Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) vgyuri válasza odrif (#2100) üzenetére


vgyuri
őstag

Szólni kéne a traffipaxos rendőröknek, hogy használjanak waze-t, és fél óránként jelentsék hol mérnek.

(#2102) radi8tor válasza odrif (#2100) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kevés az, hogy sokan vannak, aktívabbnak kéne lenniük (like és jelentés).

vgyuri: addig örülj, míg nincs olyan rendőr, mert van olyan opció is, hogy "nincs ott". Aztán ez törli a jelentést. :(

axioma: jaja, azt én sem értem miért bukkan fel. Kb annyira nincs értelme, mint 1 km-el előre mondani a kereszteződést olyan résznél, ahol csak 30-al lehet menni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2103) odrif válasza radi8tor (#2102) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Igen így van, de azért az is nehézkes hogy 90-100KM/H-nál jelenteni és pontosan eltalálni a képernyőt.
Ha más is ott van akkor nem kell a telefonra nézni, úgy már könnyeb.

Illetve idézet egy index.hu-s cikkből:
"Az egyéb térképre kerülő infókhoz viszont folyton le kell pillantunk az útról a telefonra, ami állandóan pittyeg, mert mutatni akar valamit. A legjobb megoldás így mindenképpen az, ha az anyósülésről a mitfahrer a kezében a telefonnal segít."

20 éve a Prohardveren

(#2104) radi8tor válasza odrif (#2103) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vagy szélvédő közeli helyre kell tenni a telefont. ;)

⭐ Stella

(#2105) odrif válasza radi8tor (#2104) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Igen ez is igaz.

és még egy kis idézet az említett cikkből ami a Blackberry telefonra is igaz:
"Az akkut meglepően erősen igénybe veszi a Waze, egy-két óra alatt nullára leszívta a 100 százalékra feltöltött iPhone-t, tartsuk mindig az autó szivargyújtójára kötött töltőn, és ne csodálkozzunk, hogy rendesen melegszik a telefon használat közben."

Egyébként mielőtt félreértés lenne nagy megelégedéssel használom. :R

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#2106) HofiZoli válasza odrif (#2105) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Nálam épp ellenkezőleg van, nem meríti a telefont.Ssimán kibír 3-400 km-t is töltés nélkül. Mindkét telefonomon. :K

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#2107) SZATA válasza georgbem (#2091) üzenetére


SZATA
senior tag

Már javítva is lett, más is szólt. Egy téves jelentés miatt került fel a térképre. Köszi, hogy szóltál!

@everyone:
Jelentések: valóban a lájkok növelik a jelentés élettartamát. Nem akkor kell rányomni, mikor az előtted x perccel levőket dobja fel a piros lámpánál, hanem amikor közeledsz hozzá, hanggal is figyelmeztet és kis ablakban megjeleníti jobb felül a like / már nincs gombokat. Ez az ablak még a jelentés helyének elhagyása után 10 másodpercig kint marad. Ezért kell sok wazer, terjeszteni kell az igét. Azért egy Szerencs utcai traffira simán összejön 50+ köszi. Sokan nem tudják, miért is fontos a megköszönés, azon kívül, hogy jól esik az embernek, inkább jelentik még egyszer, ami persze nem baj. Ha az első elévül, legalább lesz újabb, ami életben marad.

Volt már rá példa, hogy a jófej rendőr jelentette a saját mérését, vagy belekommentelte egy jelentésbe, hogy igen, itt vagyunk. :) Törölni meg csak akkor tudja, ha elmegy előtte.

Autós tartó muszáj, és telefontól függően töltő sem árt, ha hosszabb, több órás útra mész, vagy kevés a szufla mikor elindulsz.

(#2093) Jorus:
Az első pár hely módosításodat (fénykép is) jóvá kell hagynia egy szerkesztőnek. Ezután megbízható helyjelentő leszel, és azonnal, online tudod módosítani.

