Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67451) 8th


8th
addikt

Bazdki mai égéstérben ~50percet pofáztak a porszívókról. Következő téma mi lesz a szülés utáni depresszió vagy süteményrecepteket fognak csereberélni egymással? Egy kis hüvelygombázás esetleg? A totalcar már árnyéka sincs régi önmagának. Hogy egy alapvetően autós műsorban a porszívó legyen a fő téma... LOL. :C

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#67452) rob210 válasza 8th (#67451) üzenetére


rob210
nagyúr

Pedig a porszívó az autóba is jól jön.
:R :C

Renault power

(#67453) KaiotEch válasza rob210 (#67452) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát szerintem a lányoknak a szobájukban sincs akkora rend. :P

(#67454) focvis válasza rob210 (#67450) üzenetére


focvis
veterán

Mar igy vettem, de gondolkodom, hogy megcsináltatnám, ha ésszerű összegből kijönne. Bp-en vigyázni kell itt-ott a felgenre :K

(#67455) freaghill


freaghill
őstag

Mennyi km után írja ki a Golf, hogy olajat kéne cserélni? 10-15k km?

(#67456) TaaT válasza freaghill (#67455) üzenetére


TaaT
veterán

Sztem 15.

Give them hell Ukraine!

(#67457) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Jelentem a TMC jel kiviláglott a navin, és holnap a Sóstói túrán kiderül hogy ez csak egy esztétikailag mutat jól, vagy van is valami értelme.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67458) Morris válasza freaghill (#67455) üzenetére


Morris
veterán

Igen, 15.

A benzin témához: 98-as agip benyával a kis golfocskám megy mint a nyúl.

(#67459) 8th


8th
addikt

:)) :DD :DDD

Már meg sem lepődöm. ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#67460) Balupapa válasza 8th (#67459) üzenetére


Balupapa
senior tag

basszameg, én sem engedem akkkor fel többet! :D
még a végén a smokeon is adminná koronáztatja magát ;] ;] :DDD

_-=*WheelWhores*=-_

(#67461) tomcsi23 válasza freaghill (#67455) üzenetére


tomcsi23
veterán

Még az idő miatt is kiírhatja, 1 év.

Morris: na jól van. Agipnál figyelni kell, azaz inkább óvatosnak lenni, mert szoktak árulni etanolt is. ;)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#67462) 8th válasza Balupapa (#67460) üzenetére


8th
addikt

Nem egyszerű a fiatalember :DDD . PH, ipon és most DT. Más csajokban számolja a skalpokat ő minden ban után húz egy vonalat a falon. Szép csíkos szobája lehet. :D

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#67463) Morris válasza tomcsi23 (#67461) üzenetére


Morris
veterán

amit 98-asként adnak? :F

[ Szerkesztve ]

(#67464) Ace owner válasza 8th (#67462) üzenetére


Ace owner
addikt

Ezt az embert iponról is bannolták? Mindjárt leborulok a székről :DDD :C

Galaxy Fold 4

(#67465) AMD Power válasza 8th (#67459) üzenetére


AMD Power
titán

Ez kicsoda?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#67466) TaaT válasza tomcsi23 (#67461) üzenetére


TaaT
veterán

Nálam mondjuk nem írja ki 1év után sem, kivéve ha át lehet állítani valahogy long life-ra. :)

Give them hell Ukraine!

(#67467) 8th válasza AMD Power (#67465) üzenetére


8th
addikt

Egy legenda. :DD

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#67468) Mágus2 válasza TaaT (#67466) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mindent lehet, csak akarni kell. :K Szerintem most van long life-on. Kódolás kérdése az egész. Lehet neki állítani fix intervallumot, akár 8000km-t is.

[ Szerkesztve ]

(#67469) TaaT válasza Mágus2 (#67468) üzenetére


TaaT
veterán

Én inkább arra gondolok hogy időintervallumot nem lehet állítani, a 15000km-t meg (gondolom ez az alap érték, és nem nyúlnak hozzá a szerelők) kb 4év alatt érném el szal azért nem jelez nekem. :)

Give them hell Ukraine!

