Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) Cunaja válasza #86973952 (#16999) üzenetére


Cunaja
addikt

Gyorsan vegyél P7 telót, mert tudod majd tesztelni a Face dolgait. Úgy látom van Facebook fiókod.
Az mindig baj, hogy Zeon és én nem szeretjük. Nem tudjuk tesztelni.
Rom egyenlőre nem lesz,mert lassan itt a nyár, vagyis a jól megérdemelt szabi. Utána meg vizsgázni fogok elég kemény anyagból és 2 hónap tanulás!
Egyszóval, nagy dolognak kell történnie, hogy romot csináljak. Pl. 6.0 vagy ha sikerül az api-t megcsinálnom. Sajnos állandóan fagy. Nem igazán akar menni. :W
Csinálok 1 fényképet manuálisan, utána meg lefagy a kamera. Olyan is volt már, hogy a teló is fagyot. :W

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#17002) #86973952 válasza Cunaja (#17001) üzenetére


#86973952
törölt tag

6.+ alatt lehet jobban fog működni. Szerintem az sem mindegy neki (többek között).

Biztos lesz olyan, akinek van eFBé és tesztelne. :D Most költöttem el a pénzem egy hete telefonra, és P9 Lite még nem is volt nálam. Csak kb. 1 napig, azzal meg nem sokra megyek. :)

[ Szerkesztve ]

(#17003) repvez


repvez
addikt

az6t tudja valaki , hogy lehet az usb netmegosztást aktiválni?
usb theather vagy mi a neve.
nálam a wifi ,mellett ez ki van szürkülve nem lehet aktiválni

(#17004) zorb válasza repvez (#17003) üzenetére


zorb
tag

melyik buildon?

Samsung Galaxy S9 duos

(#17005) repvez válasza zorb (#17004) üzenetére


repvez
addikt

b853 gyári rom nincs root vagy más mokolás

(#17006) zorb válasza repvez (#17005) üzenetére


zorb
tag

az playos progi?

Samsung Galaxy S9 duos

(#17007) repvez válasza zorb (#17006) üzenetére


repvez
addikt

elvileg a gyári rom tartalmazza ezt , hogy usb-n keresztül lehessen megosztani a PC netjét a telefonnal.
a VR szemüvegen igy kéne megosztani a képet, hogy streamelni tudja a PC képét a telefonra, normális sebességen.

(#17008) zorb válasza repvez (#17007) üzenetére


zorb
tag

C lite-ban meg látok ilyet

Samsung Galaxy S9 duos

(#17009) zorb válasza repvez (#17007) üzenetére


zorb
tag

pc nem ír ismeretlen eszközt, usb debug nem kell neki?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S9 duos

(#17010) repvez válasza zorb (#17009) üzenetére


repvez
addikt

nem jelez semmit a pc és nem tuddom , hogy a usb debug be van e kapcsolva,de gyanitom igen,mert használok pár nem gyári appot amihez gondolom elvárás volt ez.

(#17011) zeon.hu válasza repvez (#17003) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Rádugtam a gépre, akkor aktív lett a gomb, wifi ki, mobilnet be és ezt is arról írom.
Vagy a telefon wifi kapcsolatát osztanád tovább usb-n?

Szerk.
Az usb debug-ot a fejlesztői lehetőségekben tudod bekapcsolni.
Ha nem látszik a fejlesztői menü, akkor "A telefonról" menüben nyomj rá a build számra 7x, utána visszalépve meglesz.

Szerk2.
Amit te írsz, hogy külső alkalmazásokat is használsz, azt a Biztonság menüben kapcsolod, nem a fejlesztői lehetőségekben.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#17012) repvez válasza zeon.hu (#17011) üzenetére


repvez
addikt

[link]

itt a képernyő mentés, hogy nem lehet bekapcsolni , pedig a pc-re van dugva usb-re a telefon és csak töltés van kiválasztva.

A fejlesztői részt most kapcsoltam be

(#17013) zeon.hu válasza repvez (#17012) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Fejlesztőiben akkor az usb hibakeresés is bekapcsolva?
A pc felismeri a telefont?
Pc-n ADB driverek rendben?
Ha más nincs, bluetoothon keresztül is megoszthatod a netet.
(Sose használtam ezeket, most próbáltam ki, de usb-n és bluetoothon keresztül is ment)

#?*@&!

