Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) kirkri válasza kefearman (#4499) üzenetére


kirkri
addikt

Én az enyémet belimitáltam 3MB/s feltöltési sebességre, annyival gond nélkül boldogul és a gyerekek Youtube videói sem akadnak meg. Szerintem ettől nagyobb feltöltési sebesség nem szükséges, 0-24-ben járatva 500 torrentet, már ez is vígan elég az Ncore.on a 7-800 hely közötti pozícióhoz.

21 éve a Prohardveren! ™

(#4502) kefearman válasza kirkri (#4501) üzenetére


kefearman
tag

És lefelé mennyit tud? Illetve mennyire nehéz beállítani a történetet mert olvastam itt ott hogy nem olyan egyszerű

(#4503) kirkri válasza kefearman (#4502) üzenetére


kirkri
addikt

A kedvedért most betettem valamit a letöltősorba, 8-12MB/s között ingadozott a letöltés. A feltöltésben sem csak a 3MB/s sebességet tudja, csak ahogy írtam, én arra limitáltam be.

Nem nagy kaland a Transmission, csak a routeren be kell állítani neki a port forwardingot.

21 éve a Prohardveren! ™

(#4504) kefearman válasza kirkri (#4503) üzenetére


kefearman
tag

Köszönöm! Vacilalok egy ts-128a vagy 3gy synology ds-118 között a synology drágább kb 10 ezerrel

(#4505) ravensky13 válasza vasimashine (#4498) üzenetére


ravensky13
tag

Küldtem privátban!

(#4506) csikimara


csikimara
csendes tag

Sziasztok. Tegnap még a Transmission-al bajlódtam,este lekapcsoltam a NAS-t,ma már amikor bekapcsoltam,nem tudtam elérni sehonnan. A piros led folyamatosan villogott,de semmilyen formában nem lehetett elérni. Történt egy "hosszú reset",de semmi. TS212P az alany.Reset után felhőből nem engedi magát telepíteni,hiába irom be a "kulcsot",az alábbiakat írja ki:
"Nem sikerül csatlakozni az eszközhöz. A NAS inicializálásához töltse le a QfinderPro alkalmazást."
A qfinder pro alkalmazás látja a nast,de amikor a böngészőbe lépne,hogy az inicializálást elvégezze,nem tölt be az oldal(http://192.168.1.118:8080/cgi-bin/QTS.cgi?count=497565),viszont ha itt szeretném a leállítást megoldani,ahhoz beenged az "admi/admin-al,és reagál a leállításra.
Természetesen SSH-n sem enged be. Valaki tudja,hogy mi ilyenkor a teendő? Lassan felrobbanok. :((
Most tényleg szükségem lenne a segítségre. Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#4507) Andrew801


Andrew801
tag

Sziasztok!

Nekem még egy régebbi qnap van, szenvedés, mennyire lassú! TS-112.
Ezt szeretném lecserélni. Nekem 1 HDD-s is elég lenne, TS-128 nem tudom mennyire lenne előrelépés.

Amire használom: Torrent és Wi-fi-n keresztül TV-n nézem a filmeket/sorozatokat.

És itt lenne egy kérdésem. Sajnos Sony TV LAN és Wifi sebessége is kevés ahhoz, hogy 4K-s filmeket normálisan átvigye.
Van rá lehetőség/megoldás, hogy "külső" HHD-ként lássa a TV és a TV-re telepített lejátszó USB 3.0 porton keresztül?

(#4508) Mr Bond 007 válasza Andrew801 (#4507) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nem hiszem hogy lenne ilyen opció. Ha 4k filmet akarsz akkor legolcsóbban egy külső usb-s hdd lehet a megoldás, vagy külső mediaplayer ami 4k képes, és össze lenne kötve a nas-al.

(#4509) Syz


Syz
senior tag

Sziasztok!Egy D-Link DNS 320-ba beletettem egy 3 TB-os WD Green vinyót, ha a másik slotba beleteszek egy ugyanilyen WD Greent csak 2 TB-sat akkor azt nem látja.Ha fél TB-os vinyót teszek bele akkor azt érzékeli.A NAS-on elvileg a legújabb FW van amivel 6 TB-ot kellene tudnia kezelni.Mi az amin állítanom kellene hogy lássa a 2 TB-os vinyót is? A vinyók mindegyike jó mert az első slotba ha egyenként voltak betéve akkor mindegyiket látta, csak együtt a 3+2-őt nem..

