Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) Newlachka válasza zeon.hu (#16000) üzenetére


Newlachka
őstag

amikor először próbáltam a programmal linkelt build.prop-pal akkor nekem is ment a gyári alkalmazással sőt meg is változott a kinézete, felül huaweiid-s bejelentkezéssel stb stb.
de utána,hogy lagolt és visszaálltam gyári file-okra meg build.propra így meg az istenért nem akarja a drivert feltenni ha átmásolom a file-kat..

(#16002) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Üdv!

Tegnap este beüzemeltem a Viper, és eszméletlen jó :) :C :DD :R
Sokkal szebben szólnak a zenék, nagyon szuper.
Bár még ki kell tapasztalni, hogy hogyan kell beállítani, hogy a legjobb hangzást érjük el :))

Ti hogyan állítottátok be?

(#16003) OutSider17


OutSider17
senior tag

Szervusztok!
Emui 3.1 alatt hogy kell rootolni a P7-et?
Csak emui 3.0 láttam az összefoglalóban.

Válaszotokat előre is köszönöm! :)

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#16004) Cunaja válasza Atlantisz48 (#16002) üzenetére


Cunaja
addikt

Ezt magadnak kell kitapasztalni. Egyre viszont figyelj!
Tönkre lehet tenni a fejhallgatót, a telefon hangszorót, és a külső eszközöket.
Csak ésszel mert nagyon hangosra lehet állítani, meg a basszus is kitudja mindegyiket csinálni ha túlvezérled.
Jó beállítás kérdése az egész.

Azért nem láttad, mert a Romokhoz van társítva. Nézd végig az aktuális romod telepítését és ott megtalálod.

:)

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16005) OutSider17 válasza Cunaja (#16004) üzenetére


OutSider17
senior tag

Rendben van. Köszönöm a gyors segítséget Cunaja! :)

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#16006) karelgott12 válasza Cunaja (#15963) üzenetére


karelgott12
tag

Köszi, megcsináltam. Akadt egy másik problémám. Az összes alkalmazás amit szeretnék a háttérben futtatni - és az ikonja az értesítési sávban maradjon - pl: 3G Watchdog, Waze, ilyesmik, teljesen leáll miután bezártam azokat. Védett alkalmazások, futtatás háttérben mind engedélyezve, de mégsem futnak. A Watchdog nem is számolja az adatforgalmat ilyenkor. Egy pár napja jött elő ez a hiba, előtte nem volt.

(#16007) totti25


totti25
csendes tag

Sziasztok!

Leírná valaki, hogy kell feltenni ezt a ROM-ot? P7-L10C900B852_eu_channel_SW. Jelenleg ez van rajta, P7-L10V100R001C00B609. Próbáltam már a belső helyen is, a kártyán is, de nem találja meg.

(#16008) zeon.hu válasza totti25 (#16007) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Fent van az összefoglaló, benne a leírás a B852-höz is.

Csak kilépsz az alkalmazásból vagy ki is lövöd?

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#16009) sniper112 válasza totti25 (#16007) üzenetére


sniper112
aktív tag

kint összefoglalót lenyitod és ott beírod a kereső ctrl+f vagy fenti keresőjébe hogy b852 és ott leírja hogy kell másrészt meg kell hozzá mikro sd kártya.

(#16010) karelgott12 válasza zeon.hu (#16008) üzenetére


karelgott12
tag

Kilövés alatt azt érted, amikor felfelé húzod appot? Vagy akkor csak kilépsz belőle?
Én így csinálom, eddig is így volt, de az engedélyezett alkalmazások tovább futottak a háttérben. Nem volt ilyen gondom.

(#16011) zeon.hu válasza karelgott12 (#16010) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Igen, úgy lövöd ki.
Ilyenkor nem fut tovább, csak azok a szolgáltatások indulnak újra, amik kellenek a rendszer működéséhez.
Egyszerűen lépj ki az alkalmazásból, ha nem használod, de mondjuk kell az értesítés miatt.
Olyanokat zárj be, amikre nincs szükség, pl galéria, videó, játékok, stb.
Van pár program, ami rendszer alkalmazássá tehető, azok fognak újra indulni vagy ki sem kapcsolnak, de ezeknek a kikapcsolása nem is javasolt.

#?*@&!

(#16012) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Egyébként ha lassú a teló, akkor SD Maid vagy App cache cleaner, elég sok felesleget le tudnak szedni.

#?*@&!

(#16013) Cunaja válasza karelgott12 (#16010) üzenetére


Cunaja
addikt

Amit nem szeretnél kilőni, azt lefelé húzd és lakat lesz rajta.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16014) karelgott12 válasza zeon.hu (#16012) üzenetére


karelgott12
tag

B609-en így is futottak tovább az appok a háttérben. Lollin már nem így működik? A Watchdognak pl. beállítottam, hogy a telefon indulásakor indítsa el, de nem teszi. Csak manuálisan tudom elindítani. Erre tudsz megoldást?

