Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37951) Mágus2 válasza TaaT (#37950) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mi olyan vicces?? Szerintem a javítás előtti állapothoz képest jobban fog menni, persze a lehetőségekhez mérten. ;)

[ Szerkesztve ]

(#37952) Kiskokó válasza Kiskokó (#37944) üzenetére


Kiskokó
veterán

Nemtom mi van velem ma XD
Szóval a Cataclean az üzemanyagba megy... nem a motorba XD

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#37953) Mágus2 válasza Kiskokó (#37952) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

És a skizofrénia jelei is kezdenek mutatkozni rajtad. A hangok mit mondanak, minden OK? ;]

(#37954) TaaT válasza Mágus2 (#37951) üzenetére


TaaT
veterán

erre #37947 ment a " :DDD " :P

Give them hell Ukraine!

(#37955) Kiskokó válasza Mágus2 (#37953) üzenetére


Kiskokó
veterán

áá folyamatos sípolás meg check engine lámpa pirosan villog odabent... :F :(

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#37956) Mágus2 válasza Kiskokó (#37955) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Sárgán világít folyamatosan, a sípolás stimmel. :D

TaaT: :B

[ Szerkesztve ]

(#37957) tomcsi23 válasza TaaT (#37950) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mann helyett még azért akad egy-két másik gyártó is, ami szóba jöhet - főleg ha, rendszeresen van cserélve. ;)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#37958) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#37959) JHONNY 79 válasza Mágus2 (#37943) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Ezek szerint mégsem olyan jó a Catacleant?

(#37960) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Első itteni postomban először is üdvözölném egyszer a klubbotokat. :R

Aztán érdeklődnék, hogy találok-e valahol (magyar vagy angol nyelven) valami FAQ félét, amit hasznos lenne átnyálaznom, mielőtt egy 2003-as Audi A4 1.9 PD TDI (multitronic) tulaj leszek (az adóbevallási időszak végéig ráértem gondolkozni, de holnap már elindíthatom a papírmunkát). Ilyen mindennapi használattól, az általános és időszakosabb karbantartási javaslatokon át, a "kis trükkökig" mindent szívesen fogadnék. Mármint tapasztalt tulajoktól, nem csak a gyártó használati utasításából. :B

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#37961) Mágus2 válasza JHONNY 79 (#37959) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az egy adalék amitől ideig-óráig jobb lesz az emissziós érték. A TDA rendszeres használata többet segít.

Megelőzni meglehet a bajt, de ha már elkormolódott, azon nem segítenek a folyékony doktorbácsik.

(#37962) ESP válasza janos666 (#37960) üzenetére


ESP
senior tag

Vettél?

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#37963) tomcsi23 válasza ESP (#37962) üzenetére


tomcsi23
veterán

Félsz, hogy beelőznek? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#37964) janos666 válasza ESP (#37962) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Fogjuk rá, mert ma még csak a konkrét árról állapodtunk meg.
Mivel az elsőre felvetett 600k-ból 1.6M-be ment át a dolog, így hitel lesz, amit még nem bíráltak el. De elvileg nem lesz vele gond, mert itt van az apám kezesnek, ha egyedül nem vagyok hitelképes. Ezt a macerát pedig holnap tudjuk elkezdeni, mert ma estig volt adóbevallási időszak, és egyrészt apám hátán is ott volt egy adóellenőrzés (de már lerázódott), másrészt nekem ez volt az első évem egyéni vállalkozóként, így én is csak holnaptól kérhetem az első jövedelemigazolásomat.

De ha minden jól megy, akkor jövő héten már itthon parkolhat.
Ha még jobban, akkor meg már járom is vele az országot munka ügyben. :))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#37965) tomcsi23 válasza janos666 (#37964) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jöhetnének infók, képek a konkrét példányról.
Aztán gondolom, szerviz. ;)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#37966) janos666 válasza tomcsi23 (#37965) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

[link] 1.550.000 lett a vége, tehát nem igazán lett lealkudva, de kereskedőtől nem igen úsztam volna meg ezt az évjáratot ilyen felszereltséggel 1.8, akár 2M alatt.

De holnapig még rámszólhattok, ha szerintetek hülyeséget csinálok. :DD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#37967) ESP válasza janos666 (#37966) üzenetére


ESP
senior tag

10éves multitronic. Ha ez beszarik még nagyobb szopó mint a dsg.

Miért nem veszel kézit??

[ Szerkesztve ]

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#37968) m3tr0 válasza ESP (#37967) üzenetére


m3tr0
senior tag

Úgyvan... Nem akarok senki zsebében turkálni,de hitelből ilyet...hát. :U

(#37969) ESP válasza m3tr0 (#37968) üzenetére


ESP
senior tag

Megveszi kiszámolva a pénzt. És egy akkora rizikót vállal be, hogy az valami hihetetlen.

