Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) mongoose01


mongoose01
tag

felraktam és most nekem 30207 gyári alap rendszer :)

zte blade-motorola defy-htc desire hd-sony ercsson ray-lg g2 mini-s4-p7-p8-p9-nexus 6p

(#13002) fatomas673


fatomas673
tag

Az új romban is kétszer szerepel az Android System WebView a futó alkalmazásokban le kell állítani az egyiket és a playról frissíteni a másikat, vagy semmi szerepe sincs az égvilágon?

(#13003) fatomas673


fatomas673
tag

Rosszul írtam nem a futó alkalmazásokban van kétszer, hanem az összes között. Azután már utánanéztem, hogy mire való, mert elolvastam a play-on található frissítésben. A kérdésem az, hogy miért van kettő?

[ Szerkesztve ]

(#13004) zeon.hu válasza fatomas673 (#13003) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Jó kérdés, nekem pl naptárból van kettő és ha törlöm az egyiket,a másik se megy...
Pedig nem is egyformák! :)

#?*@&!

(#13005) Newlachka válasza zeon.hu (#13004) üzenetére


Newlachka
őstag

nekem meg a médiacenter zabálja az aksit..

(#13006) fatomas673 válasza zeon.hu (#13004) üzenetére


fatomas673
tag

Csak azért kérdeztem, mert a B830-nál volt ilyen probléma. Mindegy, köszi nem okoz gondot csak megkérdeztem.

(#13007) GSPLR


GSPLR
senior tag

Jó olvasni a tapasztalatokat. Továbbra sem győzött meg a Lollipop :) Ezt az Android verziót jobb elfelejteni, átugrani. Persze más lenne a helyzet, ha csak a Huawei telefonoknál lenne gond, de itt korántsem erről van szó.

Huawei

(#13008) zorb válasza GSPLR (#13007) üzenetére


zorb
tag

a 6-os androidban is van hiba, már kijött rá a javítás, a 6.0.1

Samsung Galaxy S9 duos

(#13009) GSPLR válasza zorb (#13008) üzenetére


GSPLR
senior tag

Tudom, naprakész vagyok. Ezért sem dőlt el még, hogy mi lesz jövőre. Maradok a P7-nél, váltok egy új (Huawei) Androidra vagy megyek más rendszer felé. Most úgy állunk, hogy tele a tököm a balfaszkodással ami Android fronton megy. Lehet magyarázni a bizonyítványt, de nem árt észben tartani a tényeket. Az aláírásomból kitalálható, hogy melyik az a másik rendszer amit preferálok. Őket is lehet szidni bőven, de még mindig stabilabb lábon állnak, mint a robot...

Huawei

(#13010) Newlachka válasza GSPLR (#13009) üzenetére


Newlachka
őstag

ehhez csak annyit tudok hozzászólni,hogy aki 15 éve egy rendszert fejleszt az egyszer belebukik az "egyediségébe"
+ az árazás nem felhasználó barát...
+nekem ne tiltsa meg,hogy honnan és mit szeretnék rámásolni a saját tulajdonomra.
+ nekem szükségem van arra,hogy 2 évig ne egy menürendszert és témát nézzek stbstbstb

[ Szerkesztve ]

(#13011) Cunaja


Cunaja
addikt

B839 ! Meguntam! Visszaraktam az én verziómat és ámulok, bámulok. :))
Ez az ami a Huawei-nek nem jön össze. Alkalmazás megnyitása azonnal, nincs várakozás. Az összes felrakott appot elindítottam és nincs akadás. A Chrome egy tized másodpercet sem gondolkodik. Egyszóval jó munkát végeztem.
Ami hiba volt benne, folyamatosan javítom. A több képernyő alkalmazás már jó. A kínai dolgok folyamatosan fordítva. Ez az igazi stabil rom.
Ha nem hiszitek, kérdezzétek meg Zeon-t. Amit csak lehetett feltelepített és semmi problémája.
A gyári rendszer az Emui miatt csak témával csinosítható, de nem egyszerűen. Különféle alkalmazások és beállítási lehetőségek sosem lesznek benne.
Ha van időm és energiám, csinálom tovább.
Itt szeretném megköszönni mindazoknak akik végig kitartanak a saját verziómnál. :R

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#13012) GSPLR válasza Newlachka (#13010) üzenetére


GSPLR
senior tag

Az igények más kérdés és megint más, hogy valamit lehet használni, vagy csak foltozzuk a szart. A droid jó...lenne, ha foglalkoznának is vele. Nincs irány, nincs szigor, optimalizálj ezer felé. Kb. az esélytelen kategória. Lehet rajta filozofálni, hogy ez kinek a sara, de engem pont nem érdekel ha használni szeretnék valamit. Árról inkább ne beszéljünk, ugye van az mondás, hogy minden annyit ér, amennyiért el tudják adni... Persze amit leírtam az mind szubjektív, én elfogadom ha valaki másképp gondolkozik, viszont azt is tudom, hogy ezt a topikot kik olvassák, nem véletlenül tépem a számat...

