Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-17 12:40:07

LOGOUT.hu

A Nexus 4 a Google 2012 novemberében kiadott fejlesztői telefonja. A fórumban lehetőleg kerüljük az iPhone-Android háborút, mert senki sem kíváncsi rá, valamint mindenféle Flame és Off témát, amennyire csak lehetséges.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) rasky válasza zezoka (#12349) üzenetére


rasky
senior tag

az első spigent elrontottam én is, elcsúszott majd mikor újra felszedtem millió por alá..így hát az udvaron raktam fel a másodikat. A párás fürdőszobával az a baj, hogy könnyen elszínezi az indikátort, az SGS korszakomban nem egy embernél volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#12352) zack válasza rasky (#12351) üzenetére


zack
nagyúr

Az a 2-3 perc enyhe pára amíg felteszed nem fogja. Szokták azt is, hogy vizesen teszik fel, és kiszorítják, kinyomkodják alóla a vizet. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12353) válasza Nedem (#12337) üzenetére



őstag

Az elég gáz, ugyan is nem kapcsolja ki HF erősítőt. Ez elvileg szoftvere, valamelyik app nem engedi. Kellene csinálni egy teljes helyreállítást, és ne telepíts semmit. Akkor megszűnik a hiba, ha mégsem akkor szerviz. De ez így nem jó, mert az akut is szívja.

[ Szerkesztve ]

(#12354) winery


winery
aktív tag

sziasztok

Nem akartam leírni , de ha ennyire samsung meg zenehallgatós hát elmesélem

2 napja utaztam vonaton kezembe a N4 rajta néztem a rém rendes családot :D a [kicsi olcsó Marleymen] majd egy srác odajött és megkérdezte , hogy ez a S4 :Y pislogtam és mogorván közöltem , hogy nem , majd kérdezte , a füllest , hogy honnan van :D Büszkén válaszoltam , hogy barátnőmtől kaptam :)

Én szerintem legjobb telefonom üzemidő sebesség és használhatóság terén :)

Aki bizonytalan ne tegye , csak megvegye :D

(#12355) ak76 válasza winery (#12354) üzenetére


ak76
senior tag

Az S4 nagyon jó készülék,a kijelzője nekem mindenképpen jobban tetszik mint az N4-é,de a mikrolagok,(amik nem is olyan kicsik :((( ...)miatt nálam egyelőre felejtős,az N4 oda-vissza agyonveri sebességérzet,folyamatosság terén(a benchmarkot,meg a többi felesleges arcolós appot le se sz...rom)majd ha kijön a szűz droiddal,lehet hogy elgondolkodom rajta,de csak az Amoled miatt.
Momentán az N4 a legjobb ár-érték arányú cucc,külsőre pedig szerintem a legszebb a HTC One mellett.

[ Szerkesztve ]

(#12356) válasza twine (#12345) üzenetére



őstag

IPone hangja tetszik? Abban vannak mélyek? Viszont nekem a BB Bold9900 hangja is tetszik, teljesen más karakter.
Most kipróbáltam a Power Ampot, részletesebben szól mint a gyári, de hallkabb is és fárasztó. A gyári viszont tompábban szól, de ott az első sorban ülök, a Powerampnál a 10.-ben. Feljebb vettem az előerősítést, így kb egy hangerő, de az alacsonyabb bitrátát így már rosszul kezeli. Egyébként hogy mi mennyire szól jól, telefon viszonylatban kell érteni. A PowerAmp is jól szól, csak más pozitívumai vannak. De akinek a gyári is harsány annak nem fog bejönni.
Arra van mod, hogy....? Mivel nincs otg ezért kérdezem, de iPhonon sincs ott még is működik. Tehát ha külső konvertert kötök rá, akkor az usb-n keresztül hajtsa meg, ne a jack kimenetelen. Vagyis megkerülve a belső DAC-ot. A lényeg, hogy csak roomolva pl. Franco kernellel tudom felismertetni vele a külső DAC-ot vagy a gyári is.
Nálam usb-n keresztül a Sony tv felismerte a Nexust de a tartalmakra azt írta nem játszható le. Mondjuk ebből a szempontból a SonyTV a legrosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#12357) Cooler96


Cooler96
aktív tag

A párás fürdőszobás kijelzővédőfelhelyezés kalanddal tessék vigyázni...gondolom mindenki hallott már a kondenzációról....

