Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12601) Cunaja


Cunaja
addikt

Megyek aludni, de Zeon mindenkinek segít még egy darabig.

Fontos!

A leírásban a wipe után 1 perc szürkeség, majd 6-10 perc boot logó. Senki ne ijedjen meg! Elindul, csak a telefont teljesen átírja!

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12602) laci laci válasza Cunaja (#12586) üzenetére


laci laci
addikt

Üdv.Nekem is vodás van.A hátlap törött az érintő jobb oldala nem érzékel,úgyhogy nem nagy a veszteni valóm.Ha kell én is felteszem a hétvégén..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#12603) bundy000 válasza zeon.hu (#12590) üzenetére


bundy000
csendes újonc

nem lehet hogy az a baj hogy a droid figura alá PHONE LOCKED felirat van? vagyis levan zárva és hogyan tom feloldani?

[ Szerkesztve ]

(#12604) zeon.hu válasza bundy000 (#12603) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ezt hol látod?

#?*@&!

(#12605) bundy000 válasza zeon.hu (#12604) üzenetére


bundy000
csendes újonc

a telon mikor a TWRP telepiteném rá

(#12606) Cunaja válasza bundy000 (#12603) üzenetére


Cunaja
addikt

[Bootloader locked]
De igen!
A linknél olvasd el! Porterocka leírása.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12607) bundy000 válasza Cunaja (#12606) üzenetére


bundy000
csendes újonc

sajna ezt már megtettem ugy 3 honapja email stb de nem kaptam választ vagyis nincs nyito kodom
ezt el is felejtettem bassszuusss

[ Szerkesztve ]

(#12608) Cunaja válasza bundy000 (#12607) üzenetére


Cunaja
addikt

Rootgeniust is probáltad?

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12609) bundy000 válasza Cunaja (#12608) üzenetére


bundy000
csendes újonc

még nem de probálom

(#12610) Cunaja


Cunaja
addikt

Amúgy további kisérlet folyik a rom gyorsabbá tételére. :) Cél a P8 gyári rom sebesség elérése. :)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12611) bundy000 válasza Cunaja (#12608) üzenetére


bundy000
csendes újonc

"Sorry,your device is not supported" rootgeniussal idáig jutok hisuite is fent van teljessen tanácstalan vaok eddig minden telom tudtam mokolni eztmeg tessék nemmegy :O :o

[ Szerkesztve ]

(#12612) zeon.hu válasza bundy000 (#12611) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

írj a huaweinek megint.

#?*@&!

(#12613) Cunaja válasza bundy000 (#12611) üzenetére


Cunaja
addikt

Holnap utána kutakodok.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12614) Zsmester89


Zsmester89
őstag

No :) Napok óta olvasgatom itt a fejleményeket.
Az enyémen: B609-re végződő build és CUSTC432D609 az egyéni verzió. 4.4.2
Ha jól értelmezem, akkor mehet rá a 630 aztán a csuda rom?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#12615) bundy000 válasza zeon.hu (#12612) üzenetére


bundy000
csendes újonc

megtettem köszi az eddigieket sziasztok!

(#12616) bundy000 válasza Cunaja (#12613) üzenetére


bundy000
csendes újonc

ok köszi hali!

(#12617) coyote55 válasza Zsmester89 (#12614) üzenetére


coyote55
őstag

830

Memento Mori!

(#12618) Bery válasza Cunaja (#12610) üzenetére


Bery
csendes tag

Üdv, tegnap én is be álltam tesztelni a romot.....telepítettem ahogy leírtad!
3 nagy hibám jött elő. Egyik ami szerintem a legfontosabb ma reggelre lefagyott az ébresztőm (Óra alkalmazás nem válaszol. Szeretné bezárni?) hibával. Több próbával néha jó néha nem.
A másik ha belépek a Galériába ezt az üzenet kapom (több képernyő alkalmazás sajnos leállt)
A harmadik a Face pár lapozás után megfagy....újra telepítés sem hozza helyre!

Remélem ez csak nálam egyéni hiba, másnak oké..... :O

(#12619) Cunaja válasza Bery (#12618) üzenetére


Cunaja
addikt

Érdekes dolgok, mert nálam egyiket sem csinálja. A telepítés teljesen a leírás szerint volt? Azok a paraméterek is stimmeltek, hogy nem állítunk semmit B830 és B851C telepítése után? A Gapps után volt wipe?
A programok telepítése után volt egyből újraindítás?
A több képernyőre is ott a megoldás a leírásban. Sajnos egyetlen hibája, ami nálam jelentkezik . A gyári rom-ból is hiányzik a több képernyő alkalmazás lib fájl-ja.

telepíteni kell az alkalmazást, mert a rom nem jegyzi meg.
B830-at az összefoglalóból szerezted, vagy esetleg máshonnan jött le?