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#4510) Syz


Syz
senior tag

Bocs a kérdésért, most látom hogy rossz topicban tettem fel. Sorry :)

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#4511) Suuu26 válasza Mr Bond 007 (#4329) üzenetére


Suuu26
csendes tag

Helló!

Én sem szívesen használom, de nincs más. Korábban rajta volt a Transmission, de azt most nem találom. Nem tudom letölteni, és feltelepíteni sehogyan.

(#4512) Andrew801 válasza Mr Bond 007 (#4508) üzenetére


Andrew801
tag

Nem jó hír, de én is így gondoltam. Köszönöm!

(#4513) Mr Bond 007 válasza Andrew801 (#4512) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nem szabad olyan 4k tv-t venni amiben nincs gigabites lan és/vagy ac-s wifi. (Ez mondjuk főleg a gyártók szégyene mert 4k tartalmat nem lehet 100mbiten lejátszani.. Ok a netflixet pl igen, de az alacsony bitrátán van.) Ez a tipikus esete a fillérb--ásnak a gyártók részéről. Lásd pl samsung kihagyja a csúcs qled tv-kből a dts támogatást az új szérián.. Agyrém :Y

[ Szerkesztve ]

(#4514) blakey válasza Mr Bond 007 (#4513) üzenetére


blakey
titán

Nem szabad olyan 4k tv-t venni amiben nincs gigabites lan és/vagy ac-s wifi. - TV-k esetében maximum az AC-s wifi teljesül, nincs gigás LAN-al szerelt TV és ez szándékos, nem a torrentre építenek.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4515) Mr Bond 007 válasza blakey (#4514) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Jah de azért van pofájuk 4k médialejátszót beépíteni aztán verni rá a nyálukat. Nevetséges..

(#4516) Suuu26 válasza Mr Bond 007 (#4329) üzenetére


Suuu26
csendes tag

Helló!

Tegyük fel, hogy NAT-olva vagyok. Ha a DIGI kikapcsolja akkor a router beállításaiban is ki kell kapcsoljam?
Eza két lehetőség van erre: kép

Most jelenleg ha átváltok NAT-ról Dinamyc Routingra akkor nem tudok netezni.

Meglátom majd ha válaszol a DIGI.

Vélemény ezzel kapcsolatban?

Milyen torrent programok használjak amit messziről is előrek telefonnal?

Köszi!

(#4517) kalolaci válasza Suuu26 (#4516) üzenetére


kalolaci
senior tag

Torrentként, a transmissiont ajánlom. Távoli elérés is működik, bár a vélemények alapján, sebességben nem túl gyors.

(#4518) csikimara válasza kalolaci (#4517) üzenetére


csikimara
csendes tag

Szia. Érdekelne,hogy mennyire ismered a Transmission beállításának menetét? Mivel már gyárilag nem tartalmazza,így az SSH-n keresztül nekem nem igazán megy...ráadásul sehogyan nem tudom szerkeszteni a jsoin fájlt . Jól jönne egy "step by step" segítség.
Köszi előre is.

(#4519) kalolaci válasza csikimara (#4518) üzenetére


kalolaci
senior tag

El kell hogy szomorítsalak, szinte egyáltalán nem ismerem. Ezt futtattam a régi nasomon, csere után is ezt kerestem. Letöltöttem külső forrásból pár darabot, mire egyik működött. Teljesen szerkesztésmentesen használom, semmit sem változtattam rajta. Saját hálózatból, és távolról is elérem.

(#4520) csikimara válasza kalolaci (#4519) üzenetére


csikimara
csendes tag

Értem,azért köszi a választ. Nem tudod véletlenül,hogy a fórumon ki a szakértője ennek a témának?

(#4521) kalolaci válasza csikimara (#4520) üzenetére


kalolaci
senior tag

Sajnos, azt sem. Bár lehet, nekem is utána kellene néznem, hogy jobban értsek hozzá.