Nekem egy bumper van fent,meg hátul egy dbrand fólia(a bőr hatású,szerintem elég csajosak a kis cuccok rajta)a kijelzőt elől nem védi semmi,de kategóriákkal jobb az érzete,csúszik,nem ragad mint a műanyag.So far so good,egy karcom sincs rajta.

Más:ezek az akksikímélő programok többet ártanak,mint használnak,szerintem nagy ívben kerülje őket mindenki.Elég jól meg van csinálva az android,tudja,mikor kell neki elmenni aludni,de ha nem is,akkor is egy custom kernellel lehet orvosolni a problémát.

Google Nexus 4 16GB w/ SaberMOD Latest Nightly | Stable , Fast , SaberMOD

(#12358) Nedem


Nedem
csendes tag

Deezer, meg Urbanears füles. Nesze neked hangminőség :DDD

LG Nexus 4-et cserélnék Note 2-re. Részletekért PM!

(#12359) diodd válasza winery (#12354) üzenetére


diodd
tag

tőlem megkérdezte egy csaj hogy ez s2 ?

Mate 7

(#12360) Bilux válasza diodd (#12359) üzenetére


Bilux
veterán

Kb annyi közös van benne hogy fekete meg telefon.

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#12361) #59070464 válasza Bilux (#12360) üzenetére


#59070464
törölt tag

Maximum annyi, mert míg az S2 szögletes, addig az N4 finoman ívelt. :)

(#12362) Nedem válasza diodd (#12359) üzenetére


Nedem
csendes tag

Ilyen lenne az S2, a mai napig azt használnám :D

LG Nexus 4-et cserélnék Note 2-re. Részletekért PM!

(#12363) TomPack


TomPack
őstag

Azért az durva, hogy rengetegen keverik a telót a samuval! Főleg S szériával! :Y
Hiába, a reklám ereje! Én is ha szép autót látok, akkor az tuti csak suzuki lehet! :K

[ Szerkesztve ]

(#12364) #59070464 válasza TomPack (#12363) üzenetére


#59070464
törölt tag

:D

(#12365) -myself-


-myself-
tag

Sziasztok,

próbáltam ma feltenni egy másik kernelt és romot, ha mar úgyis kellett rootolnom a telót, de sajnos nem jött össze a dolog, mert ez a hülye ablak jött fel, mikor már a fast recovery-be kellett belépnem
van esetleg ötletetek?

Az unlock és a root sikeresen megtörtént... csak a folytatással van baj :)

esetleg ötlet?

persze újra végigmentem a folyamaton a nexus toolkit 1,63-al, de nem lettem okosabb. SuperSu és BusyBox rendben van

[ Szerkesztve ]

Nexus forever...

(#12366) Pistiboy88 válasza -myself- (#12365) üzenetére


Pistiboy88
aktív tag

Rakj fel CWM recoveryt. Nekem is volt ilyen. Utána jó lett. :-)

(#12367) Cooler96 válasza -myself- (#12365) üzenetére


Cooler96
aktív tag

ha nincs fent cwm akkor ne csodálkozz:)

Google Nexus 4 16GB w/ SaberMOD Latest Nightly | Stable , Fast , SaberMOD

(#12368) TomPack


TomPack
őstag

A barométert szoktátok használni a telóban? Ha igen milyen progival? Létezik valami widget rá, ami úgy működik mint a nagymami kakukkos órája, amin ha eső jön, akkor az esernyős figura bújik elő?

(#12369) gery2123 válasza TomPack (#12368) üzenetére


gery2123
őstag

Van barométer az N4-be? Nem csak az S4-ben van eddig?

