Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7201) Outlander


Outlander
őstag

Amúgy úgy készüljetek, hogy még a héten érdemes rendelgetni, de az október majdnem ki fog esni.

1-7 Nemzeti ünnep, ilyenkor általában kell nekik vagy 3 hét mire újre felveszik a ritmust, szóval lesznek nagy csúszások, utána meg indul a karácsonyi szezon is.

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#7202) Geller72 válasza raziel01 (#7200) üzenetére


Geller72
veterán

Inkább vennék egy régi, 50-es évekbeli Omega férfi sima karórát 5 ezerért a szabadkai piacon, mint egy kínai csilli-vilit. :U

(#7203) e=mc² válasza Outlander (#7201) üzenetére


e=mc²
őstag

Azert ezt sem kell annyira veszesen komolyan venni (vagy pedig embere/uzlete valogatja).

Tavalyi egyik rendelesem az alabbiak szerint alakult ebben az idoszakban:

szept 30. megrendeles
okt 4 processing order
okt 5 shipped (TN szamot kaptam) RFxxxxxxxxxxSG
okt 7
Singpost: Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)
4PX: Shipment transit from origin
trackitonline: Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)
ezyparcels: -
17track: Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

okt 12
SingPost: Despatched to overseas (Country code: HU)
4PX: Despatched to ATC
trackitonline: Despatched to overseas (Country code: HU)
17track: Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
Magyar posta: Célországba elküldve / Item sent abroad
okt 16
SingPost: Arrived at overseas (Country code: HU)
trackitonline: Import (Item arrived at country of destination)
trackitonline: Into customs
17track: Item information : Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
17track: Item information : Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
Magyar posta: Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
Magyar posta: Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
okt 17
trackitonline: Customs Clearance
17track: Item information : Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure
Magyar posta: Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure
okt 18
trackitonline: Postán átvehető
17track: Postán átvehető
Magyar posta: Postán átvehető
okt 21
Magyar posta: Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered

Ambulimax Provider

(#7204) raziel01 válasza Geller72 (#7202) üzenetére


raziel01
veterán

Nyilván a szabadkai piac itt van a szomszéd utcában. :D
Többe lenne a benzin mint maga az óra. :)

(#7205) Degeczi válasza bbandi (#7199) üzenetére


Degeczi
nagyúr

OK, otthon (ott van) megnézem.

Vigyázat, a Dluinet által linkelt pontosan olyan típus, aminek létezik ultragagyi változata is azonos külsővel!
Pl. ezen a DX fórumon van róla szó

Vagy jót kapsz, vagy csak USB 1.1 tempóra képes ipari hulladékot (aminek már a belső kialakítása is árulkodó):

(#7206) Outlander válasza e=mc² (#7203) üzenetére


Outlander
őstag

Kivételek mindig vannak... de pl nekem soha nem ért még célba az amit SingPosttal küldtek. :W

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#7207) htc07 válasza Dluinet (#7198) üzenetére


htc07
addikt

van, 7 pendriveot elvisz épp, de semmi combosabbat nem dugnék rá (500 milliamperes külső tápot kaptam hozzá).

külső vinyót már nem akarta meghajtani úgy, hogy semmi mást nem dugtam rá, csak Y-kábellel a vinyót, és be volt dugva az adapter is.

(#7208) tipuka válasza Dluinet (#7194) üzenetére


tipuka
addikt

Már is nézem! :R

(#7209) Laza... válasza Geller72 (#7202) üzenetére


Laza...
addikt

És ez most mit keres az ebay témában?

Never give up!

(#7210) tipuka válasza Dluinet (#7194) üzenetére


tipuka
addikt

h2testw alapján hibátlan a CL10-es kártya, a telefonba beraktam sebességet mérni az általad ajánlott programmal, Read 29.19MB/s, Write 12.51MB/s. :C Többször lemértem, hasonló eredményeket kaptam, szerintem tökéletes.
Ezek után gondolom nem hal be? :D

[ Szerkesztve ]

(#7211) zoltan6 válasza tipuka (#7187) üzenetére


zoltan6
őstag

ntfs-t be sem olvas a telefon.legalábbis androidos.

