Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55351) Mercutio_ válasza Studi (#55350) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem értek hozzá, különben mondanám, hogy intézem helyetted.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#55352) Studi válasza Mercutio_ (#55351) üzenetére


Studi
addikt

:R Én sem értek hozzá, hobbi gyűjtő vagyok. :DDD

(#55353) Mercutio_ válasza Studi (#55352) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jó, de te tudod mire rakni ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#55354) athomi válasza #40935168 (#55344) üzenetére


athomi
veterán

3-4 éve, mikor használtam, az alapjaiba belemerültem, de azóta eléggé megkoptak az emlékek.

Azt hiszem egy Triax Digi 343 szélessávú UHF antennát használtam. Mivel az adótorony viszonylag közel, 10 km-re volt, ráadásul családi házas övezetben laktam (nem árnyékolt be paneldzsungel), így erősítőre sem volt szükségem. Az antennát a tetőgerinccel megegyező magasságban helyeztem el úgy, hogy ne árnyékoljon be semmi. Nekem így szép sima volt az adás, se kockásodás, se képakadás.
Elég kellemesen le van fedve az ország: [link]
Gyenge jel esetén antennaerősítő, de az gondolom nem csak a jelet, hanem a zajt is fel fogja erősíteni. Úgy rémlik erősítővel bőven 50 km felett is fogható a jel, szóval gondolom nem lehet gondod. Esetleg mobiltorony a közelben bezavarhat.

[ Szerkesztve ]

(#55355) athomi válasza athomi (#55354) üzenetére


athomi
veterán

Most nézem a Triax Digi 343 hatótávolság 0-80 km, és LTE szűrős, gondolom ezért vettem ilyet anno 7k-ért. :D az a lepkeantenna tuti nem lesz jó sok 10 km-re erősítő nélkül, bár ha közel a határhoz, akkor elég lehet.

[ Szerkesztve ]

(#55356) Studi válasza Real_Necro (#55343) üzenetére


Studi
addikt

Épp ma rendeltem meg én is a Digit, most valami ótvar UPC előfizetésünk van, egy TV-hez van beltéri, de még azon sem jön semmi HD-ban. És Scarttal tudjuk csak a TV-re kötni, a XXI. században. :Y
Úgyhogy jön a Digi, havi 3e hűség nélkül, júpíszí meg bekaphattya. :K

(#55357) Real_Necro válasza Studi (#55356) üzenetére


Real_Necro
veterán

Sok éve vagyok Digis, meg szerencsére maradhatok is az, új kecóban is az van bekötve.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#55358) #40935168


#40935168
törölt tag

Valaki ? Vagy ismerősnek jó lehet .. ? Help :)

Thx.

(#55359) Real_Necro válasza #40935168 (#55358) üzenetére


Real_Necro
veterán

D800, Samyang 14mm van valamelyik szatyorban? :DDD :P ;] ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#55360) Studi válasza #40935168 (#55358) üzenetére


Studi
addikt

Ha van közte esetleg egy legalább 10m-es UTP kábel az nekem kénekénekéne.

(#55361) spanyoll válasza Studi (#55360) üzenetére


spanyoll
addikt

Nekem van egy, aminek a külső borítása megtört az állásban, de egyéb baja nincs. Ha gondolod valami milka kaliberű ellenszolgáltatásért a tiéd lehet.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#55362) *Ropi* válasza #40935168 (#55358) üzenetére


*Ropi*
félisten

Van benne még egy Logi G15? ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#55363) Mercutio_ válasza #40935168 (#55358) üzenetére


Mercutio_
félisten

A sata kábelekre lecsapnék ;]

Valakinél nem kallódik 2GB ddr3-as notiram? :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#55364) Real_Necro válasza *Ropi* (#55362) üzenetére


Real_Necro
veterán

MX518 nekem is jöhet. :P

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#55365) aleister válasza #40935168 (#55358) üzenetére


aleister
veterán

Esetleg mikrofon vagy headset nincs?
A görényeim már szétrágtak vagy 5-6-ot. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#55366) Real_Necro válasza aleister (#55365) üzenetére


Real_Necro
veterán

Vegyél nekik drótnélkülit. :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#55367) #40935168 válasza *Ropi* (#55362) üzenetére


#40935168
törölt tag

Mondj vmit a Logi-ra, egy szappanos fürdőt megérdemel az enyém, de amúgy láttad, jó minden világítása :K + LCD is. Bill kipattint, megúsztat, szárad, visszapattint és mint az új :B

@ Többiek: UTP kábel kérdés akkor megoldódni látszik, készre szereltem nincs (vagy k* hosszú), D800 és Samyang 14 sincs :DDD, SATA kábeleket már vitték :D

Meghirdettem pár perce-órája és már két privim is van az egész motyóra, poén.

