Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55051) t_a_m_a_s válasza Mercutio_ (#55050) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ez így van! Ábel karácsonykor a Marslakós multivitaminhoz ajándékba kapott rezgős bogárszerű kis bizbasznak örült a legjobban :)

Holnap majd jól beletépünk...

(#55052) j.bravo válasza Mercutio_ (#55050) üzenetére


j.bravo
addikt

Úgy értelmeztem hogy nem emlékszik hogy az adott kisautót melyik rokontól is kapta, ami pedig simán lehet egy adott mennyiség felett :)
Az tök egyértelmű hogy nem kötik pénzbeli értékhez hiszen nem is alakult még ki az a skála hogy mi is az, honnan lesz, stb. Sőt a kidolgozás minősége, vagy hogy mi mennyire szép felnőtt szemmel, sem alakult meg ki jó eséllyel.
Funkció, szín, forma nem feltétlen tudatos értékelése amit feltételezek egy kiskrapektól.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#55053) Balinov


Balinov
félisten

hmm..minap kapott 5£-os amazonos promokodot most lottem el egy Nikon 2 MFT adapterre..elvileg jovo het elejen ittlesz...kivancsi vagyok, mire jutok majd vele a 18/105-el vagy az AFD-s 50essel..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#55054) rbalint88 válasza Balinov (#55053) üzenetére


rbalint88
addikt

18-105-tel blendevezerles es AF hianya miatt nem sokra.(talan azon az MFhez is kell delej, de reg volt mar olyanom). 50-essel meg erhet is valamit.

(#55055) Balinov válasza rbalint88 (#55054) üzenetére


Balinov
félisten

Inkább az 50es miatt vettem

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#55056) TayRol válasza rbalint88 (#55045) üzenetére


TayRol
veterán

Már most? En éppen 2100 méter magasan sielgetek, itt legalább ezzel nem kell foglalkozni, mert hírből sem ismerik.

(#55057) aleister


aleister
veterán

Nem kedvelem a hatásvadász című cikkeket, de ez a hely ezennel felkerült a bakancslistámra.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#55058) Balinov válasza rbalint88 (#55045) üzenetére


Balinov
félisten

Kitartás, otthon én is clarutinen voltam de itt halistennek tünetmentes vagyok

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#55059) zolka78


zolka78
senior tag

Srácok, informatikus szakik és hálozati guruk. Egy tp-link wr841n routerem van már pár éve, megoldható-e az, hogy magát a routert úgy konfiguráljam, hogy legalább 2 különböző jelszóval lehesen rá csatlakozni, és mindkét jelszóhoz különböző hozzáféréseket tudjak beállítani a nethez. Hogy érthetőbb legyek akkor leírom miért van rá szükségem. Lányom már igen csak a kamaszkort tapossa, és mint ilyen, már eléggé figyelni kellene rá, hogy mi az amihez hozzá tud férni. De sajnos mivel nem én nevelem, így a tabletjét és a telefonját hiába is akarnám korlátozni, ez csak addig tartana, amig nállam van, amint haza megy, ennek lőttek. Az itthoni hw-ken persze ezzel nincs gond. Így az az ötletem támadt(de lehet, hogy csak fantazmagória), hogy eleve ne legyenek hozzáférései bizonyos dolgokhoz, vagy csak bizonyos dolgok korlátozott dolgait érje el, onnantol kezdve, ahogy nálunk netre csatlakozik wifin keresztűl. Sajnos a hálózati beállítások ilyen mélységéhez(vagy inkább sehogy) nem értek, és eddig nem is volt rá szükségem.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#55060) aleister válasza zolka78 (#55059) üzenetére


aleister
veterán

Ez nem egeszen igy mukodik, de van ilyen megoldas. A kapcsolodo kliens IP-je vagy MAC cime alapjan lehet szabalyokat letrehozni. Attol fuggoen, hogy milyen kategorias a router, nagyon sok beallitasra van mod. Az enyemre ranezve pl beallithatod, hogy milyen idopontokban lepjen ervenybe a koralatozas, milyen protokollt erintsen, milyen webhelyekre, kulcsszavakra szurjon, stb.

Keress ra a routered manualjaban az Access Restriction-ra!

szerk: Szvsz az agressziv tiltas sok esetben pont az ellenkezojet valtja ki egyeseknel. Ha valamit nagyon meg akar nezni, akkor ugyis meg fogja.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#55061) rbalint88 válasza zolka78 (#55059) üzenetére


rbalint88
addikt

vendéghálózat a megoldás szerintem.

