Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) SZATA válasza Zsombe (#2346) üzenetére


SZATA
senior tag

Szia!

Én is ilyen eszközt használok (G3) és még egyszer sem jött elő ilyen probléma, az előző verzióknál sem. A Note 4-re se jelentettek ilyen hibát. Most jelenleg nincs béta. Próbáld újrahúzni: töröld a Waze könyvtárat, majd az alkalmazáskezelőben a Waze adatait.

[ Szerkesztve ]

(#2352) Zsombe válasza SZATA (#2351) üzenetére


Zsombe
senior tag

Szia,

Köszi a tippet, de ez sem segít. :( Minden Note4 tulaj erre a bugra panaszkodik, senkinél sem működik a Waze. :(

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#2353) SZATA válasza Zsombe (#2352) üzenetére


SZATA
senior tag

Igen, közben megerősítették a hibát. Nem emlékeztem pontosan, hogy a Note 4-en milyen Android ment.
Azt azért fenntartom, hogy nem minden QHD Lollipopon hibás.

(#2354) axioma válasza SZATA (#2351) üzenetére


axioma
veterán

Lenovo P70 topikban is irjak, hogy teljesen szetcseszodik a kepernyo, es hogy tobb dual sim-es ujabb procis telot erint. Allitjak, hogy az alkalmazas hibaja. Pont most akarunk ilyen telot venni a ferjemnek, es ne mar hogy egy app hiba miatt ne, de igy nem lesz teljes az orom.

(#2355) Watt25 válasza axioma (#2354) üzenetére


Watt25
veterán

Úgy is ki fogják javítani ezt a hibát.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2356) axioma válasza Watt25 (#2355) üzenetére


axioma
veterán

Ja, persze, ezert nem fogjuk kiejteni, csak na, nem ugyanaz, egy koronas wazerrol van szo:)

(#2357) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Tegnap fotóztam egy ilyen érdekeset. Nem értem miért nem egyenesen akart átvinni a kereszteződésen. :U

⭐ Stella

(#2358) Siriusb válasza radi8tor (#2357) üzenetére


Siriusb
veterán

Ez nagyon jó! :D
Valahogy az a benyomásom, hogy az utóbbi időben eléggé megbolondult a tervező algoritmus...

(#2359) radi8tor válasza Siriusb (#2358) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Valami volt az tuti. Ma pl dugó volt előttem és nem kért meg arra, hogy kikerüljem.
Állok a dugóban és látok balra egy keresztutcát, ami után tudok párhuzamosan haladni a jelenleg bedugult úttal.

Máskor meg visz árkon bokron át (a hegyen, sok jobbkezes utca) ahelyett, hogy a főútvonalon vinne. Szerintem 1 perc lehet a különbség elméletben, de gyakorlatban a mellék utcákban nem lehet 50-el menni.

⭐ Stella

(#2360) VegyesTamás válasza EQMontoya (#2338) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

nem kell fejben számolni, írja a kövi lépést, és ott számol vissza métereket :) (nehéz megszokatatni magad, de ha egyszer sikerül onnantól működik :) ) amúgy nekem ki van kapcsolva a voice, mert beledumálna a zenébe :P

apaszka: sávasszisztens: minden "naviban" van ilyen csak az út szélén a kereszteződéstől nem messze jelenik meg, általában 3D ben és ehhez a táblához nagyon hasonlít ;] :D

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#2361) Digger


Digger
senior tag

Kérdeznék néhányat!
A statisztikában mit jelentenek a hengerelt és megevett kilométerek?
Megtervezett útvonalon haladva ha változnak a viszonyok akkor újratervez magától, vagy csak akkor ha kézzel újraindítok egy tervezést?
A begyűjtött pontszámok számítanak valahol, valamiben?
Ez a nyuszitojás gyűjtési játék nem generál extrém nagy adatforgalmat?
Tegnap összeszedtem néhány tojást, majd néhány óra múlva visszafelé jövet ugyanabban a pozícióban ismét volt tojás! :))

