Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4801) rol33 válasza gahor72 (#4797) üzenetére


rol33
aktív tag

szerintem itt valami más lesz, mivel hogy távolról is elérem a nas-t..
+ ezeket is feldobja:

és ami még érdekes, hogy manuálisan sem tudok telepíteni semmit...
egyébként akkor figyeltem fel az egészre mikor küldözgette ezeklet az üzeneteket:
[Network & Virtual Switch] Failed to update DDNS "NO-IP".
raktam fel új firmware-t, de sajna nem változott semmi és már ötletem sincs :(

®

(#4802) gahor72 válasza rol33 (#4801) üzenetére


gahor72
aktív tag

Akkor gondolom,a file-rendszer ellenőrzés is megvolt?
Ne adj isten vírus keresés....

üdv

(#4803) -G- válasza rol33 (#4801) üzenetére


-G-
csendes tag

Nálam is hasonló volt a netes részével 1 hete és végül kiderült, hogy a szolgáltató NAT-olta az IP címemet...
Ui.: ezt a problémát 1 hét alatt 2 helyen is tapasztaltam...
Az hogy miért nem tudsz telepíteni az már máskérdés.

(#4804) rol33 válasza gahor72 (#4802) üzenetére


rol33
aktív tag

igen megvolt az is.
malware pedig nem működik.. :(

-G-
ezen már gondokodtam,de ettől függetlenül sztem a nas funkcióinak működniük kéne...

[ Szerkesztve ]

®

(#4805) gahor72 válasza rol33 (#4804) üzenetére


gahor72
aktív tag

Nálam úgy van,hogy a win10 alá fel vannak csatolva a NASon használt mappák mint hálózati meghajtók.
Norton security premiumot használok a pc-n,az vizsgálni tudja a felcsatolt meghajtókat is.

(#4806) Geth válasza gahor72 (#4805) üzenetére


Geth
addikt

Sőt, a gyári defender is :)

(#4807) rol33


rol33
aktív tag

megvolt defender nem talált semmit.Közben írtam egy ticketet, segítenének is, de a Helpdesk alkalmazás sem működik :W még nem tudopm hogy lesz ezután...
gondolom úgy nem tudok újrarakni semmit, hogy az adataim megmaradjanak?

®

(#4808) gahor72


gahor72
aktív tag

Sziasztok!

Akadt egy kis problémám:

Eddig http kapcsolaton keresztül csatlakoztam a nashoz,ami nem túl biztonságos.

Szeretnék https kapcsolatot használni,de amikor kipiálom a csak biztonságos kapcsolat(https)kényszerítését,akkor a bögésző-k (chrome,edge)nem tud kapcsolódni,vmi azonosítási problémája van.

A myqnaocloud fül alatt azt írja,hogy nincs ssl tanúsítvány telepítve.

Az ssl tanúsítvány fül alatt a letöltés és telepítésre kattintva azt írja ,hogy nincs elérhető tanúsítványom,a myqanapcloud weboldalon meg azt akarja,hogy vásároljak,vagy töröljem az eszköz regisztrációját a tanúsítvány felszabadításához.

Kérdésem a következő:ha törlöm a regisztrációt ,megszerzem az ssl tnúsítványt,akkor tudom majd használni az előző myqnapcloud-os címemet?

(#4809) gahor72 válasza rol33 (#4807) üzenetére


gahor72
aktív tag

Adat mentéshez esetleg---Runtime.Software.NAS.Data.Recovery.v4.00-DVT

van róla video is.Bár adatmentés nas-ról eléggé hdd igényes dolog.De a visszamásolás után lesz hdd-d bőven.

Én már béreltem számtech boltban hdd mikor hirtelen kellett.

[ Szerkesztve ]

(#4810) zozomester válasza rol33 (#4807) üzenetére


zozomester
csendes tag

Hát én is hasonló problémába ütköztem, és csak az segített, ha visszaraktem egy korábbi rendszert, majd újraindítottam a NAS-t. A működő rendszerről mellékeltem képet. Természetesen a Qnap.com/ letöltések menüpont alatt elérhető és manuálisan telepíthető.

