Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#54501) Real_Necro válasza aleister (#54500) üzenetére


Real_Necro
veterán

Tavaly személyesen tapasztaltam itt cégnél, tudom miről beszélek. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#54502) L4mie válasza Real_Necro (#54501) üzenetére


L4mie
veterán

lappangott valamelyik átnevezett file-ban? O.o

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#54503) aleister válasza Real_Necro (#54501) üzenetére


aleister
veterán

Pedig láthatóan nem. :)
Kis olvasnivaló: 1, 2.

Ismétlem, ez a program nem sokszorosítja magát, mint a pc-s őskorban lévő vírusok. Nem az. A "fertőzés" módja egyedül a mellékletként való megnyitás.

Egyébként józan paraszti ésszel is belátható, hogy egy parazitának a lehető legrosszabb stratégia elpusztítania a gazdatestet, mert akkor nem húzhat belőle hasznot.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#54504) Mercutio_ válasza aleister (#54503) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hagyd, necro ehhez is ért ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54505) aleister válasza Mercutio_ (#54504) üzenetére


aleister
veterán

;]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#54506) Real_Necro válasza Mercutio_ (#54504) üzenetére


Real_Necro
veterán

Lassan már meggyógyulhatnál, a mostani poénjaid rettentően gyengék meg látom többre nem futja, kreativitás = 0. ;)

Aleister:

Igen, te jobban tudod, te voltál benne, így van. ;)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#54507) Mercutio_ válasza Real_Necro (#54506) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem te vagy a célközönség, ennyi :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54508) aleister válasza Real_Necro (#54506) üzenetére


aleister
veterán

Azért, mert egyszer volt hozzá szerencséd, attól még nem leszel expert a témában. Engem csak tavaly év végén 3 ilyen esethez hívtak ki. A tapasztalataim pedig tökéletesen egybevágnak a linkelt oldalakkal. ;)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#54509) Real_Necro válasza aleister (#54508) üzenetére


Real_Necro
veterán

Igazad van, 3 több mint 1, te expert vagy, én nem. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#54510) aleister válasza Real_Necro (#54509) üzenetére


aleister
veterán

Ha én nem is, de egy vírusirtással foglalkozó oldal csak az. ;)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#54511) Larry303


Larry303
addikt

Elfogyott a popcorn sracok...de ha toljatok meg akkor hozok vmit.
Azert sok hulyeseg is elhangzott khmmkhmm
Az meg amit atok is irt, hogy csillio fajl elesben felmappelve irasi joggal, nem kell csodalkozni kerem, ha ilyen az it infrastruktura
Amugy a virusirtassal vigyazzatok ha fontosak a fajlok...az ujabb verziokban za egyik fele (a masik ugye a hacker serveren van) csak az erintett gepen van, amit ha megtisztitassz - torlod ergo kuka amit addig eltitkositott

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#54512) aleister válasza Larry303 (#54511) üzenetére


aleister
veterán

:U
Azért az elég durva lenne, ha a fájlok bárhányad része a hacker gépen lenne. Gondolj bele az mennyi adatforgalmat jelentene világszinten. Egyedül az RSA privit key van a hacker szervereken.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#54513) Larry303 válasza aleister (#54512) üzenetére


Larry303
addikt

Azthittem az egyertelmu hogy a kulcsrol van szo :U
Bar teny h hulyen fogalmaztam

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#54514) aleister válasza Larry303 (#54513) üzenetére


aleister
veterán

No igen.
Egyébként amikhez eddig nekem szerencsém volt, ott sosem az átkódolt fájlban volt a kulcs publikus része, hanem az adott mappában keletkezett 4 fájlban. Ezek még az első generációs Cryptolockerek voltak. Állítólag 2016-tól már jön a köv széria.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#54515) Larry303 válasza aleister (#54514) üzenetére


Larry303
addikt

Nem is azokban van, ezert irtam a virusirtast

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#54516) Larry303 válasza Larry303 (#54515) üzenetére


Larry303
addikt

kizárólag szakmai okok miatt uraim :DDD
csak, hogy végre témát váltsunk...

