Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22351) forintuser válasza Surfym@n (#22350) üzenetére


forintuser
őstag

Pontosan úgy kell.

Ha valami nem stimmel az új kernellel, az általad leírt módszerrel vissza rakod a règit.Vagy CWM backup.

Holnapkészítést vállalok.

(#22352) volvoguy


volvoguy
addikt

MIUI 2.12.21 Marmte 7.2.2 Kernellel nálam eddig tökéletes...éa még csak simán 1Ghz-en használom...igazából nem csak a sebesség tetszik, hanem a MIUI átgondoltsága, egyszerűsége...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#22353) FőDudu válasza eftepe (#22349) üzenetére


FőDudu
addikt

gapps-jb-20121212-signed.zip

FőDudu

(#22354) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Nos, eddig arra jutottam, hogy a slimbean 4.2.1 beta nincs jó viszonyban a marmite kernelekkel. Próbáltam 7.2.3-at, 7.2.2-öt, 7.1.6-ot - mindegyikkel diavetítésszerű belassulás volt a végeredmény. Sajátjával viszont hasít, Holo Launcher HD-vel meg 40 app-pal is kb 110mb RAM marad szabadon...

Gyári 4.1.2 ilyenkor már belassult, mert csak 15-20 MB maradt...

Lehet most zöldségeket írok, nem tudom mi miért van (mélyebb szinten), csak kísérletezgetek, s ezeket tapasztaltam :)

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#22355) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Ha tuningra adnám a fejem, és a BLN-t is használnám, akkor NSTools a nyerő, vagy inkább egy cpu-tuning programot (pl. SetCPU) és a BLN Control PRO-t használjam?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#22356) szponzor válasza volvoguy (#22355) üzenetére


szponzor
senior tag

2012. április 5. az utolsó frissítés dátuma, tehát még 4.1-re sincs frissítve, ezért inkább SetCPU.

(#22357) Szmoki válasza szponzor (#22356) üzenetére


Szmoki
senior tag

nyugodtan lehet NSTools az jó mindenre,én csak azt használtam :)

[ Szerkesztve ]

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#22358) hippo0315


hippo0315
senior tag

(#22359) margithid


margithid
veterán

Wifi hotspotként vajon mennyit bír a nexus s?
Nekem nincs mobilnetem, de érdekelne. Gondolom szívja rendesen az aksit nem?

(#22360) tome0001 válasza margithid (#22359) üzenetére


tome0001
senior tag

Nagyon sokat kivesz az akksiból. Nem akarok hülyeséget mondani, de szerintem közel 2 óra alatt csutka lemerül a telefon.

(#22361) margithid válasza tome0001 (#22360) üzenetére


margithid
veterán

Hú basszus, az kemény nagyon...
Akkor már értem miért használ midnenki külön wifi hotspotot, gyanús is volt, hogy egy ilyen eszköznek akkora aksija van mint a nexus s-nek.

(#22362) lord.lakli válasza margithid (#22361) üzenetére


lord.lakli
őstag

És még nem is futtat egy csomó mindent :) A wifi hotspottoknál azért 5-6 órát mondanak működésre.

(#22363) margithid válasza lord.lakli (#22362) üzenetére


margithid
veterán

Hát az se sok...
Asszem akkor wifi hotspot elfelejtve, böngészek a mobilon:)

(#22364) lord.lakli válasza margithid (#22363) üzenetére


lord.lakli
őstag

Azért szerintem az sem bír ki 5-6 órát :)

(#22365) margithid válasza lord.lakli (#22364) üzenetére


margithid
veterán

Mobilon böngészni? Pótaksival szerintem mehet.
Francos Razr Maxx kellene nekem, de drága nagyon..

(#22366) lord.lakli válasza margithid (#22365) üzenetére


lord.lakli
őstag

Ja hát pótakkuval a WIFI osztás sem 2 óra és a wifi hotspot sem 5-6 óra. Ugyanazt hasonlítsd össze :)

(#22367) RAID 2


RAID 2
aktív tag

Én használtam hotspotként a nexus-t, s3-ra osztottam a netet. Nagyon merült és nagyon melegedett is.