@ Ropi, majd mondd, mikor, hol. Lechner Ödönön nem jársz vmikor esetleg ? (Vodafone székház) ;)

[ Szerkesztve ]

(#55368) *Ropi* válasza #40935168 (#55367) üzenetére


*Ropi*
félisten

Vagyis ezt majd már PÜ-ben... :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#55369) *Ropi*


*Ropi*
félisten

77800x38900 px gömbpanoráma a Flórián tér környékéről. :)) Egérgörgővel lehet belenagyítani: akkor jön az igazi "wow" faktor! ;) :DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#55370) Mercutio_


Mercutio_
félisten

"Az alkoholistának nincs holnapja, nincs tegnapja és nincs mája."

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#55371) Real_Necro válasza *Ropi* (#55369) üzenetére


Real_Necro
veterán

Kiscelli felé ha nagyítasz, van a golfpálya fölött egy építkezés. Bődületesen nagy mennyiségű földet hordtak oda egy "egy lakásos" ház megépítéséhez. Gondolom a top 100 milliomos egyike építkezik oda.

Egyébként jó kis kép, nem régen készülhetett. :))

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#55372) aleister válasza Real_Necro (#55366) üzenetére


aleister
veterán

Ennyi árából már kijött volna az biztos. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#55373) *Ropi* válasza Real_Necro (#55371) üzenetére


*Ropi*
félisten

Belelátni a lukakba a pályán. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#55374) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

34. Magyar Sajtófotó Kiállítás május 14-ig a Budapesten, a Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központban.

Én megnézném. :) Főleg a (khm) sport sorozat kategóriát.

Díjazottak.

(#55375) Fandango válasza Telomanikus (#55374) üzenetére


Fandango
veterán

Ejha! Gratulálok! :C

(#55376) Larry303 válasza Telomanikus (#55374) üzenetére


Larry303
addikt

Gratu!

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#55377) copass válasza Telomanikus (#55374) üzenetére


copass
veterán

gratula. jogos a taps!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#55378) Mercutio_ válasza Telomanikus (#55374) üzenetére


Mercutio_
félisten

Grat! :C

rbalint88-nak itt az újabb motiváció ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#55379) Pulsar válasza *Ropi* (#55369) üzenetére


Pulsar
veterán

Ismerős kép egy masik fórumból :DDD
Grat, szép lett nagyon :)

(#55380) rbalint88 válasza Mercutio_ (#55378) üzenetére


rbalint88
addikt

Fotózom én a kutákat, de csak a magam örömére, nem akarok hivatásos fotósként feltűnni sehol. Tudásban sem vagyok hozzá sehol, hogy érdemes legyen pulllikálni a képeimet.

(#55381) *Ropi* válasza Pulsar (#55379) üzenetére


*Ropi*
félisten

FB-on jött szembe: gondolom tele van vele az internet. :DDD

(#55374) Telomanikus: Gratulálok? :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#55382) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

Köszi köszi! :))

(#55383) Balinov válasza Telomanikus (#55374) üzenetére


Balinov
félisten

Nagy Gratula, de mit kerestel te ott a szomszedfaluban? :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#55384) Telomanikus válasza Balinov (#55383) üzenetére


Telomanikus
senior tag

:R
Melyikre gondolsz? Több helyen készült. :)

(#55385) Balinov válasza Telomanikus (#55384) üzenetére


Balinov
félisten

A borcsi kepekre. Abdai leven nekem az a szomszedfalu, nem Alsónémedi ;)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#55386) Real_Necro válasza Telomanikus (#55374) üzenetére


Real_Necro
veterán

Innen is grat! ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#55387) Mercutio_


Mercutio_
félisten

No, kinek milyen volt az idei locsolás?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#55388) madgie válasza Mercutio_ (#55387) üzenetére


madgie
titán

Feketeribizli és sompálinka. Egyéb kérdés? :)

(#55389) rbalint88 válasza Mercutio_ (#55378) üzenetére


rbalint88
addikt

voltunk ma is motiválódni ;) csak fák, kéne egy (két*) AF-es üveg, azért kutyát fotózni nem leányálom manuállal. (főleg, hogy a 75/1,5 fókuszgyűrűjét izomból kell tekerni)

