Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68801) Nem3sys válasza homeless09 (#68778) üzenetére


Nem3sys
tag

Felejtsd el azt a motort.

Sokkal inkább egy 1.8T
A csigától ne félj, fillérekért kapni hozzá :)

Seat Ibiza 1.9TDi 200+++

(#68802) Mágus2 válasza homeless09 (#68800) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

2.3-ast akkor kilőhetjük, abból nincs 1 misiért épkézláb.

Puritánnak mindegyik puritán ebben az árban, szóval vagy az összeg nem stimmel , vagy a vw csoport.

Ennyiből igazából egy A3 1.8 20V szívó motorsat vennék, ha csomagtartó is kell akkor octavia ugyan ezzel a motorral, vagy toledo( a golfot te zártad ki), ezek 125 lóerősek, szóval 100 fölött vagyunk, de még nem értük el a kellemes autókázás és turbóhalál közötti őrlődést.

(#68803) csiben1


csiben1
tag

Audi A4, 98-as, 1.8 benzin, ADR motorkódú autóban milyen időközönként kell gyertyákat cserélni? Most van benne kb 45 ezer Km és 2.5 év.

You can walk straight through hell with a smile

(#68804) Mágus2 válasza csiben1 (#68803) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

60 000km/4 év.

(#68805) csiben1 válasza Mágus2 (#68804) üzenetére


csiben1
tag

Köszi! :R

Meg tudnád még mondani, hogy a benzinszűrőt és a vezérműszíjat mennyi időközönként kell? Előre is köszi!

You can walk straight through hell with a smile

(#68806) ßrainiac


ßrainiac
addikt

PURITAN!!4 XD

En unalmasan tokeletesnek neveznem (kis tulzassal, nyilvan).

A G4-re harapok, biztos nem jo tulajdonsagom, de fiatalabb koromban el sem hittem, hogy egyszer lesz ilyenem es most hogy van, baromira meg vagyok vele elegedve.

1.8T-t en is ajanlom, btw, ha a Passat esetleg nem tul puritan, akkor abban xD

(#68807) homeless09 válasza Mágus2 (#68802) üzenetére


homeless09
őstag

Nem feltétel a nagy csomagtér, nincs család. :)

Az A3-asból nehéz nem széthajtottat találni?

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#68808) VR6-Fan válasza homeless09 (#68807) üzenetére


VR6-Fan
veterán

épp kézlább 1,8-t milláért vagy akatta leginkább 6k2-es ibiza cupra-ból (bocsánat, sportból is :DDD ) fogsz kapni.

golf4 leonok, a3-ak mind trágyalék annyiért, esetleg valami nagyon öreg A3-at kifoghatsz de a szépek ott is inkább milla felett.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#68809) Mágus2 válasza csiben1 (#68805) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A benzinszűrőt ha nem tudod, hogy mikor volt cserélve akkor cseréld, elvileg 60 000km a szűrőre, a vezérlésre szintén ezt tudom mondani. 90 000km után 30 000-ként ír ellenőrzést, de ehhez le kell venni a szíjat, ha meg már lent van érdemes cserélni, max. 120 000-et hagynám a szíjat.

Brainiac Én unalmasan tökéletesnek nevezném ennyire hogy lehet valaki elvakult szerelmes? Asszony nem féltékeny? ;] Vagy ezek a mellékhatásai az állandó vw fikázásnak a közvetlen környezetedben, fenn kell tartani az egyensúlyt?

VR6-Fan 1.8 szívó szerintem lesz ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#68810) csiben1 válasza Mágus2 (#68809) üzenetére