(#17014) repvez válasza zeon.hu (#17013) üzenetére


repvez
addikt

Ha a fájl megosztást választom akkor az intézőben látom a telefon tartalmát.
BT-on nem jó a megosztás sebessége, pont azért kéne az usb, hogy stabilan 30FPS-el tudja streamelni a képet mert wifinél is kevés lehet az átjátszás sebessége.
[link]

elvileg igy kéne pedig

(#17016) repvez válasza Cunaja (#17015) üzenetére


repvez
addikt

Akkor a rom hibája, mert a fejlesztői lehetőségeknél is az elöbb bekapcsoltam a hibakeresést,de most megnéztem megint ki van szürkitve.
ha a hónap végéig nem érkezik a 6 os akkor nekiállok lecserélni v4re

(#17017) Cunaja válasza repvez (#17016) üzenetére


Cunaja
addikt

(#17015) hozzászólásomat, adatvédelmi okok miatt töröltem!!! Megvártam a válaszodat.

Ha rádugod a gépre, akkor menj a hibakereséshez és kapcsold ki, meg be, utána már jó lesz. Legyen közben összekapcsolva a géppel.

Szerk.

Ha akkor sem jó, az rom hiba. :(((

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#17018) coyote55 válasza repvez (#17014) üzenetére


coyote55
őstag

Te most komolyan úgy gondoltad, hogy "csak töltés" beállításban összedugod a géppel, és teljesen önállóan, "négyszemközt" a PC és a telefon megosztja a netet? :F :W

Memento Mori!

(#17019) repvez válasza Cunaja (#17017) üzenetére


repvez
addikt

ugy is szürke maradt a beállitás lehetősége.

Nem ugy gondoltam , de a linkelt metodussal nem müködik . tisztába vagyok vele, hogy csak ugy rádugba a usbre nem fog egyből netet osztani, de a hozzá tartozó beállitás nem müködik nálam

(#17020) Cunaja válasza repvez (#17019) üzenetére


Cunaja
addikt

A gépednek is jeleznie kellene, az új hálózati elérést.
Parancssori beírásnál az adb devices parancsra mit ír ki a gép?

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#17021) coyote55 válasza repvez (#17019) üzenetére


coyote55
őstag

A beállítás akkor, és csak akkor fog működni, ha a szükséges feltételek létrejönnek.
Van annyi "esze" a telefonnak, hogy ezeket leellenőrizze.
Az USB hibakeresés bekapcsolt állapota az egyik ilyen feltétel.

A linkelt metódus feltételezi, hogy a telefont nem csak töltés üzemmódban csatlakoztatod a PC-hez... :(((

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#17022) Cunaja válasza coyote55 (#17021) üzenetére


Cunaja
addikt

:R ;)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#17023) Pandaboy


Pandaboy
tag

Sziasztok!

Nem töltődik fel a mobilom. Rádugva a töltőre a piros Led villog, de nem lehet bekapcsolni. A töltő kábelje vadiújra lett cserélve. Számitógép USB-re kötve sem lehet bekapcsolni a telót. Csak villog a Led. Mit tegyek? Vigyem szervízbe? Vagy hogyan lehet Resetelni a telefont, olyan módon, hogy semmi adatot ne töröljön ? :F

Még annyi, hogy az utolsó töltésnél a Led világított, közben mégis lemerült teljesen. Magyarul nem töltötte a telefont a töltő, pedig a töltés jelző Led világított.

[ Szerkesztve ]

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#17024) zorb válasza Pandaboy (#17023) üzenetére


zorb
tag

melyik buildon?

Samsung Galaxy S9 duos

(#17025) Pandaboy válasza zorb (#17024) üzenetére


Pandaboy
tag

Ezt nem tudom megmondani, mert le van merülve a telefon. Vodafonos és külföldről behozott, ennyit tudok, de magyar menüs.

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#17026) #86973952 válasza Pandaboy (#17023) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez gyanítom hardver hiba lesz. Legutóbbi töltésnél (amikor utoljára lemerült) bekapcsolva töltötted?

Szoftveresen is lehet hasonló probléma, de olyankor nem marad bekapcsolva a készülék.