TayRol, balinov: ja, hát nekem ilyen korai, de legalább erős allergiám van... egy-két hét nagyon durva, de akkor utána nyugi van.

(#55062) Real_Necro válasza aleister (#55057) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekem elég volt a Mátyás-hegyi barlang egy részét bejárni, így letudtam a kis mértékű tériszonyom meg a klausztrofóbiám. Van egy jó barátom, aki régebben sokat járt barlangászni meg hegyet mászni, ő mesélte, hogy nem is kell olyan távolra utazni a szép látványért, csak "sajnos" sok barlang pont a tisztaságának megőrzése miatt van zárva.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#55063) aleister válasza Real_Necro (#55062) üzenetére


aleister
veterán

Nos, az általam linkeltben szerintem nem lenne klausztrofóbiád. Pálmafák nőnek benne. :)

Ha esetleg tudsz hasonló helyeket itthonról, akkor ne tartsd titokban! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#55064) Real_Necro válasza aleister (#55063) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ha nincs gyalogosan megközelíthető járat, akkor kötélmászós lesz, az meg azért számomra parás, de tény, baromi szép lehet.

Egyébként nálam pl bakancslistán az Aggteleki hosszú túra van fent. Sajnos az kimaradt gyerekkoromból.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#55065) Balinov válasza Real_Necro (#55064) üzenetére


Balinov
félisten

Utananeztem mi ez a hosszu tura aztan rajottem, hogy 96'ban Aggtelek 50 kereteben pont ezt csinaltam meg. Meg most, 20evvel kesobb is elenk az emlek, egyszeruen kiba**tt jo volt

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#55066) Larry303 válasza zolka78 (#55059) üzenetére


Larry303
addikt

Ezt nem biztos, hogy innen kell megkozelitened...sooot...tudsz tobb ssid t ballitani es tartalmat is szurni egy ilyen routeren, de ezek igazabol nem erre vannak...
Ami neked sztem segitseg lehet, es nem csak az otthoni kornyezetben mukodik, azt kliesn oldalon erdemes csinalni, van tobb szolgaltato is akinek a dns et hasznalva, te - egy elore konfigolt profilon keresztul szabalyozhatod, hogy milyen tartalmat ne erhessen el a kisasszon
Peldaul

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#55067) Studi


Studi
addikt

Srácok, Sinceritytrading miért nem enged Sandisk cuccokat postáztatni hozzánk? Más márkákat meg tudok rendelni tőlük, Sandisket nem engedi kosárba rakni. Normál ebay.com-on próbálkozom, az ahhoz regisztrált Sincerityvel, tehát nem ausztrál, vagy ilyesmi. :F

(#55068) Real_Necro válasza Studi (#55067) üzenetére


Real_Necro
veterán

Konkrétan mit nem enged?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#55069) Balinov válasza Studi (#55067) üzenetére


Balinov
félisten

Eladónak van másik storeja ahonnét európai címre is lehet rendelni

Fejből nem tudom de less be a memkartyas topikba

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#55070) Studi válasza Real_Necro (#55068) üzenetére


Studi
addikt

Konkrétan belemászok ugyanabba az eladóba a .de és a .com oldalról, akkor más a kínálat, sokkal szűkebb a .de... :Y Ezt például a .de oldalon nem találom a kínálatában. :(

De itt egy konkrét példa: ugyanaz az eladó, .de oldalról nézve rendelhető ide, .com felől nézve nem rendelhető.

Gyakorlatilag akkor úgy tűnik a .de kínálatából kell válogatnom. :K

(#55071) Real_Necro válasza Studi (#55070) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ez nem jó?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#55072) Mercutio_ válasza Studi (#55070) üzenetére


Mercutio_
félisten

Megb*szcsiznák ezért SanDisk cuccokat a másik "reg"-jén (satietymemory?) keresztül tudsz EU-ba rendelni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#55073) Studi válasza Real_Necro (#55071) üzenetére


Studi
addikt

De, itt minden van, ami kell, köszi! :R Elfelejtettem, hogy ez a bolt másik neve. :)

(#55074) Real_Necro


Real_Necro
veterán

No nálunk is fel lett dobva cégnél a labda. Tudtok olyan automata darálós "egygombos" kávéfőzőt ajánlani, ami napi szinten megbirkózik kb 30 adag kávé lefőzésével?

