Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12901) jegenye77


jegenye77
addikt

Windows intézőből sikerült csinálni dload mappát.Bele is másoltam az update-t.
Így már akkor nem lehet baj?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#12902) fatomas673 válasza jegenye77 (#12901) üzenetére


fatomas673
tag

Ha az sd kártya jó akkor szerintem nem.
Cunaja mester által ajánlott nandroid backup legyen. Megjegyzem nekem nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#12903) Cunaja


Cunaja
addikt

Emberkék! A nandroid Backup a halálból is képes visszahozni a telefont !!!

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12904) Tompie válasza Cunaja (#12903) üzenetére


Tompie
őstag

Ahhoz kell root igaz?

(#12905) Cunaja válasza Tompie (#12904) üzenetére


Cunaja
addikt

Nem, Ahhoz Custom recovery kell. Milyen rendszered van most?

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12906) jegenye77


jegenye77
addikt

elindítottam a telepítést és nem néztem mennyin van az aksi :Y :Y :Y
Ilyenkor hiába dugom töltőre?

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#12907) Tompie válasza Cunaja (#12905) üzenetére


Tompie
őstag

General B609-en vagyok.

(#12908) fatomas673 válasza jegenye77 (#12906) üzenetére


fatomas673
tag

Ne izgulj 30% már bőven elég lehet.... Kb: 5perc 19%-nál nekem picit megállt, de aztán megindult.

[ Szerkesztve ]

(#12909) jegenye77 válasza fatomas673 (#12908) üzenetére


jegenye77
addikt

A körül szokott maradni így estére.75%-nál tart :U

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#12910) coyote55 válasza Cunaja (#12900) üzenetére


coyote55
őstag

Köszi! :R

Memento Mori!

(#12911) Macipalika


Macipalika
csendes tag

Üdv.
Egy napos teszt után szerintem jó a rom.
A telefonálás közbeni akadozás kb 80%-al kevesebb lett de még akadozik egy kicsit.
Minden más jól működik.
Ami tetszik hogy van egy beállítás arra hogy automatikusan kapcsolgatja a wifit ha tudja hogy ott már jártam és wifiztem.
Facebook videók is mennek.
Talán még azt vettem észre hogy mikor kinyitom a flip tokot és felold a képernyő, akkor először egy fekete háttér jelenik meg és utánna tölti be a hátteret. Ez nem sok idő de látszik.

Még egy kérdés. Nem csináltam wipe-t mielőtt felraktam az baj? 609 volt rajta.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3220, Sonyericsson w580i, w760i, Lg gt500, Samsung Omnia II, Nokia E7, Concorde Speed tablet, Samsung Galaxy Advance,Huawei Ascend P7

(#12912) Cunaja válasza Tompie (#12907) üzenetére


Cunaja
addikt

[B609 CWM recovery] Az összefoglalóban ott van a menete. Ha kész, nandrod mentés. Azt felmásolod a pc-re, de csak másolod a memória kártyán maradjon ott. Utána B609 gyári recovery vissza és mehet a 3 gombos módszer.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12913) Tompie válasza Cunaja (#12912) üzenetére


Tompie
őstag

Köszönöm, olvasom :)

(#12914) fatomas673 válasza jegenye77 (#12909) üzenetére


fatomas673
tag

Helyzetjelentés?

(#12915) jegenye77 válasza fatomas673 (#12914) üzenetére


jegenye77
addikt

Siker :)
Rakja vissza az alkalmazásokat.Megvárom és utána nyomkodom :B

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#12916) fatomas673 válasza jegenye77 (#12915) üzenetére


fatomas673
tag

Örülök!

(#12917) coyote55


coyote55
őstag

Nagyon ráfaragok, ha nem sikerül rootolni, mert mindent Titaniummal mentettem, az pedig csak rootolt telefonon megy :O :(((

Memento Mori!

(#12918) Cunaja válasza coyote55 (#12910) üzenetére


Cunaja
addikt

Felraktam a B839-et és simán megy a root a B805-B815-B830 leírása alapján. [TWRP recovery] majd install [Supersu].
Rakd fel a recovery-t és a supersu legyen az sd- kártyán, majd recovery-ből install. Megkeresed és ok. Ha kész ( done), akkor reboot system. Van root. Az sd- kártya írhatóvá tétele és a teljes hozzáférés is benne van az összefoglalóban.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12919) coyote55 válasza Cunaja (#12918) üzenetére


coyote55
őstag

A recovery fent van, a superSU szintén. Amikor a superSU binárist akar frissíteni, kiakad, és közli, hogy a ROM nem rootolt.
Nem kell a boot.img-t lecserélni?

