Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12651) zeon.hu válasza Jadro (#12650) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

mega szinkron volt vagy letöltés?
előbbinél a saját mega fiókba tetted át, utóbbi meg a pc letöltési mappájába kerül.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#12652) Jadro válasza zeon.hu (#12651) üzenetére


Jadro
veterán

Utóbbi, letöltés ZIP-ként. Sajnos nem találom a letöltési mappában (sem). Most jön újra, meglátjuk...

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12653) zeon.hu válasza Jadro (#12652) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

böngésző menü-letöltések?

szerk:
sima letöltés legyen, eleve zip fájl!

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#12654) Jadro válasza zeon.hu (#12653) üzenetére


Jadro
veterán

Köszi, most jó lett. A végén nem ugrott fel a letöltés ablak és igazából nem is mentettem le. Temp-be menthette vagy ilyesmi. A lényeg, hogy megvan. Már csak egy jó kis nandroid backupot kellene csinálnom. Erre kérek szépen tippet, hogy mivel, ha csak gyári recovery van fent.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12655) Jadro


Jadro
veterán

No elvileg a KingRoot-ban megvolt az unroot, le is szedte magát. Emellett még fel kell tennem a gyári B609 boot image fájlt vagy így elég is lesz?

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12656) Cunaja válasza Jadro (#12655) üzenetére


Cunaja
addikt

Na kicsit utána olvastam a B839-nek. Ez egy béta update, vagyis megint próbálkozik a Huawei. Aki nem szeretné az én általam kreált romot tesztelgetni és B830 van fent neki, az kipróbálhatja . [B839 béta] letöltés után a zip fájlt kell másolni a dload mappába és helyi frissítést alkalmazni a beállítások - frissítő menü. Gyári recovery kell és root ne legyen. Azt írják a hibák javítva, de nem biztos. :((( Megint egy érdekesség. :F

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12657) Jadro


Jadro
veterán

No lassan a végére érek, most tartok a "legijesztőbb résznél". :) Köszönöm a leírást és a segítséget! Holnap belakom és jövök majd a tapasztalatokkal.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12658) forgonati


forgonati
őstag

Cunaja B830C, 10 percenként "a facebook alkalmazás sajnos leállt" ablak ugrik elő. Restart volt, de sajnos folyamatosan csinálja.
Youtube alatt a videó rohadtul akad, még a 480p is. Gyakorlatilag használhatatlan. B623 alatt az 1080p is vajsima volt. A gyári B830-ban is ez a két app volt nekem problémás... Ötlet esetleg?

Telepítésnél mindent úgy csináltam ahogy le lett írva, lépésről lépésre.

Keelah Se'lai!

(#12659) Jadro válasza forgonati (#12658) üzenetére


Jadro
veterán

Nekem elsőre a Youtube megy rendesen, Facebook most ment fel. Meglátjuk....

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12660) Cunaja válasza forgonati (#12658) üzenetére


Cunaja
addikt

Mindkét app-nál töröld a gyorsítótárat és újraindítás. Előtte azért állítsd le őket.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12661) Zsmester89 válasza Zsmester89 (#12614) üzenetére


Zsmester89
őstag

?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#12662) bundy000 válasza Cunaja (#12622) üzenetére


bundy000
csendes újonc

Szia bocs h csak most írok kipróbáltam a Vroot ot de sajna nem műkszik telo újraindul de kiírja a progi h sorry

[ Szerkesztve ]

(#12663) forgonati válasza Cunaja (#12660) üzenetére


forgonati
őstag

Milyen gyorsítótárat, most lettek letöltve az appok, nincsenek még előzmények egyáltalán.
Más. Instagramba lehetetlen belépni, ismeretlen hálózati hiba. Kb. 10x próbáltam, ugyanazzal a hibával elszáll mindig.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#12664) Cunaja válasza forgonati (#12663) üzenetére


Cunaja
addikt

Ha elindítasz egy alkalmazást egyből gyorsítótárazza. Telepítések után volt újraindítás? Instagramba egyből belép nálam. Most néztem. Töröld a gyorsítótárat, indítsd újra a telefont és mennie kell. A youtube a 4k videót is viszi nálam simán.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12665) Zsmester89 válasza Zsmester89 (#12661) üzenetére


Zsmester89
őstag

Valaki segítene? Mert én is nekiállnék.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#12666) Pumuklee01 válasza Cunaja (#12656) üzenetére


Pumuklee01
csendes tag

Carbonteslán talált info a 839-ről:

A huawei kiadott egy új b839 számú 5.1.1 Lollipop frissitést a P7-L10 hez, ami kijavítja a videólejátszás hibáját néhány alkalmazásban, figyelmeztetési hangok hibáit javítva, valamint az alkalmazások stabilitását növeli.

