Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) Kbali


Kbali
nagyúr

Volt valami ma reggel a levegőben? :F félpercenként dobálta a 15 perc késés, dugó, 15 perc nyereség, feloszlik a torlódás jelzéseket, majd elvitt a körútról egy totál bedugult mellékutcába - ma reggel nem volt a helyzet magaslatán.
Ráadásul 3-5 perc nyereségért simán körbeküld a nulláson (+27 km). Leggyorsabb útvonal van beállítva.

(#2702) SZATA válasza Kbali (#2701) üzenetére


SZATA
senior tag

Volt egy kis bizonytalanság a szervereknél, ami kihatott az útvonaltervezésre is.

(#2703) VegyesTamás válasza Kbali (#2701) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

amikor valami m-es utat ajánl fel mindig rá kell nézni az útvonalakra, mert képes nem egész 1percért is +10 km-t küldeni...ezt mire megszoktam nem is tudom hány km-t mentem pluszba..de hát nem tehet róla...a leggyorsabb az, csak lehetne optimális, vagy kicsit intelligensebb móka is, ha már ilyen ügyesen kerül dugót, stb...

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#2704) Kbali válasza VegyesTamás (#2703) üzenetére


Kbali
nagyúr

Már ránézésre tudom, mert nem 82, hanem 107 km ugyanaz a célpont

(#2705) apaszka válasza VegyesTamás (#2684) üzenetére


apaszka
veterán

A kisebbik fiamnak adtam régebben az S3 at,de nálam ilyen nem volt! Én a mai napig jó készüléknek tartom ezt a telefontannak ellenére,hogy nem új típus! Sőt a kamerája szerintem jobb mint az újjé! :R

A navi is jól működött rajta nálam! :K

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#2706) BlackDevil


BlackDevil
aktív tag

Hali. Nem tölti be a térképet. Már tegnap sem láttam. Megy a navigálás meg minden, de a háttér csak szürke.

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#2707) lautnermark


lautnermark
aktív tag

Sziasztok
Kezd rohadtul elegem lenni a sok oláhkolompárgáspárbaloghlakatosból! Tegyétek kikapcsolhatóvá! Fáradtan jövök haza a munkából és a kedves Waze a sok cigányt tolja a képembe. Tegyétek kikapcsolhatóvá! Amúgy nálam nem csak megálláskor, de már 2-3 km/h-s lassú haladáskor is prioritást élveznek a cigányok a térképpel szemben. Tegyétek kikapcsolhatóvá!
Kérdés: Ha nem történt program frissítés, akkor ez a feature mégis hogyan került bele?

(#2708) lautnermark


lautnermark
aktív tag

Tegnap volt egy hosszabb utam és szeretném megerősíteni egy korábbi hozzászóló véleményét, miszerint újabban többet fogyaszt delejből a teló a Waze használatakor. Teló (samu s4 mini) ua., autóstöltő ua., autó ua., semmi más progit nem futtattam és fix 20% fényerővel használtam.

Régebben: kb. 3/4 órás út alatt, néhány újratervezéssel is, a használat mellet 15-18 %-l lett feltöltve az akku.

Most: ugyanennyi út és idővel, újratervezés nélkül, 3 %-l CSÖKKENT az akku szintje.

[ Módosította: radi8tor ]

(#2710) Hosssszu válasza lautnermark (#2707) üzenetére


Hosssszu
őstag

Az elmúlt két héten nem használtam a wazet. Pontosan mik ezek a cigány dolgok amik előtérbe ugranak, vagy mit csinálnak? Tényleg érdekel, nem kötekedésből kérdem. Mondjuk orsóst kihagytad a gyors felsorolásból. :D

(#2711) Kbali válasza Hosssszu (#2710) üzenetére


Kbali
nagyúr

Csatlakozott a waze az eltűnt szemékyek kereséséhez, ezért bizonyos helyzetekben kirak képet, infót. A kolléga ebből lát csak annyit, hogy cigányok, holott közel sem...

