Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) axioma


axioma
veterán

Bekason a szervizuton levo lezaras felet mar megnyitottak, belvaros felol erkezve a benzinkutat mar meg lehet kerulni, de egyenesen nem lehet menni. Tegnap keso delutan waze me'g nem tudta, most meg akartam nezni a world.waze-n, de nekem nem akar mukodni.

(#2552) Taybore válasza radi8tor (#2548) üzenetére


Taybore
aktív tag

Az már kicsit elavult, de itt megtalálod, miért mennyi pont jár. Azért ilyen hülyék a számok, mert minden mérföldre van kitalálva. [link]

(#2553) radi8tor válasza Taybore (#2552) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kösz, hirtelen azt a régi linket találtam meg. :R

⭐ Stella

(#2554) adam3


adam3
aktív tag

Sziasztok!

A Könyves Kálmán körút és az Üllői út kereszteződésénél a népligetnél milyen kamera figyeli a felüljáróról a Könyves Kálmán körúton közlekedőet? Tegnapi figyeltem fel rá, hogy a Waze ott jelez, és a sebesség is max 50 lehet azon a szakaszon.

(#2555) radi8tor válasza adam3 (#2554) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ahol gyakran traffipaxolnak ott van fixen a kamera jel a térképen.
Budapest belterületén nincsenek még fixen telepített traffipaxok. (tudtommal)

⭐ Stella

(#2556) adam3 válasza radi8tor (#2555) üzenetére


adam3
aktív tag

Akkor az a kamera ami a felüljáró alján van, az nem az. Köszi :)

(#2557) SZATA válasza radi8tor (#2555) üzenetére


SZATA
senior tag

Fix kamerák (elvileg) csak ott vannak, ahol tényleg fel van szerelve traffipax. Az X-es ikonú kamerák, csak térfigyelők. A police.hu-ról származó aktuális mérési helyeket pedig hungary2 jelöli trafiként.

(#2558) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Holnap megyek Budapestre. Lehet, hogy hülye kérdés a Waze topicban, de mivel navizzak? Waze lenne a szimpi, de a google mapsben van sávasszisztens. Tartok pesttől, szerintem nekem az hasznos lenne, mivel eléggé nem vagyok ott képben, rutintalan vagyok ekkora forgalomban. Szerintetek? Van még ingyenes igom is.

(#2559) Watt25 válasza Grande Ale (#2558) üzenetére


Watt25
veterán

A holnapi nap elég nagy szívás lesz az ezer lezárás miatt, ami viszont a Waze-nek nem lesz probléma. Ingyenes iGo öngyilkosság emiatt holnap Budapesten, ahogy valószínűleg a Google Maps is. (Tapasztalat szerint ugyan megjeleníti a Waze eseményeket, de nem veszi figyelembe tervezéskor.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2560) #79335424 válasza Watt25 (#2559) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem is hiányzik, mert én veszem figyelembe tervezéskor. Amerre nagyon piros, arra nem megyek. Eddig bevált.

(#2561) Kasya


Kasya
nagyúr

Sziasztok!
Hogy lehetne ravarozsolni a terkepre uj fix trafipaxot? M7-es Fehervar-Shell kut utani szakasz. Probaltam jelezni telefonon, megkoszontek, de masnapra mar nem volt ott.

Mas:
Esetenkent nem mondja be a Waze a trafipaxot. Ez lehet akkor, ha nem megyek gyorsabban, vagy csak valami galiba van ilyenkor? Mert terkepen latom viszont...

(#2562) catroot válasza Grande Ale (#2558) üzenetére


catroot
veterán

Szvsz Waze.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#2563) lautnermark válasza Grande Ale (#2558) üzenetére


lautnermark
aktív tag

El sem tudom képzelni, hogy huszonévvel ezelőtt a papírdzsípiesz korszakban, hogyan közlekedtek az autósok sávinfó nélkül....................................

(#2564) VegyesTamás válasza lautnermark (#2563) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Megint csak ez jut az eszembe :D :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#2565) Siriusb válasza lautnermark (#2563) üzenetére


Siriusb
veterán

Valószínűleg nem ilyen szintű volt az úthálózat. No meg forgalom sem volt ekkora. Persze beszólni könnyebb, mint gondolkodni...