(#4522) gahor72 válasza csikimara (#4518) üzenetére


gahor72
aktív tag

Hello!

Ez az a téma amit a Nas-on kezdő torrentezők nagy része megkérdez.

Évente többször is.Nem nagyon fognak tülekedni a tagok a segítséggel,mert süt a hozzászólásodból,hogy nem kerestél rá,sem itt a fórumon,sem a google-val.

Pedig találat lenne bőven...

De tudod mit, tavaly októberben ezt írtam valamelyik sorstársadnak:

Leállítod hogy NE fusson a TM.

Majd megkeresed a settings.json file-t,szerkeszted a neked megfelelő adatokkal,mented.Újra elindítod.

Win alól winscp progival pl,nas webes felületen a Midnight Commander nevűvel(MC) lehet szerkeszteni.

Elérési útja nálam: share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/QTransmission/etc/

üdv (4063)

(#4523) csikimara válasza gahor72 (#4522) üzenetére


csikimara
csendes tag

Szia. Igen,igazad van bizonyos tekintetben. Az elmúlt héten minden nap 4-5 órát a következőkkel foglalkoztam:
-elolvastam legalább 3X az összes fellelhető anyagot, amit erről találtam...megtaláltam még a francia nyelvűt is,ahol sok érdekes dolgot írnak, csak kár,hogy nem értem. Mivel anno nekem DNS-320 Nasom volt,ráadásul akkor még párhuzamosan használtam az Ubuntut és a Windows 7-t,könnyebb dolgom volt,mivel arról egy teljes leírás állt rendelkezésemre,és abból nem volt annyi féle procival rendelkező Nas. A leírás Linuxra szólt,tehát a parancsok is mások voltak...jelenleg Windows 10-t használok.
Igen,nagy nehezen kiderítettem,hogy nekem az arm x19 jelölésű transmission kell(nem volt egyszerű). Egyszóval velem kapcsolatban csak részben van igazad...de hagyjuk. Igazából mindig mindent meg szoktam oldani,csak gondoltam,hogy nem szeretnék 2 hetet rááldozni ha már itt van ez a fasza fórum. Ha én értenék hozzá,biztos,hogy már régen felraktam volna egy "step by step" leírást a magamfajta barmoknak mint ahogyan a DNS-320 hoz is tették...de úgy gondolom,hogy jelenleg hiánycikk ez itt,hiszen ha lenne,akkor megtaláltam volna. Mindenfele csak olyan segítséget találok a neten ami azoknak készült, akiknek minimális fogalmuk van a programozásról. Én nem ismerem annyira a parancsokat,annyit tudok,hogy Win alól nem sudo meg opt használatos. Csak ennyit szerettem volna hozzáfűzni a dologhoz,és ha netán sértettséget érzel ki a mondataimból akkor jól érzed.Igen,amikor még gyárilag tartalmazta a Nasom a Transmissiont,akkor sikerült viszonylag könnyedén megoldanom a dolgot,jelenleg viszont még az általad leírt 3 mondatod is igencsak kevés.
Ennyit szerettem volna...hidd el,előbb-utóbb megoldom a segítséged nélkül is,csak egy kicsit tovább fog tartani.
Köszönöm a szíves együttműködésedet.

(#4524) kalolaci válasza csikimara (#4523) üzenetére


kalolaci
senior tag

Az igen! Ezek szerint, igencsak utána jártál a dolognak. Azt hiszem, nekem is az a transmission van telepítve, ami az írásodban szerepel.