(#2713) Watt25 válasza lautnermark (#2707) üzenetére


Watt25
veterán

Ha nem történt program frissítés, akkor ez a feature mégis hogyan került bele?
Az index.hu arculatfrissítéséhez is új verziójú böngészőt kell letöltened? :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2714) lautnermark válasza Kbali (#2711) üzenetére


lautnermark
aktív tag

" a közel semmel" az a probléma, hogy nekem eddig még csak erősen sötétbarna bőrűeket mutogatott. Egyetlenegy fehér bőrűt, ázsiait, afrikait, esetleg eszkimót sem mutatott még.

(#2715) lautnermark válasza Watt25 (#2713) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Ennyi erővel a Lázár Jani csütörtökönkénti élő sajtótájékoztatóját is nézhetnék a "kisablakban", az is mindannyiunkat érint. Apropó, egy darab ilyen "körözés"-nek mennyi az adatigénye KB-ban?

[ Szerkesztve ]

(#2716) Watt25 válasza lautnermark (#2715) üzenetére


Watt25
veterán

Én arra hívtam fel a figyelmed, hogy technikailag nem volt túl okos a kérdésed.
Apropó, egy darab ilyen "körözés"-nek mennyi az adatigénye KB-ban?
A képek innen jönnek tudtommal. Te is megnézheted, hogy itt mennyit foglal egy kép. 10-12KByte.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2718) lautnermark válasza Watt25 (#2716) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Köszönöm a korrekt válaszodat, sajnos szoftveresen nem vagyok ennyire képzett.
"Te is megnézheted" Köszönöm a választ.

(átlagos használat mellett kb. 50 %-l növeli meg az adatforgalmat)

(#2721) Hosssszu válasza Kbali (#2711) üzenetére


Hosssszu
őstag

Értem, köszönöm a választ. :R

Egyébként ez kikapcsolható?

Most látom hogy lautnermark-nak is az a baja hogy nem kikapcsolható.
Nem is lesz az sosem?
Mivel két hete nem használtam a wazet, így nem tudom hogy mennyire zavaró, de ha egy kicsit is elvonja a figyelmet a vezetésről, akkor valóban jó lenne, ha ki lehetne kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#2723) lautnermark válasza Hosssszu (#2721) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Minden megállásnál ez a prioritás. Képernyő elsötétül és nézheted a képeket a térkép helyett.

(#2724) Hosssszu válasza lautnermark (#2723) üzenetére


Hosssszu
őstag

Pffff.... Nagyon f*sz*. A csillagok természetesen "a" betűt helyettesítenek. Hát erre én sem vagyok kíváncsi.
Meddig lesz ez így, azt nem tudni?

(#2725) Trava válasza lautnermark (#2723) üzenetére


Trava
tag

Engem is nagyon idegesít!

(#2726) viralmind válasza Watt25 (#2716) üzenetére


viralmind
aktív tag

"A képek innen jönnek tudtommal. Te is megnézheted, hogy itt mennyit foglal egy kép. 10-12KByte."

Hat igaza van a kolleganak, hungary-ra leszurve befeketedik a kepernyo.Kivancsi vagyok hany felhasznalot fog ez elriasztani a waze hasznalatatol, legalabb opcionalisan kikapcsolhatova kellene tenni.A hatekonysagarol nem is beszelve.A szandek nemes ezt nem viatatom, de szvsz nem egy autos navigacioba valo ez.

(#2727) vgyuri válasza viralmind (#2726) üzenetére


vgyuri
őstag

Nem értem a logikáját ennek a funkciónak: állok a pirosnál (vagy a dugóban), a képernyőn feltűnik egy kép, kinézek az ablakon (jobb dolgom úgy sincs), meglátom a keresett embert...

100 mbyte-os netnél, a 10-12 kbyte/kép (kéretlen) adatforgalom is sok nekem.