(#2566) Grande Ale válasza lautnermark (#2563) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nem tudom milyen volt huszonévvel ezelőtt... Végül is google navival mentem, nagyon hasznos volt a sávaszisztens egy ilyen forgalomban, ismeretlen városban rutintalan embernek. Két útfelújításba bevitt, de elmentem másfelé, újratervezett, szépen kihozott. Waze lehet ezt tudta volna. Bár nem is tudom miért írom, a cinizmusod elnézve nem hinném, hogy nagyon érdekelne...

[ Szerkesztve ]

(#2567) SZATA válasza Kasya (#2561) üzenetére


SZATA
senior tag

Szia!
Általánosságban beszélek, nem néztem mi van ott a szerkesztőben. Fix trafit jelentésnél nem a rendőr, hanem a kamera menüpontban lehet jelezni, amik jóváhagyás után kerülnek a térképre. A jóváhagyott kamerák csak akkor figyelmeztetnek ha túlléped a beállított sebességet, egyébként csak láthatóak a térképen.

(#2568) Kasya válasza SZATA (#2567) üzenetére


Kasya
nagyúr

Koszonom az infot!

A jelentesnel valoban a rendort nyomtam. Ennyire meg nem volt idom "nezegetni" az ikonokat :R

(#2569) VegyesTamás válasza Grande Ale (#2566) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Mit nem tudott volna a waze? Kezdjük ott, hogy be se visz :DD :D

Mindenkifelé: Mai nap Waze Király lettem! Köszönöm, hogy egy ilyen kellemes csapatban lehetek ennyi ideje! Nem gondoltam volna, hogy ilyen közösségépítő, hasznos lesz valaha egy gps program!!!

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#2570) SZATA válasza VegyesTamás (#2569) üzenetére


SZATA
senior tag

Gratulálok! Köszönjük, hogy a közösség tagja vagy.

(#2571) VegyesTamás válasza SZATA (#2570) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Közösségben az erő! :) :R

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#2572) Grande Ale válasza VegyesTamás (#2569) üzenetére


Grande Ale
őstag

Hát nem pont azt mondtam, hogy a Waze lehet hogy tudta volna? :U

Mi van itt???

(#2573) VegyesTamás válasza Grande Ale (#2572) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

félre olvasás :B :DD :))

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#2574) Luser2000


Luser2000
addikt

Nem tudtok programfrissítés érkezéséről?
(A jelenlegi Androidos kliens már elég "régi", engem pedig a Note4-en tapasztalt megjelenítési probléma igen zavar. Emiatt már hosszú hetek óta nem használom a Wazze-t).

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#2575) axioma válasza Luser2000 (#2574) üzenetére


axioma
veterán

P70-en egyszer mar volt hogy jol jelent meg! De az valami veletlen osszejatszas lehetett, szoval vszinu kodolasi hiba van.
Egyebkent az a tapasztalat, hogy altalaban a celpontra tervezes a nem kiemelt utcaneveket visszarantja, es azok rendes betukkel vannak. De csak altalaban... es minden mas terkep felett lebego objektum kockas.

(#2576) Watt25 válasza Luser2000 (#2574) üzenetére


Watt25
veterán

Tudtommal sajnos pont most hosszabb kihagyás lesz az új verzióig.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2577) SZATA válasza Luser2000 (#2574) üzenetére


SZATA
senior tag

Jó hogy itt vagytok!
Akinél problémás a megjelenítés, kipróbálnátok, hogy átfordítjátok menet közben vagy indítás előtt állóból fekvőbe, vagy fordítva?! Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2578) Dexter68


Dexter68
addikt

Sziasztok, 10 napja használom, eddig zseniális, de gondolom, ezt nem kell külön mondanom. Viszont ma volt egy furcsa élményem: Elfelejtette a kedvenceket, az otthonomat meg az előzményeket is... mintha friss install lenne... Ez mitől lehet?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2579) Watt25 válasza Dexter68 (#2578) üzenetére


Watt25
veterán

Valamit elkavartál a felhasználókkal.
Esetleg próbáld meg, hogy beírod a keresőbe, hogy ##@restorefav és megnyomod a keresés gombot a billentyűzeten.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2580) Luser2000 válasza SZATA (#2577) üzenetére


Luser2000
addikt

Szia!

Bárhogy forgatom, mindig előjön valamilyen grafikai anomália.
De nem konzekvens ahogy érzékelem, hanem random, hogy mit ront el.
Néha az utcanevek felirata rossz, néha fehér vagy fekete területek jelennek meg.
Most csak szobában tudtam próbálni.