(#4525) csikimara válasza kalolaci (#4524) üzenetére


csikimara
csendes tag

Igen, 2016-ban vettem a Nas-t, akkor még gyarilag benne volt, azóta szépen ment. A gond ott kezdődött amikor megvettem a Himedia Q10 Pro-t, és nem sikerült a a Kodival elérni a Nast Nfs-n keresztül. Elkezdtem állítgatni az engedélyeket, de már annyira belezavarodtam, hogy úgy döntöttem, hogy gyári
visszaállítás után megint megpróbálom. Akkor még nem tudtam, hogy a Transmission kikerült a qnap applikációi közül. Miután mindent elindítottam a nulláról, elkezdtem a Transmissiont újra rakni. Szerintem annyit állítgattam és próbálkoztam SSH-n, hogy már nem indult el a Nas. 1 nap után kiderítettem, hogy a vinyóval van valami gond, és az a megoldás, hogy vinyó nélkül indítom el a Nas-t, és csak azután rakom bele. Ekkor a formázás közben fagyott le. Vinyók kivenni, windóz alatt leformázni, és megint előröl az egész. A végén minden rendben volt...csak hát megint a Transmissionnál tartok. Mivel a legtöbb támogatás Linux alól történik ,most létrehoztam egy pendrive-ról indítható Ubuntut, jelenleg a Terminal használatát olvasom, merthogy nem emlékszem már,hogy milyen parancssorral lehet elerni a Nast. Ma itt hagytam abba...és akkor ezek után azt mondják az emberről, hogy nem olvas utána. Szép, mondhatom...de majd megoldom ezt is.

(#4526) shtirley válasza csikimara (#4523) üzenetére


shtirley
tag

Nevetséges a sértődöttséged.
Amíg végigolvastam a magyarázkodásod, majd eluntam magam, ezért sokáig tartott.
Ennek töredéke idő alatt megtaláltam a bő fél évvel ezelőtti hozzászólásom a settings.json fájl szerkesztésével kapcsolatban.
:W

(#4527) kirkri


kirkri
addikt

Sziasztok!

HDD-t cseréltem a NAS-ban, ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem.
A torrent file-ok hol tárolódnak a NAS-on a Transmission-höz? A laptopon a nagy részük megvan, de elég sokat adtam hozzá telefonról, amit időközben lecseréltem, így egyszerűbb lenne az előző HDD-ről átmásolnom.

21 éve a Prohardveren! ™

(#4528) kalolaci válasza csikimara (#4525) üzenetére


kalolaci
senior tag

Nagyjából én is akkor vehettem, amit jelenleg használok. Én nem olvastam ennyit utána, nem is használom semmi másra, csak seed szervernek. Esetleg okostévén, filmet nézek róla, wifin keresztül.
kirki: nekem azt hiszem, telefonomon vannak a torrent file-ok.

[ Szerkesztve ]

(#4529) gahor72 válasza kirkri (#4527) üzenetére


gahor72
aktív tag

Hello!

Nálam: opt/QTransmission/etc/torrents

TS-251+

üdv

[ Szerkesztve ]

(#4530) kirkri válasza gahor72 (#4529) üzenetére


kirkri
addikt

Köszi, nagy segítség volt! :R

21 éve a Prohardveren! ™

(#4531) emptee


emptee
csendes tag

Sziasztok! Tudnátok olyan egy vagy két lemezes QNAP NAS típust ajánlani, amin a lekapcsolt állapotában érkező átmeneti áramkimaradás után azonnal megéled a WOL, és minden további manuális beavatkozás nélkül fel lehet éleszteni hálózaton keresztül?

Semmilyen más közvetett megoldás nem érdekel, csakis ezt kellene tudnia az eszköznek. Sajnos a QNAP oldalán sem találtam egyértelmű leírást ezzel kapcsolatban.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#4532) gahor72 válasza emptee (#4531) üzenetére


gahor72
aktív tag

Nem lenne jó megoldás bármelyik NAS elé egy szünetmentes táp?

Gondolom az lenne a cél hogy bármikor,áram kimaradás esetésn is fel lehessen ébreszteni távolról.

üdv

(#4533) gahor72


gahor72
aktív tag

De van olyan opció,hogy helyi hálózat ébresztése fül alatt:engedélyezés,letiltás.

Illetve:helyreállítás áramkimaradás esetén fül alatt -Nas automatikus bekapcsolása vagy kikapcsolva tartása vagy a legutóbbi állapot visszaállítása.

Ha az áram kimaradás ritkán van akkor maradhat bekapcsolva.Max telóról kikapcsolod...