csiben1
tag

Mindkettőben 60ezer km van. Köszi mégegyszer a felvilágosítást! :R

You can walk straight through hell with a smile

(#68811) -v- válasza bitpork (#68777) üzenetére


-v-
addikt

Hm, hát abban igazad van, bizonyos extrákhoz meg kényelemhez és minőséghez a prémium kategóriából kell választani. Viszont most hogy pl. a skodánál maradjunk - ha már annak kapcsán jött föl a téma - új octáviából a legmagasabb, elegance felszereltségnél ugyanúgy választható a legalapabb, 105 lovas 1.2 tsi ... és minden extra elérhető hozzá. (Ok, L&K már csak a két csúcs motorral van az tény.)
De megnéztem audit is, A6-ost pl ... én nem látok semmit, ami kényelmi extrában a legalapabb 136 lovas 2.0 tdi-ben ne lenne benne (és lássuk be ekkora motor minimum kell egy A6-os bódéba, hogy meg tudjon mozdulni, szóval nem mondanám túlmotorizáltnak), vagy ne lenne ugyanúgy rendelhető hozzá. Inkább csak az van szerintem, akinek van pénze ilyeneket venni újonnan, az úgy van vele, ha már audi akkor menjen is ...vagy ha már extrára telik, akkor azért motorból is legyen benne jobb, mint az alap. Mert "ciki" ha nem megy.
Én se tudom mondjuk miért függ össze, hogy az ember szereti a kényelmet meg a prémium minőséget azzal, hogy az átlag forgalomba fölöslegesen túlmotorizált legyen valami, de ha megnézed az emberek jó része így gondolkozik, mert egy prémium verda mindig státusz szimbólum is lesz, ott a motorral is villantani kell, és megrendelik bele még akkor is, ha tök fölösleges, meg úgyse használja ki soha. Azért nincsenek alap motoros szétextrázott darabok ... Kevesen gondolkoznak úgy mint te. :)

[ Szerkesztve ]

(#68812) S.Y.S. válasza homeless09 (#68807) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Milla körül normális állapotú 1,8T-t szinte lehetetlen kifogni, mondom ezt úgy, hogy 5hónapos keresési tortúrán vagyok túl. :) Volt olyan másfeles, aminél azonnal hátraarc volt, pedig nem vagyok autószerelő. :D
A legszebb, egy kitűnő állapotú 1,8T ami látszólag egyben volt, ment mint a barom, tetszett. Egy szerviz látogatást beiktattunk, olyan 400k-t kellett volna rákölteni, mert műszakin nem ment volna át + a motorban volt pár kritikus alkatrész, ami időzített bombaként szerepelt...

(#68813) MunezXBK válasza S.Y.S. (#68812) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Akkor nem is biztos, hogy annyira ment. Miből ültél bele?

(#68814) Mágus2 válasza -v- (#68811) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A skodákat még picit nézd át. :B

Classic-social edition
Ambiente
Elegance
Business
Exclusive- lényegében válogatott business.
L&K-full extra

Ezzel meg is válaszoltam a motorral kapcsolatos kérdést. Engem nem érdekel a mo.-on forgalmazott skoda, itt ez van és ez csak a sima, combi-t nem néztem. ;]

[ Szerkesztve ]

(#68815) -v- válasza Mágus2 (#68814) üzenetére


-v-
addikt

Az új octáviát még pici nézd át :B (www.skoda.hu ;) ) - a többi skoda modellt (és a régebbieket) most nem néztem, de nem is azokról írtam.

active
ambition
elegance

l&k
rs

Edit:

Engem nem érdekel a mo.-on forgalmazott skoda, itt ez van.

Jó, hát jó na ... erre nincs válaszom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#68816) ßrainiac válasza Mágus2 (#68809) üzenetére


ßrainiac
addikt

Mar nem vagyok elvakult, ezelott nehany evvel az voltam. Imadtam mindent, ami VW csoport. Manapsag pl semennyire nem tetszik egy A3 belso (akar G4-gyel szemben). Foleg a szurke muanyag kinezetuek, amik egyenesen ugyanolyanok, mint barmely nem preferalt markae.

G5 sem tetszik pl, az konkretan Polot idez nekem, amik az A3-hoz hasonloan gagyi erzetuek (nem a bezs meg bor meg full extra belsokrol beszelek, ofc).

Ezt szerintem barki bevallhatja, hogy az A3 belso elmaradt abszolut az Audi szinvonaltol, kinezetre meg G3-at idez. Nem vagyok Golf fanboy egyebkent, a nagyobb autokat szerettem mkndig is, de van egy feelinge (ahogyan pl. a 6k2 sport Ibizanak is volt), valamint megkockaztatom, hogy sokkal tobben csicsaznak ki Golfot, mint A3-mat.