Volt itt már Krups meg Saeco-ból nem is egy, átlag 1-2 év után mindegyik megadta magát.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#55075) spanyoll válasza Real_Necro (#55074) üzenetére


spanyoll
addikt

És ha már előkerül egy-két kávészakértő erre; olyan gőzölős 1 csészéset tudtok amivel lehet normális kávét készíteni, de csak azért mert karos és gőzölős nem kerül 120ba? Őrölni nem árt ha tud, de nem létszükséglet.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#55076) aleister válasza Real_Necro (#55074) üzenetére


aleister
veterán

Megkérdeztem a KV kiskerrel foglalkozó cimbim. Saeco royal Office. Napi 100 kávéig okés. 300k-ba fáj.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#55077) Real_Necro válasza aleister (#55076) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ez kerül 300k-ba?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#55078) aleister válasza Real_Necro (#55077) üzenetére


aleister
veterán

Lehet, hogy csak náluk. :)
...vagy van más típusa is. Passz.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#55079) Real_Necro válasza aleister (#55078) üzenetére


Real_Necro
veterán

Mondjuk (nem) kérdés melyik szürke importos és melyik nem. A lényeg, hogy masszív kell. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#55080) aleister válasza Real_Necro (#55079) üzenetére


aleister
veterán

Jah. :)

A lényeg, hogy ez elvileg bírja a strapát. Pont ilyen irodai célra van kitalálva.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#55081) aleister válasza spanyoll (#55075) üzenetére


aleister
veterán

"Sajnos olyan nem nagyon van, amik olcsók olyanok is." :)

Ez után ezt ajánlotta, olcsó-de-viszonylag-jó hozzáfűzéssel.

Egyébként a sima kotyogós miért nem játszik?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#55082) Real_Necro válasza aleister (#55080) üzenetére


Real_Necro
veterán

Feldobtam vezetőségnek, üv-nek tetszik. Azért az a 6,5 literes víztartály komoly a mostani 1,5-hez képest. Ja a mostani Saeconak a kése ment tönkre.

Spanyoll:

Nálunk otthon egy Dolce Gusto automata kapszulás van. Persze nem olcsó, de nem vagyunk napi kávéfogyasztók, sőt, a lattét vagy mocha-t stb... jobban szeretjük. A jó benne, hogy van 100% arabica kávé is.

Hamarosan viszont veszek egy Szarvasi-t lakásfelújításra. Arra jó lesz. :)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#55083) t_a_m_a_s válasza aleister (#55081) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Egyébként a sima kotyogós miért nem játszik?

Pont ezt akartam mondani. A kotyogós A KÁVÉFŐZŐ! :)

Holnap majd jól beletépünk...

(#55084) Real_Necro válasza t_a_m_a_s (#55083) üzenetére


Real_Necro
veterán

Akarod mondani kávépároló. :DDD

Egyébként van nekünk is kotyogós, de szerintem borzalmas kávét főz.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#55085) Studi válasza Real_Necro (#55082) üzenetére


Studi
addikt

És egy kést kicserélni nem kifizetődőbb, ha más baja nincs?

(#55086) atok666 válasza Real_Necro (#55082) üzenetére


atok666
őstag

Akkor mar miert nem Brikka? :)

Atok

[ Szerkesztve ]

(#55087) Real_Necro válasza Studi (#55085) üzenetére


Real_Necro
veterán

Tudtommal 2-3 hete várjuk a pótalkatrészt, de túl sok infóm nincs róla. Egyébként úgy tűnik az Ali által ajánlott darab megrendelésre fog kerülni. :)

Addig is szar zene meg csaj.

Atok:

Nem lesz hol melegíteni, mert a konyhaszekrényt is ki kell kapni a helyéről... Elektronyosnak meg tök mindegy.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#55088) fi:zi'k válasza Real_Necro (#55074) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mi a keret? Csak új lehet gondolom?!

(#55075) spanyoll
Szintén kérdés, hogy mi a keret? Használt vagy új kell?

(#55082) Real_Necro
Akármi is van ráírva, csak egy kapszulás vmi. Ellenben, ha nektek jó, akkor mindez lényegtelen. :)

(#55084) Real_Necro
Próbáltál már rendes kotyogóst (pl. Brikka) jó kávéval?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#55089) aleister


aleister
veterán

Srácok, tudtok esetleg valami offline fotó portfólió progit?
A Guglibarát mindenféle iPad-os cumót meg app-ot hozott ki.

