Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) GSPLR válasza #86973952 (#7000) üzenetére


GSPLR
senior tag

Nem ment cust failt írt ki, direkt végignéztem...

Huawei

(#7002) #86973952 válasza GSPLR (#7001) üzenetére


#86973952
törölt tag

Akkor told fel a Vendor -t is.

(#7003) ufonauta válasza GSPLR (#7001) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Noh akkor én már be sem vállalom. Legalább is, amíg valami visszatérési megoldás nincs.
Itt a 129-es: [link]
Kíváncsi vagyok, hogy sikerül e visszarakni.

(#7004) GSPLR


GSPLR
senior tag

Fail után fent a B609 :DDD Király

3 gombossal felrakta, de fail volt a végén.

Huawei

(#7005) #86973952


#86973952
törölt tag

Vendor -t (meg amúgy az FW -t is) fel lehet tenni amúgy a frissítő app -ból is. Már nem emlékszem, hogy a B609 -ben van -e Vendor, és most nem vagyok otthon. Utána rá lehet tolni azt is.

Lehet Vodás ROM -nál ez lényeges.

Szerk.:
3 gombossal is felmegy. Csak előtte törölni kell a másikat, aztán át kell nevezni a dload mappára azt is.

[ Szerkesztve ]

(#7006) GSPLR


GSPLR
senior tag

Eddig nagyon tetszik. Egyetlen dolog ami veri a csőröm, hogy az Opera nem törölhető. Biztos ami biztos tolok egy wipe-ot,aztán belakom

[ Szerkesztve ]

Huawei

(#7007) #86973952 válasza GSPLR (#7006) üzenetére


#86973952
törölt tag

Amúgy lehet ProjekMenü -ből is, bár ezt még nem írtam le...

*#*#2846579#*#* --> ProjectMenu --> 4.Restore factory defaults

Lenyomja a Factory reset -et a recovery -ben.

[ Szerkesztve ]

(#7008) zeon.hu válasza Merseyside (#6989) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Használod valamelyiket ezek közül?
Swype+dragon, E-robot, Svox, Poweramp, Voice Speed Dial.

#?*@&!

(#7009) GSPLR


GSPLR
senior tag

A Vodafone boot logo megmaradt, viszont az animált cucc eltűnt (boot animáció a Huawei jelenleg). Eddig egy hibaüzenettel találkoztam, itt a fórumon is láttam már a hozzászólások között. Az értesítési sávban egy Andriod kitkat kinézetű ikon van némi szöveggel:

Defect report reminders (Beta version)
Prohibit any running behaviour!
Please report defects to JiangWei 00165991.

Ez nem tudom micsoda, de egyelőre nem foglalkozom vele, hosszú este előtt állok, rendbevágom a kinézetet, appokat. Majd jelentkezem, persze addig válaszolok ha van kérdés. Ja, a CUST verziót nem írja sehol a telefon :DDD Az nincs.

[ Szerkesztve ]

Huawei

(#7010) #86973952 válasza GSPLR (#7009) üzenetére


#86973952
törölt tag

Azért írtam, hogy dobd fel a Vendor -t.

Az amúgy nem baj, ha maradt a boot logó. Custom ROM -ig ennek nincs jelentősége. Bár azért biztonság kedvéért jó kimenteni.

(#7011) GSPLR válasza #86973952 (#7010) üzenetére


GSPLR
senior tag

Vendorral ment a 133, majd arra 3 gombossal a 609. Teljes rendszerem van eddig, persze idő kell hogy kijöjjön valami, ha van minek kijönnie.

Akkor a Vendor mégis kimaradt, lehet az volt a gond a telepítésnél. Így 609 alatt van értelme felrakni, megpróbálni?

[ Szerkesztve ]

Huawei

(#7012) #86973952 válasza GSPLR (#7011) üzenetére


#86973952
törölt tag

Vendor -t külön telepítetted? Mert magától nem fogja. Sima Vendor mappaként nem fogja látni az automata frissítő.

[ Szerkesztve ]

(#7013) zeon.hu válasza GSPLR (#7009) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ez a "defect report" nálam jelentkezett, amíg nem ment fel a mostani rom rendesen.
Minden egyes újraindítás után meg fog jelenni valószínűleg nálad is.
Mivel az előző rom hibásan ment fel, szerintem ez azt jelzi.

#?*@&!

(#7014) GSPLR válasza zeon.hu (#7013) üzenetére


GSPLR
senior tag

Ez oké, de hogy érjem el. Most 609-en vagyok, visszafelé hogy próbálkozzak?

