Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10301) VoidXs válasza California1 (#10298) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Hátsó USB port kell.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#10302) cstom


cstom
aktív tag

Hi!
A telefonomon az automatikus biztonsági mentés nem az icloud, hanem a számítógép volt. Most hogy eladtam az 5s-em látom, hogy ugye az icloudban nincsen meg minden telefonszámom. Két kérdésem lenne: ha most veszek egy 6-ost azt az 5S biztonsági mentéséből vissza lehet-e húzni, illetve addig is hogy tudnám kinyerni a pc-n lévő biztonsági mentésből az összes telefonszámot?

(#10303) tylerddd válasza cstom (#10302) üzenetére


tylerddd
veterán

Hova szinkronizáltad a telefonszámokat?! Nem az iCloudba?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#10304) cstom válasza tylerddd (#10303) üzenetére


cstom
aktív tag

Az iTunes-ban ki tudod választani hogy hova akarod az automatikus biztonsági mentést. Na ez nekem nem az iColud volt, hanem a számítógép. Most az a helyzet, hogy a gépemen itt csücsül a backup, viszont fogalmam sincs hogy nyerjem ki belőle a kontaktokat. -jelenleg nincs semmilyen "i" eszközöm, mint írtam most adtam el.

(#10305) #35104512


#35104512
törölt tag

sziasztok,

felteszem a szokásos idióta kérdést, érdemes manapság még 5s - venni? :)
jelenleg egy z1 compact -ot használok, ezt váltaná le. nem szeretnék méretben nagyobb telefont (ezt ugye teljesíti), a kisebb kijelző viszont kicsit zavar.
az üzemidő nagyon fontos lenne, napi kb 2 óra telefonálás, fél óra-óra böngészés, 2 email fiók szinkronizálás, időjárás, ilyesmikkel a z1c bőven elmegy 1 napot (reggel 5kor leveszem töltőről, este 10 körül mikor töltőre rakom akkor 30-40% körül szokott lenni), az 5s tudja ezt vajon?
maga a rendszer nem ismeretlen, iphone 4 -em volt annak idején, nem vagyok egyik rendszer fanatikusa sem, jailbreak, root, és társai nem érdekelnek, illetve az sem, hogy meddig lesznek frissítések, ha a jelenlegi rendszerrel normálisan működik, akkor nem lételemem, hogy a frissítsek :)
köszönöm

üdv, N.

(#10306) B-L-A-C-K válasza #35104512 (#10305) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szia!

Persze hogy érdemes, az 5S még sokáig támogatva lesz, az iOS 9 ha kijön meg elvileg tovább is fogja bírja az aksi. De amire neked kell 1 napot most is kibír szerintem.

(#10307) cstom válasza #35104512 (#10305) üzenetére


cstom
aktív tag

Pont z1c-m volt 5s előtt. A szoftveres dolgokat mind tudja amit írtál, viszont üzemidőben nem fogja a Sony-t hozni. Ugyanolyan használat mellett nekem legalább 25%-al jobb volt a z1c akkuja.

(#10308) Noxy válasza cstom (#10304) üzenetére


Noxy
veterán

Ne rágódj rajt.
Simán vissza teszi az iTunes az 5S mentését az i6-ra.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#10309) tylerddd válasza cstom (#10304) üzenetére


tylerddd
veterán

Ezt értem, de ha az iCloud-ban be volt kapcsolva a kontaktok szinkronja, akkor ott van az összes telefonszám, mert felszinkronizálja a felhőbe, függetlenül a biztonsági mentéstől. Nézd meg az icloud.com-on a kontaktjaidat. Ha ott vannak, szerencséd van. Ha nincs, legközelebb kapcsold be az icloud szinkront kontakt szinten. De ahogy írták, felmegy i6-ra a backup, igaz én nem tenném fel, hanem új készülékként állítanám be.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#10310) cstom válasza tylerddd (#10309) üzenetére


cstom
aktív tag

Néztem, iClouban nincsenek meg. Újként meg azért nem szeretném, mert kellenek a kontaktok, és mondjuk az ingyenes (szülinapp-os) IGO is jól jön.

(#10311) Noxy válasza cstom (#10310) üzenetére


Noxy
veterán

Az iBackupBot for iTunes-l túrd meg az iTunes mentést, hogy mi van a kontaktokba? + ki is exportálhatod őket.
Amugy most mi is a problémád?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#10312) tylerddd válasza cstom (#10310) üzenetére


tylerddd
veterán

De ha nem volt bekapcsolva az icloud szinkron a kontaktoknál, akkor hova mentette őket?! A telóra közvetlenül lehet számokat menteni?!

