Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#197801) yodamester10 válasza HUTCHDB (#197793) üzenetére


yodamester10
őstag

Gumisnál anno számla nélkül vettem Hondához 20 darabot/ ezer forint, ja és nem gyárit.

[ Szerkesztve ]

(#197804) simonjoe válasza HUTCHDB (#197800) üzenetére


simonjoe
őstag

itt megtalálod:
[link]

Joe

(#197805) HUTCHDB válasza simonjoe (#197804) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

:R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#197806) llacee


llacee
őstag

Sziasztok
Van egy 2018-as Octavia 3 Facelift 1.8TSI DSG L&K autóm.
Egy hete vettem észre, hogy nem működik a holttér figyelő a visszapillantóban.
Ahogy elkezdtem a menüben bóklászni egy csomó "asist" nem érhető el.
Látszik, de nem lehet bekapcsolni vagy ami be van látszólag az nem működik és nem is lehet módosítani, pl side assist, keresztforgalom figyelő, kiparkolás segítő stb.
Akku állapot jó, biztosítékok jók, alis obd olvasó szerint nincs hibakód, menüben gyári értékek visszaállítása megvolt sikertelenül.
Nem garanciális az autó.
Valaki találkozott már ilyennel? Van rá házi praktika vagy egy szoftveres hiba?
Köszi

(#197807) Qru válasza llacee (#197806) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az elejen a radar nem koszos? Nekem akkor tiltott le mindent is amikor nagyon koszos volt (bar errol jott rendszeruzenet).

#nincsbennetarcsi

(#197808) rasotamas


rasotamas
veterán

Van valami jó ötletetek hova lehetne elhelyezni fix könnyen elérhető helyre kapunyitó távirányítót Passat B7-ben?
Bedobtam a szivargyújtó mellé, de onnan mindig ki kell venni, és már vagy 4-szer beejtettem úgy az ülés alá, hogy ki kellett szállnom fölvenni.
Sajnos kulcstartóra applikálható típus, ez sem segít a dolgon.
Amerikai autókon ha jól tudom van erre valami gyári megodás a visszapillantó tükör fölött. Nekem ott vannak telefon/csillag/villáskulcs gombok de az egész más (bár nem tudom mik ezek és mire lehetne használni).
Valami nem destruktív módszer kéne, könnyű lenne kétoldalú ragasztóval felpattintani egy szabad felületre, de azért ezt mégsem szeretném.
Még ami eszembe jutott: valami csiptetős izét ráragasztani a távirányítóra és fölpattintani a visszapillantóra, csak nehogy lenyitáskor-felhajtáskor gondot okozzon.
Kulcsra nem akarom tenni, ebben minimalista vagyok. A kocsikulcsot csak magában használom a nadrágom pici órazsebében, egy darab kulcs van a kabátzsebemben ami a bejárati ajtót nyitja, a kapunyitó fixen a kocsiban van, és az összes többi kulcsom ami a ház többi zárját vagy a munkahelyi szekrényeket-fiókokat nyitja egyben van a táskámban.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#197809) Qru válasza rasotamas (#197808) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Napellenzore csiptetni az anyos oldalon?

#nincsbennetarcsi

(#197810) rbalint88 válasza rasotamas (#197808) üzenetére


rbalint88
addikt

Vannak ezek a telefontarto nano-padok, en abbol vagnek megfelelo meretu darabot a ketoldalu ragaszto helyett.

llacee: pedig ebben valoszinuleg csak a (marka)szerviz fog tudni segiteni, nekik van megfelelo diagnosztikajuk hozza.

(#197811) macilaci78 válasza rasotamas (#197808) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én megvettem mindent, ami kell. A robogóba is beépítem vízmentes gombokkal, illetve a kocsiba az egyik vakfedélbe. Távirányító gombjai mellé vékony vezetéket forrasztok és tetszőleges gombra rákötöm. A Passatban ott lesz a vészvillogó mellett.
Ha a kapcsolóra saruval teszem rá, akkor simán lehet költöztetni egyik járműből a másikba.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#197812) rasotamas válasza macilaci78 (#197811) üzenetére


rasotamas
veterán

Tudsz erről küldeni képet? Mármint mi az amit megvettél meg mi az hogy vakfedél?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#197813) rasotamas válasza Qru (#197809) üzenetére


rasotamas
veterán

Igen az jó ötlet, csak nem tudom milyen csiptető kéne ami tart, van rajta felület ráragasztani kétoldaluval, de nem látszik meg amikor leveszem.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#197814) MunezXBK válasza rasotamas (#197808) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azokra a gombokra rá lehet kódolni. Keress rá YT-on.