Persze ő dolga :R

De a hitel + ilyen kocsiból sose szokott jó dolog kisülni. Nagynak akarunk látszani de ugye a valóság az, hogy egy swift kellett volna mert nincs pénz.

Gondoljunk bele mennyi viszonylag drága dolog van ebben az A4-ben?

Mindenféle személyeskedés nélkül :R

Inkább gondold át 2x ezt az autó témát, és hogy mennyire vagy anyagilag elengedve.

bitpork példáját tudom felhozni neked. A6-t vett és eddig valami 1M-t költött rá ha jól rámlik pedig szervizben átnézette előtte.
Az más kérdés, hogy ő zsebből kifizette és tisztában is volt a költségekkel. :DD

[ Szerkesztve ]

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#37970) m3tr0 válasza ESP (#37969) üzenetére


m3tr0
senior tag

Akármit nézek hozzá elég jó árak vannak alkatrészben...
Első-hátsó fékek betéttel 80 ezertől...néztem még ezt-azt..de tuti elsírnám magam ha ezeket nekem kéne megvennem.

Szerencsére nem nekem kell. :DDD

(#37971) janos666 válasza ESP (#37969) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"Dolgozni" is járnék vele, de nincs fix állásom. Persze kellemetlen, de nem dől be semmi, ha lerobban az autó. Egyszerűen csak szar, "így jártál".
Anyagilag én szarul állok, mert az egyetem legvégét köhögöm pár tárggyal, és csak hobbiból melózgatok, viszont még a szüleimnél lakom, így nem is költök semmire, csak játékokra. És végül is ez az autó is kb. az lesz, csak kicsit komolyabb.
Ha katasztrófa felé torkollok, akkor a szüleim még szerencsére tudnak támogatni anyagilag.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#37972) ESP válasza janos666 (#37971) üzenetére


ESP
senior tag

Merész...

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#37973) VR6-Fan válasza janos666 (#37971) üzenetére


VR6-Fan
veterán

féket vezérlést alaposan nézd át hogy 1-2 hónapon belül, vagy fél éven belül kell e cserélni ;)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#37974) janos666 válasza ESP (#37972) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Átszerkesztettem, mert nehéz ilyesmit magyarázni. Most talán érthetőbb. :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#37975) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

Bocs Mágus, az előbb egy testvéred feliratkozott a listára :D

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#37976) m3tr0 válasza janos666 (#37974) üzenetére


m3tr0
senior tag

Ismét leírom, azt veszel amit akarsz.
De nekem ez autó és az általad leírt dolgok nonszensz.
Végzős diplomásnak aki még nem dolgozik teljes állásban, "csakúgy" kéne hitelből egy Audi A4 1.9 dízel automata...Játék...aha, majd a 200 ezres szerviz is játék lesz mert ha nem tudod kifizetni segítenek a szüleid..aha. Érdekes játék. Aztán ha éppen nem,akkor majd áll a kocsi az udvaron és fizeted a törlesztőt az is okos dolog.

Na jó, befejezem inkább. :(

(#37977) janos666 válasza m3tr0 (#37976) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Gondoltam attól még jobb, mint ha egyszerűen csak a gyerek segge alá vágják az akármilyen autót, hogy "tessék fiam, ez a tiéd, költened sem kell rá, csak használnod" az, ha úgy megy, hogy amíg bírom próbálom egyedül fizetni, ha nem, akkor meg átmegy apucit fejő kisköcsögbe a hiánypótlás része. Főleg a katasztrófa, ha legalább fél milla, hogy újra megmozduljon.

De amúgy igen, most tényleg elgondolkoztam, hogy visszatáncolok ebből.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#37978) VR6-Fan válasza janos666 (#37977) üzenetére


VR6-Fan
veterán

én reálisabbnak tartanék egy olcsóbb, olcsobban fenttartható autót, a te helyzetedbe, pont leszarom hogy anyud-apu pénzét szipkázod vagy nem, de saját magaddal cseszel ki.
most kezdődne az életed ha jól veszem ki, van 1,5 misid gyk zsebbe, biztos hogy valami okosságot, céget bizniszt találnék ki amiből hosszabb/rövidebb távon fialtatni tudsz.

suliba meg a korosztályodba nem egy "öreg" 1,9 automata A4-el fogsz villatani, ha esetleg ez is bele játszott volna az autó kiválasztásába.

ha már off, akkor Rob-nak a vas pin@:

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#37979) JHONNY 79 válasza Mágus2 (#37961) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Akkor nem próbálom ki. Marad a TDA.