Ezek szerint egyébként az iGO nem található meg a Purchased-ek között?! Elvileg ha le is szedték a Store-ból, akkor is ott kell lennie és le is lehet tölteni. Anno a Flappy Bird is ilyen volt többek között.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#10313) #35104512 válasza B-L-A-C-K (#10306) üzenetére


#35104512
törölt tag

köszönöm :)

(#10307) cstom: neked is köszönöm, sajnos ettől tartottam :(

(#10314) cstom válasza Noxy (#10311) üzenetére


cstom
aktív tag

Köszönöm szépen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Megtaláltam minden kontaktomat az általad ajánlott programmal! :R

[ Szerkesztve ]

(#10315) TheMarci válasza cstom (#10314) üzenetére


TheMarci
addikt

IBackupbot.

Do You Dream?

(#10316) bjergerking


bjergerking
tag

Sziasztok! Ilyen telefont tervezek használtan vásárolni, nem tudom, hogy ez a megfelelő téma-e ennek, de hátha tudtok segíteni. Mikre kell figyelni, hogy nem-e lopott vagy tiltott a telefon? :)

(#10317) TheMarci válasza bjergerking (#10316) üzenetére


TheMarci
addikt

Find my iPhone legyen kikapcsolva, iCloudból legyen kijelentkezve. Csinálj egy restoret, amikor veszed, és utána a saját Apple fiókoddal lépj be.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#10318) bjergerking válasza TheMarci (#10317) üzenetére


bjergerking
tag

És mind a kettőt a beállításokban találom? :)

(#10319) mohbalu válasza tylerddd (#10255) üzenetére


mohbalu
csendes tag

Kilőttem csak azok a programoknál nem amik szükségegesek facebook, messenger meg 1-2 olyan app ami keveset használ, csak nem értem, hogy 2 gb adat lemegy 3-4 nap alatt utána meg eléggé belassul :S

(#10320) marsu. válasza bjergerking (#10318) üzenetére


marsu.
senior tag

Yep.
Find my: Beállítások - iCloud - iPhone keresés
Restore: Beállítások - Általános - Visszaállítás

(#10321) bjergerking válasza marsu. (#10320) üzenetére


bjergerking
tag

Köszönöm! Még egy utolsó dolog, azt valahol letudom csekkolni, hogy tényleg kártyafüggetlen-e? Vagy csak úgy, hogy több féle sim bele van próbálva?

(#10322) marsu. válasza bjergerking (#10321) üzenetére


marsu.
senior tag

Vannak oldalak, ahol modell szám alapján le lehet, de ezek nem a pontosságról híresek. Ha a sajátoddal be tudod aktiválni akkor már nem lesz gond. ;]
Viszont 5s-be nano kell, ezt el ne felejtsd.

[ Szerkesztve ]

(#10323) bjergerking válasza marsu. (#10322) üzenetére


bjergerking
tag

Rendben, majd odafigyelek mindenre, ha működik t-s simmel, akkor már tényleg nem lehet gond, frissíteni sem tervezem, mert a 9-es ios nem tetszik (leginkább ez az új multitasking). Még egy kérdés: szerintetek ez egy 2 év múlva ott lesz, mint most a 4s, vagy ez tovább fogja bírni?

(#10324) marsu. válasza bjergerking (#10323) üzenetére


marsu.
senior tag

Ezt senki se tudhatja előre. Szerintem egy idő után már nem szabad frissíteni a rendszert és akkor nem lesz baj.

(#10325) tomcsi23 válasza bjergerking (#10323) üzenetére


tomcsi23
veterán

Időközben a szolgáltató letilthatja a készüléket, ha hűség kapcsolódik a készülékhez és valami miatt nem lesz fizetve a számla.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#10326) kali válasza bjergerking (#10323) üzenetére


kali
legenda

szia,

nagyjából ott lesz, már a hardveres szintből kiindulva is, hiszen lassan már 2 éves típus az 5s, innentől további 2 év nagyon hosszú intervallum, annyi idő alatt lesznek még fejlesztések, erősödnek a hardverek.
ami már most is szűk keresztmetszetet jelenthet az 5s esetén az újabb típusok ellenében; nem szolgálja ki a leggyorsabb 4g/lte csomagok sebességét a cat3 modul, nincs ac wifi, nincs nfc - ezekre lehet persze mondani, hogy elviselhető hiányosságok, ha valakinek nem jelentenek komoly hátrányt.
a ram is garantáltan duplázódni fog a 2 év alatt, szerintem már most az ősszel megjelenő típus(ok)nál is.
szép a gyártótól, hogy megnyújtotta most a támogatást és a 4s is kap még frissítést, de csodát nem szabad várni, egyrészt a hardveres adottságok miatt sem, másrészt a gyártónak az inkább az érdeke, hogy újabb és újabb típusra váltson minél több felhasználó, ezért részint így is áll hozzá a régebbi típusokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#10327) tylerddd válasza kali (#10326) üzenetére


