Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Légy szíves olvasd el :K

Hivatalos: 10.0.15063.674 (október 10.)
Release Preview: 10.0.15063.674 (október 10.)
Fast ring: 10.0.15254.1 (október 11.)
Slow ring: 10.0.15254.1 (október 11.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15251) cigam válasza #32839680 (#15231) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nem 640 specifikus hiba. Az én 735-ösömön is előfordult, hogy olyan hangja volt, mintha a membrán faltól falig csapódna benne.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15252) hroberto válasza groovejet (#15250) üzenetére


hroberto
veterán

Nincs.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#15253) japy válasza cigam (#15251) üzenetére


japy
őstag

Sőt a 830-on is!

(#15254) ssoobbrrii


ssoobbrrii
csendes tag

Szóval megtörtént a frissítés .318-ra.
De nem úgy ahogyan akartam :)
Olvasgatva a fórumot és Mflex tanácsait megfogadva gondoltam legyalulom a telót és jöhet a .318.
De telefon megelőzött és amikor egyik este elfelejtettem kikapcsolni a wifit, lefrissítette magát rátette a .218-ra a .318-at! Semmi HR, semmi recovery, csak egy laza újraindítás volt :)
Na ekkor egy kicsit megijedtem, mert írták páran, hogy ez így sz@r lesz.
De nem!!!
Nem lett rossz, így három nap után nincs semmi változás, pontosabban észrevehető hiba nincs!
Ezt csak azért írom meg, hogy akinek nincs gond a telójával annak szerintem mindenféle HR és RT nélkül simán települ a .318 és probléma nélkül megy. Üzemidőben sem veszek észre semmit negatív változást!
Röviden ennyi :C

(#15255) Hubzsi


Hubzsi
tag

Sziasztok!

1 éve csatakoztam a Lumia 640 klubhoz, egy Lenovo S660 tönkremenetele után váltottam a telefonra, kezdetben nem volt rossz a dolog 8.1 alatt viszonylag jól muzsikált a telefon, de amióta megjött a 10 egyszerűen olyan érzésem van mintha visszaléptem volna a régi droidos időkbe. Nem is az a probléma, hogy mindenféle "módszerekkel" kell frissíteni, hanem inkább az, hogy azok az alkalmazások amiket használok elég megbízhatatlanok ( viber, facebook massanger, még a here drive is ).
Ami még tényleg zavaróvá vált az elmúlt egy évben, hogy míg azt látom, hogy androidon fejlődnek az alkalmazások itt nem látok előrelépést, csak egy példa, párom aki abszolút csak felhasználó és 2 éve használ egy samsung ace4 megkérdezi, hogy nálam miért ilyen fapados és lassú a facbook kliens....mondjuk ez elég durva volt :) és abban igaza van, hogy a droidos appok sokkal előrébb vannak minden téren, de sajnos már használhatóságban is messze vannak előre...

Szóval ezek fényében én feladom ezt a windowsos kitérőt, úgy néz ki, hogy az utód egy Huawei P9 lite lesz!

Üdv Mindenkinek!

(#15256) ΞΔGLΞ válasza ssoobbrrii (#15254) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Igen és ez többször is le lett írva.
Akinek az előtte lévő build jól működik ráfrissíthet, de azzal bevállalja azt is, hogy egyszer csak szépen előjönnek a bugok, mert gyakorta általában ez szokott lenni, de lehet, hogy te is azon kevesek közé tartozol, akiknek simán jó lesz az updtate.

Amit elsőre tapasztalnod kell, hogy a 318 lényegesen gyorsabb, stabilabb, mint a 218, de még mindig lassabb, mint a 107 és előttiek, ha ezt nem tapasztalod, akkor ott már is valami nem stimmel.

A recovery visszaállítás, telepítéssel egy tiszta stabil rendszer kapsz, de nincs kőbe vésve, hogy azt mindig el kell játszani. De én biztos, hogy megcsinálom mindig, mert egyrészt a w10 készülékeken max 1 óra ez az egész játék, másrészt tudom, hogy ennél csak szarabb lehet ráfrissítéssel, ami mindig az is volt.

[ Szerkesztve ]

(#15257) Becksman


Becksman
őstag

A hátlap 4 sarkán másnak is benyomodik kicsit?

Samsung A54 5G 8+256GB

(#15258) Ricardo válasza Becksman (#15257) üzenetére


Ricardo
félisten

Az enyém stabil.