[ Szerkesztve ]

(#4811) rol33 válasza zozomester (#4810) üzenetére


rol33
aktív tag

köszi megpróbálom ezt én is...

®

(#4812) SYMLY


SYMLY
csendes tag

Sziasztok. Van egy TS-128A nasom. 1-2 hónapja egyre gyakrabban megfagy majd újraindul.
Újrahúztam az egészet formáztam a winyót de nem sokat segített 1-2 naponta megförmed
nincs rajta semmi extra gyári progik + photostation.
valakinek hasonló?

(#4813) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Mitől lehet ,hogy belassult a másolás a Nas-on belül. Ninc semmi médiaindexelés ,dlna bekacsolva ami lassíthatná.

(#4814) jcvd válasza Gsx-rr (#4813) üzenetére


jcvd
tag

Sziasztok!

Ahogy látom ősz óta már van QTS 4.4.0. is, de akkor a Qnap Download Center miért csak a 4.3.6.-ot ajánlja fel?

Érdemes feltenni a 4.4.0.-et?

Várom válaszotokat! :)

(#4815) kalolaci


kalolaci
senior tag

Speedtest alkalmazást, lehet telepíteni TS-231 nas-ra?

[ Szerkesztve ]

(#4816) qnadam válasza kalolaci (#4815) üzenetére


qnadam
veterán

pythont lehet, és létezik py speedtest app.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#4817) kovacsit


kovacsit
tag

Sziasztok,

Tudom volt már szó a "Download Station nem seed-el", problémáról, de most én is belefutottam. Napok óta keresgélem , hogy mi lehet a hiba , de nem találtam sem itt, sem máshol. (nem tudok Trans-ra átállni)

Szóval valaki le tudná írni, vagy belinkelni, hogy milyen beállítások kellenek, hogy menjen? (DIGI net, TP-Link AC router; PC, Notebook utorrentnél megy a seed, csak a NAS-on nem. ..) minden verzió a legfrisebb.(QTS, is, és a DS is)

Nagyon köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

Plz telefonon keress... !! Telefonszám az extra adatoknál...

(#4818) kalolaci válasza kovacsit (#4817) üzenetére


kalolaci
senior tag

Nálam működik, minden. Nèha nem megy, mert nem töltenek olyat, amit seed-elek. Portnyitàs megvolt, a routeren?

(#4819) kovacsit válasza kalolaci (#4818) üzenetére


kovacsit
tag

Szia,

Elvileg UPnP eszköz a router, és a NAS is , tehát nem kellene ezzel külön foglalkozni. Minden más Pc, Notebook, ami a router mögött van, és torrentklienst futtat, ott megy a seed is.
De melyik port kéne? vagy kell port forwarding?

Köszi

Plz telefonon keress... !! Telefonszám az extra adatoknál...

(#4820) kalolaci válasza kovacsit (#4819) üzenetére


kalolaci
senior tag

A router amit a Digi adott, akkor modemként funkcionál? Vagyis átállítattad a szolgáltatónál, és a TP-Link szórja a jelet?

(#4821) kovacsit válasza kalolaci (#4820) üzenetére


kovacsit
tag

Igen.. A Digis router csak modem, ill, mediaConverter (üveg >> réz) Tehát mindent tud(nék) állítani, ha kell...
De minden vezetékkel van összekötve (NAS, Router, DLNA képes eszközök) , persze a mobilok nem, de ott nem is megy letöltés

Plz telefonon keress... !! Telefonszám az extra adatoknál...

(#4822) kalolaci válasza kovacsit (#4821) üzenetére


kalolaci
senior tag

A routeren amit a Digi ad, nincs lehetőség upnp bekapcsolására, ha jól tudom. Ez esetleg, lehet probléma az elérésnél? Nekem a távoli, lehet ezért nem működik.

(#4823) Hunreal


Hunreal
tag

Sziasztok!

Tanácsotokra lenne szükségem! Adott egy családi ház, amibe az alábbi eszközök beszerzését tervezzük: 2 db asztali pc, 1 db laptop, illetve 2 db TV.

