Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) radi8tor válasza Taybore (#2400) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja valóban, ott mutatott ilyen táblákat, ahova mentem.

⭐ Stella

(#2402) Taybore válasza paolinho (#2396) üzenetére


Taybore
aktív tag

Ha tutorial kell, akkor van pár videó linkje a szerkesztő kezdőlapján a belépés űrlapon a négyből a bal felső négyzet ("Belépés, tekintsd meg videóinkat...")
Érdemes még elolvasni a magyar wikit is.

[ Szerkesztve ]

(#2403) SZATA válasza paolinho (#2396) üzenetére


SZATA
senior tag

Bárki szerkeszthet térképet, akinek van Waze fiókja, de bizonyos objektumok le vannak zárva, hogy csak magas szintű szerkesztők férnek hozzá.

Tutorial

(#2398) radi8tor1:
Csak a cél előtt 200 méterre jelennek meg, illetve ha hosszabb távon lassan (~ 20 km/h) mész. Nem lehet kikapcsolni.

(#2404) paolinho válasza stampedli (#2397) üzenetére


paolinho
őstag

KÖszi, megnézem. :R

(#2405) VegyesTamás


VegyesTamás
senior tag

Pilisvörösváron megnyílt az aluljáró, főútvonal visszakerült a helyére már szerda óta,, waze még mindig az ideiglenes elkerülőn tervez, ami az igazság az, hogy le van zárva hivatalosan. ha valaki járt arra javítsa esetleg, ha lesz időm este megcsinálom, de kevés erre az esély.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#2406) SZATA válasza VegyesTamás (#2405) üzenetére


SZATA
senior tag

Követjük az eseményeket, mindig rögzítjük az aktuális állapotot. Már csak a térképfrisstést várjuk.

(#2407) Taybore válasza SZATA (#2406) üzenetére


Taybore
aktív tag

ma reggel óta friss :R Ment is ki FB-ra

(#2408) VegyesTamás válasza SZATA (#2406) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Már meg is van! Jó csapat, jó csapat! :) :R :C :R

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#2409) #79335424 válasza VegyesTamás (#2405) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hú, de jó! Az az S kanyar az átjárónál érdekes volt, ha egy szembejövő kolléga "rosszul helyezkedett". Az egész merénylettel egy nyálkás éjszakán, Hollandiából hazafelé szembesültem. Annyira nem hittem el, hogy hova terelnek, hogy a lejtőn esélyem sem lett volna bevenni a leterelő balost, tuti beköszöntem volna a kerítéssel együtt (vmi kőkerítés, ha jól emlékszem, úgyhogy ébresztős lett volna a mutatvány). Inkább továbbmentem egyenesen a terelőtábla mellett és a benzinkútnál fordultam vissza a nyergessel. Csúf hiba volt, soha nem fogom elfelejteni.

(#2410) formax válasza Taybore (#2400) üzenetére


formax
tag

Talán ehhez kapcsolódik, van egy ötletem:
Navigációnál gyakran csak közelítőleg adom meg a célpontot, vagy a keresés nem teljesen pontos találatot ad, de a megközelítés szempontjából a legtöbb esetben megfelel. De nem 100%-osan a célpontnál parkolok, sőt nem egy esetben csak kirakom az utast, és új célpont felé megyek, sokszor új célpont beállítása nélkül (vagy nem alkalmas a beállítgatásra az idő, vagy csak tudom hova kell mennem). De a waze nem állítja le a korábbi navigálást, továbbra is a régi célponthoz akar vezetni, hangos navigálásnál még be is mondja...
Szóval automatikusan le kellene állítani a célpont közelében a navigálást. Úgy képzelem, hogy a haladó beállításoknál lenne egy olyan pont, hogy "Ne tervezzen új útvonalat a célpont közelében" választható opciók: "10m", "50m", "100m", "150m", "200m", "kikapcsol". Valamelyik érték kiválasztásánál amíg közeledek a célponthoz navigál, de, ha a beállított értéknél közelebbről elkezdek távolodni (mert pl. parkolót keresek, vagy kiraktam az utasomat), nem tervez új útvonalat, hanem leáll a navigálás (nem a waze).
Mit gondoltok erről?

formax

(#2411) vgyuri válasza formax (#2410) üzenetére


vgyuri
őstag

2 gombnyomással megoldható: Menü és Navigáció megszakítása.

(#2412) Taybore válasza vgyuri (#2411) üzenetére


Taybore
aktív tag

:C a helyes megoldásért jár a süti :))

[ Szerkesztve ]

(#2413) SZATA válasza formax (#2410) üzenetére


SZATA
senior tag

Az ötlet jó lenne nekem is, mert van egy eset amikor erre lenne szükségem. Azonban ha te mégis a célig akarsz navigálni és nem ismered az útvonalat, de az utolsó 50 méteren van még két manőver amit az útvonal törlése miatt nem mond, nem fogsz odatalálni.

