Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68251) latyak17 válasza 7600 GS (#68190) üzenetére


latyak17
tag

mutatnék, de sajna a kerék deszkákon állt, és annyira megültettük, hogy a felni beleért a gewinde állítóanyába, +gumi rásimult a karosszériára, így se előre se hátra :D

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#68252) MunezXBK válasza Dr.Zoo (#68248) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Várj csak...nem vezetek fel senkit. Most jut eszembe, nekem felelnem kell Iza előtt. :D

(#68253) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Faszántos ez az új szélvédő. :D
191.100,- :o

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#68254) bitpork válasza tomcsi23 (#68253) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Muhaha! Nekem senki nem hitte el amikor mondtam hogy az allroadba mennyi, de látom neked sem volt olcsó.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#68255) MunezXBK válasza bitpork (#68254) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pedig nem is sz@rdízel. ;]

(#68256) Dr.Zoo válasza bitpork (#68254) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Mi van a lámpáddal?? :U

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#68257) bitpork válasza Dr.Zoo (#68256) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Elemet cseréltem benne :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#68258) rob210 válasza tomcsi23 (#68253) üzenetére


rob210
nagyúr

:Y Mennyi Robi most tudta meg az 5 ös lottó várható főnyereményét:D

Baszki az igen lehet, hogy szakszerviz, lehet, hogy csuda gyorsak és ügyesek, de annyiért még cascora se csináltatnám meg.

Nevetséges és szánalmas.
Az üveges helyen amit linkeltem neked 36.000.- cserélik majd az enyém és gyári renault üveget tesznek be gyári ragasztóanyaggal és beázás garanciával!!!

A tiédbe 54.000.- lett volna.
Nagyon durva árak ezek.
:(

Nem értem miért csodálkoznak rajta, hogy senki nem megy szakszervizbe.

(ráadásul halkan megjegyzem, hogy pl. a toyota meg a citroen szakszerviz hozzájuk viszi a kocsit cserére csak utána ők továbbszámláznak mint ha náluk készült volna.)
:W
Ez Magyarország.

Renault power

(#68259) tresh válasza rob210 (#68258) üzenetére


tresh
addikt

Ezt a linket nekem is eldobhatnád :)) :R

(#68260) rob210 válasza tresh (#68259) üzenetére


rob210
nagyúr

Neked is szar a szélvédőd?

Klímakuplung?

Most lesz zsarolási alapom
:D

(küldöm mindjárt)

Renault power

(#68261) Z0mbi válasza bitpork (#68250) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Hi

De segitett... az volt a kiindulo pont. ugyhogy mucsosz! Logok egy sorrel ;)

(#68262) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Kinek is kell írni képcsere miatt? :B

(#68263) Cheesy


Cheesy
őstag

Az ajtók aljának rozsdásodása esetén mi a teendő? Festőhöz, vagy lakatoshoz kell vinni? Sehol máshol nincs rozsda, csak az ajtók alján. (a vezetőoldali ajtó kivételével, annak nincs az alján rozsda sem.)

Ilyenkor vágnak-hegesztenek, újrafestenek? Nem volt még dolgom ilyennel...

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#68264) rob210 válasza Cheesy (#68263) üzenetére


rob210
nagyúr

Ha rozsda kend le noveroxal.
Ha már rózsásodik, (rétegződik, hólyagos) akkor lakatos, ha szépen és hosszú távra akarod megcsináltatni.
:R

Renault power

(#68265) 7600 GS válasza MunezXBK (#68262) üzenetére


7600 GS
addikt

(#68266) Kiskokó válasza MunezXBK (#68262) üzenetére


Kiskokó
veterán

NA halljuk mit vettél! :DD

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#68267) Cheesy válasza rob210 (#68264) üzenetére


Cheesy
őstag

Talán ez a legcsúnyább, a jobb első és jobb hátsó ajtó alja:

Olyan mintha lenne középen egy műanyag elem, ami szétrepedezett. Ezt lehet cserélni? Megnézem ETKA-ban :)

www.vakbelmutet.hu

(#68268) tresh válasza rob210 (#68260) üzenetére


tresh
addikt

Hátsó szélvédőn fent van egy ilyen gumi/ tök tudja milyen töltetű csík ami kezd szétmállani azt akarom kicserélni és elvileg ezért ki kell kapni az üveget. Persze ennek függvénye hogy ma végre kész legyek a hátsó fék felújítással :))

(#68269) MunezXBK válasza 7600 GS (#68265) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tuti?

