Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) Atlantisz48 válasza atikanj (#19000) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Én még ilyet nem tapasztaltam.

(#19002) atikanj válasza Atlantisz48 (#19001) üzenetére


atikanj
csendes tag

Cunaja azt mondta ez védelem a telefonban . Csak a fényképező használatakor van ilyen és csak hidegben , gyakorlatilag 0 fok körül és alatt ,kb 5 perc használata után .
Furcsállom én is , soha egy telefon nem csinált még ilyet . Tavaly ilyenkor a B 609 es rom volt rajta . Az nem kapcsolt ki a Snap camera használatakor , de a gyári kameraalkalmazással akkor is kikapcsolt .
A V5 kikapcsol a gyári kamera alkalmazással ugyanúgy mint a Snap kamera alkalmazással . De csak a kamera használatakor. Minden más megy hidegben is . Hihetetlen . Vigyem szervizbe ? Cunaja azt mondja hogy ez egy védelem a kamerának.
Ha védelem akkor szoftveres gondolom én . Akkor valahogyan kikapcsolható , vagy kivehető a romból .

[ Szerkesztve ]

(#19003) Cunaja válasza atikanj (#19002) üzenetére


Cunaja
addikt

Ha kivennénk a romból, akkor károsodna a lencséd, utána meg tényleg szerviz lenne. Kikapcsol, pihenj vele 5 percet zsebbe rakott telefonnal és menni fog. A zsebed test közeli öltözék legyen, ne a kabát zsebed, mert ott hideg van. Ing, pulóver, stb....
Tudom furcsán hangzik, de így nem kell eldobni a telefont a kamera hibája végett.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#19004) atikanj válasza Cunaja (#19003) üzenetére


atikanj
csendes tag

Tavaly a 609 es rommal több mint egy órán át használtuk a snap kamerával ,hidegben is. Semmi baja nem lett. Amikor fényképeznél valamit ,attól bosszantóbb nincs, hogy kikapcsol a legváratlanabb pillanatban. Nem kell ilyen telefon. 2017 van.
Kerestem a neten,nem is találtam mást akinek hasonló gondja lenne.
Elhiszem,hogy így van. Ráteszem a Myrom legújjabját.
Vagy azt abból ami 609 re épül.Hátha azzal működik rendesen legalább Snap kamera alkalmazással. Ez nem elfogadható így . Egy telefonom nem csinált még ilyet.
És tavaly ez is csak a gyári kamera alkalmazással.

(#19005) Cunaja válasza atikanj (#19004) üzenetére


Cunaja
addikt

Ez valahol jogos, csak nem értem a lényegét a Kínaiaknak?

Van amikor tovább bírja, van amikor öt perc.
A Snap kamera sokkal jobban melegíti a telefont, biztos nem fagy meg a készülék közben.

Éjjel megnézem, az enyém meddig bírja? :F Majd jelzem.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#19006) Cunaja válasza atikanj (#19004) üzenetére


Cunaja
addikt

Lejárt a szerk. idő

Kamera működési hőmérséklet: -10 ~ 40°C, Páratartalom: 0 ~ 90%

Ha ennél magasabb hőmérsékleten kikapcsol 0 és -10°C, akkor két hiba lehet.