tylerddd
veterán

Szerintem az A7-ben több szufla van jelenleg, mint az A5-ben (én ahhoz tudom hasonlítani) volt a maga idején és annak tükrében, h i5-ön is csodaszépen megy az iOS8, az i5S-nek még minimum 2 évet adok egy simán elszaladgáló rendszerrel. Tehát szerintem az újabb rendszerek nem fognak úgy megártani az i5S-nek, mint az i4S-nek anno.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#10328) kali válasza tylerddd (#10327) üzenetére


kali
legenda

maga a "chipset" szempontjából igen, azzal kapcsolatban - illetve cpu és gpu tekintetében - azért is nem írtam semmit, valamint - ahogy azt másik témába már leírtam - ilyen tekintetben az is szerencsés helyzet, hogy a két 6-os is csak 1 GB ram kiszerelést kapott tavaly, mert ha az 1 GB szűk keresztmetszet lesz, akkor nem csak 5-ös, hanem a két aktuális 6-osnak is, másfelől viszont nem hiszem, hogy a gyártónem 100%-os érdeke lesz a már 4 éves típusra is úgy optimalizálni, mint az újabbakra - már ha valakinek tényleg minden tekintetben elég lesz még akkor is az 5s tudása és tényleg csak a szoftveres állapot lesz kérdéses.

(#10329) cstom válasza bjergerking (#10323) üzenetére


cstom
aktív tag

Valszeg az új IOS verzióknál nem a proci lesz a szűk keresztmetszett hanem a memória. A 6S széria már 2gb ramot fog tartalmazni csakúgy, mint már most az újabb ipad-ek. Azért az 5s nekem sokszor újratöltött oldalakat/alkalmazásokat. IOS alatt viszont normálisabban meg van oldva a memóriakezelés mint pár más platformon. (WP-n, android alatt nekem többször is simán bezárta az éppen aktív futó app-ot.)

[ Szerkesztve ]

(#10330) bjergerking válasza VoidXs (#10301) üzenetére


bjergerking
tag

Köszönöm mindenkinek a tartalmas és érdekes válaszokat, igazából 4gt nem használok, nfct sem igazán, szóval nekem ezek a hiányosságok elviselhetőek. Frissíteni meg a 8-as iosről nem hiszem, hogy fogom, szóval szerintem jó lesz akkor ez a telefon :)

(#10331) Noxy válasza bjergerking (#10330) üzenetére


Noxy
veterán

Tökéletes. 2 évig biztos.
Amugy meg mindig lesznek itt, akik tudományos alapossággal meg magyarázzák, hogy miért ne vedd meg.
Csak ugye az árkülönbözetet elfejetik utalni a számlára, a kommentel együtt.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#10332) kali válasza Noxy (#10331) üzenetére


kali
legenda

senki nem írta, hogy ne vegye meg!
ahhoz viszont nem kell nagy tudományosság, hogy a jelenlegi technikai irány mellett elmondható legyen, bármelyik ~4 éves típus sok kompromisszumot (is) ad a koránál fogva, ezért a tökéletes akár túlzás is lehet így általánosságban leírva.
valakinek tökéletes lehet majd akkor is, ellenben sok embernek nem, felhasználói szokások és elvárások függvényében mindenki eldönti maga.
az árkülönbözet nem minden, vannak/lehetnek olyan kompromisszumos tényezők, amik ilyen tekintetben nem képezhetik mérlegelés tárgyát.

[ Szerkesztve ]

(#10333) cstom válasza Noxy (#10331) üzenetére


cstom
aktív tag

Anno a 4S-em az újabb IOS verziókkal is használható volt, VISZONT eltűnt az a gyorsaság, amit azelőtt megszoktam. Szal kinek mi a megfelelő, fluid...

(#10334) maxim01


maxim01
aktív tag

Sziasztok! A tárcsázó hangját ki lehet valahogy kapcsolni? Elég hangos amikor olyat kell hívni aki nincs benne a kontaktok között. A billentyű hangot kikapcsoltam szöveg íráskor nincs is hang viszont a tárcsázó továbbra is szól ráadásul nagyon hangosan..

Iphone 6, Samsung Galaxy S3, Google Nexus7

(#10335) szabogabor10 válasza maxim01 (#10334) üzenetére


szabogabor10
veterán

Némítsd le addig a telefont.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#10336) marsu. válasza maxim01 (#10334) üzenetére


marsu.
senior tag

Szerintem nem lehet külön kikapcsolni, max JB-el. Mielőtt elkezdenéd pötyögni, némítsd le a telefont teljesen, majd vissza.