(#68270) 7600 GS válasza MunezXBK (#68269) üzenetére


7600 GS
addikt

Tuti, én is nekik ide írtam hogy tegyék be az arany sasról a képet. ;)

(#68271) -v- válasza rob210 (#68258) üzenetére


-v-
addikt

Ha esőérzékelős, hővédő, fűthető stb. egy szélvédő, az tökre megdobja az árát. Pl. focus 2-be is 45k a sima, a hővédő esőérzékelős fűtött meg 145k :)

(#68272) rob210 válasza Cheesy (#68267) üzenetére


rob210
nagyúr

Hát így képről nekem főleg ilyen kicsiben nem adja vissza az állapotát.
Szerintem még érdemes noveroxal támadni, ha kívülről még nincs nyoma semminek akkor főleg.
Ahogy nézem jó alaposan elázott szegény ajtó nem is egyszer.
Vagy áll az ajtóban a víz?

Ilyet még nem láttam, de mindenesetre nem menthetetlen az biztos.
Ha lekented és megkapod a fekete színű képződményt amit a rozsdából csinál akkor érdemes valami színnel fedni.
Ahol noveroxal lekented ott többet rozsda nem lesz.
:R

Renault power

(#68273) rob210 válasza -v- (#68271) üzenetére


rob210
nagyúr

Ez oké de tomcsi kocsijában semmi extra nincs csak üveg.
Már nem felszereltségre értem.

Legalábbis legjobb tudomásom szerint se zselé se semmi nincs csak a ragasztott szélvédő, esetleg hővédő fólia.

Renault power

(#68274) Nem3sys válasza tomcsi23 (#68253) üzenetére


Nem3sys
tag

Mennyi? :Y

Seat Ibiza 1.9TDi 200+++

(#68275) tresh válasza Nem3sys (#68274) üzenetére


tresh
addikt

Nem drága ez tuti benne volt az ügyfél váróban kapott keksz/kávé ára is és az dobta meg így az összeget ;]

[ Szerkesztve ]

(#68276) Bling95


Bling95
őstag

nem ég a bal hátsó tompítottam . Lehetséges hogy 12v5W a hátsó tompított? Szerintem ez a nem ég.

(#68277) Cheesy válasza rob210 (#68272) üzenetére


Cheesy
őstag

Ha jobb egér katt, majd teljes méretű kép megtekintése, akkor ott az eredeti méret, PH! motor összezsugorítja. ;)
Itt vannak a képek amúgy, a vége fele vannak az ajtók.

Utána nézek ennek a Noverox-nak, köszi!

www.vakbelmutet.hu

(#68278) !Overdose! válasza Bling95 (#68276) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nem írtad, hogy milyen autód van és az első hozzászólásban sem találtam, de jó eséllyel igen.

Itt le tudod ellenőrizni: [link] vagy a kezelési útmutatóban is benne van, de akár ki is veheted megszemlélni. :K

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#68279) rob210 válasza Cheesy (#68277) üzenetére


rob210
nagyúr

Oksa. ez még nem olyan gyalázatos kívülről semmi nyoma.
Befogod az akkus csavarozóba (ha nincs akkor változtatható fordszámos fúrógép is jó csak tekerd le) a drótkorongot, mert a festék lemezesen fel van jőve.
Sík felületet képezel rányomod a noveroxot színt és kész vagy.
(nem kell fémtisztára csiszolni csak a festék rétegek jöjjenek le, sima legyen a felület.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#68280) TaaT válasza Bling95 (#68276) üzenetére


TaaT
veterán

Mi az hogy bal hátsó tompított? :U Hátul nincs tompított csak elöl, hátul helyzetjelző van, meg féklámpa, meg index, meg stb...