(#15259) Becksman válasza Ricardo (#15258) üzenetére


Becksman
őstag

Nekem viszont ha a kijelző sarkát és hátlap sarkt megnyomom akkor kicsit benyomodik :\ máshol tökéletes az illesztés.

Samsung A54 5G 8+256GB

(#15260) jenei1994 válasza Becksman (#15259) üzenetére


jenei1994
addikt

Nálam is jelen van a hiba. :DDD De nekem alu tok van rajta, így nem foglalkozok vele. :D

(#15261) Peaceliker válasza Vesztor87 (#15248) üzenetére


Peaceliker
addikt

Egy ideig nagyon szerettem, most már csak közömbös vagyok, nem hekkeltem eddig kevesebbet mint egy root meg pár rom csere :)
Random restart is akad, bár ami megy az legalább mindig megy, utolsó droidos telóm elég hektikusan adta elő magát :)
Bár jó párszor nekem kell rr t nyomni, mert böngészőben szétesik minden 1-2 oldalnyi scrollozás után néha.

Glance az király, navigálás pöpec, többi csak átlagos szerintem, sebessége (főleg multitaskingra gondolok) és böngészés az nagyon gyenge...szerintem :)

"Oh my Goa'uld!"

(#15262) Sungoo válasza jenei1994 (#15260) üzenetére


Sungoo
addikt

Rendeltem egy alu tokot én is, kíváncsi leszek, hogy milyen lesz. 826 HUF. :D Ha tudsz, lőhetnél róla egy képet, hogy áll rajta. :)

(#15263) Vesztor87 válasza Peaceliker (#15261) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Na megnéztem, a 640 LTE cirka 4s alatt hozza be, tök mindegy hogy wifi vagy mobilnetről megy. Érezhetően gyorsabb maga a teló is mint az 520, sokkal inkább smooth :D Az 520 egy rakat honlapon azt csinálja hogy ha ész nélkül tekerek gyorsan lefelé akk kilép, itt ilyennel nem találkoztam. Facebook app is jóval gyorsabb, kb villámgyorsan lehet tekerni vele lefelé/felfelé. A bónusz, hogy megy a mobil-adat, wifi, gps, minden szinkronizálás, 4g stb minden be van kapcsolva, egy kis netezéssel, telefonálással, egy kics cseteléssel (na nem annyival mint amennyivel pl. Te használod :D) úgy is elvan kb. 3 napig. Szal amire kell bejött.De gondokodom hogy a droidot is meg kellene nézni mennyit fejlődött az emúlt pár évben:)

(#15264) zoger


zoger
tag

Sziasztok!

Gondolkodok rajta, hogy lecserélem a 630-asomat egy 640-esre, igazából win10-el teljesen jól működik a telefon csak hát az 512mb ram. A böngészőben ha sok kép, gif, video stb. van egy oldalon akkor sokszor elgondolkodik rajta majd vagy kilép vagy újra tölti az oldalt több kevesebb sikerrel.
A 640-esen rendben megy a böngésző az 1gb ram mellett ill. a képernyő automata fényerőszabályzója működik rendesen? Napsütésben jól látni a kijelzőt? A 630-ast már unom mindig állítgatni.
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#15265) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Telekom-os vagyok, és a független 640 DS-em elég hullámzóan veszi a 3G-t, gyakori a visszaesés 2G-re. Mindezt Budapesten. :U

Azt kérdezném, hogy a 640XL stabilabban veszi a jelet?
Tudom, hogy a T 4G-ben jobb lefedettséget produkál (meg 2db T-s SIM mellett nem nincs adatforgalom...), de a fővárosban vagyok, szóval... :F

Szerk.: ja és alapvetően böngészek, olvasgatok a neten, szóval a 3G bőven elég lenne nekem.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15266) starr válasza zoger (#15264) üzenetére


starr
őstag

Igen, jól működik az automatikus fényerő. Van egy "fényerősség profil" csúszka is, amivel be lehet állítani, hogy automatikus módban mennyire legyen világos.
Az Edge-re sokan panaszkodnak, de pl. nálam teljesen tökéletesen működik.

(#15267) Ryoo válasza AxBattler (#15265) üzenetére


Ryoo
senior tag

Sajnos nem csak 2 telekomos nem megy rendesen, 1 telekom és 1 voda kártyával se akar nekem működni a telekomos mobilnet. Hol működik, hol nem. :(

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#15268) AxBattler válasza Ryoo (#15267) üzenetére


AxBattler
félisten

És ha csak 1 SIM-et használsz?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15269) Vesztor87 válasza AxBattler (#15265) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Csak a sima LTE-s nem DS-es 640 -ről tudok nyilatkozni. Szegeden tökéletesen megy, 30-40 megabitet mértem a múltkor mikor megnéztem mit tud.