Miért csak az eltűnt személyek jelennek meg a programban? Rendőrség által körözött bűnözők fényképeit is berakhatnák.

[ Szerkesztve ]

(#2728) lautnermark


lautnermark
aktív tag

Az egészben az a legszebb, hogy a héten gondolkoztam rajta, hogy veszek egy Androidos autórádiót a kocsiba, kifejezetten a Waze miatt. Mégiscsak kényelmesebb, szebb és talán még biztonságosabb is egy 6"-s kütyüt nyomogatni, nézegetni mint a szélvédő közepére tappancsolt mobilt, ami némileg korlátozza a kilátást és még merül is a töltés ellenére. Ezek után nem tudom vegyek-e .............................

(#2729) catroot válasza vgyuri (#2727) üzenetére


catroot
veterán

Tényleg jó kezdeményezés, de szerintem nem éppen egy navigációba való az ilyesmi.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#2730) Watt25


Watt25
veterán

Tudtommal nem marad benne örökre ez a funkció.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2731) lautnermark válasza vgyuri (#2727) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Mindennapos városi használatban, SZERINTEM ez az átlag felhasználónak legalább 25-30 MB forgalomnövekedést okoz. Ha azt veszem alapul, hogy a Waze szerint az átlagos havi adatforgalom ( a funkció bevezetése előtt) kb. 50 MB, akkor ez bizony minimum 50 % -kal több adatforgalmat generál. Akinek kevés a net-e, mint Neked is .............................. őszinte részvétem.

Amúgy, hogy ne tűnjek teljesen érzéketlennek, ezért töredelmesen bevallom, hogy szinte minden adását megszoktam nézni a Csellengőknek a tv-ben. Egymilliószor több értelmét látom a tv-műsornak, mint ennek a feature-nek.

(#2732) lautnermark


lautnermark
aktív tag

Eszembe jutott ezekről a felugró képekről, hogy inkább ezeket kellene mutogatni a PÁV vizsgalatkor, nem pedig a forgalmi szituációkat.Hát nem sokkal értelmesebb lenne???

(#2733) lautnermark válasza vgyuri (#2727) üzenetére


lautnermark
aktív tag

"kinézek az ablakon (jobb dolgom úgy sincs), meglátom a keresett embert..."

... ÉS MIT CSINÁLSZ ???
Kiugrassz a kocsiból, odamész, letepered és visszatartod a rendőrség kiérkezéséig???

(#2734) radi8tor válasza lautnermark (#2733) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

5 percen belüli új hozzászólás írása esetén használd a szerkesztés lehetőségét új hozzászólás helyett!

Köszönöm!

⭐ Stella

(#2735) vgyuri válasza lautnermark (#2733) üzenetére


vgyuri
őstag

Ezért volt itt a 3 pont, mert nem tudom mit tudnék csinálni. Lehetne egy gomb a dugó, baleset mellett: eltűnt személyt látok.

Szerkesztettem a hsz-om: rendőrség által keresett bűnözők képeit is berakhatnák a programba.

Ezer lámpás éjszakája kampánysorozat kezdődött, lehet ezért került be a Waze-ba ez a funkció. link

[ Szerkesztve ]

(#2736) lautnermark


lautnermark
aktív tag

Csak amíg megtalálják az összes eltűnt személyt? Ha korábban kiveszik, akkor azt milyen alapon teszik meg? Szerződést bontotok az Ambert Alertal? Az hogy fog kinézni, egy ilyen közösségi szellemben?

(#2737) Taybore válasza lautnermark (#2731) üzenetére


Taybore
aktív tag

Ez hogy jött ki? Ha 10k egy kép akkor pl 1000 ember is csak 10mb. És létezik egy olyan technológiai megoldás, hogy cache. Szóval 1000 különböző eltűnt ember csinálna ekkora forgalmat. Én napi szinten használom kb másféle órát a Waze-t főleg belvárosban, de 6-8 különböző gyereknél nem volt több kép egy hét alatt.