(#13013) zeon.hu:

A droidot is lehet savazni, ha kell dupla hosszú listával... De nem kívánok belemenni semmi ilyenbe. Maradjunk annyiban, hogy majd meglátjuk hova jut a 2 fő rendszer pl. 5 éven belül. Én tényleg kíváncsi vagyok, mert szerintem valamelyik bukni fog, mégpedig nagyon nagyot. Arra tippem sincs melyik, de valamelyik veszni fog.

[ Szerkesztve ]

Huawei

(#13013) zeon.hu válasza Newlachka (#13010) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

És lehetne folytatni:
-egy pendrive-ot nem lehet rádugni
-zárt rendszer, ezért korlátozottak a lehetőségei
-egyre több hiba jön elő, beleértve a régebbi biztonsági réseket
-"rosszul fogod", "soha nem lesz 4"-nál nagyobb" hozzáállás
-ár/érték arány
Vannak persze pozitívumai is, de azzal együtt se lenne használható számomra.
Mellesleg tény, hogy messze a legjobban adják el a terméküket, odáig jutottak, hogy egy kalap sz..t is eladnak millióknak, ha alma van rajta. Ez pedig nem semmi!

#?*@&!

(#13014) zeon.hu válasza Cunaja (#13011) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

javításokat tudod küldeni?

mindenkinek:
nálam a cunaja-féle rom különösebb gond nélkül megy jó ideje.
164 felhasználói alkalmazás, rengeteg widget és kb 40GB adat összesen.
ami nem jól működik, ott vagy az android lolli a ludas, vagy az alkalmazás nem kompatibilis vele teljesen.

#?*@&!

(#13015) Cunaja válasza zeon.hu (#13014) üzenetére


Cunaja
addikt

Most dolgozom, de természetesen küldöm ha van időm.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#13016) laci laci


laci laci
addikt

Valamelyik nap volt valami bejelentésed cunaja...azzal mi lett?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#13017) zeon.hu válasza Cunaja (#13015) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ráérsz.

#?*@&!

(#13018) Cunaja válasza laci laci (#13016) üzenetére


Cunaja
addikt

Közben túlórát kaptam. Kicsit csúszik a dolog.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#13019) laci laci válasza Cunaja (#13018) üzenetére


laci laci
addikt

:((( :W boss

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#13020) repvez válasza GSPLR (#13012) üzenetére


repvez
addikt

Az egyik kolléga is motanába gondolkodott el, hogy felhagy a droiddal.
De természetesen user error miatt gondolta igy, mivel egy 4-5 éves telefontól várta el , hogy a mai appok is jol menjenek vele.
Sajnos ebben részben igaza is van, mert mi az ami ennyire megnövelte évről évre a rendszer és az appok méretét? Nem értem.
Az Én Defym is teljesen jó volt a maga idejében, de 2 év mulva már használhatatlan volt 2 app együttes használatakor.
ugyan az a 4.4.2 es rendszer azon a defyn is elment az 512mb Romon mint most a 2gb on, és mindegyiken még megmaradt a fele rom szabadon.ÉS az appok a kb os mérettől eljutottak a több 10 mb ig, ugyan az az app.
Szóval A droidnak ez a legnagyobb baja szerintem.
Aztán a kollégát meggyöztük, hogy olcsóbban egy csúcs droidos készülékkel jobban jár mint az almással 3x anyniért.
Meg különben is az almásnál nem lehet ABC sorrendbe tenni az alkalmazásokat mert mind "i"-vel kezdődik :P

(#13021) repvez válasza zeon.hu (#13014) üzenetére


repvez
addikt

Mi minden programot használsz, hogy ilyen sokat telepitesz?Hogy lehet, hogy nálad 4-5 órás kijelsőidővel elmegy majd 2 napig enyni alkalmazással, gondolom fele fut a háttérbe is.
Nálam meg 11 romon kivűli app van abból 2 van védettbe és ha nem nyulok a telefonhoz is töltöre kell tennem a nap végére, egy éjszaka alatt 30%ot is merül.
1 hónapja tettem fela gyári 609est minden gyári állapot, nincs mókólva rootolva semi

(#13022) juan88 válasza fatomas673 (#12968) üzenetére


juan88
tag

Ez így ebben a formában nem igaz. Vannak esetek amikor felhasználhatók a felvételt. Saját használatra pedig korlátozások nélkül tarolhatod, amíg nem élsz vele vissza.