Hétfőre össze kéne valamit állítanom, mert hiába küldtem nekik online linket, szeretnék helyben is megtekinteni, és fogalmam sincs milyen wifi lehetőségeim lesznek.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#55090) Real_Necro válasza fi:zi'k (#55088) üzenetére


Real_Necro
veterán

Most kiderült kolléganő is rajta van a projekten, csak ő bérlés vonalon. Holnap lesz, majd megvitatjuk. Ha az nem jön be, rendeljük a Saeco-t.

Nekünk a kapszulás bejött, biztosan van minőségibb kávé is nála, de amennyit mi fogyasztunk arra tökéletes.

Brikka-t nem próbáltuk csak az óccó kommersz sparban kapható kotyogósat.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#55091) zolka78 válasza Larry303 (#55066) üzenetére


zolka78
senior tag

Na ez így már egy kicsit érthetőbb. Köszönöm, ezzel megpróbálkozom.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#55092) rbalint88 válasza t_a_m_a_s (#55083) üzenetére


rbalint88
addikt

Az tuti, hogy a sima kotyogosos kavetol lehet a legjobbat foschni ;] :DDD

(#55093) madgie válasza rbalint88 (#55092) üzenetére


madgie
titán

Hát ahogy a magyar ember főz benne... púpossá nyomkodja a homokszem-méretűre őrült kávét. Sz*rrá ég az egész, mire szerencsétlen hákettőó átverekszi magát ezen a vízzáró rétegen :D

Nekünk is van kotyogós, meg Mukka is (Brikka, tejjel), az utóbbiban szépen szellősen rakom meg a nagyobb szeműre őrölt kávét, az asszony odavan érte. Én ugyan nem kávézok, de nekem kell főzni mindenkinek :DDD

(#55094) csuf


csuf
tag

Sziasztok!
Dilemmám van és tanácsot szeretnék kérni tőletek!
Van immáron 3,5 éve egy Nikon D5100-am 18-105-ös objektívvel, amely Nikon szervizes szenzor tisztítás és kalibrálás kivételével sosem volt leszedve a vázról, alapvetően minden igényemet kielégítette. De: alapvetően nagy és nehéz - erre nyaralásokon és egész napos sport eseményeken jöttem rá, tapasztaltam meg - valamint a sport eseményeken bebizonyosodott az hogy az obi sötét. Kisfiam taekwon-do-zik, alapvetően fényképezni beengednek a pást mellé - tehát a zoom átfogás mellékes, kb. 18-50 között volt ott használatban nagy átlagban, vaku használat természetesen tilos, és értelem szerűen beltéren gyors mozgások megörökítése lenne a cél. Így egy küzdelem során szinte lehetetlen a gyors villanás szerű akciókról - fény hiányában - normális képet készíteni, az érzékenységet pedig nem tolhatom fel nagyon, mert az már - bár nagy igényeim nincsenek, full HD monitoron legyen jó a kép - nagyon a minőség rovására megy. Egyszer már összegyűjtöttem pénzt egy Tamron 17-50 2.8-ra, de az élet úgy hozta hogy másra kellett a megtakarított pénz, amely amúgy sincs bőviben nálunk. Egy Nikon 50mm 1.8 G pedig túl szűk lenne erre a célra. Most úgy gondoltam - ismét összejött egy kis pénz + eladnám a meglévő szettemet - hogy váltanék más lehetőségre. Felmerült bennenm egy Nikon D5500 + 18-140 szett => de nem lennék sokkal előrébb vele, főleg ugyan olyan súlyt kellene cipelnem. Gondolkodtam MILC-ben is, de az alap obikkal ugyan az a helyzet - ehhez a felhasználáshoz sötétek, fixet nem szeretnék . Most jelent meg a Nikon új csúcs kompaktja [DL 24-85] amely igen megtettszett mind méretében és tudásában, valamint a fényerős objektívével. Kereső nem lényeg, mert a szemem egyre rosszabb, a D5100 dioptria korrekciója is max-on van, inkább az LCD-t használnám komponálásra. Szerintetek megérné-e, érdemes lenne-e a váltás? Produkálná azt a képminőséget amely számomra megfelelő lenne? Vélemény? Tanács? Bármilyen pro és kontra érv érdekelne. Valamint ha lenne más alternatív javaslatotok azt is szívesen fogadnám, összeghatár mindennel együtt 250e-280e Ft lenne a projekre.
Köszönettel: csuf

[ Szerkesztve ]