Közben tegnap megizmosodtunk:

[ Szerkesztve ]

(#197815) Qru válasza MunezXBK (#197814) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pop&Bang. :C

#nincsbennetarcsi

(#197816) MunezXBK válasza Qru (#197815) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Aminek semmi hangja, mert lefogja a kati.

De kap majd egy újabb szoftvert, már meg van írva, csak időm nincs.

[ Szerkesztve ]

(#197817) rasotamas válasza MunezXBK (#197814) üzenetére


rasotamas
veterán

Nagyon baba lehet, gratulálok a géphez, nagyon szép.
Amúgy mi lett a Golffal?
Úgy látom az a Sada Performance ugyan az a rendszer lehet mint az LA Chip, mert pont olyan a kép föléírás meg a képkeret.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#197818) MunezXBK válasza rasotamas (#197817) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Meghirdettem és másnap elvitték.

(#197819) rasotamas


rasotamas
veterán

CFGB 2.0 CRTDI-n cserélnék délután cserélnék gázolajszűrőt.
Nézegettem pár videót neten.
Egyrészt a Bosch szűrőhöz amit vettem (nem is volt más a FilterABC-nél) nem volt csere gumigyűrű. Ez mennyire baj?
Másrészt egyik videón csak kiveszik meg berakják, a másiknál kiürítik, kipucolják, friss gázolajat öntenek a helyére. Namost én nem tartok itthon gázolajat a kocsi tankján kívül.
Van ugyan a faluba egy kút de azt még a zöldséges mergába meg a fűnyíróba se szívesen önteném be amit ők árulnak. Múlt héten ezerért adták a nedűt. Nem literjét, összesen max annyit :DDD
Csak jobb lenne kipucolni nem? Az előző kocsimban (2004 Mazda6 dízel) volt a gázolajszűrő tetején egy pici gumi gombocska, azzal lehetett felpumpálni.
Akkor is azt kellett használni mikor egyszer elnéztem a tankolást és kifogyott menet közben a gázolaj, Nem indult el a kocsi míg fel nem pumpáltam.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#197820) Qru válasza MunezXBK (#197816) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Stage2?

#nincsbennetarcsi

(#197821) MunezXBK válasza Qru (#197820) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem, Stage1 ugyanúgy, csak hangosabb p&b-vel.

(#197822) Qru válasza MunezXBK (#197821) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ooo. Party mode. :))

#nincsbennetarcsi

(#197823) bul07 válasza rasotamas (#197819) üzenetére


bul07
nagyúr

Mindenképp szívd ki ami benne marad és egy darab ronggyal töröld is ki
És igen érdemes megjegyezni hogy kb meddig volt gázolajjal és addig feltölteni, kicsit alá hogy ne csorduljon túl

Ha van gumigyűrű a szűrőházon akkor igen gond lehet hogy nem kaptál cseredarabot, mert érdemes cserélni hogy esetleges szivárgás ne történjen

Hogy miért érdemes kiszívni mert ülepítő szerepe is van
Jó példa erre mikkor én cseréltem gázolj szűrőt hogy mi szívtam le a szűrőből(Enyém 2005 példány tankja se makulátlanul tiszta)
Ebben a hozzászólásomba képek

Ha gumigyűrű miatt halasztod a dolgot, akkor más kúton tudsz venni fél litert hogy fel tud tölteni, egyes rostos vagy IceTeás flakon a jó annak nagyobb a szája belemegy a pisztoly

Azt hogy hogy kell légteleníteni nem tudom, de annak is jól utána járnék mert nem mindnél elég párszor ráadni a gyújtást

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#197824) Reggie0 válasza MunezXBK (#197814) üzenetére


Reggie0
félisten

Ahh, mar erre varok en is...

(#197825) rasotamas válasza bul07 (#197823) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszönöm. Elvileg hoznak 1 litert gázolajat a lányomék délután, csak félek hogy már sötét lesz nekiállni. Gumigyűrűt mégis honnan szereznék ha nem adtak hozzá?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#197826) rasotamas válasza bul07 (#197823) üzenetére


rasotamas
veterán

Amúgy ez nem lehet jó öntögetés helyett?
link

Ja amúgy nekem pont ilyen szűrő jött postán, szerintem körbe a kék maga a tömítő gumigyűrű:
link

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#197827) bul07 válasza rasotamas (#197825) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha ráér még a csere akkor felvenném a kapcsolatot a FilterABC-vel
Hogy probléma van nincs tömítő gyűrű, küldjenek vagy csere

Amúgy először keres rá a netten a szűrőre és biztos lesz egy kép vagy videó ahol látható hogy jár hozzá igen vagy nem (Beírhatnád pontos típusát a szűrőnek, kíváncsi vagyok már én is :) )

Nálam a kauffer szó nélkül cserélt egymás után kétszer is gázolaj szűrőt, futárral, díjmentesen, igaz idő be telt de nekem ráért
Itt írtam a cserékről és kép is van hogy miért [link], és ez lett a vége [link]

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#197828) MunezXBK válasza Reggie0 (#197824) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Chipre?