(#2362) #79335424 válasza VegyesTamás (#2360) üzenetére


#79335424
törölt tag

"a kereszteződéstől nem messze jelenik meg"
Hát ez az! Nem csak olyan falusi szintű úthálózat létezik, mint a budapesti. Kíváncsi lennék, hogy boldogulnál sávasszisztens nélkül egy kamionnal, ismeretlenül, mondjuk a párizsi körgyűrűn, egy 3-4 szintes kereszteződésnél úgy, hogy tudod, hogy ha elhibázod, akkor lehet, hogy csak rendőri segítséggel kerülsz ki szorult helyzetedből. Persze, komoly késéssel és pár havi fizudnak megfelelő Euro kiperkálása után. Hidd el, hogy nagyon hálás lennél a sávasszisztens által nyújtott, plusz infóért és legszívesebben megcsókolnád a navit, amiért ép bőrrel kihozott onnan.

(#2363) SZATA válasza Digger (#2361) üzenetére


SZATA
senior tag

Hengerelésnek hívják azt, mikor egy, a térképen még nem létező utat veszel fel. A jelentés / térképhiba menüpontban tudsz ilyet, azon belül van egy hengerelés fül. Egy újonnan létrehozott útszakaszon az első pár wazer áthaladásáig pöttyök jelennek meg. Ha így átmész rajta, az az útevés, amiért extra pont jár, hogy minél gyorsabban legyen átlagsebesség adat róla.
A tojásokat és minden egyéb jóságot nem csak egyszer lehet felszedni. Nem generál nagy adatforgalmat, hisz csak azt a néhány koordináta párt kell kiküldenie a szervernek, ahova tenni akarja.

(#2364) radi8tor válasza #79335424 (#2362) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akinek ilyen igényei vannak az vegyen GPS-t olyan térképpel, amiben van sávasszisztens.
Ezt nem kapja meg ingyen, mint Waze-t.

⭐ Stella

(#2365) Taybore válasza #79335424 (#2362) üzenetére


Taybore
aktív tag

Néhány forgalmasabb/nagyobb kereszteződésben úgyis egymás mellett két út van rajzolva, hogy ha fontos a kanyarodósáv, akkor mondjon "tarts jobbra/balra"-t.

(#2366) SZATA válasza radi8tor (#2364) üzenetére


SZATA
senior tag

:K
Akinek ez a foglalkozása, ráadásul nagy sokkerekűvel teszi ezt, az költsön rá.

(#2367) #79335424 válasza radi8tor (#2364) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez világos. Nyilvánvaló, hogy a Waze -t nem nekem találták ki. Ez nem a Waze hibája. De ettől még a sávasszisztens egy hasznos dolog. Főleg azért, mert a nagyvárosi forgalomban nagy segítség és pont ez a Waze célterülete. Ráadásul nem is kivitelezhetetlen. Szted nem érdekes, hogy a Google a Térképébe integrálta a Waze jelentéseket, de a Waze -be nem lett integrálva a Térkép sávasszisztense?

[ Szerkesztve ]

(#2368) Luser2000 válasza SZATA (#2351) üzenetére


Luser2000
addikt

Készítettem a Note 4 Lollipop + Waze kombó parajelenségéről képeket:

Sajnos nálam sem segített semmilyen vajákolás.

(Ha közelebb visz, akkor nekem a Note 4 Exynos processzoros változata van).

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#2369) apaszka válasza Luser2000 (#2368) üzenetére


apaszka
veterán

Én most vagy 200 km-et menten a navival. Ilyen nem volt, viszont fekvő módban a jobb oldali gomb egybe van csúszva a sebesség kijelzővel..
Snapis Note 4 el.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#2370) axioma válasza Luser2000 (#2368) üzenetére


axioma
veterán

Hasonlo itt, de 4.4-en. Nem lehet, hogy a 8 magos procik vagy 64 bitesek problemasak?

[ Szerkesztve ]

(#2371) SZATA válasza Luser2000 (#2368) üzenetére


SZATA
senior tag

Igen, láttam már miket produkál.