Huawei

(#7015) zeon.hu válasza GSPLR (#7014) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Az a baj, hogy már nem emlékszem, a mostani mikesa féle rommal csinálta vagy az előzővel.
De az biztos, hogy ugyanazt tettem fel megint.
Plusz csak egy tipp részemről, hogy esetleg a hibás romot vagy felrakást jelentheti.

#?*@&!

(#7016) GSPLR


GSPLR
senior tag

Szerintem most kicsit szokom a cuccot, holnap pedig megpróbálom a rollback 133-at, vendor fel, aztán 3 gombossal vissza.

[ Szerkesztve ]

Huawei

(#7017) #86973952 válasza GSPLR (#7016) üzenetére


#86973952
törölt tag

B609 -ben nincs Vendor?

Nincs, most találtam meg a csomagolt fájlt.

Szerk.:
Vodánál lehet fontos rátolni, de majd jön róla visszajelzés. Én a B602 cust -ot használom.

[ Szerkesztve ]

(#7018) orbit76


orbit76
tag

Nem tudom, hogy mennyire számít, azért leírom. Az enyém osztrák drei szolgáltatós, eredetileg B151 volt rajta. Amikor a magyar huawei oldalról letöltött B133-at tettem rá, utána a B609 frissítés vége fail lett, és mindenféle hibát produkált. Ezután az ideiglenes B133, majd az osztrák huawei oldalról letöltött B133 ment fel. Itt már láttam, hogy ok, mert felajanlotta az OTA frissítést. Ezután felraktam a magyar B609 generált és hiba nélkül működik. Közben volt pár vargabetűs kitérő miui és egyebek felé, de egyik sem volt az igazi. Tehát az sem mindegy, hogy melyik oldalról való a rom. Lehet, hogy a vodás telefonokra a német oldalról kell letölteni a B133-at...

(#7019) #86973952 válasza orbit76 (#7018) üzenetére


#86973952
törölt tag

Összefoglalóban is a német van. Sőt, általában az szokott lenni, mert az előbb jelenik meg. Bár ugyanazt kapják ők is, mert a Huawei régiósan osztja őket és minden cust benne van, ami alá tartozik. Nyugat-Európa régóban vagyunk a Huawei -nél. Persze egy próbát megér, de szerintem csak rá kellett tolni a hibásra újra.

------

Valaki nem tud egy újabb Huawei Extract -ről?

Amivel a régi ROM -okat lehetett bontani, az most frankón sz...ul csomagol, bár lehet kellene egy új updata. Ext4 Unpacker nem tudja olvasni. Active Perl/TinyPerl, HuaweiFinder, split_updata, minden játszik.

[ Szerkesztve ]

(#7020) GSPLR


GSPLR
senior tag

Rollback sikerült 133-ra, igaz ismét fail-el a végén. Most megpróbálok a Vodás 129-re visszamenni. Ha az sikerült akkor onnan 121, majd ismét 133, illetve 609. Ha bárkinek van más ötlete, szívesen fogadom :)

Huawei

(#7021) GSPLR


GSPLR
senior tag

Az első jó hírt tudom megosztani (pár copó kör után). Ufonauta által feltöltött vodás B129-re simán visszaállt a telefon, a telepítés végén OK-val (ráadásul a Telefonról menüpontban visszajött az Egyéni verzió CUSTC szám is). Ez tehát megy flottul. Most megpróbálom rálőni a 129-es vendor-t (hátha kilövi a CUST-ot, mert szerintem ez okozza a galibát, imádlak Vodafone) és onnan 133, majd 609.

[ Szerkesztve ]

Huawei

(#7022) GSPLR


GSPLR
senior tag

Sajnos nem lőtte ki. Most vagyok tanácstalan... Merre tovább? :F Voda B129 (vendorral) van rajta, hibátlanul. Ja és visszajött a boot animáció is, tehát 100%-ban használható esetleges gariztatás előtt.

[ Szerkesztve ]

Huawei

(#7023) GSPLR


GSPLR
senior tag

Mi lenne, ha:

Rátolom most a 133-at, illetve a 129 vendor-t, majd arra a 609-et? Járható vajon? Azért gondoltam erre, mert mi van akkor, ha ez a Vendor határozza meg az egyéni verziót (ez esetben a Vodafone-t).

[ Szerkesztve ]

Huawei

(#7024) GSPLR


GSPLR
senior tag

Hali!

Kezdenék egy ilyennel (18+): [moderálva]

FONTOS: A root-ot (ha van a telefonon) el kell tüntetni, más különben IMEI nullázás lesz belőle!