Tv-csatorna előfizetésünk nem lesz, a tartalmat mi válogatnánk (Filmek, sorozatok + Youtube). A két darab tv-nél azt gondoltam, hogy routerre kötném őket, majd a médiatartalmat a nasról/szerverről tallóznám ki. Ez így működne?

A NAS célja az lenne, hogy a médiatartalom háttértárát kiszolgálja (~4-6 TB vinyók, RAID1) a tv-k, pc-k részére. Torrent a nason sztem nem menne, titkosítás sem lenne bekapcsolva, viszont a tv-ken 4K filmeket játszanánk le, akár egyidőben is! A NAS 0-24-ben menne, ezért célszerű lenne a gazdaságos fogyasztás is.
Erre milyen típusú NAS-t (esetleg szerver kell?) ajánlanátok? Elég a legolcsóbb qnap nas erre a célra vagy több magos, több memóriás drágább eszköz szükséges? Ebben az elképzelésben milyen hibák jöhetne elő? Mik lehetnek buktatók?

Köszönöm a segítséget!

(#4824) Alex91 válasza Hunreal (#4823) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem TS-228A eleg lehet, bar nem tudom, hogy a szimultan 4K-s lejatszas mennyire terheli le...
Ha a NAS-on menne megis a torrent (ennek boven lehet ertelme), akkor egy erosebb, tobb memorias Inteles NAS-t neznek, foleg, ha gyors a net!
Esetleg egy 4 tarhelyes, de akkor Synology inkabb az SHR miatt...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4825) kovacsit válasza kalolaci (#4822) üzenetére


kovacsit
tag

Pont ezt írtam, a digis router ki van herélve, csak ONT-ként funkcionál, a "betárcsázást" is a TP-Link router intézi, mint ahogy minden más hálózati funkciót is (DHCP, portkezelés, QQS, stb...)

Plz telefonon keress... !! Telefonszám az extra adatoknál...

(#4826) kalolaci válasza kovacsit (#4825) üzenetére


kalolaci
senior tag

Értem. Vagyis, ha upnp képes router-t rakok a jelenlegi kimenő portjára, akkor működni fog. Illetve, be kell még telefonálnom az ügyfélszolgálatra, hogy a jelenlegi Huawei router-t állítsák át központilag, hogy ezután csak modemként működjön.

(#4827) Geth válasza kalolaci (#4826) üzenetére


Geth
addikt

Felmerül a kérdés, minek az UPnP?

(#4828) -G-


-G-
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Qnap-453-Pro amin virtuális Win szerver fut.

A kérdésem az lenne, hogy ugyan úgy kell a virtuális Winnél az IP címet fixre tenni mint egy normál PC-nél?
Azért kérdem mert ugye bár a Nas egyik hálozati csatiját kapja meg ami 192.168.1.86 hatra van fixre állítva, de amikor meg a Winen belűl lekérem az IP-ét akkor meg 192.168.1.100 amit a DHCP-től kap meg a Win.
És ha van egy restart akkor mindig más ip-ét kap ami meg a portforward javítást vonz maga után mindig.

Előre is köszi a helpet.

(#4829) kalolaci válasza Geth (#4827) üzenetére


kalolaci
senior tag

Egy transmission fut, a NAS-on. Annak, a távoli eléréséhez használom.

[ Szerkesztve ]

(#4830) Geth válasza kalolaci (#4829) üzenetére


Geth
addikt

Az egy sima port forward, és akkor nem kell megbíznod az UPnP implementációban, ami rosszabb esetben kívülről is reagál a portkérésre :)

(#4831) peti85 válasza -G- (#4828) üzenetére


peti85
senior tag

Nézd meg a virtuális Windowsban hogy mi a MAC address-e a hálókártyának (az is csak egy virtuális lesz), és azt vedd fel DHCP reservation-be a routerben. Vagy a virtuális környezetben kell állítani a hálókártya beállításain, de azzal nem vagyok képben, hogy itt mik a lehetőségek.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#4832) kalolaci válasza Geth (#4830) üzenetére


kalolaci
senior tag

De ez, csak fix ip. esetén működik, ha jòl tudom. Nekem viszont, az nincs.