Milyen készülék? Független?

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12620) Cunaja


Cunaja
addikt

Egy android hiba, hogy a gyári videólejátszónál az avi formátumnál nincs hang.

Android-alapú készülékek natívan nem támogatják az AVI- formátumot.

Javasolt másik lejátszó használata, vagy az avi konvertálása mp4-be. Azt tökéletesen lejátssza.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12621) zeon.hu válasza Cunaja (#12620) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

kodek hiány vagy mi az oka?

#?*@&!

(#12622) Cunaja válasza bundy000 (#12611) üzenetére


Cunaja
addikt

1. Telepítsd a VRoot alkalmazást a pc-re.

2. (zöld gomb) - Ezt követően a bootloader nyitva lesz. Ezt írják! . Ezt is kipróbálatlanod.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12623) Cunaja válasza zeon.hu (#12621) üzenetére


Cunaja
addikt

Ez android hiba hiba sajnos. Tele van vele a net. Mindenhol másik lejátszót javasolnak, vagy a konvertálást.

Hm. Bundy válaszában már írni se tudok. Ez a gyorsaság átka. Megírom és nem olvasom el, hanem oké. :(((

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12624) Jadro


Jadro
veterán

Egy kis segítséget szeretnék kérni előzetesen az Aurora rom telepítéshez. Hétvégén feldobnám ha sikerül addig begyűjteni minden telepítőt és lesz rá időm. Előzetesen így tervezem a megvalósítást. Jó lehet így?

Kiindulási rom: P7-L10V100R001C00B609 Rootolva Kingroot alkalmazással.

1. CWM mentés
2. Visszaállás B609 gyári recovery-re ha nem az van fent. (Gyári recovery az ahol felül van az EMUI felirat egy körben alatta pedig 3 lehetőség: reboot, wipe data/factory reset és Wipe cache? Ez az?)
2. Ezután a B609-et dobjam fel újra és akkor arra mehet a B830, vagy elég az unrooot és gyári visszaállítás?
3. B830 gyári recovery telepítés
4. B830 telepítése.
5. B851 telepítése a leírtak szerint

Ez így megfelelő?

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12625) Cunaja válasza Jadro (#12624) üzenetére


Cunaja
addikt

Nem!!!

Most kicsit idézek a leírtakból, mert jobban érthető!

1 CWM mentés Tökéletes!
2. Visszaállás B609 gyári recovery-re ha nem az van fent. (Gyári recovery az ahol felül van az EMUI felirat egy körben alatta pedig 3 lehetőség: reboot, wipe data/factory reset és Wipe cache? IGEN
Először teljes unroot, majd gyári recovery és 2 gombossal Hengerő fel+bekapcs. Recovery majd ami a mellékelt képen is keretezve van pirossal, egy wipe. ( gyári visszaállítás). Telefon elindul, és nem kell állítani semmit. Kikapcs. és 3 gombos B830 telepítése. A külső sd-kártya dload mappában legyen a B830 Update.app

Innentől az összefoglalóban.

3. B830 gyári recovery telepítés VÉLETLENÜL SE A B609-re!!!! Ez itt nem kell. SOFT-BRICK!!!!

B609 - B830 - B851 - Gapps - wipe - alkalmazások telepítése és újraindítás. Ez részletesen leírva.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12626) Jadro válasza Cunaja (#12625) üzenetére


Jadro
veterán

Köszönöm, így már világos. Akkor a recovery rendben van, azzal nem kell külön foglalkoznom. Próbáltam gyári állapot közeli megoldáson maradni (+root), bár lehet hogy a boot logo egy korábbi romolás miatt nem gyári.

Elkezdem letöltögetni a szükséges dolgokat. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12627) Cunaja válasza Jadro (#12626) üzenetére


Cunaja
addikt

Oké, hétvégén leszek délután. :) A Root eltávolítás ne maradjon el, mert hibára futhat a telepítés.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12628) Bery válasza Cunaja (#12619) üzenetére


Bery
csendes tag

Alapból az EMUI 3.1_C900B830 rom volt fent a TWRP-2.8.7.0 recoveryvel....amit innen töltöltöttem le a leírásodból!
Telepítés előtt Wipe......
Telepítés+Gapps után is volt Wipe ahogy leírtad.....
és mégis ezek a hibák jöttek.......tehát nem csináltam teljesen az elejétől!
?
Ja és a készülék független gyárilag.....

