Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67651) Ace owner válasza KaiotEch (#67650) üzenetére


Ace owner
addikt

Ez ilyen üzemanyag termelő autó? Valami aranybányán ülsz akkor tudod-e :D

Galaxy Fold 4

(#67652) tomcsi23 válasza KaiotEch (#67650) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az uccsó 50 km-t veszi alapul a számításhoz.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#67653) bitpork válasza KaiotEch (#67650) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Pályán, tatáskodva nekem is szokott ilyen marhaságokat írogatni :DDD A végén valahol 950-1000 km ami kijön.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67654) 8th válasza viperabácsi (#67647) üzenetére


8th
addikt

VW EOS-ból is lehet hasonlót alkotni.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#67655) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Siófok-Szeged torony iránt. 3x volt igen durva jégeső. Persze akkor miután a kocsit lemostam :B
Volt olyan mazsola aki szimplán átment a szembejövő sávba a zuhé közepén. Agyrém hogy milyen vezetésre alkalmatlan emberek kaphatnak jogosítványt és volánt :W

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67656) 14adam válasza bitpork (#67655) üzenetére


14adam
addikt

ballagások is voltak,így aki nem szokott vezetni még az is elővette a szekerét. Katasztrófa volt a közlekedés ma ... Kimegy a papi a faluból erre totyog még 50-el... A csaj meg az egyenesbe 120 kanyar előtt meg belesatuzik :U

[ Szerkesztve ]

(#67657) Ace owner válasza 8th (#67654) üzenetére


Ace owner
addikt

[link]
[link] ez meg AMTS-ről, jobb képet nem találtam, elég bitang a Bentley felnikkel.

Galaxy Fold 4

(#67658) 8th válasza Ace owner (#67657) üzenetére


8th
addikt

Ööö... Volkswagenre Bentley felnit rakni legalább olyan kínos mint egy BMW 316i-t M3-nak öltöztetni. Szerintem. :P

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#67659) rob210 válasza MunezXBK (#67614) üzenetére


rob210
nagyúr

Piros tehát innentől nem közlekedhetne a forgalomban vele:)

Márpedig ha ez piros akkor a lábtér simán lehet az.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#67660) zetecR válasza Cheesy (#67621) üzenetére


zetecR
addikt

Ó, köszi. És molnarpeter-nek is. :R

(#67661) Ace owner válasza 8th (#67658) üzenetére


Ace owner
addikt

Stance kicks in yo

Galaxy Fold 4

(#67662) TaaT válasza rob210 (#67659) üzenetére


TaaT
veterán

Ha csukva van nem világít, ha nyitva van akkor meg hátra fele piros fényt adhat. ;)

Give them hell Ukraine!

(#67663) TaaT válasza 8th (#67658) üzenetére


TaaT
veterán

Akkor nézd inkább úgy hogy BBS felni rajta ;)

Give them hell Ukraine!

(#67664) rob210 válasza TaaT (#67662) üzenetére


rob210
nagyúr

Ez rendben, de akkor nekem ha nyitott ajtó mellett bent a lábteret piros led világítja meg nem fehér abba nem köthetnek bele a rettenetes rendőrzők:D

Renault power

(#67665) zetecR válasza bitpork (#67595) üzenetére


zetecR
addikt

:)

viszont egy barátomnak a 95-96 táján volt egy Daimler Double Six-e.
Az nem volt egy aerodinamikai csoda mégis olyan csendes volt, hogy az valami behugyozás...
Ha álló helyzetben dudáltál egyet, olyan volt, mintha a lakásban, zárt ajtó-ablak mellett szólalt volna meg a duda. Gyorsításkor is csak a 12 henger morajlását hallottad, normál krúzolásánl konkrétan semmit.
Tehát "izomból" is meg lehet oldani, csak a hogyan a kérdés.
Viszont találtam egy jó kis terméket, 3M Add On Door Seal, gyakorlatilag az, amit molnarpeter kolléga is linkelt.
Kipróbálom.

(#67666) TaaT válasza rob210 (#67664) üzenetére


TaaT
veterán

Az biztos hogy a jég fehérért bent nem szólnak egy szót se, hogy a diszkófénnyel mi van annak már nem néztem utána. :)

Give them hell Ukraine!

(#67667) 8th válasza TaaT (#67663) üzenetére


8th
addikt

Megrögzött lemezfelni párti vagyok (+ gyári alu) szóval mutogathatsz nekem bármilyen kereket nem fog porcosodni a cerkám rá. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#67668) Kiskokó válasza bitpork (#67649) üzenetére


Kiskokó
veterán

Simán jó ez a 7 l is én összetenném a kezem érte :P
simán csal a BC- az elmúlt 1 hétben folyamtosan hozom ki a 7.6-8.0 L es átlagokat BC szerint aztán most járok Fél tank és 2/4-ed között és csak 550 Km-ert mentem el

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#67669) Cheesy válasza zetecR (#67660) üzenetére


Cheesy
őstag

Azon gondolkodtam, hogy az egyébként törés nélküli műanyag elemeket egy 1,5cm-es egyenes gumiperem elérése miatt cserélni... valahogy nem logikus.