(#2414) axioma válasza SZATA (#2413) üzenetére


axioma
veterán

Hat azert szerintem ennel egyszerubb a helyzet... legalabbis algoritmusilag. Ha a cel az adott ponttol megfordulassal lenne a leggyorsabban elerheto, akkor tavolodik. Masik megoldas, hogy ha mar volt x meteren belul, de mar megint 2x-nel is tavolabb van, akkor "erintett". Harmadik: x meteren beluli megallasnal(!) - jobban ra is er a vezeto - feldobja a 15 masodperces ablakot, hogy "elertem a celom", es ekkor megszakitja (ez mar interakciot kivan, de me'g mindig jobb, mert o ker ra, es nem aktivan kell nyomkodni).
Mondom ezt full laikuskent. A profik biztos tudnanak tovabbi otleteket, akik latjak hogy megis milyen adatok szaladgalnak egy helyrol a szerveren (pl. a megfordulas tervezes az ugy indul hogy visszafele kene menni de keres egy elore levo fordulasi pontot, vagy az teljesen normalis "heurisztikus" keresessel talalja meg).

(#2415) formax válasza vgyuri (#2411) üzenetére


formax
tag

Ezt a megoldást természetesen ismerem. Az én megoldásom kényelmi funkció, nem nélkülözhetetlen, áthidalható az általad leírt módon. Ha lenne ilyen beállítási lehetőség, annak, akit ez érdekel, bekapcsolhatná, beállíthatná. Szerintem jó lenne.
A beállítható távolságokat teszteléssel lehetne véglegesíteni. Van, akinek a 10 m jönne be, nekem az 100-200m is elég lenne.

[ Szerkesztve ]

formax

(#2416) VegyesTamás válasza #79335424 (#2409) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

az ép elméjűek meg nem fogták fel a "főútvonal erre folytatódik" táblát és azon a szétgyűrött fehér aszfalton vizesen amikor megálltak előttem, hogy elengedi azt akinek stop táblája van. :N én akis samarával meoldottam, lepumpáltam a féket, kikerültem, dudáltam, anyáztam...kapott volna egy olyasvalakit akinek van 1 mp a reakcióideje, és állló kerékkel gyűrte volna össze...vagy egy nyerges rakva...kis swiftet tönkretenné...a kocsi meg mehetne az mosóba mert swiftes lett az oldala" :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#2417) Jorus


Jorus
nagyúr

A fogadó fél szempontjából van különbség a között, hogy a küldő fél elküld egy helyszínt és a között, hogy elküldi az aktuális pozícióját?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2418) Roland06


Roland06
aktív tag

Üdv.
Tudna nekem valaki segíteni egy megbízható navi progival androidra...
Külföldre megyek és olyat szeretnék ami nem használ netet! Itthon a google - t használom de kintre más kell. Az a baj hogy amit a google meg tervez (az a jó) azt eddig nem tudtam semmilyen más programmal megterbeztetni....!!
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2419) SZATA válasza Roland06 (#2418) üzenetére


SZATA
senior tag

Ezt a kérdést pont itt teszed fel? Nem tudod? #CsakaWaze :D

(#2420) Roland06 válasza SZATA (#2419) üzenetére


Roland06
aktív tag

Csak próbálkozom...
A wazze nem igazán működik internetes hálózat nélkül! .. :C

(#2421) Debilon válasza Roland06 (#2420) üzenetére


Debilon
addikt

sygic pl., nyugaton elég jó térképei vannak állítólag, nem járok külföldön, itthon meg #csakawaze :D

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#2423) L.L. válasza Roland06 (#2420) üzenetére


L.L.
senior tag

Sygic. Ráadásul április 27.-ig 70%-os akcióban van Európa, itthon pedig Waze.

[ Szerkesztve ]

(#2424) formax


formax
tag

Here, Osmand. Mindkettő letölthető a Play-ből

formax

(#2426) radi8tor válasza EQMontoya (#2425) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Beszélgessünk mi is róla mi tiltott a fórumon?
Gondoltam elég a törlés, de ha tovább reklámozod, akkor nekem is szintet kell lépnem.

Pedig 2 hónapja voltál figyelmeztetve hasonló miatt. :U

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2427) DEXTERke válasza radi8tor (#2426) üzenetére


DEXTERke
tag

Azt hogyan lehet megtekinteni, hogy ezt a hozzaszolast mire irtad?

