en úgy van írva, illetve úgy írtam mindig is, hogy, vagy HR, vagy recovery, de én mindig azt írtam, hogy a HR nem jó, a recovery a legjobb a tiszta telepítésnek..

[ Szerkesztve ]

(#15584) old rocker válasza Joker88 (#15582) üzenetére


old rocker
veterán

amikor már pl. a frissítési tanácsadóval f elraktad és megnyugszol, hurrá, win10-em van. Majd utána azon fogsz nyÜglődni, hogyan rakhatnád vissza. Van egy 820, kiválóan megy rajta a 8,1, Van egy 640-em amin döcögve és kisebb-nagyobb bosszúságokkal a 10. Sebességre visszaesett, de te csak rakd fel, gyorsan-gyorsan.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#15585) zeno79 válasza Joker88 (#15582) üzenetére


zeno79
őstag

640-n soha

(#15586) old rocker válasza ΞΔGLΞ (#15580) üzenetére


old rocker
veterán

Szvsz én éppúgy terjeszthetem, hogy megfontolandó, mert nekem a telefonon nem igazán jött be, laptopon meg végkép nem. A feleségem laptopján nem nyírta ki a dvd írót, neki minden indításkor felnyom egy destkop ini-t. Szóval kinek a pap, kinek a papné, ami ugye nem jelenti, hogy mindenki a papnét akarja megkúrni.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#15587) ΞΔGLΞ válasza Joker88 (#15582) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A legjobb az lenne, ha ott volna az összes elérhető build.
W10 telefonokon, nálam a .164 volt a legjobb. Ha tudom, hogy a .218-tól konkrétan összeomlanak, akkor biztos nem rakom fel.
Most .318-cal a 950 XL elég jól adja magát már hetek óta.
A 650-en meg FAST RS fut...

Ez jóval gyorsabb a 318-nál, pedig a 950 XL és 650 hardvere közt nem kis különbség van...

Dehogy ez a gyorsaság megmarad-e, amikor hivatalosan kijön? Na, arra én már nem mernék fogadni, mert itt a TH2 is egy lajhár lett a tesztelő buildokhoz képest, de remélem nem lesz igazam...

[ Szerkesztve ]

(#15589) ΞΔGLΞ válasza old rocker (#15586) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hát, ez van.
Én, több rendszert is használok.
W7, W10 és Mac Osx, tegyük hozzá nem átlaggépeken.
De csak azért, mert mi ott működik, az itt nem és fordítva.

Pl, Logic Pro X meg csak osx-en van, amiatt kellett mac is.

Dehogy a 640-en és több telefonon, miért ennyire eltérőek a felhasználási minőségek, nevezzük így, azt GA és elcseszett csapata sem tudja már, vagy soha nem is tudták.

(#15590) old rocker válasza ΞΔGLΞ (#15589) üzenetére


old rocker
veterán

hát ez. Egyébként én is azt mondom: jó lenne a w10, ha... mert pl. arról, hogy egyes dvd meghajtókat kiüt, már külön fórum van. A 640 w10-vel az a bajom, hogy még egy időjárás jósdát kellett telepíteni, mert 8.1-en teszi a dolgát, zárolási képernyőnek használható, itt az msn dőjárás csempe gyakran semmit sem mutat. A másik bajom az vele, hogy minden sz@rt x-el kell bezárni, különben beállítástól független futkározik a háttérben. A 820 Benchmark minimum 12000 felül teljesít, a 640 a tízes óta jó, ha 11322-vel hasít,

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#15591) MKLS


MKLS
aktív tag

Üdv!

640XL dual sim 45 000-ért újonnan extreme digital-ból jó biznisz?
60 000-ről van leakciózva.
Feleségemnek váltaná az 530DS-ét amit alapjában véve szeret, de kezd problémás lenni már.

Esetleg valakinek egyéb ötlete?
650 DS lenne még alternatíva, de ahogy nézem az itthon nincs is meg ennél tuti drágább lenne.

(#15592) Happi válasza golyani (#15569) üzenetére


Happi
tag

Én a Care-ben vettem kb. 1,5 hónapja narancs színűt. Nagyon mutatós szerintem, és masszívabb az feketénél. 3 k. volt kereken.