-- PSN_ID: GerY2123

(#12370) twine válasza gery2123 (#12369) üzenetére


twine
addikt

[link] ;)

[ Szerkesztve ]

(#12371) gery2123 válasza twine (#12370) üzenetére


gery2123
őstag

Na ez tök jó hír nekem, de mire is fogom én ezt használni :DD
Mindig néztem mindent hogy legyen egy készülékben, de elég kevés dolgot használtam ki benne sokáig. Aztán amikor lett mobilnetem elkezdtem használni azokat a dolgokat amik szebbé, és könnyebbé tették a mindennapjaim.
De a barométer mire is jó számomra? Lehet hülye kérdés de na :))

Ja és ez a nap valami hihetetlen eddig az akkut illetően nekem, ennyire jó még nem volt egyszer se. 51% járok most, megy 13 óra 47 perce, és 2óra 16 perc kijelző van benne :Y Nem tudom hogy hogy, lehet azért mert egész nap wifin vagyok de legyen midig ilyen. :)

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#12372) -myself- válasza Pistiboy88 (#12366) üzenetére


-myself-
tag

koszi a segitseget sracok! :-)

Nexus forever...

(#12373) TomPack válasza gery2123 (#12371) üzenetére


TomPack
őstag

Réggeben már téma volt, hogy mire is való, csak azért dobtam fel újra, hátha már létezik rá valami okosság.
A Play-en asszem csak a SyPressure használja igazából a hardvert, a többi csak netes adatbázisból dolgozik, és ők bármelyik androidos kütyün is elfutnak.
Nekünk a GPS- t hivatott segíteni a hardver, könnyebben belövi a tengerszint feletti magasságot. De mivel nem sokat repülök hobbi célból, így még nem vettem komoly hasznát. Egy ilyen retro widget viszont jól mutatna szerintem. :)

(#12374) chrometent


chrometent
csendes tag

Sziasztok!
Helyzetem a következő: megvenném első okostelefonomat, ő lenne a N4. Rokon jelenleg Madridban él, ahogy látom Spanyolországban van is raktáron, váltanék 350€-t, viszont most, még akció előtt felötlött bennem pár kérdés: valószínűleg haza fog jönni végleg, amikor hozza a telefont. Mit tehetek, ha később bármi baja lesz? Hogyan garanciáztathatom? (Apropó, hány év garancia jár rá?)
A másik: mi a véleményetek a telefonról? Szívem szerint elkerülném ezt a sok macerát, de Tré-s vagyok, ott nem árulják, egyéb androidos telókkal meg nem vagyok kibékülve, ez a legszimpatikusabb eddig. (Bár ha nagy szívás lenne a gariztatás, akkor hagyom a csudába, és megpróbálom megszeretni az s3 telót, még diák vagyok, nem célom saját magam pénzügyileg szívatni)
Előre is köszönöm a választ, segítséget, ha van valami, amit még érdemes lenne tudnom, kérlek, osszátok meg velem! :)

Üdv

[ Szerkesztve ]

Here's to Your Imagination

(#12375) gery2123 válasza chrometent (#12374) üzenetére


gery2123
őstag

A gariztatas ott történik ahol vetted. Tehát ha spanyol play akkor ott.
A készülékkel nincsenek gondok szerintem, legalább is nagyon kevés problémáról olvastam eddig ami hardver miatt van. A szoftver meg orvosolható.
Ha nagyon számít a garancia akkor vedd meg a telenor tol az is független. Neten kártyás csomagban 123e és 2 év garancia van. Ettől olcsóbb hivatalos gari nincs. Ha pedig a pénz is számít akkor meg marad a garancia részleges hiánya úgymond.

-- PSN_ID: GerY2123

(#12376) korpicschess válasza gery2123 (#12375) üzenetére


korpicschess
veterán

Igen, azt még tegyük hozzá, hogy bolti garival pedig még talán olcsóbban is megúszod itthon, mint 350 euró.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#12377) chrometent válasza gery2123 (#12375) üzenetére


chrometent
csendes tag

Basszus, régről úgy emlékeztem, hogy azt mondták, világgaris, vagy legalábbis az EU-ban vett készülék bármely LG szervízzel rendelkező országban gariztatható.
Nem túl jó hír, akkor lehet várnom kell majd, hátha jól alakul a jövő ilyen szempontból. Basszus. Köszi :)

korpicschess: ha még mindig 10EUR a szállítási költség, akkor olyan 106-ból megállna. Persze nem sokkal drágább, de már így is nagyon a határt súrolta a keretnek.

N5 várható idén? :DDD

[ Szerkesztve ]

Here's to Your Imagination

(#12378) válasza chrometent (#12374) üzenetére



őstag

Nincs LTE és OTG pedig tudná, csak tervezési hiba.