(#67470) Mágus2 válasza TaaT (#67469) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Időt is lehet állítani akár 6 hónapot is, max. nem azt fogja írni, hogy oil, hanem insp 1. ;)

Egy vcds-el bármilyen értéket be lehet állítani, 6 hónap, 1 év, 2 év, csak ha legközelebb kinullázod az óracsoport gombjaival, akkor visszaállít mindent 15 000km vagy 1 évre.
Ha valami saját beállítást szeretnél, akkor utána csak diaggal lehet nullázni, különben ugrottak a beállítások. Ez érvényes a kitolt intervallumra is, akinek az van és dob egy resetet az óracsoport gomjaival, az mindent fix 15 000-1 év-2 évre állít vissza(oil, insp1, insp2).

[ Szerkesztve ]

(#67471) tomcsi23 válasza Morris (#67463) üzenetére


tomcsi23
veterán

Pont olyat tapasztaltam, mintha rálöttyintettem volna egy kis etanolt és arányaiban többet is evett.
Igaz, menni ment rendesen. Egy időben azzal jártam, több helyről is jónak mondták, szóval nem volt az rossz, csak néha éreztem, hogy olyan "etanolos". :)

TaaT: ja, akkor nálad 2 év, 30e km van? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#67472) TaaT válasza Mágus2 (#67470) üzenetére


TaaT
veterán

Akksi levétel lenullázza?

tomcsi23: Mondjuk inkább úgy hogy 2év és 8000km. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#67473) Mágus2 válasza TaaT (#67472) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem nullázza, csak ha cseréled az óracsoportot. ;)

2 év alatt ilyen sokat mész? Nem fog így sokáig tartani az a motor. El fognak rohadni hengerfalak, belülről. ;] :DDD

tomcsi23 Ilyen komoly futásteljesítménnyel a 15 000-es periódus is egy örökkévalóság.

mod: 2 év és 8000km is beállítható. :K

[ Szerkesztve ]

(#67474) tomcsi23 válasza TaaT (#67472) üzenetére


tomcsi23
veterán

Beállításra gondoltam. Tudom, hogy 5 év alatt sem mész ennyit. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#67475) Mágus2 válasza TaaT (#67472) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Hozd el talira, legalább kifújod a pókhálót a kipufogóból. :R

(#67476) TaaT válasza Mágus2 (#67473) üzenetére


TaaT
veterán

Értem. :)

Holnap kiveszem az egyik gyertyát, szemrevételezem milyen van benne és milyen állapotban van. :)

tomcsi23: Ja igen. Legalábbis erre következtetek hogy 1év után sem kezd el jelezni. Pedig anno amikor megvettem pár hónap után már jelzett. :)

Give them hell Ukraine!

(#67477) bitpork válasza Mágus2 (#67475) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hiába győzködöd, nem lehet rábeszélni ...szerintem ha civilizációba téved, szédül a betonon :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67478) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Az audim (a4 b5 2.6 quattro műszeregységen nagy kijelzős) kiírta , hogy ins 1 műszergombjaival nullázható?
KB annyit használom a gépet mint TaaT.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#67479) bitpork válasza viperabácsi (#67478) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Attól még illenék megszervizelni :)

1.Switch ignition off
2.Press and hold the odometer trip reset button (next to the speedometer)
3.With the button still pressed, turn ignition on (do not start engine)
4.You will see "SERVICE OIL" appear on the display.
5.Pull and hold clock knob out until you see "-----", that clears the OIL.
6.Then turn the button to the odometer trip reset (counter-clockwise) for about 5 seconds until you see "INSPEC"
7.And repeat step 5 and that should reset the "INSPEC" light.

The display will then return to normal mode - all done!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67480) rob210 válasza bitpork (#67479) üzenetére


rob210
nagyúr

És aki nem beszélni külföldi annak marad a translate? :C

Renault power

(#67481) viperabácsi válasza bitpork (#67479) üzenetére


viperabácsi
addikt

Kb 3000 km van a mobil 1 olajban.Azt csak nem kéne még cserélni ;]

1.Switch ignition off
2.Press and hold the odometer trip reset button (next to the speedometer)
3.With the button still pressed, turn ignition on (do not start engine)
4.You will see "SERVICE OIL" appear on the display.
5.Pull and hold clock knob out until you see "-----", that clears the OIL.
6.Then turn the button to the odometer trip reset (counter-clockwise) for about 5 seconds until you see "INSPEC"
7.And repeat step 5 and that should reset the "INSPEC" light.