Give them hell Ukraine!

(#68281) -v- válasza rob210 (#68273) üzenetére


-v-
addikt

Hm nekem úgy rémlik mintha esőszenzora az lenne ... de majd jön és nyilatkozik mennyire okos a szélvédője :DDD

(#68282) rob210 válasza -v- (#68281) üzenetére


rob210
nagyúr

(#68283) 8th válasza Nem3sys (#68274) üzenetére


8th
addikt

Más annyiért autót vesz bázzeg :D . Vigyázzál az okosba tankolással. Haversrác faterja alól múlt hónapban szedték ki a traktorját. Az otthon elhasznált étolajat (ami után a pénztárban kifizette a 27% áfát és eleve az adózott jövedelméből vásárolt) összegyűjtögette kannákba átszűrte beleborította a gépbe és kiindult vele dolgozni a földjükre. Szomszéd település határában belefutott egy nav ellenőrzésbe. Sütödeszag messziről érződött = bukta. Jövedéki adócsalás miatt eljárást indítottak ellene, traktort ugyan nem foglaltak le bizonyítékként de ki sem állhat vele az udvarból mert le van plombálva a fülke és a tank is. Most várják a további fejleményeket. Szóval csak óvatosan újabban harapnak erre a kutyák.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#68284) -v- válasza rob210 (#68282) üzenetére


-v-
addikt

a) rosszat linkeltél, ez nem a turbó b) opcióként is nyilván rendelhető volt ;)

(#68285) TaaT válasza -v- (#68284) üzenetére


TaaT
veterán

1.6 16V-hez tudsz másik 0-100-as adatot? Itt sztem elírtak valamit. :)

1.6 16V 10,5 s
1.8 20V 10,3 s

Give them hell Ukraine!

(#68286) VR6-Fan válasza 8th (#68283) üzenetére


VR6-Fan
veterán

Levennen az u.a. Csovet leszivnam es toltenek bele nyomassal rendes nyalat....

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#68287) 8th válasza VR6-Fan (#68286) üzenetére


8th
addikt

Ott a helyszínen mintát vettek a tankból és a jegyzőkönyvet is aláírta szóval már mindegy.

[ Szerkesztve ]

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#68288) rob210 válasza 8th (#68287) üzenetére


rob210
nagyúr

Ezt én nem is értem, mit kellett volna csinálnia?
Elmenni a navhoz és jelezni, hogy a megmaradt étolajat elhasználom a traktorba mint biodizel, tessék mondani hol kell érte fizetnem,????

Hol hát a tesco pénztárban b@szki, miért kéne azért 2 x adózni?
Inkább öntse ki a földekre vagy a lefolyóba?

Ez egy gec... ország és nevetséges amit művelnek.
Sajnálom szegényt, mert nem ő a jövedéki adó csaló, de hogy nagyon megtolják a kis hátsóját az elég valószínű.
:W

Renault power

(#68289) KaiotEch válasza 8th (#68283) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

NAV-nak mi köze hozzá, hogy mit tankolok a saját járgányomba?! Nem hinném, hogy az étolaj jobban szennyezi a levegőt. :U

(#68290) bitpork válasza rob210 (#68288) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

De ha p egy remappolt vagy turbócserélt autót megcsekkolnak akkor a tulajáról az is kiderülhet hogy adócsaló.

(#68289) KaiotEch: a jövedéki adó törvény hatálya alá eső termékek kereskedelme koncessziós, és állami felügyelet alá tartozik. Ha nem tudod egy jövedéki termékkel kapcsolatban igazolni hogy megfizetted utána a kirótt adót, akkor jövedéki adócsalást követsz el. Ugyan az a helyzet hogy ha kilépsz egy üzletből és nem tudsz felmutatni egy blokkot, és kiderül hogy hamis terméked van, akkor téged baxarintanak meg.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#68291) rob210 válasza bitpork (#68290) üzenetére


rob210
nagyúr

:F nem értem :F

Renault power

(#68292) bitpork válasza rob210 (#68291) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A gépjárműadó teljesítmény alapú. Szerencsére nincs elterjedőben ennek vak/véletlenszerű ellenőrzése. Nagyon sok bírságot lehetne osztani az illegális teljesítmény növelésért.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#68293) TaaT válasza KaiotEch (#68289) üzenetére