Szerk.:
Meg sérült blokknál, vagy más esetben kiformázásnál (ami ide nem igaz) a LED sem ég. Amíg van élet a készülékben addig tölti az akksit. Max. nem kapcsol be.

ADB -ből még rá lehet lesni, de szerintem alaplapos. Vagy meghalt az akksi.

[ Szerkesztve ]

(#17027) Pandaboy válasza #86973952 (#17026) üzenetére


Pandaboy
tag

Igen az utolsó lemerülésnél bekapcsolva töltöttem. Lehet szoftveres és hardveres hiba is. Az akksi nem megy tönkre ilyen hamar. 10 évet is kibírnak az akksik, csak hamarabb lemerülnek. Ebben legalább a LED villog. Minden villogásnál a kijelző szürkén bekapcsol egy pillanatra és kikapcsol. Tehát nem tud bekapcsolni. A lemerülés után még megjelent a Vodafone lógó, de nem kapcsolt be teljesen.

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#17028) Cunaja válasza Pandaboy (#17025) üzenetére


Cunaja
addikt

A PC érzékeli, mikor bedugod? Ha nem jelenik meg semmi a PC-n, akkor kikapcsolva kell rádugni. Ha akkor se csinál semmit, elszállt az alaplap. Az akku is lehet hibás, de az érdekes. Sajnos az alaplap javítása elég drága összeg. Házilag itt még nem cserélt senki lapot, csak érintőpanelt.
Ha a géppel kommunikál és a totalcommander adb plugin látja a tartalmát és tudsz is mászkálni benne, akkor csak akku hiba. Ez lenne a jobb.
Ha nincs totalcomi, akkor sima adb devices, látja-e?
Ha igen, akkor mehet az adb shell, majd ls parancs.
Itt is listázni kell a tartalmát.
Ha csak szervizben tudod javitani, sajnos hosszú idő és mint írtam, drága is.
Szerk.
Romot cserélni is csak minimum 40%-os töltésnél tudsz.
A boot.img is lehet sérült. Ez csak úgy fordulhat elő, hogy valami egy init.d scriptet lefuttatott és a kernelbe piszkált.
Vagy a másik, rootnál a user törölt valamit, ami szerintem most kizárt.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#17029) #86973952 válasza Pandaboy (#17027) üzenetére


#86973952
törölt tag

Hamarabb is tönkre tud menni, még ha nem is jellemző. Nem feltétlen az akksi hibájából.

Mint feljebb írtam meg kellene ADB -zni, de szerintem nem fogja látni.

(#17030) Pandaboy válasza Cunaja (#17028) üzenetére


Pandaboy
tag

A PC nem érzékeli, hiszen ki van kapcsolva a telefon. Így lehet látni a PC-n a telefon tartalmát, hogy mi van rajta. A PC USB-re rádugva ugyanaz van mintha a töltőre teszem. Villog pirosan a LED ennyi.

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#17031) Pandaboy válasza #86973952 (#17029) üzenetére


Pandaboy
tag

Annyi baja volt eddig, hogy a töltőnek a vezetéke el volt szakadva. És a vezeték mozgatására egyszer töltött, máskor nem. Lehet ez tette tönkre a telefont. De tegnap óta vadiúj USB kábelem van és tegnap még egyszer feltöltötte teljesen. Viszont tegnap is csinált olyat, hogy jelezte a töltést, de nem ment feljebb a % töltöttség jelző.

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#17032) Cunaja válasza Pandaboy (#17031) üzenetére


Cunaja
addikt

akkor kikapcsolva kell rádugni. Ezt írtam. Igen, akkor csak a kernel indul el és látnia kell a gépnek.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#17033) Pandaboy válasza Cunaja (#17032) üzenetére


Pandaboy
tag

Rosszul írtam. Tehát = NEM lehet látni a PC-n a telefon tartalmát, hogy mi van rajta. Mert nem érzékeli a PC a telefont.

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#17034) Cunaja válasza Pandaboy (#17033) üzenetére


Cunaja
addikt

Alaplap sajna :W

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#17035) Pandaboy válasza Cunaja (#17034) üzenetére


Pandaboy
tag

Akkor megjavíttatom szervízben. Talán nem lesz túl drága. 1 éve vettem használtan, most lehet 2 éves kábé. Nem gondoltam volna, hogy csak 1 évig fog nálam működni.

