Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) #79335424 válasza Taybore (#2894) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Sygic nem offline navi? Mióta konkurencia egy közösségi navinak?

(#2902) szőröscica válasza formax (#2897) üzenetére


szőröscica
addikt

Szerintem meg nem, mert minden reggel és este ezeket látom, ha megállok valahol, feltéve persze, hogy egyáltalán működik a program és nem lép ki amikor rábökök a címre.

(#2903) Siriusb válasza formax (#2897) üzenetére


Siriusb
veterán

Oh, nem tudtam, hogy csak egy igazság van, és az a tied! Tényleg abszolút elképzelhetetlen, hogy másnál máshogy működik. Hova is tettem az eszem?!

(#2901) Somatom
Ez meg a másik. Tudásban, működésben is eltér egymástól a két termék.

[ Szerkesztve ]

(#2904) Taybore válasza #79335424 (#2901) üzenetére


Taybore
aktív tag

Bármi konkurencia lehet, amit valami helyett használnak (úgy egészen általánosan). Ami alternatíva, az konkurencia. Az más kérdés, hogy célközönségileg vagy üzletileg az-e. :R
Ha Sygic-re vált valaki Waze helyett, akkor a Waze vesztett egy felhasználót, a másik meg nyert egyet. Ha ez sokszor ismétlődik, az a Sygic-nek jó, a Waze-nek rossz. Nem ezt jelenti a konkurencia? :U

(#2905) Kbali válasza axioma (#2898) üzenetére


Kbali
nagyúr

WP-s kliensen is megjelennek az eltűntek, szerintem a platformnál nem ez a gond.

A cigányozást meg hagyjátok abba pls. - ez nem neked szólt személyesen.

(#2906) EQMontoya válasza Kbali (#2905) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jaja, az eltűntek megjelennek WP-n is, a crash pedig _csak_ tervezésnél jön, de ott mostanság szinte bármikor. Ha egyszer sikerült letervezni egy utat, onnantól normálisan navigál.

Same rules apply!

(#2907) axioma válasza Kbali (#2905) üzenetére


axioma
veterán

Pont ezt gyanitottam, hogy a wp-s kliens megjeleniti amit kuldenek neki, de mint regebbi verzio nem mondja, hogy az adott helyen mikor v. mit kapott mar meg, es igy a szerver mindig ujrakezdi. De ezek szerint tevedtem.
A masik olyannyira nem nekem szol, hogy en is csak azert nem irtam le ugyanezt, mert nem akartam en "rendezkedni", ha mar vannak topikgazdak...

(#2908) szőröscica válasza Kbali (#2905) üzenetére


szőröscica
addikt

Ez nem cigányozás, szimpla tény, hogy a waze-ben megjelenő eltűntek java része cigány. Semmilyen sértő dolog nem hangzott el velük kapcsolatban, a polkorrektség túlsó oldalára sem szükséges átesni.

A funkció maga szerintem egy ordas nagy baromság, ez egy navigációs alkalmazás, amit arra használunk, hogy valós idejű forgalmi adatok figyelembevételével a lehető leggyorsabban eljussunk egyik pontból a másikba. Senki nem eltűnt emberek keresésére töltötte le az alkalmazást, senki nem kérte, hogy ez legyen benne, de ha már beletették, legalább lehetne kikapcsolni. Engem rohadtul idegesít, hogy ma hazaúton is legalább öt embert jelenített meg pirosnál, és mikor a maglódi Auchan parkolójában megálltam, már egyből töltötte volna a hatodikat, ha ki nem lépek belőle. Ennél az is jobb lenne, ha egy nagy lódákót töltene be mikor megállok.

(#2909) winotto válasza Watt25 (#2890) üzenetére


winotto
tag

Nem akarok eltűnt emberekret :W :W :W :W
Inkább egy mosópor reklám ,de nem kell több feketelábú.
Idegesítő hogy még ide is beférkőznek...
2 éve tag vagyok,nem kevés ponttal de gondolkozom a váltáson :F

(#2910) Taybore


Taybore
aktív tag

Sajnos ezen kicsit felesleges pörögni, mert nincs rá befolyásunk. A Waze központ így döntött, szerződést kötöttek az Amber Alert-tel egész Európában, és nyomják, ha kéred, ha nem. Nem tudsz ellene tenni, max ha tényleg mást használsz helyette. Viszont aki a Waze-t használja (és főleg, ha szereti), akkor ennyi nem lehet elég ok a váltásra, mert még mindig fényévekkel több hasznos előnye van, mint hogy naponta 1-2 fényképet megmutat. Ha nem érdekel, el lehet lapozni, ott vannak mögötte a szokásos dugó jelentések, vagy mellé kell tapizni, és eltűnik az egész. Nem kell elefántot csinálni a dologból.
SZVSZ

(#2911) szőröscica válasza Taybore (#2910) üzenetére


szőröscica
addikt

Nagyobb gond, hogy WP-n jelenleg használhatatlan.