TaaT
veterán

Minden amit a kocsid tankjába tankolsz jövedéki adó köteles, legyen az benzin, gázolaj, étolaj, szörp, puki. :)

rob210: "Elmenni a navhoz és jelezni, hogy a megmaradt étolajat elhasználom a traktorba mint biodizel, tessék mondani hol kell érte fizetnem,????"

Haver ételfutár, és étolajjal megy, régebben bement a navhoz hogy étolajjal akar járni, kinek mennyit kell fizetnie, elhajtották hogy tankoljon nyugodtan csak ne bukjon le.

Give them hell Ukraine!

(#68294) rob210 válasza bitpork (#68292) üzenetére


rob210
nagyúr

JA oké így már értem, csak nem tudtam ez most, hogy jön a tankoláshoz. :C

Taat: ez remek ilyet, hogy mondhat a NAV?
Akkor tessenek szívesek lenni lehetőséget biztosítani a legalizálásra is, ezért mondjuk simán be lehetne őket perelni.

Renault power

(#68295) zetecR válasza rob210 (#68273) üzenetére


zetecR
addikt

Mi az a zselé?

(#68296) TaaT válasza rob210 (#68288) üzenetére


TaaT
veterán

"Ez egy gec... ország és nevetséges amit művelnek."

Ezt a TC kommentek között olvastam. ;)

"Egyszer regen bementem egy AutoZone boltba ( USA, orszagos bolthalozat, arulnak mindent amire egy onjelolt tuner vagyhat ) :) es vettem egy ilyent: Nyomtávszélesítő.

megiscsak fickosabban mutat a jargany :)

Penztarhoz faradtam, es kerdeztem hogy valami minosito certificat vagy valami van e hozza. Neztek ram mint aki bolond. Mondta az elado: Egy ev garancia van, de sosem volt problema ezekkel, nem arulnak gagyit. Kerdeztem: es a rendor mi szol hozza? Totalissan nem ertettek meg engem miert kerdezem ezeket... Elmagyaraztam, ahonnan jovok ott hogy megy, ott kell engedely ilyesmire, bar ezt nem is lehetne feltenni. Erre - mar kijott a boltvezeto is a penztarhoz - azt mondta a srac: "Nem tudom honnan jottel, de en nem szeretnek ott lakni ahol engedely kell egy fukin spacerhez."

Ehhez nem is nagyon lehet mit hozzatenni."

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#68297) tomcsi23 válasza rob210 (#68273) üzenetére


tomcsi23
veterán

Esőérzékelő azért van, alatta kicserélték azt a kis zselét (1. hsz képen is látszik kicsit), az is volt vagy 4e ft. ;]

tresh: nem vártam ott sokáig, tegnap reggel meló előtt leadtam, ma reggel elhoztam. Lófaxt sem kaptam :D de amúgy elég korrektek és rugalmasak voltak szvsz. Nyilván nem az árban, az adott.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#68298) KaiotEch válasza TaaT (#68293) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Akkor már értem, hogy Michael J. Fox és Christopher Lloyd miért rohangált a múltba és a jövőbe annyira gyorsan. Nehogy elkapja a NAV :D

(#68299) Bling95 válasza TaaT (#68280) üzenetére


Bling95
őstag

Igen , csunyan beneztem:D helyzetjelzo volt es igen az volt az.

(#68300) bitpork válasza rob210 (#68294) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Úgy hogy a jövedéki törvény explicit meghatározza amit TaaT is írt: bármilyen géperejű járómű csak legálisan leadózott üzemanyag minősítésű nyállal hajtható. Amennyiben olyan nagy mértékű igény jelentkezne az étolajas üzemanyagra, hidd el hogy azt is bevonnák a jövedéki termékkörbe ami miatt sütési étolajat többé elérhető áron nem kaphatnál.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.