(#2369) apaszka + (#2370) axioma: A Lollipop-pal van csak ilyen gond. Előtte KitKat-en simán futott a Waze a Note4-en.

(#2372) axioma válasza SZATA (#2371) üzenetére


axioma
veterán

Lehet, hoyg note4-en csak lolli-val produkalja, de a lenovo P70 az nem kapott me'g 5.0-t (4.4.4-en van), es ott is van hasonlo hulyeseg. De akkor a note4 miatt se nem a proci (hw), a mienk miatt nem is a lolli onmagaban okozza, hanem valami spec. egyuttallas. Akar ecceruen egy nem teljesen definialt interface amit ki igy, ki ugy hasznal.

(#2373) apaszka válasza #79335424 (#2362) üzenetére


apaszka
veterán

+1 :R

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#2374) VegyesTamás válasza #79335424 (#2362) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

ebben biztos igazad van..talán a Sygic Truck nem jó erre? A waze egyszerűen nem ez a kategória. :( talán egyszer az lesz, de most nem ezért szeretjük, mindenesetre nem lenne rossz dolog. :) amúgy estolvasva, még nagyobb poén amikor valaki nem mer pesten vezetni :D ..pedig nekünk az oktató megmondta, anno, hogy nem a vizsgaútvonalra, hanem az egész világra kapod a jogsit :)

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#2375) #79335424 válasza VegyesTamás (#2374) üzenetére


#79335424
törölt tag

A példámban nem a kamion volt a lényeg. Azt inkább csak arra írtam, hogy egy személyautóban esetleg káromkodik a user, ha bakizik a navi. Egy kamionnál sokkal súlyosabbak a következmények. De ettől még nem kéne bakizzon. Kamionban természetesen célhardvert használok, Gurjon skines IGO Primo truck -kal. A Waze -t csak itthon futtatom, inkább csak a közösség miatt. Nem voltam taxis, de futár igen, úgyhogy trükk szempontból a Waze nem sok újat tud mutatni.
Ami meg a közlekedési kultúrát illeti, hát az valóban egész más. A dolog ott kezdődik, hogy természetes jelenség a gazdagság, nem státusszimbólum egy jobb autó és ezért aki ilyet vezet, az nem válik automatikusan az utak királyává. Sőt a Benelux államokban inkább ciki, ha fölöslegesen van ilyened, mert akkor nem véded a környezetet. És ezt ők tényleg komolyan gondolják. Ebből következik, hogy nagyon sokan biciklivel, robogóval, motorral járnak munkába, még a magasabb beosztásúak közül is. Ezért ezek a járművek egyenrangú közlekedők. Sőt! Pl. a Párizsi körgyűrűn ez úgy néz ki, hogy a tempó szerencsés esetben 30, a legbelső sávban MINDENKI! balra tart, a mellette levőben jobbra és a kettő között, olyan 80 -as tempóban a motorok, vészvillogóval. De nem egy, kettő, hanem folyamatosan. Döbbenetes látvány. Lenne mit tanulnunk.

[ Szerkesztve ]

(#2376) Digger válasza #79335424 (#2367) üzenetére


Digger
senior tag

A sávasszisztens mellett sokan hiányolják még a sebességkorlátozó táblákat is! Ezek valóban hasznos dolgok, de a konkurens naviknak eleve más a filozófiája! Ott azért hatalmas a térkép és egyéb szükséges állományok mérete, mert ezeket az adatokat adatbázisszerűen tárolják, keresik ki és jelenítik meg és több hónapos periódusokban offline frissítik. Itt viszont az egyik cél, hogy az online működéshez szükséges adatforgalmat korlátozzák! Ha minden tábla adatait, az összes kereszteződés sávképét minden irányból rögzítenék, akkor máris elveszik a Waze előnye és itt is hosszú hónapok után lehetne egy frissítéshez hozzájutni, mint az említett konkurens naviknál! Ha meg egy nagyobb városban az összes Wazernek online küldenék a sávasszisztens és tábla infókat az hatalmas adatforgalommal járna. Úgyhogy ebben szerintem kompromisszumot kell kötni a Wazer fejlesztőinek. Senki nem vitatja, hogy sokkal felhasználóbarátabb lenne egy ilyen ficsőröket felvonultató Waze, de sajnos ez szerintem még sokáig nem fog megvalósulni!