Ezt kérhetném magyarul melyik melyik gomb?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#67482) rob210 válasza viperabácsi (#67481) üzenetére


rob210
nagyúr

Azért akár 3000 akár nem az idő is sokat számít.
Főleg ha keveset van használva a kocsi, és még rövideket is mész vele, hamar megfárad a legszuperebb olaj is.
:R

Renault power

(#67483) viperabácsi válasza rob210 (#67482) üzenetére


viperabácsi
addikt

nincs egy éves az olaj.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#67484) freaghill válasza viperabácsi (#67483) üzenetére


freaghill
őstag

Gondolom nálad is így lehet.

(#67485) kecske65


kecske65
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a hűtővíz leengedése után kötelező-e légteleníteni, vagy megteszi saját magától?

2.0 Pd Tdi. Az Elsa írja ugyan, hogy kell de spec nincs otthon légtelenítőm ezért kérdezem.

(#67486) rob210 válasza kecske65 (#67485) üzenetére


rob210
nagyúr

Hát a modernebb kocsik már maguktól légtelenednek, de szelep is szokott lenni a vízkörön valahol.
A tiéden nem tudom pont, hogy hol van, de nekem pl. a termosztátház után van a légtelenítő csavar.
Meg a radiátor tetején.
Valahol ezeken a helyeken keresd te is, vagy járasd ki belőle a levegőt feltöltés után.

Renault power

(#67487) zetecR


zetecR
addikt

Halihó,

kerítettem egy új szervószivattyút.
A kérdés az lenne, hogy azt az folyadékot, amit most leengedek visszatölthetem-e, vagy ne legyek kicsinyes és töltsem fel vadi újjal? :)

Ja, és A4B5-nél lehet a műszerfal fényerejét szabályozni? Vagy felszereltség függő a dolog?

(#67488) rob210 válasza zetecR (#67487) üzenetére


rob210
nagyúr

Szervo folyadék bagatel összeg, ne tedd vissza a régit amúgy is illik időnként azt is cserélni.
Ezek szerint még nem volt, tehát itt az ideje:D

Renault power

(#67489) Mágus2 válasza zetecR (#67487) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mintha azt írtad volna, hogy a folyadék miatt ment el a szivattyú. Akkor most a másikat is ki akarod nyírni, vagy valahol hibás a történet? G004000M2 olaj való bele, mert a régi ásványit már nem lehet kapni. Ehhez a teljes töltetet cserélni kell, nem szabad keverni a régivel, mert habosodik tőle.

Felszereltség függő.

(#67490) zetecR válasza rob210 (#67488) üzenetére


zetecR
addikt

Hát, a rönónál lehet; a spéci ódi folyadék 4000/l.

(#67491) tomcsi23 válasza zetecR (#67490) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mennyi kell bele, 20 liter:F
:)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#67492) Mágus2 válasza tomcsi23 (#67491) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

7,5 deci. ;)

zetecR Cseréld le, ha már meg van bontva, kapjon friss olajat. Gondolom amit fél éve beletöltött, már nem olyan szép átlátszó zöld.
A hosszbordás szíjat is cseréld le, a feszítője amíg nem ad hangot, addig jó.

A continetal katalógist nézegeted, és milyen vezérmű szíjad van? Mert ha nem contitech, akkor hiába nézed a continetal katalógust.

[ Szerkesztve ]

(#67493) zetecR válasza Mágus2 (#67489) üzenetére


zetecR
addikt

Úgy néz ki a dolog, hogy a hidraulika cső cseréje után feltöltötte a "szerelő" váltóolajjal, majd egy pár nap után (mivel nem szűnt meg a zúgás) megbontotta, kinyomatta a váltóolajat és feltöltötte rendes, bele való szervó olajjal.
Ez kb fél éve volt; azért kérdezem, hogy vissza lehet-e tölteni, vagy ne ezen a 4 rugón dőljön meg a történet? :)

De ha már kérdezek és vonalban vagy: :)
elégé repedezett a hosszbordásszíj, azt is kicserélném. A feszítőjét is érdemes cserélni? Vagy annak az állapota egzakt módon ellenőrizhető?