1. Akku ( gyenge 50% alatt )
2. Lencse hiba.

Egyszóval, éjszaka meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#19007) Mátésum válasza Cunaja (#18952) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Köszi a válszt. Látom, hogy nagyon sokat dolgoztok ezzel a telefonnal, én is kaptam itt korábban segítséget. Viszont én nem ezt várom el egy készüléktől. Ahogy cserélem egyre fejlettebb készülékekre a telefonokat, egyre közelebb vagyok ahhoz, hogy ne legyen semmi gondom velük, de a P7 még kicsit lemaradt. Viszont ha kifizetke valamiért x forintot, ráadaásul megpróbálok tudásban a közép-felső/felső kategóriában válogatni, akkor ne nekem kelljen bütykölni, hogy valamit ki lehessen hozni belőle. Ezt már a Motorola Defy idején meguntam. Szóval, én tisztelek mindenkit, aki ennek nekiáll, de nyilván mások vagyunk, mást várunk el egy telefontól. Én azt, hogy bekapcsolom, működik, nem lassul le, nem fagy le, esetleg még 2 évesen is ellátja a napi feladatot, ami igazából nem sok - telefon, sms, email, némi internet, navigáció, és ha nincs nálam a fényképező, meg tudjak örökíteni bizonyos pillanatokat, emellett lehetőleg a 2 napos üzemidő legyen meg. Tudom, hogy sok olcsóbb kínai is hozza ezt, de nekem a szolgáltatói elérhetőség sem utolsó, mert olyan csomagban vagyok, ahol igen jutányos áron lehet hozzájutni a készülékekhez. Kicsit hosszú lett, meg lehet, hogy felesleges, de gondoltam nem árt senkinek, ha leírom. :)

(#19008) zeon.hu válasza Mátésum (#19007) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Mások az igények.
Ha lenne lehetőségem egy csúcstelefont venni, abból is többet akarnék kihozni, mint amire gyárilag képes.
Mint ahogy a szuperautókat is tuningolják.

#?*@&!

(#19009) Tompie


Tompie
őstag

Az lenne a problémám, ha töltőn van a telefon és közben nyomkodom a telefont akkor merül :)
Gondolom a töltőfej "fáradt el" :)
"Kötelező" / ajánlott gyárit venni hozzá vagy mindegy, bármilyen 1A-es jó hozzá? Tudtok ajánlani hozzá valami ajánlottat? Ki milyet használ?
Köszönöm

(#19010) zeon.hu válasza Tompie (#19009) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem tudsz rámérni? Lehet, hogy csak a kábel lett rossz.
Blitzwolf töltőt és kábelt használok jó ideje, bevált.
A töltő 5 portos (van itthon 2 portos is).

#?*@&!

(#19011) Tompie válasza zeon.hu (#19010) üzenetére


Tompie
őstag

Sajnos nem tudok rámérni, és milyen kell 2 portos vagy 5 portos vagy mindegy ?
Kipróbálom akkor másik kábellel hátha.

(#19012) Tompie válasza Tompie (#19011) üzenetére


Tompie
őstag

Úgy néz ki másik kábellel tölti akkor az lesz a rossz, akkor azt kell vennem, abból viszont már csak mindegy milyet veszek?! :)

(#19013) zeon.hu válasza Tompie (#19012) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Valami minőségit vegyél.
Ha van időd várni, akkor a Blitzwolf jó vétel pl Banggood-ról. Van belőle forgatható is, ha azokat nem szereted, akkor erre figyelj.
(Töltőnek mindegy, mennyi usb port van rajta, nekem az 5 is kevés, most jön a következő :) Pl a két MI power bankot saját kábellel 1.8-2A körül tölti)

#?*@&!

(#19014) Tompie válasza zeon.hu (#19013) üzenetére


Tompie
őstag

Töltőt akkor úgy néz ki nem kell vennem csak kábelt, amivel próbáltam az csak egy rövid a Power Bank kábele, nyilván az rövid.
Kábelből mindegy? vagy abból mi számít minőséginek?

(#19015) coyote55 válasza Tompie (#19014) üzenetére


coyote55
őstag

A drága... ;) :K

Memento Mori!

(#19016) Tompie válasza coyote55 (#19015) üzenetére


Tompie
őstag

No nem minden esetben :)

(#19017) zeon.hu válasza Tompie (#19014) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Általános használatra 1 méteres az ajánlott. Persze jobb a rövidebb, csak nem mindig kényelmes.
Ne vegyél 1$-os kábelt. Ebay-en van sok eredeti Huawei.