Sikerült probléma és hibaüzenet mentesen áttérnem Vodafone függő készülékkel a B609 EMUI3.0-ás verziójára, teljes és hibátlanul működő. Az alábbiakban levezetném az 100%-os áttérést, természetesen a Vodafone felhasználók részére:

Akinek a telefonján az OTA-n kapott B129 van, annak nincs más dolga, mint a Huawei magyar oldalára feltöltött Vodafone B129-et letölteni, telepíteni (3 gombossal!!!) Ez hiba nélkül felmegy, örülünk. Most jön a B133SP01, ami az összefoglalóban is megtalálható. Itt a dload mappában lévő fájl felmásoljuk a telefonon lévő dload mappába )ha nincs ilyen mappa, akkor csinálunk egyet. Telefon kikapcsol, 3 gombossal elindít. Feltelepíti, de a telepítés végén dob egy FAIL üzenetet! NEM KELL MEGIJEDNI, TELJESEN NORMÁLIS! Most jön a trükk:

A 133SP01-ben található egy vendor mappa benne egy fájl. Ezt a fájl másoljuk most be az SD kártya dload mappájába. Telefon kikapcsol, 3 gombossal telepítjük. Hoppá! De-brandeltük a telefont, a boot logo ellenére, és a telepítés végén kapunk egy OK feliratot, félsiker!!! :DDD Most mehet az SD kártya dload mappájába a B609-ben található fájl, telefon kikapcsol, 3 gombossal telepít! Láss csodát OK felirattal felmegy az EMUI3.0-át tartalmazó B609 és még CUST verziót is kapunk! Semmi hibaüzenet, semmi fail semmi hiányzó alkalmazás, funkció! Innentől teljes értékű EMUI3.0-t használhatunk, mint Vodafone felhasználó! Itt bontottam egy sört :DDD

A rollback működik szépen, persze fail-t dob a 133-ra visszaállásnál, de amikor ezután rátesszük a 129-et, akkor már OK-val telepít, így az esetleges garanciáztatásnál nincs probléma.

Ezt én most végigjártam és sikeres minden amit leírtam. Ufonauta nyugodtan nekiállhatsz a metódusnak amit leírtam, pontról pontra csináld és nem lesz gond! A segítségeket köszönöm és remélem örömmel, megelégedéssel használják majd a Vodások az EMUI3.0-át! Ha bármi kérdés lenne, akkor írjatok itt vagy akár privátban! ;)

Porterocka, szerintem ez mehet az összefoglalóba, tutira működik, kétszer mentem végig rajta és 100%-os!

FONTOS! A VENDOR RÉSZE NEM KIHAGYHATÓ, EZ KELL A TELEPÍTÉS SIKERESSÉGÉHEZ!!!

[ Módosította: Mate ]

Huawei

(#7025) ufonauta válasza GSPLR (#7024) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Pöpec leírás! Köszi!
Noh akkó neki is állok. A különböző verziók után kell e wipe? Mondjuk a 133 vendor telepítése utáni wipe nem csinál galibát? Nem törli a debrandelt Custot? Vagy mivel mindegyik szűz rendszer a wipe kihagyható? Mondjuk most a 129 wipe-olnám.
Jah nekem a Huawei-től letöltött 609-esben is van vendor az kell e? Vagy csak ártani nem árthat alapon feltehető?

[ Szerkesztve ]

(#7026) GSPLR válasza ufonauta (#7025) üzenetére


GSPLR
senior tag

Én nem wipeoltam csak mielőtt az egészet elkezdtem. A 609-ben nálam nincs vendor. Azt akkor használtam amikor a 133-at felraktam, abban volt egy vendor, ez meg is oldotta a de-brandet. Most lakom be a telefont, eddig nagyon jó, nekem jobban bejön mint a 2.3, bár ízlések és pofonok. Témázási lehetőség nagyon fasza, sokkal több van, meg úgy általában. RAM kezelés sokkal jobb mint a 2.3-nál, gyors, letisztult :)

Egy valamit hiányolok, hogy adatforgalom figyelőt nem tudom beállítani. 2.3 alatt tudtam mérni hogy 26-ától 25-éig mennyi mobiladatot használtam és külön a wifit is. Itt ilyet nem találtam, de elvagyok nélküle.

Huawei

(#7027) ufonauta válasza GSPLR (#7026) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Noh kúszik fel a 133. Egy életem, egy halálom most már végig csinálom. :D
Vodánál az online ügyfélszolgálaton írja a felhasznált adatmennyiséget. Vagy a netinfó oldalon. Nekik úgyis az a mérvadó, amit ők mérnek.

