Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21601) havri1 válasza jackbacsi87 (#21600) üzenetére


havri1
félisten

Ez normál méretű, vagy extra hátlapos akksi?

havri

(#21602) jackbacsi87 válasza havri1 (#21601) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Extra hátlap. Kicsit csúszik, majd ki kell találnom valamit rá. Valahol olvastam valami hátlapra ragasztható cuccról, már nem emléxem pontosan mi volt. Valaki nem találkozott vele?

(#21603) RAID 2


RAID 2
aktív tag

Én is csináltam egy tesztet, íme a képek:



Gyári, 1 éves aksival.

[ Szerkesztve ]

(#21604) RAID 2 válasza jackbacsi87 (#21602) üzenetére


RAID 2
aktív tag

Arra gondolsz, amikor valamiféle gumi bevonatot vittek föl a hátlapra?

Szerk: Bocsi a dupláért, elfelejtettem szerkeszteni. :((

[ Szerkesztve ]

(#21605) RAID 2 válasza jackbacsi87 (#21602) üzenetére


RAID 2
aktív tag

Esetleg ez?

(#21606) jackbacsi87 válasza RAID 2 (#21605) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Igen, ez az. Tegnap éjjel aztán megtaláltam, meg az árát is...4000/flakon.

(#21607) margithid válasza RAID 2 (#21603) üzenetére


margithid
veterán

Lehet hülyén hangzik ,de azt figyeltem emg, hogy eleinte jobban merül nálam az aksi, 50% alatt már kevésbé, pl, volt olyan, hogy egy éjjel alatt (22-től 7-ig) 94%ról lemerült 86%ra, vagyis óránként kb 1 %ot emrült, mig máskor este kb 27%-on volt, reggel meg 23%on.
Érdekes mindenesetre.

(#21608) RAID 2 válasza margithid (#21607) üzenetére


RAID 2
aktív tag

Ez már feltűnt nekem is, a beillesztett kép jól illusztrálja is. 16 órája megy a teló és 76%-on van az aksi.

(#21609) doddencs


doddencs
senior tag

2.9-es slim alatt melyik kernelt használjátok?

(#21610) Szmoki válasza havri1 (#21599) üzenetére


Szmoki
senior tag

havri1 ezt próbáltam,ez volt fent legutoljára,ugyanolyan mint a hivatalos miui-k. sajnos ez nem nekünk való :(
doddencs amit felrak magától.

[ Szerkesztve ]

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#21611) hippo0315 válasza doddencs (#21609) üzenetére


hippo0315
senior tag

Saját kerneljét, akku idő is jó, szabad memória is elég sok, full belakás után is 160-180 mb között.

(#21612) Szmoki


Szmoki
senior tag

srácok,aki szereti a MIUI-t annak ajánlom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1869369 ,havri1 kolléga már linkelte,de nem néztem,hogy ez új és leszóltam...na most felraktam és hozzá a marmite6.7 kernelt és van olyan smooth mint a slimbean. én csak a romot töltöttem le,a témát nem,de a Toolboxot semmiképpen se mert előző verzióhoz van és be fog ragadni a boot animációnál. akku idő holnap kiderül :)

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#21613) ShadowX válasza Szmoki (#21612) üzenetére


ShadowX
őstag

Az a baj a MIUI-val (hogy amióta megvan a telefon ezt használom, szinte csak ezt... :D ), hogy ha kitakarítod a memóriát, akkor van 150-170 mb szabad ram...na ebből "valahogy" felzabál 100-at, amikor nem is nyomkodom. És nem látom mitől.