üdv

[ Szerkesztve ]

(#4534) peti85 válasza gahor72 (#4533) üzenetére


peti85
senior tag

Ezt a helyreállítás áramkimaradás esetén-t én is néztem, de a TS-228-ban csak a "Nas automatikus bekapcsolása" és a "NAS kikapcsolva tartása" szerepel, a legutóbbi állapot visszaállítása opció itt nincs meg.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#4535) emptee válasza gahor72 (#4533) üzenetére


emptee
csendes tag

> Nem lenne jó megoldás bármelyik NAS elé egy szünetmentes táp?
Nem. Ahogy írtam is, semmilyen más megoldás nem érdekel. Egyszerűen azt szeretném, ha a kikapcsolt NAS alól kiment és visszajött áram után az egyből feléleszthető lenne WOL-lal. Ehhez kellene konkrét típus, amin kipróbáltan működik a dolog, mert ez alapján szeretnék majd vásárolni.

> Gondolom az lenne a cél hogy bármikor,áram kimaradás esetésn is fel lehessen ébreszteni távolról.
Ilyesmi, de úgy, hogy nem biztos, hogy a kimaradás előtt be volt kapcsolva a NAS.

> Illetve:helyreállítás áramkimaradás esetén fül alatt -Nas automatikus bekapcsolása vagy kikapcsolva tartása vagy a legutóbbi állapot visszaállítása.
Gyanítom, hogy ez csak annyit tesz, hogy ha kimaradáskor be volt kapcsolva a NAS, akkor az áram visszajövetelekor is bekapcsol, ha pedig ki, akkor úgy marad. De ez még nem garantálja, hogy a WOL meg fog éledni akkor is, ha kikapcsolt marad.

> Ha az áram kimaradás ritkán van akkor maradhat bekapcsolva.Max telóról kikapcsolod...
A felhasználásom jellegéből pont fordítva van, azaz ritkán megy a NAS, erre nem építhetek, hogy bekapcsolva maradjon.

(#4536) gahor72 válasza emptee (#4535) üzenetére


gahor72
aktív tag

1. Írjál a support-nak kérdezd meg valószínű válaszolnak előbb-utóbb.

2. A nasokat 24/7-es működésre tervezték,ha be is van kapcsolva és mondjuk hetente kerül rá egy biztonsági mentés távolról,akkor a köztes időben le állhat ha nincs adat mozgás.Tehát nem fogyaszt semmit.

3. Ha csak pl hetente egyszer használnád akkor jobban jársz egy lan képes külső winyóval amin mehet wol.
és olcsóbb is.

4. Ha pl hetente egyszer használod , és a többi időben áll akkor költség hatékony az egy lemezes nas,viszont nincs adat biztonság,mint a külső winyó esetében.
Kivéve ha felhőbe,pedrivera stb szinkronizálod a mentéseket,amit bármelyik esetben megtehetsz.

5. Ritka használat mellett 2-4 lemezes nast venni és nem kihasználni a tudását--luxus.

Persze te tudod,ennyit tudtam segíteni,abból az info-ból amit írtál.

üdv

(#4537) gahor72 válasza peti85 (#4534) üzenetére


gahor72
aktív tag

TS-251+ -on van. Gondolom más nasokon is.

228-al kapcsolatban itt a fórumon többnyire a torrent kliens telepítési problémákról lehet olvasni,meg a sebességgel kapcsolatosokról.

De vannak ellen példák is.

üdv

(#4538) emptee válasza gahor72 (#4537) üzenetére


emptee
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

Igen, végül erre jutottam, hogy megkérdezem a gyártókat, aztán kiderül, hogy van-e ilyen modelljük.

(#4539) shtirley válasza emptee (#4538) üzenetére


shtirley
tag

Fura dolog amit keresel. Nekem egy régebbi (TS-269L) NAS-om van, és azon ez a dolog firmware függő lehetett, mert régen a konektorba dugás pillanatában elindult azonnal, mostanság viszont be kell kapcsolni a főkapcsolóval.
Ezt onnan tudom, hogy van egy APC szünetmentesem, ami USB-n rá van dugva a NAS-ra. Rövid áramszünet esetén nem történik semmi, de ha 5 percig nincs áram, akkor leállítja magát a NAS. Ez csak akkor működik, ha USB-n jelen van a szünetmentes. Sajnos azzal nem gömbölyű valami, mert néha a NAS elveszti vele a kapcsolatot. Olyankor nem elég az USB-t kihúzni, hanem NAS leállít, szünetmentes áramtalanít, aztán minden visszakapcsol. Nos régen az árammal rögtön elindult, újabban viszont be kell kapcsolni.