*18-55/f2,8-4 és 35/f2WR

(#55390) jjeahh válasza rbalint88 (#55389) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nehéz ügy ez a kutyafotózás... nem elég hogy van af, gyors követő af kell, gyors sorozat, bika puffer, jó szenzor és szerintem szaladó-mozgó kutyát telével a legkönnyebb lekövetni, amiből viszont az olcsóbbak F-sötétek, így csak nagyon jó fényben tudsz velük mozgó kutyát lekapni, különben bemozdulnak. Nem vagyok fulfrém dslr párti, de pl. ezeknek a képeknek a felét én a saját gépemmel valszeg semmilyen obival nem tudtam volna meglőni :DDD (a srácnak 1d III + 300mm F2.8 van asszem, lol, el sem bírnám, így is sérvem van :DDD ) Szal elég extrém műfaj, rengeteg pénzt bele lehetne ölni :(
Anno én is azt hittem, a manuálok után megváltás lesz egy bármilyen autofókuszos üveg nekem kutyára, oszt most ott tartok, hogy a sigma 60 a táskában pihen és még mindíg manuál telével vadászok a dögökre :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55391) rbalint88 válasza jjeahh (#55390) üzenetére


rbalint88
addikt

nem akarok sokat költeni a rendszerre, nekem ez a két üveg+ a manuálok bőven elég lenne arra a kocafotózásra, amit művelek. az AF üvegek is inkább a mindennapi használatra, turistázni meg utcázni kellenek. de egyelőre ez még sokadlagos kérdéskör.

(#55392) Larry303 válasza jjeahh (#55390) üzenetére


Larry303
addikt

gyerkőceim uez :DDD
most amióta megvan az a6000 meg a 70-200, a követő af -vel meg a 11es fps-sel azért határozottan több esélyem van :D
amúgy az az érdekes, hogy normális üveggel a nikonnál is vannak olyan helyzetek amit tök jól meg lehetett oldani vele, de sajna az ellenkezője is, hogy 10-2 éles
kutyára ha kiszámítható fokusz trap, meg burst -pot kívánok :D

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#55393) rbalint88 válasza Larry303 (#55392) üzenetére


rbalint88
addikt

egyszer azért odaadnám mindenki kezébe az x-pro1-et a biotar 75/1,5-tel, hogy neszeparaszt, lőjél éleset efegyöttel, mozgó kutyáról :DDD de huntolós, meg frontos/backes AF-nél még mindig jobb.

(#55394) jjeahh válasza rbalint88 (#55393) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem nekem menne, focal reducerrel most egy 40mm F1.0-ával meg 100mm F2-vel lövök kutyára, valszeg nincs könnyebb dolgom mint neked :D Vagyis max annyival, hogy panán forgatható a kijelző, nem kell hasalni.
Amúgy nem vagyok focus peaking fan, de ilyen helyzetekben, manuál kistelével vagy telével nekem nagyon sokat segítene... Sajnos a g6-omban nagyon gáz a peaking, bár minden gép olyant tudna mint az nx30, annak a peakingje a legjobb amit valaha láttam.

Larry303: Tanítsd meg pózolni őket, olcsóbb :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55395) aleister válasza jjeahh (#55390) üzenetére


aleister
veterán

Jó szenzor minek hozzá? A kutyás fotók nagy része fényes nappal, napsütésben készül. Pláne, amin mozgás van. Ilyen körülmények között nemigen kell említésre méltó szempont a szenzor tekintetében.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#55396) copass válasza aleister (#55395) üzenetére


copass
veterán

a magas zársebesség miatt azért nem árt a jó szenzor!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#55397) jjeahh válasza aleister (#55395) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Attól függ. Én a legjobban erdőben, a vadasban szeretek (szeretnék :DDD ) kutyafotózni, ahol sajnos F1.0-ával is ritkán kapok iso500 alatt 1/250-nél gyorsabb záridőt, magasabb érzékenységen meg már zajtenger van. Na most akkor képzeld egy sokkal sötétebb telével hogy tudnék érvényesülni egy átlagos vagy gyenge szenzorral. Kb. sehogy... Persze mezőn, nyílt terepen verőfényes napsütésben simán lehet boldogulni szinte bármilyen nagyobb szenzorral, de ez hamar egysíkuvá válik, meg lehet unni :) Mondjuk mezőn is elég ha borús az idő, rögtön jönnek a problémák...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55398) aleister válasza copass (#55396) üzenetére


aleister
veterán

Megvan az 1/2000-4000-ek iso100-on nyitott rekesszel napsütéses napon. És ez még csak iso100. A legtöbb szenzor elvan iso800-ig, az újabbak meg 1600-ig.

(#55397) jjeahh
Egy darabig nem értettem a dolgot, aztán leesett, hogy Te milc-es vagy. :)
No meg az általad linkelt, és az általam megszokott képek komoly része az említett körülmények között készült (mező, napfény).

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#55399) Larry303 válasza jjeahh (#55394) üzenetére


Larry303
addikt

na majd egyszer megtudod :DDD

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#55400) jjeahh válasza aleister (#55398) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Melyiket? Dslr-ben is lehet gyenge szenzor és dslr-ekre is van F1.0 obi :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.