(#21614) Szmoki válasza ShadowX (#21613) üzenetére


Szmoki
senior tag

Ezt érdemes kiprobalni 7 app megy simán egyszerre(viber, root exp, browser, music, play,file exp, titanium backup) egyiket se zárta be, szerintem multitaskinggal nem lesz gond. Az előzőek sebességre elég gyengék voltak, ez meg száguld :) szabad memória is 170 körül van. egyedül a lockscreent kell cserélni mert az elég laggos , de találsz egy jót(sima csúszka vagy ilyesmit) aztán már csak élvezni kell :)

[ Szerkesztve ]

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#21615) mgTerminator válasza margithid (#21607) üzenetére


mgTerminator
veterán

Töltsd fel teljesen, mondjuk egy éjszakán keresztül, majd a recoveryben wipe battery stats, bekapcsolod, és amikor betöltött a rendszer, lehúzod a töltőt. Ezután már egyenletesen fog merülni :)

(#21616) kolosanyi válasza margithid (#21607) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem fog egyenletesen merülni, szinte kizárt, hogy teljesen egyformán használd a nap minden pontján. Márpedig ha van eltérés, akkor másképp fog kinézni az a grafikon.

(#21615) mgTerminator
Nem úgy volt, hogy ez csak urban legend? Elvileg csak az akksi logolt adatait törlöd, a használatot semmilyen módon nem folyásolja be.

(#21617) mgTerminator válasza kolosanyi (#21616) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én ilyen esetekben alkalmaztam amikor ugyan ezt tapasztaltam, és bár lehet hogy placebó, de segített, mindenesetre egy próbát megér :) Egyébként az a fájl, a % kijelzésért felelős, tehát ha szarul jelzi ki, akkor valszeg javulni fog a log törlésével :U

(#21618) defymoto


defymoto
senior tag

Üdv!
Hogyan lehet gyorsan unrootolni a készüléket? Sose használtam, de így vettem. Lehetőleg minél gyorsabban le kellene róla szedni a rootot. előre is köszi. (Az a gond hogy a superuser rajta van és le szeretném törölni.)

[ Szerkesztve ]

(#21619) szponzor válasza defymoto (#21618) üzenetére


szponzor
senior tag

Rakj fel egy gyári ROM-ot, az megcsinál mindent, ha vissza akarod vinni a telefont garanciába. Vagy ezzel mi a cél?

(#21620) defymoto válasza szponzor (#21619) üzenetére


defymoto
senior tag

Gyári ROM van rajta, soha nem is volt rajta más. El akarom adni, és ahhoz le kéne szedni a rootot.

[ Szerkesztve ]

(#21621) jackbacsi87 válasza defymoto (#21620) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Rakd fel újra a gyári romot. Így meg van oldva a személyes dolgaid törlése is.
Amúgy supersu-ban van egy olyan a beállítások fülön, hogy "teljes unroot".

[ Szerkesztve ]

(#21622) defymoto válasza jackbacsi87 (#21621) üzenetére


defymoto
senior tag

Nm értek hozzá ennyire :(. Én a superuserben nem látom ezt a fület :( SZek: rányomta egy olyanra hogy "temp unroot" most csináltam egy gyári visszaállítást.

[ Szerkesztve ]

(#21623) hallerlaller válasza defymoto (#21622) üzenetére


hallerlaller
addikt

temporary=ideiglenes, permanent=végleges.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#21624) cassius.clay


cassius.clay
senior tag

Sziasztok!
Ma vettem egy Nexus S-t. Eddig nagyon tetszik. Elméletileg 2013-ig garanciális. 2011. októberében Ausztriában vették Media Markt-ban. Media Markt számla és blokk van hozzá, de Samsung hologrammos garancialevél nincs. Kérdésem az, hogy így itthon érvényesíthető-e a garancia? Jól tudom, hogy 2 év garancia van rá?
Másik: Mit kell ellenőriznem a szoftverben, hogy tudjam nem vesztette-e el a garit? ( gondolok itt rootolásra pl)
Előre is köszi a választ.