És még egy tévhitet eloszlatnék: a Waze-t nem magyarok fejlesztik, így se szerződést nem bontunk, se kikapcsolhatóvá nem tudjuk tenni, maximum a panaszokat továbbítjuk a fejlesztők felé. De ők meg világviszonylatban gondolkodnak, és külföldön már megy egy ideje. Mi csak a térképet tartjuk naprakészen.

[ Szerkesztve ]

(#2738) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Akinek nem tetszik, vegyen fizetos navit. ha ingyen hasznalsz valamit, akkor ott Te vagy az aru. lasd: facebook.

Same rules apply!

(#2739) radi8tor válasza EQMontoya (#2738) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lásd Waze: Google.

⭐ Stella

(#2740) viralmind válasza EQMontoya (#2738) üzenetére


viralmind
aktív tag

Ez mondjuk nem segit a waze-en, mert ha valaki megunja , akkor tenyleg atter egy fizetosre , vagy elkezd hasznalni egy masik ingyenest ami hasonloan tud forgalmi adatokat , viszont nem repit fel 3 percenkent fenykepeket kissebbsegrol.Pld google terkepe ami hamarosan offline is fog navigalni kombinalva az online navigalas elonyeit. Szoval nem biztos , hogy jot tesz ez egy kozossegi navigacionak ha tul sokan partolnak el tole. Ezert kellene opcionalisra tenni, es mindenki eldonti , hogy szeretne -e hasznalni avagy nem.Foleg annak fenyeben , hogy eme funkcio kikapcsolasa nem okoz kart a waze-nek ugye mert ez nem reklam , es nem kap erte penzt, legalabbis remenykedem benne :).

(#2741) Taybore válasza EQMontoya (#2738) üzenetére


Taybore
aktív tag

Nálatok folyamatosan tolja ezt? Én múlt hét végé óta nem találkoztam ilyennel. Se hétvégén, se ma reggel nem jött fel egy fénykép se. Úgy látom (jó magyar szokás szerint) az általános elégedettlenségnek meg nyafogásnak megint (sokkal) nagyobb a füstje mint a lángja.

(#2742) Watt25 válasza Taybore (#2741) üzenetére


Watt25
veterán

Én is ezen gondolkoztam, csak nem akartam írni...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2743) zharkanyi válasza Taybore (#2741) üzenetére


zharkanyi
tag

Én már napok óta várom, hogy lássam az új elemet, de eddig még egyszer sem jött elő egyetlen eltűnt személyt mutató fotó sem.

Lehet csak olyan környéken mutogat fényképeket, ahol helyben tűnt el gyerek?

(#2744) EQMontoya válasza Taybore (#2741) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem, én néhányat láttam a hétvégén, mondjuk 3 körül.

Same rules apply!

(#2745) Hosssszu válasza EQMontoya (#2744) üzenetére


Hosssszu
őstag

Én ma reggel kezdtem el használni nekem minden megállásnál betolja a képet. Valóban zavaró. Helyileg vácon vagyok, ha ez számít.

(#2746) Jorus válasza zharkanyi (#2743) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én sem láttam még egyszer sem az említett képeket. Mondjuk Érd-XVIII ker vonalon megyek kizárólagosan, lehet azért.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2747) simico


simico
aktív tag

Péntek - szombat - vasárnap nekem is állandóan tolta a fényképeket és engem is rohadtul idegesít.