Szerk.
Töltsd le az AIDA-t playről, az mutatja, mennyivel tölt éppen a telefon.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#19018) Tompie válasza zeon.hu (#19017) üzenetére


Tompie
őstag

Köszi, nézem :)

(#19019) Tompie válasza zeon.hu (#19017) üzenetére


Tompie
őstag

Gyári kábellel töltés közben azt írja AIDA, hogy Áramforrás AC töltő a power bank kábelével meg USB port :)
Gyárival ugrál a töltés 70-250mA között a másik kábellel 150mA környékén változik.

(#19020) Tompie


Tompie
őstag

Igaz, hogy ez 1$-os kábel de azt írja eredeti Huawei :)

(#19021) zeon.hu válasza Tompie (#19019) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Mennyire van feltöltve az aksi?

Meglepő, de akár eredeti is lehet a linkelt kábel az értékelések szerint.
Viszont Aliról mostanában bőven 1 hónap felett jönnek a cuccok.

#?*@&!

(#19022) Tompie válasza zeon.hu (#19021) üzenetére


Tompie
őstag

Most teljesen fel van töltve 99%-ról gyárival lemerült 98%-ra előtte 99%ról feltöltötte 100%ra a power bank kábellel.
Nekem aliról gyorsabban ide szoktak érni a cuccok mint ebayről.

(#19023) zeon.hu válasza Tompie (#19022) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Akkor ok, ezért tölt csak ennyivel.

(Ebayről Hong Kong-ból rendelek (ha lehet), onnan ritkán érkezik csomag 2 hét felett.)

#?*@&!

(#19024) Tompie válasza zeon.hu (#19023) üzenetére


Tompie
őstag

oké, köszi az infókat, holnap szétnézek jobban most csak Chinabol érkezők vannak.

Egyébként most, hogy ilyen a kábel nem okoz majd valamit a telefonban / akksiban ha ezzel töltöm?

(#19025) zeon.hu válasza Tompie (#19024) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem valószínű, hogy a töltésvezérlést megzavarná, de ha van helyette addig más, jobb azt használni.

#?*@&!

(#19026) Tompie válasza zeon.hu (#19025) üzenetére


Tompie
őstag

Egyelőre csak az a rövid amit a power bankhoz adtak :)
Ohh találtam egy hosszút ami régen volt a kocsiban, kipróbáltam AC töltő-t ír ki az AIDA illetve hiána van 100%on az akksi 300mA körül mozog a töltő áram. Jó lesz ez akkor :)

[ Szerkesztve ]

(#19027) zeon.hu válasza Tompie (#19026) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Elvileg igen.
Mérd majd meg akkor is, mikor 50% alatt az aksi.

#?*@&!

(#19028) Tompie válasza zeon.hu (#19027) üzenetére


Tompie
őstag

Most mértem meg 50% alatt az első két kábel a gyári és a power bankos kb ugyan azokat az értékeket produkálja mint tegnap viszont amit találtam este a hosszú kábel az már olyan ~700mA körül mozog.
Még valószínűbb akkor, hogy a kábel a rossz. Meg is rendeltem aliról azt amit linkeltem, meglátjuk :)

(#19029) Scooby79


Scooby79
újonc

Helló.A kamera nem csak Én fagyok meg a hidegben!!! 3 napja nyúzom a Cunaja v5-ös romját!!! Eddig szuper!!! Hibát még nem találtam!!! Wifi+ mobilnet 2 x jobb!!!! Eddig 500kb/s most 1,2Mb/s mobilnet wifi 1,5-1,8 Mb/s most 2-3,2Mb/s!!!!

(#19030) zeon.hu válasza Scooby79 (#19029) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Meddig használtad kinti fotózásra/videózásra?
Mert valószínűleg hosszabb idő kell neki, eddig nekem sem sikerült előhozni ezt néhány perc alatt.