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#54517) #40935168


#40935168
törölt tag

(#54518) Studi válasza Larry303 (#54516) üzenetére


Studi
addikt

:K

(#54519) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Órásból loptam ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54520) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Na banyeg, a Sony milceknek is van sütije :(((

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54521) gorgo válasza Mercutio_ (#54520) üzenetére


gorgo
őstag

Mi?!?! Sunyi Milf??? :DDD

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#54522) Byk01 válasza gorgo (#54521) üzenetére


Byk01
senior tag

Ennek már lenne értelme, mert egy milf süthet sütit :) Csak ha sunyi, akkor eltitkolja, és nem ad belőle :)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#54523) L4mie


L4mie
veterán

általános kérdés srácok:
Útlevelem lejárt kb 3-4 éve, de lehet 5-6 is, szóval régen.
hosszabíttatni akarom, kell a régi a művelethez, vagy úgy is lejárt már nem jó semmire, csak kilyukasztanák azt visszadnák, szóval nem muszáj az ügyintézéshez jelenlennie a cuccnak,

Azért érdekes a kérdés, hogy szórakozzak-e azzal, hogy anyámmal felküldessem vidékről, vagy simán belibegek okmányirodába és igénylek egy újat. ?? :R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#54524) Mercutio_ válasza L4mie (#54523) üzenetére


Mercutio_
félisten

Át kell adnod a régit, hogy hivatalosan érvénytelenítsék, ezzel elkerülendő az esetleges illetéktelen felhasználást.
B-verzió, hogy azt füllented ellopták a vonaton miközben szunyókáltál, de ezt rendőrségen hivatalos formában kell jelezned, és majd kapsz egy papért, hogy tettes ismeretlennel lezárták a nyomozást.
Azt, hogy a tokmányirodában elég-e a bejelentést bemutatni, vagy a lezáró papír helyettesíti csak a régit nem tudom.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54525) rbalint88 válasza L4mie (#54523) üzenetére


rbalint88
addikt

Egyszerubb felpostazni es vinni, mint feleslegesen sorban ulni-allni egy napot az ocsiban ezert.

(#54526) L4mie válasza rbalint88 (#54525) üzenetére


L4mie
veterán

Köszönöm :R
jaja akkor kell a régi.
Köszönöm a válaszokat :)
Csak mert okmányiroda weboldalán nincs világosan leírva, csak az hogy

"előző, le nem járt érvényességi idejű útlevél;
ha az előző, le nem járt érvényességi idejű útlevél elveszett, eltulajdonították vagy megsemmisült, az erről szóló nyilatkozatot,"

Ebből gondoltam, hogyha lejárt akkor nem kell szórakozni, de biztosabb a postázás.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#54527) Studi válasza L4mie (#54526) üzenetére


Studi
addikt

Ja, egy ajánlott postadíjat szánj rá, az időd és idegeid érdekében. Mi pénteken pattantunk le az okmányirodáról, a gyereknek akartunk új személyit csináltatni, de jan. 1-től mindkét szülőnek jelen kell lennie ehhez. :Y :U

(#54528) aleister válasza Mercutio_ (#54524) üzenetére


aleister
veterán

Nem kell a rendőrséget neked bevonnod emiatt. Simán jelezheted az okmányirodában, hogy ellopták, és ott helyben kiállítják róla a köröztetést, amit továbbítanak a rendőrségre. Én a személyimmel jártam így.

(#54527) Studi:
Azt esetleg nem mondták, hogy ennek mi értelme?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#54529) Studi válasza aleister (#54528) üzenetére


Studi
addikt

Nem. De én be se mentem, kímélem az idegeimet. :)

Utánanéztem, egész pontosan ez kell hozzá: "ha személyesen csak az egyik szülő jár el, akkor a másik szülő hozzájáruló nyilatkozatát, vagy a szülői felügyelet megszűnését, szünetelését igazoló jogerős határozatot"

Nem tudom, van-e hozzá nyomtatványuk, egyelőre nem találtam, mert ahogy ismerem, ha mi írunk egyet, és aláíratjuk, abból biztos hiányozni fog valami. :(

szerk: csak tovább kellett görgetni, van fent nyomtatvány a kekh honlapján legalább.