De hogy valamiben egyet is ertsunk, egy A6-ossal kapcsolatban biztos nem vesznenk ossze :D

S.Y.S: en 1.3-ra alkudtam le enyemet tavaly, 127e km-rel, sehol nem volt torve, minden gyari, Recarok meg szinte ki sincsenek kopva, nem hogy szakadva, a valto krahacsol vmit, de tobb, mint egy eve csinalja uresben es eddig nem romlott el. Az autonak olyan bajai voltak mindossze, hogy alig mentek vele, emiatt be voltak ragadva az ablakok picit, meg a zarakat nem nyitotta a kulcs mig meg nem hekkeltuk kicsit :D jo vetel volt, igaz, hogy draga, de ez auto marad meg sokaig. (Hulye is vagyok, hogy az eladasan gondolkoztam par napja :DDD)

[ Szerkesztve ]

(#68817) S.Y.S. válasza MunezXBK (#68813) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Ment az! :K 1,6 16V-ről váltottam, de nem ez volt az első ilyen turbós, amit vezettem (egy kezemen nem tudom megszámolni).

(#68818) MunezXBK válasza S.Y.S. (#68817) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Fura, hogy full elhanyagolt autónak pont a motorja patent. :U

(#68819) Mágus2 válasza -v- (#68815) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Tényleg az újat írtad.
Akkor se szólj be. ;] ;) :DDD

(#68820) S.Y.S. válasza MunezXBK (#68818) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Nyilván nem stopperoltam, hogy tudja-e a gyári szintidőd, de tetszett, legalábbis érzetre jobban ment, mint a többi. Még az is lehet, hogy chippelt volt.

(#68821) Mágus2 válasza ßrainiac (#68816) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

G4-en sem fogunk összeveszni, vannak dolgok, amikben nem egyezik a véleményünk, szerintem ennyi belefér.

(#68822) freaghill válasza Mágus2 (#68821) üzenetére


freaghill
őstag

Ha már mindenki így leírja a véleményét a kotsikról.
Neked mi lenne az őszinte, kendőzetlen véleményed B5-ös AFN Passatról? Mind sedan mind kombi :))

(#68823) Mágus2 válasza freaghill (#68822) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Gyenge ebbe a bódéba. ;) Szeretem a motorját, de tű a szénakazalban egy nem széttalpalt darab. Az octaviaba elég az a 81kw, de a passat nehezebb, érzetre is lomhább.

Passatból b5.5-öt vennék 96kw PD motorral.

FET-MEN Meg kell keresnem tomcsi23 szavait...valami olyasmi volt, hogy: gyenge szar 0 tartalékkal. Félretéve a viccet, nem rosszabb, mint a G4 1.8T-je. ;)

joamilestoné mindennapi használatra? Nem vak ez a ló, bátor. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#68824) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Mk1 oktáv 1.8T motorja jó?

Iphone 7

(#68825) szőröscica válasza Mágus2 (#68823) üzenetére


szőröscica
addikt

Én W8-al venném.

(#68826) VR6-Fan válasza S.Y.S. (#68812) üzenetére


VR6-Fan
veterán

egyedül a a 6k2 ibizákat lehet kifogni... haveromnak is ott lesz a cupra R-je eladó lesz vett egy utolsó 200-as tepsi kvotrot, 2,2 sor 5, "S4-esítve"+MTM ;] (264/360, lesz hova basztatni a golfot)

azért golf méretű bodéba lévő 1,8T-re azt mondtani hogy jól megy, főleg a 150-esre, maradjunk annyiba hogy a dinamikus közlekedésre elég az a kocsi :U
esetleg az a hiba listát feldobhatnád ide, kiváncsi lennék.

Mágus2:igen szívót talán többet fog találni épp kéz lábat :K
g4-ből volt 180-as is, okádiából is?

FET-MEN:kevésbé kényes a motor irányítása mint az újabbaknak.
viszont ilyen korba kartergáz vákum csövek szarok, turboházak/leőmlők el vannak repedve, főleg ha valami szagbarbár jól meg is chipselte.
alapvetően jók, de költeni kell már rájuk, ha motort akarsz cserélni, akkor csak BAM vagy AMK (gyári 200+le-sek).

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#68827) freaghill válasza Mágus2 (#68823) üzenetére


freaghill
őstag

Kár, hogy az már nem tetszik. :))

Kitaposott példány kijátszása miatt gondoltam rá, hogy Németországból hozok be megint, nem érdekel ha sokba fog kerülni, mert tetszik a kocsi. De sajnos itthon többet találni hahun.