(#2912) EQMontoya válasza szőröscica (#2911) üzenetére


EQMontoya
veterán

És a hozzáállást elnézve valszeg az is marad, elvégre nem supportált.

Same rules apply!

(#2913) Taybore válasza szőröscica (#2911) üzenetére


Taybore
aktív tag

Igen, sajnos. :( Nincs elég felhasználó, hogy egy ekkora cég potenciált lásson benne (<10%). De ebben a folyamatos nyomás hatására legalább már nem hajtanak el kérdés nélkül. Meghallgatják a panaszokat, aztán hajtanak el. :D De talán enyhül majd a szívük, és újra előveszik, csak erre nagyon nincs ígéret, max. halvány ráutaló magatartás. A remény hal meg utoljára ;)

(#2914) EQMontoya válasza Taybore (#2913) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez a cég döntése, nyilván.
Annyiban azért fura, hogy jól láthatóan sokszor még gondot okoz az, hogy megfelelő algoritmusokkal sem tud kikerülni egy-egy dugót, mert egyszerűen nincs elég adat hozzá - azaz nem használják elegen.
Szerintem sokunkkal előfordult már, hogy beállt egy dugóba, és szépen bepirosodott alatta az adott szakasz.

Ennek okán kicsit fura, hogy kvázi elengedik a felhasználók egy részét, mert ez pont egy olyan szolgáltatás, aminél ez a többiekkel szemben is kvázi kitolás.

Same rules apply!

(#2915) apaszka válasza winotto (#2909) üzenetére


apaszka
veterán

Én is kipróbálom a nagytesójét! Ha bejön az lesz az utód! Pajzs ide-oda ;]

Ráadásul a csomagom adatforgalma sem pörög,mert benne van .
Talán a felbontással sem lesz ott gond.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#2916) #79335424 válasza Taybore (#2904) üzenetére


#79335424
törölt tag

Elvileg ilyesmit jelent, csak sztem erre az esetre ez nem igaz. Ha vki a Waze -ről átnyergel a Sygic -re és azt jobbnak találja, akkor neki eleve nem a Waze -re volt szüksége. A Waze soha nem fogja tudni teljesíteni azt, amit az IGO, vagy a Sygic tud nyújtani. Jelenleg ez fordítva is igaz, de hosszú távon már nem biztos, hogy ez így is marad. Szvsz. a két alkalmazás jelenleg nem egymás konkurenciái, mivel azonos alapokon, de más más funkciót töltenek be. Ha konkurenciáról van szó, akkor sztem máshol kell keresni azt ami a Waze -re veszélyes lehet. Akinek van egy online navi alkalmazása és gyakorlatilag korlátlan háttere, az miért vásárol egy másik hasonlót? Ha megvette, miért tartja életben, miért nem szűnteti meg? Mit profitálhat belőle? Szerintem ezeket a kérdéseket kell feltenni. A történések egyértelműen választ adnak, hiszen integrálta a Waze jelentéseket a másik alkalmazásába. Vagyis, a Waze -ből a helyi, aktív közösségi infók kellettek neki. Ez kb. vázolja a Waze jövőjét. Nem a Sygic a veszélyes a Waze -re.

[ Szerkesztve ]

(#2917) apaszka válasza #79335424 (#2916) üzenetére


apaszka
veterán

Igen! Szerintem a Google navija ami elviszi innen az embert.
Régebben azt használtam ,viszont megtetszett a Waze. Azóta egyszer sem indítottam el. A szülinapos Igo csak próba képen raktam fel,és azonnal töröltem is.
A kalózokat használtam,ill egy vagyonért megvett navit amit majdnem 10 éve 100 ezerért vettem meg.
De nem volt az igazi. Egyszer berágtam rá és kivágtam az ablakon! Legális térképpel az IGOhoz!

Azóta online navikat használok. Az a kis adatforgalom nagyon megéri a szolgáltatások fejébe. Waze erre nagyon jó volt. Persze lehetne javítani rajta a sávasszisztens,és a felbontáson sem ártana,de ingyenes. Én adnék pénzt is érte ha nem lenne reklám benne,és ilyen irányban is fejlesztenék!

A legjobb navigáció szerintem.
Ez az eltűnt csávó kijelzést kivéve ,egyre jobb is volt. Legalább kikapcsolható lenne,mondjuk egy 1000 resért.