(#4833) Geth válasza kalolaci (#4832) üzenetére


Geth
addikt

Ezt most nem értem. LAN-on statikus DHCP-vel szokták osztani a (fix belső) IPv4 címeket.
Nincs statikus DHCP beállítás? :Y

[ Szerkesztve ]

(#4834) kalolaci válasza Geth (#4833) üzenetére


kalolaci
senior tag

Van ilyen, de sajnos nem értek a beállításaihoz. Ez, nem csak saját hálózatról működik? Mert a távoli elérés, ami érdekelne.

(#4835) Geth válasza kalolaci (#4834) üzenetére


Geth
addikt

Húha, ez kicsit kaotikus, ráadásul sok dolgot összekeversz az alapján amit írsz.
Fogalmam sincs milyen a hálózatod, vegyünk egy egyszerű esetet. Valószínűleg van egy routered ami betárcsáz (most hogy ez szolgáltatói vagy a szolgáltatóit bridge módba kérted és saját az mindegy). Ez a router egyben DHCP server is, azaz aki kér, annak ad egy belső IPv4 címet a belső hálózatodon. Ezt alapvetően egy poolból (tól-ig IP címhalmaz) "véletlenszerűen" osztja.
Legalább azokra a gépekre ahol szükség van port forwardra (kívülről elérhetőnek szeretnéd) érdemes a routerben statikus DHCP kiosztást rögzíteni, tehát hogy az adott gép MAC címe alapján (ami alapvetően nem változik) adja mindig ugyanazt a belső IPv4 címet.
Ezt azért érdemes megtenni, mert a következő lépés hogy létrehozol egy tűzfalszabályt (port forward), hogy a bárhonnan kívülről érkező csomagok amik beesnek a router X portjára, azokat tolja az immár fix belső IPv4 cím Y portjára (X lehet ugyanaz mint Y, ha az még nem foglalt). Tehát azért kell a statikus DHCP, hogy a port forward szabály ne mozgó célpontra lőjön.
Ha ez megvan, akkor kint van a port a nagyvilágban. Ahhoz hogy ne kelljen megjegyezni a külső (remélhetőleg publikus) IPv4 címedet, ami ráadásul időnként változik :DDD érdemes valamilyen DDNS szolgáltatást használni. Egy ilyen például a QNAP által biztosított myqnapcloud.com-os domain, ez a QTS-en belül bekapcsolható. Viola, elég az akármi.myqnapcloud.com címet és egy portszámot (ami a példában X) megjegyezni, a külső IPv4 címváltozást kezeli a DDNS, belül meg a statikus DHCP+port forward kombó miatt mindig elérhető lesz.

(#4836) qnadam


qnadam
veterán

van valami megoldás md5 fájlból ellenőrzésre nason belül? most külső gép intézi, de így nem túl haladós (csak az md5 fájl 70+ MB)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#4837) kalolaci válasza Geth (#4835) üzenetére


kalolaci
senior tag

Igen, igaz amit írtál. Sajnos, nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz. NAS-t is csak le, illetve feltöltésre használom. Hálózat: Digi gigabites net, router: Huawei HG8121H, NAS: Qnap TS-231. Ebben "csak" IPv6-ot találtam, ez gondolom ugyanaz mint az IPv4, csak egy újabb változat. Itt, nincs semmi beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#4838) Geth válasza kalolaci (#4837) üzenetére


Geth
addikt

Ebben "csak" IPv6-ot találtam, ez gondolom ugyanaz mint az IPv4, csak egy újabb változat.
Szándékosan igyekeztem mindenhol IPv4-et írni, először az működjön, a v6 egészen más történet, első körben én azt hanyagolnám a helyedben.
Elvileg a router amit írtál tud static DHCP-t, így amit írtam szerintem elég kiindulásnak, nem baj ha nem értesz hozzá, kérdezni lehet, tanulni soha nem késő :)

(#4836) qnadam: SSH után:
[~] # command -v md5sum
/bin/md5sum
[~] # md5sum --help
BusyBox v1.24.1 (2019-04-09 02:23:42 CST) multi-call binary.