Mi lenne, ha ezt az elért gumiperemet szépen levágnám és egy "h" (kis H :) ) keresztmetszetű gumiprofilt alkalmaznék úgy, hogy a "h" befogadó két szára közé flexibilis ragasztással rögzíteném az így keletkezett új peremét a takaróelemnek és a "h" szárát pedig bevezetném a szélvédő alsó profiljába ugyanúgy mint eddig.

Kb:

info

www.vakbelmutet.hu

(#67670) TaaT válasza 8th (#67667) üzenetére


TaaT
veterán

Ja ok :)

Give them hell Ukraine!

(#67671) Ace owner válasza 8th (#67667) üzenetére


Ace owner
addikt

[link]
Abból is kilehet ám jókat hozni :DD

Galaxy Fold 4

(#67672) molnarpeter válasza bitpork (#67655) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Legutóbb városban fogtam ki egy hétvégi vezetőt. Körforgalomban bejött elém, utána 30 körüli tempó párszáz méteren, aztán egy boltnál elkezdett indexelni balra, számítottam is rá. Erre nem leparkolt jobbra az út szélére? :DDD

(#67673) tomcsi23 válasza 8th (#67667) üzenetére


tomcsi23
veterán

+ ugye:

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#67674) Mágus2 válasza Cheesy (#67669) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ez audi. Nem wartburg. Tessék kicserélnu, ahogy illik és férfiasan viselni az árát. ;)

(#67675) zsolt1225 válasza 14adam (#67656) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Erről az jutott eszembe, mikor múltkor mentem dolgozni. Megyek be a körforgóba és jön velem szembe valaki. Velem szemből balra indult el és ki is ment az elsőnél. Hát olyat nééztem... Persze, hogy egy tata volt.

(#67676) freaghill


freaghill
őstag

Ez teljesen kééész. :DDD

Másik

[ Szerkesztve ]

(#67677) #10726912 válasza freaghill (#67676) üzenetére


#10726912
törölt tag

Birkák :DDD

(#67678) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Haj
Az uj csaladtagnak (A4 b8 2.0tfsi) egyik legfeltettebb reszerol lenne kerdes:
a 7 sebesseges s-tronic. Valaki esetleg itthon vitte mar be cserere? vagy magatok csinaltatok? A neten kering jopar video hogy mit gyarts hozza ha magad csinalod es nem akarsz ott allni 2 orat.
Milyen olajat vettetek hozza. (konkretan mindegy mennyi csak jo legyen)

A valtorol amugy: azelott vezettem jopar automatat. soha nem gondoltam hogy az egyik legnagyobb oromet pont ez fogja hozni. az stronic. valami bitang jo :) ugy megy a gep mint egy kombajn. csak huz. es ennyi :)
es mindezt eleg kulturaltan. Viszont az autoban 123k van es probalom kideriteni volt e mar masodik olaj csere (mert 60k t irnak)
Vajon az auto szol ha itt az ido vagy ez az altalanos szerviz figyelmeztetesben benne van?

Tegnap a fuzetet lapozgattam,. amit nem varok az a 180 nal vezermulanc csere :D na azt tuti nem en fogom csinalni az erdi leejto leallosavjaban felora alatt mint egy barkaszban :) de az meg 50000 csodas km :)

(#67679) KaiotEch válasza Ace owner (#67651) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Aha öntöltős :D Lehet, hogy a 4-es úton van beépített mágnes és NFC-vel tölti :DD

(#67652) tomcsi23: Apropó kérdés. Mi alapján számolja az 1-es és a 2-es driver-t? Merthogy nincs váltogatva, mindig a km kijelzésre van állítva a kijelző. :F

(#67680) 7600 GS válasza Z0mbi (#67678) üzenetére


7600 GS
addikt

Nekünk azt mondták a Volvo szervizben, hogy nem kell az automata váltóban olajat cserélni, örök életű ( '00 V70 T5). :U Na azóta egyszer már gallyra is ment a dolog, és hoztak be nekünk egyet Svédországból, bontottan, alig 50 ezret futva. Azóta természetesen ezt a dumát nem kajáljuk be, hamarosan visszük is egy olajcserére+kitakarítják a váltót. Már egyébként ez az Aisin-féle automata is szépen vált, el nem tudom képzelni azt a 7 sebességes S-tronic csodát. :)

[ Szerkesztve ]

(#67681) Z0mbi válasza 7600 GS (#67680) üzenetére


Z0mbi
senior tag

nem tom a volvoban hogy van de az oodiban ott 2 kulon kor van. az egyik a fogaskerekek (ezt az audi szerint sem kell cserelni) es egy az osszes tobbi tortenetnek (kiveve a kuplunkog mivel az tovabbra is szaraz).
na ez utobbi 60000 kent cserelendo es ahogy nezem eleg fontos is ennek a csereje valamint az eloir olaj hasznalata (plusz ugye az ehez tartozo olajszuro csereje)

(#67682) VR6-Fan válasza 7600 GS (#67680) üzenetére


VR6-Fan
veterán

Ha nem nagy keres es hozza fersz fotozd mar le a turbo adatlapjat a hideg oldalon, meg irj mar egy motorkodot. :)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#67683) Mágus2 válasza bitpork (#67649) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Simán csalhat ennyit, de a régebbieken állítható volt a korrekció az óracsoport vezérlőjében.