(#55095) Mercutio_ válasza csuf (#55094) üzenetére


Mercutio_
félisten

Piszkosul eltévedtél, ez nem a milyen cserélhető obis gépet vegyek topic :N :N :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#55096) aleister válasza csuf (#55094) üzenetére


aleister
veterán

A Nikon MILC-ekről egyetlen jót hallani, állítólag nagyon jó az AF-jük. Tudtommal ezt használja ez a kompakt is. Ebből a tekintetből jó választás lenne.
Kicsinek kicsi, szóval a méretbeli igényedet is teljesíti.
Monitorra bőven elég a rajzolata, viszont arra készülj fel, hogy a szenzor méretéből adódóan nem fogja annyira jól viselni a zajosodást.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#55097) csuf válasza Mercutio_ (#55095) üzenetére


csuf
tag

Szia!
Tudom hogy "nem ez a megfelelő" topic. :R
De: évek óta olvaslak titeket, kutúráltan - és nem utolsó sorban szórakoztatóan - elbeszélgettek mindenről (ezért tettem a kérdésemet OFF-ba is) a néha felmerülő valóban fotós témákat is kellően alaposan kitárgyaljátok. Sokszínűek vagytok, de egy dolog közös bennetek: a fotózás és annak szeretete. Úgy gondoltam, hogy a "szakmai" topicokkal ellentétben - amelyek mindig csak egy adott témával foglalkoznak, tehát a DSLR-ben, a MILC-ben vagy a kompakt fórumban csak az adott típusú gépekkel foglakoznak és azt ajánlják, azt is némelyek fanatikus szinten, a cserélhetős obi topicba pedig - mivel kompaktot szeretnék - nem igazán férnék bele; itt többen több féle rendszert használtok, több tapasztalattal és véleménnyel. Úgy bátorkodtam gondolkozni, hogy talán a problémámra és kósza kérdésemre is normálisabb választ/véleményt kaphatok tőletek - pont a soszínűségetek miatt - mint a célzott fórumokban. Ha rosszul gondoltam és megzavartam a topic rendjét elnézést kérek tőletek.
Üdv: csuf :))

(#55096) aleister - köszönöm a hozzászólásodat :R

(#55098) Mercutio_ válasza csuf (#55097) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt szerintem a szaktopicban jobban tudják egy aps-c -hez képest hány FÉ hátránnyal indul ez a szenzor, milyen ISO-tól és milyen tempóban kezd el zajosodni.
Lehet, hogy egy (-két) fényerős(ebb) obi olcsóbb és jobb megoldást ad sportfotóra mint ez a gép, ráadásul az újdonság felára egy Tamron 17-50/2.8 esetén nincs az árban szemben ezzel a masinával :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#55099) csuf válasza Mercutio_ (#55098) üzenetére


csuf
tag

Szia!
Köszönöm a hozzászólásodat és a tanácsodat! :R
csuf

(#55100) t_a_m_a_s válasza csuf (#55094) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Szia,

azt gondolom, hogy a mostani felszerelésed többé-kevésbé alkalmas a céljaidnak, mint ahogy írtad is, de:
1./ nehéz.
ezt a problémádat biztosan megoldja ha veszel helyette valami picit.
2./ a 18-105 "sötét", ahogy írtad. Ezt a problémádat meg szerintem (!!) nem oldja meg. Nehezen tudom elképzelni hogy ahol a D5100 elvérzik, ott bármiféle kompakt jól teljesítene. A tamron 17-50 ebből a szempontból jó elgondolás volt, bár az talán még nagyobb-nehezebb mint a 18-105...

Nem tudom mennyire gyakori, hogy kevés a fény fotózáskor vagy mennyire gyakori hogy családi eseményekkor már nehéznek érzed a D5100-at a 18-105-el. Néha én is vagyok ezzel így, de semmi esetre sem költenék el negyedmilliót ennek a két hátránynak a kiküszöbölésére! Első körben bepróbálnék egy 35-öst ha az 50-es szűk (akár kölcsönbe valakitől egy fotózás erejéig) a sporthoz, valamint egy fasza vállpántot (valami ilyesmit, de van komolyabb márkáknak is, komolyabb talppal, többszörös áron) az egész napos fotózásokra. Aztán ha ezek nem segítenek, akkor gondolkodnék tovább.

Most voltam a gyereket fotózgatni a jégpályán, ami ugye hasonló szitu... A látszat és a fehér jég ellenére lófütty a fény, a 70-300 elvérzett, még a 35-ös is helyenként. Nehezen tudom elképzelni hogy kompakttal jobb lettem volna.

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.