(#16015) zeon.hu válasza karelgott12 (#16014) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Indításkezelőben állítottad be vagy alkalmazáson belül?
Ha indításkezelőben, akkor megy az, csak háttérben.
(E-robot fejlesztőjét éppen arról kérdezgetjük, hogyan lehetne háttérben indítani olyan programokat, amiket alapból nem lehet. Pl a Denwa phone-t nálam a robot indítja, de ehhez fókuszba kell kerülnie, vagyis megjelenik a képernyőn. Ok, utána home paranccsal el is tűnik)

#?*@&!

(#16016) karelgott12 válasza zeon.hu (#16015) üzenetére


karelgott12
tag

Csak az indításkezelőben. De nem megy. Használtam napközben a mobilnetet, délután meg ránéztem, hogy mennyit fogyasztott, de nem mutatott semmit. Mindegy, akkor úgy csinálom, ahogy Cunaja javasolta. Újraindításkor meg igyekszem nem elfelejteni elindítani manuálisan.

(#16017) Cunaja válasza karelgott12 (#16016) üzenetére


Cunaja
addikt

Adatforgalmi korlát kell neki. Beállítod a kezdő napot és a befejezést + a korlát nagyságát.. Nem kell semmi külső program. Számolja rendesen.
Beállítások > adatforgalom kezelés kalibrálás. Csak ezt nézem, semmi mást. Értesítésben ott lesz.
Ja, ha nem V3 romod van, ezt nem tudod. :(((

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16018) zeon.hu válasza karelgott12 (#16016) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

E-robot megoldja, ez egy egyszerű parancs:
Esemény-újraindítás vége
Művelet- alkalmazás indítása (kiválasztod) + várakozás (mondjuk 5 mp) + home mutatása.
Alul floppy ikonnal mented a parancsot és kész.

#?*@&!

(#16019) karelgott12 válasza Cunaja (#16017) üzenetére


karelgott12
tag

Dehogynem, a te romod használom.

(#16020) Cunaja válasza karelgott12 (#16019) üzenetére


Cunaja
addikt

Akkor semmi gond :) Használd úgy.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16021) karelgott12 válasza Cunaja (#16020) üzenetére


karelgott12
tag

Rendben. :) Köszönöm a gyors segítségetek ismét.

(#16022) pistu1 válasza elmepocok (#15) üzenetére


pistu1
csendes tag

Nekem volt m2-m, de borzasztóan xar képet csinál, és a kijelzője sem valami szép megjelenésítést ad:D

;)

(#16023) zeon.hu válasza pistu1 (#16022) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Egy közel 2 éves (! ! !) hsz-ra válaszolni ...

#?*@&!

(#16024) pistu1 válasza zeon.hu (#16023) üzenetére


pistu1
csendes tag

Nem is figyeltem :D

;)

(#16025) vzoli1987


vzoli1987
aktív tag

hát en ezt a cunaja v3 romot törlöm kifele de máris, nemigaz hogy minden baja van :W

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#16026) Cunaja válasza vzoli1987 (#16025) üzenetére


Cunaja
addikt

Pl. mi az a minden baj? Légyszíves tényeket közölni.
Arra esetleg nem gondoltál, hogy te csinálsz valamit rosszul? :W

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16027) Atlantisz48 válasza vzoli1987 (#16025) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Nálam is voltak hibák, de aztán kiderült, hogy pár dolgot rosszul állítottam be.

[ Szerkesztve ]

(#16028) zeon.hu válasza vzoli1987 (#16025) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ha konkrétan leírnád a hibákat, azzal segítenél másoknak is.
Esetleg mások segítenének neked, hogy mit csinálsz rosszul.
Szóval dühöngés helyett ki lehetne hozni egy win/win szitut.

#?*@&!

(#16029) karelgott12 válasza Cunaja (#16017) üzenetére


karelgott12
tag

Tényleg, csomagbeàllitások. Eddig nem is néztem. És tényleg mutatja az értesítési sávban. :) A tartomány/város, szolgáltatóhoz nem kell nyúlni, gondolom. Az automatikus kalibrálás mire való?

(#16030) Cunaja válasza karelgott12 (#16029) üzenetére


Cunaja
addikt

A város nálam Beijing és az automatát nem használom. Sms-ben egyezteti a szolgáltatóval a forgalmat. Ez nem kell, ha tudod a forduló napodat.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16031) karelgott12 válasza Cunaja (#16030) üzenetére


karelgott12
tag

Köszi! :) A lényeg, hogy számol, értesít. Teljesen jó, így marad. :)

(#16032) vzoli1987


vzoli1987
aktív tag

Konkrétan a camera api nem müxik minden appnál, meg a legbosszantóbb pc-ről nem tölti az akksit, esetleg nem az xposed kutyul be emiatt?

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#16033) Cunaja válasza vzoli1987 (#16032) üzenetére


Cunaja
addikt

Ha nem tölti az akkut pc-ről az kernel hiba. Az xposedre milyen modult raktál fel? A kamera meg megy, tegnap is csináltam fényképeket pont. Zeon kolléga látta is.
Más progival is van probléma? Valami bezavarhat, milyen külső program van fent, ami véleményed szerint a rendszerrel összeveszik? A kameránál meg csinálj egy gyorsítótár és adatok törlését és utána próbáld ki.
Csak szinte PC-ről töltöm a telót.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16034) zeon.hu válasza vzoli1987 (#16032) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Másik usb portban is próbáltad?
Xposed telepített modulok listája jól jönne.