(#15270) JamesFinn válasza AxBattler (#15265) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Csatlakozom az előttem szólókhoz. 640ds-t használtam telekom kártyával, a3g csapnivaló. Volt amikor fix, volt amikor nekem is kapcsolgatott. A té nem nagyon fogja a 3g lefedettséget javítani... Ha van rá módod, cseréld 4g képes telefonra jobban jársz, amennyiben a telekomnál maradsz. Én 640lte-re cseréltem a ds-t.

(#15271) Ryoo válasza AxBattler (#15268) üzenetére


Ryoo
senior tag

1 kártyával működött rendesen, akkor nem volt gondom vele, csak miután kaptam céges kártyát, utána nem volt hajlandó rendesen működni.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#15272) AxBattler


AxBattler
félisten

Na jó, akkor még egyszer: az XL DS-ről kérdezem, hogy azon működik a 3G rendesen, 1 SIM kártyával? Nem korlátoz le úton-útfélen? Budapestről beszélek...

(#15271) Ryoo
Érdekes, nekem 1 kártyával is x@rakodik a DS... :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15273) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok!
Nem tudja valaki hogyan lehet megnezni szoftveresen kepes e a 640 az LTE szabvanyra?
Ezek az Rm 10xx utotagok nem utalnak erre?

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#15274) Ryoo válasza AxBattler (#15272) üzenetére


Ryoo
senior tag

A nyakamat nem teszem rá, hogy ment rendesen, mert már nem emlékszem kristály tisztán meddig használtam 1 simmel, előtte 525-öm volt, azon ment rendesen az 100%.
Sztem próbálj meg egy sim cserét a szolgáltatónál, ha elmondod nekik, hogy nem jó a mobilnet, akkor ki kell cserélniük ingyen.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#15275) AxBattler válasza Ryoo (#15274) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, ezt lehet hogy ebédszünetben meglépem! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15276) Stonerice válasza Stonerice (#15273) üzenetére


Stonerice
őstag

http://www.lumiafirmware.com/ser/RM-1067
Bocs mobilon nem tudok linket szerkezteni. Rm lista ha vakakit erdekel az lte támogatás

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#15277) Becksman válasza jenei1994 (#15260) üzenetére


Becksman
őstag

Akkor ez gyárilag ilyen sztem. Én is leejtettem 2x de tokban tartom üveggel védve. Nemhiszem h akkor lett vna baja.

Samsung A54 5G 8+256GB

(#15278) Tdavid1994 válasza starr (#15266) üzenetére


Tdavid1994
tag

Nekem napfényben kicsit túlságosan is kivilágosítja, fényesíti a hátteret.

(#15279) juve600 válasza ssoobbrrii (#15254) üzenetére


juve600
nagyúr

nálam is frissült és nem tapasztalok semmi változás nincs ,hibát sem vettem észre

(#15280) starr válasza Tdavid1994 (#15278) üzenetére


starr
őstag

Ez az "Olvashatóság napfényben" funkció.
Ha erős fényt érzékel, megváltoztatja a színeket, hogy kontrasztosabb legyen.
Ha nem tetszik, kikapcsolható a "megjelenítés" alatt.

[ Szerkesztve ]

(#15281) Sungoo válasza starr (#15266) üzenetére


Sungoo
addikt

Na ez nekem új! :Y Ezt merre találom?

(#15282) starr válasza Sungoo (#15281) üzenetére


starr
őstag

Gépház, extrák, megjelenítés, fényerősség profil, beállít, csúszka.
Ha nincs az extrákban a megjelenítés, akkor sysapp pusherrel fel kell rakni. Ott display a neve.
Én speciel levettem a csúszkát negyed alá, így sokat javult az üzemidő.

[ Szerkesztve ]

(#15283) Sungoo válasza starr (#15282) üzenetére


Sungoo
addikt

Ez eddig megvolt, de az automatikus profilt nem értem. Itt csak a három állítható profil csúszkája van.