(#10337) maxim01 válasza marsu. (#10336) üzenetére


maxim01
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! Ez meglepő hogy nem lehet amúgy kikapcsolni a billentyű hangot igen a tárcsázót meg nem. :D

Iphone 6, Samsung Galaxy S3, Google Nexus7

(#10338) marsu. válasza maxim01 (#10337) üzenetére


marsu.
senior tag

Szerintem egy átlag ember többet "gépel", mint amennyit tárcsáz, ezért lehet így.

(#10339) maxim01 válasza marsu. (#10338) üzenetére


maxim01
aktív tag

Ezek szerint nem átlag ember vagyok... Kárszakértő vagyok és az ügyfeleket mindig tárcsázással hívom, mert nem akarom elmenteni őket... :) Közben még egy kérdés, a gmail hangot meg lehet valahol változtatni, mert ami alapból szól email esetén alig lehet hallani?! Eddig androidos telefonjaim voltak ott ezeket könnyen meg lehetett oldani... bocs a láma kérdésekért, de most tanulom ezt a rendszert!

Iphone 6, Samsung Galaxy S3, Google Nexus7

(#10340) Tibee86 válasza maxim01 (#10339) üzenetére


Tibee86
veterán

Beállítások-hangok-új posta
Tárcsázó hangját JB nélkül nem lehet kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#10341) maxim01 válasza Tibee86 (#10340) üzenetére


maxim01
aktív tag

Nagyon köszönöm!!!! ;)

Iphone 6, Samsung Galaxy S3, Google Nexus7

(#10342) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,

Tudtok olyan RSS olvasót ajánlani, amit össze lehet szinkronizálni a firefox-ban lévő sync-el?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#10343) cibere11


cibere11
tag

Udv!valami gaz van a telefonommal veletlenszeruen befagynak az appok.:((

HTC Wildfire S 2.3.5, Nexus 7 16 Gb , iPhone 4 8Gb , iPhone 5s 16Gb iPhone SE 32gb iPhone SE 2020 64 Gb Macbook Air 2017 , Xbox SS Macbook M1, IPhone 13

(#10344) TheMarci válasza cibere11 (#10343) üzenetére


TheMarci
addikt

JB van rajta? Egy restoret probalnek, ha random, es tobb app is csinalja, kb 10 perc alatt megvan, es sok problemat megold.

Do You Dream?

(#10345) cibere11 válasza TheMarci (#10344) üzenetére


cibere11
tag

Jb van rajta 8.1el szoval restoret nem szeretnek.mist neztem ezt a semi restoret elvileg a jb meghadja de mindent lepucol.most delutan vettem eszre reggel meg jo volt azota meg nem tettem fel semmit sem.eloszor a healt alkalmazason fagyott be majd beallitasok appok.:((

HTC Wildfire S 2.3.5, Nexus 7 16 Gb , iPhone 4 8Gb , iPhone 5s 16Gb iPhone SE 32gb iPhone SE 2020 64 Gb Macbook Air 2017 , Xbox SS Macbook M1, IPhone 13

(#10346) TheMarci válasza cibere11 (#10345) üzenetére


TheMarci
addikt

Az a baj, hogy 99%, hogy a JB hibaja, es egy restore megoldaná, mert JB nelkul nem szokott ilyet csinalni a telefon.

Do You Dream?

(#10347) Noxy válasza TheMarci (#10346) üzenetére


Noxy
veterán

Meg JB-l sem.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#10348) Zapolap válasza -secret- (#1) üzenetére


Zapolap
csendes tag

sziasztok

csatlakozok matol egy feher i5s-el a taborhoz :) :R

iPhone 5s

(#10349) Regiee


Regiee
aktív tag

Sziasztok!
Tavaly Novemberben vásároltam egy 5s-t 1 év gyártói garanciával elvileg, aminek eddig semmi baja nem volt, viszont tegnap délután fogta magát és se kép se hang. Töltőre dugtam úgy se, nem kapcsol be semmi. Létezik hogy a melegtől meghalt benne valami? Mit tudnék próbálni csinálni még vele? vagy egyből szervíz?
A gsm boltba vigyem vagy Applehöz?
Köszönöm!

Iphone 5s IOS 8.3 | OSX 10.10.3

(#10350) Tibee86 válasza Regiee (#10349) üzenetére


Tibee86
veterán

Ha még mindig nem tudod bekapcsolni akkor szerviz. APR-be vidd, ne a gsm boltba.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.