De újra megnézem a nagy-tesóét,hátha ott nem kell néznem az eltűnteket. Ha ott is lesznek,akkor maradok ennél! :C

Szóval szerintem is az a konkurens navi,és nem a Nokiás vagy a rigós fajta!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#2918) winotto válasza apaszka (#2917) üzenetére


winotto
tag

Én is szívesen fizetnék ,csak legyen kikapcsolható :F

(#2919) fant0mi


fant0mi
addikt

Ujabb Fehervari valtozasok. Terkepszerkesztok figyelmebe.

http://media24.hu/hirek/szekesfehervar/3942-forgalmi-valtozasok-fehervaron.html

(#2920) fant0mi válasza SZATA (#2883) üzenetére


fant0mi
addikt

Napi ketszer, ha kapom. De en is orulnek, ha kikapcsolhato lenne. Ezert meg nem hagyom el a Wazet, de boldogabb user lennek. Egyebkent sem latom tul nagy hasznat...

(#2921) SZATA válasza fant0mi (#2919) üzenetére


SZATA
senior tag

Köszi az infót, felvettem, bár nem írta meddig lesznek ezek érvényben. Most egy hónapot adtam meg, de ha tudsz változásról, kérlek szólj!

(#2922) fant0mi válasza SZATA (#2921) üzenetére


fant0mi
addikt

Koszi! Megkerdeztem, igy fog maradni, ez lesz mar az uj kozlekedesi rend.

(#2923) fant0mi válasza SZATA (#2921) üzenetére


fant0mi
addikt

kép a változáshoz

[ Módosította: radi8tor ]

(#2924) fant0mi válasza Kasya (#2849) üzenetére


fant0mi
addikt

A táblák valóban kinn vannak (Traffic Control / Közúti ellenőrzés a kamerás kiegészítő táblával), de én ezt a nagy bumszli új traffit még nem láttam felszerelve, vagy csak jól elrejtették, vagy az autópályakezelők a táblát kitették, a rendőrök viszont még nem rakatták ki az eszközt? Egyébként két hónapja kerengett a neten pár fotó egy listáról, hogy hol lesznek az új fix traffik, azon szerepelt az M7 fehérvári szakasza kétszer is (gondolom a mindkét irány miatt).

(#2925) Kbali


Kbali
nagyúr

Még egy kis WP-s sírás: pénteken hosszabb utat (kb. 350 km) kellett volna tervezni, az istennek sem ment, mikor megjelenítette volna az útvonalat, kidobott az alkalmazás. Kb. 150 km-rel később már simán megtervezte a maradékot, sőt vasárnap visszafelé ugyanúgy megvolt elsőre az útvonal. :F

(#2926) SZATA válasza fant0mi (#2923) üzenetére


SZATA
senior tag

Köszi, akkor majd átalakítom. Most csak ideiglenesre csináltam meg, mert így tuti, hogy 1-ején már jól navigál, addig meg a régi rend szerint.

#2925 Kbali:
Lehet, hogy volt valami a térkép csempékkel (azzal kapcsolatosan van / volt most kavarás). Panaszkodtak a WP-sek fagyásra, ami mostanra megszűnt.

[ Szerkesztve ]

(#2927) Taybore


Taybore
aktív tag

BUMM: ha ez igaz, akkor nem nagyon lesz már WP-s Waze: Stratégiát válthat a telefonok és a tabletek terén a Microsoft

(#2928) Luser2000 válasza Taybore (#2927) üzenetére


Luser2000
addikt

Szerintem: a 10-es hamarosan kijön. Azt és a "régi" (v8.x) rendszert még kell támogatni. Azaz: semmi közvetlen kapcsolatot nem látok a hírben felvetett jövőbeni lehetőség és a Waze igen csak aktuális frissítése között. Attól, hogy "majd, egyszer" már nem lesz MS mobilos op.rendszer, attól még az applikációkat használni fogják az emberek. A penetráció látványos és hirtelen megugrására eddig sem kellett / lehetett számítani.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#2929) Taybore válasza Luser2000 (#2928) üzenetére


Taybore
aktív tag

Csak ha a Waze azt látja, hogy az M$ üzletpolitikája nem a terjedésben látja a jövőt, akkor a Waze se fog fejleszteni rá, hisz most is az a bajuk, hogy nincs eléggé elterjedve a WP ahhoz, hogy érdemes legyen foglalkozni vele. Ne legyen igazam, mert tényleg sajnálom azokat, akik a WP-n küzdenek a Waze-zel, és naponta futok bele WP-s hibajelzésekbe, panaszokba.

(#2930) Kbali válasza Taybore (#2929) üzenetére


Kbali
nagyúr

Én már leírtam a véleményem ezzel kapcsolatban: a Google megvette a Waze-t, innentől kezdve a többi platform nem nagyon fog támogatást kapni. Már az iOS is lemaradásban van a droidos verzióhoz.