Az onedrive meg egy fos, háromszor próbáltam feltölteni a screenshotot, egyszer sem ment fel. :W

(#15284) starr válasza Sungoo (#15283) üzenetére


starr
őstag

Ha automatikusra van állítva, akkor csak egy csúszka van. Ha másra, akkor 3, mint a csatolt képeden. Milyen telefonod van? Ha hibás a fényerő szenzor, akkor nem lehet automatikusat kiválasztani, korábban 520-on tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#15285) Sungoo válasza starr (#15284) üzenetére


Sungoo
addikt

640. De így már tiszta a kép, köszi! :)

(#15286) gemini válasza Ryoo (#15271) üzenetére


gemini
aktív tag

Ez már többször le volt írva, hogy két SIM kártya használata esetén – attól függetlenül, hogy a másik kártya melyik szolgáltatónál van –, ha a Telekomosról megy a net, akkor az bizony akadozni fog.

(#15287) Black$taR


Black$taR
tag

Öhmm.. :Y
[link]

Nokia 3210; Nokia 5800 XPress Music; OT-990 (2.3.4); Lumia 620; Lumia 640 LTE; Redmi Note 4X; Redmi Note 5 (4/64); Redmi Note 7 (4/64); Redmi Note 8T (4/64)

(#15288) chipesz válasza Black$taR (#15287) üzenetére


chipesz
őstag

Nettó baromság. Csak a Nokia név licenszt adja el, meg a butafon üzletágát. Nem az egész mobilos bizniszt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#15289) cigam válasza chipesz (#15288) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Miért is?

""A Microsoft folytatja a Windows 10 Mobile fejlesztését és támogatja a Lumia telefonokat, a Lumia 650, Lumia 950 és Lumia 950 XL mellett az OEM partnerek termékeit is, tehát az Acer, Alcatel, HP, Trinity és Vaio telefonokat." Ami egyértelműen hiányzik: mi lesz a cég saját okostelefon-gyártásával?"

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15290) Nooeca válasza cigam (#15289) üzenetére


Nooeca
senior tag

A nokia márkanevet így is ugyis visszaadják a finneknek itt nincs is szó másról. De a Microsoft telefonok és a Vietnámi gyár marad az MS-é.

(#15291) cigam válasza Nooeca (#15290) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

"a FIH Mobile lesz, ez a divízió vesz majd át a Microsofttól a Microsoft Mobile Vietnam részleget, a Hanoiban található gyárral együtt. "

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15292) Ricardo


Ricardo
félisten

Most hogy előjött pár bug, nagyon elgondolkodtam hogy visszaváltok droidra.. Még lehet, hogy megpróbálom az alapoktól visszarakni a hivatalos buildet (Most a 318 ha jól tudom) , aztán kiderül.

(#15293) zzz03 válasza Ricardo (#15292) üzenetére


zzz03
őstag

En most a xiaomi redmi 3-mat es az iphone se-t nezegtem. Igaz utobbira sajnalok ennyi penzt adni. :D de ha tuti lenni a szivas mentes hasznalat minden tovabbi nelkul kicsengetnem, de szifonos ismik is allandoan panaszkodnak az os miatt. :D

(#15294) Ricardo válasza zzz03 (#15293) üzenetére


Ricardo
félisten

A Xiaomi kilőve a B20 miatt.

Körülnézek mire lenne érdemes váltani.
Alapból tetszik a win mobil, de az alkalmazások hiányát nem tudom/akarom megszokni. Azt veszem észre, hogy felkapom a fejem ha elhangzik, "van hozzá alkalmazás androidon, és ioson. " mondat, még akkor is, ha az adott dolog nem is érdekel különösebben. Lehet hogy emiatt is zavarnak az apró hibák is, hiszen az android sem volt tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#15295) Ricardo


Ricardo
félisten

Fast ringen jött egy új build.

14342.1003.

(#15296) jksx válasza Black$taR (#15287) üzenetére


jksx
senior tag

Halott ez a platform, szvsz. év végére értéktelenek lesznek a készülékek.

(#15297) zeno79 válasza Ricardo (#15294) üzenetére


zeno79
őstag

Még jó, hogy nem a telón akarok mindent csinálni, és nem kell hogy mindig nálam legyen egy komputer. Arra ott a 10.1" androidos tabletem (billentyűzettel), az is gyakran nálam van. Ugyhogy telefonálni, fényképezni (640 XL), navigálni jo ez a teló w8.1-el 😊

[ Szerkesztve ]