OTA Details
Device: Huawei Ascend P7
Model: P7-L10
Codename: Sophia
Android: v5.1.1 Lollipop
EMUI: 3.1
Firmware: B839
Build: P7-L10C900B839
Required Version: B830
Region: Europe
Status: Official (Beta)
Type: Incremental update
Date: 13.11.2015
File Name: update.zip

Telepítés menete:
másold a dload mappába az sd kártyán és helyi frissítést kell nyomni. Mindent megcsinál magától.

Hivatalos változások listája:
-Youtube és Facebook videó hibák javítva
- hanghibák a videó lejátszásban és a figyelmeztetéseknél, értesítéseknél(notification) javítva.
- ébrsztő alkalmazás hiba javítva
- Chrome és facebook leállás/összeomlás javítva
- Kamera és navigációs hibák javítva.

Én most tettem fel, tesztelgetni, majd írom hogy mit tapasztalok. Vodás P7-L10 en tesztelem.

Így telepítettem:
general 609 ->621->623->830->839

wipeot nem csináltam direkt, majd írom a tapasztalatokat.

(#12667) forgonati válasza Cunaja (#12664) üzenetére


forgonati
őstag

Én ezt értem, de akkor sem megy. Már TWRP cache törlés is megvolt. Instagramba meg nem lép be egyáltalán, bármit csinálok. Nem tudom ez számít-e, de instagramnál mindig a facebook accountal lépek be. És ahogy fentebb is írtam, a rom többször kidobta már hogy a "facebook alkalmazás sajnos leállt". Ezt sem értem egyébként, miért áll le folyton. Még próbálkozom, ha nem megy akkor vissza a B623.
Ja és a kikapcsoló menü full tyúklábas, de ezt gondolom tudod :)

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#12668) Pumuklee01 válasza Pumuklee01 (#12666) üzenetére


Pumuklee01
csendes tag

Jelentem alássan, eddigi 839 tapasztalatok, facebook megy, videó megy mindenféle módon, ébresztő óra működik!

(#12669) Pumuklee01 válasza Zsmester89 (#12665) üzenetére


Pumuklee01
csendes tag

Szerintem a cust 609 helyett tegyél fel egy general b609-et, root, minden nélkül, arra a 830 at, majd cunaja romja. de ezt Cunaja is leírta, benne van már az összefoglalóban is.

(#12670) Pumuklee01 válasza forgonati (#12658) üzenetére


Pumuklee01
csendes tag

Megnéztem az 1080p és a 4k vidit a 839 en, először akadozott nekem is a 470 is, átállítottam az energiatakarékosságnál normál üzemmódra intelligensről és simán megy a 4k is. egy próbát megér, lehet neked is intelligensen van.

(#12671) Pumuklee01


Pumuklee01
csendes tag

Egy kis off így hajnalban. Valakinek valami ötlet androidra, hogy a prohardware fórumot tudjam használni, hozzászólni, olvasni, értesítsen ha hozzászólás érkezik, ne böngészőből kelljen szenvedni?

(#12672) Cunaja


Cunaja
addikt

Megnéztem a B839-et. Kipróbálom majd mi történik ha összekeverem a B851C-vel. :) Olyan dolgokat raktak bele, ami nincs is benne a B830-ban.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12673) forgonati


forgonati
őstag

Idáig nyúztam Cunaja romját, de nekem nem jó.

Facebook fél óránként magától kiírja hogy "a Facebook alkalmazás sajnos leállt" függetlenül hogy épp mit csinálok a telefonnal. Cache törlés megvolt már kb. 5 alkalommal. Közvetlen cache törlés után elindul, de ha egyszer kilépek belőle, utána már megint nem megy, indítás után azonnal elszáll a rákba. Cache törlés megoldja, de minden indítás előtt törölni kell a cache-t, ez így nekem használhatatlan.
Youtube hol megy, hol nem, néha megy a FHD videó is, néha a 480p sem. Természetesen itt is volt cache törlés, nem sokat segít.
Az egész romot mégegyszer újraraktam gyári B609-től kezdve, minden lépésre nagyon figyelve, de semmi sem változott, ugyanazokat a hibákat produkálja.
Itt-ott vannak benne tyúklábak, pl. a kikapcsoló menü, de ez mondjuk nem gond, és ezt Cunaja is írta hogy pár dolgot nem sikerült lefordítani.
A galéria rendszeresen elszáll, de erről tudtam. Ez nem lenne gond nekem, amúgy is quickpic-et használok, viszont ha közvetlenül a kamera alkalmazásból akarom megnézni a képet, akkor a gyári galériát akarja nyitni, és az nálam 10-ből 9-szer elszáll.
Ezenkívül nekem hiányzik a "csak 2g" opció is, bár ez lehet hogy csak nekem probléma...