[ Szerkesztve ]

(#7028) GSPLR válasza ufonauta (#7027) üzenetére


GSPLR
senior tag

Igen tudom, bár nem releváns, leginkább wifi-n lógok vagy itthon vagy melóhelyen, a köztes időben pedig simán elég az 500 mega, el se szoktam használni.

Huawei

(#7029) GaborGh


GaborGh
őstag

Sziasztok!

Üvegfóliát előre és hátra + egy keretet honnan érdemes beszerezni + még egy átlátszó, ultravékony szilikon tok is érdekelne, tudnátok konkrét linket adni?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#7031) GaborGh válasza GSPLR (#7030) üzenetére


GaborGh
őstag

Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

(#7032) ufonauta válasza GSPLR (#7026) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Noh beüzemeltem a 609-et. Én sem találom a mobiladat forgalom figyelőt. Viszont a telefonkezelőben sem találom a biztonsági mentést. Pedig onnan akartam visszaállítani a névjegyeket, sms-eket és a híváslistát. Valahová jól eldugták. :Y

(#7033) GSPLR válasza ufonauta (#7032) üzenetére


GSPLR
senior tag

A biztonsági mentést egy mappában találod kint, Eszközök a mappa neve, onnan mehet vissza (EMUI2.3-as mentés viszont nem biztos hogy megy az EMUI3.0-ra). Nekem a telefonszámokkal nem kell bajlódnom szerencsére, megvan az összes a SIM-en. Én tisztán rakok újra mindent, ezen a 2 órán már nem múlik semmi. Megcsinálom, aztán kap egy mentést amit lementek a gépre is.

[ Szerkesztve ]

Huawei

(#7034) ufonauta válasza GSPLR (#7033) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi!

Megvan! visszament a 2.3-as mentés.Egyébként nekem is megvannak a névjegyek SD-n vcf fájlban, de így egyszerűbb. A simre mentést azért nem szeretem, mert a hívóképeket nem menti.

(#7035) GSPLR válasza ufonauta (#7034) üzenetére


GSPLR
senior tag

Igen, ezt csinálom pont, SIM-ről átrakom őket a telóra is, így tudok képet csatolni kapcsolatokhoz. Viszont azt jó tudni, hogy a 2.3-as mentés rámegy a 3.0-ra, ez piros pont :)

Huawei

(#7036) ufonauta válasza GSPLR (#7035) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Viszont ami nekem egy kis negatívum, hogy a kontaktoknál és a híváslistánál a szöveg nehezebben olvasható, mint a 2,3-nál volt. Szebb ez a betűtípus, de piszkosul kell skubizni, hogy mi van odaírva. Olyan nagyon nem zavar, mert a fontos kontaktok mennek a kezdőképernyőre. Viszont az SMS-ek mintha jobban olvashatóak lennének. Noh azét már lakom befele a cuccost és egyre vagányabb lesz, ahogy jövök rá a dolgokra. :)

(#7037) GSPLR válasza ufonauta (#7036) üzenetére


GSPLR
senior tag

Igen, ezt többen írták már. Elméletileg lehet a betűméretet növelni azt hiszem a Megjelenítésnél, az lehet hogy segít kicsit. Nekem szerencsére piszok jó a szemem (még), így nincs gondom vele. Nekem is szokni kell sok mindent és átszervezni pár dolgot. Most ugye az alsó sávba már 5 ikont rakhatok, ezt már ki is találtam magamnak, valamint 4*5 elrendezésbe használom a lapokat (összesen 3 darabot, mivel mappázok). Aztán ugye ott van az 5 darab navigációs ikon lehetősége, ezzel is élek és nagyon megkönnyíti az életemet, fasza lett. Most épp a Széf részével ismerkedek, nagyon jónak tűnik és hasznos is számomra. :)

Amúgy neked is úgy ment fel, ahogy írtam? 133-ra fail-t dobott majd a vendor file felrakása után jó volt?

[ Szerkesztve ]

Huawei

(#7038) ufonauta válasza GSPLR (#7037) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Jaja úgy ment fel, ahogy írtad. De én a 133 felrakása után és a vendor felrakása előtt azért nyomtam egy wipet és ott ki is írta, hogy Custom fail. Szóval tuti, hogy ez volt a baj. Oszt a 609 után is nyomtam egy wipet és ott már frankó volt a dolog. De a nyugalom kedvéért én feltoltam a 609-re az ő vendorját is.
Szóval frankó a leírás. Jó lenne betenni az összefoglalóba. :)

(#7039) #86973952 válasza GSPLR (#7024) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ezt írtam Neked feljebb vagy 2x is. :DDD

Hogy Vodásnál nagy valószínűséggel szükség lesz rá, így a B133 mellé fel kell tolni a Vendor -t is, miután átnevezted azt is dload -ra.