Remélem senki nem maradt ki a válaszadásból. Ha mégis, szólj! Jól pörög most a topik.
:C

[ Szerkesztve ]

(#2108) formax válasza SZATA (#2107) üzenetére


formax
tag

"Autós tartó muszáj.." - Nekem a Scudo-ban nincs ötletem, hova tegyem, nagyon messze van a szélvédő. Van valami javaslatotok?

formax

(#2109) Jorus válasza SZATA (#2107) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszi a választ! A jóváhagyás kb. mennyi időt vesz igénybe? Nem létkérdés persze.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2110) edk- válasza formax (#2108) üzenetére


edk-
őstag

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#2111) Jorus válasza formax (#2108) üzenetére


Jorus
nagyúr

Középkonzol bal oldalára egy nornális szervizben tudnak tartót szerelni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2112) Watt25 válasza formax (#2108) üzenetére


Watt25
veterán

Én az ExoGear Touch-ot ajánlom. Valóban hozzátapad bármilyen felülethez, nekem hónapok óta a műszerfalra van tapasztva és egyáltalán nem akar leesni.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2113) kotipas válasza edk- (#2110) üzenetére


kotipas
csendes tag

Ilyenem nekem is volt korábban. Bevált.
Most egy másik autón egy nanopadot használok a tabnak.
Az is bevált.

(#2114) Kbali válasza SZATA (#2107) üzenetére


Kbali
nagyúr

"Szerencs utcai traffira " - na ez a halálom - én minden egyes nap "Nincs ott"-ot nyomok, mert nem traffi. A forgalom és a balesetveszélyes kereszteződés miatt minden egyes nap a kifelé menő oldalon a szervizúton ott áll a rendőrautó, ill. a járdán álldogál két, közlekedést irányító rendőr (hogyha kell, tudják irányítani a forgalmat). Persze mindenki rendőri ellenőrzést meg traffit jelent lelkesen, meg lájkol, hogy rendőrt látott. Nagyon ritka, hogy tényleg traffi legyen, az is inkább a befelé jövő oldalon van a zajvédő fal mögött, a kereszteződés túloldalán.
A másik kedvencem, amikor valaki az autópályán a leállósávon guruló rendőrautót jelenti be, vagy hétfőn délután tele volt minden rendőri ellenőrzés jelentéssel, holott csak Merkel biztosítására várakoztak kint, hogy szükség esetén zárhassák a fel-lehajtókat.
Azért ésszel is kellene használni, nem csak orrba-szájba nyomkodni.

(#2115) SZATA válasza Jorus (#2109) üzenetére


SZATA
senior tag

Változó. Úgy működik, hogy a térképszerkesztőben kell böngészni, hogy megtaláld ezeket, tehát nincs lista, vagy értesítés róla. Szerkesztői aktivitás függvénye, de ha megmondod hol van, jóváhagyom hamarosan.

Autós tartó: sokféle van, kezdve a pár száz forintos nano padtól, létezik több mint 20 centis libanyakas, ha messze van a szélvédő, vagy szellőzőre illeszthető esetleg autó specifikus tartó konzol.

(#2116) apaszka válasza Watt25 (#2112) üzenetére


apaszka
veterán

Nekem is ez van! Nagyon jó! Egy kezes.....

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#2117) radi8tor válasza SZATA (#2115) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jelentett traffipaxok is 30 perc után tűnnek el like hiányában?
Nem lehetne ezt 60 percre módosítani, így az olyan trafik is láthatóak maradnának legalább 1 órán át, ahol kevés wazer jár. :K

⭐ Stella

(#2118) odrif válasza radi8tor (#2117) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ez egy jó ötlet lenne.
Azért írtam és kérdeztem ezt már korábban.
Ha meg az adott útvonalon arra jár egy felhasználó akkor az remélhetőleg jelenti hogy a trafi nincs már ott.

20 éve a Prohardveren

(#2119) SZATA válasza radi8tor (#2117) üzenetére


SZATA
senior tag

Igen, az is eltűnik. Lehetne hosszabb egy kicsit, de ugye ez is globális, nagyobb wazer számra van tervezve.

(#2120) ezmivolt


ezmivolt
tag

Sziasztok! Mostanában egyre többször azzal szembesülök, hogy nem ajánlja fel a keresett utcát a keresett kerületben, csak akkor amikor már egészen közel vagyok hozzá. Pl: Köztársaság útja, 18. kerület. A Deák térnél csak a 16. és a 20. kerületit ajánlja fel.

(#2121) ezmivolt


ezmivolt
tag

József Attila u. a XXI. kerületi szintén nem választható, más kerületieket ad fel...

(#2122) radi8tor válasza ezmivolt (#2121) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Irányítószámmal se?

⭐ Stella

(#2123) SZATA válasza ezmivolt (#2120) üzenetére


SZATA
senior tag

Úgy keress, hogy "XXI. József Attila utca", már ha tudod a kerületet. A másik tippem meg az, hogy ne az instant keresési eredményekre hagyatkozz (gépelés közben jönnek fel), hanem rendesen futtasd végig a keresést. A gyors találatok általában a Google-ből jönnek.
Irányítószám nincs a wazeben!