(#37980) ESP válasza janos666 (#37977) üzenetére


ESP
senior tag

Jó dolog az autó csak soka beleesnek abba a hibába, hogy a legjobbat akarják. És mint tudjuk nem megvenni nehéz.

VR6-Fan kollégával egyetértek :Y :)

[ Szerkesztve ]

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#37981) TaaT


TaaT
veterán

Sztem sem egy prémium audi a legideálisabb első autónak, német ismi is G3 VR6-al kezdte anno :DDD

Give them hell Ukraine!

(#37982) janos666 válasza VR6-Fan (#37978) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

suliba meg a korosztályodba nem egy "öreg" 1,9 automata A4-el fogsz villatani

Ebben picit mellényúltál, mert abszolút nulla társasági életet élek. De a példa kedvéért belegondolva az automata váltótól akkor egyenesen félnék, hogy buzinak néznek vele, és pusztán emiatt csakis kézi váltósat néznék, hogy normálisnak nézzenek és lehessen vele ökörködni.

Az anyagi dolgokba meg látom kár volt belemászni, mert itt most nem tudok és nem is akarok teljesen őszinte lenni, a mellémagyarázásom pedig nagyon félresikeredett, és ebből már nem tudok kimászni. Esetleg annyit mondok még hozzá, hogy ugyan nem dolgoztam meg mindenért tisztességesen, de többek közt öröklés útján is van már a nevemen annyi összeérték, hogy ha azt eladnám (használtpiaci áron), akkor egy új A4-est is kiguríthatnék a szalonból, ahogy a papíron létező jövedelmemből is megengedhetném magamnak ugyan ezt pár éves futamidejű hitelre. Ezt pedig azért is kéne most hitelre venni akkor is, ha épp itt lenne a zsebemben 2M készpénz, ami nem kell másra, "mert csak".

De egyébként tudom hogy érzitek magatokat a hsz-eim után, és milyennek tűnök most előttetek. Általában én szoktam ennek a történetnek a másik végén állni.

Már csak annyit kérdezek, hogy statisztika kedvéért irkáljam majd le ide néha, hogy mi történt, vagy inkább felejtsem el, hogy van ilyen Ph topic?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#37983) ESP válasza janos666 (#37982) üzenetére


ESP
senior tag

nincs ezzel semmi baj, itt szerintem segíteni próbálunk mielőtt egy olyan döntést hoznál amit később megbánnál

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#37984) m3tr0 válasza janos666 (#37982) üzenetére


m3tr0
senior tag

Egyre jobb lesz...
Vegyél inkább egy fekete lesötétített ötös BMW-t, vagy Audiból egy A6-ot legalább vagy A8-cat hasonló paraméterekkel. ;]

(#37985) Mágus2 válasza FoBCRaistlin (#37975) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A medve listájára? Most valahogy nem vagyok képben.

(#37986) FoBCRaistlin válasza Mágus2 (#37985) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

hazafelé jövet belefutottam egy octiba, most kivételesen nem rs volt, hanem 1,9tdi, oszt azt hitte tud haladni :D

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#37987) janos666 válasza m3tr0 (#37984) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Yes, Sir! ;]

(Nem, ez nem én vagyok, csak egy google találat.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#37988) Mágus2 válasza JHONNY 79 (#37979) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Próbáld ki nyugodtan, ártani nem fog, de aki normális helyen tankol, használ adalékot az üzemanyagba, nem használja sokszor rövid távon az autót, annak fölösleges aggódnia a katalizátor miatt.

(#37989) VR6-Fan válasza FoBCRaistlin (#37986) üzenetére


VR6-Fan
veterán

meg magyaráztad neki a fizikát? ;]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#37990) Mágus2 válasza FoBCRaistlin (#37986) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Uuups. :) Szarok ezek az adagolósok gyárilag, de most nem telik A4-re. Biztos htp-nek nézett. :) Majd ha összefutsz egy arl-el, te is csak lesni fogsz. :)

[ Szerkesztve ]

(#37991) Balupapa válasza Mágus2 (#37990) üzenetére


Balupapa
senior tag

egy jelzés nélküli 335d téli lemezfelnin jobb lenne ;]

_-=*WheelWhores*=-_

(#37992) rob210 válasza janos666 (#37982) üzenetére


rob210
nagyúr

Na uram akkor én is beleröfögök a témába, ha már VR6 Fan úgy is megemlített ;)

Ne értsd félre a topik lakókat, nem azért írták ki így ki úgy amit írt mert irigykedik, vagy utálja a lóvésabb egyedeket.
Szerintem itt mindenki pont "lesz@rja" kinek mire telik.