(#15298) AxBattler válasza Ricardo (#15294) üzenetére


AxBattler
félisten

+1

Ugyan most fogják betiltani, de az Über miatt legutóbb bennem is felmerült, hogy talán mégis vissza kellene térnem droidra, holott nincsenek túl jó emlékeim a rendszerről. És egyre többször fordul elő ilyen...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15299) kato78


kato78
tag

3,5 hete halt meg az L640 -em, és visszatértem a droidra, egy korrekt kis Z3C -vel. Összegezve: nem bántam meg, minden müködik és úgy, ahogyan azt elvárja az ember. Tavaly augusztusban váltottam droidról WP -re, abban a hitben, hogy MS a frissen megjelent W10 -vel tényleg letesz valamit az asztalra, és végre lesz egy komplex-homogén rendszer desktop/mobil fronton. Az elsö hónapok a WP -vel totál megelégedéssel teltek, de bizonyos appok támogatásának megszünése, verziókkal való lemaradása a másik 2 platformhoz (még nem zavart), de már jelen volt böven. Azzal bíztatva magam, hogy nem kell annyi app nekem, "elhanyagoltam" azokat, lásd mobilbankolás, hiszen lehet a gép elött ülve is, ... Aztán jött a 8.1 -röl elöször insideres W10, majd az upgrade advisoros W10, de mindig volt valami gebasz. Képek nem jelentek meg a Galériában, vagy elmaradtak az értesítések, vagy akksi merült lóhalálában, de a végsö a Viber behalása volt április 19 -vel. Visszaraktam a 8.1 -et, de fapados volt a W10-hez, igaz akksiidöben megint jók voltunk, de az appok még szükösebben voltak elérhetöek, és megint nem látta az Sd-kártyán a képeket, de nekem már nem volt kedvem 1x GB -okat ide-oda másolgatni. Vagyis megtettem, sd telefonbab megformázva, gépröl újra felmásolva, de nem az összes képet láttam, igaz Intézöböl látszottak, ott voltak a kártyán, de a telefon nem akarta megjeleniteni öket. A pontot az i -re az tette fel, amikor próbáltam egy videot megmutatni egy ismerösnek, és a videot kiválasztva egy-egy képet jelenített meg a telefon, de a videot magát nem. Itt esett le a tantusz, meg a telefon, (sajnos) és rendeltem meg a fennti készüléket. Fájdalmas válás volt, de nem nekem. Nem kell naponta várnom a csodát, mikor lesz, ha lesz végre használható build, vagy fél-egy órákra néznem a fogaskerekezést, ... Nekem a telefon ne rabolja az idömet, kössön össze az ismeröseimmel, ügyfelekkel, ... Sajnos a legutóbbi híreket olvasgatva is az látszódik, hogy MS sem tudja igazán, mi legyen. Fejlesztenek, de a nagy csoda elmarad már, a piac és úgy általában a felhasználok szokásai már rég elrohantak MS és amit szolgáltatni tud mellett. Ma egy okostelefont már nem csak emailre, fényképezni és netezni használunk, egyfajta személyi asszisztens lett, ahol napközben elintézhetem a bankolást, óraállások bejelentését, okmányirodai szolgáltatások egy részét, csomagot adok fel, idöpontot foglalok a bankban a telefonon app-ból, fütést-világítást szabályozom, kapcsolási rajzokat nézegettek, ... Erre a WP jelen esetben még alkalmatlan. Elvoltam pár hónapig ezek nélkül, most már nem kell, és nem bánom a váltást. Hogy miért írtam mindezt? Bíztam a WP -ben, MS -ben, de pofára estem, magasról. 5 telefon, 3NB W10 -vel egy évvel ezelött, ami leváltásra került, mondván legyen vmi megbízható, valami egységes. Igaz, 8.1 -vel megbízható, megbízhatóan elavult, W10 -vel pedig biztosan nem stabil vagy használható stabilan a rendszer. Nem kardoskodom a droid mellett vagy WP ellen, pusztán leírtam a tapasztalataimat. Aki kitart, annak eröt és kitartást a jövöben is, aki váltani akar, szíve-lelke.

(#15300) Vesztor87 válasza kato78 (#15299) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Megértelek. Viszont a droid kapcsán ha eltelik 6-12 hónap akkor lesz releváns az összehasonlítás. Nekem annyi idő után lett elegem a droidból, addigra pusztult meg a teló:) Kollega Galaxy S3-asa erősebb jóval mint az én L520-am pl, mégis sokkal lassabban működik... Nem védem a WP-t, kevés az app, megy a bohóckodás a W10-el is... nem is sok telefonjuk van... kár érte. Ha lenne 4-5 gyártó minimum... mivel jó flottás előfizum van, kártyásan vagyok kénytelen telót venni. És marhára piszkálta a csőröm hogy van WP 35-40k-ért két modell, a következő modellek meg 60-80-150k-ba kerülnek és kifújt....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.