Usage: md5sum [-c[sw]] [FILE]...

Print or check MD5 checksums

-c Check sums against list in FILEs
-s Don't output anything, status code shows success
-w Warn about improperly formatted checksum lines

[ Szerkesztve ]

(#4839) kovacsit


kovacsit
tag

Esetleg valaki tud érdemben hozzászólni a #4817-es kérdésemhez?
Hátha valakinek van gyakorlati tapasztalata...

Köszi előre is!!
:R

https://prohardver.hu/tema/qnap_halozati_adattarolok_nas/hsz_4817-4817.html

[ Szerkesztve ]

Plz telefonon keress... !! Telefonszám az extra adatoknál...

(#4840) qnadam válasza Geth (#4838) üzenetére


qnadam
veterán

ide én is eljutottam, de ami nálam van fent md5sum, az buta mint a tök:

[admin@Q a]$ md5sum --help
BusyBox v1.01 (2019.03.27-17:57+0000) multi-call binary

Usage: md5sum [OPTION] [FILEs...]

Print MD5 checksums.

Options:
With no FILE, or when FILE is -, read standard input.

[admin@Q a]$ /bin/md5sum -c q2.md5
md5sum: -c: No such file or directory
198a12021407fba7965b1c508a0ed79d q2.md5

és nem sikerült lecserélnem.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#4841) Geth válasza qnadam (#4840) üzenetére


Geth
addikt

Szerk: jó közbe látom, hogy benéztem. Ami Nálad van lehet hogy tényleg nem tud csekkolni?
A lentebbi Entware alternatívája, ha lescripteled: amit kiprintel, összehasonlítod a meglévő md5-el :)

[~] # md5sum PlexMediaServer-1.15.3.876-ad6e39743-x86_64.qpkg > plex.md5
[~] # cat plex.md5
6716ed727d025dbcc593309ae69c536e PlexMediaServer-1.15.3.876-ad6e39743-x86_64.qpkg
[~] # md5sum -c plex.md5
PlexMediaServer-1.15.3.876-ad6e39743-x86_64.qpkg: OK

Ha elrontom direkt a checksumot:
[~] # sed -i s/6/7/ plex.md5
[~] # cat plex.md5
7716ed727d025dbcc593309ae69c536e PlexMediaServer-1.15.3.876-ad6e39743-x86_64.qpkg
[~] # md5sum -c plex.md5
PlexMediaServer-1.15.3.876-ad6e39743-x86_64.qpkg: FAILED
md5sum: WARNING: 1 of 1 computed checksums did NOT match

Entware alatt van még opció (részlet):
[~] # opkg list '*md5*'
coreutils-md5sum - 8.30-1 - Full version of standard GNU md5sum utility.
md5deep - 4.4-1 - md5deep is a set of programs to compute MD5, SHA-1, SHA-256, Tiger, or Whirlpool message digests
on an arbitrary number of files. md5deep is similar to the md5sum program found in the GNU Coreutils package,
but has additional features.

[ Szerkesztve ]

(#4842) Geth válasza kovacsit (#4839) üzenetére


Geth
addikt

Szerintem kevesen használnak DS-t torrentre, de ha ugyanaz a torrent másik gépen seedel (tehát a tracker jó, van peer és a másik kliens/gép kapcsolódik), elképzelhető hogy javul a helyzet, ha a DS-ben beállított port (igazából range, de elég 1 darab port, uanaz a tól-ig) ki van forwardolva.

(#4843) qnadam válasza Geth (#4841) üzenetére


qnadam
veterán

köszi, qoptware felment, most már csak azzal szívok, hogy a winen készített md5 fájlból semmit nem talál meg, állítólag valami olyan probléma van, hogy az md5sum másképp kezeli az új sorokat. nade ezt majd megfejtem, köszi!

szerk: győzelem, unixosra kellett tenni a sortörést. asszem így azért hatékonyabbak vagyunk, másik gépről ~60 mbájt/s volt a sebesség, vason belül ~180.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#4844) kovacsit válasza Geth (#4842) üzenetére


kovacsit
tag

Köszi,

Viszont a DS-t elérem mobilapp-pal is, ezért nem szeretném cserélni. (munkahelyen Telefonon lejön a torrent file, majd azt feldobom a DS mobilappjával a NAS-ra, és 10 perc múlva nézheti a család DLNA-n keresztül otthon)

Viszont a DS használata mellett már kaptam tiltást a torrentoldalon, mert nem seedeltem vissza a cuccot. Ezt akarnám javítani. Nem vagyok nagy felhasználó, kb havi 1-2 filmet szedek le, de ha nincs seed, akkor hiszti van ugye.