(#12379) zack válasza (#12378) üzenetére


zack
nagyúr

Van OTG, csak külső táp kell neki mert nincs +5V mikro USB-n keresztül. Az LTE meg egy bullshit. Aki nem a fővárosban van, annak lényegében teljesen felesleges. Meg aztán mit ér a gyors net, ha 500-1000MB adatforgalommal rendelkező csomagok vannak. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12380) zack válasza Cooler96 (#12357) üzenetére


zack
nagyúr

Meglepoen_sokaig_fogja_birni_telefonja

De ezt a progit próbáltad? :U Mert ha nem, addig ne általánosíts. Én próbáltam, és működik.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12381) TomPack válasza zack (#12380) üzenetére


TomPack
őstag

Én inkább elküldöm repülő módba a telefont, ha azt akarom hogy ne zavarjanak. Én megvagyok elégedve a készenléti idejével, volt már ennél sokkal rosszabb androidos telóm is. Egyedül a helyalapú wifit hiányolom, ami cellainformáció alapján kapcsolgatná ki/be a wifit. Xperian dobott az akkuidőn.
Konnektor manapság már nem hiánycikk, a telefonom meg ne aludjon, ha be van kapcsolva. Nem ezért vettem meg.

[ Szerkesztve ]

(#12382) defy456


defy456
aktív tag

Ez a matr1x kernel megy pa-val?

(#12383) zack válasza TomPack (#12381) üzenetére


zack
nagyúr

Tessék. Ez hely alapú: Y5 Battery Saver

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12384) FearTomi válasza (#12378) üzenetére


FearTomi
őstag

Tervezési hiba:DD Leginkabb direkt nem raktak bele LTE antennat, ugyanis birna kb 9 orat aksival a telefon, raadasul az LTE egy hatalmas baromsag...meg

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#12385) #59070464 válasza gery2123 (#12369) üzenetére


#59070464
törölt tag

Már az S3-ban is volt.

FearTomi: miért baromság az LTE? Egyébként az N4 tud 42 Mbps-t, ezt minek hívják?

[ Szerkesztve ]

(#12386) #16820480 válasza #59070464 (#12385) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mert egy telefonon netezéshez bőségesen elég kellene legyen a HSPA hálózat. Az LTE csak plusz egy rádiót jelent a telefonban, amitől a készenléti időd megrövidül. Akkor lesz értelme, ha majd kizárólag LTE hálózaton fognak üzemelni a készülékek, lesz megfelelő lefedettsége és el lehet felejteni a 2G-t és 3G-t is. Illetve akkor, ha végre megoldják a HDAudio-t, hogy ne ezt a vackot használjuk, ami már 20 éve van.
Arról tényleg nem is beszélve, hogy ha olyan helyen mozogsz csak, ahol végig van LTE lefedettség, akkor szinte nincs is szükséged mobilra, mert egy hosszabb vezetékkel meg lehet oldani ;]

(#12387) zezoka válasza TomPack (#12381) üzenetére


zezoka
őstag

Nekem van helyalapú Wifim! :) Amikor hazaérek, akkor bekapcsolom! De csak annyi időre, amennyire kell a net (mobilnet, bluetooth, gps dettó így műxik nálam: csak amíg kell). Így van, h 3 napot bír, de kettőt mindig. Ennél többet nem lehet megspórolni.

(#12388) TomPack


TomPack
őstag

Köszi, kipróbálom! :))

(#12389) gery2123


gery2123
őstag

Helyalapu wifit a Tasker tud, és szerintem a láma is. Ha a Tasker akcióba lesz akkor megvesszuk. :-D

-- PSN_ID: GerY2123

(#12390) supercharley


supercharley
tag

Sziasztok!

Nekem nincs ilyen telefonom, de a cégnél ahol dolgozom van egy ilyen, és a gazdája tőlem vár megoldást.
Arról van szó, hogy a készülékről nem tudunk névjegyet küldeni sms-ben. Persze megtaláljuk a névjegy megosztási lehetőséget, és ott választható egy pár módja a megosztásnak, pl: bluetooth, e-mail, stb.., de sms-ben megosztásra nincs lehetőség. Nálatok van ilyen funkció, vagy van valamilyen tippetek erre?