[ Szerkesztve ]

(#54530) Mercutio_ válasza aleister (#54528) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kösz, ez nekem új infó:R Illetve a személyid már lejárt, vagy még érvényes volt? (Vagy ez az ügykezelés szempontjából nem releváns?)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54531) aleister válasza Mercutio_ (#54530) üzenetére


aleister
veterán

No látod erre már nem emlékszem. Minden bizonnyal még érvényes volt. Az biztos, hogy régi fajta, papír alapú volt az ellopott, helyette pedig már plasztikot kaptam. X idővel rá -tán fél év-, meg jött egy levél, miszerint a nyomozást a rendőrség megszüntette.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#54532) gorgo válasza L4mie (#54523) üzenetére


gorgo
őstag

jan.04-én csináltattam újat, a régit nem kérték, és azon a héten elkészült :)
persze ez okmányiroda/ügyintéző-függő lehet.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#54533) L4mie válasza gorgo (#54532) üzenetére


L4mie
veterán

:R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#54534) Lassú Víz válasza aleister (#54528) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Útlevélnél eddig is kellett mindkét szülő. Mivel magyar állampolgárként a személyiddel utazhatsz külföldre, logikusnak tűnik az egységes szabályozás. Abban nem hiszek, hogy a gyerekfelügyeleten marakodó, esetleg külön országban élő szülők majd ettől ne tudnák egymástól elrabolni a kölkeiket, de ez van.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#54535) aleister válasza Lassú Víz (#54534) üzenetére


aleister
veterán

Kis pontositas: csak az EU-n belul utazhatsz szemelyivel, es csak az uj tipiusuval.
Igy utolag belegondolva minden bizonnyal pont emiatt kellhet hozza mindket szulo.

Az en idomben 0 db szulo mellett, kezembe nyomta az osztalyfonok eletem elso szemelyiet. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#54536) L4mie válasza aleister (#54535) üzenetére


L4mie
veterán

nálunk szinte ünnepség volt a suli étkezőjében amikor 14 vagy hány évesen megkaptuk a papírosat. :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#54537) zolka78 válasza aleister (#54535) üzenetére


zolka78
senior tag

És európa több országába is utazhatsz személyivel, amik nem eu-s országok ;) .

Egyébként üdv mindenkinek, régen néztem már be a ph-ra

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#54538) t_a_m_a_s válasza aleister (#54535) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Így-így, mindkét felére :K
Mi 14 évesen kaptuk meg a személyit, Ábel most fogja kapni a másodikat! Kormányablakos ismi mondta, hogy a törvény értelmében MINDEN magyar állampolgárnak fényképes igazolvánnyal kell rendelkeznie, még a kétnapos újszülöttnek is...

Holnap majd jól beletépünk...

(#54539) Balinov


Balinov
félisten

Hitachi tvk manapság milyenek? Esetleg Philips?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#54540) Studi válasza aleister (#54535) üzenetére


Studi
addikt

De "új" típusút adnak már 15 éve, elég ritka lehet már a füzet formájú a forgalomban. Egyébként nem is tudom, hogy dől el, ki mennyi időre kapja a személyijét, az első nekem csak 6 évig volt érvényes, a következő kettő 10-10 évig.

A gyereknek is külföldi utazás miatt akarunk csináltatni, most 9 éves, de már lejárt az övé. :Y Nekem 14 éves koromig nem is volt.

(#54541) t_a_m_a_s válasza Studi (#54540) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Nekem 14 éves koromig nem is volt. De ha külföldiába vittek volna a szüleid, csináltattak helyre kis útlevelet. Gyakorlatilag most is csak ezért fontos, határon belül a kutyát nem érdekli, van-e a gyereknek személyije...