Emlékeim szerint tavaly nyáron az LG G3 is küzdött valami megjelenítési problémával. Ott a távolabbi térképrészek nem jelentek meg.

Balázs

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#2581) SZATA válasza Luser2000 (#2580) üzenetére


SZATA
senior tag

Köszi a tesztet!
Igen a G3-nál a felbontás miatt volt egy kisebb gond, amit hamar orvosoltak. Sajnos most ez a bug pont rosszkor, rossz ütemben jött elő, mert sokat kell várni a következő kiadásra.

(#2582) axioma válasza SZATA (#2581) üzenetére


axioma
veterán

Mi is teszteltuk.
Eredmeny:
1. ha oda-vissza forgatom, akkor az elemek egy igen jelentos resze megjavul (utcanevekbol mind, nem csak a mellettunk levo utcak hanem az uton levo inverzek is, terkep feletti objektumok mint labda, masik wazer, jelentes stb.)
2. ettol fuggetlenul egyes helyeken megjelenik egy-egy (perspektivikus teglalapnak se megfelelo, inkabb altalanos) negy- vagy sokszog; ez annyira random, hogy mellette a sajat waze-mat futtatva se sikerult beloni, hogy megis mi lehet az ami ott hianyzik (altalaban tartalmaz epuletet, de nem feltetlen egy epulet, raadasul az epuletek mas resze, sot akar ugyanaz az epulet kozelebbre erve rendesen latszik; sot, volt hogy az uton keresztben volt egy nagyobb paca feherbol, az tuti nem egy objektum) - megj. terkepszerkeszto megjelenitest hasznal a ferjem, abban csinalta ezt, de neki HD a teloja, nekem most pot-telefonom van, az csak 540p-s
3. barmi teljes kepernyos akcio, pl. hivas (de akar waze-n beluli, pl. gyerek jatszott es tu-tu-t kuldott nekem. vagy tervezes, vagy alternativ utvonalak, vagy ilyesmi) teljesen tonkreteszi, akkor mar a mellekutak (nem inverz) betui is elromlanak, sot a sebessegmero is volt hogy ilyet produkalt

(#2583) VegyesTamás válasza Watt25 (#2579) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

nincs kedved esetleg ezeket a hidden secretseket beleírni egy topicösszefoglalóba? :) :K megköszönné mindenki :) :R

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#2584) SZATA válasza axioma (#2582) üzenetére


SZATA
senior tag

Köszi a részletes tesztet és leírást!

(#2585) Watt25 válasza VegyesTamás (#2583) üzenetére


Watt25
veterán

Tessék.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2586) VegyesTamás válasza Watt25 (#2585) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Köszi :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#2587) Dexter68 válasza Watt25 (#2579) üzenetére


Dexter68
addikt

Az volt az érdekes, hogy konkrétan navigálás közben egyszercsak elfelejtette, hogy mi a dolga, lekerült a térképről a lila útvonal, mintha nem is navigált volna először. Na, mondom, akkor bepöttyintem az előzményekből (két gombnyomás, az még vezetés közben is megy) és akkor láttam csodálkozva, hogy arról szó nincs, hogy én bármit pöttyintenék, várhattam a következő pirosat, hogy beállítsam rendesen a célt.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2588) Ceree válasza Watt25 (#2579) üzenetére


Ceree
senior tag

A kedvencek elvesztése nálam is előjött, pedig a felhasználóhoz nem nyúltam, pusztán play-ből frissítettem 3.9.4-re, 3.9.3-ról. A ##@restorefav sem működik. De érdekes módon reggel feldobja a munkahelyet, mint úti célt:

Közben meg nincs is megadva, vagyis nem látszik, nincs a kedvencek között:

Munkából haza úgyszintén tudja a kis mocsok hova megyek, és a navigálási előzményeknél is szépen látszik a kedvencekbe elmentett nevekkel minden korábban onnan választott cél.

Na erre varrjon valaki gombot... és megoldást... :F

Másolat_eredetije

(#2589) SZATA válasza Ceree (#2588) üzenetére


SZATA
senior tag

Az "Ide tartasz?" kérdést a szerver intézi feléd, ott pedig ugye megvannak a kedvenceid. Azt nem értem, hogy frissítésnél, vagy csak úgy menet közben miért veszik el. Facebook-kal léptél be vagy regisztráltál rendes Waze felhasználót? Ha utóbbi és tudod az adatokat (username, jelszó), akkor próbálkozz meg egy ki- és belépéssel.