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#17036) #86973952 válasza Pandaboy (#17035) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem lesz olcsó. HA nincs garancia, akkor itt aprón nézz körül.

(#17037) Pandaboy válasza #86973952 (#17036) üzenetére


Pandaboy
tag

Nincs garancia. Én nem akarok másik telefont venni. Inkább javíttatni. 10-15 ezret megér a javíttatása, ha nem kerül többe. Ez sem volt olcsó, majdnem 50-ért vettem tavaly és minden alkalmazás tökéletesen futott rajta. Semmi fagyás sem volt.

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#17038) Cunaja válasza Pandaboy (#17037) üzenetére


Cunaja
addikt

15 000-ért sajna csak szétszedik a telót. Egy lap csere minimum 30 ropi. :W

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#17039) Pandaboy válasza Cunaja (#17038) üzenetére


Pandaboy
tag

Hát akkor vagy 30-ért megjavíttatom, vagy másikat veszek. De újat nem fogok venni azt tudom.

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#17040) #86973952 válasza Pandaboy (#17039) üzenetére


#86973952
törölt tag

25-30 között már van használt, 30-40 körül jobb állapotú is. Azért kérdezd meg előtte, de az alaplap a legdrágább alkatrész, plusz a munkadíj.

(#17041) Pandaboy válasza #86973952 (#17040) üzenetére


Pandaboy
tag

Megkérdem előtte. És még van olyan is, hogy rámondanak bármit. Olyat is, hogy kicseréltek benne ezt azt, aztán csak egy olcsó alkatrészt cseréltek ki.

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#17042) zeon.hu válasza Pandaboy (#17041) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Itt a hardveraprón vannak megbízható emberek, velük kell csináltatni akkor.

#?*@&!

(#17043) Pandaboy


Pandaboy
tag

A Hard Reset mindent töröl a telefonról? Mert ezt még nem próbáltam ki.

Új alaplap cserével minden fénykép törlődik? Vagy le tudják menteni róla az adatokat?

[ Szerkesztve ]

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#17044) Cunaja válasza Pandaboy (#17043) üzenetére


Cunaja
addikt

Letudják, de azért is pénzt kérnek majd. :W A fényképeket, nem külső sd-n tároltad?

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#17045) Pandaboy válasza Cunaja (#17044) üzenetére


Pandaboy
tag

Nem volt benne SD. A gyári memóriájában tároltam a fotókat. Amikor megtellett, töltöttem fel a PC-re.

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#17046) Cunaja válasza Pandaboy (#17045) üzenetére


Cunaja
addikt

:W
Hm, komoly. Legelőször egy akkut kellene belerakni, hogy talán rákuszna egy rom.
Éjszakára rakd fel hálózati töltőre és hagyd rajta. Talán magához tér. Láttam már ilyet is, hogy annyira lemerült az akku, hogy nem is volt hajlandó kommunikálni és fél óra múlva indult el a töltés is.
Ez az utolsó esély.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#17047) #86973952 válasza Cunaja (#17046) üzenetére


#86973952
törölt tag

A beépített akksik egyetlen hátránya, hogy sajnos néha szoftveres okból nem működik a hosszú power gombos megszakítás, reboot.

Korábban azt hittem ez csak hardveres móka, de sajnos kiderült tévedtem. Mint egy reset gomb.

Szóval még lehet ez is segítene, csak a szétszedés nem gyors móka.

[ Szerkesztve ]

(#17048) Pandaboy válasza #86973952 (#17047) üzenetére


Pandaboy
tag

Lehet Resetelni a hangerő és a bekapcsoló gombal. De ez arra sem reagál.

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#17049) #86973952 válasza Pandaboy (#17048) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem minden esetben lehet. Ma reggel megint belefutottam egy ilyenbe.

(#17050) Cunaja


Cunaja
addikt

Akinek V4 lite van. Legyen kedves kipróbálni ezt. :R
Telefonkezelő -> Víruskereső -> beállítások -> Valós idejű vírusvédelem bekapcsolva és manuális frissítés. Kb 3-5 perc. Ezután a telefonkezelőben a keresést lefuttatni. Nekem így már végig megy és nem áll le a WLAN feliratnál.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.