(#4540) emptee válasza shtirley (#4539) üzenetére


emptee
csendes tag

> régen a konektorba dugás pillanatában elindult azonnal, mostanság viszont be kell kapcsolni a főkapcsolóval
Ez nem csak azon az opción múlik inkább, hogy áramkimaradás után automatikusan elinduljon-e vagy sem?

(#4541) sony309 válasza peti85 (#4534) üzenetére


sony309
őstag

TS-228 van nekem és van benne olyan opció:

"A NAS korábbi energiaellátási állapotának visszaállítása"

S3x, hifi & rock and roll

(#4542) Geth válasza emptee (#4538) üzenetére


Geth
addikt

TS-251, jelenleg bekapcsra van állítva az ac restore, pont azért mert fogalmam sincs, hogy memory beállítás + alvás + áramszünet kombó után mi történik :DDD
De ha gondolod letesztelem, viszont csak a héten később tudom.

(#4543) shtirley válasza emptee (#4540) üzenetére


shtirley
tag

Félreérted. Lekapcsolt állapotából indult el áram esetén, pont ahogy te keresed.
Persze most már nem csinálja.

(#4544) emptee válasza Geth (#4542) üzenetére


emptee
csendes tag

Megköszönném! Nem sürgős, majd amikor belefér. :)

Annyi lenne a lényeg, hogy ezután megéled-e a WOL, meg lehet-e éleszteni rajta a kikapcsolt eszközt.

(#4545) emptee válasza shtirley (#4543) üzenetére


emptee
csendes tag

> Lekapcsolt állapotából indult el áram esetén, pont ahogy te keresed.
Még mindig félreértés van. Nem azt szeretném, hogy áramszünet után automatikusan elinduljon a NAS, hanem csak azt, hogy WOL-lal el lehessen indítani, amikor az áram visszajötte után kikapcsolt állapotban marad.

(#4546) shtirley válasza emptee (#4545) üzenetére


shtirley
tag

Áhhá! Tényleg félreértés volt.
Nos amennyire én tudom az én NAS-om ilyet nem tud, vagyis csak azon a szinten tudja mint egy átlagos PC.
Azaz, le tud állni valamilyen alacsonyabb készenléti szintre ahonnan feláll wake-on-lan esetén mindaddig, míg az áramot meg nem szakítjuk. Áramszünet után kézzel kell elindítani.
A QNAP fórumokon keresve sem találtam más működésre utaló jelet.

(#4547) sanyijedi válasza emptee (#4545) üzenetére


sanyijedi
őstag

nekem TS-228 van ami sajnos nem tud WOL-t.
de azok a NAS-ok amik tudnak, azok nem tudják ezt a funkciót amit szeretnél?
azaz ha kihúzod és visszadugod a WOL funkció nem lesz aktív csak akkor ha egyszer be/ki kapcsolod a NAS-t?!

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#4548) Geth válasza sanyijedi (#4547) üzenetére


Geth
addikt

Örülök, hogy csatlakozol Te is a beszélgetéshez.
Pontosan arról van szó, amire visszakérdeztél :DDD
Igen, sajnos vannak olyan esetek, amikor a WoL nem aktív áramszünet után...
Az otthoni 2 PC pont nem ilyen (áramszünet után nem kapcsolnak be, DE kelthetőek), de a NAS-t még nem teszteltem, este kipróbálom.

(#4549) gahor72


gahor72
aktív tag

Most már pár napja beszélgetünk erről a dologról,de kíváncsi lennék mi az az élet helyzet amiben ilyen fontos szerepe van egy kikapcsolt nasnak,amit fel KELL tudni ébreszteni az álmából....

(#4550) Geth válasza gahor72 (#4549) üzenetére


Geth
addikt

Nagyon nem erőltetted meg a fantáziádat.
Pl. kell egy file róla, de altatva volt a NAS (mert egyébként nem használtad 2 hete), volt egy áramszünet, a NAS fizikailag 500 km-re van egy zárt helyen, ahova nem tudsz betávküldeni senkit.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.