[ Szerkesztve ]

(#12629) jegenye77


jegenye77
addikt

Valamikor root-oltam a telót illetve próbáltam mert a root geniusszal meg is csináltam de a többi lépést nem sikerült ezért ráhagytam.
Most unroot-olni szerettem volna szintén rootgenius-al de megint csak rootolni akarja.
Akkor most anno sikerült vagy nem?
rootchecker szerint igen.
Azért próbálkozom mert OTA frissítéssel Europe B621 et akarná telepíteni de mindíg megszakad.GOndolom ez miatt.
Amúgy ez a 621 milyen lehet?
(Németországban vagyok,független a teló)

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#12630) forgonati


forgonati
őstag

Érdekelne hogy Cunaja B851 romját lehet unrootolni? A helyzet ugyanis az, hogy fel akarnám rakni a romot, viszont a bankom mobil applikációja érzékeli a rootot és letilt, nem indul el. De nekem fontos lenne az az app, naponta használom. Van erre valami mód?

Keelah Se'lai!

(#12631) Cunaja válasza Bery (#12628) üzenetére


Cunaja
addikt

Írtam a leírásban, hogy tiszta B830 kell. Az elején te wipe-t nyomtál és nem 3 gombossal raktad fel újra a romot. Valószínű a rendszerben maradt szemét. Kezd újból, de először most, B830 gyári recovery , majd hangerő fel+ le és bekapcsoló. Innentől mindent jól csináltál. A wipe csak a felhasználói adatot törli, de ha volt valami olyan fent, ami belenyúlt a rendszerbe, az okozhatja a gondot.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12632) Cunaja válasza jegenye77 (#12629) üzenetére


Cunaja
addikt

Az OTA frissítés gondokat fog okozni. Az európai romok sorban. B609 - B615 - B621 - B623 - B830. Érdemesebb a teljes romot felrakni, mint az OTA frissítést használni.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12633) Cunaja válasza forgonati (#12630) üzenetére


Cunaja
addikt

Igen, bemész a supersu alkalmazásba és a beállításoknál alul lesz a teljes unroot. Azt kiválasztod, majd újraindítás.
Ezek szerint már A B51C van fent? Vannak gondok?

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12634) ricsike1995


ricsike1995
csendes tag

10 perce jött egy hivatalos frissítés, B839 (79mb). Valakinek van valame véleménye? Tesztelte valaki?

(#12635) forgonati válasza Cunaja (#12633) üzenetére


forgonati
őstag

Nem, még nem jutottam el odáig, egyelőre official B623 van fenn. Még csak az imént nyitottam ki a bootloadert ugyanis zárva volt. Majd most megyek visszarakni a B609-et, és onnan kezdem szép sorban.

Keelah Se'lai!

(#12636) Cunaja válasza forgonati (#12635) üzenetére


Cunaja
addikt

Mivel sikerült kinyitni? Volt leveled a Huawei-től?

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12637) forgonati válasza Cunaja (#12636) üzenetére


forgonati
őstag

Neeem, arra nekem nincs időm. Tudok rá más módot :D

Ha érdekel, berakhatom, nem titok. Az angol nyelvű oldalon nem működik, de ez megy:

[link]

A P7 L10 nincs listázva, de a P09-el tökéletesen működik. 5 percig tartott az egész művelet.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#12638) vzoli1987 válasza Cunaja (#12585) üzenetére


vzoli1987
aktív tag

no én felraktam de ez mi ez a szöveg?

"A B851C kétszer gyorsabb minden téren, mint a gyári B830 Huawei general rom!"

mit értesz ezen? mert nem látok különbséget, bár nekem b815 volt fent így nem tudhatom milyen volt a b815

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#12639) Cunaja válasza vzoli1987 (#12638) üzenetére


Cunaja
addikt

Ha kicsit jobban elmerülsz benne, észreveszed amit írtam.
Ja meg valamihez nem értesz rendesen, akkor előbb olvas utána, hogy ilyenkor mit kell nézni.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12640) zeon.hu válasza ricsike1995 (#12634) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

tedd fel és kiderül.
79mb, ez nyilván javítás.

#?*@&!