Amúgy jól fut a rom, de nekem a Youtube elég fontos, szóval megy vissza a B623, esetleg megpróbálom ezt az új B839-et, ez már elvileg jó (legalábbis a Huawei szerint).

Köszi azért a beletett munkát!

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#12674) Cunaja válasza forgonati (#12673) üzenetére


Cunaja
addikt

Azért írtam az előbb, hogy vegyíteni fogom a két romot. A B851C-ből is hiányoznak olyan dolgok, ami a B839-ben megjelent. Viszont gyorsaságban és memória használatban az enyém magasan jobb. Ha sikerül jelentkezem vele. A másik, hogy az extrák is hiányoznak nekem a B839-ből. Ez megint nehéz feladat lesz, vagy sikerül vagy nem. A tyúklábak azért vannak, mert a systemui-t nem sikerült bontanom, a kódolása olyan, hogy jelenleg semilyen apk buheráló nem csomagolja ki rendesen. Sajnos a kínai cuccok amik megmaradtak a romban, az mind a systemui-ban van. Számomra az is érdekes, hogy némelyik telefonon simán megy minden, a másikon meg nem. Ha még fent van a romom, tehetnél egy próbát. [Gyári facebook huawei] Az előzőt távolítsd el, és a data app mappában keressél fb mappát és azt is töröld uninstall után. Úgy próbáld telepíteni. Másnál ezzel simán megy a fb.
[Flash player] ez meg a youtube hibát javítja.
A 2G-t is meg lehet oldani, ha nagyon hiányzik. A másik romban majd figyelek rá.
Most az a baj, hogy melóban vagyok és itt nem tudom visszarakni a gyári recoveryt. Simán rátolom az enyémre a B839-et és meglátom mi lesz. :F

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12675) Cunaja


Cunaja
addikt

Megint egy android hiba! [Chrome]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12676) Jadro


Jadro
veterán

A tyúkláb problémához találtam én is egyet. A beépített levelezőt belőttem a céges levelezésre és a levelek feladóinál az ékezetes betűk lettek ilyenek. Nem az egész tyúlábas, csak a levelek feladó. Ezzel lehet kezdeni valamit? Pl a gyári program cseréje megoldás lehet?

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12677) Cunaja válasza Jadro (#12676) üzenetére


Cunaja
addikt

Ha kiszeded a B830-ból a levelező programot, és beteszed a romba, elvileg megjavul. Ha nem tudod kiszedni, akkor szólj.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12678) zeon.hu válasza Jadro (#12676) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

betűtípus csere is segíthet esetleg.
beállítások-megjelenítés-betűstílus.
igény szerint lehet betenni többfélét is.

#?*@&!

(#12679) zeon.hu válasza zeon.hu (#12678) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

témából is cserélhető a betűtípus, link és leírás.

#?*@&!

(#12680) Jadro


Jadro
veterán

Megpróbálom mind a két utat.Betűtípust hogy tudok hozzáadni? Csak a default választható.

Egyébként a titanium backup program + adatok visszaállítása is necces, sokszor érdemesebb újratelepíteni a programot. (Természetesen nem a rendszeradatokról beszélek, csak a felhasználói progikról.) Nekem a Whatsapp pl a meglévő partnereimhez más emberek képeit tette be. :) Újratelepítés után már jó. A facebook kb 5 percig települt marketből, alig akart elindulni, de most megy. Egyelőre. :)

cunaja: Ha elmondod pár lépésben, csinálom inkább én, nem baj ha megtanulom. (Ha nem túl spéci a folyamat.) Elsőre megakadtam. Az update.app.ot átneveztem zip-re. hátha bele tudok menni, de nem jött össze.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12681) Cunaja válasza Jadro (#12680) üzenetére


Cunaja
addikt

Nagyon bonyolult, most nincs időm. De ígérem egyik nap, még azt is leírom, hogyan kell romot csinálni.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12682) zeon.hu válasza Jadro (#12680) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

whattsapp nálam hibátlanul visszaállt TiBi mentésből.
de mondjuk az iGO (hivatalos!) nem, azt újra le kellett szedni playről.

#?*@&!

(#12683) Jadro válasza Cunaja (#12681) üzenetére


Jadro
veterán

Oké, akkor ha lesz időd kérlek szedd ki nekem, addig kihúzom így. Köszönöm! :)

A betűstílus váltás nem segített egyébként. Kell esetleg restart, mert nem látom a menüben sem hogy változna.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12684) Cunaja


Cunaja
addikt

Nekem nem jelzi a B839 ota-n. Telepítem zip-ből. B830 van fent.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12685) Cunaja válasza Jadro (#12683) üzenetére


Cunaja
addikt

[B830 gyári email]

Mindkettőt telepítsd.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12686) zeon.hu válasza Jadro (#12683) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

igen, reboot.