Természetesen beleírom az összefoglalóba, csak addig nem akartam, amíg nem próbálod ki. Meg most értem haza.

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#7040) GSPLR válasza #86973952 (#7039) üzenetére


GSPLR
senior tag

Emlékszem rá, hogy írtad, ezért jutott eszembe, magamtól az életbe nem jöttem volna rá, hogy az egy külön telepíthető fájl. Engem inkább az idegesített, hogy nem tudtam mi az a vendor fájl, eddig máshol nem találkoztam ilyennel, pedig volt már szerencsém fura telefonokhoz. De mint kiderült ez debrandel, XDA-n utánaolvastam jobban. Mindenesetre köszönöm a segítséget, ötleteket, most boldogság van, a 3.0-át használom én is :R

Huawei

(#7041) #86973952 válasza GSPLR (#7040) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mert Huawei -nél más telefonnál nem mindig Vendor -nak hívják. Úgyhogy sokan nem tudják miért jó. Elvileg nem sok szükség lenne rá, mert az átmenetek során a tartalma nem változik. Nekem sem jutott eszembe elsőre, pedig logikus lenne.

B129 -ben van Vendor?

[ Szerkesztve ]

(#7042) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Az a lényeg, hogy most már működik a dolog. :)
Van benne. Ami a Huawei itthoni oldaláról letölthető 3 ROM (133SP1, 609, Vodás 129), abban mind a háromban van.

[ Szerkesztve ]

(#7043) #86973952


#86973952
törölt tag

Vodafone - Általános ROM -ok közötti átjárás:

Az esetlegesen felmerülő károkért felelősséget nem vállalok!

1. B129 general verzió telepítése.
2. B133 general verzió telepítése.
FAIL -t fog írni a végén, de nincs ezzel semmi gond. A ROM felment, csak a cust lesz üres.
3. B133 general verzió alól a cust telepítése a következő módon:

A cust -ok a Vendor mappa alatti update.app -ben találhatók. A telepítés menete egyszerű, úgy kell eljárnod, mint amikor a frissítést telepíted.
3.1. A Vendor mappát a benne lévő fájlal másold az SD kártya gyökerébe.
3.2. Nevezd át a mappát dload -ra.
3.3. Telepítsd 3 gombos módszerrel.

Visszatérés:
Visszatérés során semmi más dolgod nincs, mint a B133 -as FW -re rátelepíted a B129 -et.

Amennyiben 3.0 -ról térsz vissza, ROLLBACK ROM után lehet FAIL -t dob, de utána a B129 hiba nélkül fel fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#7044) GSPLR válasza #86973952 (#7043) üzenetére


GSPLR
senior tag

Patent! Köszi! :R

Találtam Vendor mappát mindbe, kivétel a 609-ben, de azt szerintem én szedtem le hibásan és amúgy tartalmazza.

Huawei

(#7045) #86973952 válasza GSPLR (#7044) üzenetére


#86973952
törölt tag

Lehet B129 -re (visszatéréskor) fel kellene tolni a saját cust -ot.

Amúgy én is köszi a visszajelzést.

(#7046) GSPLR válasza #86973952 (#7045) üzenetére


GSPLR
senior tag

Gyanítom igen, biztos nem véletlenül pakolták bele. Baj nem lehet belőle.

Huawei

(#7047) #86973952 válasza GSPLR (#7046) üzenetére


#86973952
törölt tag

Áttérésnél én mindenképp jónak gondolnám. Bele is fogom szerintem írni.

(#7048) ctibor


ctibor
senior tag

Figyeljetek, szerintetek az téglásítás-veszély, ha én kiszedem a 609-ből a Vendor mappa tartalmát és felteszem a kínai ROM-omra?

Mert így megkapnám az európai vevőnek szánt appokat, de a fő funkciók maradnának (pl. Dual sim). Nagyon persze nem hiányzik, inkább kíváncsiság...

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#7049) #86973952 válasza ctibor (#7048) üzenetére


#86973952
törölt tag

Elvileg az csak a hálózatok miatt fontos.

Amúgy én is gondolkoztam rajta, hogy rá fogom próbálni MIUI -ra. Mit szól hozzá.

Lehet építőanyag lesz belőle, de elvileg a general javíjta. Az is lehet, hogy fel sem fog menni.

(#7050) karl_fischer


karl_fischer
aktív tag

Sziasztok!

Telenornál vásárolt (egyébként független) P7-re jött már frissítés? B121SP01 van rajta, erre frissítettem még a vásárlás napján, tavaly júliusban. Azóta hiába nézem, nincs újabb. Pedig még a root-ot is leszedtem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.