(#7212) RBJ


RBJ
addikt

Na megjött a fülesem. aug. 20. rendelés. [link]
Amúgy nem vagyok elájulva tőle. Olyan mély basszus van benne szinte élvezhetetlen. :W


Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#7213) zoli03 válasza RBJ (#7131) üzenetére


zoli03
őstag

A 0989 mennyire látszik napfényben világítás nélkül? Úgy is könnyen le lehet róla olvasni az időt?

(#7214) RBJ válasza zoli03 (#7213) üzenetére


RBJ
addikt

Igen, sőt van sector om ami nem látható ennyire nappal.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#7215) tipuka válasza zoltan6 (#7211) üzenetére


tipuka
addikt

A telefon leformázza gyorsan fat32-re, ha tudja (az enyém tudja) és már is lehet mérni. :)

(#7216) Cheesy


Cheesy
őstag

Nem ide tartozik, de szerintem az itt jelen lévők toppon vannak az e-boltok terén :)
Élelmiszert megéri ebayen hozatni? Pl. KRAFT mogyoróvajat sehol nem találok, Kanadából hozott egy ismerős pár éve, 2x 1000 grammosat.
Vagy netről megéri bármi élelmiszert rendelni?
Alkoholt (élelmiszer alatt nem erre gondoltam :D ) kb. 1-2 magyar webshopban láttam csak de nem tűnt úgy, hogy megérné.

www.vakbelmutet.hu

(#7217) zoli03 válasza RBJ (#7214) üzenetére


zoli03
őstag

Akkor szerintem veszek egyet, jó lenne olyan óra, amiben van visszaszámlálás is, a 1025-ben sajnos nincs.

Amúgy valaki nem tudja, hogy az Skmei óráknál mit jelentek a rövidítések (CHI, SPL, EL)?

(#7218) RBJ válasza wwenigma (#7132) üzenetére


RBJ
addikt

és a skemi 0989 minek a másolata uram? :O

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#7219) RBJ válasza Cheesy (#7136) üzenetére


RBJ
addikt

Azért van különbség 500Ft os kínai termék és 2000 Ft os termék között. Hidd el nem mondanám és másnak is van, hogy ez jó ha nem lenne az. 0989 t meg egyedinek tartom legalább nem másolatnak. az s-shock meg más téma. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#7220) VMatteo


VMatteo
őstag

rendelt már itt valaki NFC taget? Vennék én is

Tisztelet a Gépésznek!

(#7221) Geller72 válasza Laza... (#7209) üzenetére


Geller72
veterán

Ahogy te leírod egy termékről, hogy szar és hogy te nem vennéd meg, úgy talán én is leírhatom, hogy sokkal inkább mit, mint mit nem. Ha nem gond. Ez ugye egy public fórum.

(#7222) Geller72 válasza raziel01 (#7204) üzenetére


Geller72
veterán

Vagy akármelyik. Nekem az is közel van, de mondhattam volna bármilyen másikat. ;).

(#7223) Cheesy


Cheesy
őstag

Erről mi a véleményetek?
Ma az Ósanba' 5,3k huf-ért láttam egy 4-es készletet. Gilette Fusion Proglide-ot használok, de az új pengekészlet árai durvák.

Másik példa. Ez Szingapúrból.

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#7224) KaiotEch válasza Cheesy (#7223) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ez még így is sok. Asia Centerbe 2000. Mondjuk lehet nem eredeti, de nem is igazán érdekel :D

(#7225) RBJ válasza Cheesy (#7223) üzenetére


RBJ
addikt

szar kínai. :C Mit vársz. :DDD
Amúgy hagyományos borotvát és pengét ajánlom sokan próbálják ki. [link]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#7226) Outlander válasza Cheesy (#7223) üzenetére


Outlander
őstag

Ezek rendszerint carabbak, mint amit kidobsz, mert "életlen"... :U

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#7227) Degeczi válasza RBJ (#7225) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Így van - de azt is Kínából, olcsón!
(nem vicc: nagyon bevált, másfél éve csak ilyet használok, de a DX-es minősítésekből is látszik, mennyire jól eltalált termék)

(#7228) spidersoft


spidersoft
senior tag

Aki rendelt egy hete a tinydealtől google szemüveget: valakinek elküldték már? Nekem még mindig azt írja, hogy

processing (You have completed payment for the order. We are processing your order for dispatchment. Please contact us if there is any problem.)