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#12920) Cunaja válasza coyote55 (#12919) üzenetére


Cunaja
addikt

Nem, A recoveryből kell a mellékelt supersut installálni, nem kell binárist frissíteni, azt rakd fel amit linkeltem. Ha közben valami más supersu-t felraktál, azt távolísd el. Nekem most állítja vissza a dolgokat a tibi. :)

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12921) Mátésum


Mátésum
aktív tag

Üdv! Feltettem a 839-es romot. Nekem egyébként tetszik, de lenne egy kérdésem. Hová tűnt a System mappa? Vagy ilyen nincs is eleve? Csak, mert volt a korábbi romnál egy probléma, amit az abban található HwMediaCenter.apk újra installja megoldott (nem volt jó a zárképernyőn a zenelejátszás). Most igazából nincs nagy gond, de a Google Music nem jeleníti meg az albumborítót a zárképernyőn, és ha jól emlékszem, ezen is segített a múltkor ez. Viszont most nem találom ezt az apk-t, vagyis azt sem tudom, hol keressem. Közben meg ránéztem a telefonra, és azt hogy tudom még egyszer előhozni, hogy mini méretű volt az egész képernyő, körben félig fekete sáv, bal felül egy "i" jelzéssel? Mi ez???? köszi!

(#12922) coyote55 válasza Cunaja (#12920) üzenetére


coyote55
őstag

A következőt írja ki, idézem: " Nincs SU bináris telepítve, és a SuperSU nem telepíthető. Ez probléma! Ha ön csak frissítette az Android 4.3-ra, akkor manuálisan kell újra rootolnia, erről konzultáljon az illetékes készülék fórumán." :((( :F

Memento Mori!

(#12923) Cunaja válasza coyote55 (#12922) üzenetére


Cunaja
addikt

Most mennem kell, de egy fontos kérdés. A supersu honnan lett telepítve először? Mert nem szabad a playről leszedni. A TWRP recovery-n végig megy az install? Tanácsos három gombossal újból rakni az egészet és a wifinél kihagyást nyomni, me a fióknál is. Ezután recovery csere és supersu install recovery-ből. A három gombos előtt menjen vissza a gyári recovery [B839 gyári recovery].
Így már biztos jó lesz.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12924) Cunaja válasza Mátésum (#12921) üzenetére


Cunaja
addikt

[HwMediaCenter.apk]
A system mappa sem tűnt el. Ott van ahol volt mindig. :))

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12925) zeon.hu válasza Mátésum (#12921) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

lehet csökkenteni a képernyő méretét, hogy egykezes használatnál könnyebb legyen.
klikk a sötét részre és eredeti méretű lesz.
(b851-en a navi sávot jobbra simítva lesz kicsi, visszafelé pedig normál méretű)

szerk:
screenshotot erről hiába csinálok, csak a képernyő képe van rajta, az üres rész nincs. kéne egy másik teló hozzá.
de ki lehet próbálni, hasznos újítás.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#12926) coyote55 válasza Cunaja (#12923) üzenetére


coyote55
őstag

Köszi, megpróbálom! :R

Memento Mori!

(#12927) jegenye77


jegenye77
addikt

Azt nem tudom, hogy eleve a friss telepítés miatt vagy az új rom miatt de érezhetően gyorsabb lett a telo.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#12928) Newlachka


Newlachka
őstag

valaki megdobna egy hisuite.apk val?

(#12929) Mátésum válasza Cunaja (#12924) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Azt elhiszem, de hol??? Biztos bennem van a hiba, de nagyon nem találom.

(#12930) Mátésum válasza zeon.hu (#12925) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Köszönöm, közben pont meg is találtam, és ki is kapcsoltam az opciót 😁

(#12931) coyote55 válasza Cunaja (#12923) üzenetére


coyote55
őstag

Szégyellem, de én voltam a ludas... :B
Valahonnan letöltöttem egy másik UPDATE-SuperSU.zip-et, de annak a verziója 2.02 volt, nem pedig 2.46.
Gyakorlásképpen újratelepítettem a rendszert. :(((

Memento Mori!

(#12932) Newlachka


Newlachka
őstag

én most ott tartok,hogy b839 fent és első bekapcsolásra várok.utána root és vissza minden amit lementettem

(#12933) Cunaja válasza coyote55 (#12931) üzenetére


Cunaja
addikt

Akkor renben van minden? Amúgy én 2.52 verziót linkeltem.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12934) coyote55 válasza Cunaja (#12933) üzenetére


coyote55
őstag

Nem mondatnám :(((
Egyes programok rootoltnak látják a telefont (rootexplorer), mások nem (Titanium). A Rootchecker szintén rootoltnak mondja :F
Tele van már az összes kamáslim, hócipőm vele.

Memento Mori!

(#12935) Newlachka válasza coyote55 (#12934) üzenetére


Newlachka
őstag

este én is megcsináltam és simán jó...

(#12936) Cunaja válasza coyote55 (#12934) üzenetére


Cunaja
addikt

A titaniumból a 7.2.1.2 verzió kell a lollihoz. Rakd fel és jó lesz.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12937) coyote55 válasza Cunaja (#12936) üzenetére


coyote55
őstag

Ezt még megpróbálom, de már bánom, hogy hozzákezdtem. Nem megy ez már 60 fölött :(

Memento Mori!

(#12938) Zyelor


Zyelor
aktív tag

Hali!