(#2590) simico válasza SZATA (#2589) üzenetére


simico
aktív tag

Azt lehet tudni, hogy hány ilyen "ide tartasz" célt tanul meg a szerver? Nálam tök jól megtanulta, hogy reggel hétkor munkába, délután 5 után haza, csütörtökön négykor pedig az óvodába megyek. Kíváncsi vagyok, hogy az uszodába indulást is megtanulja-e :)

(#2591) SZATA válasza simico (#2590) üzenetére


SZATA
senior tag

Többet, az a lényeg, hogy legyen benne rendszer. Nekem még a telekre járást is megtanulta többé-kevésbe, pedig nem minden héten megyek, de eszerint mégis volt benne rendszer.

(#2592) Taybore válasza SZATA (#2591) üzenetére


Taybore
aktív tag

Nekem is tudja, hogy hétvégente vidékre megyek. (Hétközben meg persze a meló-otthon ingázást.) Vicces szitu akkor volt, mikor nyaraltam, és reggel kirándulni indultunk sokszáz kilométerre otthonról, és megkérdezte, hogy "Ide tartasz? Munkahely" :DDD 'nyád! :)

(#2593) Ceree válasza SZATA (#2589) üzenetére


Ceree
senior tag

Waze fiókom van, kiléptem, majd újra be, és láss csodát... megvannak a kedvenceim! =) Köszönöm szépen a tippet, örök hála! :R

Másolat_eredetije

(#2594) flash-


flash-
veterán

Udv emberek

Waze vel kapcsolatban lenne kerdesem.
Tenyleg jol mutatja a kozlekedesi proboemakat de sajnos nem kepes ugy tervezni hogy olyan utvonalat mutasson ami elkeruli a forgalmi fennakadasokat lrzarasokat.

Vagy valahogy megis be lehet ezeket allitani?

Ill. Van playen tobb kiegeszito hozza.van olyan amivel ezt meg lehetne oldani?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2595) Taybore válasza flash- (#2594) üzenetére


Taybore
aktív tag

Szia! Nézd meg a Waze beállításaiban, hogy a leggyorsabb vagy a legrövidebb útvonal tervezése van-e beállítva. Ha a legrövidebb, akkor árkon-bokron keresztülvisz.

(#2596) agy73p


agy73p
senior tag

Bocsi, biztos volt már, de nem találom a választ, ráadásul útközben vagyok. Elmentem a traffipax mellett, de mire rányomtam a jelentésre, két utcával arrébb tette le figyelmeztetést. Nem tudom törölni, sem áthelyezni. Nem tudom az igazi helyre sem elhelyezni a jelentést. Mit lehet tenni? Törölném a rossz helyen levőt és tennék egyet a jó helyre.

[ Szerkesztve ]

(#2597) Taybore válasza agy73p (#2596) üzenetére


Taybore
aktív tag

Csak tegyél egyet a jó helyre, ha tudsz. A többit a szerkesztők elintézik. Esetleg jelents egy térkép hibát, amiben leírod a szituációt.

(#2598) agy73p válasza Taybore (#2597) üzenetére


agy73p
senior tag

Köszi. Ezek szerint olyan nincs, hogy törölhetném a sajátot. De képtelen vagyok egyet is máshol elhelyezni, mint a mostani pozícióm.

(#2599) Taybore válasza agy73p (#2598) üzenetére


Taybore
aktív tag

Igen, csak oda tudsz jelenteni, ahol éppen vagy, jóváhagyni meg a szerkesztők tudják. Helyeket is így tudsz felvenni. Térkép hibát meg tudsz a https://www.waze.com/hu/livemap/ oldalon jelenteni, csak kattints a megfelelő helyre a térképen.

[ Szerkesztve ]

(#2600) axioma


axioma
veterán

Bekason az epitkezesek miatt a Punkosdfurdo utcat egyiranyusitottak a nagy Szentendrei (bar fene se tudja, hogy ott ugy hivjak-e) fele', a Madzsarig biztosan, de mi kint mentunk a 11-esen ugyhogy csak a kirakott egyiranybol behajtani tilos tablat lattuk, nem tudom hol kezdodik. Es azt se, hogy meddig tart (fe'l palyak felturva, ma is mentek a munkagepek, nem par ora - par nap).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.