Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) fant0mi válasza axioma (#3048) üzenetére


fant0mi
addikt

Valojaban nem kene elbonyolitani ennyire az algoritmust, nem is fogjak atirni, biztos. Csak ilyenre gondoltam en is, hogy 1-2 szazalekos idonyeresegert cserebe nem csinal plusz 30 szazaleknyi utat. De hat ne is legyen a neve gazdasagos, hanem vmi mas. Az, hogy keruli a dugokat, mar az sporol annyit, hogy az egesz waze a gazdasagos jelzot megkaphassa. :-)

(#3052) fant0mi


fant0mi
addikt

Na meg tapasztalat. Budakalasz-Lepseny. Megtervezi egyik sem M0-n at. Mind a harom utajanlat gyokeresen kulonbozik, az egyik M7 (leggyorsabb), masik M1 Bicskeig, harmadik a regi 7-esen. Ehhez Budapesten belul is mas-mas utvonalak tartoznak. Peldaul a leggyorsabb M7 valtozathoz Szentendrei Arpad hid Hungaria Erzsebet hid Hegyalja utvonalon visz. De ha letervezek M1-M7 kozos kivezetoig, akkor levisz a Szentendrei ut Budai also rakpart es Hegyalja utvonalon. Eszebe nincs pluszba ket hidon atvinni.

(#3053) Taybore válasza zoo8800 (#3049) üzenetére


Taybore
aktív tag

Úgy tudom, a sógoroknál nincs sok wazer. Ahogy a németek, ők is inkább a beépített navit használják. Arrafelé nem divat külön kütyüvel navigálni.

(#3054) zoo8800 válasza Taybore (#3053) üzenetére


zoo8800
veterán

Ide az összes Wazer felkerül, aki épp navigál? Létezne, hogy sokszor annyi magyar használ Waze-t, mint osztrák? Azért odakinn is ritka a gyárilag navis kocsi, jó nagy dugók pedig vannak :U

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#3055) Watt25 válasza zoo8800 (#3054) üzenetére


Watt25
veterán

Nem, a Live map-en nem látszik minden Wazer (már eleve zoom függő, hogy mit látsz), de arány összehasonlításra jó.
Viszont ez konkrétabb:
Budapest
Bécs

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3056) Taybore válasza Watt25 (#3055) üzenetére


Taybore
aktív tag

És igen, létezik, hogy 30× annyi aktív magyar wazer van, mint osztrák. :K

(#3057) Kbali válasza Taybore (#3056) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ja - horvátoknál is gyakorlatilag csak én jelentgettem, alig volt előrejelzés.
És a hangletöltős problémámat csak az app újrahúzása oldotta meg WP-n.

[ Szerkesztve ]

(#3058) zoo8800 válasza Watt25 (#3055) üzenetére


zoo8800
veterán

A zoomolás kérdése nyilvánvaló volt. :)
Úgy látom, M.o-n elég combos a Waze közösség a térséghez viszonyítva.
A Waze csak saját forgalmi adatokat használ?

rip and tear, until it is done

(#3059) e=mc²


e=mc²
őstag

A gyors/rovid navigalashoz csak annyit tennek hozza, hogy en ugy oldom meg, hogy gyorsra van allitva, es a tervezeskor nem fogadom el azonnal amit kiad, hanem a mas utakat megnezem a terkep gombbal. Igy szamomra ez atlathatobb es optimalizaltabban tudok kozlekedni.

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#3060) apaszka válasza e=mc² (#3059) üzenetére


apaszka
veterán

Én is így csinálom mindig! :K Alaposan átnézem ,mi a nekem megfelelőbb!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#3061) Zolee_70 válasza Watt25 (#3055) üzenetére


Zolee_70
senior tag

A franciák nagyon szeretik 35-36000 aktív user/nap...igaz Párizs meg a környéke legalább 12 millió lakos.

A németek/osztrákok meg nem szeretik valamiért, párszáz ember használja.

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#3062) apaszka válasza Zolee_70 (#3061) üzenetére


apaszka
veterán

A sznob német a nokia maps ot kedvelik. München -ben fejlesztik amúgy is.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#3063) Kbali válasza apaszka (#3062) üzenetére


Kbali
nagyúr

Már régen Here-nek hívják, a térképeket meg a szlovákok csinálják, ugyanis a Navteq fejlesztői ott dolgoznak.