...lehet átverés az egész? :D

(#7229) Melack válasza Degeczi (#7227) üzenetére


Melack
veterán

Egyszer egy ilyet kipróbálnék, bár most én is Proglide Fusion Power pengékre vadászom.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7230) bbandi válasza VMatteo (#7220) üzenetére


bbandi
tag

Igen, egy ilyen 5ös pakkot
Telefon automatizálási feladatokra szántam, arra teljesen jó. Nem csak egy ID-t küld, írható is, szóval akár URL is rakható bele, stb.

(#7231) Laza... válasza spidersoft (#7228) üzenetére


Laza...
addikt

Szerintem nemsoká megérkeznek a kartonlapok, és csing csang rozikáék szabják hamarosan ;] :DDD

Never give up!

(#7232) Silent77 válasza spidersoft (#7228) üzenetére


Silent77
veterán

Nekem is az, épp ma jutott eszembe.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#7233) VMatteo válasza bbandi (#7230) üzenetére


VMatteo
őstag

tehát ez olyan, hogy leteszem az asztalra, és a telefon lenémul, kikapcsolja a mobilnetet stb..? Mennyire meríti a telefont a folyamatos NFC bekapcsolt állapotban?

Tisztelet a Gépésznek!

(#7234) Matykoh válasza tboy93 (#7174) üzenetére


Matykoh
tag

Nem is rád gondoltam, hogy fogsz ;)

Az övé töltős. Namajd megnézem, hogy milyen típus.

(#7235) Cheesy válasza Outlander (#7226) üzenetére


Cheesy
őstag

Azt tudom, hogy előszeretettel hamisítják, de gondoltam hátha ebayről olcsóbb.

Ez a RiMei borotva nagyon penge! :DDD

www.vakbelmutet.hu

(#7236) spidersoft válasza Laza... (#7231) üzenetére


spidersoft
senior tag

Vélhetőleg pizzásdobozból készül, még ki kell enni belőle a pizzát, és nem bírtak egyszerre ennyivel :D Remélem én hawaii vagy húsimádó szemüveget kapok :B

[ Szerkesztve ]

(#7237) kmisi99 válasza RBJ (#7212) üzenetére


kmisi99
addikt

Honnan vetted? Én is ES q3 mat vettem és látom nálad van kábelharisnya nekem nincs akkor én lehet valami hami szart kaptam vagy nemtudom én pont a basszust hiányolom. :O

Szerk: Q3i-t vettem akkor úgy látszik a Q3 lehet a basszusosabb?

[ Szerkesztve ]

(#7238) warcat válasza Degeczi (#7227) üzenetére


warcat
veterán

Tetszetős ez a borotva,esetleg pengét is tudtok ajánlani hozzá? :)

EA: It's in the crate!

(#7239) Degeczi válasza bbandi (#7199) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Megnéztem, a 10 portos HUB 3 db ilyen eszközként jelenik meg:
1a40:0101 Terminus Technology Inc. 4-Port HUB

A Dluinet által linkelt 7 portos HUB-nak egy jó példánya pedig a változatosság kedvéért 2 db ilyen eszközként listázódik:
1a40:0101 Terminus Technology Inc. 4-Port HUB

Úgy látszik, tényleg ugyanezt a chipet használják mindben - de nincs gond vele (a korábban beszúrt képen látható hulladék példányhoz hasonlót viszont kidobtam, nem tudom megnézni, de az nyilván más volt)