(#13023) zeon.hu válasza repvez (#13021) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

asztali gép helyett használom, ezért kell ennyi alkalmazás (minimum 80%-ban a telót használom).
2 napot sose írtam, napi 4 óra SOT a minimum, amit használom, ez azért eszi az aksit.
(ezért nem is értem, miért napokban számolnak, a SOT többet mutat)
automatizálót (E-robot) használok, ezzel tiltok/engedélyezek alkalmazásokat, mikor melyik futhat, mi használhat netet (AFWall profilok, robottal kapcsolgatva), stb. ami sokat eszik, azokat pl éjjel tiltom és/vagy nappal is feltételhez kötöm.
.
az a 30% éjszakai merülés brutálisan sok, valami folyamatosan ébresztgeti a telefonod.
Wakelock detectort javasolnám, az mutatja, hogy mi és mennyiszer ébreszt és mennyi ideig tartja úgy, de ahhoz root kell.

#?*@&!

(#13024) repvez válasza zeon.hu (#13023) üzenetére


repvez
addikt

sajna egy dolgot szerintem tudok ami miatt enyni a merülése az akksinak,de ezen sem én sem a szolgáltató nem tud mit kezdeni. azt, hogy lakáson belül ki van ixelve a térerő és még segélyhivás se mindig lehetséges.
4km-re az adótoronytól egyik szolgáltatónak sincs térereje, pedig látom a viztornyot amin az antenák vanank. Bejelentettem a T-seknél 1,5 hónap mulva sikerült is kijönni, hoztak egy antennát, hgy jelerősitőként használják,de nem jött össze nekik. Azt tanácsolták, hogy menjek át másik szolgáltatóhoz, ilyen esetben a hüség miatti kötbért is elengedik, de semelyik szolgáltató sem jobb , hova váltsak.

(#13025) zeon.hu válasza repvez (#13024) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

az bizony meríti rendesen, ha folyamatosan a cellát keresi/váltogatja.
biztos, hogy a többi szolgáltató se jobb?

ha más nincs, akkor szerzel egy nomadikus (0621...) számot mondjuk a neophone-tól (ingyen van, nem kötik feltöltéshez), azon elérhető vagy, ha van wifi/mobilnet (és ezen a számon vezetékes tarifával hívhatnak téged!).
ugyanez kimenő hívásra is megoldás, bár arra vannak sokkal olcsóbb voip szolgáltatók is (és a saját mostani számodat regisztrálhatod be, tehát azt látja, akit hívsz).

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#13026) coyote55


coyote55
őstag

Én megnéznék egy Antutu mérést a B851-el... :U

Memento Mori!

(#13027) zeon.hu válasza coyote55 (#13026) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A kedvedért feltettem :)
(Nem kapcsoltam ki semmit, nem volt reboot előtte)

#?*@&!

(#13028) Jadro


Jadro
veterán

Cunaja rom nálam is hibátlanul teszi a dolgát. A fordítási dolgok meg javulnak, úgyhogy egyelőre eszemben sincs lelépni. Ismételten köszi!:)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#13029) Cunaja válasza Jadro (#13028) üzenetére


Cunaja
addikt

:C :R :)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#13030) Newlachka


Newlachka
őstag

na csak belőttem..

(#13031) zorb válasza Cunaja (#13011) üzenetére


zorb
tag

Üdv. Én is vissza szeretnék váltani a szuper rendszerre, hogy is kell? A választ előre is nagyon köszönöm és a szuper rendszert is, gratula

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S9 duos

(#13032) Jadro


Jadro
veterán

Működő LED értesítést konfiguráló programmal/megoldással találkozott már valaki erre a készülékre? Jó lenne szabályozni hogy mikor milyen színnel villogjon. (Vagy ne is álmodozzak? :) )

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#13033) zeon.hu válasza Jadro (#13032) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

van, de emlékeim szerint nem stabil.
viszont töltés közben esélytelen, nem tudja felülírni egyik sem a rendszert.

#?*@&!

(#13034) Cunaja válasza Jadro (#13032) üzenetére


Cunaja
addikt

Egy kis +extra a romból :)

Ezt kérted!