(#22368) margithid válasza RAID 2 (#22367) üzenetére


margithid
veterán

Utánanéztem máshol is, ez minden telefonnál igy van sajnos, midnegy, nem fogom táblagépre osztani a netet:)

Francos aksikkal kezdehtnének már valamit, nyáron lejár a garancia nexus s-re, két éves is lesz, gondolkodom majd az anyagi helyzetemtől függően új telefonban, de egyszerűen nincs normális üzemideű készülék...
És ami még nagyobb baj, hogy hírek sincsenek, mikor lesz valami új technológia, mert a litiumionosak egyszerűen nem alkalamsak erre, főleg úgy, hogy a kedves gyártók nem is szándékoznak 3000 MAh körüli aksikat szerelni a készülékekbe. Nem mintha azzal kint lennénk a csávából, 2 óra helyett 4 óra wifi hotspot menne :P

(#22369) Szmoki válasza margithid (#22368) üzenetére


Szmoki
senior tag

én pótakksit szoktam vinni ha hosszabb távra megyek,nagy dög 3000MAh körüli 3-4 napig meg simán kibírja :D
de van nagyobb kapacitású is,valami 10000 körüli,usb-ről lehet vele tölteni
én szerencsére nem aggódok ezen,mindennap ha hazaérek USB kábelen töltődik mellettem gépnél ,egy nap meg igy is bőven meglenne :))

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#22370) margithid válasza Szmoki (#22369) üzenetére


margithid
veterán

Ezektől a 3000MAh-s aksiktól félek, nem-e hazavágja az egész készüléket.
Gondolom nem megy át olyan minöségi ellenőrzésen mint samsungnál, lehet egy kínai garázsban dobják össze... :F

(#22371) margithid válasza margithid (#22370) üzenetére


margithid
veterán

Úgy vagyok vele, hogy inkább valami micro usb-s külső töltőt nézek, azt legalább másik telefonhoz is majd lehet használni. Pl ezekről van valakinek tapasztalat vélemény?[link] [link] [link] [link]
Ez az utolsó durva, kár, hogy csak kábelel lehet csatlakoztatni.
De ha a többi is többé kevésbé hozza a teljesítményét, akkor az már nagyon jó!

(#22372) Szmoki válasza margithid (#22370) üzenetére


Szmoki
senior tag

Egy éve lassan honkongi potakksim van semmi baja

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#22373) RAID 2


RAID 2
aktív tag

B.U.É.K.!!! :)

(#22374) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Bár már máshol kavarok,de jó volt itt 2012-ben veletek ezért BÚÉK!!!! :R :R

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#22375) FőDudu


FőDudu
addikt

Tudtok olyan appot amivel a telefont PC-rol lehet hasznalni?
Teljes taviranyitas, kihangositas, stb?
Screencast nem megy 4.2 alatt.

Meg egy HTC telefonnal lattam olyat, hogy wifin vagy Bt-on keresztul hasznalta egy ismerosom.
Kint volt a telefon kepe a monitoron, tudott tarcsazni, kihangositva beszelni, stb...
Na pont ez kene nekem.

FőDudu

(#22376) margithid


margithid
veterán

Na most belebotlottam egy fagyásba, sajnos nem segített más, csak az újraindítás.
Böngészőben fagyott meg egy videó, sajna ehhez már nem elég erős a kicsike, mint ahogy egyszer skype videóhívásnál is meghalt...

(#22377) RAID 2


RAID 2
aktív tag

Én is tervezem a cseréjét, ZTE Grand X In lenne helyette.

(#22378) margithid válasza RAID 2 (#22377) üzenetére


margithid
veterán

Nexus S helyett?
Hm, jól meggondoltad?
Én asszem várok android 5ig és ha azzal jön valami 2 magos 1 GB Ramos teló, 50k körül, akkor arra lecsapok.
Azt hiszem ez nyár körül nem lesz teljesíthetetlen.
Persze ezt is jól el kéne adni majd.

[ Szerkesztve ]

(#22379) RAID 2 válasza margithid (#22378) üzenetére


RAID 2
aktív tag

Meguntam a kicsikét, kellel már valami újabb. Plusz kíváncsi is vagyok az Intel tudására.