#?*@&!

(#16035) vzoli1987 válasza Cunaja (#16033) üzenetére


vzoli1987
aktív tag

csak ez van az xposed-ban.: perfectcolorbar

az előző gyári rommal is kb. ua. azok vannak telepítve, de viszont van egy érdekesség a médiaszerver az előző töltés előtt kb. 81%-on volt ami szerintem baromi sok, de miért is?

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#16036) Cunaja válasza vzoli1987 (#16035) üzenetére


Cunaja
addikt

Megint csak gyorsítótár és adat törlés a médiaservernél is. Valami piszkosul bezavar. Nézd az enyémet.


A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16037) Cunaja


Cunaja
addikt

2 kérdésem lenne!
1. Akinek V3 van fent, bejövő hívásnál van a hívónak képe?
2. Van itt valaki, akinek még V2 van fent?

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16038) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Töröltem, cunaja dettó ugyanazt írta :)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#16039) Cunaja válasza zeon.hu (#16038) üzenetére


Cunaja
addikt

:)
Ez az igazi, mikor egyformán gondolkozunk társam.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16040) KKrisz751 válasza Cunaja (#16037) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Nekem van kép amikor hívnak. CuV3 van fent.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#16041) Atlantisz48 válasza Cunaja (#16039) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Nekem is van hívókép V3-on.

Viszont az hogyan lehet kiküszöbölni, hogy amikor írok a Huawei billentyűn, akkor ne lassuljon be? Azaz hozzáérek és van hogy 1 másodperc múlva érzékeli. És emiatt iszonyat lassan lehet írni.

[ Szerkesztve ]

(#16042) zeon.hu válasza Atlantisz48 (#16041) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Melyik böngészőt használod?
UC browser alatt nálam is lassú az írás Swype+dragon-al, ez a böngésző hibája, Chrome és egyéb alatt nincs ilyen gond.

Hívókép akkor csak nálam nincs, valami blokkolja.
Korábbi romokon se volt, lehet keresni a hiba okát.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#16043) karelgott12 válasza Cunaja (#16037) üzenetére


karelgott12
tag

Nekem is van.

(#16044) Cunaja


Cunaja
addikt

:R Mindenkinek

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16045) #86973952 válasza zeon.hu (#16042) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem találom a hsz -t, amire válaszolni szeretnék...

Azt is nézzétek, akinél van hívókép hova van mentve a telefonszám. Te (ha jól emlékszem) google fiókba mentesz. Illetve az sem jó, ha itt is, ott is bent van.

Meg ha jól emlékszem Vodás vagy, nincs bent valami korábbi gapps, vendor? Másik (szolgáltatós) SIM -ről sincs hívókép?

(#16046) Cunaja válasza #86973952 (#16045) üzenetére


Cunaja
addikt

Szia! Ezt már végig zongoráztuk. Egyből ezzel kezdtük, hogy dupla bejegyzés van-e? :(((

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16047) zeon.hu válasza #86973952 (#16045) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

De jó, hogy benéztél! :)

Telenor sim van, de az normál méret a mifiben.
Csak a google kontaktok vannak beállítva.
Elvileg nincs korábbi gapps és vendor.
De emlékeim szerint gyári romon ugyanez volt a gond, bár azok nem sokáig voltak fent.
Próbálom majd egyesével tiltani/törölni azokat, amiknek van hívási jogosultsága, hátha meglesz a bűnös.
Voip kliens megjeleníti a hívóképet kimenő hívásnál.

#?*@&!

(#16048) #86973952 válasza Cunaja (#16046) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nekem anno csak egyik tárhelyről volt hívóképem, talán a telefonra importáltam a vcf -et.

De ha pl. SIM -en van a telefonszám, akkor a kártya is lehet a ludas.

zeon.hu:
Sajnos a kontakt lista pont az, amihez szinte minden program hozzáfér. Akár még egy játék is kérhet engedélyt.

Szerk.:
Lehet érdemes lenne megpróbálni wipe -olni, újratelepíteni, aztán úgy indítani a telefont, hogy a google kontakt felhőt használó accountodat nem állítod be a telefonon. A legjobb, ha egy újat csinálsz. Persze lehet még gond a fentiek közül is valamelyik.

[ Szerkesztve ]

(#16049) Cunaja válasza #86973952 (#16048) üzenetére


Cunaja
addikt

Nekem van, egyedül Zeon küzd vele. Nálam csak a googleban van névjegy. Se telefonon, se kártyán. Mikor dupla névjegyem volt, akkor csinálta ezt.
Szerintem valamelyik program kavar be, de rendesen.

3-an talán megoldjuk. :))

Közben írtál. :)

A wipe felesleges, mert minden romnál ez a baj. Az is lehet, hogy a Huawei felhőben is van névjegy.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16050) zeon.hu válasza Cunaja (#16049) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kb 20-30 perc múlva leszek.

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.