(#3064) apaszka válasza Kbali (#3063) üzenetére


apaszka
veterán

Biztosan igazad van és én tudom rosszul.
Én utoljára így tudtam. Münchenben fejlesztik a navigációt a nokiának. A térképet a szlovákok.

A hálózati részt meg a 9 kerületben nálunk. Olyan jó a magyar részleg, hogy további irodák építtetését tervezik, és még több munkát hoznának ide.

De ha nem így van, akkor bocsánat . Biztosan igazad van.

Ui
A nevét meg azért úgy írtam, nem akartam sexuális tartalmat adni neki, ebben a színezett világban. :K [link] ;]

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#3065) Kbali válasza apaszka (#3064) üzenetére


Kbali
nagyúr

Na egy friss cikk - de ez már ngyon OFF.
Maga a hír persze nem teljesen új, de eddig máshogy magyarázták...

(#3066) Zolee_70


Zolee_70
senior tag

Itt is felteszem a kérdést: WP alatt (Lumia930) csak állított helyzetben megy a waze, nem forgatja el a képernyőt. Ez normális?

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#3067) Taybore válasza Zolee_70 (#3066) üzenetére


Taybore
aktív tag

WP nem támogatott 1 éve. Nem is várható hogy bármilyen baját megjavítják a közeljövőben. Ilyen kontextusban mindenféle hiba "normális".

(#3068) SZATA válasza zoo8800 (#3058) üzenetére


SZATA
senior tag

Sebességadatokból csak sajátot használ, úteseményekből (felújítás, lezárás) vannak bedolgozók. Trafficnav, BKK

(#3066) Zolee_70:
Nem hiba, hanem hiányosság. Nincs fekvő nézet.

(#3069) zoo8800 válasza SZATA (#3068) üzenetére


zoo8800
veterán

Köszi.
Úgy látom, Németországban is van elég sebességadata a Waze-nek, mert a Gmaps és a Waze útvonalterve közt 8 perc menetidő-különbség van egy BP-Frankfurt távon.

rip and tear, until it is done

(#3070) lautnermark válasza Zolee_70 (#3061) üzenetére


lautnermark
aktív tag

A németek/osztrákok azért nem használják, mert náluk a rendőr már mindenért büntet!
Szélvédőn lévő telefon, navigáció, kamera
Fülben lévő kihangosító (mindegy, hogy drótos vagy BT-s)

Ezért használják a gyári beépítettet. (vagy semmit)

[ Szerkesztve ]

(#3071) axioma válasza lautnermark (#3070) üzenetére


axioma
veterán

Ez vicces. Mezei turistakent honnan a fenebol kene ezt tudnom, ha arra jarok?

[ Szerkesztve ]

(#3072) szőröscica válasza lautnermark (#3070) üzenetére


szőröscica
addikt

Ez így ebben a formában nem igaz.

(#3073) #79335424 válasza axioma (#3071) üzenetére


#79335424
törölt tag

A rendőr mindíg elmondja, hogy miért kell fizetned. :)

(#3074) VegyesTamás válasza #79335424 (#3050) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

számolod hány millió km-
nél jársz közlekedésben, vagy már nem? :D :Y :C

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#3075) #79335424 válasza VegyesTamás (#3074) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem. 25 éve kezdtem, futárkodással. Mindíg közlekedéssel, árufuvarozással foglalkoztam, de változatos feladatkörökben, ezért nem csömörödtem bele. A mai napig szeretem csinálni. Nem érdekelnek a kilóméterek. Imádok úton lenni, ez az életem. Csak megérkezni nem szeretek. 2 éve kaptam egy olyan feladatot, hogy kisbusz+utifutival építőanyagot szállítani Nizza és Korzika között. Az egyik kőrhöz kaptam egy melóst, rakodni. A csávó végig nyavajgott, semmi sem volt jó neki. Visszafelé megkérdeztem tőle, hogy:
-Te! Nézz már körül, ember! A riviéráról, egy gyönyörű szigetre tartunk. Döglünk egy túristás komp tetején, szikrázóan süt a nap, mellettünk a medence, hátunk mögött a bár és Te még sörözhetsz is. Mindezért még fizetnek is, te meg nyavajogsz. Szívesebben lennél egy szétbombázott, nedves szobában és kevergetnéd a festéket?
-Igen. :Y :F
Erre mit mondjak? Ő a festékes vödröket nem számolja, én meg a kilómétereket. :)

[ Szerkesztve ]

(#3076) VegyesTamás válasza #79335424 (#3075) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