Szerk.
Van benne hiba, csak te nem vetted még észre :)
Jelenleg még nem megy az összes alkalmazás dupla ablakban, januárra várható a javítás és a végleges rom.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#19031) repvez


repvez
addikt

Ha esetleg tud arra megoldást az még jó lenne, ha a FB- alkalmazás ha kapok egy értesitést , eddig ha rákoppintottam akkor megnyitotta az alkalmazást annál a postnál amiról kaptam az értesitést, most a v5be ha rákoppintok akkor csak eltünik az értesités , de nem nyilik meg az alkalmazás.

A másik szintén FB-hoz kapcsolodik, ha az alkalmazáson belül egy pstra kattintok amit a böngésző nyitna meg akkor elsőre csak egy üres oldalt nyit meg a linkkel és azt irja, hogy nincs net kapcsolat , de ha a linkre rányomok akkor behozza az oldalt

(#19032) Scooby79 válasza zeon.hu (#19030) üzenetére


Scooby79
újonc

Az jó,akkor kipróbálom a kettős ablakot! Amúgy engem nem motivál ez a funkció! :-)

(#19033) Scooby79 válasza zeon.hu (#19030) üzenetére


Scooby79
újonc

Éjjel órákat netezek egy buszmegáloban, jéghideg a telefon s bekapcsolom bármikor müködik! 5 percig biztos,tovább nem próbáltam! Nincs téma olyankor!!!

(#19034) zeon.hu válasza Scooby79 (#19032) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nekem sokszor kell a kettős ablak, így jól jön.

#?*@&!

(#19035) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Xposed használóknak:
Sensor disabled modult ne tegyétek fel, gyönyörű bootloop lett nálam belőle, alig tudtam kijönni belőle.

#?*@&!

(#19036) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Google play filmek másnál megy?
Elsősorban V5 romon érdekelne (gyárilag nincs telepítve).
Nálam licenc hibát jelez, másik telón vidáman megy.

#?*@&!

(#19037) repvez válasza zeon.hu (#19036) üzenetére


repvez
addikt

Nálam bejött a keretprogi viszont a szolgáltatást nem tudtam igénybe venni, mert ma volt , hogy 60ft-ért lehetett volna megvenni a 6 részes Star warst 22k helyett, de amikor rámentem a linkre ami oda vitt volna , hogy megvegyem, kiirta, hogy az én országomban ez nem elérhető, most vagy az van, hogy a telefon romja alapján nem MAgyarországnak nézte a helyemet vagy már azóta változtattak a feltételen.

(#19038) zeon.hu válasza repvez (#19037) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem nálad van a hiba, mindenki így járt, aki későn próbálkozott.
Nem akció volt, hanem hiba.
Páran meg tudtuk venni 60 Ft-ért, szerencsére nem törölték a vásárlást.
Nálam viszont hiába mutatja az alkalmazás a filmeket:

#?*@&!

(#19039) zeon.hu válasza zeon.hu (#19036) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Senki más?
Jó lenne tudni, egyedi hiba-e.

#?*@&!

(#19040) KKrisz751


KKrisz751
aktív tag

Szasztok.

Régen jártam erre. Nem is volt gondom eddig.
Lényeg, hogy nagyobb adatforgalmú tarifára váltottam, na nem szándékosan, hugom kapott egy P9 Lite ot, én meg maradtam a p7-nél. De ha már van nagyobb adatforgalom, ki is használom online rádió formájában.

Vagyis megváltoztak a szokások és fura, hogy lezabálja az aksit 100% ról 34%-ra a reggeli 4 órás műsor alatt.
De nem a Rádió1 app, nem is a google szolgáltatások, hanem a Médiaszerver. Lényegében 34-40%-ot zabál, minden más 2% és 10% közt. Nem csináltam képet, de lényegében minden alkalommal a Médiaszerver a legnagyobb fogyasztó.