(#22380) margithid válasza RAID 2 (#22379) üzenetére


margithid
veterán

Ja msot nézem, neked S3 is van, akkor a zte is csak iylen másodeló lesz ha jól sejtem:)
Én is tervezem a cserét, de még várok midnenképpen, soakt nem akarok ráfizetni ha eladom, elég jó áron mennek még nexus s-ek amúgy is!
Egy kicsit zavar engem is, hogy pl kifagy nagyritkán, de félek ez más készüléken is meglenne. Skype videóhívást is kb 3szor használtam (volna), igaz amikor kell, akkor nagyon jó.

(#22381) ricsi0307 válasza RAID 2 (#22379) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Szerintem várj még egy fél évet amíg lemegy a nexus 4 ára.A galaxy nexus is 80000 újonnan 2 év gyári garival, bár szerintem érdemesebb megvárni az n4-et.

[ Szerkesztve ]

(#22382) margithid válasza ricsi0307 (#22381) üzenetére


margithid
veterán

Na igen, nexus 4-re fájna nekem is a fogam:)
Viszont félek idehaza arany áron fog menni, főleg szolgáltatóknál.
Különben ki vanne pl SGS3-at?
Mondjuk ha jön android 5, ami elvileg nyárig megjön, akkor új referenciakészülékek is jönnek, lehet új nexus is, ami leviszi majd a 4 árát.

(#22383) RAID 2 válasza ricsi0307 (#22381) üzenetére


RAID 2
aktív tag

De addigra úgy lemegy a Nexus S ára, hogy fölösleges eladni. Már most sem tudnám 50-ért eladni, inkább 40-ért. Azt meg természetesen keveslem. Nem kell nekem felsőkategóriás telefon (ott az SIII), elég a ZTE.

(#22384) margithid válasza margithid (#22382) üzenetére


margithid
veterán

Én egyébként a google helyében a huawei zte alcatel hármasból gyártatnék valakivel olcsóbb referenciamodelt, 2 maggal, 2 GB rammal, 4-4.3"os kijelzővel.
Szerintem vinnék mint a cukrot, alávágna rendesen a középkategóriának!

(#22385) hippo0315 válasza RAID 2 (#22379) üzenetére


hippo0315
senior tag

Szerintem is jó választás lehet a ZTE, hamarosan jön top készülék tőlük ZTE Grand S.

Akinek volt ZTE Blade-je az megerősítheti, hogy cseppet sem volt rosszabb mint a többi márka készüléke.

(#22386) FőDudu


FőDudu
addikt

Frissitettem a 01012013 CM10.1-re. (dirty upgrade a regire)
Meg jobb mint az elozok :)

Sosem ment stabilan a telefonom 1200-on stock fesszel. Itt meg megy.
Raadasul az akkus uzemido valami eszmeletlen. Reggel nyolckor huztam le es most van 79%-on.

3G/GPS/Wifi mindig bekapcsolva.
Szoval fasza...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#22387) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Sziasztok! Nem tudom hogy álltok a romolgatással, de ha esetleg valakinek szüksége lenne a removerre, az az aláírásomban megtalálja az új verziót (és később is ezen a linken lesznek az újak), és cm10.1-hez csináltam egy liteos gapps csomagot, szintén az aláírásomban megtaláljátok...

(#22388) solyka


solyka
csendes tag

"Sziasztok.Most 4.1.1 van fent a telómon.Lejött OTA-n a 4.1.2 de nem telepíti mert újraindulás után sárga háromszög van és áll a rendszer.Nyitva van a bootloaderem(így vettem és nem értek hozzá).Kérdésem az lenne ,hogy hogyan tudom egyszerűen visszazárni mert állítólag akkor lehet frissíteni OTA-n.Ez a Nexus Toolkit jó a nexus s -hez is?Vagy hogyan tudnám eltüntetni azt a 3 másodpercenként állapotsávra(és szájba mászós ááááá)frissítési értesítést?Már az agyamra megy! "Igazából nekem tökéletesen megfelel a 4.1.1 ezért a kérdésem második felére szeretnék megoldást találni.Légyszi segítesetek!

Köszi

Solyka

(#22389) hobbitka_


hobbitka_
tag

Sziasztok!