Hát a telefonom továbbra is mélyrepül OST tekintetében:

Mindezt (az utolsó szakaszt) 1 óra OST alatt. Nem tudom, hogy hol rontom el a dolgot, a G620S-em nagyságrendileg ugyanígy működött, de már kezdem azt érezni, hogy én vagyok a hiba forrása, nem a telefonok, hogy 3 óra kijelzőidővel lemerülnek nálam...

Amit csinálok LTE-n: Böngészés, csevegőprogramok, néha Screenshotolok a képernyőről. FB-ozni pl. egyáltalán nem szoktam, szóval nem értem mi a gyors merülés oka nálam... :(

Btw. Ha felteszem az 5.1-es update-t, akkor ugrik a garancia a frissítés miatt? :/

[ Szerkesztve ]

(#12939) Jadro válasza Zyelor (#12938) üzenetére


Jadro
veterán

Nekem sem megy 4 óra fölé a screen on time egy egész napos időtartamra vetítve. Szerintem tökmindegy, a lényeg hogy az átlag napjaimat kibírja a telefon és csak néha van olyan hogy rá kell töltenem. Igaz már reggel ledob magáról olyan 25%-ot munkába menet, mert megy a navi és a képernyő is. Ez a százalék is változó, mert egyrészt dugó függő ami a beérési időt módosítja, másrészt az sem mindegy, hogy milyen fényviszonyok vannak kint és mennyire kell hajtania a kijelzőt. (auto fényerő) No ilyeneken is múlhat. :) Egész nap 4G, szonkronok, telefonálás, nyomkodás.

Két napot nem kell várni tőle, ha kibírja az egy napot, akkor meg is vagyunk. :) Egyébként az 5.1 hozott nálam egy minimális javulást, de semmi jelentős. Nagy csodát ne várj. Ha használod, merül. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12940) Cunaja válasza Zyelor (#12938) üzenetére


Cunaja
addikt

Nandroid backup legyen, ez a lényeg. Ha van mentés, akkor csak visszarakod ha gond van.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12941) Zyelor válasza Jadro (#12939) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Nem is tudom milyen telefon lenne az ami ki tudná elégíteni az én használati igényeimet... Akkor megoldás egy PowerBank lesz hozzá úgy érzem... :)

Cunaja: Ez akkor is igaz, ha megvárom a frissítést addig, amíg fel nem ajánlja rendszerfrissítésnek magától a telefon? Vagy ezt nem fogja megtenni soha? Nincs root, meg ilyesmi semmi a telón.

[ Szerkesztve ]

(#12942) Cunaja válasza Zyelor (#12941) üzenetére


Cunaja
addikt

A garancia lényege, hogy mindig az aktuális hivatalos rom legyen a készüléken. Ami a magyar Huawei oldalon fent van, az a hivatalos Magyarországon. Felrakhatod bármelyiket, csak szervizeléskor a hivatalos legyen rajta.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12943) Tompie válasza Cunaja (#12942) üzenetére


Tompie
őstag

Magyar oldalon egyelőre még csak a Rollback version van fent :) persze ott van B609 is de B639 Lolli még nincs, fáziskésésben vannak :)

Ennek a logikáját sem értem, hivatalos Lolli még nincs fent de az esélyt megadják, hogy vissza térj róla :)

[ Szerkesztve ]

(#12944) Mátésum válasza Cunaja (#12924) üzenetére


Mátésum
aktív tag

de tényleg. hol találom?

(#12945) coyote55


coyote55
őstag

Nnnna...
Szereztem 7.2.2-es Titániumot (MoDaCo kivitel, Pro, patched, full extrás darab ;) ) és ezzel már megy a telepítés, folyik a belakás, szabad RAM mennyiséget és Antutu pontszámot majd, ha végeztem.
Köszönöm a segítséget, a türelmet! :R
Tényleg nem való már ebben a korban a ROM-csere... :(

Memento Mori!

(#12946) Cunaja válasza coyote55 (#12945) üzenetére


Cunaja
addikt

Azért vagyunk, hogy segítsünk. A segítség nem türelem függő, hanem a szabad perc függvénye.
Megsúgom, a szakmámnak semmi köze az informatikához. Az ember utána olvas és tanul. Rom csere még 80 évesen is mehet, ha az embert maximálisan érdekli. :)

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12947) Cunaja


Cunaja
addikt

Hozzáértő szemmel nézve a B839 már kezd alakulni, de nem tökéletes. Akadozás és ingadozás tapasztalható. Szabad ram már nagyon jó, de a ram kezelése gyenge. Nálam nem megengedett 1 mp gondolkodási idő. Egy ilyen összetételű telónak nem szabadna akadni. :(((

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12948) bollizolee


bollizolee
tag

Vissza kaptam a telefont a szervizből és újra tökéletes minden.
Rávettem magam a B839 letöltésére.
Az lenne a kérdésem sima gyári B609-re, dload mappa, majd 3 gombos módszerrel telepithető?

(#12949) treck1985


treck1985
tag

Sziasztok. Mi van akkor ha ha a wipe-ot már pár perce csinálja? Nem emlékszem, hogy nekem ennyi ideig tartott volna...

(#12950) treck1985 válasza treck1985 (#12949) üzenetére


treck1985
tag

Megoldódott... Csak most valamiért tovább tartott!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.