(#2428) EQMontoya válasza DEXTERke (#2427) üzenetére


EQMontoya
veterán

A kollégának már a konkurens navi említése is warez. :)

Same rules apply!

(#2429) radi8tor válasza DEXTERke (#2427) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt csak moderátorok tudják olvasni.

EQMontoya:
Ha csak ennyit látsz belőle az kár. Ajánlom figyelmedbe ezt az iránymutatást.

⭐ Stella

(#2430) #79335424 válasza DEXTERke (#2427) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem kell megtekinteni, anélkül is tudhatod, hiszen csak egy olyan navi van, aminek Androiddal kapcsolatban nem mondjuk ki a nevét.

[ Szerkesztve ]

(#2431) EQMontoya válasza radi8tor (#2429) üzenetére


EQMontoya
veterán

(#2432) radi8tor válasza EQMontoya (#2431) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A stílus maga az ember.
Ezek a hozzászólásaid elég sokat elárulnak rólad...

Amúgy nem értem milyen álszenteskedésről beszélsz. :U Szemmel láthatóan fogalmad sincs a jogi következményeiről a dolgoknak (warez).

Akkor ezt a témát itt le is zárhatjuk.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2433) EQMontoya válasza radi8tor (#2432) üzenetére


EQMontoya
veterán

Pontosan azért vagyok ennyire negatív ezekkel a dolgokkal kapcsolatban, mert indítottak ellenem eljárást szerzői és szomszédos jogok megsértése okán. Elvittek egy komplett szervert a BIXből, kijöttek hozzám is, stb.
Az eredmény 0, meg egy több millió forintos eljárás az adófizetők pénzéből, bűncselekmény nélkül.

A probléma, hogy ehhez komoly asszisztálás folyik, holott a világ nagyon nem erre megy.
Egyrészt audiovizuális tartalmak letöltése már önmagában is legális, másrészt rengeteg tartalom jelenik meg ingyenesen, illetve több esetben felmerülhet az is, hogy az adott felvételre már nem érvényesek a szerzői jogok.

Lássuk be azt is, hogy egy 5-10 éves software a mai világban kb. értéktelen, úgyhogy őszintén remélem, hogy ezen a téren is kicsit normálisabb irányba fog menni a szabályozás.

A szerzői jogi törvény is sokat változott, 100e értékhatár alatt ma már csak szabálysértés, bővebben itt lehet róla olvasgatni.

Make this world a better place, szerintem ennyi elég is az offból és a dolog hátteréről. :)

Same rules apply!

(#2434) edk- válasza radi8tor (#2432) üzenetére


edk-
őstag

fogalmad sincs a jogi következményeiről a dolgoknak (warez).

A róla írásnak pont annyi jogi következménye van, mint annak, ha leírom, hogy vannak, akik boltból úgy lopnak, hogy észrevétlenül a belső zsebükbe süllyesztik az árut.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#2435) DEXTERke válasza #79335424 (#2430) üzenetére


DEXTERke
tag

Nezd, en ebbol: "Beszélgessünk mi is róla mi tiltott a fórumon?
Gondoltam elég a törlés, de ha tovább reklámozod, akkor nekem is szintet kell lépnem.

Pedig 2 hónapja voltál figyelmeztetve hasonló miatt. :U"

egyaltalan nem tudok arra kovetkeztetni, hogy az illeto egy navigacios program nevet irta le, es ezert toroltek a hozzaszolasat. Az idezett mondatokbol konkretan semmi nem derul ki, csak annyi, hogy valamit reklamozott. Ez akar egy mosogep is lehetett volna, vagy hogy eppen elado a trabantja. Ezert is kerdeztem ra, hogy hol lehet ilyenkor megtekinteni a hozzaszolast, hiszen aki utolag belecsoppen a forumba csak a fent idezett reszt fogja tudni olvasni, es fogalma sem lesz ezt miert es mire irta az illeto valaszkent.

(#2436) #79335424 válasza DEXTERke (#2435) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nemááá! Nem kell nagyon követni a topikot. Elég a #2418 -as kérdéstől, ami egy offline navira vonatkozott. Szerinted erre egy mosógép ajánlat verte ki a biztosítékot, vagy az az egyetlen offline navi, amire a modik harapnak, mivel Android telókra, magyarországi navigálásra alkalmas verzióhoz, tiszta forrásból, jelenleg nem lehet hozzájutni?