(#7240) RBJ válasza warcat (#7238) üzenetére


RBJ
addikt

ződastra a sarki bótból. :DDD
Nekem az egyik kedvenc borotva, kínai és nem rossz. [link]
Degeczi köszi a linket. Máshol utána nézek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#7241) bbandi válasza VMatteo (#7233) üzenetére


bbandi
tag

Majdnem pontosan. Alapból androidon csak akkor aktiválódik az NFC, ha fel van oldva a képernyőzár - ezt rootolt telefonon lehet módosítani, nálam bekapcsolt képernyőnél aktív. Elvileg alig fogyaszt valamit, én sose kapcsolom ki, pedig alig használom.
De egyébként igen, nálam pl az ajtófélfán van egy tag, ami 1-esr állítja a csengetési hangerőt ha hangosabb, és maximumra, ha 1 (kültéri/beltéri hangerő)
Kell hozzá kezelő alkalmazás is, én az NFC Tools-al és a Taskerrel csináltam ezt meg valahogy, azt hiszem a tag-be bele van írva, hogy indítson el egy tasker task-ot, az okosság meg már abban van.

(#7242) VMatteo válasza bbandi (#7241) üzenetére


VMatteo
őstag

akkor azt mondod erre amire használnám jó lenne ez?

Tisztelet a Gépésznek!

(#7243) bbandi válasza Degeczi (#7239) üzenetére


bbandi
tag

Nálam szintén: 1a40:0101 Terminus Technology Inc. Hub
(2db, egyébként ez érthető, ez egy 4 portos hub chip, úgy lesz 7 portos, hogy a "sorba van kötve" kettő, 10 portosnál az elsőre van kötve 2, stb).
És nálad minden porton működik mondjuk egy egér? Mert ha igen, akkor nálam elég valószínű, hogy az egyik chip hibás, és lehet rendelek még egy ugyan ilyet.

(#7244) bbandi válasza VMatteo (#7242) üzenetére


bbandi
tag

Szerintem igen, de ha bonyolultabb dolgokat akarsz csinálni, akkor valószínűleg kell hozzá egy tasker szerű app, a tasker pedig konkrétan fizetős. Én az NFC toolst is megvettem, de abból azt hiszem elég lenne az ingyenes is. Keress rá youtube-on hogy nfc tools, meg rakd fel az appot, nem kell hozzá tag, hogy lásd, miket lehet benne csinálni.
bocs, ezt írhattam volna egybe az előzővel

[ Szerkesztve ]

(#7245) Degeczi válasza warcat (#7238) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pl ez a Dorco bevált - de igazából itthon sincs vészes ára a "zsilettpengéknek" (szó szerint: a Tesco-ban is akciózzák néha a Gilette pengéket, amik természetesen kompatibilisek a kínai borotvával)

(#7246) VMatteo válasza bbandi (#7244) üzenetére


VMatteo
őstag

ilyen alap dolgokat szeretnék csak automatizálni, semmi bonyolult dolgot nem.Még azt nem tudom mit befolyásol ha nagyobb az NFC tag? több adatot tud hordozni, na de mennyivel?

Tisztelet a Gépésznek!

(#7247) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Ilyen kábelt hol/hogyan találok?
3,5mm-es és középen van a pozitív

Szerk:
már megvan :))

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7248) Degeczi válasza bbandi (#7243) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, mindegy melyik portjában van az egér, működik mindenhol.
Én is azért vettem ilyet, h az asztal mögött a falra fel tudjam csavarozni (ne csúszkáljon az asztalon, ne vegyen el hasznos helyet, és könnyű legyen csatlakoztatni vmit), kapcsolók nem voltak fontosak
(és 2A-es EU dugós táp járt hozzá, az sem ment még tönkre az asszem másfél éve amióta folyamatosan megy)

[ Szerkesztve ]

(#7249) bbandi válasza VMatteo (#7246) üzenetére


bbandi
tag

Passz, az előbb említettben nekem 52byte foglalt a 137-ből. Konkrétan az enyém tag type-ja: "NXP MIFARE Ultralight (Ultralight C) - NTAG203"
De máshol biztos jobban értenek az NFC-hez, ez már nem kimondottan ebay téma.

@Dluinet "USB DC" keresésre kidob ilyesmiket

@Degeczi Kösz a segítséget, rendelek egy ugyan ilyen kapcsolós 7-eset, legfeljebb bukok 3.5$-t :)

[ Szerkesztve ]

(#7250) spidersoft


spidersoft
senior tag

Marék csipesz mérőzsinórra:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.