értem értem :) de voltál pár helyen a világba ahogy elnézem :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#3077) #79335424 válasza VegyesTamás (#3076) üzenetére


#79335424
törölt tag

A világban sajnos nem. Csak Európában. De, ez önmagában nem jelent semmit. Nem mindegy, "hogy dobja a gép". Barcelonában kb. 8 -szor voltam. Csobbantam, függővasutaztam, megnéztem az összes Gaudi "művet" (imádom őket). Párizsban sokkal többször voltam, de 1Km -nél közelebb még nem jutottam az Eiffel toronyhoz. Meg a terminálok, kamionparkolók sem túl romantikusak. Szóval, az a "sok helyen járni", nem mindíg felemelő élmény. Nem olyan, mint túristáskodni. De, ez is benne van a pakliban.

[ Szerkesztve ]

(#3078) Watt25 válasza #79335424 (#3077) üzenetére


Watt25
veterán

de 1Km -nél közelebb még nem jutottam az Eiffel toronyhoz
Mi viszont a Waze-nek köszönhetjük, hogy igen. :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3079) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Mára elúszott az összes pontom (kb 55k) és ismét bébi vagyok. Más is járt már így? Ilyenkor mi a teendő?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#3080) Watt25 válasza madmike (#3079) üzenetére


Watt25
veterán

Igen, ez teljesen normális sajnos. :)
Teendő: várj.
(Most megnéztem, nekem is ugyanez van.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3081) zoo8800 válasza madmike (#3079) üzenetére


zoo8800
veterán

Nagy ritkán előfordul, nekem is 0 pontom van.

rip and tear, until it is done

(#3082) madmike válasza Watt25 (#3080) üzenetére


madmike
őstag

Köszönöm, akkor nem szekálom őket emailben :)

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#3083) SZATA válasza madmike (#3082) üzenetére


SZATA
senior tag

Már helyreálltak a pontok!

[ Szerkesztve ]

(#3084) miauut válasza lautnermark (#3070) üzenetére


miauut
tag

Erről lehet, valahol pontos információt kapni?

Nokia7710>HtcUniversal>HtcKaiser>Samsungi900>Htcx7510>SExperiax10>Galaxy Note>PF2>Honor6>Honor9>Honor 20>Xiaomi 11 Note

(#3085) VegyesTamás válasza #79335424 (#3077) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

érthető, nem mindig úgy adja ki :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#3086) lautnermark válasza miauut (#3084) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Persze, az adott ország jogszabályai között nézzél körbe!

Esetleg olvasgass néha kamionos fórumokat is. Ott mindig megtudhatod, hogy mikor éppen miért bírságolnak külföldön. Amúgy a fent leírtak nemcsak Osztrákiára és Dájcsföldre érvényes, hanem Spanyolra és Belgára is. Egyelőre.

(#3087) #79335424 válasza miauut (#3084) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az előbb megkérdeztem az egyik német barátomat a headset -ről és a szélvédőre helyezésről/méretről. A válasz persze csak tájékoztató jellegű.

"Du kannst mit had Set telefonieren wenn es nur in einem Ohr ist.
Ein Ohr muss frei bleiben.
Die legale Größe kenne ich nicht aber ich suche nach Informationen

Es ist so, dass das Sichtfeld nicht beeinträchtigt werden darf.
Es gibt keine genaue Definition.
Aber vielleicht ist es möglich das Tablett am Armaturenbrett zu befestigen.
"

(#3088) Jorus válasza #79335424 (#3087) üzenetére


Jorus
nagyúr

Így már minden világos. :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3089) #79335424 válasza Jorus (#3088) üzenetére


#79335424
törölt tag

Röviden. Headset:
Egyik füled legyen szabadon!
Kütyü a szélvédőn::
Nincs pontos definíció. Ne legyen a látótérben.

(#3090) lautnermark válasza #79335424 (#3089) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Könnyű a Német barátodnak. Egy a gond a "nyugati" országok rendőreivel: a magyarokat orrba-szájba szívatják, míg a sajátjaiknak szinte mindent elnéznek! Esetleg nincs egy Németországban élő magyar barátod, aki magyar rendszámos autóval közlekedik? Na az lenne az igazi "válasz"!

Itt a lényeg a válaszodban:
"Nincs pontos definíció." Ennyi. Innentől minden a rendőrön múlik.