[ Szerkesztve ]

(#67684) 7600 GS válasza VR6-Fan (#67682) üzenetére


7600 GS
addikt

Oks meglesz ma. :) :)

(#67685) tomcsi23 válasza KaiotEch (#67679) üzenetére


tomcsi23
veterán

Pontosan mire is irányul a kérdés? :)
Valami átlagot néz és az alapján kalkulálja ki, hogy ha azzal a tempón mennél, mennyire futja a nyálból. A nyál is variál valamit, mert tankolás után még beáll az úszó is rendesen.

Zombi: Nem biztos, hogy meg kéne várni a 180-at. Vagy volt már cserélve?
Amúgy láncos a motor:F
Szerintem cseréld le a váltóolajat is, gyárira.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#67686) KaiotEch válasza tomcsi23 (#67685) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Lehet összekuszáltam nektek kicsit. A kérdés az lett volna, hogy a board comp-ba van 1-es és 2-es vezető. Ezeket mi alapján számolgatja? Hogy 1-es driver átl. fogy., ugyan ez 2-eskével. Mi alapján veszi, hogy ki az 1-es és ki a 2-es? Én nem váltogatom.

Mennnnyiiii egy tempomat szerelés?! 13 a kar, nem tud vki ilyen kormányelektronikát és alsó burkolatot?

(#67687) tomcsi23 válasza KaiotEch (#67686) üzenetére


tomcsi23
veterán

1. a "napi menet", azaz 2 órán belüli leállással egy utazásnak veszi és arra írja ki a dolgokat, a másik pedig egy hosszabb menet, leállásokkal együtt. Utóbbi is nullázódik, általában 10e km, vagy 100 ó menetidő után.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#67688) Morris


Morris
veterán

Taat: a szélvédőmosó tartályba miért szoktál ion cserélt vizet tölteni?

[ Szerkesztve ]

(#67689) KaiotEch válasza Morris (#67688) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Erről jut eszembe ki milyen használ? Mert én az aldiba vettem az a ződ 5 lityiset és szart sem ér.

(#67687) tomcsi23: Értem, köszi. :R

(#67690) 7600 GS válasza VR6-Fan (#67682) üzenetére


7600 GS
addikt

Motorkód: B5234T3

(#67691) MunezXBK válasza Morris (#67688) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mer jampi. :D

(#67692) tomcsi23 válasza Morris (#67688) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hogy ne vízkövesedjen?!

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#67693) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Van egy gyári tempomat karom érdekelne , hogy kapható -e hozzá vezeték amivel be lehet kötni.

A4 B5 1996 ABC motorkód 2.6 quattro

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#67694) rob210 válasza KaiotEch (#67689) üzenetére


rob210
nagyúr

Én a turtle waxost használom.
Téli
nyári

Morris: Mivel a szivattyú nem szereti a vízkövet! Én is ion cseréltet használok.

Renault power

(#67695) Morris válasza rob210 (#67694) üzenetére


Morris
veterán

Akkor az enyémbe is az fog menni! :DD

[ Szerkesztve ]

(#67696) freaghill


freaghill
őstag

Így 10.000 előtt 1300 km-rel kicsit csipegette az olajat. Min és max között volt félúton, ma megnéztem és lement minimumra. Total Quartz 5w40.
Mondjuk mostanában adtam is a szájára. :U

(#67697) tomcsi23 válasza freaghill (#67696) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mennyi km alatt ment le?
Amúgy nem vészes szvsz, mindegyiknek fogy az olaj - jó esetben, ha tolod neki, még jobban.
Mondjuk ha az elején nem fogyott ennyire, akkor bizony megfáradthatott az olaj.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#67698) bitpork válasza Z0mbi (#67678) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Láncos motornál béleírják a csereperiódust?
Váltóolajnál: ne játssz vele otthon, mert könnyen rámehet. És ne hidd el akármit is derítesz ki: cseréltesd le! Baja nem lesz csak a pénztárcádnak, de a kocsinak csak jót tesz.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67699) freaghill válasza tomcsi23 (#67697) üzenetére


freaghill
őstag

Nem emlékszem, de ez volt a második, hogy utána kellett tölteni. Akkor is minimumra ment le a közepéről.

Ezzel az olajjal eddig 8700 km-t mentem.

Az elején nem vettem észre, hogy fogyott volna. Azt hiszem még Szeptemberbe volt az olajcsere.

[ Szerkesztve ]

(#67700) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Jelentem a Cool Blue Intense , egyáltalán NEM kékes. Inkább hófehér. Sokkal fehérebb mint a sima halogén, de lesz kép is.

Iphone 7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.