(#2931) Kbali válasza SZATA (#2926) üzenetére


Kbali
nagyúr

Köszi, de nem fagyás volt, hanem kidobált és csak tervezéskor.

(#2932) szőröscica válasza Kbali (#2931) üzenetére


szőröscica
addikt

Kidobál most is. Nekem este simán tervez a váci úti P+R mellől a XVII. kerületbe, de reggel ugyanez fordítva nem megy, rögtön kilép. Ha már csak 8-9 km-re vagyok, akkor képes megtervezni az utat reggelente, egyébként azonnali kilépés a reakció.

(#2933) Dexter68 válasza Taybore (#2929) üzenetére


Dexter68
addikt

Én valami olyasmit hallottam, hogy a winmobil támogatni fogja az android appok futtatását...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2934) Taybore válasza Dexter68 (#2933) üzenetére


Taybore
aktív tag

Az nem lenne rossz, tekintve, hány program érhető el WP-re és mennyi Droidra. A BB már meglépte ezt rég, WP-n is lendíthetne.

(#2935) SZATA válasza fant0mi (#2923) üzenetére


SZATA
senior tag

Elkezdtem fokozatosan átalakítani, hogy a frissüléstől függően mindig jól navigáljon. Beállítottam a Várkörút lezárását is, de lenne egy kérdésem. Az okkfehervar szerint csak a "Budai úttól a Petőfi utcáig terjedő szakasza" van lezárva. Ennek ellenére ma jött jelentés, hogy a Rákóczitól van lezárva.

Mit tudsz erről? Ott jársz valahol a környéken?

(#2936) szőröscica válasza szőröscica (#2932) üzenetére


szőröscica
addikt

Ma jó volt reggel is és este is, igaz negyedéves zárás miatt a szokásosnál némileg korább mentem, és sokkal később jöttem. Kíváncsi leszek, hogy egyszeri alkalom volt-e, vagy megjavították.

(#2937) fant0mi válasza SZATA (#2935) üzenetére


fant0mi
addikt

Szombatig a Rakoczitol Budaiig van zarva. Ez a Petofi-Budai szakasz most pluszban jott az eddigihez par napra.

(#2938) SZATA válasza fant0mi (#2937) üzenetére


SZATA
senior tag

Köszi a gyors reakciót, akkor zárom azt is. Szombat 17 óráig van, ugye?

(#2939) fant0mi válasza SZATA (#2938) üzenetére


fant0mi
addikt

A Petofi-Budai addig, a Rakoczi-Petofi szakaszt nem tudom sajnos.
Egyebkent en koszi, illetve mi koszonjuk!

(#2940) ezmivolt


ezmivolt
tag

Biztos, hogy lehet balra fordulni a Bem téren áthaladva, a Fekete Sas utca felé?

(#2941) radi8tor válasza ezmivolt (#2940) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, amióta csinálják a fonódó villamoshálózatot a Bem rakparton, azóta erre kell menni Margit híd felé.

⭐ Stella

(#2942) fant0mi válasza fant0mi (#2924) üzenetére


fant0mi
addikt

M7 Fehervar 61 km traffi temara visszaterve: az iment nagyon szereltek valamit a konzolon egy nagy feher dobozban.

(#2943) apaszka válasza fant0mi (#2942) üzenetére


apaszka
veterán

+1 :R

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#2944) Taybore válasza fant0mi (#2942) üzenetére


Taybore
aktív tag

Ezt kliensből tudod jelezni és a szerkesztők jóváhagyják. Mi felvinni a térképszerkesztőből nem tudjuk... :N

(#2945) szőröscica válasza szőröscica (#2936) üzenetére


szőröscica
addikt

Elkiabáltam, továbbra is használhatatlan.
Rohadjanak meg egyébként, nem hiszem el, hogy egyik fejlesztő sem használ WP-t. :DDD

(#2946) apaszka válasza szőröscica (#2936) üzenetére


apaszka
veterán

Wp mindenben elvan maradva a felhasználók szemszögéből!
Én is akartam venni anno 930 at,de a fiam lebeszélt!
A céges telója az,de nem szereti. A Nexus-t nyomja inkább!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#2947) szőröscica válasza apaszka (#2946) üzenetére


szőröscica
addikt

4 éve wp-zek, nekem nem kellene más. Ismerem az ios-t, a tabletem ipad, volt androidos telefonom is, de maradok wp vonalon. Én nem érzem elmaradottnak.

(#2948) apaszka válasza szőröscica (#2947) üzenetére


apaszka
veterán

Az jó! Örülök neki! Jó ilyent hallani ! :R

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#2949) marcedli válasza szőröscica (#2947) üzenetére


marcedli
tag

Továbbra is abban bízunk, hogy a W10 futtatni fogja az android appokat, akkor talán megoldódik ez a gond.

#csakawaze

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.