[ Szerkesztve ]

(#2124) szőröscica


szőröscica
addikt

Sziasztok!

Egy nagyon idegesítő útvonaltervezési hibát szeretnék bejelenteni.
Próbáltam berajzolni térképen.

A célpont az újpesti P+R parkoló az Árva utcában (POIként ismeri).
Ha az M0 felől, a Váci úton jövök be, akkor nem úgy visz, ahogy gyors lenne és ahogyan ki is van táblázva, azaz a buszpályaudvar felé (zölden rajzoltam be), hanem egy kb. két kilométeres, teljesen felesleges kitérőt csináltat minden alkalommal a Duna Pláza felé (Paduc utcára ráfordít, és ki kell jönni a Duna Pláza alatt, majd visszamenni a Vácin majdnem egy km-t).

Lehetséges ezt javítani?
A zölden berajzolt útvonal teljesen szabályos, arra van kitáblázva a P+R parkoló.

(#2125) ezmivolt válasza SZATA (#2123) üzenetére


ezmivolt
tag

Hát igen, római számokkal kell beírni a kerületet, ha mikrofonba mondom, teljesen reménytelen, hiszen római számokat nem lehet bemondani...Mennyivel jobb lenne, ha a kerületet arab számokkal megjelenítve is tudná értelmezni...
Köztársaság útja: Ilyen találatok: Köztársaság útja Köztársaság útja, Budapest, Budapest 12,5 km
a következő ugyanígy 2x ismétli az utcát és a várost, de már 18,5 km.
De hogy melyik kerület? Ráadásul, ha rányomok, hogy láthassam, melyik kerületre gondolt, akkor elmenti, és a köv. keresésnél már ezt adja fel!

(#2126) SZATA válasza ezmivolt (#2125) üzenetére


SZATA
senior tag

Próbáld angolul mondani neki a római számot. "Twentyone as roman" Némelyik felismeri így. Amelyik találatban nincs kerületszám, az biztos a Googleből jön. Az főként az instant kereséskor nyomja, nyomd meg a keresés gombot a billentyűzeten, hogy teljesen lefusson a keresés.

(#2124) joamilestoné:
Hi! Nekem jól tervez. Biztos jól van megadva a célpont? Arra gondolok, hogy nemrégiben szerkesztettem a helyet, és lehet, hogy az előzményekben még a POI régebbi érkezési pontja van elmentve. Keress rá újra a "P+R Újpest Városkapu"-ra, és úgy nyomj egy GO-t!

(#2127) ezmivolt válasza SZATA (#2126) üzenetére


ezmivolt
tag

Sikerült!!!Az angolt ugyan nem fogadja el, mert a hangbevitel is magyarra van állítva, de ha bemondom, hogy tizennyolc kerület Köztársaság útja, vagy huszonegy kerület József Attila, akkor ezt keresi! Nem ragozom, a kerületszámot, nem akarom bonyolítani!:)

Más: keresésnél elég sok a lépcső, amíg eljutunk a térképig. Ez guruló autónál kiegészül azzal a felugróval is, hogy nyilatkozom, hogy utas vagyok. Sajnos nem valószínű, hogy erre van hatáskörötök, de ezt a sok lépést nem lehetne felgyorsítani, néhány ablakot kiiktatni? Gondolok itt pl. arra is, amikor visszaszámol, és ha azonnal látni akarom, merre is induljak el, arra is rá kell nyomnom.

(#2128) Watt25 válasza ezmivolt (#2127) üzenetére


Watt25
veterán

Nem csak hogy hatáskörünk nincs rá, de tuti nem fognak változtatni rajta. Az az utolsó ablak is nagyon hasznos, sok embernek hiányozna. Én sem támogatnám a megszüntetését.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2129) Watt25 válasza ezmivolt (#2125) üzenetére


Watt25
veterán

Ráadásul, ha rányomok, hogy láthassam, melyik kerületre gondolt, akkor elmenti, és a köv. keresésnél már ezt adja fel!
Ezt nem értem. Mármint ez nem így van. Illetve kérdés, hogy mit értesz "rányomok" alatt? Amíg ugyanis csak az előnézeti képet nézed (amely tökéletesen elég annak megállapítására, hogy melyik kerületről van szó), addig nem kerül bele az előzmények közé. (Csak ha rányomsz a Go-ra.)
Egyébként pedig, ha a keresési eredmény szövegéből nem derül ki, hogy melyik kerület (nincs ott a Budapest után római számmal a kerület), akkor az nem Waze keresési találat, hanem Google. Aminek használatát én kerülném, Budapesten szerintem jobb a Waze találat. (Persze, ha kiderül, hogy mégsem, akkor még mindig lehet választani a Google találati eredményt.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2130) axioma válasza ezmivolt (#2127) üzenetére


axioma
veterán

Azert vicces vagy, azt kifogasolod, hogy nem ersz ra vele vezetokent foglalkozni, mikozben azzal kezded hogy behazudod, hogy utas vagy, raersz vele foglalkozni...