(#2437) radi8tor válasza #79335424 (#2436) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Továbbiakban itt beszélgessetek iGO-ról. :R

⭐ Stella

(#2438) #79335424 válasza radi8tor (#2437) üzenetére


#79335424
törölt tag

Olvass bele! Azt teszem. Csak ez nem volt eddig. :)

[ Szerkesztve ]

(#2439) simico


simico
aktív tag

Térjünk vissza a Waze-hoz :)

Az normális, hogy a webes livemap néha simán tervez lezárt úton keresztül útvonalat? :DDD Hétfőn néztem, hogy reggel Újpalotáról Újpestre merre lenne a legkisebb dugó, legnagyobb meglepetésemre az egyik javasolt alternatíva a lezárt Elem utcai vasúti átjárón vitt volna át.

(#2440) Watt25 válasza simico (#2439) üzenetére


Watt25
veterán

Újpalotáról Újpestre
Pfff.. Tudnám, hogy ki találta ki ezeket a hülye megnevezéseket... Ezek hol a francban vannak?
Sosem értettem, hogy miért jó az, ha valaki ilyen rébuszokban beszél... Én 10 éve Bp-en dolgozom, de nem mondanak így se semmit.

Egyébként a kérdésre válaszolva: sajnos ez nem normális. Én nem tudom reprodukálni. Ha neked sikerül, küldj róla linket így (Kattints a bal oldalon lévő útvonalak megosztása feliratra.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2441) Jorus válasza Watt25 (#2440) üzenetére


Jorus
nagyúr

Újpalota a XV ker része. Újpest nem tartozik a városrészek közé, mert Újpest a IV ker magában, ahogy a X ker Kőbánya, a XIX ker Kispest, szal ezeket mondjuk illik tudni egy fővárosinak. Amúgy én is így vagyok az ilyen kerületrész elnevezésekkel, hogy mondjuk Adyliget, Almáskert, Régiakadémiatelep, Ganzkertváros és társai. :D

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2442) simico válasza Watt25 (#2440) üzenetére


simico
aktív tag

lol Ez a kerületrészek hivatalos neve.

Itt egy terv. Állítsd át az időt reggel 8-ra és máris át fog tervezni a lezárt útszakaszon, ráadásul még egy kis kerülőt is beletesz, hogy a Dugonics utcai lezáráson is tutira átvigyen :DD

(#2443) lautnermark válasza Jorus (#2441) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Bocs, de az nem igaz, hogy IV.ker. és Újpest ugyanaz. Ott van még Káposztásmegyer is. Ergo Újpest is csak "rész".

(#2444) Jorus válasza lautnermark (#2443) üzenetére


Jorus
nagyúr

A IV. kerület neve Újpest. Lásd itt pl.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2445) Watt25


Watt25
veterán

Nem igazán vettétek le a lényegét a mondandómnak...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2446) simico válasza Watt25 (#2445) üzenetére


simico
aktív tag

Én mondjuk nem értem, hogy ez neked miért gond. Ugyanúgy beírod a címkeresőbe mint egy utcanevet és szépen leböki a pontot a kerületrész közepébe. Mint amikor csak egy várost adsz meg utca nélkül.

(#2447) paolinho


paolinho
őstag

Azt meg tudná valaki mondani nekem, hogy mire hívja fel a figyelmemet a Waze, amikor egy adott útvonal egy szakaszát narancssárga kiemeléssel, és 45-ös számmal jelöli. Történik ez mondjuk akkor, amikor simán lehet ott a max. 50 km/h-val is autózni, és heveny forgalom van az adott időszakban. Ezt rendre a 31-es útról beérkezve a Kucorgó környékénél nyomja a navi befelé Keresztúr felé haladva.

(#2448) radi8tor válasza paolinho (#2447) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Narancssárga szín az közepes torlódást jelez.
Világosabb vörös nagy torlódást, sötét vörös pedig "beállt"-at.

Vagy jelentette valaki a torlódást, vagy intelligensen az útvonal adatokból rakta oda Waze (utóbbiban nem vagyok biztos).

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2449) paolinho válasza radi8tor (#2448) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi, de ez nekem ezen a szakaszon ez a szín-tájékoztatás még sosem volt valós. Tudtam tempósan menni ott, ahol narancssárga volt az út, aztán egyszer a végére értem, és a valós közlekedésben semmi nem változott, míg az út színe visszatért a "normális" lilára. Csak ezért nem értettem ezt. Mindenesetre köszi a választ.

(#2450) radi8tor válasza paolinho (#2449) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Valószínű hamar feloszlott a torlódás.
Van egy torlódást jelző ikon, ha arra rákattintasz láthatod mikor jelentették.
Bár, ha 45 km/ó volt a jelzésen, akkor azt nem igazán kell komolyan venni. Pesten 2-5 km/ó -kat szoktam jelenteni. Na az már dugó. :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.