Golfnak a motorja is nagyon tetszik. Óra szerint van benne most 302k km, de motor állapota nagyon bejön. Igaz, hogy rohad a kaszni, de forradalmat nem akarok csinálni, mert 2 évig lesz már csak meg, és nekem nem érné meg azt is megcsinálni.
Persze tervezem még a pénz locsolását rá, de akkor is. :DD

[ Szerkesztve ]

(#68828) Mágus2 válasza VR6-Fan (#68826) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

RS, de csak 5 sebességes a 180-as, bár jó hosszú az 5.

Annyit hozzátennék, ha valaki ilyet vesz, érdemes belenézni a tetejébe, ha feka, ott is lehet hagyni, ha nem retkes, vásárlás után érdemes az olajpumpa szívókosarában lévő szitát cserélni, pucolni. Sok beáll, az elégtelen kenés miatt, fő ok a karbonlerakódás, olajsár okozta dugulás a kenési rendszerben.

[ Szerkesztve ]

(#68829) Nem3sys


Nem3sys
tag

Elég gyors ez a golf :D

Seat Ibiza 1.9TDi 200+++

(#68830) MunezXBK válasza freaghill (#68827) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mert ide hordták mindet. :D

(#68831) FET-MEN válasza VR6-Fan (#68826) üzenetére


FET-MEN
veterán

Na egy hozzáértő :C
180 lovasok gyárilag nem? 1.6 8v-ről mennyi minden kell egy cseréhez? Illetve mennyibe mennek ezek a motorok?

Iphone 7

(#68832) freaghill válasza Nem3sys (#68829) üzenetére


freaghill
őstag

Van ám pofa ;]
"A felvétel a német autópályán készült :)"

Munez: :DDD

(#68833) Mágus2 válasza freaghill (#68832) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Vaze, a csávó a belsőben szembe ment a forgalommal. :Y ;]

[ Szerkesztve ]

(#68834) Nem3sys válasza freaghill (#68832) üzenetére


Nem3sys
tag

(#68835) FET-MEN válasza Mágus2 (#68828) üzenetére


FET-MEN
veterán

Ha 0 tartalék akkor nem kell erőltetni. Megmarad ahogy van. Majd később jön mellé egy erősebb. De nem fogom eladni :)

Iphone 7

(#68836) VR6-Fan válasza Mágus2 (#68828) üzenetére


VR6-Fan
veterán

bazz tényleg az RS :)

jah igen aminek már zakatol a feje ott ki vannak kopva a töke fészkek...

meg amit mindig el felejtek AGU-k még elv tengelyes meghajtású olaj pumpával vannak szerelve mint nekem a 16V, azt 200e km ként illik kihajítani!

FET-MEN:nem éri meg, inkább autó csere, de ha ilyenbe törnéd a fejed, vegyél egy külföldi komplett kocsit, vagy legalább B oszloptól előre :))

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#68837) ßrainiac válasza FET-MEN (#68835) üzenetére


ßrainiac
addikt

Az azert egy eros tulzas, maradjunk annyiban, hogy 180-assal kellett volna kihozni, ahogy kesobb meg is tettek, ettol meg az 1.6 8 szelepessel nem kell osszehasonlitani :D

(#68838) FET-MEN válasza ßrainiac (#68837) üzenetére


FET-MEN
veterán

Hát nem. De azért azthittem a 180 ló az 180 ló. Ugyanakkor nem akarom havonta szerelőhöz hordani. Annyit mondtak nekem hogy ez a 8v megbízható azért jó motor.

Vr6: :R

Iphone 7

(#68839) Mágus2 válasza FET-MEN (#68835) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Remélem nem vetted komolyan a 0 tartalékot?! Vicc volt csak, megy az szépen, és sokat kibír, ha rendes gazdája van. Nem lehet 1 lapon említeni az 1.6-al

[ Szerkesztve ]

(#68840) VR6-Fan válasza FET-MEN (#68838) üzenetére


VR6-Fan
veterán

tomcsi havonta hordja szervízbe a leont? (igen :DDD )

180le az 180le, de ne úgy képzeld el mint valami rendes nagy ccm-s szívót, vagy mint egy oldschool turbost (lineálisan emelkedik nagyábból, vagy felső tartományba nagyon meg rúg), hanem mint egy tdi alul meg tol, fent elfogyik, hála a gyári kis fing turboknak.
meg azért ~1,5T kell mozgatni, az 1,6 után neked ugyan abba a kocsiba azért rakéta lesz, amég meg nem szokod, de ha van lehetőség próbálj ki egyet.