(#2131) ezmivolt válasza axioma (#2130) üzenetére


ezmivolt
tag

Vannak helyzetek, amikor gyorsan kell mozdulni, és pl. nem akarom megosztani az ismerőseimmel az útvonalamat, és hasonlók. Remélem egyszer majd a beállításokban ezeket az első képernyőket is lehet majd pipálni.

(#2132) ezmivolt válasza Watt25 (#2129) üzenetére


ezmivolt
tag

A jövőben megpróbálom kerület megjelöléssel beírni vagy bemondani a címet, így a probléma részemről okafogyottá vált, de azért fussunk neki mégegyszer: Beírok vagy bemondok egy olyan címet, amiből több is van Budapesten és az országban is, pl. József Attila utca.
A swype billentyűzeten lévő mikrofonba mondom be, nem a felső mező végén lévőbe, ami Google keresést jelöl.
Ezután megjelenik angolul a találat. Ha erre bökök, akkor nem mindig kerülettel jönnek fel a lehetőségek, és ha egy ilyen kerület nélkülit választok, akkor már a következő kerület nélkülit nem tudom megnézni, mert a már előzőleg kinyitottat adja fel. Ez csak akkor gond, ha nem tudom a kerületet beírni vagy bemondani.

(#2133) bzoly


bzoly
aktív tag

Sziasztok,

Kikerült a progiból az benzináras rész? Vagy csak én nem látom?
Ha rákeresek a közelben lévő kutakra akkor a waze fülön egy kutat sem hoz fel.

Köszi, Zoli

(#2134) Watt25 válasza ezmivolt (#2132) üzenetére


Watt25
veterán

A swype billentyűzeten lévő mikrofonba mondom be, nem a felső mező végén lévőbe, ami Google keresést jelöl.
Na, ez is egy félreértés. Bármelyik mikrofon jelet is használod, az csak arra van hatással, hogy a Google, vagy a Swype szervere értelmezi-e a bemondott szöveget és alakítja betűkké. A keresési eredményre nincsen hatással!
A mellékelt képernyőn megjelenő találatok mind Google találatok, mert minden gyorstalálat Google találat, függetlenül attól, hogy melyik mikrofonba mondtad be. Waze találatokat csak úgy kapsz, ha a billentyűzeten a jobb alsó sarokban megnyomod a nagyító gombot.

Ez a gyorstalálati lista viszont valóban eltűnik, ha egyet kiválasztasz, hiszen ez csak a beviteli mező tartalmának változásakor frissül/jelenik meg. Félmegoldás: ha újra látni akarod ezt a listát, írj be a beviteli mezőben ott maradt József Attila utca szöveg után egy betűt, majd töröld ki. Ekkor újra feljön a lista.
Teljes megoldás: ne használd a gyorstalálati listát, hanem a nagyítót. :) Ott kényelmesebben tudsz keresni a találatok között.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2135) Watt25 válasza bzoly (#2133) üzenetére


Watt25
veterán

Nekem most működik. Lehet, valami pillanatnyi probléma volt. (Sajna szokott ilyen lenni.) Vagy neked most sem jó?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2136) bzoly válasza Watt25 (#2135) üzenetére


bzoly
aktív tag

Sajnos nem működik, nincs találat. Release 3.9.3

(#2137) szőröscica válasza SZATA (#2126) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem jó, ma reggel is arra jöttem, és újra megkerestem.

(#2138) SZATA válasza bzoly (#2136) üzenetére


SZATA
senior tag

Van 10-20km-es körzetben benzinkút? Próbálj tervezni egy hosszabb útvonalat, és úgy kérj árakat!

(#2137) joamilestoné:
Legközelebb kérlek lőj egy képernyőképet, úgy hogy a célzászló is látszódjon, majd töltsd fel!