(#197829) rasotamas válasza bul07 (#197827) üzenetére


rasotamas
veterán

Rákerestem, én sehol nem látok fotókon gumigyűrűt ehhez a szűrőhöz:
filterabc
filtershop
autodoc
ebay

https://tinyurl.com/rasoapro

(#197830) simonjoe válasza rasotamas (#197819) üzenetére


simonjoe
őstag

Kétféle kivitelben készül a szűrőd, van "keményperemes", ahhoz kell a gumigyűrű, de amit Te vettél annak a tetején ott a gumi az a kék, ha minden igaz le is lehet szedni róla. Én ha tiszta az olaj a szűrőházban nem szoktam vele szórakozni, nem takarítom ki. Pontosabban ez idáig nem kellett kiszedni mert kristálytiszta volt. A kitörölgetést is aggályosnak tartom, mert az egy lehetőség a szennyeződés bevitelére.

Joe

(#197831) bul07 válasza rasotamas (#197829) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha jól nézem akkor az a kék a tömítő gyűrűje, így gondolom nem kell külön neki

(#197830) simonjoe

Én kitörölni egy tiszta pólódarabbal csináltam
Most is van a szekrényembe olyan póló amit már nem használok kopott, ki van mosva arra vár hogy valamire felhasználjam, na ilyet használtam legutóbb is hogy kitöröljem, na abból nem kerül szennyeződés bele

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#197832) pulffy


pulffy
őstag

Sziasztok.
Mondanátok nekem jó ablaktörlő márkát?

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#197833) llacee válasza Qru (#197807) üzenetére


llacee
őstag

Köszönem el is mentem egy takarításra, de sajnos nem segített. :(

(#197834) Lacess


Lacess
tag

A korábbi hsz.-ból úgy tűnik, hogy a hátsó asszisztensek problémásak. Nem kapott sérülést a hátsó lökhárító a közelmúltban, vagy nem volt leszerelve. Ez említett rendszerekhez szükséges szenzorok a lökhárítóban, illetve a mögött találhatóak. Pl. ezen a képen látható, de mindkét oldalon van.
Sajnos csak márkaszerviz fog tudni segíteni. Lehet elég egy kalibrálás is ha valami elállítódott.

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#197835) llacee válasza Lacess (#197834) üzenetére


llacee
őstag

Igen, már olvasgattam és a holttér figyelő és az erre épülő szolgáltalások nem a kis "gombok" a lökhárítón, hanem egy radar szerü cucc.
Nem látok sérülést a lökhárítón és tudtommal nem is volt, hacsak nem parkoláskor kedveskedett valaki.
Még abban bízom esetleg, hogy egy vcds-eses funkció ki be kapcs esetleg segít és nem kell fizikailag szétbombázni az autót.Manapság már a szervízben megjelenés is 50eft-nál indul.

(#197836) rasotamas válasza MunezXBK (#197814) üzenetére


rasotamas
veterán

Nem találom ezt a gombokra rákódolást youtube-on. Ezeket találtam, nem tudom miért van 2 az info és az assist gombokból, és a csillag gombot meg nem látom itt. Illetve próbáltam beirni egyet 0630... formátumban, de nem vette be, azt irja wrong format vagy vmi ilyesmi.
Az info és a fogaskerék gombokra azt irja ha megnyomom hogy a hiváshoz nyomjam legalább 2 másodpercig, a csillagra egyáltalán nem csinál semmit.


https://tinyurl.com/rasoapro

(#197837) focvis válasza llacee (#197835) üzenetére


focvis
veterán

Csak ötlet szintjén: akksit lekötni 5 percre?

(#197838) grizlisandor válasza pulffy (#197832) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ha biztosra akarsz menni Bosch AeroTwin és/vagy gyári.
Van másik márka is, ami jó lehet, de az ajánlások mellé ellenvélemények is akadnak.

(#197839) rasotamas válasza rasotamas (#197836) üzenetére


rasotamas
veterán

Közben megkutattam a kezelésit, találtam egy külön a telefonhoz való kisfüzetet, a csillag csak ugyan az mint a telefongomb akormányon, levenni, fölvenni és hosszannyomással elutasitani lehet vele hivást.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#197840) artiny


artiny
őstag


Sziasztok,

Ha bekapcsolom a fűtés/hűtést az autóban (ventilator vagy klima), büdös szag jön belőle. Ez mitőllehet ? Ha kikapcsolom teljessen , megszunik ez a szag.
Egett füstös büdös kosz szag + por szag

VW csalad 2 TDI.