(#12391) MurdR válasza supercharley (#12390) üzenetére


MurdR
veterán

Nincs olyan hogy ha hosszan rányomsz egy contactra, akkor ,,névjegyadatok megosztásának módja''?

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#12392) gery2123 válasza supercharley (#12390) üzenetére


gery2123
őstag

Nekem sincs ilyen lehetőség. De el kell küldeni e-mail - ben. Illetve szét kell nézni a play - en, tuti van rá egy alkalmazás ami képes arra hogy SMS ben küldjük el a nevjegyet.

-- PSN_ID: GerY2123

(#12393) supercharley válasza MurdR (#12391) üzenetére


supercharley
tag

Nincs olyan hogy ha hosszan rányomsz egy contactra, akkor ,,névjegyadatok megosztása''?

De, van. Csak sms-ben küldési lehetőség nincs a megosztási módok között.

(#12394) supercharley válasza gery2123 (#12392) üzenetére


supercharley
tag

Nekem sincs ilyen lehetőség. De el kell küldeni e-mail - ben. Illetve szét kell nézni a play - en, tuti van rá egy alkalmazás ami képes arra hogy SMS ben küldjük el a nevjegyet.

Hát ezt elég szomorúnak tartom, nem értem hogy ez hogyan maradhatott ki, eléggé alapfunkciónak érzem hogy névjegyet sms/mms üzenetben lehessen küldeni.

(#12395) gery2123 válasza supercharley (#12393) üzenetére


gery2123
őstag

https://play.google.com/store/apps/details?id=shareContacts.NS.com
Ezt telepítsd fel, és öt lesz a küldés között az SMS, bocsi a linkert telorol vagyok

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#12396) tybsen válasza supercharley (#12394) üzenetére


tybsen
addikt

Lássuk be hogy manapság amikor minden online megoldás rendelkezésre áll, az sms ben küldözgetés elég idejét múltnak tűnik, ráadásul pénzbe is kerül . Nem mondom, hogy nincs rá igény mert ahogyan látjuk, nálatok is felmerült. Pontosan ezért vannak különleges alkalmazások amikkel az ilyen speciális igények is kielégíthetok. Az mms létjogosultságát szintén megkérdőjelezném hiszen amikor bármit korlátlanul el lehet küldeni emailben vagy feltölteni bármilyen online tárhelyre akkor minek akar az ember küldeni méregdrágán mini képeket? Nyilván ez magánvélemény és az én felhasználói szokásaimon alapszik.

[ Szerkesztve ]

(#12397) supercharley válasza tybsen (#12396) üzenetére


supercharley
tag

Persze, igaz, de, legtöbbször csak telefonszámot tudunk, e-mail címet nem. Ha már meg kell kérdezni, meg beírni a telefonba, akkor az macera, míg a telefonszám eleve megvan. Másrészt mi van ha olyan telefonra küldöd a névjegyet, amelyen még nincs internet, mert még nem is okostelefon, a gazdája meg éppen nincs más számítógép közelében hogy e-mailt tudjon megnézni. Igaz, az sms az pénzbe kerül, de a fentiek miatt a legkevesebb macerával, és a legbiztosabban, de még az is lehet hogy a leggyorsabban jut el a címzetthez.

(#12398) MurdR válasza supercharley (#12393) üzenetére


MurdR
veterán

Akkor bocsánat hogy belevau, csak figyelemmel kísérem a topicot, és Noteon van ilyen, most hogy megnéztem.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#12399) #16820480 válasza supercharley (#12397) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mivel az sms amúgy sem képes formázott szöveget kezelni, ilyen esetben mondjuk kimásolod a névjegyből a telefonszámot, és beilleszted egy sms-be, aztán küldés. Kicsit több mozdulat, de annyira nem vészes azért.

(#12400) zezoka válasza MurdR (#12398) üzenetére


zezoka
őstag

Előző telómon a megosztás sok cucca között ott volt az "Üzenet" is, N4-ben nincs.

sheratan: Ja, én is ezt szoktam. Pláne, mert névjegyben eleve nem megye el, mert tuti nem olyan formátum, h automatikusan névjegyzékbe kerüljön (mint régen a két Nokia között küldött névjegy).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.