Azért írták neked ezeket a sorokat, mert annál nincs nagyobb szívás, mint amikor veszel egy autót amibe beleszerettél, de nem tudod akkor és ott használni amikor akarod, mert ezt azt meg amazt is meg kell előtte csináltatni rajta.
És ezen nem a pénz segít amit kapsz ha kérsz, hanem az idő meg a szerelő.
Van itt egy két srác aki szerelőként is funkcionál, vagy legalábbis van köze a témához erősen.
Nem véletlen írták le azt amit olvastál.
Egy olyan ódi amiben van papíron 200.000Km felett, (szerintem több van abban) elég rendesen képes elnyelni a világ összes pénzét is akár.
Ráadásul ha jól sejtem ez lesz az első autód.
Nem tudom milyen vezetési rutinnal rendelkezel, de ha egy ilyen kocsin tanulod meg a parkolási balesetek kellemetlen tapasztalatait, lehet lesírod a diszkó belépődet.

Tudod vannak saját és vétlen hibák.
Ha pl. egy nyomi buzeráns rád nyitja a parkolóban az ajtót, úgy hagyod vagy fényezteted?
Na persze itt jöhet az, hogy aki jégre megy ne csodálkozzon ha elesik.

Egy biztos ennyi pénzből én pl. őt venném:
Ha automatát akarsz.

Ha elboldogulsz a váltóval.
HA a benzines is megfelel.

De persze ezer más autót is vehetsz ennyi pénzből, ezt csak azért dobtam be, mert nekem ez áll közel a szívemhez felszereltsége kényelme és olcsó fenntarthatósága miatt, na nem is véletlen cseréltem le puncisra a VW-t én se. :R

A döntés a tied, minden nap használható autót veszel, vagy egy presztízs szerviz lakót.

Renault power

(#37993) rob210


rob210
nagyúr

Még egy kis off.:)

Ez sem egy rossz választás ekkora összegből:)

Renault power

(#37994) Magnum_


Magnum_
nagyúr

sziasztok!

van egy 2003-as Audi A6 2.5tdi autóm. ha felkapcsolom a helyzetjelzőt, vagy tompítottat, világít a hátsó ködlámpa. ha felrakom az első ködlámpát, akkor nem világít a hátsó, ha a hátsót is feltolom, működik. de alap világításnál is ég a hátsó ködlámpa. ez mitől lehet?

előre is köszi!

I humbly and respectfully decline™

(#37995) tomcsi23 válasza Magnum_ (#37994) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nofene, mégsem bömbi? ;]
Szvsz a kapcsolónál lesz valami kontakthiba.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#37996) Magnum_ válasza tomcsi23 (#37995) üzenetére


Magnum_
nagyúr

jah, az nem lett jó...

remélem, hogy nem valami nagy hiba, itt a maunkehyelmtől nem messze most egyeztettem időpontot egy szakihoz, du. viszem.

I humbly and respectfully decline™

(#37997) #00809728 válasza janos666 (#37966) üzenetére


#00809728
törölt tag

Csak a hírdetést átolvasva...
A vonóhorgot sohasem használtam, de sokszor megmentette a hátsó lökhárítóm a figyelmetlen vezetőktől, ezért nem szereltem le.

Ezzel nincs is gond.De ha fent hagyja hobbiból és kideről ,hogy nagyobb kárt tesz a másik autóban akkor a biztosító őt is elöszedheti ill. elő is szedik. :P

(#37998) tomcsi23 válasza Magnum_ (#37996) üzenetére


tomcsi23
veterán

Első körben bepróbálnék egy másik, odavaló, működő kapcsolót. Aztán lehet, valami szakszerű kábelezés idézi elő a jelenséget. :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#37999) FoBCRaistlin válasza VR6-Fan (#37989) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Nem, csak sietős kedvem volt az egyik kedvenc útvonalamon.
Mögötte mentem, aztán láttam rajta, hogy kívánja :D

Odafelé meg valami gyönyörű hófehér nyíló hátsó szárnyas óóódival mentünk egy jót.
Várom már a nyári gumit, mert télivel nem mertem annyira menni.

Mágus2: Egy stock ARL-től még nem ijedek meg.

[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#38000) Mágus2 válasza rob210 (#37993) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A 6-os mazdát még gondold át, az több pénzt képes benyelni mint az ódi. :Y A többivel egyet értek. :R

Saint_ Van benne utólagos automatikus nappali fény?

Dodi72 Mit mond a jogszabály? Nem kötelező leveni, ha levehető? Itt kötelező, aki vonóhoroggal mászkál utánfutó nélkül, az 20-50 euró büntivel számolhat. Ha nem levehető, az más. :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.