Amiért viszont eredetileg írni akartam, az a benzikutas dolog. Nem értem mi ez a hülyeség, hogy tervezett útvonal nélkül csak 3 km-es körzetben levő kutakat mutatja. Ez egy kisvárosban, pláne faluban azt jelenti, hogy 1 vagy 0 kutat mutat - így sok értelme nincs. Tervezett út esetén pedig csak az útvonalon levő kutakat mutatja.
Aztán elvileg lehetne a találati listát ár szerint rendezni, gyakorlatilag hiába van nálam az beállítva, akkor sem ár szerinti sorrendben van a lista.
És több hónapja azt tapasztalom, hogy az árak sem stimmelnek. Például a szomszédban levő kútnál azt írja, hogy 364 Ft a 95-ös benzin, frissítette xy 2 órája. Kimegyek a kútra és minő meglepetés, 378 Ft a 95-ös benzin és ez már tegnap is ennyi volt, több mint 1 napja nem változott az ár. Másik közeli benzinkút dettő, árakat zw frissítette 12 órája a waze szerint, a valóságban szintén több mint egy napja nem változtak az árak és persze közük nincs a wazeban mutatott árakhoz. Ritkán szoktam benzikútra keresni, de akkor 90%-ban ezt tapasztalom. Azt nem hinném, hogy csomó ember szórakozásból kamu árakat jelentene. Mindenesetre ez az egész benzikútkeresős funkció ezekkel a hibákkal számomra a használhatatlan kategória.

Nemrég volt szó a tervezési módokról, hogy pár perc vélt időnyereségért képes elég durván hosszabb utat is tervezni. Tényleg jó lenne egy "gazdaságos" mód, és őszintén szólva vicc, hogy ennyi év után ez sincs még.

Szintén nemrég volt "láthatatlan" jelentésekről amik csak akkor bukkannak elő amikor az ember maga is bejelenti ugyanazt a dolgot. Szintén tapasztaltam az utóbbi egy hónapban. Baleset, úton álló autó 20 méteren belül négyszer - ötször is bejelentve néhány (4-10) perc különbséggel. Egyszer én is jártam úgy, hogy csak a bejelentésem után jelent meg 3 ugyanolyan, 10 percen belül beküldött jelentés. Korábban ilyet sose tapasztaltam.

Kb 3-4 éve használom a wazét, de őszintén szólva alig láttam eddig bármi érdemi, értelmes fejlesztést az Androidos kliensben. Negatív változást viszont többet. Ha ez így megy tovább és ez az eltűnt személyes dolog sem lesz kikapcsolható, akkor inkább átállok maps-re. Kezdem úgy érezni, hogy számomra lassan inkább idegesítő, mint hasznos a waze. Pedig az alapötlet remek.

(#2748) zharkanyi válasza simico (#2747) üzenetére


zharkanyi
tag

Benzinkutak kapcsán egy lehetséges magyarázattal tudok szolgálni:

Ott, ahol én szoktam tankolni a benzinkútra bekanyarodáskor látható utoljára a nagy oszlop az árakkal. Értelem szerűen nem szoktam bememorizálni 3-4 árat, így mire megállok már nem látok árakat.
A kútoszlopon 1 ár látszik, az amit tankolok.

Néha elgondolkodom azon, hogy míg folyik a nafta pont tudnám frissíteni az árakat, de általában nem teszem meg, mert csak 1 árat látok. Néha azért ránézek és befrissítem a dízelt, a többi árat meg meghagyom a korábbin.
No ilyenkor ha te beállsz utánam, akkor azt látod, hogy 1 órája frissített árak vannak és a 95-ös mégsem stimmel.

Én általában inkább ezért nem is jelentem az árakat, de lehet más nem problémázik ezen.

Amúgy más ezt hogy csinálja? Bejelenti amit tud, vagy csak akkor jelent árakat, ha mindegyiket tudja aktualizálni?

(#2749) Taybore válasza zharkanyi (#2748) üzenetére


Taybore
aktív tag

én azt is el tudom képzelni, hogy mivel pont jár érte, az egységsugarú user simán jelenti (jóváhagyja az éppen felkínált árakat) még akkor is, ha fogalma sincs, mi mennyibe kerül.

(#2750) Debilon válasza zharkanyi (#2748) üzenetére


Debilon
addikt

csak akkor írom be ha mindet be tudom írni, mert így van értelme (szerintem)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.