(#12641) zsocii0404 válasza ricsike1995 (#12634) üzenetére


zsocii0404
újonc

B839 nekem is jelzett róla. Kipróbálta valaki?
https://drive.google.com/folder/d/0B6cLrSwjG6eXVUc2ajdZRFhzYjQ/edit

(#12642) zeon.hu válasza forgonati (#12630) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

esetleg valami "root hide" appot kipróbálhatsz, így a root is megmarad.

#?*@&!

(#12643) zeon.hu válasza zsocii0404 (#12641) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

hivatalos B839, hivatalos frissítés/javítás, tegyétek rá bátran, ha úgyis ragaszkodtok az ota-hoz, rosszabb csak nem lesz :)
aztán jöhet a tapasztalat ide.

#?*@&!

(#12644) Jadro


Jadro
veterán

Na már töltögetek, mentegetek. Egy kérdésem akad:

"Telefon és PC összedug, majd a számítógép RSA kulcs ujjlenyomata engedélyezése."

Ez hogy néz ki pontosan? Hol ugrik fel? Telefonon vagy PC-n?

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12645) Cunaja válasza Jadro (#12644) üzenetére


Cunaja
addikt

A telefonon fog majd felugrani, mikor beírod a Pc-n adb devices.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12646) forgonati


forgonati
őstag

Na fenn van nekem is, egyelőre működik, most települnek a megszokott appjaim. Eddig elég gördülékenynek tűnik, érzésre jobb mint a gyári B830.
A Swype billentyűzetnél a qwerty gombsor felett a szójavaslatokat sehol nem tudom kikapcsolni, nem tudom miért. A swype beállításokban a "következő szó előrejelzése" ki van kapcsolva.
A hálózati beállításoknál nem találok "csak 2G" módot, nekem ez fontos lenne. Bár nem életbevágó...
A töltési animáció fölöslegesen csicsás szerintem, nem tudom miért kellett az a kör + 4 kis pötty + még villog is, de végülis lehet vele élni, ízlés kérdése. Báár lehet hogy ez módosítható, csak még nem találtam meg...
A magazine egy jó dolog, eddig mindig azt használtam. Csak ez most tyúklábas. De ezt tudtam, benne van a leírásban. Van erre valami esély hogy egyszer sikerül lefordítani?

All in all, szép munka, fogom majd nyúzni és ha valamit észreveszek, írom. Köszi addig is!

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#12647) Jadro válasza Cunaja (#12645) üzenetére


Jadro
veterán

Ö egy másik kérdés: Mivel csinálok nandroid backupot? Jelenleg a gyári recovery van fent, ebben nincs rá lehetőség. Fel kell tenni CWM-et vagy TWRP-t és azzal mentés majd vissza a gyári recovery?

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12648) zeon.hu válasza forgonati (#12646) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

miért kell a "csak 2g"?
korábbi romoknál volt a telenor kimenő/bejövő hívásokkal gond 3/4g-n, ez a rom már jól kezeli.
melyik swype? dragon?
töltési animációt tudod cserélni/állítani: speciális beállítások alkalmazást megnyitod, lesz ott pár meglepetés :)

#?*@&!

(#12649) forgonati válasza zeon.hu (#12648) üzenetére


forgonati
őstag

Azért kell mert többnyire külföldön vagyok, és ilyenkor nem kell az adatkapcsolat. Csak hívásra használom, amire ugye a 2g is jó. Netezni csak wifin szoktam. És ha 3g/2g-re van állítva, akkor addig marad 3g-n amíg csak tud, ez úgy nyilvánul meg, hogy amíg még 1 pálca van a 3g-ből, addig azon marad, viszont ilyenkor már néha szakadozik a hang hívás közben. Majd amikor már annyira gyenge a 3g hogy nem tudja tartani, akkor vált 2g-re. És ezt eljátssza 5 percenként, ha épp olyan helyen vagyok ahol gyenge a 3g. Ez a "csak 2g" mód volt a gyáriban (most igazából nem emlékszem hogy a 930-ban volt-e, de a KK-ban még volt az fix) és az nagyon jó volt.

A Swype nem tudom milyen, az, amelyik rajta volt.

Az akkut már megváltoztattam, közben megtaláltam, de köszi!

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#12650) Jadro


Jadro
veterán

A megáról elvileg letöltöttem a HUAWEI_P7-L10_Firmware_Andriod 5.1.1_EMUI 3.1_C900B830 romot, de nem találom sehol. Megán látom, hogy végigment a fájlátvitel, de nem találom sehol. Rákerestem, semmi. Hová szedi?

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.