Keresgéltem a fórumban, de valószínűleg nem a megfelelő szókombinációval, így nem találtam választ a kérdésemre, pedig biztosan sok embernek okozott ez már problémát:

Hívás fogadásnál egyszerűen belassul, néha szinte felvehetetlen a hívás, egyes esetekben meg le is hal a készülék és csak aksi kivétel segít.
Sima stock 4.2.1 van rajta, egyelőre nem is volt sem root, se egyebek. Ötlet a probléma kezelésére?

(#22390) Mr_Rob válasza FőDudu (#22386) üzenetére


Mr_Rob
tag

CM10-ről frissítetted?

(#22391) lord.lakli válasza hobbitka_ (#22389) üzenetére


lord.lakli
őstag

Stock 4.2.1?
A hívás lista mekkora?

(#22392) margithid válasza hobbitka_ (#22389) üzenetére


margithid
veterán

Hm, ez érdekes, én semmi ilyet nem tapasztaltam, tök gyors a híváskezelés.
De tudom miylen ez, régi készülékem ilyen volt, nem lehetett felvenni ha hívtak :W

(#22393) hobbitka_ válasza margithid (#22392) üzenetére


hobbitka_
tag

De neked is stock (alap, nem buherált) android van fent?

(#22394) hobbitka_ válasza lord.lakli (#22391) üzenetére


hobbitka_
tag

Igen, stock 4.2.1.
A hívás lista egyáltalán nem hosszú, talán 2-3száz elem.
Nem csak itt szokott néha megakadni, hanem máshol is, de ez a legidegesítőbb.

(#22395) margithid válasza hobbitka_ (#22393) üzenetére


margithid
veterán

Rootolt csak, a voodoo miatt, de ennyi.

(#22396) hobbitka_ válasza margithid (#22395) üzenetére


hobbitka_
tag

Azon gondolkozom, hogy lehet-e ez hardware-es probléma, de nem hinném, hiszen eléggé random jelentkezik.
Ha nagyon nincs rá ötlet, akkor root és új rom lesz belőle és abból majd látszik, hogy hw vagy sw probléma.

(#22397) hobbitka_


hobbitka_
tag

Sorry a sok kommentért, de kezdek belefolyni a dolgokba és sok kérdés merül fel...

Tényleg annyira körülményes még mindig root-olni, bootloadert nyitni, romolgatni, mint ami az első hozzászólásban talált blogbejegyzésben van?
Javult azóta a helyzet valamit? Mit érdemes használni a fentiekhez?

(#22398) lord.lakli válasza hobbitka_ (#22394) üzenetére


lord.lakli
őstag

Én vagyok lemaradva? Kijött a 4.2-es rendszer hivatalosan Nexus S-re? Nem csak a 4.1.x-es JB-t kapta meg?

(#22397) hobbitka_: egyáltalán nem bonyolult :) régen sem volt az. Volt egy módszer ami bootloader nyitás nélkül ment a rootolás, de az még GB volt. ICS alatt már talán nem ment, de nem is néztem utána. Mert ha van root, akkor már rommanagerrel tudtál CWM-et felrakni és custom romokat. Nézz utána, hogy GB után még működik-e? Ha nem, akkor bootloader nyitás kell, ami formáz mindent. De nem bonyolult és elég jó leírást írtak az első hozászoláshoz mellékelve.

[ Szerkesztve ]

(#22399) _NCT válasza lord.lakli (#22398) üzenetére


_NCT
őstag

Ez engem is érdekelne, ugyanis úgy tudom nem kapta meg hivatalosan 4.2-t NS. Van valakinek egy normálisan működő, nem FC-ző 4.2-es ROM ajánlata?

(#22400) hobbitka_ válasza lord.lakli (#22398) üzenetére


hobbitka_
tag

Természetesen igazad van, nem 4.2.1, hanem 4.1.valami.

Azért vagyok kicsit megzavarodva, mert családtag kedvéért érdeklődök és amíg az én telefonomon már az említett stock rom van, nyilván ezen nem és nem is lesz.

Természetesen nem különösebben bonyolult az első hozzászólásban említett blogban lévő folyamat, de miután jóval több mint egy éve írták, reméltem, hogy lesz az én telefonomhoz hasonló pár klikkes módszer.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.