Ha PC-n, vagy notebookon fut a uTottent, az visszaseedel ugyanazon a hálózaton.

Ahogy néztem a logokat a 8861 port UPnP alapon fel lett véve a routeren, de ha kell akkor kézzel is fel tudnék venni bármit, csak tudnám, hogy mit... (azt hiszem a 8861-8869 portokat írja a DS, most nem tudom megnézni, lehet, hogy tévedek.)

Kínomban az összes említett portot beállítottam, hogy a NAS IPjére továbbítsa a kérést, de az sem segített. Lehet, hogy a DS-ben a belső motort kéne átállítani? Emlékeim szerint ott van TRANSITION motor is.

Ezért kérdeznék valaki olyat, aki már használja a DS-t és megy neki a seed is... Milyen beállításokat használ...

Köszi

Plz telefonon keress... !! Telefonszám az extra adatoknál...

(#4845) Geth válasza kovacsit (#4844) üzenetére


Geth
addikt

1. letiltod az UPnP-t a routeren és a DS-ben is(!), mert nem tudod, hogy biztonságos-e
2. statikus DHCP-n fix belső IPv4 címet kapjon a NAS a routertől
3. beállítod a DS-ben a kívánt portot (javasolt 30000-65535 tartományból választani), elég egyetlen port, ugyanazt az értéket írod a DS-ben a tól-ig helyre
4. port forwardolod ezt a portot a NAS-ra
5. megnézed egy külső oldalról, hogy nyitottnak látja-e a WAN IPv4 címeden a forwardolt portot

Ha igen, és továbbra sem seedel, akkor egyéb gond lesz a DS-el, ebben én már biztosan nem tudok segíteni.

(#4846) Pizzafutar


Pizzafutar
aktív tag

Sziasztok,
Bővített már valaki TS231-P2 -ben memóriát?
Működik bármely DDR3-SO L modullal?

A QNAP ezt kínálja: [link]

(#4847) zozomester válasza rol33 (#4811) üzenetére


zozomester
csendes tag

Sikerült már megoldást találni a problémára?

(#4848) kovacsit válasza Geth (#4845) üzenetére


kovacsit
tag

Szia,

1, kész, eredetileg is tiltottam, csak a próba idejére engedtem.
2, eleve így is van
3, kipróbáltam a 6881-est
4, Megtörtént
5, elvileg jó, bár azt mondja: filtered...

Plz telefonon keress... !! Telefonszám az extra adatoknál...

(#4849) Geth válasza kovacsit (#4848) üzenetére


Geth
addikt

A 3. pontot nem követted pontosan.
A 6881 alap bittorrent protokoll port, rengeteg helyen szűrik, nem viccből írtam azt amit.
Ha jól van beállítva, annak az oldalnak "open"-t kell írnia ("closed"-ot, ha nem sikerült forwardolni vagy nem fut szolgáltatás a forwardolt port mögött az adott gépen), Nálad "filtered". Tudom, mert megnéztem a sajátom :)
Reméljük a legjobbakat.

[ Szerkesztve ]

(#4850) rol33 válasza zozomester (#4847) üzenetére


rol33
aktív tag

Szia, igen. akartam már ide írni csak el voltam havazódva.
Szóval support tudott csak segíteni, hozzáteszem nagyon rendes és segítőkész volt az úriember, és nem mellékesen húsvétkor!!! ez külön jó pont volt nálam...

Ha valaki hasonló cipőbe kerülne, írjon bátran, szívesen megosztom nálam mi volt a megoldás.

®

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.