Sőt még egy. egy Continental vezérműszíj katalógus szerint az AHL motornál a vezérlést 90e km után kell ellenőrizni, majd 30e-ként rákukkantani. Tényleg? :B

(#67494) zetecR válasza tomcsi23 (#67491) üzenetére


zetecR
addikt

A sztori a következő:
volt egy C-Maxom, amit eladtam.
A haverom, aki szerelget, javítgat főleg VAG és Volvo autókat lecsapott a helyzetre, hogy van ez az A4B5-e (mellette egy Mondeo is, szintén hitellel, ami egyrészt TDCi (nem akartam), másrészt olyan hitellel, amit kb élete végéig fizethet kb. 40e-rel havonta), amin van kb 20 hónap hitel, havi 28e, nem akarom-e átvenni, az autó tip-top, magának csinálta, ha letelt a hitel, enyém a verda.
Amíg fizetem a részleteket anyag árban bármit megjavít rajta.
Mondtam OK, városban eltologatni jó lesz ez is.
Persze az első olaj és gyertyacseréért kb 2 hónapot könyörögtem, aztán elvittem szerelőhöz, mert valami mindig közbe jött...
Aztán elkezdett csöpögni az ominózus hidraulikacső, (és persze nem tanultam az olajcserés hercehurcából), akkorra cserélte ki, mire kb 1l olajat utántöltöttem. Aztán kellett a rossz feltöltés után még 1l, és most megint kellene 1l. + a szivattyú.
Lassan ott járok, hogy ennyit komplett nem ér az autó. :D

Szívesen költenék rá, ha tudnám, hogy marad hosszabb távon, de még magam sem tudom, hogy mi lesz a sorsa.

(#67495) tomcsi23 válasza Mágus2 (#67492) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hasonló mennyiségre tippeltem. :)
Amúgy mennyi időnként kell ezt cserélni, ha kell egyáltalán?

zetecR: vezérműszíj - motortól függő ugyan, hogy mikor, de az ellenőrzéshez rendesen szét kéne szedni, annyi erővel meg már ki is cseréli az ember. Ott viszont ajánlott feszítőt is cserélni, szeret taknyosodni. Azt még írják, hogy - feltételekkel ugyan, de - 180-ig mehet. :D Bár a feszítőt még talán ekkor sem írják cserére. :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#67496) Mágus2 válasza tomcsi23 (#67495) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Illik 10 évente legalább 1x, ezzel el lehet kerülni a szivattyú halálát.

A vezérmúszíj ellenőrzéséhez le kell venni a szíjat. Ha már lent van és ki kell fizetni a munkát, akkor érdemes cserélni a tartozékaival együtt... 120 000km-nél nem mennék többet egy szíjjal. Annyi elég a görgőnek és a vízpumpának is.

[ Szerkesztve ]

(#67497) zetecR válasza Mágus2 (#67492) üzenetére


zetecR
addikt

OK.

Azt hittem, hogy a szíj és élettartama gyártótól függetlenül ua, de ezek szerint nem. :)
Köszi.

(#67498) tomcsi23 válasza Mágus2 (#67496) üzenetére


tomcsi23
veterán

Na akkor majd köv. olajcserénél azt is megejtjük.

A magam részéről nem ellenőriztettem, ki lett cserélve minden (bár ezt tudod) - még időben, 110e km :B. Hosszbordásnál nem volt semmi vészes, többen is azt jelezték vissza, hogy ott csak a szíjat kell, ha nincs egyéb gond.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#67499) kecske65 válasza rob210 (#67486) üzenetére


kecske65
csendes tag

Köszönöm,

Mágus2: neked mi a véleményed a hűtőrendszer légtelenítéséről?

(#67500) Mágus2 válasza kecske65 (#67499) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha nincs rajta légtelenítő csavar, akkor kinyomja a levegőt a kiegyenlítő tartályba. Fel kell tölteni max.-ig, megvárni míg kinyit a thermostat és ismét feltölteni a max.-ig.

Fűtést felcsavarni maximumra, hogy abban se maradjon levegő. Lehet menni is vele, akkor hamarabb nyit a thermostat, értelemszerűen ilyenkor zárni kell a kiegyenlítő tartály sapkáját. Majd ha bemelegedett, óvatosan nyitni, mert nyomás alatt lesz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.