Holnap majd jól beletépünk...

(#54542) aleister válasza Studi (#54540) üzenetére


aleister
veterán

Mi is 14 évesen kaptuk. Nekem jó sokáig volt, mert ugye a hátsó oldalon lehetett hosszabbíttatni.

(#54537) zolka78
Mint például?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#54543) Studi válasza aleister (#54542) üzenetére


Studi
addikt

Szintén 14 évesen kaptam az elsőt, aztán mire jött volna az első csere, addigra bevezették a kártyást, így nekem már nem véstek a füzetbe hosszabbítást.

(#54544) Studi válasza aleister (#54542) üzenetére


Studi
addikt

PL a schengeni övezet nem EUs államai, Svájc.

(nem tudom, hogy miért válaszoltam ezt kettőben, bocs :DDD)

[ Szerkesztve ]

(#54545) Studi válasza Studi (#54544) üzenetére


Studi
addikt

Még egyszer szerkeszteném: Svájc is része a Schengeni övezetnek, ezt rosszul tudtam.

(#54546) aleister válasza Studi (#54545) üzenetére


aleister
veterán

Három a magyar igazság. :)

Szerintem csak azokba az országokba lehet személyivel utazni, amik a belső határon belül vannak. Ahogy Te is írod, a Schengeni övezet része. Kíváncsi vagyok, hogy milyen egyéb EU-ben lévő, de nem EU-s országra gondolt Zolka.
Szerbiába tuti nem elég a személyi. Montenegróra elég erősen korlátozva és szabályozva van, kb felejtős. Norvégiába nem lehet.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#54547) zolka78 válasza aleister (#54546) üzenetére


zolka78
senior tag

Macedónia, Szerbia, Bosznia-Hercegovina, Montenegro. Ezekről konkrétan tudok, a magyar konzulátus által hivatalosan közölt tény. Szerbiával egyáltalán nincs igazad. Tavaly voltam ott, és 3 határátkelőjükön is átkeltem sima személyivel, olyan átkelőkön ahol nem igazán a túristák járnak és a magyarokat is csak a hírekből ismerik, sehol nem volt gond. Idén szerintem Montenegróba és Boszniába is csak személyivel megyek.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#54548) aleister válasza zolka78 (#54547) üzenetére


aleister
veterán

Szerbiába nem olyan régen még biztos kellett. Akkor ezek szerint ez változott.
Montenegróban meg egyetlen határátkelőhelyen fogadják el, ott is rengeteg egyéb papírmunka kell hozzá, és szívás az egész.Nem szokták tanácsolni.
Szóval ahogy nézem leginkább a volt Jugoszláv térséget érinti ez.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#54549) zolka78 válasza aleister (#54548) üzenetére


zolka78
senior tag

Szerbia konkrétan 2010 óta tette lehetővé az eu-s tagállamok számára a beutazást személyiigazolvánnyal, tehát ez nem most volt. Montenegrohoz meg itt a hívatalos közlemény, a te állításod meg nem állja meg a helyét :) , pontosabban annyit tennék hozzá, hogy vannak nagyobb határátkelőhelyek amik ajánlottak a beutazásra-kiutazásra, ott azokon biztos nem lehet gond. A többit meg a külföldieknek sem javasolja Montenegro, mert amolyan kishatárátkelőként működnek mint ahogyan nálunk régen. Viszont ott az útlevéllel is szopórollerre futhatsz, saját állításuk szerint is.

szerk.: ég egy kis adalék Határátlépéssel kapcsolatos bekezdés

[ Szerkesztve ]

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#54550) Studi válasza aleister (#54546) üzenetére


Studi
addikt

A Schengeni övezet nem EU tagállam országai máris megfelelnek a zolka által írtaknak (Norvégia, Svájc, Izland). De Szerbiáról én is úgy tudom, hogy lehet személyivel menni. Horvátországba is biztosan lehetett jóval az EU csatlakozása előtt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.