(#2377) #79335424 válasza Digger (#2376) üzenetére


#79335424
törölt tag

Értem, amit írsz, de sztem nem kerek. A Waze és a Google Térkép azonos szisztémán alapul. A Térképben viszont van sávasszisztens. Nem végeztem pontos adathasználat mérést, de nem hiszem, hogy túl nagy különbség lenne. Erre írtam, hogy megoldható. Ráadásul a Waze is a Google tulajdona.
Ami meg a táblákat illeti, nem tudom, hogy a többi offline navinál hogy van, de az IGO térképek nem egyetlen fájlból állnak. A különböző kiegészítők (pl. tábla, teherautós, vagy autópálya infók) külön is elérhetőek és ezek sokkal kisebb méretűek. Egyébként a teljes Magyar térkép sem egy egetverő méretű. Ha ezt leszűkítenénk egy városnyi méretre, akkor annak akár a napi frissítése sem lenne katasztrófa. De nem ez a Waze erőssége, hanem a helyi, közösségi támogatás. Ezt a Google is tudja, ezért emeli át a Waze jelentéseket a Térképbe.

[ Szerkesztve ]

(#2378) Watt25 válasza Digger (#2376) üzenetére


Watt25
veterán

Ha minden tábla adatait, az összes kereszteződés sávképét minden irányból rögzítenék, akkor máris elveszik a Waze előnye és itt is hosszú hónapok után lehetne egy frissítéshez hozzájutni
Nem igazán értem, hogy hogyan jutottál erre a következtetésre...

Ha meg egy nagyobb városban az összes Wazernek online küldenék a sávasszisztens és tábla infókat az hatalmas adatforgalommal járna.
Biztos, hogy ennek sincsen semmi alapja. Minimális adatforgalom növekedéssel fog járni, ha egyszer elkészül. (Van rá esély, hogy így lesz.) Ahogy már említettem, a sebességhatárok megjelenésének már volt egy ideig látható jele, egyszer tuti meg is lesz. A sávasszisztens is valamikor (ez viszont sokára) várható.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2379) paolinho


paolinho
őstag

A térkép megjelenési felületet nem lehet valami színesebb alternatívával felcserélni? Annyira sok a fehér, hogy egy kicsit már zavaró nekem.

(#2380) Watt25 válasza paolinho (#2379) üzenetére


Watt25
veterán

Választhatsz 12 színséma közül. Egyik sem jön be?

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2381) Kronk


Kronk
őstag

Jól gondolom, hogy a várba csak úgy nem lehet behajtani, csak engedéllyel, mégis arra visz, de nem is találtam ilyen engedélyt amit állítani lehetne...

http://totesz.myminicity.com/

(#2382) radi8tor válasza Kronk (#2381) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Majdnem. Ha jól rémlik azon a felén át lehet menni, de ahhoz is fizetni kell.
Ebből az irányból a sorompón belül van még egy sorompó észak felé, ott lehet bemenni engedéllyel vagy Hiltonhoz.

⭐ Stella

(#2383) Kronk válasza radi8tor (#2382) üzenetére


Kronk
őstag

Most megnéztem azt ahol ki akart volna hozni, és ott csak engedéllyel tudtam volna bemenni, logikusan fordítva is így kéne működnie...

http://totesz.myminicity.com/

(#2384) radi8tor válasza Kronk (#2383) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bevallom nem mostanában, de jártam arra kocsival.
Lehet azóta szigorítottak rajta.