#?*@&!

(#12687) Jadro válasza Cunaja (#12685) üzenetére


Jadro
veterán

Köszi! Systembe felülírással vagy simán telepítsem csak? Utóbbi esetben a régi szedjem ki systemből?

Zeon: Sajna restart után sincs betűcsere. Pedig a megjelenítés/betűtípusokban is az új van kiválasztva és a témákban is ennél van a pipa...

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12688) Cunaja válasza Jadro (#12687) üzenetére


Cunaja
addikt

simán telepítsd, felül írja a másikat, mert teljes hozzáférésed van.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12689) Cunaja


Cunaja
addikt

Brutálisan lassan települ a B839 :W

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12690) zeon.hu válasza Jadro (#12687) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

amit fentebb linkeltem, azokat szedd le és tedd a hwt mappába.
témaként fognak megjelenni, de csak betűtípusok, állítsd be valamelyiket-alkalmaz-reboot.

#?*@&!

(#12691) Jadro válasza zeon.hu (#12690) üzenetére


Jadro
veterán

Igen így csináltam. Meg is van a saját témák között illetve a betűknél is megjelentek. Elvileg ki is van választva, mert ott a pipa, restart is volt. Na most változott, bár azóta volt két újabb restart... :) Szóval témát tudok váltani, de a levelezőben maradt minden a régi.

Cunaja: A két apk is felment, restart, de ugyanúgy tyúklábas.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12692) Cunaja


Cunaja
addikt

Látjátok a szabad ramot, ez a nem mindegy. Ez szűz B839 semmi nincs telepítve. Ha elindítok valamit, akkor meg marad 800mb hm. Na maradok a saját verziómnál és nem érdekel a tyúkláb.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12693) Jadro válasza Cunaja (#12692) üzenetére


Jadro
veterán

Egyébként mi olyan dolog van ebben a B839-es romban ami a Tiédben nincs?

Egy kis szünet, elmegyek bevásárolni. ::)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12694) Cunaja válasza Jadro (#12693) üzenetére


Cunaja
addikt

Van akinél nem működik rendesen minden az enyémmel, annak ez jó lesz. Viszont az én verziómnál, fut 5 alkalmazás , még akkor is van 1.1 GB szabad ram. A kevés szabad ram blokkolja a telefont, vagyis akadozik amíg csinál helyet magának. Ez az enyémnél nagyon ritka. . Kíváncsiságból felraktam, de megyek vissza a B851C-re. Telepít a play és nem tudok ugrálni ide-oda, mert fogja a telót. hm. Na ennyit a jobb ram kezelésről.

A PC-t is a több ram, jelentősen gyorsítja. Ez így van a telefonoknál is.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12695) Newlachka válasza Cunaja (#12692) üzenetére


Newlachka
őstag

Akkor ez a B839 használható? már rakod vissza a tied vagy kicsit teszteled?
Egyáltalán várható-e hogy még lesz másik rom amit kiad a Huawei?
200 mb ram nem váltja meg a világot ezt te sem jelentheted ki.
Felrakom a romod ha nem 12 lépésben kell eljutni b609-ről...Ezt meg tudod oldani?

Most megint ott vagyok, hogy várjak ne várjak. Inkább lecserélem akkor a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#12696) Cunaja válasza Newlachka (#12695) üzenetére


Cunaja
addikt

A kettőből csinálok Egy B852C-t. :) :)

Ha nincsenek nagy igényeid, jó a gyári, akkor felrakhatod.

Ja, ezt a Huawei 1 hétre adta ki tesztelésre.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12697) zeon.hu válasza Cunaja (#12692) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nekem kevesebb a szabad RAM.
Mondjuk 32 futó alkalmazás, meg ki tudja, hány widget :)
(Ebből kb 20 nem rendszer alkalmazás)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#12698) Cunaja válasza Newlachka (#12695) üzenetére


Cunaja
addikt

Lejárt a szerk. idő.

Sajnos szerzői jogvédelem miatt nem lehet. Custom ( Egyéni ) romokba , nem lehet belerakni a google appokat. A Gyártók fizetnek érte. Csak külön patch formátumban lehet. Amúgy 5 perc alatt megtudnám oldani amit kérsz, csak törvénytelen.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12699) Cunaja válasza zeon.hu (#12697) üzenetére


Cunaja
addikt

Haha, megnézném a gyárit 32 futó alkalmazásnál, mit csinál? Azt nem írtad oda, hogy megy eközben is a teló gördülékenyen. Vagy nem megy?
Van az állapotsoron még szabad hely? :))

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12700) zorb


zorb
tag

messenger hiba maradt 6 mp, fb videók meg mennek

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S9 duos

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.