(#2139) bzoly válasza SZATA (#2138) üzenetére


bzoly
aktív tag

Sajnos így sem jó...

(#2140) axioma válasza Watt25 (#2134) üzenetére


axioma
veterán

Ezt egyebkent nem is ertem, ha bemondok valamit, megtalalja, es ezt engedi vezetokent is, de utana azt a makszemnyi nagyitot el kell talalni, hogy keresse. Ide nem lehetne kerni egy olyan logikus valtoztatast, hogy ha hangbemondas volt, es jott a talalat, akkor a bill tunjon el, helyette nagy valasztoablak egyik opcio a nagyito (kereses tenylegesen) akar ugy hogy lefele szamol es par mp utan aktivalja mint az utvonalnal; a masik opcio a mikrofon (ujra bemondom mert nem sikerult). Agyrem ez a nyomkodasi mania (en kivarom, nem bokodom ha nem muszaj). Raadasul ugye nem tudja a progi a koztes celbol csak eyget (azzal is vannak problemak tervezeskor), ugyhogy ilyenre azert szokott igeny lenni hogy menet kozben uj utvonal.

(#2141) iday


iday
aktív tag


Ma reggel már erre tervezett útvonalat a waze.
A térképek szerint a M3-tól már fizetős az M0 eme rövidke szakasza is. :F

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#2142) #79335424 válasza iday (#2141) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem tök mind1. Úgy tudom, hogy az M3 és a régi Fóti út között fizetős az M0, az M3 pedig a Szentmihályi úti felüljárótól kifelé fizetős. Ezért az M3/M0 csomópontot vagy megközelíteni, vagy elhagyni nem tudod fizetés nélkül.

(#2143) szőröscica válasza SZATA (#2138) üzenetére


szőröscica
addikt

[link]
[link]

A másodikon látható, hogyha letérek a buszpályaudvar felé, akkor is vissza akar vinni a Váci útra.
Szerintem szar helyen van a POI, másra nem tudok gondolni.

(#2144) iday válasza #79335424 (#2142) üzenetére


iday
aktív tag

Pont nem tök mind1.
Nincs beállítva hogy fizetős útra vigyen.
Így meg simán elnavigál a fizetős szakaszba, ez hiba.

(M0 díjmentes szakaszáról érkezek, csak kíváncsiságból terveztem haza a munkahelyemről, hogy tényleg úgy akar-e vinni ahogy reggel láttam)

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#2145) SZATA válasza iday (#2144) üzenetére


SZATA
senior tag

Mobilról vagyok, nem tudok idézni, mindenki találja meg a saját kérdésére a választ. :)

M3/M0 útdíj: megnézem majd pontosan, de ha jól rémlik az M0 útra csak az M3 csomópont után hajtasz fel ezért az a szakasz nem fizetős.

P+R parkoló: Megvan a hiba, nem jó helyen van a zászló. Akkor lenne jó helyen a közvetlen út (Árva u.) mellett lenne, ugyanis oda van beállítva navigációs pontja a parkolónak. Keress rá mégegyszer!

[ Szerkesztve ]

(#2146) #79335424 válasza iday (#2144) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tudomásom szerint az M0 fizetős a Megyeri híd pesti lehajtójától, az M3 -ig. Az M3 pedig az M0 -tól kifelé és befelé is. Tehát, ha Te a nemfizetős irányból jössz, akkor 3 irányba tudsz menni, de mindhárom fizetős.

(#2147) radi8tor válasza #79335424 (#2146) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem Pest megye matricát érdemes megvenni, elég gyakori, hogy az ember kimegy a városból autópályán vagy M0-án.

⭐ Stella

(#2148) #79335424 válasza radi8tor (#2147) üzenetére


#79335424
törölt tag

Vagy letakarni a rendszámot és újraírni a Mad Max -et.
"Volánnal a kézben, ólomnehéz jobb lábbal jöttem a világra." :)

(#2149) axioma válasza radi8tor (#2147) üzenetére


axioma
veterán

Hat lehet, hogy van akinek erdemes, de en ugyan nem fogom megvenni, annyit nem jarok arrafele, hogy ne tudjam elkerulni. Annyival nem tobb kellemetlenseg, mint amennyire dacbol csakazertse adok nekik egy forintot se egy koncepciohibasan kitalalt penzbehajtasra.

(#2150) szőröscica válasza SZATA (#2145) üzenetére


szőröscica
addikt

Ne haragudj, de ha tízszer keresek rá újra, akkor is ugyanoda teszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.