Csereltem pollenszurot de meg mindig ezt csinalja. Eloszor azt hittem megoldott,de tegnap este mentem vele es futenem kellett,igy ujbol ereztem. Szoval lehet osszefugesben van hogy minnel jobban futok annal budosebb.

(#197841) macilaci78 válasza rasotamas (#197812) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vakfedél: a középkonzolon van pár gombnak hely, ami a felszereltség miatt üresen ál. Pl nincs ülésfűtés, így a helyén csak egy lapka van.
Gomb: egy sima kerek gomb, aminek egy lyukat kell fúrni és hátulról egy anyával rögzíteni.
Vezetéket, sarut meg találok a kincses ládikában, a kapcsoló lábaira mennek a saruk.

A kapunyitó amúgy 12V elemről megy, feszültségstabilizáló áramkörrel lehet, rákötöm a szivargyújtó körére, robogónál pedig a helyzetjelzőre.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#197842) macilaci78 válasza artiny (#197840) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem is ilyen volt télen, nyáron pedig dohos a klímázáskor. Hüllő Kft-nél egy klímatisztítás megoldotta.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#197843) artiny válasza macilaci78 (#197842) üzenetére


artiny
őstag

Szia. Koszi a valaszod.
Neztem az oldaljukat ahol ezt talaltam:

Ha bekapcsolom az autó klímáját, rövid ideig nagyon rossz szaga van. Hogyan szabadulhatok meg ettől?
A kellemetlen szagért a műszerfal mögötti elpárologtatóban elszaporodott baktériumok felelősek. A ventilátor bekapcsolásakor ezek az utastér levegőjébe kerülve okozhatnak akár allergiás tüneteket, torokgyulladást, köhögést. Léteznek különféle baktériumölő eljárások, de ezek az elpárologtatóban lerakódott szerves anyagot nem tudják eltávolítani, tehát az élősködők a „táptalajban” ismét könnyen elszaporodhatnak. A legmegbízhatóbb eljárás az elpárologtató kiszerelése, és mechanikus tisztítása gőzborotvával. Sajnos ilyenkor a műszerfalat is ki kell szerelni, a klímagázt leszivattyúzni, újratölteni, így a folyamat eléggé hosszadalmas és költséges. Megfelelő pollenszűrő használatával az elpárologtató elszennyeződése megakadályozható.

Nalad szet szedtek a muszerfalat es ugy tisztitottak meg ? vagy esetleg fertőtlenítettek ózonnal a klima berendezest ?

(#197844) Reggie0 válasza artiny (#197843) üzenetére


Reggie0
félisten

Nalam nem szedtek ki, de nem is tartott sokaig a javulas. 1 vagy 2 ev alatt visszajon. A vegyszeres tisztitasok masik hatranya, hogy a tisztitohab eleg aggressziv anyag, igy megmarhatjak a legutakban levo szivacsokat, erzekeloket, vagy balszerencses esetben akar a hocserelot is.
Eloszor probald ki, hogy csak ozonnal tisztittatod, ha attol javul akkor erdemes inkabb ozonozni rendszeresen, az okozza a legkevesebb kart.

(#197845) simonjoe válasza artiny (#197843) üzenetére


simonjoe
őstag

...amióta a MANN PF aktívszenes pollenszűrőjét használom eltűnt ez a szag. Ajánlom! :K

Joe

(#197846) rasotamas válasza macilaci78 (#197841) üzenetére


rasotamas
veterán

Ja, értem, tehát vakgomb. Olyanom nincs, ha lenne is lent a váltó mellett.
Nekem egy 2032 gombelemről megy a távirányító, tehát 3V. Az jutott eszembe, azt a csillag gombot kikötném úgyse jó semmire, és a helyére beforrasztanám a kapunyitó gombját.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#197847) Qru válasza llacee (#197835) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Parkoloban lehet neki tolatott vki. A lokos visszaugrik a helyere, kulso nyom nelkul is…

#nincsbennetarcsi

(#197848) Kumblee88


Kumblee88
csendes tag

Sziasztok! Valaki adna tippet hol keressem a hibát? Golf 4 1.4 16V AXP! Fogyogat a hűtővízem nem drasztikusan de neha ra kell töltenem! Valahonnan rafolyik a váltóra mert ott a teteje hutofolyadekos! Viz hőmérséklet jeladó melletti műanyag dugót kicsereltük de ugyan ugy fent all a hiba!

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#197849) F_Zolee válasza Kumblee88 (#197848) üzenetére


F_Zolee
veterán

Termosztátház.

(#197850) cross56 válasza cross56 (#197773) üzenetére


cross56
senior tag

Màgus? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.