Teszt egy hét. Ha minden jó, akkor megkapod a megoldást, mint kitartó Cunaja ügyfél. :) :R

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#13035) Jadro válasza Cunaja (#13034) üzenetére


Jadro
veterán

Hujujj. Jön a karácsony és csak kívánnom kell. :D Szuper!

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#13036) coyote55 válasza Jadro (#13035) üzenetére


coyote55
őstag

Csókos... ;)
Én meg nem tudom telepíteni az Xposed rendszert :((( :O

Memento Mori!

(#13037) zeon.hu válasza coyote55 (#13036) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ne is próbálkozz vele, kilőheti a systemui-t!
ha cunajánál működik, meg lesz osztva.

#?*@&!

(#13038) Jadro válasza coyote55 (#13036) üzenetére


Jadro
veterán

Még én sem, de akkor a következő romba ezt sikerült beemelni Cunajának és lőn kánaán. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#13039) coyote55 válasza zeon.hu (#13037) üzenetére


coyote55
őstag

Köszi, akkor nem görcsölök tovább. :R

Memento Mori!

(#13040) M3xx válasza M3xx (#12963) üzenetére


M3xx
tag

Tanulságként: Alkalmazáskezelőben Kényszerített leállítás + Adatok törlése meghozta az eredményt. Elfelejtette a megtalált frissítést, majd gyorsan újra kikapcsolva az Automatikus frissítéskeresést eltűnt a kis piros értesítés.
ctibor tanácsára kicsi kínai alkalmazás letörölve, eddig úgy tűnik nem okoz akadást semmiben, fölösleges app volt.
Köszi mindenkinek.

(#13041) WishMage


WishMage
csendes tag

Kb másfél hete kértem segítséget mert kikapcsolt kijelzőnél nem tudtam hívást fogadni 4g hálózaton. Azóta ez annyiban változott hogy ha épp aktívan van a kijelző akkor se csöng ki. T-moblios kártyával viszont működött rendesen. Az lenne a kérdésem hogy lehetséges hogy a sim kártyával van a gond? vagy csak simán a telenornak mégse olyan jó felénk a 4gs hálózata mint azt mutatja a telefon?

(#13042) Mátésum


Mátésum
aktív tag

Szeretném megkérdezni, hogy aki Nillkin Sparkle, vagy hasonló tokot használ, autós tartóba azzal együtt könnyű betenni a telefont? Elég sokszor használom autóban, és kép alapján problémás lehet hátrahajtani a tök elejét annyira, hogy becsusszanjon egy autós tartóba a telefon. Ki-be venni meg nem fogom a tokból.

Illetve, hogy a korábbi, Google Play - zárképernyű - albumborító kép megjelenítése kérdésre, tudtok-e valami megoldást?

(#13043) zeon.hu válasza WishMage (#13041) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ez valószínűleg a sim kártya hibája.
vidd be, ingyen cserélik.

esetleg nem custom rom van rajta?
bizonyos romok nem jól működnek telenorral, ilyenkor "csak gsm"-re (2g) kell állítani.

#?*@&!

(#13044) WishMage válasza zeon.hu (#13043) üzenetére


WishMage
csendes tag

B851C van rajta most, de a gyári(rootolt) 609-el is ezt csinálta.

(#13045) zeon.hu válasza WishMage (#13044) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

akkor kártya csere.
főleg ha változatlan beállítással másik kártyával jó volt.
hibásként vidd be, akkor ingyenes az új.

#?*@&!

(#13046) TaRka94


TaRka94
senior tag

Ebben az évben lesz még lolli?

(#13047) zeon.hu válasza TaRka94 (#13046) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem lesz, mivel már van, nem is egy.
B830 az első hivatalos, ennek kijött a javítása B839 néven.
Van már custom lolli is, B851C.
Fenti összefoglalót javaslom olvasásra.

Szerk.
B839 nincs még az összefoglalóban, de a kereső segít.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#13048) WishMage válasza zeon.hu (#13045) üzenetére


WishMage
csendes tag

Kiderült hogy csak meg kellett volna törölni sim kártyát.... De köszi a segítséget :)

(#13049) zeon.hu válasza WishMage (#13048) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Az is sim hiba :)
Tud oxidálódni és egy kicsi is elég a hibás működéshez.
A lényeg, hogy jó lett.

#?*@&!

(#13050) coyote55 válasza zeon.hu (#13049) üzenetére


coyote55
őstag

Khmm...
Oxidálódni? Arany? :N
Bocs!

Memento Mori!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.