"Ne legyen a látótérben" Érdekes, a kütyüknek nem pont az a lényege, hogy a látótérben legyenek? Hiszen akkor látjuk őket! Ha nincsenek a látótérben, akkor vonja el igazán a figyelmet, amíg keressük a szemünkkel őket, majd mire visszanézünk, addig telik el egy csomó idő.

Kamionos ismiket a németek az egyfüles bt-s headszettért is 70 EUR-ra bírságolták.

(#3091) miauut válasza lautnermark (#3086) üzenetére


miauut
tag

Utána néztem, Ausztriában a menetrögzítő kamera használata TILOS. A miértet nem tudom, de több helyen ezt olvastam. A telefonálást, meg már előttem leírták, annyival kiegészítve, hogy a BT. headset használata engedélyezett.

[ Szerkesztve ]

Nokia7710>HtcUniversal>HtcKaiser>Samsungi900>Htcx7510>SExperiax10>Galaxy Note>PF2>Honor6>Honor9>Honor 20>Xiaomi 11 Note

(#3092) zoo8800 válasza miauut (#3091) üzenetére


zoo8800
veterán

Bocsi, de engem igencsak érdekel a téma, linket kérhetek?

rip and tear, until it is done

(#3093) Taybore válasza miauut (#3091) üzenetére


Taybore
aktív tag

Dashcam használata a személyiségi jogok védelme miatt tilos!

[ Szerkesztve ]

(#3094) miauut válasza zoo8800 (#3092) üzenetére


miauut
tag

[link]
[link]
[link]
[link]

A többit megtalálja aki akarja a neten.

Nokia7710>HtcUniversal>HtcKaiser>Samsungi900>Htcx7510>SExperiax10>Galaxy Note>PF2>Honor6>Honor9>Honor 20>Xiaomi 11 Note

(#3095) dedike válasza miauut (#3094) üzenetére


dedike
addikt

Utolsó kettő sajnos nem elérhető.... :(

Jó szerencsét!

(#3096) miauut válasza dedike (#3095) üzenetére


miauut
tag

Pedig reggel mindkettő működött. Lehet, hogy rosszul másoltam ki. Egy kis kereséssel meg lehet találni.

Nokia7710>HtcUniversal>HtcKaiser>Samsungi900>Htcx7510>SExperiax10>Galaxy Note>PF2>Honor6>Honor9>Honor 20>Xiaomi 11 Note

(#3097) zoo8800 válasza miauut (#3094) üzenetére


zoo8800
veterán

Áh, bocs. Nem fogalmaztam egyértelműen :)
Az érdekelne, hogy Ausztriában és Németországban hogy/mennyire szabad a szélvédőre akasztott telefonnal navigálni. Amit feljebb írtak, az ugye nem hivatalos állásfoglalás vagy legalább újságcikk, és jó lenne valami biztosat tudnom.

Itt pl nem találtam semmit ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#3098) miauut válasza zoo8800 (#3097) üzenetére


miauut
tag

Én is csak azokat a dolgokat tudom, amit a neten találtam. Hivatalos infóm nincs. Menj ki, tedd ki a kamerát, navit, keress egy rendőrt, majd szólj vissza, hogy mennyit kell fizessél. :D

Nokia7710>HtcUniversal>HtcKaiser>Samsungi900>Htcx7510>SExperiax10>Galaxy Note>PF2>Honor6>Honor9>Honor 20>Xiaomi 11 Note

(#3099) madmike


madmike
őstag

Kamionozok. Igaz több mint fél éve nem jártam Ausztria, Németország felé, előtte viszont sokat tekeregtem arra felé. Navi, telefon és kamera is kint volt a szélvédőn. Soha semmi problémám nem volt miattuk. Vége felé osztrákoknál a kamerát már nem használtam, mert olvastam neten, hogy büntethetnek érte, de még nem találkoztam olyan sofőrrel akit ezek miatt büntettek volna meg.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#3100) edk- válasza zoo8800 (#3097) üzenetére


edk-
őstag

Itt: http://www.austria.info/at/reiseplanung-oesterreich/allgemeine-verkehrsinformationen-1094002.html azt írják, telefonálni olyan kihangosítóval szabad, ami egy kézzel kezelhető és a vezetést semennyire sem akadályozza.

Itt: https://www.avd.de/wissen/recht/verkehrsvorschriften-ausland/besondere-verkehrsregeln/ Luxemburghoz és Szlovákiához írják, hogy a szélvédőre erősített navigációs berendezés nem szűkítheti a vezető látómezejét.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.