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#21625) defymoto


defymoto
senior tag

Sikeresen eladtam a Nexus S-emet. Köszönöm az eddigi segítségeiteket, és további kellemes használatot :)
(Iphone 4-re váltok)

(#21626) cassius.clay válasza defymoto (#21625) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Írtam privátot :D

Üdv.: A vásárlód :DDD

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#21627) szponzor válasza cassius.clay (#21624) üzenetére


szponzor
senior tag

Akármilyen módosítás is van, bármikor vissza lehet állítani. Ha bekapcsoláskor a Google felirat alatt egy nyitott lakat van, akkor nyitva van a bootloader-e, ha pedig van Superuser nevű alkalmazás, akkor nagy valószínűséggel root-olt. Ha van, akkor még érdemes megnézni a szoftver nevét, mert esélyes, hogy nem is gyári ROM...de a lakattal kezd.

(#21628) cassius.clay válasza szponzor (#21627) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Köszi az infót. Most csináltam egy gyári visszaállítást. Megnéztem,bekapcsoláskor ott van a nyitott lakat.
Hogyan állítsam teljesen gyári, garanciális állapotba a készüléket?

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#21629) Szmoki


Szmoki
senior tag

Nem regisztrálja a teló a hogy mikor nyitják ki és zárják vissza a bootloadert? Nemtudom valahol ezt hallottam.

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#21630) forintuser válasza Szmoki (#21629) üzenetére


forintuser
őstag

Nem.Vagy ha mègis, a szervízben magasról tesznek rá.

Holnapkészítést vállalok.

(#21631) KillBorn válasza cassius.clay (#21628) üzenetére


KillBorn
senior tag

Így.
és a végén a "fastboot oem lock" parancsot ne hagyd ki.

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#21632) szponzor válasza Szmoki (#21629) üzenetére


szponzor
senior tag

Nem regisztrálja szerintem, bár némelyik Sony-nál úgy a weboldalukon keresztül lehet csak bootloader-t nyitni, az megjegyzi az IMEI-t is.

(#21633) Pistabaaa


Pistabaaa
aktív tag

Ha nyitod a bootloadert, akkor "UNLOCKED" lesz, ha visszazárod, akkor "RELOCKED". "LOCKED"-ként csak a gyárból jöhet.

(de egyébként nem nagyon foglalkoznak vele, ez a tapasztalat)

[ Szerkesztve ]

(#21634) agabe válasza Pistabaaa (#21633) üzenetére


agabe
addikt

akkor én rosszul emlékeztem, mert úgy rémlett nexus toolkittel visszazárva sima locked lett a státusz.

(#21624) cassius.clay:
A gariról meg kell kérdezni a samut ... vagy szervizt esetleg (központ szokott hólyeségeket mondani)
asszem kell nekik a garipapir mindenképpen , de az a tuti, ha megkérdezed.

[ Szerkesztve ]

(#21635) margithid


margithid
veterán

A 4.2-es frissítésről van már hír?

(#21636) Pistabaaa válasza agabe (#21634) üzenetére


Pistabaaa
aktív tag

garipapír + (lepecsételt) számla is kell, nemrég volt nekem is ilyen ügyem.
vannak alternatívák is, ha nincs meg ez a kettő, de ott már bonyolódik a dolog.

PS: a nexustoolkites dolgot nem ismertem, lehet, hogy ott van valami magic, hogy újra simán LOCKED legyen, bár én a fejlesztők helyében tuti read-onlyként írnám be, ha biztosra mennék. :)

(#21637) agabe válasza Pistabaaa (#21636) üzenetére


agabe
addikt

szervizben számlát nem kérik... futárnak én is adtam számlamásolatot a biztonság kedvéért, mert azt mondta kell, de szervizeseknek garipapíron kívül semmi nem kellett amikor személyesen vittem be más samu telómat hozzájuk (vittem a számlát is, de mondták azt fölösleges volt).
Ráadásul egy 2003-as kormányrendelet szerint (kitöltött, bélyegzett) jótállási jegyen kívül mást nem is kérhetnek, így samsung tévedésben van amikor központja azt mondja kell a számla ;)

[ Szerkesztve ]