Mágus2: :K

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#68841) rob210 válasza Nem3sys (#68834) üzenetére


rob210
nagyúr

Á ez egy fos, én a múlt héten a Fogarasi úton 188-al mentem át egy ilyen alatt a megane - al.
4.-ikben 2200-as fordulaton.

(igaz az előttem lévő szuzuki alto is meg a mellettem lévő bkv busz is:D
:C

Mondtam is az asszonynak ezt le kellett volna fotózni:)
:C

Renault power

(#68842) szőröscica válasza VR6-Fan (#68840) üzenetére


szőröscica
addikt

Azért kevés forgalmi szituációt tudok elképzelni, ahová egy kompakt, vagy középkategóriás autóba 180 ló nem lenne elég. :)

Lehet nem über élvezetes, de közútra bőven elég szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#68843) Mágus2 válasza rob210 (#68841) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Fotó van, meg majd jön a csekk is. :Y :DDD ;] Akkor nem fogsz tapsolni. :N

joamilestoné több, mint elég.

No meg is találtam.

[ Szerkesztve ]

(#68844) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azert a szalonban - mert Domi elott superbet is neztem- eleg sok dolog hianyzott. Pl a puha muszerfal. Vagy csak kulon rendelheto kekfog. Ezek aprosagok de nekem eleg fontos aprosagok. Azt meg nem tudod elengedni sajnos h a nagy hasmagassag meglegyen ami a sok kenyelmi kutyuvel tul sok lehetoseget nem engedett. Kulonben a skodak nagyon tetszenek csak Iza van boszen ellenuk. Pedig a superb kombi nyalcsorgatos.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#68845) rob210 válasza Mágus2 (#68843) üzenetére


rob210
nagyúr

A bkv-snak, megy a csekk egymás mellett voltunk:)

Egyszer majd lekapom, ez kb. nálunk 2-3 havonta egyszer elszaródik, akkor majd lövök egy ilyen képet.:)
:R

Renault power

(#68846) S.Y.S. válasza VR6-Fan (#68826) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

A viszonyitási alap a többi kipróbált gép volt, azokhoz képest volt jobb. Azzal tisztában vagyok, hogy ez nem versenyautó. :)
A listát inkább titkositom, mert a gép még mindig fent van hahu-n. ikszdéé

(#68847) VR6-Fan válasza szőröscica (#68842) üzenetére


VR6-Fan
veterán

5,6kg/le-s aránnyal azért jó pár előzés bevállalását végig kellett gondolnom manapság, és itt nm a racsingra gondolok, hanem amit az élet felhoz forgalmi szituáciuk, vagy jó persze az alföldön oké ahol 2km-s egyenesek vannak :R

off nagyon de hatalmas 3 napja sírok rajta:

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#68848) ßrainiac válasza VR6-Fan (#68847) üzenetére


ßrainiac
addikt

B*szki. Kanapen fekves, gyerek a hasamon alszik (egy nagyobb lelegzetveteltol megebred) es ilyen taknyom-nyalam egybefolyik rohogos kepeket kell betolnod ide? :DDD :))

Az ember johiszemuen azt gondolja, hogy itt marpedig VW-rol van szo ;]

(#68849) VR6-Fan válasza ßrainiac (#68848) üzenetére


VR6-Fan
veterán

érettségi hetén, még viszonylag sokat kellett bejárnom az egyetemre, pont ilyen 8-9 közt mikor mentek érettségizni és kb akkor jöttem mikor végeztek, hát azok az arcok feledhetetlenek és péntek dél után vagy mikor meglátom ezt a képet, azóta könnyeket csal a szemembe!!
eszküszöm valami plecsnit érdemel az aki megkreálta! :R :C

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#68850) freaghill válasza ßrainiac (#68848) üzenetére


freaghill
őstag

Elképzelem a helyzetet, és akkor meg próbálod minél jobban visszafogni magad, hogy a gyerek ne ébredjen fel túlságosan, aludjon vissza, és akkor a legrosszabb, mert nem tudod abbahagyni. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.