De mi ez egyáltalán? Médiaszerver
Mire jó? mire kell? miért van?

Eddig még csak meg se jelent a listában, pedig hallgattam zenét lejátszóval kártyáról, youtube-ról.

B852 van fent. Nincs root. Nincs bele piszkálva.
Egyébként atom stabil. (szabvány hibáktól eltekintve lásd GPS status még mindig nem megy rendesen)

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#19041) zeon.hu válasza KKrisz751 (#19040) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nézd meg az alkalmazások között a médiatárolót és töröld az adatait.
SD kártya biztosan jó?
Nincs rajta sok zene és videó?
Lehetséges, hogy van egy hibás médiafájl rajta, attól is beragadhat.

#?*@&!

(#19042) jonny100 válasza KKrisz751 (#19040) üzenetére


jonny100
csendes tag

Hali , nekem is voltak ilyen problémáim de megoldódott .Azt csináltam hogy a zenéket , videókat a belső tárhelyről átraktam az sd kártyára és a médiaszerver 50%_ ról lement 8 %_ ra .Próbáld ki .

A pü.-re illik válaszolni !!

(#19043) repvez


repvez
addikt

valaki vett vagy használt már a telöhöz utolagos IR eszközt amit a jack csati helyére lehet bedugni? nekem ma jött meg, de egyenlöre nem tudom, hogy müködik e , mert nem tudom, hogy kell e aktiválni valamit , mivel amit leszedtem univerzális távirányitó appot az azt irja, hogy nem talál IR eszközt a készülékben.

(#19044) zeon.hu válasza repvez (#19043) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Vettem egyet, nem bírtam működésre bírni sehogy.
De hátha neked sikerül :)
Elvileg van hozzá alkalmazás. Ahol vetted, nem linkelték?
(Már nem próbálkozom másikkal, mert a Flex-ben van infra)

#?*@&!

(#19045) repvez válasza zeon.hu (#19044) üzenetére


repvez
addikt

[link]Elvileg ezt az appot ajánlják hozzá
[link]

ÉS ezt rendeltem meg.
Sajnos azokat a menüket nem találtam a telefonban amiket leirtak , esetleg olyan alkalmazást tudsz amivel a táviráényitóról lehet megtanitani a ködökat vagy amivel a pontos tipusra kereshető?

(#19046) zeon.hu válasza repvez (#19045) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Elég sokat küzdöttem vele, de sehogy nem sikerült.
Esetleg az alkalmazás topikban kérdezz rá, hátha ajánlanak valami újat.

Szerk.
Ilyet vettem én is, alkalmazás is ugyanez volt hozzá.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#19047) fatomas673 válasza repvez (#19045) üzenetére


fatomas673
tag

Szia azt nézted, hogy maga a jack-os Infra adja -e a jelet! Ezt próbáld ki egy másik telefon kameréján ketesztül! A sugarat látnod kell ahogyan használod az infra cuccost. Érdemes kipróbálni.

(#19048) Zotya21


Zotya21
senior tag

sziasztok

a Mate S ről van valakinek tapasztalata ?

megéri váltani p7 ről őrá ?

amoled kijelző erősebb soc, külsőre se ronda, titánium szürkébe nem is rosz ha az eleje fekete bár sok képen fehér

https://500px.com/slayer_art

(#19049) zeon.hu válasza Zotya21 (#19048) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem ugyanaz a kategória, de újabb és erősebb.

#?*@&!

(#19050) KKrisz751 válasza jonny100 (#19042) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Nekem alapból ott vannak a zenék.

Belső tárhelyen programok, meg csengőhang és a képek vannak, de abból sincs sok 10-15db.

Ellenben ha megy az adat forgalom, zabálja az aksit de nagyon. Lehet nekem fura, eddig csak néha kapcsoltam be, meg ugye a rádió az folyamatos adatátvitel. Melegszik is kicsit a vas tőle.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.