(#21638) Pistabaaa válasza agabe (#21637) üzenetére


Pistabaaa
aktív tag

akkor sorry, én futárral intéztem, ott külön mondták, hogy legyen, gondoltam így is van. :)

(#21639) cassius.clay válasza KillBorn (#21631) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Köszi szépen az infót!
Holnap tudom megcsinálni, mert reggelig melóba vagyok. Viszont néztem a linket amit küldtél, a factory images-nél a worldwide 4.1.2; a build verzió: JZO54K. Megnéztem a telefonban és ott is ugyanennyi a build szám. Nem lehet, hogy akkor alapból gyári firmware van a készüléken, csak rootolva van?
Mit nézzek még meg, hogy tutira kiderüljön a gyári szoft van-e a telefonon?

agabe: Köszi a tippet, telefonáltam egyet-kettőt, a végeredmény az lett, hogy lefotózom holnap a Számlát és mailben elküldöm a Samsung szerviznek, ez alapján megmondják, hogy érvényes-e a garancia itthon.
Köszönöm a többieknek is a válaszokat, segítséget.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#21640) Szmoki válasza cassius.clay (#21639) üzenetére


Szmoki
senior tag

ööö beállítások-> a telefonról. ha más rom van rajta általában odaírják,egyébként még találhatsz plusz beállítási lehetőséget is mondjuk,vagy más a menü ha megnyomod a bekapcs. gombot(ez nem biztos) ha tévedek elnézést,de rég használtam stock romot:)

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#21641) cassius.clay válasza Szmoki (#21640) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Igen, pontosan ott néztem, ahol mondod. Ott, abban a menüpontban. A build szám megegyezik a linkelt worldwide-éval. Tehát akkor gyári a rom a készülékemen?

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#21642) cassius.clay


cassius.clay
senior tag

Hogy létezik az, hogy samfirmware.com-on össz-vissz 4 romot találtam i9023-hoz?

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#21643) Szmoki válasza cassius.clay (#21641) üzenetére


Szmoki
senior tag

a build szám,az megegyezik custom és stock romoknál,csak egy újabb android verziónál változik.nem ismerem a honlapot,szóval azt a kérdést passzolom :)

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#21644) cassius.clay válasza Szmoki (#21643) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Samu gyári firmwarek tekintetében olyan a honlap ismertsége, mint költők körében Petőfi :DDD

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#21645) hallerlaller válasza cassius.clay (#21642) üzenetére


hallerlaller
addikt

Fel ne tegyél semmilyen samsungos firmware-t, azok hardvergyártók, nem értenek az ilyesmihez. ;] Itt vannak a gyári factory image-k: [link]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#21646) RAID 2 válasza cassius.clay (#21639) üzenetére


RAID 2
aktív tag

Miért nem az eladót kérdezed meg, csak tudja, hogy mit csinált a telójával...

(#21647) cassius.clay válasza hallerlaller (#21645) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Köszi. Tudnál esetleg részletes magyar nyelvű leírást hozzá, hogyan telepítsem? Honnan tudom, hogy a linkelt verziókból melyik jó nekem?

RAID 2: Kösz a felvilágosítást, de logikus, hogyha itt kérek segítséget, akkor előtte már az előző tulajtól megpróbáltam és nem tudott segíteni...

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#21648) doddencs


doddencs
senior tag

végülis melyik miui romról volt szó, amelyik már smooth?

(#21649) Szmoki válasza doddencs (#21648) üzenetére


Szmoki
senior tag

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1869369 ez,toolbox-ot ne rakd fel,mert beakad a bootnál,a témát én nem szedtem le,ja és tegyél fel mellé https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AntDDKv-lS6IdEt6NWVkX01vNmpfbEh4MHo4eDRCbXc#gid=0 egy ilyet:)

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#21650) lord.lakli válasza szponzor (#21632) üzenetére


lord.lakli
őstag

Viszont Sony-knál csak a gyári függetlent lehet úgy, szolgáltatóit meg nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.