(#15593) golyani válasza Happi (#15592) üzenetére


golyani
addikt

Köszi az infokat mindenkinek. A gyárival egyedül annyi gondom lenne, hogy az fényes (jól tudom?), nekem meg a matt jobban tetszene.

(#15594) fuze


fuze
őstag

Eladtam a telefont, úgyhogy én elköszönök a társaságtól. Így utólag azt kell, hogy mondjam jó választás volt a windows phone, azonban a 10-es frissítés és a telefon értékének hirtelen zuhanása nagyon elbizonytalanított. Őszintén remélem, hogy egyszer azért jó lesz ez a platform. Több alkalmazással és olyan stabilitással amilyen a 8-as rendszer volt.

adms.hu | UI Designer

(#15595) hroberto válasza MKLS (#15591) üzenetére


hroberto
veterán

Van 650 DS itthon is, de normális garival drága.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#15596) Happi válasza golyani (#15593) üzenetére


Happi
tag

Valóban fényes. Ízlés dolga. Érdemes kézbe venni, úgy dönteni.

(#15597) Peaceliker válasza MKLS (#15591) üzenetére


Peaceliker
addikt

Annyiért elég jó bolt...de xl marha nagy, asszonykádnak nem lenne túlzás? :)
Sajna egy vmire való 5,8asnál nagyobb, mert káva is vastag :/

"Oh my Goa'uld!"

(#15598) Tdavid1994 válasza MKLS (#15591) üzenetére


Tdavid1994
tag

Nekem is xl van, meg vagyok elégedve , elég jó képet is csinál, igen max az a kérdés h nem nagy-e neki :) , a 650 meg olyan 70e körül van itthon.

[ Szerkesztve ]

(#15599) Happi


Happi
tag

Egy éve, mióta meg van a 640-em, olvasom az ezt taglaló fórumokat. És mindíg elmegy a kedvem a telefonomtól, meg a rendszertől is. Érdekes, amikor meg használom, nincs ez az érzésem. Hivatalos w10 van rajta, és nincs vele gond. Ha lenne, már rég elváltak volna az útjaink. Nekem munkaeszköz, nincs időm vacakolni vele. A droidnak volt lelke, amit ápolgatni kellett, ennek nincsen. Nekem ez jó. Napi 3 órát beszélek BT fülessel, navigálok a Térképpel, megy az Edge. Nem merül le nap végére. És nekem tetszik a kinézete is. Ez utóbbi szubjektív, tudom, de a használhatóság szempontjából nincs miért szégyenkeznie a 2x, 3x drágább más OS-t használó telefonokkal összevetve. App kínálat? A gyári ébresztő ébreszt, az Edge nálam jó (ott megy a Facebook is), Messenger- Viber- Skype-levelek értesítéseket megkapom. A gyári időjárás csempéje sokszor megkukul, de rábökve az alkalmazásban látom, amit tudni akarok, ti., hogy hány fok lesz, lesz-e eső. Erre való szerintem-nekem. Fotózom és videózom is vele alkalom adtán, és véleményem szerint teljesen vállalható a minősége, összehasonlítva a kompakt fényképezőgépemmel, ami mellesleg ugyan ennyibe került. Főleg azóta javult a fotóminőség, amióta áttettem az oldalarányt 4:3-ra. Hiába, a tudatlanság balfa@kodással párosul :) A környezetemben Ifont, Droidot használók ugyan úgy tapasztalnak anomáliákat a saját rendszerükben, az appokban, mint mi, csak ott valószínűleg más a mérce. Egy 150 ezres Droid, vagy egy negyedmillás Ifon már olyan jó eszköz, hogy azokon a hiba már nem is hiba, hanem ficsőr :). Nyugodt lehet mindenki, a Viber, meg a többi ott sem mindíg jelez, láttam már alma 6S-t megakadni, stb. De az én kis munkaeszközöm is tudja ám ezeket produkálni adott esetben, de én csak 50 ezret fizettem ezekért a ficsőrökért. :)

[ Szerkesztve ]

(#15600) Matyi222


Matyi222
aktív tag

Valaki elakarta adni a telefont a HDR hiba miatt. Hát ne tegye, nekem most jött egy kamera frissítés és szuperül teszi a dolgát.

Szépen lassan, de javítanak minden hibát

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.