⭐ Stella

(#2385) paolinho válasza Watt25 (#2380) üzenetére


paolinho
őstag

Bevallom, nekem egy kicsit sötétebb tónusokkal jobban tetszene, de a "zöldike" talán még elfogadható, bár az is nagyon világos. Lehet még esetleg valahol találni hozzá más színsémát?

(#2386) Watt25 válasza paolinho (#2385) üzenetére


Watt25
veterán

Androidon simán szöveges fájlban vannak a sémák, kis kézügyességgel olyat alkotsz, amilyet akarsz. A gond az, hogy újabb verzió telepítésekor mindig felülíródik.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2387) axioma válasza paolinho (#2385) üzenetére


axioma
veterán

Az ejszakai mod fixre nem allithato be? Vagy az mar tulzas?

(#2388) SZATA válasza axioma (#2387) üzenetére


SZATA
senior tag

De, be lehet állítani.

(#2389) paolinho válasza Watt25 (#2386) üzenetére


paolinho
őstag

Saját alkotással nem próbálkoznék, és a fix éjszakai mód sem annyira tetszene, bár tudom, hogy be lehetne állandóra is állítani. Igazán nem az összehasonlítgatás végett,mert nekem a Waze a kedvencem, de valami olyasmi szín volna a kedvemre való, mint pl. ami a Sygic-ben van. Mindegy, végülis ez a halvány zöld zöldike is elmegy "szódával" :)

(#2390) Kbali válasza axioma (#2387) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nálam pl. mindig éjszakain van, az amoled kijelző legalább így kevesebbet fogyaszt.

(#2391) Taybore válasza Kbali (#2390) üzenetére


Taybore
aktív tag

És napsütésben hogy látod? Nekem még nappalin is 70% fényerő kell néha, hogy rendesen látható legyen és ne kelljen hosszú másodpercekig bámulni, hogy pontosan mi is a helyzet. Mondjuk mostanában nem volt olyan vakító napfény, most 30%-os fényerő mellet automatikus éjszakai/nappali beállítással használom.

(#2392) axioma válasza axioma (#2372) üzenetére


axioma
veterán

Felmerult a P70 topikjaban, hogy a waze a Mali T760 GPU miatt nem fut rendesen. Hatha segit a nyomozashoz.

(#2393) Kbali válasza Taybore (#2391) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem véletlenül írtam, hogy amoled a kijelző (Lumia 820) - a fekete az fekete, nincs gond napsütésben sem. Sőt alacsonyra van húzva a fényerőm eleve, de ha nagyon rásüt a nap, akkor bőven tud még ráhúzni a készülék.
Persze mindennek megvan az ára is: megint kijelzőt kell cseréltetnem, mert beég a waze (legalább bizonyított, hogy használom :)

(#2394) bzoly válasza Ceree (#2330) üzenetére


bzoly
aktív tag

Nekem is 997d-m van és én is tapasztaltam ezt a GPS beragadás dolgot...

(#2395) VegyesTamás válasza paolinho (#2389) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Ugyanez volt nekem is sygicről váltva, de a térképszerkeztők séma elég jó :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#2396) paolinho válasza VegyesTamás (#2395) üzenetére


paolinho
őstag

Ebben ki tud térképet szerkeszteni? Én is, vagy csak más, aki rendelkezik erre jogosultsággal? Ha én is, akkor van erre valami tutorial?

(#2397) stampedli válasza paolinho (#2396) üzenetére


stampedli
tag

(#2398) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet amatőr kérdés, de ma megjelent egy csomó parkoló tábla Waze-ben.
Ki lehet ezt kapcsolni? Olyan lett tőle a térkép, mint egy kresz park. :(((

⭐ Stella

(#2399) VegyesTamás válasza radi8tor (#2398) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Ez nekem már 2 hete van de tény, hogy eléggé zavaró, nem látni egy két utcát miatta

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#2400) Taybore válasza radi8tor (#2398) üzenetére


Taybore
aktív tag

Elvileg csak a célhoz közeledve jelennek meg. Nem lehet kikapcsolni, ez új fícsőr.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.